Misschien maakt uw dagelijksch werk u ziek. De aalmoezenier bij het Belgische leger, pater Henusse, heeft in een pre- dieatie voor de troepen, naar de „XXe Siècle" meldt, het volgende gezegd: „De Paus heeft mij gezegd en op gedragen te herhalen in de Belgische loopgraven van Nieuwpoort totYperen te herhalen tot de soldaten, de burgers, da aalmoezeniers, de regeerders en den koning zeiven, dat hij van meening is, dat België recht heeft op volkomen herstel 7an de zijde van Duitsehland en dat Hij er nooit in zou toestemmen, Zijn goede diensten aan te bieden om te helpen voor het herstel van den vrede, dau indien minstens België worde hersteld met zijn grondgebied in Europa en in Afrika, zooals dit was vóór den oorlog in het vol bezit zijner vrijheid en al zijne oude internationale rechtsn geheel en al ongeschonden tegenover alle volkeren, zonder voorbehoud be treffende een rechtvaardige schadeloos stelling, die zou worden vastgesteld na een nauwkeurgen inventaris van het herstel van alle monumenten, den her- bo ïw van alle fabrieken en woningen en de restitutie der particuliere bezit tingen." Ik zou niet anders kunnen spreken, heeft de H. Vader er aan toegevoegd, want dan zou ik tegen de wetten der moraal spreken. Over de nieuwe Duitsche oorlogs schatting van 40 millioen frank per maand of 480.000 000 francs per jaar, aan België opgelegd, verneemt het „Belg. Dagblad" Het Duitsche bestuur in België heeft alle Belgische banken verplicht de noodige gelden te leveren voor de nieuwe oorlogsschatting van 40 millioen francs per maand of 480.000.000 frc. 'sjaars. Die last vertegenwoordigt meer dan de helft van het gansche kapitaal en van alle reserven der Belgische ban ken. Het Italiaansche blad de „Corriere Me-cantile" meldt, dat de Fr tnsche koop vaardij-kapiteins te Marseille besloten het voorstel te doen tot algemeene be wapening van koopvaardij schepen, op dat zij niet alleen defensief, maa ook ofifeusief tegen duikbooten in de Mid- delandsche Zee kunnen optreden, zooals dit reeds met succes door Engelschen wordt gedaan. Het blad verlangt, dat de minister van marine toestaat, dat alle stoom schepen, niet alleen die, welke in de Adriatische Zee varen, worden bewa pend, opdat een einde kome aan de gevoelige verliezen, welke de Italiaan sche marine tot dusverre geleden heeft. Alle stoomschepen kunnen dan de duik booten onverbiddelijk aanvallen, ook wanneer zij zelf niet worden aange vallen. In een noot wijst het Wolffbureau er op, dat, als deze plannen werkelijk heid worden, de actie der duikbooten daardoor zeer veel makkelijker zal wor den, aangezien zij dan tegenover deze bewapende vaartuigen, welke gelijk worden aan hulpkruisers, zich geeuerlei beperking behoeven op te leggen. Aangaande de schade, die door een storm en 'n windhoos in de Frankische Jura is aangericht, wordt het volgende berichtIn Steinfeld was juist de school tijd afgeloopen, toen de storm begon. Ongeveer 200 kinderen vluchtten naar het schoolgebouw terug en bleven zoo voor ongelukken bewaard. Een land bouwer werd door een instortende schuur zwaar gewond en stierf aan de gevolgen. Groote voorraden hooi, stroo en graan dwarrelden uit de vernielde schuren in de lucht rond. De schade aan ruw materiaal wordt alleen in Steinfeld op 100 000 Mark geschat. Treppendorf is geheel en al verwoest. Ook het schoone bergdorpje Wiesenfeld en het statige slot van den graaf Gieh hebben zwaie schade geleden. Vele inwoners lijden thans in de verwoeste plaatsen nog on der de nawerkingen van den storm, daar de schoorsteenen geheel vernield zijn. Een geweldige schade werd door de windhoos in een staatsboschafdeeling aangericht. De totale schade kan nog niet wor den vastgesteld, maar wordt in alle getroffen plaatsen op l'/j millioeu Mark geschat. Het bericht van het ongeval werd eerst den volgenden dag bekend, daar de plaatsen van alle verbinding waren afgesloten. De verovering van den berg Lovcen. De Oostenrijksche bladen bespreken met voldoening de politieke en mili taire beteekenis der verovering van den berg Lovceu, welke door hen een dor grootste prestaties van dezen oorlog ge noemd wordt. Zij wijzen daarbij op het uitmuntend samenwerken van het leger met de vloot en verklaren, dat de verovering niet slechts een nederlaag voor Montenegro, maar ook een zware slag voor Italië is, dat inderdaad het bezetten van den berg door Oostenrijk- Hongarije als voorwaarde voor het be waren van zijn neutraliteit stelde. De heldhaftige bestorming van den berg Lovceu wordt door de geheele Duitsche pers als een zeer verheuglijke en belangrijke gebeurtenis begroet. De „Vossische Ztg." schrijft: De berg Lov cen gold voor de sterkste en onneem bare versterking van Montenegro,waarop de Italianen rekenden. Het verlies van de Lovcen is voor hen een pijnlijke gebeurtenis. Maar niet alleen de ver overing van de Lovcen van de land zijde is het, wat dit schitterend wapenfeit een bijzonder karakter verleent. De Oostenrijksche-Hongaarsche vloot droeg werkelijk tot het succss bij. Noch de de Italiaansche, noch de Engelsche en Fransche oorlogschepen, die in de Adri atische en Middellandsche Zee op de loer liggen konden de succesvolle mede werking bij het veroveren van den berg verhinderen. Voor Montenegro ver dwijnt met het nemen van den Berg door Oostenrijkers elke kans op verderen tegenstand. Uit Tsernowits wordt aan het „Ber liner Tageblatt" geseind, dat volgens uitlatingen van aldaar aangebr chte gewonden Russische gevangenen de verliezen der Russen tijdeus het offen sief buitengewoon groot zijn. De in getreden rust wordt toegeschreven aan het feit, dat alle wegen, die van het front naar Chotin voeren, gevuld zijn met transporten van gewonden en voorts dat de Russen tijd noodig hadden om de dooden te begraven. De Russische gezondheidsdienst is niet berekend voor de groote taak, die op hem rust Het is voorgekomen, dat gewonden 36 tot 38 uren zonder hulp zijn blijven liggen. De gevangenen beweren voorts, dat het Oostenrijksche ver dragende ge schut de approviandeering der Russische troepen bemoeilijkt en op enkele plaat sen zelfs onmogelijk maakt. De Belgische regeering heeft, naar de „Times" uit Parijs verneemt, een staat opgemaakt van de verwoesting, die het Duitsche leger in België heeft aangericht. Dan blijkt, dat het geheele aantal huizen en openbare gebouwen, dat ver nield is, 18 207 bedraagt. Met betrek king tot Vlaanderen, Limburg, Hene gouwen en Luxenburg ontbreken echter bijzonderheden. De verwoesting was het ergst te Spontin, waar van de 130 huizen 127 platgebrand zijn, en to Dinant, waar 1203 huizen op de 1375 vernield zijn. Te Leuven zijn 1120 van 7433 huizen verwoest en 1000 huizen geplunderd. I*laatsel(ik Nieuws. Ileuscflen, 15 Jan. De storm tusschen Donderdag en Vrijdag heeft het water op de Bergsche Maas enorm opgestuwd doch overigens is onze gemeente er goed afgekomen. Aan de z.g. groote brug is van een wacht- locaal het dak afgeruktte Herpt is een schuur ingewaaid en te Haarsteeg een schuur, waarin een koe stond, die gelijker tijd daaronder is verpletterd. Tengevolge van den storm waren Vrijdag de telegraaflijnen van hier verstoord. Toch wist men zich te redden door ze te lefonisch te verzenden naar een punt dat de telegrammen verder kon doorzenden. Werkendam. In de laatst ge houden vergadering der werkliedenvereeni- ging Eendracht'bleek uit de rekening en verantwoording dat in ie afgeloopen 3 maanden was uitgegeven f 682,03 en ont vangen f 428,39, zoodat het nadeelig saldo bedroeg f 253,64 1 Januari 1.1. was in kas bij den penn. f 88,29, net reservefonds be droeg f 1042,78 en het kapitaal f 3158.01. Over het afgeloopen jaar bedroegen de ont vangsten f 2054,91 en de uitgaven f 2426,42, zoodat het nadeelig slot f 371,51 bedraagt. De boeken werden nagezien door de leden 8. v. d. Pijl, L. Klop en A. Hakkers en in orde bevonden blijkens mededeeling van eerstgenoemde. Als bestuursleden werden herkozen de heeren A. Schaar, D. Koman en P. Holster. Door den hevigen storm is het water weer zoo hoog opgevoerd, dat in den Bies- bosch weer diverse polders zijn volgeioopen en zeer zeker ook wel weer kaden zullen zijn stukgeslagen. Maandag a.s. des nam. 7,30 uur hoopt de vernondsring „Heusden en Altena" in de Ned. Herv. kerk, alhier een openbare vergadering te houden, waarin diverse per sonen het woord zullen voeren. Door den storm is in den Biesbosch veel schade aangebracht en is zelfs de pol der „Kroon en Zalm", naar we vernemeD, volgeloopen, wat in geen vijftig jaar ge beurd is. Aan het oude hoofd alhier is een wachthuisje voor 4 personen omgeslagen. De mannen werden op hun geroep met een bootje naar den dijk gehaald. Tele graafpalen langs den Bandijk zijn scheef of neergeslagen en langs den Bandijk is allerlei komen aandrijven, als bedden, hout, riet, enz. Er moet ook vee verdronken zijn. Andel. Door den koopman v. D- alhier, werd een varken geslacht dat het respectable gewicht had van 480 pond. Beso|jen. Door den storm zijn Donderdagnacht vele hoornen ontworteld. Ook zijn bij K. P. geheele rijen pannen en de schoorsteen van 't dak gerukt. Diacoon Smit van Heemstede zal 23 Jan. in de Ned. Herv. kerk alhier een lezing houden over de „tuberculose". *s-Oravemoer. Denschipper P. K. overkwam Maandagavond een ernstig on geval. Nadat hij zich even naar den zolder had begeven, is hij bij het afkomen ge vallen en met zijn hooid door een raampje gevallen, met het gevolg, dat de schedel- huid voor een groot gedeelte insneed. De reeds bejaarde man, die veel bloedverlies had, is niet buiten levemgevaar. In het afgeloopen jaar zijn door het hulptelegraafkantoor alhier behandeld 1064 telegrammen, waarvan 599 zijn ontvangen en 465 verzonden. Het totaal getal telefonische gesprekken bedroeg 376. Op de rijkspostspaarbank werden 528 inlagen gedaan tot een bedrag van f 17861,26 terwijl 119 terugbetalingen plaats hadden tot een bedrag van f 11493,65. De storm hield Donderdagavond en den daaropvolgenden nacht verbazend huis Aan het gemeentehuis vloog er met kracht een raam uit, terwijl vele schoorsteenen zeer zijn gehavend. Het water bereikte we der een buitengewone hoogte, waardoor het aan de Vaart een lastige en treurige toe stand is. Herpt. Tijdens een hevige wind vlaag is Donderdagmiddag de landbouw- schuur van de kinderen Jac. de Wilt, in gewaaid. Het vee kon gered worden. In de algemeene jaarlijksche ver gadering van de handboogschutterij „Ons Genoegen" alhier, werden tot bestuursleden herkozen de aftredenden M. Couwenberg, P. Fitters en B. de Wilt. Op voorstel van het bestuur werd tot eerelid benoemd D. van Diem, wegens het feit, dat hij van het jaar der oprichting in 1876 tot op heden, dus 40 jartn, een trouw lid der vereeniging is geweest, en tevens de eenigste van de nog in leven zijnde oprichters, die lid is gebleven. Kaatsheuvel. Dezer dagen wer den bij P. D. op de Lage Zandsche eenige kippen en een haan ontvreemd. De ver moedelijke dader is alweer een hond. Het ten bate der armen gehouden concert van de harmonie „Euphonia'' alhier, heeft f 50 opgebracht. Door de R. K. kiesvereeniging te dezer plaatse, zijn de heeren mr. J. v. d. Mortel en Fr. Verbunt, candidaat gesteld voor de verkiezing van twee leden der Prov. Staten, ter vervulling der vacatures Diep en Raupp. De bevolking dezer gemeente bedroeg op 1 Januari j.l. 8330 inwoners, derhalve is zij sinds 't vorig jaar 110 personen voor uitgegaan. In verband met de duurte der le vensmiddelen, als gevolg der tijdsomstan digheden, zullen door de schoenfabrikanten J. v. d. H. en Q. de J. de loonen hunner werklieden met tien pet. verhoogd worden. Voorwaar een voorbeeld ter navolging waardig. Op j.l. Zondag werd de militair F., ingekwartierd bij H. M. te Loonschendijk, door totnogtoe onbekenden zoodanig mis handeld, dat hij in Waalwijk, waar het gebeurde voorviel, in 't ziekenhuis opgeno men moest worden. Zijn toestand is va dien aard, dat hij niet vervoerd mag wor den. Meeuwen.. De bevolking dezer gemeente bestond op 1 Januari 1916 uit 450 mannen, 409 vrouwen, totaal 859 per sonen. Het zielental vermeerderde in den loop van 1915 met 5 mannen, 6 vrouwen, totaal 11 personen. Het aantal gesloten huwelijken bedroeg 9. Raainsdonk. Het armenbroodis aangenomen door P. Heere voor het Dorp en W. Simonis voor het Veer. Beursprijzen hotel De Reijer. Erwten f 22 per mud. Tarwe f 10.25 de 80 K.g. Rogge f 9.25 de 75 K.g. Maïs f 9,80 de 80 K.g. Boonen f 17 per mud. Haver f 13,25 per 100 K.g. Hooi f 25 per 100 K g. Stroo f 16 per 100 K.g. Er was veel handel. Tengevolge van den hoogen water stand staan hier alle polders ten Zuiden der spoorlijn geheel blank. De weg naar 's-Gravenmoer staat onder. Raauisdoiikveer. Donderdag werd alhier de Coöperatieve Boerenleen bank geopend, welke een afdeeling vormt der gunstig bekende Raiffeissenbank. De heer Joach. Lankhuizen verkocht deze week aan den heer Aut. Smeurs te Waspik een veulenmerrie voor f 800. Til- burgtche heeren boden er den heer Smeurs deze week vergeefs f 950 voor. Sprung;. In deze gemeente bedroeg de bevolking op 1 Jan. 1.1. 1724 zielen. Dit is 24 meer dan op 1 Jan van het vorige jaar. Blijkens de gehouden veetelling zijn in deze gemeente aanwezig989 runderen en 104 paarden. Mleeuwfjk. Tot ouderling bij de Ned. Herv. kerk is in de plaats van John. Col ij n gekozen, C. H. de Haas. Door de Gezondheidscommissie ge zeteld te Heusden, is tot deskundige belast met het toezicht op de raleving der bouw verordeningen benoemd de heer G. A. de Regt alhier. Wrühoeven Cap pel. In de j.l. raadszitting is bei.oemd tot hoofd der school alhier de heer G. D. Lukkum, on derwijzer te Zaltbommel, thans nog onder de wapenen. Volgens het bevolkingsregister zijn in deze gemeente gedurende 1915 geboren 20 en ingekomen 44 personen, terwijl er 4 overleden en 49 vertrokken. De bevolking is dus vooruitgegaan 11 personen en telde op 1 Jan. 1916 546 personen, waarvan 276 mann en 270 vrouwen. Veen. De schuur van bakker v. d. V. alhier, welke er aan de achterzijde zeer bouwvallig uitziet is dikwijls het mikpunt van de jeugd, om er met steenen op te gooien en ze gedeeltelijk te vernielen. Zon dag hielden een paar grootere jongens zich met dit w< rk bezig, doch werden daarin gestoord door den Rijksveldwachter welke hiervan proces verbaal beeft opgemaakt. en Aalburg;- Door stem gerechtigde ingelanden van het Waterschap de Polder van Wijk is met algemeene stem men gekozen tot Secretaris en Penning meester de heer E. Sluijmers alhier. Het aantal verhanpelde telegrammen over de maand December 1915 bedraagt 60; waarvan 50 zijn aangekomen en 10 verzonden. W«k. Het inschrijvingsregister der Militie lichting 1917 dezer gemeente, zijn 23 personen ingeschreven. Het fanfarecorps Oefening en Uit spanning alhier, zal op Woensdag 19 Jan. des avonds 7 uar hare eerste winteruit- voering geven. Een flink programma be looft een gezelligen amnd. liurgf-riyke Stand. Genderen over de maand Dec. Geboren Arie Cornelis, z v. J. Wijn belt en M. Vos Pieter, z. v. C. v. Koijsk en C. D. v. Wijk; Johanna Elisabeth, d. v. J. B. Meiresoni.e en C. H. Bax; Andries, z. v C. Verdonk en H. Coiijn. Meeuwen over de maand Dec. Ondertrouwd Jan Hendrik v. Hou- welingeu 31 jaar en Adriana Pietronella van den Assem 32 jaar. Geboren Arie Cornelis, z. v. Lam mert Boumau en M. van der Kolk. De Werken en Sleeuwijk van 714 Jan. Geboren; Joost, z. v. J. de Keijer en D. J. Mouthaan Cornelia, d. v. H. Verwoert en J. Versteeg. Boekaankondiging. Bij den heer L. J. Veen te Amsterdam, (bij H.H. Bouwkundigen algemeen bekend als Uitgever van het bouwkundig jaarboekje), is de eerste aflevering verschenen van het Maandblad Bouwstoffen, onder redactie van Prof. J. A. van der Kloet. We zien daarin, onder meer, met 20 figuren loegelichthet snijden en lasschen van ijzer met zuurstof-apparaat en maken door een drietal gravuren kennis met bazaltzuiltn en bazaltgroevenonderwerpen die voor gegadigden zeer interessant zijn. Die er meer van weten wil vrage een proefnummer aan. Er zijn veel ambachten, die de nieren te veel inspannen. Sleept gij u naar en van uw werk, u afvragend wat die pijnen in den rug, dat vermoeide gevoel, die hoofdpijn, duizeligheid en urine stoornissen ver oorzaakt Misschien hebt gij aan een nierkwaal gedacht, maar vraagt gij uzelf af waar mede gij u te buiten zoudt gegaan zijn, dat uw niereD aangetast zijn. Welnu, vele ambachten die binnens huis moeten worden verricht, in ge bogen houding, in wisselende tempe raturen, op vochtige plaatsen, te mid den van chemische stoffen, of op schok kende voertuigen, werken nadeelig op de nieren. En wanneer de nieren een maal van streek zijn, komen zij niet van zelf tot rust. Gij kunt haar helpen door u werk lichter op te vatten, door minder zwaar te eten, door alle buitensporigheden en zorgen te vermijden, door toe te zien dat gij voldoende lichaamsoefe ning en rust krijgt, en door Foster's Rugpijn Nieren Pillen te gebruiken. Foster's Rugpijn Nieren Pillen hel pen ontstoken en verzwakte nieren, en staan haar bij in haar gewicutig werk, het filtreeren van het bloed. Zij ver wijderen opgehoopt water bij water zucht en voorkomen dat de urine de erin opgeloste vaste stoffen neersla d, zooals bij niergruis, niersteen en rheu matiek. Foster's Pillen dienen alleen voor de nieren en blaas; zij kunnen volkomen veilig door iedereen, man nen en vrouwen, oud en jong, gebruikt worden. Verkrijgbaar bij alle "goede drogisten - a f 1.75 voor één, of *2 f 10. - voor zes doo- zen. Eischt de echte Foster'sRugpijn Nieren Pillen, weigert elke A'»™ die niet voor- ^^^MiJh^rP^zien is van neve - ISKjIBw staand handelsmerk. flftiiineiftland. Langen tijd aaneen hebben wij van storm en hoog water met de daardoor gepaard gaande ongevallen uit het Buitenland moeten berichten, thans kan uit ons land een watervloed als tot nog toe niet bekend was, bericht worden. Bij laag water was de stand reeds hoog, en de noordwestenstorm deed zich met den vloed geweldig voelen, zoodat eee buitengewoon peil verwacht werd. Alle aan het water gelegen plaatsen werden hierdoor getroffen, waarvan tal- looze stoornissen in vele bedrijven 't ge volg waren. De meeste huizee, dikwijls geheele straten zooals in Rotterdam, Dordrecht, enz. kwamen blank te slaan, en in de dorpen langs de Maas en Vlerwede liepen de buitenwoningen onder. Van vele plaatsen komen be richten in van verdronken huisdieren, die door bet met geweld opkomende water niet te redden waren en op de buitenerven spoelden losstaande huisjes, hokken en dergelijke los en gingen bij het vallen van het water verloren. Op vele plaatsen was de toestand nood- gevaarlijk, doch de meeste berichten moeten wegens het verbreken der com municatie nog inkomen. Verwacht kan echter worden, dat straks talrijke on gevallen te vermelden zulleD zijn. De grenswacht onder Nispen heeft gisternacht 17 Belgische smokkelaars aangehouden, vervoerende 840 K G. vet. Thans worden de aangehouden Belgen direct de grens overgezet, terwijl dan door de Duitsche wachten hun p ssen worden nagezien. Zoo deze Diet in orde zijn, worden de gearresteerden direct naar de gevangenis te Antwerpen over gebracht. Op deze wijze krijgt men er meer den schrik in. Het lid der Eerste Kamer voor Noord- Holland de heer P. B. J. Ferf, woon achtig te Haarlem, heeft wegens voortdurende ongesteldheid ontslag als lid dier Kamer genomen. De heer Mr. H. Smeenge hoopt 27 Januari het feit te herdenken, dat hij 25 jaar als voorzitter van de Schip- persvereeniging „Schuttevaêr" werk zaam is. Omtrent den dader van den moord op mej. A. Heikens te Winschoten is nog niets naders bekend. I)e verdachte veertienjarige Johannis Kant blijft ont kennen. Hij zal nu voor een nader onderzoek naar Groningen worden over gebracht. De bevolking is nog steeds zeer onder dtn indruk. In menig ge zin Sis [de schrik er niet uit en laat men jonge meisjes des avonds niet op de straat. Het van New Orleans naar Rotter dam bestemde Nederlandsche stoom schip „Maashaven" is Donderdagoch tend ten Westen van de Galloper op een mijn geloopen en in zinkenden toestand door de bemanning, bestaande uit 23 personen verlaten. Er stond veel zee. Veertien man zijn gered door het stoomschip Goentoer, dat ook de jour nalen en papieren aan boord heeft, en acht man zijn aan booid van de Juliana van de Maatschappij Zeeland. Woensdagmiddag zijn bij Afferden (gem. BergeD, Limb.) twee Russische krijgsgevangenen, die op het nabij de grens gelegen landgoed Petrusheim ge werkt hadden, op Nederlandsch gebied gekomen. Met hun tienen waren ze ontvlucht, doch de Duitsche grenswacht had er acht gegrepen. Beiden zijn sol daten, afkomstig uit Moskou en ge vangen genomen bij Dunaburg. Men meldt uit Amsterdam: Herhaaldelijk hebben er in den laat- sten tijd geruchten geloopen, dat een verhooging van de prijzen der sigaren zou zijn te verwachten. In verband hiermede hebben wij bij een der groote sigarenfabrikanten hier ter stede inlichtingen ingewonnen. Deze deelde ons mede, dat hoewel de aanmerkelijke stijging van de prijzen der tabak, zoomede van het loon der sigarenmakers, gevoegd bij de reeds vrij zware lasten van het bedrijf, een verhooging van de prijzen der sigaren alleszins zouden billijken, door de siga renfabriekanten qua organisatie nog geen besluit is genomen om tot een ver hooging over te gaan. Het zal echter aan het individueel initiatief worden overgelaten eventueel een verhooging in te voeren. Bij dit besluit is ook rekening ge houden met de houding der orgmbatie van de sigarenwinkeliers die vooralsnog van geen verhooging van de prijzen wil weten. Indien de prijzen werkelijk zullen worden verhoogd, zal dit, naar de mee ning van onzen zegsman, waarschijnlijk eerder plaats vinden ten aanzien van de goedkoopere soorten, aangezien bij deze de qualiteit der tabak minder in vloed heeft op (le bepaling van den prijs dan de kosten van maak-, verpakkings- en ander loon, dan van de duurdere soorten, waarbij juist de qualiteit der tabak een grootere rol speelt Ten aan zien van deze laatste soorten zou de verhooging van den prijs indirectkunnen geschieden door een kleine vermindering van de qualiteit. In den nacht van Woensdag op Don derdag tegen 3 uur is bij de goederen lo ds te Tiel de goederentrein No. 3801, uit de richting Rotterdam gekomen, geloopen o.p den goederentrein No. 3822, uit de richting Nijmegen. De remmer van Ingen, uit Nijmegeu, moest uitgezaagd wordenhij is ver wond en in het gasthuis te Tiel opge nomen. De materieele schade is groot. Van

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1916 | | pagina 2