De schipbreukelingen, die in vier booten waren gegaan, werden opgepikt door een stoomschip, dat naar Alexan- drië voer. Men vreest, dat het aantal omgekomen passagiers en leden van de bemanning groot is. De officieele cijfers moeten nog ge publiceerd worden, maar het staat vast, dat zich een groot aantal passa gier en een sterke bemanning aan boord bevond. De passagierslijst van de „Persia" toont aan, dat er te Londen 230 pas sagebiljetten genomen werden en dat 87 vrouwen en 25 kinderen de reis hebben meegemaakt, onder wie drie Amerikanen. Een van deze laatste was Mc Neeley, de consul van Aden. De equipage van de „Persia" bestond uit 200 £t 300 personen, meerendeeis Lascaren indien men aanneemt dat de vier booten het maximum bevatten, dus ieder 60 menscben, moeten er on geveer tweehonderd omgekomen zijn. Tot de overlevenden van de „Persia" behooren acht v eemdelingen. Het schip werd op zij getroffen om tien minuten over éen en kwartier over éen was bet totaal verdwenen, Het was bijna een wonder, dat ie mand gered is, er werden echter met groote nauwgezetheid vier booten te water gelaten. Er zullen ongeveer 160 menscben gered zijn van de 550. De kapitein is verdronkentoen bet schip zonk zag men hem zwemmen, daarna verdween hij echter in de diepte. Van Engelsche zijde schrijft men nog Alle Engelsche bladen spreken bun afschuw en bun verontwaardiging uit over deze afschuwelijke en laffe daad. Zij zeggen, dat zelfs bet Oostenrijksche cynisme niet vol kan houden, dat vijf minuten tijd genoeg is om bonderden menschen in reddingbooten te doen overgaan. Het geval vim de „Persia" komt geheel overeen met dat van de „Lusitania". Wij in Engeland zegt een blad behoeven nauwelijks op nieuw herinnerd te worden aan de barbaarschheid tegen welke wij vechten, ten einde ons besluit te versterken om ze te bestrijden. De vermoorde vrouwen en kinderen van de „Persia" zullen ons voor den geest staan wanneer de dag der afrekening komt. Deze geor ganiseerde slechtheid versterkt slechts den afkeer, waarmede de Duitsche naam in de geheele beschaafde wereld be schouwd wordt door een ieder. Het in den grond boren van de „Persia" zal het hart der Engelschen stalen en hen aanzetten niet slechts tot afkeuring maar tot daden. Het scherpst drukt zich misschien wel de „Evening Standard" uit, waar deze zegt: De ondergang van de „Per sia" zal diep leedwezen, maar geen verrassing wekken. Een bunsingstinkt, een luis bijt, een Duitscher moordt als hij de kans krijgt. In elk geval is het de aard van het beest, dat slechts als een vijand van het menschelijke ras behandeld kan worden en vernietigd. Een Reutertelegram uit New-York d.d. 3 dezer meldt De oppositie tegen de Europeesche politiek der Vereenigde Staten is enorm toegenomen door de berichten om trent het gebeurde met de „Persia." De „Herald" zegt: „Het Amerikaan sche volk moet gewaarschuwd worden tegen optimisme. De Ver. Staten zijn steeds slapper geworden in hun eischen maar de Teutoonsche mogendheden hebben nog nog nooit daaraan voldaan. De „Tribune" wijst in een hoofdar tikel, geschreven, voordat het bericht omtrent de „Persia" ontvangen was, op de huichelachtigheid van de vol daanheid der Amerikaansche regeering met Oostenrijks beloften, die geschreven werden op hetzelfde oogenblik dat de „Ville de la Ciotat" en de „Yasaka Maroe" getorpedeerd werden. In een noot vraagt het blad, hoeveel moorden op Amerikaansche mannen en vrouwen er noodig zijn om de natie te overtui gen, dat men zich niet aan zijn plicht onttrekken kan. „Is Wilson nog steeds te trotsch om te vechten vraagt het blad. De Times verneemt uit Kairo: Over levenden van de Persia verklaren, dat de duikboot niet gewaarschuwd of hulp verleend heeft. Het schip werd om half twee 's middags getroffen en ging on middellijk over stag. Vele menschen werden in zee geslingerd. Het was aan boord niet mogelijk de booten neer te laten. De „Persia" zonk binnen vijf minuten. Twee booten vol menschen werden door haar meegezogen, Jaar er geen tijd was om de lijnen te kappen. Vier booten konden wegkomen, maar eerst na dertig uur pikte een treiler hen op. Verscheidene schepen kwamen voorbij, maar durfden geen hulp ver- leenen, daar zij blijkbaar bevreesd waren voor een hinderlaag. Een Fransch ingenieur, die goed be kend is met het spoorwegwezen op den Balkan, heeft aan den correspondent van den „Petit Parisien" verklaard dat de Duitschers genoodzaakt zijn hun offensief tegen de geallieerden uit te stellen, hoofdzakelijk omdat de toestand van de spoorlijn KriwolakGoemendie allertreurigst is. Slechts lichte treinen kunnen daarover loopen. Zwaardere treinen moeten gaan van Nisj naar Sofia, vandaar naar Koestendjil en Koe- manowo, waarvandaan de goederen weer op muilezels over de bergen vervoerd moeten worden. Zelfs met overvloedige werkkrachten kan de lijn niet dan bin nen zes maanden voldoende in orde gebracht worden. Waarnemingen van vliegers, meldende, dat de Bulgaren groote verdedigingswerken aanleggen, schijnen te bevestigen, dat men voor- loopig niet tot het offensief wil over gaan. De Nieuwjaarsstorm, die Engeland en Wales geteisterd heeft en Zondag nog voortduurde heeft aan verschillende menschen het leven gekost. Bij Swan sea zijn Zaterdag drie man van een reddingboot verdronken en te Hull is de kapitein van een stoomschip door den storm in de haven geworpen en verdronken. Te Bradford is een jongen binnenshuis gedood door een groot steenen kruis, dat door het dak van het gebouw, waarin hij zich bevond, van een kerktoren kwam vallen. Na vijf dagen te hebben vergaderd is het congres der Fransche socialisten gesloten Het hee't met 2736 tegen 76 stemmen een uitvoerige motie aange nomen, waarin de houding der Fransche socialisten en hun streven wordt goed gekeurd, om den oorlog voort te zetten tot Frankrijk geheel zal zijn bevrijd, tot België en Servië hun politieke en economische zelfstandigheid hebben herkregen en totdat Elzas-Lotharingen weer bij Frankrijk is gevoegd, waarvan het onrechtmatig en alleen door brutaal geweld is afgescheiden, ondanks de protesten van de socialiisten Bebel en Liebknecht en het verzet daartegen in het Duitsche volk zelf. De motie verwerpt de politieke fout van inlijving en verovering, houdt zich stipt aan het beginsel der nationalitei ten, keurt de politiek der Duitsche so cialisten op scherpe wijze af en zegt dat de Fransche socialisten de betrek kingen met de Duitsche socialisten niet zullen hervatten, voor deze laatsten die politiek hebben verloochend en veroordeeld. Zooals te verwachten was is de aan kondiging der regeering over invoering van den dienstplicht in Engeland voor ongehuwden, uitstekend ontvangen door het geheele land. De aandacht wordt nu gevestigd op de positie der mi nisters Mc. Kenna (Financiën) en Run- ciman (Handel), dia nog onzeker is. Eenige bladen meenen dat zij in het kabinet zullen blijven, maar andere zooals de „Times" verklaren dat hun oppositie tegen dienstplicht onver- eenigbaar is met hun positie als kabi netsminister. De vraag is nu, welke vorm van dienstplicht zal worden ingevoerd? Er is natuurlijk geen sprake van alge- meenen dienstplicht, zooals op het vaste land bestaat. Men meent, dat de onge huwden tusschen 19 en 40 jaar zullen worden opgeroepen, om zich aan te geven binnen bepaalden tijd in groepen naar hun leeftijd. Deze mannen zullen dezelfde rechten hebben als de vrijwil lig in dienst getredenen, om gronden voor vrijstelling aan te geven Volgens Reuter is de oppositie tegen dienstplicht volkomen weggenomen. De „Times" verneemt uit Washing ton, dat de regeering der Vereenigde Staten zeer onder den indruk is van de torpedeering van de „Ville de la Cio tat" en van de „Yasaka Maru"; zij ge voelt, dat de activiteit der Oosteurijk- sche onderzeeërs in de Middellandsche zee een ongunstigen invloed moet oefe nen op de onderhandelingen in zake de „Ancona". Naar uitingen der Oostenrijksche en Duitsche diplomaten te Washington te oordeelen, zullen de centrale mogend heden tot een compromis trachten te komen, door in het nog steeds hangen de geschil in zake de „Lusitania" toe te geven en dus aan Amerika's eischen, wat de Noordzee en den Atlantischen Oceaan (waar hunne werkzaamheid toch niets meer te beteekeuen heeft) betreft, toegeven maar met hunne actie in de Middellandsche Zee doorgaan, tot de Vereenigde Staten naar andere wapens dan nota's grijpen. De Engelsche pantserkruiser „Natal" is bij Havre gezonken tengevolge van een inwendige ontploffing. 400 opvaren den konden nog gered worden terwijl er ongeveer 200 zijn omgekomen. De Duitsche oud kapitein ter zee Liersemann geeft in de Frankfurter Zeitung een statistiek van de schepen die de vloten der Entente tot het eind van 1915 in den oorlog hebben verloren. Hij komt tot deze slotsom Engeland 8 linieschepen, 7 gepant serde kruisers (met de pas gezonken Natal 8) 7 kleine kruisers, 13 kanon- neerbooten, 23 torpedojagers en torpedo booten, 15 duikbooten en 10 hulpkrui sers tezamen 83 (84) gevechtseenbeden. Frankrijk 1 linieschip, 1 gepantserde kruiser, 1 kanonneerboot, 1 mijnschip, 7 torpedobooten, 6 duikbooten en 1 hulpkruisertezamen 18 gevechtseen heden. Rusland 1 gepantserde kruiser, 1 kleine kruiser, 3 kanonneerbooten, 3 mijnschepen, 2 torpedojagers en torpe dobooten, 1 duikboot en 1 hulpschip tezamen 12 gevechtseanheden. Japan 1 kleine kruiser en 2 torpedo jagers en torpedobooten tezamen 3 ge vechtseenheden. Italië 1 linieschip, 2 gepantserde kruisers, 1 kleine kruiser, 5 torpedo jagers en torpedobooten, 3 duikbooten; tezamen 12 gevechtseenheden. Alles bijeen 129 gevechtseenheden. Van een aantal schepen weet de schrijver niet den naam op te geven, maar vermeldt hij alleen, dat op een bepaalden datum een bodem van het aangeduide type verloren is gegaan. Van de verliezen der Duitschers, Oostenrijkers en Turken doet de schrij ver geen opgave. Hij zegt alleen, dat ze aanmerkelijk kleiner zijn. Een groote slag of een serie van veldslagen heeft aan het Zuid-Westelijk front plaats. De militaire medewerkers van de Russische bladen schatten de Oostenrijk-Duitsche strijdmacht onder Mackenzen en Pflanzer Baltin, die aan het front van de Pripet tot aan de Roe meensche grens staat, op O/s millioen man. Slechts weinig bijzonderheden worden over het verloop van dezen strijd be kend, maar van bevoegde zijde wordt verklaard, dat de vijand geen vordering heeft gemaakt en dat de Russen nergens geretireerd zijn en dat veranderingen in de linie tot heden in het voordeel der Russen zijn geweest. President Poincaré richtte een langen brief aan de troepen, bij gelegenheid van het nieuwe jaar, waarin hij spreekt over de ongeschokte eendracht van het land, dat besloot den oorlog voort te zetten totdat de eindelijke overwinning zou behaald zijn, en waarin hij ver klaart dat geen overeenkomst mogelijk is. Elk dubbelzinnig vredesaanbod "oe- teekent vernietiging, oneer en onder werping. Een oogenblik van zwakte zou beteekenen ondankbaarheid en een daad van verraad tegenover het nage slacht. Bij gelegenheid van het nieuwejaar bevattende Fransche bladen artikelen, die doordrongen zijn van een geest van verstandig optimisme en kalme vast beradenheid De Matin" heeft een artikel van Barthou, den gewezen mi nister-president, „Het beslissende jaar" geheeten, dat aldus eindigt: „Het jaar 1914 hseft de verrassing gezien van den onverhoedschen aan val, met den terugkeer der fortuin aan de onsterfelijke oevers van de Marne; het jaar 1915 is het jaar geweest van tegenstand en voorbereiding; het jaar 1910 zal de bevrijding zien en de over winning. Ik begroet ze met vertrouwen zij zal ons de bezette departementen en Elzas-Lotharingen teruggeven, die tot ons terug zullen keeren, zonder voorwaarde, ongewijzigd, zonder voor afgaand of later volgend plebisciet, in naam van het beleedigde recht, waar van een halve eeuw verbanning het karakter niet heeft kunnen vervormen, noch het edele protest verzwakken De Britsche verliezen gedurende de maand December 19i5 bedragen in totaal voor het leger 884 officieren en 13,686 manschappen. Van dezen zijn 124 officieren en 2230 manschappen onmiddellijk gedood, 80 officieren en 1099 minderen aan wonden bezweken, 6 officieren eu 4 man door stikgas gestorven, 3 officieren en 58 manschappen door een ongeluk omgekomen, 17 officieren en 909 man aan andere oorzaken overleden, 28 offi cieren en 631 man vermist en 258 man krijgsgevange i gemaakt. Voor de vloot bedro9gen de totale verliezen in December 37 officieren, 211 minderen, van wie resp. 9 en 66 gedood zijn De gezamenlijke verliezen voor Oc tober bedroegen 3013 officieren en 69 007 man, die voor November 1057 officieren en 40.427. Wij lezen in de N. R. Ct. Iedere maand verzenden de Duitsche soldaten op de verschillende gevechts terreinen 50 tot 60 millioen mark door tusschenkomst der veldpost naar hun vaderland. Generaal Sarrail, dë opperbevelheb ber der Fransche troepen te Saloniki, heeft de Duitsche, Oostenrijksche Turk sche en Bulgaarsche consuls in deze stad laten arresteeren en op een oor logschip doen overbrengen. Het optreden van den Franschen generaal kan op zijn zachts, merkwaar dig genoemd worden en het is niet te verwonderen, dat Griekenland onver wijld een „protest" aan de Entente- regeeringen gezonden heeft. Of hieraan gehoor zal worden gegeven valt te be twijfelen, daar zoowel Frankrijk als Engsland op het oogenblik de heer- schers over Saloniki en omgeviug zijn. Sedert de Grieksche troepen Saloniki en de neutrale zone ontruimd hebben en dus aan de geallieerden vrij spel gegeven is, schijnt de stad nog slechts in naam Grieksch te wezenin waar heid is zij Fransch-Engelsch gebied. Nu bleek het, dat de consuls der aan de Entente vijandig gezinde lan den de gezanten zijn reeds vertrok ken in een steeds moeilijker positie raakten, daar Saloniki loor de Fransch- Eugelsche troepen krach.ig versterkt werd, om bestand te z(jn tegen 'n aanval van de strijdkrachten der mogendheden, welke juist door die consuls te Saloniki vertegenwoordigd worden. Bovendien opende de tegenwoordigheid dezer con suls de gelegenheid tot spionnage, daar zij natuurlijk vrij waren om met hun regeeringeu in voortdurende verbinding te blijven. Zij konden dus vrijuit be richten omtrent de troepenconcentraties der geallieerden te Saloniki over de Grieksche grenzen brengen. Inderdaad verschenen in de afgeloopen week on verwachts drie Tauben boven Saloniki blijkbaar met het doel om eens eenige indrukken op te doen uit de Grieksche Entente stad. De Fransch- Engelsche oorlogsschepen beschoten van uit de haven de Duit sche vliegmachines, die echter niet werden geraakt. Generaal Sarrail liet naar aanleiding van dit feit, de vier vijandige consuls veilig naar een zijner oorlogsschepen brengen en de consu laten door de Fransche troepen bezetten Griekenland ziet zijn aan de Entente verleende gastvrijheid wel op zonder linge wijze beloond. Wanneer 't thans aan zijn protest niet de noodige kracht bijzet zullen Duitschland, Oostenrijk, Bulgarije en Turkije stellig niet nalaten verzet aan te teekenen, met het gevolg, dat Griekenland dan opnieuw in het nauw worden gebracht. Hoe zal de Grieksche regee ing het moment betreuren, waarop zij tot een „welwillende neutraliteit" is overgegaan. De te Saloniki gevangen genomen consuls en het consulaatspersoneel, te zamen 51 personen, zijn eerst naar het slagschip Patrie overgebracht en na derhand met een stoomschip naar een onbekende bestemming vertrokken. De Porte heeft door tusschenkomst van de Amerikaansche ambassade krachtig geprotesteerd tegen de wille keurige arrestatie van den Turkschen consul en de ambtenaren van het Turksche consulaat te Saloniki. Naar men zegt, zal de Porte, zoo de genoemden ten gevolge van het ver- toogen van Griekenland niet in vrij heid worden gesteld, overgaan tot ver geldingsmaatregelen jegens burgers van de staten der Entente. t*laatsel|ik Nieuws. Heugden, 5 Jan. Voor een eivolle zaal gai de Heusdensche Harmonie Maandagavond hare aangekon digde uitvoering. De muzieknummers wer den goed ton gehoore gebracht en ook het tooneelstukje viel zeer in den srmak en werkte mee om het geheel tot een gezelligen avond te maken. Oudheusden- Tot Notabel van de Ned. Herv. kerk alhier is herkozen de heer J. A. Bax. Werkendam. Gisteravond te 7 uur vergaderde de afdeeling „Werkendam" der Scbippersvereeniging „Schuttevaer", ten herberge van J. B. Zwets. De punten van behandeling waren 1. Opening. 2. Notulen. 3. Rekening en verantwoording van den Penningmeester 4. Verkiezing van een bestuurslid (af tredend de heer T. A. Cornet.) 5. Voorstellen voor de algemeene verga dering. 6. Inning contributie. 7. Rondvraag en sluiting. De werkliedenvereen. „Eendracht" houdt haar drieinaandelijksche vergadering in de sociëteit bij de wed. A. Wink alhier op Donderdag 6 Januari 1916, 's avonds 7,30 uur. De te behandelen zaken zijn 1. Opening. 2. Notulen. 3. Rekening en verantwoording. 4. Verkiezing 3 bestuursleden. Aiidcl. Op het hulptelegraafkantoor werden gedurende de maand December 88 telegrammen verzonden en 84 ontvangen, benevens 144 gesprekken gevoerd. Van af 1 Januari 1915 tot 31 December werden totaal 2455 telegrammen en 2080 gesprek ken behandeld. Bij de op Oudejaarsdag ge ouden verhuring van zitplaatsen in de Herv. kerk was de totale opbrengst 30 gulden minder dan het vorige jaar. Met ingang van 16 Januari wordt de eerste post uit Woudrichem eenigzins gewijzigd en zal alsdan een half uur later hier aankomen, waardoor de post van half negen te Woudrichem gelijk mede komt, wat voor het publiek een groote vooruit gang is, daar anders die brieven pas na den middag hier aankomen. BenedeiidLaiijfStraat. Niet tegenstaande de voorraad sterk begint te ruimen, blijft naar prima hooi goede vraag bestaan. In afwijkende soorten gaat minder om. De handel in stroo wordt levendiger Men besteedt voor eerste soort hooi f 25 a f 26, afwijkende soorten f20 a f23, schraal pershooi f 15 a f 16 en stroo f 14,50af 15 allee per 500 k.g. BesoQen. Zondag werd een kind van C. vau Dongen door em paardenkar overreden, met 't treurige gevolg, dat een arm en een been werden gebroken. D. de R. had Maandagavond 't on geluk te vallen en zich zoodanig aan hoofd en hand te verwonden, dat geneeskundige hulp moest worden ingeroepen. Capelle. Donderdag 6 Januari a.s. zal de zaDgvereeniging ,,'t Rozeknopje" voor de militairen een uitvoering geven. 'S Grave moer. Vorige week hield de plaatselijke onderlinge veeverzekering „Draagt elkanders lasten" ten herberge van den heer M. de Jong een algemeene jaar vergadering, waarbij werden vastgesteld de rekening en het verslag over 1915, terwijl tevens periodieke verkiezing plaats had van bestuursleden. denderen. In de Zondag gehouden godsdienstoefening der Herv. Kerk alhier- deelde de consulent, ds. Ewold, mede dat onze predikant ds. Feijkes, wegens gezond heidsredenen zijn ambt heeft nedergelegd. Sprang. A.s. Donderdag des avonds 6 uur, hoopt de chr. werkliedenvereeniging „Patrimonium" ter gelegenheid van haar 7 jarig bestaan in het chr. Militaire tehuis alhier een feestvergadering te houden. Als sprekers zullen optreden de heeren H. Both, met het onderwerp „Het Geweten" en H. E. v d. Leeden met het onderwerp IVaupik. Zondagnamiddag nam onze geachte Herder en Leeraar, dr. J. C. Locher, afscheid van zijne gemeente naar aanleid ng van Handelingen der Apostelen, Hoofdstak 20, vers 32 lste gedeelte. Nadat ds. Vermeer uit's-Gravemoer zijn Eerwaar de had toegesproken en de gemeente had laten zingen psalm 121 vers 4, zong de christelijke zangvereeniging „Oefening kweekt kunst" een afscheidslied voor haar scheidenden Eere-Voorzitter, hetgeen prach tig werd uitgevoerd. Het kerkgebouw was zoo vol, dat er bijna geen goed staanplaatsje te verkrijgen was. Gedurende de afgeloopen week,zoo wordt aan de „N. R. Ct." gemeld, werd op de Beneden- Waal van Tiel tot Gorinchem geen enkele zalm gevangen te Woudrichem een partij snoek, paling, voorn en bliekte Brakel een partij snoek e i witvischte Her wijnen een partij snoek; te Bato's Erf een partij witvischte Tiel een partij wit visch. Geen prijzen der vischsoorten zijn bekend, daar alles naar elders wordt ver zonden. Door de nieuwe was is de vangst in de afgeloopen week niet loonend ge weest. Schokkers en an kerkuilen hebben de vi8schers niet kunnen plaatsen, daar de sterke stroom gevaar oplevert, dat de netten verioren gaan. De zaJmvisscherij verkeert nog in denzelfden ongunstigen toestand daar de kribben onder water staan kan met geen drijfnetten gevisoht worden. Ook heeft men nog geen begin gemaakt met de zalmzegen visscherij Verslag van het verhandelde in de Ge meenteraadsvergadering van 's-Gravemoer, op 29 December 1915. Aanwezig zijn alle leden, uitgezonderd de heer W. Versteeg. Voorzitter en Secretaris is de heer D. Smits, burgemeester. De Voorzitter opent de vergadering en leest de notulen van de voorgaande samen komst, die daarna ongewijzigd worden vast gesteld, waarna hij de volgende mededee- lingen doet van ingekomen stukken, die allen voor kennisgeving kunnen worden aangenomen 1. Schrijven van den heer Secretaris te Dongen d.d. 14 October over electrifatie; 2. alsvoor van den heer S. Blom, mel dende de aanneming zijner benoeming als arm meester 3. procesverbaal van kasopneming bij den gememte-ontvanger en het armbestuur op 23 November 4. adres der vereeniging van kleine ste delijke en plattelandsgemeenten in Neder land 5. besluiten van Ged. Staten, strekkende tot goedkeuring van het 2e kohier hoofde- lijken omslag, van wijziging der begrooting over 1915 en van de vaststelling der ge- meentebegrooting over 1916. 6. schrijven van den heer P. Versteeg, inhoudende dankbetuiging voor de ver mindering van zijn hoofdelij ken omslag 7. schrijven van het Burgerlijk Armbe stuur inzake armenbegrooting over 1916; 8. telegrammen over regeeringsmeel. Nog deelt de Voorzitter mede, dat op 20 December door B. en W. de scholen zijn bezocht, dat het contract inzake elec- trificatie met de gemeente Dongen is ge- teekend en dat een schoollokaal ter be schikking van de militairen is gesteld voor eetzaal en het houden van een cursus. Aan de orde is een schrijven van Ged. Staten inzake ingesteld beroep door L. Louwet, betreffende zijn aanslag in den hoofdelijken omslag, dat wordt beantwoord. Op verzoek wordt afschrijving van hoof delijken omslag verleend aan F. A. den Engelse, wegens vertrek en aan de erven P. van Dongen, wegens overladen. Als leden in het stembureau voor 1916 worden benoemd de heeren Kielen en Bos man derde lid de heer Beu nials plaats vervangers voor den voorzitter de heer C Blok, der leden de heeren Mouthaan en Verhagen en als derde lid de heer Versteeg. De gemeentebegrootingen over 1915 en 1916 worden gewijzigd in verband met de kosten voor de verpleging van een krank zinnige, voor de broodwerkzaamheden en voor de uitbetaling van een achtergebleven sohuldbrief, terwijl B. en W. worden ge machtigd tot af- en overschrijving van eenige kleine posten op de begrooting over 1915. Als leden in de commissie tot wering"" van schoolverzuim worden herbenoemd de heeren J. Pruissen, J. H. Habermehl en A. Nijenhuis. Voor de uitoefening van het stemrecht der gemeente in het waterschap „de lage weg met de velden" wordt aangewezen de heer D. Smits.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1916 | | pagina 2