Opzichter Dienstbode. een DIENSTBODE, 4000 stuks Dennen Palen, Openbare Verkooping Hmbii,Eto Boomgaard, Boow-, lei- ei GrieoÈiJ, Bestuur der Domeinen. publiek verpachten: 31 kanadabooiM, Stoom houtzagerij „De Linge". Holtz en A.dvokaat. LEERJONGEN. TE KOOP: te Dussen. verkoopen verkoopen publiek verkoopen: ROODE ROZEN, SOMNABULE. Hout- en Steenkolenhandel. Een kleine pil geneest een groote bloedarmoede. een nette Keukenmeid gevraagd, Notaris A. Schaap te Waalwijk, Notaris JANSEN, te Waalwijk, I en 2-jarig BANDHOUT. Notaris RIETRA te Dussen, Kantoor: Arkelstraat, Gorincheni. den trein nit Rotterdam zijn vernield een p troleumwagen, een bagagewagen en de locomotiefvan den anderen trein is alleeD ean bagagewagen opgewipt. Het verkeer werd tijdelijk gestremd, en de intercommunale telefoonverbin ding verbroken. Den vol-enden middag half-een was de weg voor het personenverkeer weer vrij. L)e schuld van het ongeval ligt in het doorrijden van trein no. 3822. Msn deelt aau de „N R Ct." mede dat mr. Troelstra aan een zijner vrien den geschreven heeft, dat zijn gezond heid, zij 't ook langzaam, toch geregeld voorui gaat en dat hij over een maaud of drie, doch in elk geval direc1 na Pascheii, in de Kamer hoopt terug *e zijn. In het weekblad de „Haagscbe Post" van jl. Zaterdag, werd door Een „Kamer lid" medegedeeld, dat er voor minister Treub „persoonlijke redenen" zouden bestaan om zich zoo eenigszings moge lijk, spoedig „uit het politieke leven terug te trekken." Dit gerucht liep in parlementaire kringen al eenigen tijd. De „Tel." heeft zich tot minister Treub gewend met de vraag, wat er van aan is en de minister antwoordde „Ik kan u mededeelen, dat, welke ook mijne persoonlijke wenschen mogen zijn, ik mijn post niet zal verlaten, zoolang ik mij daartoe niet om poli tieke redenen genoopt gevoel." Voor eenige weken werd op den straa'weg van Etten naar Breda, nabij het Lieschbosch, een auto door mili tairen beschoten. De beide inzittenden, de heer van Dijk en kapelaan Melsen, beiden uit Teteringen, werden toen ge wond, de kapelaan hoogst ernstig. Naar de heer van Dijk mededeelde is de maioor van den gener. staf Massis na mens den minister van oorlog leedwe zen komen betuigen wegens het ge beurde, terwijl den heeren verzekerd werd, dat de kosten d9r verpleging voor rekening van het rijk zouden zijn. Tot nu toe is de kogel, waardoor de kapelaan getroffen werd, nog niet ver wijderd kunnen worden. De vrouw van Ee, wiens naam nog wel bekend zal zijn uit den gerucht makenden moord op een nog jeugdigen wissellooper te Zeist, heeft zich tijdens de gevangenschap van haar man in haar lot getroost door een verhouding met haar kostganger. Gaf dit reeds menigmaal stof tot praten in de betrok ken volksbuurt, Dinsdag werd een heel relletje veroorzaakt, toen men vernam dat moeder en kostganger met de noor derzon waren vertrokken, achterlatende drie jeugdige kinderen, van wie de jongste nauwelijks drie maanden oud. De buren hebben uit medelijden met deze misdeelde kleinen zich hun lot aangetrokken tot op andere wijze in hun verzorging zal zijn voorzien. Woensdagavond was Dordrecht groo- tendeels in duisternis gehuld, doordat een vrachtschip door den lagen water stand met den electrischen kabel in aanraking was gekomen. Daar bijna geheel Dordt aan de electrische centrale is aangesloten, waren de meeste winkels en straten in duisternis gehuld. Men schrijft aan de N. R. Ct. Bij een burgerlijk armbestuur in een gemeente in het centrum van ons land kwam dezer dagen een vrouw zich be klagen over hevige en voortdurende m a a g p ij n e n. De armmeester, die zijn zeer moei lijke taak met de grootste zorgvuldig heid vervult, wist het menschje aan den praat te krijgen en hield, om te gelegener tijd den geneesheer te kuu- nen voorlichten, aauteekeniug van het geen zij zooal te zeggen zou hebben. Na de zeer lange inleiding, die de welbespraakte vrouw ten beste gaf, ried hij haar aan, liever een geneesheer te raadplegen, dan op eigen houtje een middel tegen de kwaal te vragen aan het armbestuur. Och, meneer, klonk het tnen, ik heb al van alles geprobeerd; ik heb zelfs schrik niet, lezer hersens van een dood mensch gegeten en ook het hoofd, „Ik heb er nog een viel (vijl) van tien stuivers voor gekocht. Je mot maar eens bie me komme kieke De armmeester wachtte zich wel, teeke nen van afgrijzen te geven, notuleerde het verdere van het verhaal nog zorg vuldiger en naiu zich voor de waarheid van het door de vrouw vertelde zoo nauwkeurig mogelijk te onderzoeken. Voor het oogenblik voldeed hij aan haar verlangen om haar een bonnetje te geven voor een fleschje levertraan. Een paar dagen later ging hij met twee zijner kencissen naar de straat, waarin het vrouwtje woont, en stapte bij haar binnen, kwansuis om eeus te vragen, of zij baat had gevonden bij de levertraan. De vrouw zelf bracht het griezelige ter sprake met: O ja, da's waar ook; ik heb je verteld van dat hoofd. Wil je 't eens zien Ik heb er nog maar een klein stukje van. Ze rommelde wat in een kast en haalde daaruit te voorschijn den schedel en de vijl. „Kijk, zoo doe ik het," verklaarde ze den heeren, en zij raspte het nog overgebleven deel van het cranium en stak het geraspte in den mond. „Ik kreeg het middel van een boer," zoo vervolgde zij „De tanden heb ik er uit gebreken en weer begraven." Dus toch nog zekere piëteit. Wel deelde zij mede, den schedel te hebben gekocht van een kerkhof, doch ze wist zich niet meer te herinueren, op welke begraafplaats deze lijkschennis gepleegd was. Bij de bloedarmoede heeft een aan zienlijke vermindering van roode bloed- bolletjes plaats Deze bolletjes diejuist aan het bloed zijn roode kleur geven zijn de dragers van de zuurstof die zij opnemen wanneer zij door de longen gaan. Ziedaar waarom hij die geen rood bloed heeft, geen gezondheid kan be zitten. Iedereen weet dat het lichaam niet kan leven zonder zuurstof. Dus, wanneer de roode bolletjes verminderen vermindert de opgenomen hoeveelheid zuurstof in gelijke mate en de gezond heidstoestand volgt dezelfde beweging. Dan komen de karakteristieke ver schijnselen voor den dag, als lusteloos heid, bleekheid der lippen en van het gelaat, verlies van eetlust, hartklop pingen bij een eenigzins hevige oefe ning. Indien de ziekte wordt verwaar loosd, vermeerderen deze verschijnse len heel natuurlijk iu aantal en in krachten; er komt een oogenblik dat alle hoop om net kwaad te herstellen, verloren is. Bij tijds aangevat, is het kwaad zeer gemakkelijk te genezen.en het middel dat gebruikt moet worden, is een versterkend geneesmiddel, dat de kracht heeft de roode bloed bolletjes te vermeerderen en de zuurstof naar de weefsels en spieren over te bren gen. De Pink Pilltu zijn dat verster kende geneesmiddel en in de genees kundige wetenschap is er niets zoo zeker als de genezing der bloedarmoede door de Pink Pillen. De Pink Pillen zijn onovertroffen per 6 doozeu, bij het Generaal Depot der Pink Pillen, DeCostakade 15, Amster dam; voor Heusden en Omstreken bij M. Malingré, Drogist te Heusden, de firma P. J. van Gils, Apotheek te Waal wijk, en verder bij verschillende apo thekers en goede drogisten. PBEDIkUËURTËI, 16 Jan. Geref. kerk, vm. 9,30 u. leeskerk, voorb. H. A., nm. 6 u. ds. H. Schoiten van Roden. Geref. kerk A, vm. 9.30 en nm. 6 u. Geref. kerk B, vm. 9.30 en nm. 6 u. ds. Boeijinga. Chr. Geref. Kerk vm. 9.30 en nm. 6 u. Geref. kerk, vm. 9.30 en nm. 2 u. leeskerk. vm. Bediening H A. Loonschendijk vm. 9,30 en nm. 2 u. ds. Japchen. Doopsbediening. Doeveren, vm. 10 u. ds. Bastiaanse. Drongelen, nm. 2 u. ds. Blankhart uit B.- broek. Bed. H. A. Geref. kerk, geen opgaaf. Geref. kerk vm. 9.30 en nm. 2 u. ds. Diemen. ds. v. d. Wall uit Made. Qenderennm. 2 u. ds. Tjalma uit Veen. G-iessen, vm. 9.30 u. ds. Benders. Gravemoer, vm. 9,30 en nm. 2,30 u. ds. E. van Meer. Geref. kerk, vm. 9,30 en nm. 3 u. leeskerk. Chr. Geref. kerk, vm. 9,30 en nm. 2,30 u. leeskerk. Heesbeen, nm. 2 u. ds. Ewoldt uit Aalburg. Herpt, geen dienst- Loevtstein, geen dienst. uit Heusden. Nz., nm. 2 u. dezelfde. Nieuwendijk, Geref. kerk, vm. en nm. ds. De Bruijn, nm. H.A. Pouderoijen, geen opgaaf. Geref. kerk, vm. 9.30 en nm. 2 u. ds. Akkerhuis. Hermanides. Geref. kerk geen opgaaf. Marktberichten. L.nd Tti Alteu<, 14 Jan. Men besteedt thans voor: Vroege f af Blauwe f 3.50—f 3.75, Zeeuwen f 3.75—f 4.00 allee per H.L. Wit hooi le kwaliteit f 23.a f 24. 2e kwaliteit voor de pers f 17.a f 18. Klaver hooi f 24.a f 25.Wit stroo f 13. a f14Geel stroo f 12.af 13. alias per 500 K.G. Varkens (75 k.g.) 30 a 32 cent, zwaardere varkens 40 a 42 cent, alle.^ per half k.g. Boter f 0.75 a f 0 85 per half k.g. Eieren f 1.40 a f 1.60 per 26 stuks. Almkerk, 14 Jan. Boter f 0.75, Winkel prijs f 0.80 per half K.g. Eieren f 1.45 per 26 stuks. Boter der zuivelfabriek f 1.75 per K.g. Kaatsheuvel, 14 Jan. Zetting der boter f 1.70 per kilo. Waterhoogte Üeuader. Hoog Water. Laag Water. 11 Jau. 2 79 M. 2.59 M. - N.A.P. 12 2 56 2.52 13 2.48 2 45 ld verten tién. De Heer en Mevrouw HONCOOPLager- wey geven kennis van de {geboorte van eene DOCHTER. Zaltbommel, 13 Januari 1916. Bij HET COLLE -E VAN REGENTEN DER GODSHUIZEN te Heusden is door het tegen 1 Juli eervol ontslag vragen van den tegenwoordigen Opzichter de Heer P. WAGEMAKERS te Heesbeen, de be trekking van met JL Juli 1916 vacant. Gegadigden verv< egen zich bij den Voor zitter de Heer H. RECKLEBEN te Heusden. In een klein gezin te 's-Hertogen- b o s c h, wordt tegen half Februari of later zelfstandig kunnende koken en netjes wer ken, met behulp van een tweede meisje. Flink loon en veel verval. Br fr. onder letter C, Bur. v. d. Blad. Mevrouw VAN MEER, Pastorie 's-Gravenmoer, vraagt met 1 Mei of netjes kunnende werken, van goede getuigen voorzien. lans 160-180. Te bevragen bij P. NIEUWKOOP, Drongelen. van GEVRAAGD een nette, vlugge Jongen, om in't Rij wiel vak te worden opgeleid, door C. G. NIEUWKOOP, Rij wielmagazijn „Ceres" te Drongelen. zal bij veiling op Dinsdag; 18 Ja nuari 1916 en bij toe-lag op Dins dag 1 Februari 1916. telkensom 5 uur des namiddags, ten Koffiehuize van Mej. E. BUIJS te Herpt, publiek onder Herpt en Hedikhnizen. Onder Herpt: Koop. 1. Een Huis en Erf in bei dorp, Sectie B No. 732, groot 3 Aren, 43 Centiaren. Verhuurd aan M. Couwenberg voor f 85,8o per jaar. Koop 2 Een Winkel en Woon huis niet Kchuur, Erf en lloonijgaard, Sectie B Nos. 19» 525 en 570, samen groot 0,31.10 H.a. In gebruik bij den eigenaar, den heer A. C. van Helvoirt. Koop 3. Rouwlaild in den Mom merenhoek, Sectie B No 480, grool 0.79 90 H A. Koop 4. Itouwland in den Mom- merenhoek, Sectie B No. 479, groot 0 74 20 H.A. Koop 5 Weiland in het Herptsche veld, Sectie C No. 441, groot 1 19 60 H. A Koop 6. Weiland naast koon 5. Sectie C No. 442, groot 1.43.30 H.A Bij den toeslag komen koopen 5 en 6 in massa. Koop 7. (■riendlaml en Wei land in don Zeggelaar, Sectie C no. 408, groot 0.57.30 H.A. Onder Hedikhnizen: Koop 8. Hakhout en («riend in de Hoeven, Sectie C nos. 1131 en 1133, samen groot 0.99 80 H.A. De grond en polderlasten zijn /an af 1 Januari 1916 voor de koopers. Betaaldag koopsommen 14 Maart 1916 DE ONTVANGER DER REGISTRATIE EN DOMEINEN te Waalwijk zal, ten over staan van Notaris J. VAN HAM te K ats- heuvel, op Vr(jdag 28 Januari 1916, voorm ddags ÏO uur precies, ten Herberge van J. KLIS te Sprang, 1. Om te wijden, voor het tijdvak 1 Ja nuari 191631 December 1921 Eenige perceelen R({kenen kaden, langs de Bergsche Maas (vak Doeve- rer -Dongemond) en de daartoe be- hoorende afwateringskanalen. 2. Om te weiden, gedurende het jaar 1916, met recht op pachtverlenging tot 31 December 1921: 13 perceelen in het Zuiderwinter bed der Bergsche Maa« van het afge sneden gedeelte van het Oude-Maasje tegenover den Hagoortschen loswal tot ongeveer de grens van Capelle en Be- soijen. 3. Voor het tijdvak 1 Januari 191631 December 1921: De Visschery in het Zuiderafwate- ring8kanaal in 3 perceelen. 4. Voor het tijdvak 1 Mei 1916—30 April 1922: De Jacht op gronden en wateren van de Bergsche Maas ten Zuiden van de as der rivier (vak DoeverenMade) in 2 perceelen en in massa. Alles breeder bij biljetten omschreven. zal namens de Heeren Timmermans q q. aldaar op Dinsdag; 18 Jan. 1916, v.m. 9 uur te Bern op het|Stuk wajsende aan den Dijk, en Aanwijzing doet H. Verhoeven. Zie verkoopbiijetten voor wijze van ver koop Waarom eischt voor Oude Jenever, Fijne Likeuren, Whisky, enz. een bekend merk? Omdat die merken U de zekerheid geven een goede kwaliteit te ontvangen voor Uw geld. Neemt toch geen genoegen met een willekeurig onbekend etiket op Uwe Port- en Sherrywijnen. ONZE FIRMANAAM waarborgt U echtheid, zuiverheid en kwaliteit, eischt daarom in Café s, Sociëteiten en Hotels een glas uit een origineele flesch van Aa OljAI R. zal aldaar bij HEESSELS op Dinsda gen 25 Januari en 8 Februari 1916, telkens v.m. 11 uur precies, Onder de gemeente Dussen Koop 1. Het puike Weiland, in Groot Zuideveld aan de Brachtsche straat sectie H, nos. 555, 558 en 1317, groot 2.78.60 Heet. met voorpoting. Voorts best Bouwland, in den Zuid- Holl Polder, op „den Peereboom" in 4 koopen en in massa, als: Koop 2, de 11 Hont, F 328, groot 1.50.50 Heet., tot einde 1916 verhuurd voor f 136.— Koop 3, de 11 Hont, F 827, groot 1.55.10 Heet., tot einde 1916 verhuurd voor f 124.— Koop 4, de IV Hont F 325, groot 2.40 50 Heet., tot einde 1916 verhuurd voor f 162.—. Koop 5, de 15 Hont, F 324, groot 2.10.20 Heet., tot einde 1916 ve.huurd voor f 152.—. De uitkeering aan de Ingelanden van den Z. H. Polder bedroeg in de laatste 5 jaren gemiddeld per jaar f 10 26 per H.A. Betaling koopsom 8 Mei 1916. Twee derde der koopsom kan blijven staan als le hypotheek. I O In eiken Boekhandel teekent men in op de 16e Jaargang van De mooiste Illustratie in Nederland. Behalve een groot aantal zeer fraaie platen en portretten over den Europeeschen Oorlog, meestal van onze eigen foto grafen, en de voornaamste gebeurtenissen in Nederland en in het buitenland, tal van belangrijke geïllustreerde artikelen op elk gebied en boeiende novellen van bekende Auteurs begint vanaf heden in dit Weekblad een nieuwe serie romans Roman van H. Courths Mahler. Hierna verschijnt een nieuwe zeer boeiende roman van de bekende schrijfster Ethell Dell, van wie vroeger in „De Prins" „De rotsen van Valpré" en „Als een Adelaar" werden opgenomen. Verder in de bibliotheek van „De Prins" de boeiende roman van A. GEOFFROY Alle abonnés zijn verzekerd. B B I TELEFOON INTEROOMM. No. 49. AGENTSCHAP van het Eenig Verkoopkantoor voor Nederland van het Sheiniseh-Westfillaehe lohlsn-Syndicat. [leusden Tm. 10 u. ds. Ruijsch van Dug- teren. Doopsbediening. Werkendam, vm. 9,30 en nm. 6 u. ds. v. d. Pol. Aalst, vm. 9.30 u. ds. v. Ingen van Ga meren. Aalburg, vm. 9.30 u. ds. Ewoldt. Almkerk, vm. 9,30 en nm. 2 u. dr. Montijn. Andel, vm. 9.30 en nm. 2 u. ds. A. B. v. d. Put. Baardwijk, vm. 10 u. ds. Louwe Kooymans. Babylonïênbroek, vm. 9.30 u. ds. Blankhart. Besoijen, vm. 10 en nm. 5.30 u. ds. Dierkens. Brakel, geen opgaaf. Capelle, vm. vm. 9 30 en nm. 2 u. ds. Koster. Geref. kerk, geen opgaaf. Drunen, vm. 10 u. ds. van der Hoff. Drimmelen, geen opgaaf. Dassen, nm. 2,30 u. ds. v. d. Wall uit Made. Eethen, geen opgaaf. Oameren, vm. 9.30 u. leeskerk en nm. 6,30 u. ds. v. Ingen. Geertruidenberg, (Evangelisatie) nm. 6 u. Meeuwen, nm. 2 u. ds. Ruijsch v. Dugteren Nederhemert, Zz. vm. 10 u. ds. Verloop. Raamsdonk, nm. 2.00 u. ds. C. B. Holland. Raamsdonksveer, geen dienst. Rijswijk, nm. 2.u. ds. Benders. Sleeuunjk, vm. 9 30 u. ds. Visch. Sprang, vm. 9,30ennm.2u.ds. Vreugdenhil. Geref. kerk, vm. 9.30 en nm. 2 u. ds. Kroon. Uitwijk, vm. 9,30 en nm. 2 u. ds. W. L. Veen, vm. 9.30 u. dr. Tjalma. Vlijmen, vm. 10 u. ds. Ossewaarde. Waspik, vm. 9,30 u ds.Hol and uit Raams donk. Woudrichem, vm. 9.30 en nm 2 u. ds. Gobiue du Sart. Wijk c.a.vm. 9.30 en nm. 2 u. ds. Gobius du Sart. onrnav Breedvoerig bij biljetten. Men abonneert zich door het geheele land bij eiken solieden Boek handelaar of bij de Agenten tegen f3.per jaar voor de gewone, en tegen f5.per jaar voor de luxe-editie. Abonnementen kunnen met elk nummer aanvangen, doch zijn steeds verbindend tot No. 52. Op plaatsen waar geen Boekhandelaar gevestigd is, kan men zich di eet per post abonneeren tegen toezending van postwissel van f3.75 voor de gewone en f 5.75 voor de luxe editie, aan den Uitgever N. J. BOON, Amsteldijk 13, Amsterdam. Men ontvangt daarvoor een prachtige illustratie van 20 groote bladzijden op mooi papier met 40 45 platen per week.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1916 | | pagina 3