De A-merikaansche afgevaardigde bij de „Commission for relief in Bellgium" heeft thans officieel aan het Steun- en Voediog8Comiteit te Brussel medege deeld, dat de bekende milliardair en en philanthroop Carnegie het voorne men heeft te kennen gegeven, de nood lijdende Belgische bevolking financieel ten krachtigste bij te staan. Reeds is een eerste schenking van niet minder dan zestig millioen franken te Brussel ontvangen. Dat bedrag zal uitsluitend worden aangewend ten behoeve van de Belgische krijgsgevangenen in Duitsch land, die, behalve andere benoodigd- heden, reeds elk, als Kerstgeschenk, een som van 59 franken in speciën zullen ontvangen. Over 't verdere ge- gebruik der geschonken gelden is nog niets naders bepaald. Jammer, dat een later bericht weer zegt, dat van deze schenking geen woord waar is. Uit St. Petersburg wordt dd. 6 dezer gemeld Volgens berichten uit Kief ontvan gen, nemen de gevechten aan het na burige froot bij de Roemeensche grens aan hevigheid toe en verkrijgen zij een uiterst verwoed karakter. Het gedreun der kanonnen doet zich vernemen tot op 50 werst in den omtrek. De strijd is vooral hevig aan het front TarnopolTrembowla, waar meer dan 800.000 man met meer dan 3500 kanonnen in gevecht zijn gewikkeld zonder een oogenblik van rust. Krijgs gevangenen schattenjhet verlies van den vijand op tienduizenden. Lanoe verplegingstreinen van de Oostenrijkers en Duitscbers verlaten dagelijks het terrein op weg naar ver verwijderde plaatsen, waar klinieken zijn ingericht. Op tal van plaatsen zijn de Russen reeds tot in de vijandelijke linies doorgedrongen en de Russische legers rukken langzaam, maar onweer staanbaar vooruit. Zij hebben ontzag lijke moeilijkheden te overwinnen. Soms treffen zij 24-voudige prikkel draadversperringen aan, waardoor elec- trische stroomen loopen. Er zijn daar toe bizondere installaties door den vij and gebouwd. De Russische soldaten weten er echter wel weg mee. Zij wer pen stevige touwen met loopende knoo- pen in de richting van de draadver sperringen en slagen er in de hinder nissen de een na de ander omver te trekken. De gemoederen zijn in Engeland nog niet tot bedaren gekomen doordat nog zoovele ongehuwde mannen zich niet bereid hebben verklaard aan den oor log deel te nemen, schijnt het regee- ringsvoorstel tot dienstplicht velen on sympathiek. Op ee i vergadering, waarin alle vakvereenigingen tegenwoordig waren behalve de mijnwerkers, is met 1 715.000 stemmen voor en 934.000 tegen een motie aangenomen om zich tegen het ontwerp te verzetten. De leider der arbeiders heeft op die vergadering gezegd, dat als het ont werp niet werd aangenomen, er vol strekte dwang moest komen. Drie arbeidersleden van het Ministerie zijn na het aannemen der motie afge treden, omdat zij zich daarmede niet konden vereenigen. Het Engelsche departement van bui- tenlandsche zaken heeft een Witboek uitgegeven, waarin opgave gedaan wordt van de maatregelen, genomen om den Duitschen handel ter zee af te snijden. Met nadruk wordt daarin gezegd, dat alles gedaan werd om elke afbreuk aan de neutralen te voorkcmen. Het blijkt, zegt het Witboek, dat de uitvoerhandel van Duitschland dege lijk vernietigd is. Wat den invoer be treft, konden verschillende zeer belang rijke artikelen, als katoen, wol en rub ber, vele maanden lang niet in Duitsch land ingevoerd worden. Andere zooals vetten, oliën en zuivelproducten, zijn daar slechts tegen hongersnoodprijzen te krijgen. Alle berichten, die de Engelsche re geering zoowel door offlcieele als door particuliere kanalen bereiken, melden eensluidend, dat er onder gedeelten van het Duitsche volk aanmerkelijke onte vredenheid heerscht en er blijken in enkele groote steden hongeropstootjss te zijn geweest. Dat onze blokkade ver hindert, dat alle handelswaren Duitsch land bereiken, is niet waar en kan in de gegeven geografiec e omstandighe den niet, maar de blokkade is toch al geslaagd in een mate, die goede be oordeelaars, zoo hier als in Duitsch land, volstrekt onmogelijk hadden ge acht. Haar werkzaamheid neemt met deü dag toe. Het Witboek zegt verder, dat de Duitsche uitvoer naar overzeesche lan den bijna geheel en al gestaakt is. Echter werden eenige uitzonderingen gemaakt wanneer het betrof een kren king van den neutralen handel, zonder Duitschland een nadeel van belang te bezorgen. Er werd een nauwkeurig on derzoek ingesteld, welke goederen uit neutrale aan Duitschland grenzende landen werden vervoerd om te kunnen ontdekken of deze ook in het geheim voor den vijand werktenwaar argwaan gekoesterd werd, werden de goederen aan het Pryzenhof overgeleverd. Alles werd in het werk gesteld om een stel sel van beperking van den invoer in te voeren, om te verzekeren dat de be trokken landen slechts die hoeveelhe den van bepaalde artikelen invoeren, welke zij in gewone gevallen voor eigen gebruik noodig hebben. De „Daily Tel." verneemt van Zater dag uit Atheno: Volgens ontvangen mededeeling was het plan van den Duitschen Staf voor den aanval op Sa- loniki als volgt: een leger van 200.000 Duitschers zou oprukken van Monastir 150 000 Turken van Thracië. 100 000 Bulgaren van Ghevgeli en Doiran. Tegelijkertijd moesten de Oostenrijkers Montenegro aanvallen, terwijl 250.000 Bulgaren tegen Albanië oprukten ten einde alle Servische en Italiaansche basissen te bezetten. Voor het tijdstip van aanvang van de operaties was 3 Jan. aangewezen. Er rezen echter moeilijkheden bij de onderhandelingen ten gevolge van on- eenigheid en wantrouwen tusschen Turken en Bulgaren. Het plan moest worden opgegeven voor een ander, dat ▼oor den aanval op Saloniki alleen Duitsche en Bulgaarsche troepen om vattede Bulgaren zouden daarbij nu meriek in de meerderheid zijn. Uit Bulgaarsche bron wordt verno men, dat er bij de Bulgaren aarzeling bestaat, daar zij bet gevaar van de on derneming niet onderschatten nu de geallieerden den tijd hebben gehad zich te versterken. De voormalige bureel-overste in het Belgische ministerie van oorlog, Jozef Freyling, te Etterbeek, is ter dood ver oordeeld, omdat hij naar het heet zich heeft schuldig gemaakt aan oor- logsverraad, door manschappen naar den vijand over te brengen en door schrif telijke betrekkingen over oorlogszaken te hebben onderhouden met personen van het vijandelijk leger. Wegens het helpen verspreiden van ophitsende ge schriften, is hij bovendien veroordeeld tot een jaar gevangenis. Het doodvon nis is nog niet voltrokken wegens den slechten staat van gezondheid, waarin Freyling verkeert. Bovendien is hij nog beschuldigd een organisatie te hebben in het leven geroepen om manschap pen in staat te stellen zich bij het Belgische leger te voegen. Volgens een bericht uit Kopenhagen aan het Hamburger Fremdenblatt moet de Morgan Engineering Co. in Alliance (Ohio), welke met de geallieerden con tracten had afgesloten voor de leveriug van granaatkartetsen en ontploffings stoffen ter waarde van 5 millioen dol lars, hebben besloten deze bestellingen niet uit te voeren. De M. E. Co. heeft tevens verklaart dat zij gedurende den oorlog alle ver dere bestellingen voor de levering van oorlogsmateriaal beslist zullen weige ren. Een Belgisch officier heeft aan een redcateur van de „Croix" het volgende verhaal gedaan Niet lang geleden slaagde in de om streken van Dixmuiden een Belgische troepenafdeeling er in, de Duitschers uit een vooruitgeschoven loopgraaf te verdrijven. Zij ontdekten daarin tot hun groote verwondering drie cemen ten putten, die op gelijken afstand on derling waren aangelegd en allen ein digden in een ouderaardschen galerij, die naar de Belgische linies leidde en daar in een groote kamer eindigden. In deze kamer bevond zich een tele foonpost. Het bleok, dat men alle geluiden, zelfs die van een K M. afstand, duide lijk in oe kamer verstaan kon. Het niarcheeren van troepen, de stemmen der soldaten in de Belgische loopgraaf zelfs wanneer zij met gedempte stern spraken,gweerklonken er luid. Het was een luisterpost, in den waren zin des woords. Een Engelsch geestelijke, deel uit makend van een groep zendelingen die aan boord van de „City of Marseille* reisden, toen het schip op 23 Novem ber door een duikboot werd aangeval len deelt in een brief aan de Engel sche bladen mede, hoe het schip, na dat er zeven granaten op waren afge schoten, wist te ontsnappen na een jacht van 20 minuten. 's Morgens om 10 uur begon de duikboot uit haar twee kanonnen te schieten. De passagiers werden in de eetzaal verzameld en moesten er hun reddingsgordels aandoen terwijl de be manning de sloepen gereed maakte. Zoowel passagiers als schepelingen hielden zich kranig. Er was geen pa niek en geen geschreeuw. De mannen belastten zich met de zorg voor de kleine kinderen en men hielp elkaar bij het vastgespen van de reddings gordels. Toen allen beneden in de eet salon stonden te wachten, ieder oogen blik het torpedoschot verwachtende, werden gezangboeken gebracht en werd gezamenlijk een stichtelijk lied gezon gen, waarna de geestelijke allen had toegesproken en Psalm 23 gezongen werd. Op dat oogenblik kwam de dokter vertellen, namens den kapitein, dat het onmiddellijk gevaar geweken was. Toen werd het volkslied aangeheven. Daarna werd een dankstond gehouden. De Engelsche autoriteiten hebben 50.000 francs uitgeloofd voor hem, die inlichtingen over de aanwezigheid van Duitsche d likbooten in de Egeische Zee kan verstrekken. Volgens een Havas-bericht uit Ma- drin heeft de keizer van Oostenrijk op voorspraak van den koning van Spanje acht ter dood veroordeelde Russen be genadigd. De Fransche regeering heeft den uitvoer van eieren, boter en groenten naar Engeland voor onbepaalden tijd verboden. De Parijsche verbruikers be groeten met gejuich de daardoor ont stane prijsverlaging in de markthallen. Het uitvoerverbod zal echter wel spoedig weder worden opgeheven daar Engeland bereids heeft geprotesteerd. Maandag zijn de plaatsen Seinfeld, Treppendorf en Wiessenlels in Duitsch land gedurende een onweer door een windhoos geteisterd. In Treppendorf, een dorpje van 200 inwoners in de Jura, staat nog maar één huis, dat niet zeer zwaar is be schadigd; de overige zijn vrijwel allen in puin een persoon is daarbij doode- lijk gekwetst. In Wiesenfels is van 'n oud slot 't massieve dak geheel weg geblazen. In de bosschen zijn tallooze boomen ontworteld. De windhoos duurde slechts ander halve minuut. De „Südsl. Corr. verneemt uit Athene: De Grieksche bladen publiceeren den inhoud van een gesprek van den Ko- Ding met den correspondent van de Daily Chron." waarbij de Koning zeide Wanneer de Bulgaren onze grenzen overtrekken, ben ik overtuigd, dat zij zich weer vreedzaam zullen terugtrek king, zoodra de operatie is afgeloopen. De betrekkingen tusschen Griekenland en Bulgarije zijn uitstekend. Aan al lerlei gestook hecht ik geen waarde. In de nota der Grieksche regeering aan de vertegenwoordigers van Enge land en Frank ijk wegens het inhechte- nisnemen van de consuls te Saloniki komt, volgens de „Neue Freie Presse," nog het volgende voor: „De koninklijke regeering is op grond van haar souvereiniteit gerechtigd, on danks de sterkere macht, waar zij tegen over staat, te eiscben, dat onmiddellijk de noodige bevelen gegeven worden voor de veiligheid der genoemde per sonen, tot zij aan de koninklijke Griek sche autoriteiten zullen worden weer gegeven. Buitendien is de Koninklijke regeering gerechtigd te eischen, dat be velen zullen gegeven worden, dat de door de geallieerden inhechtenisgeno- men personen aan de Grieksche autori teiten zuilen worden uitgeleverd, die hen onder haar bescherming zullen nemen, en verder, dat de noodige maat regelen genomen zullen worden voor de eerbiediging van de wapens der consulaten. Omtrent de hevig* koude in Rusland wordt gemeld: Uit Petersburg wordt via Kopenhagen aan den „Lokal Anzeiger geseind: De minister van verkeerswezen Tre- pof heeft verklaard, dat de groote koude het werk voor den aanleg van een spoorweg naar de kust ten noorden van de IJszee onmogelijk heeft gemaakt. De werkzaamheden zijn geheel gestaakt de menigte machinerieën zijn door de koude gesprongen en onbruikbaar ge worden. Blijkens de Engelsche bladen heeft de president van den mijnwerkersbond van Wales, James Winstone, in een vergadering te Pontypool medegedeeld, dat het uitvoerend bewind van den bond een motie heeft aangenomen, waarin met algemeene stemmen tegen gedwongen dienstplicht wordt gepro testeerd. „Ik weet wat ik zeg", zeide Winstone „indien de staatslieden van dit land niet voorzichtig te werk gaan, zullen zij de kolenmijnen van Zuid-Wales stop zetten en dan zullen er geen kolen voor de Britsche vloot meer zijn en zullen de politici met de gebakken peren zitten. De Avanti publiceert een opzienba rend hoofdartikel, waarin als toekom stige vredesvoorwaarde de vrijheid ter zee word geëischt. De troepen van Von Hindenburg en van Von Mackensen, zoo luidt het in dat artikel moeten binnen de grenzen van J uitschland terugkeeren maar de Engelsche hege monie ter zee, het monopolie, dat En geland ter zee bezit en uitoefent moet ook ophouden. De handel tusschen de volkeren behoort vrij te zijn. Engeland heeft gedurende den oorlog het zoover gebracht, dat het niet alleen de tegen standers, maar zelfs de neutrale en zijn eigen bondgenooten ontstemd heeft. Al spreken Italië en Frankrijk nog zoo vaak van hun zee, daadwerklyk be hoort de Middellandsche Zee, van Gi braltar tot de Dardanellen, aan den Engelschen. En, evenals de Middel landsche Zee, is elke andere zee onder de despotische heerschappij van Albion. Aan de te Saloniki gearresteerde con suls der landen, waarmee de geallieer den oorlog voeren, zal bjj hun aan komst te Marseille een vrijgeleide tot aan de Zwitsersche grens worden ge geven. In de Russische pers wordt propa ganda gemaakt voor het plan om de Polen, die van hun haardsteden zijn verdreven, een kolonie in West-Siberie te doen vormen. De „Petersburgsche Beurscourant" heeft zelfs opgemerkt, dat er zich niet zoo spoedig weer een gelegenheid zal voordoen om in Siberie een kolonie gevestigd te krijgen, welke een dam zal vormen tegen „het gele gevaar." De Canadeesche minister van militie heeft aangekondigd, dat hij het op de been brengen van nog twintig divisies overwoog, in aansluiting aan het aan bod van den eersten minister om te zorgen voor een leger van een half millioen mannen. Hij verklaarde zich overtuigd, dat dit aantal voor het einde van dezen zomer bij elkaar zou zijn gebracht.Ca- nada had nu een leger van ruim 200 000 soldaten en van 100.000 muni tie-arbeiders. De Daily News" betoogt waarom Ierland van de militaire dienstplicht zal worden uitgesloten. Ierland heeft meer dan een millioen landbewoners voor zijn twintig millioen acres. Van deze grondbezittingen zijn 439.000 min der dan 30 acres groot en in geheel Ierland zijn er geen 10,000 bezittingen, grooter dan 200 acres. Dit beteekent dat de Iersche landbouwers en hun zonen als regel zelf hun land moeten bewerken. Er zijn in Ierland niet meer dan 200.000 landarbeiders, die geregeld als gehuurde arbeiders werken. Vrou wen, jongens en meisjes verrichten in zaai- en oogsttijden zwaren arbeid op het land. Daar er geen gelegenheid is voorin- dustrieëlen arbeid buiten een hoek in Ulster, zijn de jonge mannen zoowel als de jonge vrouwen gedwongen te emigreeren en het zijn de meest ener gieke en ondernemende, die zulks doen. Van 1851 tot 1890 hebben niet minder dau 3406639 land verhuizers Ierland ver laten. Het natuurlijk gevolg van dezen uittocht is niet alleen een verminde ring van jonge lieden, maar o >k een abnormaal laag geboorte-cijfer. In de tien jaren 19011910 bedroeg het aan- tal landverhuizers tusschen de 15 en 30 jaar wel 129.167 mannen en 136.754 vrouwen en meisjes; het is dus geen wonder, dat er schaarschte aan jonge lieden is in Ierland. Met 403 stemmen voor 105 tegen is, naar men heden uit Londen meldt, in eerste lezing de dienstplichtwet aan genomen. BMaatselük Nieuws. lleusden, 8 Jan. De Burgemeester van Heusden maakt bekend, dat met ingang van 3 Jan. 1916 de prijzen van het regeeriogs varkens vlet;sch zijn bepaald als volgt: Vet spek 42i/2ct. p. pond. Doorregen spek 45 Gesmolten reutel 50 Carbonado met been 50 Gehakt 50 Worst 50 Magere lappen 55 De Burgemeester, Honcoop. Kalenders, 't Is nu de tijd, dat de kalenders afkomen en ieder tracht op dat gebied iets practisch en artistieks te leveren. Zoo ontvangen we van de Maatsch. v. Verzekering op het leven (Noord Brabant) sinds 1843 gevestigd te Waalwijk een maand- kalender, die zoowel praktijk aan goeden smaak weet te paren. Elk blad is afzonderlijk bewerkt en de kleuren verschillen met elke maand. Werkendam. Dinsdag 1.1. des nam. 7 uur vergaderde ten huize van J. B. Zwets, aan den Sasdijk alhier, deafdeeling „Werkendam" der schippersvereeniging „Schuttevaêr". Na opening door den Voorz., die de opgekomenen welkom heette, werden de notulen der vorige vergadering gelezen en onveranderd goedgekeurd. Vervolgens deed de penningmeester rekening en ver- antwoo ding van het geldelijk beheer. Uit die rekening bleek, dat er een te kort was groot f 21.855. De aanwezigen verhoogden hun contributie met 50 cent en brachten bovendien nog f3.60 bijeen voor de contri butie der gemobiliseerde schippers. De reke ning en verantwoording werd nagezien en voor accoord geteekend door de leden E. A. v. d. Werff en C. Cornet T.Az. Met meer derheid van stemmen werd vervolgens het aftredend bestuurslid T. A. Cornet herkozen, waarna schipper C. Mol tot afgevaardigde naar de algemeene vergadering werd gekozen en schipper A. F. Klop tot zijn plaatsver vanger. Na grondige bespreking werden de vol gende punten geschikt en noodig geacht voor een behandeling op de algemeene ver gadering 1. De betrokken autoriteit stelle bij uit gaande schepen, in vrband met de beman ning, een proviandlijst vast, aangevende het maximum van hetgeen men aan proviand aan boord mag hebben. 2. Zoo mogelijk stake het Hoofdbestuur haar werken in de richting van het ver krijgen eener schepenwet. 3. Er worde gepoogd de meerboeien be neden de Dordtsche brug opgeruim i te krij gen, omdat het doel waarvoor ze gebracht zijn, is vervallen. 4. Het Hoofdbestuur wende haar invloed aan tot het verkrijgen van meerpalen op de Roode Vaart tussche Zevenbergen en het Sas. 5. Er worde getracht verbetering te ver krijgen in de ongelijkheid van betaling aan schippers, wier schepen gedurende de mo bilisatie voor militaire doeleinden worden gebruikt. 6. Nogmaals worde er aangedrongen den schipper niet verantwoordelijk te stellen voor stukgoederen, wanneer ze door rijks ambtenaren zijn verzegeld, nadat ze onder hun toezicht zijn ingeladen. 7. Men wende pogingen aan om op het electrisch licht bij de brug in het kanaal te Hansweert grooter kappen te krijgen, opdat het licht meer op de brug en niet juist er naast valle. 8. Aan de betrokken autoriteit te Wad- dinxveen te verzoeken een andere laad plaats aan te wijzen, daar men bij de tegenwoordige steeds gevaar loopt averij te bekomen. 9. Er worde getracht het licht van de Val versterkt te kr igen en het te verplaatsen naar den dam van den hoek van Ouwerkerk. Niets meer aan de orde zijnde sloot de Voorz. de vergadering. Dinsdag 1.1. liep een 3-jarig kindje van C. Biesheuvel over de schoeiïngplank langs de volle binnenhaven, gleed uit en ging te water. De milita r Kamme werd gewaarschuwd en mocht het genoegen sma ken het kind te redden. Aal§(. In het gezin van den arbeider V. heeft zich besmettelijke keelziekte onder de kinderen voorgedaan. Twee kinderen zijn reeds tengevolge daarvan overleden. Besofjen. Twee kooplui, die Woens dagavond in eenigszins beschonken toestand langs de kade van de Thor naar huis keerden, geraakten in de haven. Gelukkig kwam er tijdig hulp, zoodat zij er met een nat pak afkwamen. denderen. Op 31 December j.l. bedroeg het aantal inwoners dezer gemeente 1079 personen, waarvan 575 behoorende tot het mannelijk en 504 behoorende tot het vrouwelijk geslacht. 's Graveinoer- Door het hulptele graafkantoor alhier zijn in de vorige maand behandeld 163 telegrammen, waarvan 94 zijn verzonden en 69 ontvangen. Het aantal telefonische gesprekken be droeg 37. Op de rijkspostspaarbank werden 18 in lagen gedaan tot een bedrag van f 1617.08, terwijl 7 terugbetalingen plaats hadden tot een bedrag van f499. Ten overstaan van B. en W. zijn uitgeloot de schuldbrieven der gemeente, leening 1891 no. 12, 2,5,9 en 27, waarmede deze geldleening geheel is afgedaan en der leening 1909 schuldbrief no. 16. Alle deze schuldbrieven zijn betaalbaar 1 Juli a.s. ten kantore van den gemeenteontvanger. De keuring van den landstorm, jaar klasse 1916, zal voor deze gemeente gesohie- den te Oosterhout op 17 dezer. Tot aangifte der militie, lichting 1917, die in deze maand uiterlijk moet plaats hebben, zal speciaal g< legenheid bestaan ten raadhuize op Maandag 10 dezer. flerpt. Tot nadere aankondiging zal de secretarie dezer gemeente voormiddags zijn gesloten en namiddags zijn geopend van 2 tot 4 unr. Kaatsheuvel Gedurende de maand Dec. werd aan het postkantoor alhier met de daaronder ressorteerende hulppostkan toren ingelegd f 11625.39 en terugbetaald f 4201,37. Er werden 13 nieuwe boekjes uitgegeven. Benoemd tot ambtenaar ter secretarie alhier de heer B. van Eek uit Uden. Raamsdnnk Spaarbank over Dec. Ingelegd f7096 49. Terugbetaald f 5257.44*. Laatste boeknummer 5580. In den tuin van den heer C. H. M. van Loon alhier vonden wij een viooltje in vollen bloei. Zondagavond sloegen zekere P. Z. on W. v. H. in het café „Hof van Holland" alle ruiten stuk. De politie heeft de zaak in handen. *^ileeuwJjlL. Loop der bevolking over 1915. Op 1 JaD. 1915 bestond de bevolking uit 1719 m. 1639 vr., totaal 3358. In 1915 vermeerderd door geboorte met 48 m. 50 vr. totaal 98, door vestiging met 44 m. 60 vr. totaal 104. Geheele vermeer dering 92 m. 110 vr. totaal 202. Verminderd door overlijden met 27 m. 22 vr., totaal 49, door vertrek met 52 m., 56 vr. totaal 108. Geheele vermindering 79 m. 78 vr. totaal 157. Alzoo vermeerderd met 13 m. 32 vr. totaal 45 en bedroeg de bevolking derhalve op 1 Jan. 1916 1732 m. 1671 vr., totaal 3403 zielen. Er zijn 26 huwelijken voltrokken. Aantal levenloos aangegevenen 7. Alhier doet zich een geval voor van de besmettelijke ziekte lebris typhoïdea. Sprang;- Be heer A. B. v. d. Hoeven heeft zij n benoeming als diaken bij de Geref. kerk alhier aangenomen. De mil.-sergeant v. d. Wal werd dezer dagen benoemd tot kapelmeester bij het alhier ingekwartierde bataljonsmuziekkorps. Gedurende de vorige maand werd aan het hulppostkantoor alhier op 'sRijks postspaarbank belegd f 5346,69 en terug betaald f 1051,68.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1916 | | pagina 2