Dienstbode. 4000 stuks Dennen Palen, E Anthraciet, Nootjeskolen, Bruinkolen-Briketten, enz., A. van Dijk Mz., inzeil. Bon-, lei- en GrieiuM, ANTONIO AU UIL AR Westlandsche Hypotheekbank Noord Nederlandsche Zaaigranenteelt en Zaadhandel Ontvangen een Partij Gramofoonplaten, Naalden, Veeren en verder alle soorten onderdeden. C. lEIKIIlftSA, Union Hoilogère. 5 pCts. Pandbrieven a 100!4 p Ct. LEERJONGEN. PINK PILLEN. DIENSTBODE, TE KOOP: verkoopen De N. V. Wijnhandel voorheen HALT! HALT! Markt 61, s-BOSCH Zijt gij even gezond als de vrouw van het platteland? Slechte Spijsvertering. een nette Keukenmeid gevraagd, $2 40-jarige Echtvereeniging Notaris A. Schaap te Waalwijk, Eierkolen, Turf, Pelserstraat 101, Heusden. geeft uit in stukken van f 1000.f500.en f 100. Verkrijgbaar ten Kantore der Bank Lange Houtstraat 28, en te Heusden, bij den Heer H. PRINS. 323 S3" van J. L. ROBERTUS te Winschoten. der Horloges der *UItwtJk. De collecte voor 'de Mil. Tehuizen in Noordbrabant en Limburg bracht alhier met Oudejaarsavond f 5.25 op. Veen. Door het telefoonkantoor alhier werden over de maand December 75 tele grammen behandeld, waarvan 40 zijn ver zonden en 35 zijn aangekomen. Bij de verhuring van zitplaatsen in de Ned. Herv. Kerk alhier was de opbrengst f98 hooger dan het vorige jaar. VrUboeven-Cappel. Naar wij vernemen is ingebroken bij de firma M., schoenfabrikante alhier. Men heeft zich toegang verschaft door het uitsnijden van een ruit. Er wordt voor ruim f 100 aan schoenen, die gereed stonden voor verzen ding, vermist. De dader(s) tot heden on bekend. Er hebben zich drie sollicitanten aangemeld voor hoold der school alhier. Allen zijn op het oogenblik nog onder de wapenen. Zij bewijst u, dat de vrouwen even gezond kunnen zijn als de mannen, als zij willen. Indien vrouwen in het algemeen niet zoo sterk zijn als mannen, is dit dan niet, omdat zij te lang werken, zich te veel zorgen maken en niet voldoende ontspanning krygen? In sommige streken op het platteland, waar de vrouwen het werk buitenshuis der mannen doen en losse kleeding dragen, zijn het beelden van gezond heid. Een eenvoudige leefwijze verzekert gezonde nieren, volkomen zuivering van het bloed en geen urinezuur-kwalen. Urine-zuur in het bloed (als gevolg van verzwakte nieren) veroorzaakt rug pijn, rheumatische en zenuw kwalen, hoofdpijn, duizeligheid, moedeloosheid, waterstoornissen en gevaar voor nier- gruis, waterzucht en nieroutsteking. Als gij reden hebt om uw nieren te verdenken, gebruik dan Foster's Rug pijn Nieren Pillen. Zij hebben duizeu- de vrouwen geholpen. Foster's Rugpijn Nieren Pillen heb ben een verzachtende, versterkende en opwekkende werking op zwakke nieren, en voeren deze zachtjes tot gezondheid en werkzaamheid terug. Zij helpen haar om het overvloedige urinezuur af te voeren evenals het overtollige water bij waterzucht. Zij dienen alleen voor nier en blaaskwalen en werken niet op de ingewanden. Om beter te worden en te blijven is het aanbevelenswaardig om iederen dag uw huiselijk werk een poosje te laten liggen en een opwekkende wandeling te maken. Drink water, eet eenvoudig voedsel en slaap voldoende. Een betere gezondheid maakt u een betere moeder of vrouw. Verkrijgbaar bij alle goede drogisten a f 1.75 voor één, of f 10. - voor zes doo- zen. Eischt de echte Foster'sRugpijnNieren Pillen, weigert elke doos, die niet voor zien is van neven staand handelsmerk. £irP Binnenland. Het pantserscbip Noord-3rabant beeft te Helder 33 man van een zinkende Engelsche duikboot aan land gebracht. De E 17 was den koers kwijt geraakt en in de Haaksgrond terecht gekomen en lek gestoten. Met 2 sloepen mocht 't gelukken de geheele bemanning te redden. De gemeenteraad te Haarlem heeft met 22 tegen 9 stemmen besloten tot afschaffing der kermis. door bestuur en commissarissen wordt onderzocht. Naar wij Vcrnemeu, zou het tekurt meer dan f 15,000 bedragen. Het van Buenos Ayros binnenko mende Nederlandsche stoomschip Delf land", dat te IJmuiden op de pier is geloopen, ia zoover inet bet achterschip weggezakt dat er met hoogwater met roeibooten overheen gevaren wordt. De deklading (vaten olie) spoelt aan. Een gedeelte der bemanning is aan wal ge komen. Het weer is te ruw om op het schip te werken. Het bovenscbip steekt nog boven water uit. Ongeveer 300 vaten vet zijn uit de ruimen gespoeld en met veel luiken en houtwerk aan het Zuiderstrand ge dreven. Ze worden aldaar geborgen, om over land naar het Einnenkanaal te worden gebracht Van daar worden die goederen naar Amsterdam verscheept. De berging van schip eu lading is opgedragen aan den sleep- en bergings dienst L. Stuit Co., te Rotterdam, die met de firma Van der Tak en de duikersploeg Sperling bij gunstig weer met de bergingswerkzaamheden een be gin zal maken. De lading bestaat uit82,995 zakken zaad, 4195 balen graan, los en ge stort, 900 vaten en 72 kisten vet, 600 balen wol, 3000 gezouten huiden en 2000 balen houtextract. Eieren f 1.70 a f 1.85 per 26 stuks. Eieren f 1.70 per 26 stuks. Boter der zuivelfabriek f 1.65 per K.g. Aanvoer 21 kilo. Zetting f 1.60 Eieren f 1.70 de 26 stuks. Kalfko<ien van f 0.00 tot f 000; Kalf vaar zen van f 0 tot f 0. Biggen aangevoerd 20 stuks stuks: Prij zen van f 14. tot f 17. Prijs der boter van f 1.68 tot f 1.76 per kilo. Aangeroerd 180 kilo. Verder nog 200 eieien. Prijzen van 6 tot 7 cents. Kaatsheuvel, 5 Jan. Zetting der boter f 1.70 per kilo. Maastricht en wellicht ook andere grensplaatsen dreigen gebrek aan werk lieden te krijgen. Een paar duizend mannen uit de naaste omgeving, Veld- weselt, Smeermaes, Lanaeken, Vroon hoven, enz. kwamen dagelijks daarheen en hadden tot voor korten tijd geen moeite, als zij een pas hadden en een boekje, afgegeven door den werkgever. Nu is hun echter aangezegd, dat al wie achter de grenszone woont, na 15 Jan. niet meer er over mag en voor de grenszone zijn er bezwarende bepalin gen gemaakt, terwijl mannen van ze keren leeftijd geen passen meer krij gen. Velen, ook in dienst der gasfa briek hebben te Maastricht hun slaap gelegenheid gekregen en blijven daar. Maar mannen, die vrouw en kinderen in België hebben, kunnen meestal geen twee gezinnen onderhouden. Of de in te voeren maatregel in verband staat met militaire operaties kan niet gezegd worden. Bij de Dinsdag gehouden stemming ter verkiezing van een lid van de Tweede Kamer voor het district Nij megen (vacature-Van Nispen tot Se venaar) zijn van de 9893 kiezers 4264 opgekomen. Het aantal geldige stem men was 4213 Op mr. M. J. C. M. Kolkman (R. K.) zijn uitgebracht3224 en op den heer L. M. Hermans (S. D. A. P.) 989 stemmen, zoodat gekozen is de heer Kolkman. Bij de Maatschappij tot Exploitatie van Staatsspoorwegen zijn plannen en teekeningen in bewerking, tot het leg gen van een nieuwe spoorbrug met dubbel spoor over het Hollandsche Diep nabij Moerdijk. De nieuwe brug zou dichter bij Lage Zwaluwe komen te liggen dan de be staande, en het aantal spanningen zou van 14 tot 7 worden teruggebracht. Men meldt aan het Volk: Eenigen tijd geleden is de heer V. D., penningmeester van de Ned. Handels- reizigersvereeuiging, plotseling te Rot terdam overleden. In verband met dezen plotselingen dood van den penning meester, waardoor de jaarlijksche verifi catie niet kon plaats vinden, heeft bet bestuur van de vereeniging in de laat ste vergadering medegedeeld, dat het financieel beheer niet in orde is be vonden. Het bestuur kon echter nog geen cyfers noemen, daar de zaak nog Bij een slechte spijsverteriug is het lichaam niet alleen |van voedsel ver stoken, maar verstoppen de niet ver teerde spijzen de ingewanden en bren gen, door hunne ontleding, gassen voort die het blo d vergiftigen. Een slechte spijsvertering is oorzaak van zwaarte en slaperigheid na de maaltijden, van hoofdpijn, gevoel van branding, wal gingen eu hartkloppingen. Een slechte spijsvertering doet ,de eetlust verdwij nen, maakt het werk vermoeiender en bederft alle genoegens. Als middel tegen maagpijnen en een slechte spijsverte ring is niets meer afdoend dan een behandeling met de Pink Pillen. Dezen zetten >le spijsvertering in gang, tege lijkertijd dat zij de maag opwekken, versterken en zuiveren tot dat dit or gaan weer in staat is zonder hulp zijn werk te verribhten. De uitwerking van de Pink Pillen is snel en zeker. Zij verkrijgen merkwaardige uitslagen, zelfs bij gevallen waarin de ziekte aan alle behandelingen weerstaan heeft. Boven al is het opmerkelijk dat de uitwerking der Pink Pillen duurzaam is. De een zaam verkregen genezing is blijvend. Door hare werking op het bloed zijn de Pink Pillen ook onovertroffen tegen bloedarmoede, bleekzucht aigemeene zwakte. De Pink Pillen zijn onovertroffen per 6 doozen, bij het Generaal Depot der Pink Pilien,DaOostakade 15,Amster- pam; voor Heusden en Omstreken bij M. Malingré, Drogist te Heusden, de firma P. J. van Gils, Apotheek te Waal wijk, eu verder bij verschillende apo thekers en goede drogisten. Waterhoogte Heusden. Hoog Water. Laag Water. 4 Jan. 3 09 M. 3.08 M. -f N.A.P. 5 310 3.00 6 3.02 2.92 Waterhoogte Maastricht (brug) 6 Jan. 1.79 M. boven 0. 7 166 WATERHOOGTE KEULEN (11 u. v.m.) 6 Jan. 4.14 M. boven 0. 7 3.98 Marktberichten. PKEÜH4BËDHTËY 9 Jan. Geref. kerk, vm. 6,30 en nm. 6 u. ds. H. Hangel broek te Wir- dum. Geref. kerk A, vm. 9.30 en nm. 6 u. ds. J. Sijbesma van Zie- rikzee. Geref. kerk B, vm. 9.30 en nm. 6 u. ds. Boeijinga. Chr. Geref. Kerk vm. 9.30 en nm. 6 u. lezen. Geref. kerk, vm. 9.30 en nm. 2 u. leeskerk. vm. voorber. H.A. en nm. doops- bediening. Geref. kerk, geen opgaaf. Loonschendijk vm. 9,30 u. ds. Jap- chen. Geref. kerk, geen opgaaf. uit Heusden. Geref. kerk vm. 9.30 en nm. 2 u. ds. Diemen. ds. v. d. Wall uit Made. Genderen, nm. 2 u. ds. Gobius du Sart uit Wijk. Gieasennm. 2 u. ds. Benders. '8 Gravemoer, nm. 2,30 u. ds. E. van Meer. Geref. kerk, vm. 9,30 en nm. 3 u. de heer H. W. Smit, cand. te Amsterdam. Chr. Geref. kerk, vm. 9,30 en nm. 2,30 u. leeskerk. Heesbeen, nm. 2 u. ds. Ewoldt uit Aalburg. Herpt, geen dienst Loevestein, geen dienst. uit Dussen. Zz., nm. 2 u. dezelfde. Nieuwendijk, Geref. kerk, geen opgaaf. Pouderoijen, geen opgaaf. Geref. kerk, nm. 6.30 u. ds. Akkerhuis. bilonienbroek. Geref. kerk geen opgaaf. 's-Gravemoer. ALdvertentiën. In een klein gezin te 's-H er tog en- b o s c h, wordt tegen half Februari of later zelfstandig kunnende koken en netjes wer ken, met behulp van een tweede meisje. Flink loon en veel verval. Br fr. onder letter C, Bur. v. d. Blad. Op Dinsdag den 11 Jan. a-S., hopen D,V. onze geliefde Ouders, Behuwd en Grootouders MAARTEN ADRIAANSE en fTEUNTJE DAMEN hunne te herdenken. Hunne dankbare Kinderen, Behuwd- en Kleinkinderen. Wit hooi le kwaliteit f 23.a f 24. 2e kwaliteit voor de pers f 17.a f 18. Klaverhooi f 25.a f 26 Wit etroo f 14. a f 15 Geel stroo f 13.a f 14. alles per 500 K.G. Varkens (75 k.g.) 30 a 32 cent, zwaardere varkens 39 a 41 cent, alle:* per half k.g. Boter f 0.75 a f 0.85 per half k.g. De Werken, bij Werkendam, 8 Jan. 1916. Gevraagd tegen 1 Mei een niet beneden de 16 jaar. PASTORIE, Doeveren. lang 160ISO. Te bevragen bij P. NIEUWKOOP, Drongelen. zal bij veiling op Dinsdag 18 nuarl 1916 en brj toe-kg op f||n dag 1 Februari 1916. t-lkens om. 5 uur des namiddags, ten Koffiehuite van Mej. E. BUIJS te Herpt, publiek voor huiselijk gebruik, IS JE 1DREÜ b|| L. J. VEERMAN, Heusden onder Herpt en Hedikhnizen. Onder Herpt: Koop. 1. Een Huis en Frf in het dorp, Sectie B No. 732, groot 3 Aren, 43 Centiaren. Verhuurd aan M. Couwenberg voor f 8-5,81) per jaar. Koop 3. Rousland in den Mom meren hoek, Sectie B No 480, groot 0.79 90 H A. Koop 4. Bouwland in deo Mom- meren hoek, Sectie B No. 479, groot 0 74 20 H.A. Koop 5 Weiland in het Herptsche veld, SectieC N->. 441. groot 1 19 60 H.4. Koop 6. Weiland naast koop 5, Sectie C No 442, groot 1.43.30 H A. Bij den toeslag komen koopen 5 en 6 in massa. Koop 7. Griendland en Wei land in den Zegelaar, Sectie C no. 408. groot 0.57.30 H.A. Onder Hedikhnizen: Koop 8. Hakhout en Griend in de Hoeven, Sectie C nos. 1131 en 1133, samen groot 0.99 80 H.A. De grond en polderlasten zijn van af 1 Januari 1916 voor de koopers. Betaaldag koopsommen 14 Maart 1916. is sinds tal van jaren Hofleverancier van H. M. de Koningin en H. M. de Koningin-Moeder. R00DE PORT merk L. L. I 1,40 p. flesch. VITTE PORT merk R R. 1 1.50 p. flesch. PALE SHERRY AMONTILLADO merk E. f 1,50 p. flesch. Verhoogde Oorlogs-accijns f 0.04 per flesch. Flesschen worden berekend f 0,06 en voor dien prijs teruggenomen. Hoofdkantoor Den Haag, Tel. H 264. gevestigd te 's-Gravenhage, Bekroond met 35 hoogste onderBcheidinge i. Voor den verkoop van KlaverGras- en Landbouwzaden, Zaai granen, alsmede Tuin- en Bloemzaden worden, waar nog niet vertegen woordigd, flinke Agenten gevraagd tegen roijale provisie. Het juiste adres gevonden, wanneer U gaat met Uw reparatie van Rijwielen, Motoren, Naaimachines en Gramafoons bij Groote sorteering ZAKLANTAARNS en PRIMA BATTERIJEN, uitsluitend de beste voor weinig geld. De nog voorradige Rijwielen worden opgeruimd voor den ouden prijs, dus zonder prijsverbooging, NAAIMACHINES met 5 jaar garantie vanaf f 25. Billijke l»r|jzen. Aanbevelend II. DE RUITER. GEVRAAGD een nette, vlugge Jongen, om in 't Rij wielvak te worden opgeleid, door C. G. NIEUWKOOP, Rij wielmagazijn „Ceres" te Drongelen. Grootste keuze Pendules in alle stijlen, RegulateursWekkers, enz. Al «kerk, 7 Jan. Boter f 0.75, Winkel prijs f 0.80 per half K.g. Bussen, 5 Jan. De prijs der boter was heden vanaf f 1.58 tot f 1.64. Waalwijk, 6 Jan. Op de veemarkt aan gevoerd weinig runderen Heusden vm. 10 u. ds.. Ruijsch van Dug- teren. Werkendamvm. 9,30 en nm. 6 u. ds. v. d. Pol. Aalstnm. 2 u. ds. Ten Bokkel Huining uit Well. Aalburgvm. 9.30 u. ds. Ewoldt. Bevesti ging Ouderlingen en Diaken. Almkerk, vm. 9,30 en nm. 2 u. dr. Montijn. Andel, vm. 9.30 en nm. 2 u. ds. A. B. v. d. Put. Baardwijkvm. 10 u. ds. Louwe Kooymans. Babyloniénbroek, vm. 9.30 u. ds. Blankhart. Besoijenvm. 10 en nm. 2 u. ds. Dierkens. Brakel, geen opgaaf. Capellegeen opgaaf. Doeveren, vm. 10 u. ds. Bastiaanse. Drongelengeen dienst. Drunenvm. 10 u. ds. van der Hoff. Drimmelen, geen opgaaf. Dassenvm. 9,30 u. ds. Van Stein Callen- fels. Eethen, nm. 2 u. ds. Ruijsch van Dugteren Gameren, vm. 9.30 en nm. 6.30 u. ds. van Ingen. Geertrwidenberg, (Evangelisatie) nm. 6 u. Meeuwennm. 2 u. ds. van Stein Callenfels Nederhemert, Nz. vm. 10 u. ds. Verloop. Raamsdonkvm. 9.30 u. ds. C. B. Holland. Raamsdonksveernm. 2,u.ds.C. B.Ho land. Rijswijk, vm. 9.30 u. ds. Benders. Sleeuwijk, nm. 6.30 u. ds. Visch. Sprang, vm. 9,30ennm.2;u.ds. Vreugdenhil. Geref. kerk, vm. 9.30 en nm. 2 u. een predikant. Uitwijk, nm. 2 u. ds. Blankhart uit Ba- Veen, vm. 9.30 en nm. 2 u. dr. Tjalma. Vlijmenvm. 10 u. ds. Ossewaarde. Waspik, vm. 9 30 u ds. E. van Meer uit Woudrichem, vm. 9.30 en nm 2 u. ds. Gobius du Sart. Wijk c.avm. 9.30 u. ds. Gobius du Sart. L.nd vaa Alten*, 7 Jan. Men besteedt thans voor: Vroege f af Blauwe f 3.50f 3.75, Zeeuwen f3.75f 4.00 alles per H.L. Koop 2 Een Winkel en %Voo«i- htiis met Kchuur, Erf en Boomgaard, Sectie B Nos. 19t. 525 en 570, samen groot 0,31.10 H.A. In gebruik bij den eigenaar, den heer A. C. van Helvoirt.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1916 | | pagina 3