In afwachting van de genezing. Omtrent de duikbootenaotie in de Middellandsche zee lezen wij: De „Temps" eischt, dat in de Mid dellandsche Zee geen halve maatregelen worden genomen. Hetgeen tot dusverre geschied is tegen het optreden der „zee schuimers", heeft hun activiteit niet kunnen beletten. Alleen door hun schuilplaatsen te vernietigen, hun aan voer van het noodige te beletten en hun inlichtingendienst te niet te doen, zal men erin slagen aan dit „struik- rooversbedrijf' ter zee een einde te maken. De bezetting van het eiland Castellorizo is de eerste schreden op dien weg. De Frausche en Engelsche zeemacht, beheerscheres van de zee, is verplicht de koopvaardij vaart te beschermen. Alle middelen om de Middellandsche zee schoon te vegen moeten zonder aarzelen worden toegepast. Op de geallieerde ol vijandige kust moet gehandeld wor den, volgens de gemeenschappelijk ge nomen besluiten of volgens de oorlogs gebruiken. Wat betreft de eilauden, waarvan het internationale standpunt niet definitief is vastgesteld, of die, welke aan Griekenland behooren, moet men de maatregelen nemen, welke de omstandigheden noodig maken en het toezicht der plaatselijke autoriteiten vervangen door een scherpe bewaking van de verdachte streken. De geheele Middellandsche zee is oorlogszóue en de geallieerden zijn verplicht de schen ders van de internationale verdragen gevangen te nemen overal waar wij ze aantreffen. Daarom moeten de neutraleu, die hun aanwezigheid in hun wateren toestaan, zich niet verbazen, indien wij ze daar gaan opzoeken en dooden. Zij kunnen hun soevereeniteit niet ge schonden achten door het optreden van een gezondheidsdienst, waarvan de mari nes en opvarenden aller naties de voor deelen zullen plukken. De centrale mogendheden, zegt de „Temps" ten slotte, «ischen het recht op de verdragen en wetten der menschelijkheid met voeten te treden. De geallieerden heb ben het recht te eischen, dat de landen, die het bestaan aan hen te danken hebben, en met vast te stellen, dat er ontwijfelbare bewijzen bestaan, dat de macht van Duitschland aan het afnemen is. Er bestaan aanwijzingen, die be voegde lieden niet kunnen bedriegen. Die aanwijzingen en die bewijzen hebben betrekking op den geest in de Duitsche legers. Hun sterkte, hun hoe danigheid en de toestand van hun materiaal stellen ons in staat met zeker heid de gevolgtrekking te maken, dat het tijdperk van uitputting voor onze vijanden is begonutn. Duitschland raakt uitgeput, dat is zeker, maar dat wil nog niet zeggen, dat wij er reeds mee kunnen doen wat wij willen. M?t de bewonderenswaardige volharding van ons leger, met de volharding van de geheele natie en van ouze bondgeuooten zijn wij zeker van de overwinning. In Duitschland is men 't begrijpelijker wijze met den uitspraak niet eens. De „Vorwarts" zegt, het legerbevel van Joffre besprekend, dat het verstan diger ware geen holle frasen te gebruiken. Wanneer de Entente den oorlog zoo lang wil voeren totdat de legers der Middunrijken zijn samengesmolten, dan kan Joflre rekenen op een oorlogsduur van eenige tientallen jaren. Frankrijk zal dan in een Amazonen-staat veran derd zijn, want van Frankrijk's manne lijke bevolking zouden, behalve ver minkten, niet veel meer zijn overge bleven. Frankrijk's opperbevelhebber denkt slechts aan oorlog en overwiuning, maar de feiten zullen Frankrijk spotdig genoeg dwingen over den vrede te denken. Het Japanscheblad „Xokumin"schrijft, dat een duurzame vrede in het verre Oosten slechts mogelijk is door een verstandig samengaan van Rusland en Japan in het Noorden en van Japan en Engeland in het Zuiden. Het blad zegt, dat hoewel Rusland moeilijke tijden doorleeft, het toch de hoop blijft koesteren, dat het in de toekomst zal zegevieren en spreekt de verwachting uit, dat de relaties tusschen Japan en Rusland zullen verbeteren en de tegenwoordige ontstemming van vele Japanners wegens het invoeren van Russische invoerrechten, op zekere Ja pansche waren, die vroeger vrij waren, spoedig voor een definitief accoord moge plaats maken. Omtrent het deelnemen van Japan aan den Europeeschen oorlog, zegt het blad, dat de volksstemming hiertegeu zeer gekant is en dat het ook niet on mogelijk is, dat Engeland er weinig voor voelt. Evenwel hebben de Japan ners steeds minutie en andere oorlogs behoeften aan Rusland geleverd. Hon derdduizend Japansche werklieden en 1200 Japansche staatsfabrieken werken dag en nacht om minutie aan de Russen te verschaffen. De geruchten dat een Japausch leger naar Europa zou worden gezonden verdienen, geen geloof. Het „Journal des Débats," de daüng van den Duitschen wisselkoers bespre kend, zegt dat het verkeerd zou zijn te denken, dat alleen de daling van de mark Duitschland er toe zou brengen zich gewonnen te geven. Toch moe* men zich, zegt het blad, over die daling verheugen, want zij is een symptoon van de algemeene uitputting, die men met zekerheid bij onze vijauden begint waar te nemen. „Wat ernstig is voor Duitschland, vervolgt de Débats, is, dat de groote daling, die de Duitsche wis selkoers ondergaat in alle landen, in de eerste plaats een gevolg is van het gebrek aan vertrouwen dier landen, die aauvankelijk Duitschland zoo welgezind waren en nu blijkbaar hun kapitaal aan Duitschland trachten te ontrukken. En Duitschland heeft meer dan ooit behoefte aan krediet en zal na den oorlog nog grooter behoefte aan hebben. Zijn toekomst is niet schitterend. Hel schijnt, dat de Duitschers zich daar ernstig ongerust over gaan maken. Mag men sommige Duitsche bladen gelooven, dan zou een van de oorzaken der daling zijn het zenden van aanzienlijke be dragen naar Nederland en Zwitserland door kapitalisten, die er op uit zijn hun fortuin in de vreemden te plaat sen. Deze verklaring is een bekente nis, waar wij mat voldoening kennis van nemen. De „Temps" schrijft over hetzelfde onderwerp en ziet in de daling van den Duitschen wisselkoers in de onzijdige landen het bewijs, dat het consortium van Duitsche banken, dat vóór den oorlog te Berlijn gevormd was om in het buitenland de stabiliteit van den mark te handhaven zijn con- tróle over den Duitschen koers verloren heeft. De reden is, dat het consortium niet me r beschikt over scnuldvorde- ringen op het buitenland om daarmede betalingen buitenlands te doen dat bet vooral zijn reserves van Amerikaansche waarden uitput en dat de schuldvorde ringen, die Duitsland op Zuid-Amerika had en die door de stijging van den piaster gerealiseerd konden word n, bij kans uitgeput zijn." De „Temps" komt tot de slotsom, dat de daling van den mark definitief is en nog niet tot stilstand gekomen. De Engelsche generaal Monro bericht, dat de volle lige ontruiming van Gallipoli met succes is uitgevoerd. Alle kanonnen en houwitsers konden worden wegge voerd, behalve i7 versleten kanonnen, die vernield werden voor'tvertrek.Dever- liezen zijn bij de Britsche troepen één man bij de Franschen geen verliezen. Van Turksche zijde wordt gemeld Zaterdag ontruimden de Engelschen ten gevolge van hevige gevechten onder zware verliezen Sedd-ul-Bahr volkomen. Geen enkele is achter gebleven. De vertegenwoordiger van de Agence Milli aan de Dardauellen meldt, dat de Turksche troepen den vijand van Sedd-ul-Bahr geheel verdreven. Het schiereiland Gallipolie is thans van den vijand gezuiverd. Het slagschip „King Edward VII" is op een mijn geloopen en moest wegeus booge zeeën verlaten worden. Het is kort daarna gezonken. De bemanning is er geheel af gekomen. Er zijn geen menschon omgekomen en slechts twee man zijn gekwest. In een hoofdartikel over de dienstplicht- bill schrijft het radicale werkmans blad „Reynolds Newspaper": In deze be langrijke materie hebben wij ons steeds voor het vrijwilligersstelsel verklaard. Maar wij hebben op het oogenblik met omstandigheden te doen, welke vroeger onbekend waren. Wij moeten den vij and verslaan. Om den vijand te ver slaan moeten wij alle mannen beschik baar hebben voor de loopgraven en voor alle audeie posten waar dit noodig kan geoordeeld worden voor de ver dediging van onze rechten en vrijheden. Hoewel wij er ons over kunnen ver heugen, dat de resultaten van het vrij- willigers-sysleem zoo schitterend waren, moeten wij toch erkenn- n, dat zij niet groot genoeg waren. Elk offer, dat gevraagd wordt, moet gebracht worden en wij zullen overwinnen. Pruisen zal verslagen worden, maar bet zal spoediger verslagen worden, iudien elke beschikbare man en ieder stukje materiaal gemobiliseerd is om het te verslaan. Dit wetsontwerp zal, als het aangenomen is, helpen om Prui sen te verslaan. Laat ons met vereende krachten aan hare uitvoering werken. Plaatselijk Nieuws. Ileusdeii, 12 Jan. Sinds enkele dagen circuleert in Neder land 'n sneeuwbal, welke ten doel heeft de krijgsgevangenen van alle oorlogvoerende Staten bijstand te verleenen. Voor Heusden heelt mejuffrouw Hon- coop de leiding daarvan op zich genomen en tal van Dames, die zoo'n sneeuwbal ontvingen, met verzoek om een gilt en doorzending in triplo, zijn ijverig voor het doel in de weer, zoodat voor onze gemeente een goed resultaat te verwachten is. Mejuffrouw W. A. Reinders, vroeger te Heusden woonachtig en thans Onder wijzeres te Everdingen, is Zaterdag 1.1. door den Gemeenteraad van Capelle met alge meene stemmen benoemd tot onderwijzeres aan de school in de Kom der gemeente. Maandagnamiddag werd alhier ge vankelijk binnengebracht een korporaal der infanterie, uit het garnizoen te Tilburg. Hij wordt verdacht alhier in een loge ment te hebben vertoefd en gelogeerd en zonder betaling te zijn vertrokken. Even eens zou hij bij een fietsenverhuurder al hier eene fiets hebben gehuurd, ni >t terug gebracht en vermoedelijk verduisterd. Met de benadeelde personen is hij alhier geconfronteerd. Werkendam. Vrijdag 1.1. verga derde voor de tweede maal de ijsclub ten herberge vau Zwets. Wederom waren er maar weinig leden opgekomen (ligt dat voor een deel niet aan de wijze van op roepen, waarom geen convocatiebiljetten verzonden en werd besloten voorloopig geen wei te huren, doch te wachten op meer wintersweer. Een der zoons van den heer Rosier, brandde zich door een uitslaande vlam deerlijk aan hoofd en armen. Andel Loop der bevolking over 1915. Bevolking op 31 Dec. 1914 569 m., 540 v., totaal 1109. Geboren in 1915 18 m., 12 v.gevestigd 14 m., 28 v.; overleden 8 m., 8 v.; ver trokken 19 m., 32 v. Totale vermeerdering 5 m. Bevolking op 31 Dec. 1915 574 m., 540 v. Totaal 1114. Levenloos aangegeven in 1915, 1. Aantal huwelijken 8. Aalst- Door den beroepsjager Dufar- naij zijn in het laatste jachtseizoen, op een terrein van circa 400 Hectaren, geschoten 113 hazen en 5 faisanten. Beneden-Langstraat. Naar vette varkens bestaat goede vraag, maar in zware wicht is er geen voorraad. De handel in vette kalveren is matig, evenals in nuch tere kalveren. Biggen worden duurder. Men besteedt voor vette vark ns 47 a 48 cent per halve k g., vette kalveren 60 a 75 cent per k.g. naar kwaliteit, nuchtere kal veren f 11 a f 18, biggen f 12 a f 15 en schapen t 16 a f 25 per stuk. ltcsojjeil. Een zoon van Oorschot kwam Zaterdag onder een snijmachine, waardoor het voorste lid van zijn rechter wijsvinger werd afgesneden. Een soldaat kwam Zaterdag met zijn fiets tusschen de rails. Hij kwam te vallen en bezeerde zich zoodanig aan hoofd en hand, dat hij zich onder geneeskundige be handeling moest stellen. Capelle- Donderdag j.l. gaf de zang vereeniging ,,'t Rozeknopje" voor de mili tairen een uitvoering, voor een goed bezette zaal. De nummers werden uitstekend ge zongen. Ook de voordrachten „Het huis houden van den kruidenier" en „Een dienst bodenpraatje" vielen zeer in den smaak van het publiek. Dat de bezoekers zich niet verveelden bewees het oorverdoovend hand geklap na elk stuk. Tot slot werd op voor stel van den voorzitter door de vereeniging en de bezoekers het „Wilhelmus" aange heven. Mej. F. H. van Mensch, onderwijze res aan de o. 1. school in de Nieuwstraat alhier, is benoemd tot onderwijzeres te Wassenaar. De buitenpolder alhier is geheel on derwater geloopen. Het verkeer met het Land van Altena is verbroken. Ook de stoompont kan de zuidzijde niet bereiken. Dusseii- Deze week werd door den landbouwer G. Pruissen op het droge zand, langs de Bergsche Maas, een flescbje ge vonden waarin een papiertje was gesloten met den volgenden inhoud: André Jansen, verdronken 12 October 1915. Liefde is de oorzaak van dit ongeval. Vinder van dil flescbje wordt beleefd uitgenoodigd hiervan melding te doen aan wed. A. J. Jansen, Parkstraat 60 A, Maas tricht. Het briefje is door den vinder aan voor noemd adres verzonden. 's Gravemoer. Evenals vorigen winter is de waterstand hier verbazend hoog. Ten oosten der Vaart staan de huizen in het water e zijn de kelders volgeloopen. Met roeibooten en andere hulpmiddelen moet de gemeenschap onderhouden worden. Zaterdag, toen het water het hoogste punt bereikte, rolde het over den provincial! n weg naar Waspik en des nachts wierpen de bewoners der Vaart nog kaden op, mid den op den klinkerweg. Vurig wordt ge- wenscht dat het Rijk spoedig verandering brenge, want deze overstroomingen zyn nog altijd toe te schrijven aan den verhoogden waterstand, tengevolge de opening der Bergsche Maas. Op 31 December 1914 bestond de bevolking dezer gemeente uit 1341 zielen. In den loop van 1915 vermeerderde dit aantal door geboorten met 25 en door in komenden met 33, terwijl dit getal ver minderde door overlijden met 24 en door vertrekkenden met 68, zoodat het bevol kingscijfer op 31 Dec. 1915 bedroeg 1317. Er werden 5 huwelijken voltrokken. Inzake de electrificatie heerscht hier eene bedrijvige drukte. Men is hier en op klein-Dongen reeds ijverig aan het palen plaatsen, zoodat wie nog twijfelen mocht aan betere verlichting, nu wel beschaamd uitkomt. Op Maandagavond 17 Januari, des avonds half zeven, zal iD de Ned. Herv. kerk alhier e -n lichtbeeldenavond over de zending gegeven worden, waarbij als spre kers zullen optreden de heeren Stok en Woortman. lleeunen Aan het telefoonkan toor alhier, werdeo gedurende de maand December j.l. ontvangen 33, verzonden 28 telegram men. Naar wij vernemen is aan deze ge meente voor het jaar 1915 in de gewone kosten van het lager onderwijs krachtens artikel 53 der wet op het lager onderwijs een buitengewone subsidie verleend van f 675,—. Tot taxateur der paardenvordering in het vorderingsdistrict Meeuwen, is be noemd de heer Adr. Btraver J.zn., thans plaatsvervangend taxateur. Sprang. De heer J. Both heeft voor zijn benoeming tot ouderling bij de Ger. Kerk alhier bedankt. Door den kerkeraad werd besloten om nu in de vacature Kruijff die wegens boogen ouderdom bedankt had, niet te voorzien, en werd Kruijff tot ouder ling benoemd, die deze hem aangeboden eer, dankbaar aanvaardde. De werkman J. de B. had het on geluk j.l. Maandagmorgen aan de stoom leerlooierij van de heeren Van Iersel en Witlox te Waalwijk in een put te vallen. Daar hg langs een haak was omlaag ge- geleden, kreeg hij een diepe wond aaD zijn voet, welke door dr. Van Gils werd verbonden. Vr||hoeven Cappel. Geduren de de maand Dec. werden aan het telegraaf kantoor alhier 110 telegrammen behandeld, waarvan 58 verzonden en 52 ontvangen. Voorts werden door de openbare spreekcel 11 gesprekken gevoerd. Een ieder, die bekend is met deD toestand der wegen alhier, zal het met ons toejuichen, dat het gemeentebestuur ertoe is overgegaan die op een degelijke wijze te verharden. Moge men hier weldra een goeden weg bezitten. aalwijk. Zondagavond zijn door baldadige jongelui op verschillende plaatsen ruiten ingegooid. De politie stelt een on derzoek in. Zondagavond werd een soldaat van 't 9de zoodanig door een ander in den arm gestoken dat terstond geneeskundige hulp moest worden ingeroepen. De politie stelt een onderzoek in. P. Couwenberg had Zaterdag 't on geluk in de looierij uit te schuiven op iijmvleesch en zijn been te breken. Moonen had Zaterdag 't ongeluk zicb zoodanig met een scheermes te verwonden, dat geneeskundige hulp moest worden in geroepen. Gedurende de afgeloopen week, zoo meldt men aan de N. R. Ct., werd van Tiel tot Gorinchem geen enkele zalm gevangen te Woudrichem is een partij paling, snoek, bliek en voorn gevangente Brakel een partij snoek en witvisch; te Her wijnen een partij palingte Brakel een party witvisch en snoek te Tiel een partij witvisch en snoek. Prijzen zijn niet bekend, daar al het gevangene naar elders wordt gezonden. Door storm en hoog water was de visscherij de afgeloopen week van weinig beteekenis. Vergadering van den Raad der gemeente Capelle, op Zaterdag 8 Januari 1916, des v.m. om 11 uur. Tegenwoordig alle leden. De Voorzitter opent de vergadering, waar na de notulen der vorige bijeenkomst wor den gelezen en goedgekeurd. Aan de orde 1. Ingekomen stukken. Schry en van Ged. Staten, houdende goedkeuring suppletoir kohier van den Hoofdelijken Omslag. Alsvoor, houdende goedkeuring gem. be grooting dienst 1916, in ontvangst en uit gaaf op f 22,228,05. Alsvoor, houdende goedkeuring af- en overschrijving gem. begrooting dienst 1916. Schrijven van A. J. Verhoeven, houdende mededteling, dat hij de benoeming tot lid van het Burgerlijk Armbestuur aanneemt. Aangenomen voor kennisgeving. Verzoek van W. G. Uijthoven om ont heffing van den aanslag in den H. O. Af schrijving verleend. Benoeming onderwijzeres aan de school in de Kom. De Voorzitter sluit de openbare vergade ring eu de Raad gaat over in geheim co mité ter bespreking van de sollicitanten naar die betrekking. Na heropening wordt mej. W. A. Rijnders te Everdingen tot onderwijzeres benoemd. 1 e heer Sneep vraagt wanneer de pas benoemde onderwijzeres in functie kan treden. De Vooxzitter antwoordt, dat ze twee maanden tevoren haar ontslag moet vragen zoodat dit nog eenigen tijd zal aanloopen. JSIiets meer aan de orde zijnde en niemand het woord nog verl ngende, sluit de Voor zitter de vergadering. ifóurgeriyke Stand. Heusden van 4 tot 11 Jan. Geboren: Jacoba, d. van E. Verhoeven. Overleden: Merax, Hendricus oud84j. weduwraar van M. M. Smidt. De Werken en Sleeuwijk van 30 Dec. '15 7 Jan. '16. Werkendam van 31 Dec. '15 7 Jan. '16. Drongelen, maand December. Geboren Maria, d. v. M. v. Mersbergen en C. v. Arkel; Hermina Cornelia, d. v. C. G. Nieuwkoop en H. J. Verspille. Andel Dec. '15. H. J. v. d. Kolk; Elisabeth Johanna, d. v. G. Volk en M. C. TimmermansJan Jan Arie, z. v. W. v. Noorloos en A. Straver. 's Gravenmoer. Maaike Maria, d. v. C. J. van Eersel en B. Meisen; Jacobus Marinus, z. v. A. van Snijlcbom en A. Rosen brand. Giessen 5 Januari 1916. Nederhemert Dec. '15. Veen Dec. '15. Deze afwachting wordt zoo kort moge lijk gemaakt, indien de zieke, zelfs na vruchteloo'.e proeven met andere ge neesmiddelen genomen te hebben, er toe is overgegaan de Pink Pillen te nemen. Laten wij even mogen zeggen dat de Pink Pillen niet beschouwd kun nen worden als een middel tegen alle kwalen. Zij gaan niet verder dan de genezing van die ziekten waarvoor zij in het bijzonder zijn saamgesteld Dit zijn de ziekten die de verslapping van het bloed en de zwakte van het zenuw stelsel tot oorsprong hebben. Alzoo zijn zij door de Pink Pillen te worden genezen, die aan bloedarmoede lijden, de bleekzuchtige jonge meisjes, zij die, ten gevolge van overmatigeu lichame- lijken of geestelijken arbeid, door verval van krachten of algemeene zwakte zijn aangetast, zij weer zenuwstelsel is uit geput, die neurastheniek zijn. Wij zijn zeker van de hooge genees krachtige waarde van ons middel maar daar wij meenen dat een goed bewijs meer waard is dan tien verzekeringen, geven wij, zonder dat wij daartoe kiezen onder de vele betuigingen die ons dage lijks gezonden worden, iederen dag een getuigschrift van genezing. Van daar brengen wij onder uwe oogen het ge tuigschrift van Mejuffrouw Marguerite Benazet, wonende tb Clermont bij Vener- que le Vernet (Frankrijk) „Ik heb het genoegen u te berichten, schrijft deze jonge dame, dat ik van mijne vreeselijke bloedarmoede door uwe Pink Pillen zeer goed genezen ben. Ik heb langen tijd aan die ziekte ge leden en ik was zoo zwak, zoo uitge put, dat ik er sombere g« dachten door gekregen heb. Ik was zoo krachteloos «lat ik niet meer kon werken, zelfs geen klein huiswerk meer kon verrichten. Het scheen mij alsof ik geen bloed meer in de aderen had en mijne neenen konden mij niet meer dragau. Ik ge voelde dat ik met den dag een weinig minder werd en verviel zoo tot een staat van treurigheid. Ik had zeer dikwijls schele hoofdpijnen, hartklop pingen, duizelingen en door mijn toe stand van zwakte maakte de minste onaangenaamheid mij bovenmatig ze nuwachtig. Toch was ik met alle zorgen omgeven en heb ik versterkende en andere ge neesmiddelen in overvloed ingenomen. Maar mijn gezondheidstoestand bleef altijd even treurig en ik wachte hope loos op mijn genezing. Eindelijk heb ik uwe Pink Pillen genomen, die alleen krachtig genoeg geweest zijn om mij te genezen." De Pink Pillen zijn onovertroffen per 6 doozen, bij het Generaal Depot der Pink Pihen, DaCostakade 15,Amster- pam; voor Heusden en Omstreken bij M. Malingré, Drogist te Heusden, de firma P. J. van Gils, Apotheek te Waal wijk, eu verder bij verschillende apo thekers en goede drogisten. Itiiinenland. Door den Minisier van Waterstaat zijn benoemd met ingang van 1 Febr. aanstaande P. W. Lankhaar, sluisknecht aan sluis No. 4 der Zuid Willemsvaart te Veghel, tot pontwachter te Keizers veer. T. H. Ottevanger, rijksarbeider te Sleeuwijk tot pontwachter teCapelsche veer. J. van Beuzekom, brugknecht aan de schipbrug te Hedel, tot pontwachter te Drongelensche veer. J. Dijkman, sluisknecht aan deStap- horstersluis te Zwartsluis, tot pontwach ter te Bernsche veer, en met 1 Mei a s. A. C. Visschers, ryksarbeider te Moer dijk tot pontwachter te Keizersveer. Getrouwd: Teunis Baggerman 22 met Wilhelmlna Jaboba van Gelderen 22 j Jan Oontrom 30 j. w dnr. van Pieternella Cornelia Vos met Willemina Adriaanse 31 j. Christiaan Dirk van den Steenhoven 29 j. met Adriana Anna Bakker 28 j. Geboren Jacobus Aloysius Cecilius z. v. W. T. Groenveld en M. S. Drossaert; Ariana d. v. C. den Dunnen en A de Cloe Jacoba d. v. L. Hoogendoorn en C. C. van OordJacobus z. v. Th. J. Nowee en M. J. M. Verberne. Geboren: Adriaan, z. v. W. Pieterse en A. NaaijenJan, z. v. J. v. Rijswijk en Overleden G. P. Crielaard, 4 m.C. Verbeek, 28 j. overleden te Utrecht; C. Schouten, 87 j. Geboren Neeltje Gerarda, d. v. P. van Leerdam en D. Valstar Antonetta Adriana, d. v. M. J. de Geus en M. J. van der Dussen Adriana, d. v. A. Versteeg en A. M. Dekkers Overleden Comelis Antonie Nerrings, 80 j.Chri8toffel Timmermans, 63 j. Getrouwd Antonie van Boksel 25 i. met H. P. de C oe 22 j. Geboren Geertje, d. v. G. van Andel en E. KantCornelia, z. v. J j, van Til- borg en J. Elshout. Overleden: Johannis Spiering 92 j. weduwn. van M. de Cloe. Getrouwd W. v. AlpheD. 28 j. en J. Smits, 25 j.J. den Dekker, 29 j. en A. H. v. Ommeren, 28 j. Geboren Comelis, z. v. A. v Aalst en A. Baks. Overleden: Adrianus v. d. Over, 5 m. Ingekomen: van Poederoijen Ca. Wijn stekers; van Herwijnen G. H. v. Rossum. Vertrokken naar Kerkwijk: Wa. Keijne- mans. Ondertrouwd Anton Versluijs, 31 j. van Andel, en Pieternella Gerdina Honcoop, 26 j.Adrian s van Wijk, 25 j. en Janeje van Rijswijk, 19 j. van Wijk. Getrouwd A. Versluis met P. G. Honcoop. Geboren Nelis, z. v. G. v. Wijnen en J. Nieuwkoop; Wilhelmioa Heil je, d. v. F. van TilborgPieter Marinus, z. v. P. M. Verbeek en M. den Dekker. Overleden Hendrik Verbeek 56 j. te LuikHendrikus Verbeek 3 w. z. v. H. Verbeek.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1916 | | pagina 2