Weinig volwassenen ontsnappen er aan. De groote vraag. PuPsche bladen melden, dat de buit der Centrale in de afgeloopen 17 oorlogs maanden bedraagt 47lOOO vierk. K.M. vijandelijk gebied, ongeveer 3 millioen krijgsgevangenen, 10 000 kanonneD, 40.000 machinegeweren en een reus achtige hoeveelheid ander materiaal. Volgens de Parijsche „Journal" zijn drie Japansche pantserkruisers, de „Kasoega", „Tekiwa" en „Sjitose", vau Tokia, naar Let Suezkanaal vertrokken, bf tzij ter bescherming van de Japansche Z<?e of ter verdediging van het kanaal. Het dagblad „Berliugske Tidende" te Kopenhagen verneemt uit Stockholm, dat de ganscbe Bothnische Golf nu is toegevroren. Het ijs ligt een meter dik van de Zwoedsche tot aan de Finschö kust en de scheepvaart is daardoor tot Mei gestremd. Douaneposten zijn op de eilanden opgesteld, teneinde het toezicht te hou den op goederentransporten over het ijs. De Vesuvius is weer bezig. Prof. Malladra van het Vesuvius observatori urn beweert wel, dat het niets te be duiden heeft, maar het schijnt niet ge heel juist te zijn. In den nacht van den derden Januari was in de heele Campagua duidelijk de schijn van het vuur zichtbaar en stroomden dikke lavamassa's uit den krater. Daarna open de zich op ongeveer 80 M. van de eerste openiug een tweede Groote steenbrok ben werden wel 1 K. M. in de hoogte geslingerd. Den 5en Januari had onder geweldig lawaai de tweede explosie plaats, waarbij uit beide openingen ver stikkende gassen stroomden, gevolgd door een dichte regen van zwart zand. Dienzelfden avond nog kwam de derde ontploffing en ontstond tusschtu beide kraters een daroe, die den 6en Januari veranderde in een groote diepe trechter, waarin ten laatste ook de tweede ope ning verdween. De rookwolken werden dien dag nog dikker, maar nieuwe ecepties hadden dien dag niet plaats. Volgens prof. Malladra zijn de verschijn selen daarom niet verontrustend, om dat de meeste niet naar buiten gericht zijn, maar plaats hebben in de groote krater, die in 1906 gevormd is. Wederom is te Keulen een betreu renswaardig ongeluk voorgevallen, door dat kinderen in weerwil van het strenge verbod met een gevonden bom gespeeld heoben, die ze dezer dagen op het vlieg terrein vonden. Vermoedelijk is de bom, die bij het naar benedenwerpen in den grond gedrongen is, zonder te ontplof feu, door de aanhoudende stortregens blootgelegd. Een kind slingerde de bom weg. De zich in de nabijheid bevindende tien kinderen werden op treurige wijze doode- lijk gewond. De „Times" verneemt uit Washing ton, dat in de „Associated Press" bla den het bericnt wordt verspreid, dat Groot-Britanmë van plan is Rotterdam terdam en andere havens, die feitelijk Duitsche invoerhavens zijn daarom lo gisch door binkkade te treffen. De „Times" zegtmen kan er aan twijfelen of het bericht uit betrouw bare bron komt, doch als het waar zou zijn, behoeft men er niet aan te twijfe len of Engeland zal een ernstig Ameri- kaansch protest krijgen te hooren op wettelijke gronden en gesteund door een groote opwinding in het Congres en elders. Een commissie uit vertegenwoordi gers van arbeiders syndicaten te Athene en Piraeus heeft den koning een petitie aangeboden, waarin wordt uiteengezet, hoe groot de nood is veroorzaakt door de duurte en de onbarmhartige speculatie der kooplieden, en aan den koning wordt verzocht niet het besluit te teekenen tot instelling van den staat van beleg daar dit den nood no verhoogen zou. i*laatsel(jk Nieuws. Heusden, 22 Jan. Bij den jongsten watersnood verloor een veld-artillerist (een gehuwd landweerman uit Purmerend) alhier gedétacheerd, zijne woning met inboedel en 13 stuks vee. Besoijeo. Donderdag is onder de gemeente Drunen 't lijk opgehaald van een zekere J. v. A., die sedert eenige weken werd vermist. Capelle. Het water in den buiten polder alhier neemt gestadig al. De ver binding met het Land van Altena is echter nog steeds verbroken. Bussen In den Raad der gemeente Dussen van 18 Januari, is benoemd tot on derwijzeres aan de o. 1. school wijkA, mej. C. J. de Graaff, thans te Aalst. Op den 18 Januari 1.1. gehouden keuring te 's-Bosch der Landstormlichting 1916, is van de 9 een afgekeurd. 's-€»raveinoer De ingevolge art. 18 eerste lid der Leerplichtwet opge naakte lijst, bevat voor deze gemeente 182 namen van leerplichtige kinderen. Tuinderij en fruitteelt breiden zich in deze gemeente voortdur nd uit. Dezen win ter wordt naast den aanplant van eenige honderden fruitboomen, ook een perceel in gereedheid gebracht voor groen tenteelt onder glas. Kaatsheuvel. Benoemd tot 2e ambtenaar ter Secretarie alhier, de heer T. Beljaars uit Terheijden bij Breda. Dezer dagen werden bij den land- j bouwer J. S. te Loonschendijk, circa een I 250-tal te veld staande zaadknollen stuk gesneden. Totnogtoe geen spoor van de vernielere. Meeuwen. De lezing te houden door den heer E. SnePen, Rijkstuinbouw- leeraar, zal niet plaats hebben op Woensdag 26, doch op Dinsdag 25 Januari. Nieuwkuik. De mandenindustrie maakt hier in onze gemeente groote vor deringen. Nauwelijks is door den heer Th. J. van den Besselaar een fabriek opgericht, of men spreekt alweer van een tweede en een derde. Door de firma Prinsen en Van Halder van Haarsteeg is alhier een groot huis met tuin aangekocht dat voor fabriek zal worden ingericht. Bovendien kan nog met zekerheid worden gemeld dat door de Gebr. Van Halder, ook naar een geschikt terrein wordt uitgezien voor een dergelijke inrichting. Nederhemert. De premie voor de suikerbieten is dit jaar buitengewoon hoog en varieert tnsschen eerste en laatste af levering van f 24, - tot f 21,Trots deze booge prijzen gaat het contracteeren niet vlug. nooge ^bijster De bevolking onzer gemeente is nog steeds wassende. Ze bedroeg op 1 Jan. 1021 zielen, t.w. 556 mannelijke en 455 vrou welijke inwoners. $»leeuw(jk. Gedurende het jaar 1915 is alhier op het hulppostkantoor in de rijkspostspaarbank ingelegd f 11929,47, terugbetaald f 7928,88 en zijn 16 nieuwe boekjes uitgegeven. Door middel van het hulptelegraaf- en telefoonkantoor zijn in 19^5 507 telegrammen verzonden en 562 telegrammen ontvangen. In de spreekcel zijn 747 gesprekken gevoerd, terwijl 32 te- lefoonoproepberichten zijn besteld. Op het hulppostkantoor zijn in 1915 voor f 1260 aan postzegels verhandeld. Den 2en Februari a.s. zal te 's-Her- togenbosch éen landstormplichtige van de jaarklasse 1912 uit deze gemeente in wer- kelijken dienst worden gesteld. Mprang; Zekere S. alhier, kreegj.l. Dinsdag een onbeduidend wondje aan éen zijner vingers. Hier geen acht op slaande, werd hij enkele uren later zeer gevoelig en begon vreeselijk op te zetten. On middel ijk riep hij geneeskundige hulp in, welke bloedvergiftiging constateerde. Wr||hoeven-Cappel. Daar als nog de Ger. Gemeente alhier Herderloos is, en dus de kinderen verstoken zijn van catechetisch onderwijs, zal de heer Haber- mehl van 's-Gravemoer deze taak op zich nemen. Veeil. Aan de weegbrug alhier wer den over het afgeloopen seizoen circa 525,000 k.g. suikerbieten gewogen. Het verlof van den watermolenaar, dat in zijne woning werd gehouden is op geheven, wijl het locaal niet aan de vol gens de wet vereischte groote beantwoordde. W«k. Van de zes landstorm plich- tigen benoorende tot de jaarklasse 1916 dezer gemeente, zijn door den keurings- raad te 's-Hertogenbosch d.d. 14 Jan. 1916, 4 personen geschikt bevonden. Woensdagavond gaf het fanfare-corps „Oefening en Uitspanning" hare aangekon digde uitvoering voor een goed bezette zaal. Niettegenstaande de vereeniging door de mobilisatie verscheidene harer beste krach ten moet missen, kwam zij met «en flink progamma voor den dag, dat keurig werd afgewerkt. De muziek was goed en we kunnen niet nalaten directeur en leden hier een woord van lof te brengen voor hun streven om de vereeniging zoo hoog mogelijk te houden. Ook het comische ge deelte was in goede handen en gaf blijk dat „O. en U." nog steeds de kuDst ver staat hare toehoorders aangenaam bez g te houden. We roepen haar dan ook gaarne een spoedig tot wederziens toe. bant van den Ned. Bond van Gemeente ambtenaren houdende verzoek om de jaar wedde van den ambtenaar ter Secretarie te willen herzien. Vermits die jaarwedde onlangs is herzien, wordt het adres voor kennisgeving aange nomen. Een adres van de commissie tot wering van schoolverzuim te Sleeuwijk over 1915. Benoeming leden der commissiën tot we ring van schoolverzuim. Voor de commissie te Sleeuwijk worden herbenoem J de heeren B. Dekker, H. Kos ter, G. F. van 't Sant, C. Verhagen en C. van Poederooijen. Voor de commissie te de Werken, de heeren C. Slagmolen, K. H. Duijne, P. H. Oldemans en J. Kallewaard. Voor de commissie te Kille de heeren J. Monshouwer, A. van Noorloos, M. Ver steeg en Joh. van Breugel. Wordt besloten tot het doen van af- en overschrijving op de begrooting voor 1915, tot een bedrag van f 18.65. Hierna wordt de vergadering gesloten. beschikt over drie oogen en is zeer gezond. De boer hoopt het zonderlinge dier in het leven te houden, want het eet gulzig genoeg, waarbij het zich tot dusver slechts van één mond bedient, hoewel het twee normale monden heeft. Twee dames uit Amsterdam brachten een bezoek aan een molen achter het station te Zaandam. Bij het terugkeeren per jol hadden zij de onvoorzichtigheid tegelijk te willen uitstappen, waardoor beiden en de roeier te water geraakten. Een der dames werd spoedig bijgebracht, doch de andere was reeds overleden. Iturgeriyke Stand. De Werken en Sleeuwijk van 1421 Jan. Overleden: Willemijutje Adriana Elisabeth Rudemakers 45 j. eehtgenoote van Willem Colijn. Wijk eD Aalburg. Geboren Johannes, z. v. J. P. B. Bouman en A. v. Tiburg; Teuuis, z. v. L. Smits en J. H. Lankhaar Mathijs, z. v. C. Vos en J. Bax. Brakel over de maand Dec. Getrouwd Johan Dirk van Giessen oud 23 j. met Maria de Vries oud 20 j Dirk v Oort oud 31 j. met Martvjutje v. Hemert oud 27 j. Geboren: Dirk Jan, z. v. Jan Hen drik v. Dalen en Grietje Kanselaar Jielis, z v. Peter Kuijntjes en Dina v. Mourik. Overleden Johanna v. PinxtereD oud 80 j. woduwe v. Hermeu v Hemert; Teuntje v. Brakel oud 76 j. weduwe van Eimert v. Straten Johan Andries Loch oud 13 j.; levenl. aangeg kind van Dirk v. Heusden en Maria Ver steeg; Jielis Peter van Heusden oud 68 j echtg. van Beatrix v. Zanten. Poederijen over de maand Dec. Getrouwd Gerrit Peter v. Trigt oud 26 j met Elizabeth Willemiua Haas akker oud 26 j. Geboren Gerard, z. v. Adriaan Groe- neveld en Adriana Kanselaar Hendrika Adriana, d v. Adrianus van Zanten en Janna Fukkink; Jenneke, d. van Gijsbert Cornelis Valk en Murigje van de Werken. Overleden: Willem Willemse tan Ballegooijen oud 3 weken; levenl. aan gegeven z van Aria v. Ooijen en Maria van Wijk Verslag van de Gemeenteraadsvergadering van deWerken en Sleeuwijk, gehouden Zaterdag 15 Januari 1916, des voor- middags elf uur. Tegenwoordig 9 leden. Afwezig de heeren Pruissen en Van der Meijden. Voorzitter de heer Sigmond, Burgemeester. Nadat de vergadering met gebed is ge opend, leest de Secretaris de notulen der vorige vergadering, welke onveianderd wor den vastgesteld. De Voorzitter doet vervolgens mededee- ling van de volgende ingekomen stukxen, als: Het proces-verbaal der op den 23en De cember 1915 gehouden kasopneiuing bij den gemeente ontvanger. Een besluit van Ged. Staten tot goed keuring van het kohier vaa schoo gelden over het eerste kwartaal 1916. Alsvoor tot goedkeuring van het in de vorige vergadering genomen besluit tot wij ziging der begrooting voor 1915. Alsvoor tot verdaging hunner beslissing op de begrooting voor 1916. Een schrijven van Ged. Staten houdende eene bemerking op de begrooting voor 1916 Wordt besloten aan die bemerking tege moet te komen. i Een schrijven van de Gezondheidscom- i missie gezeteld te Heusden. houdende ver- zoek om art. 50 der bouwverordening zoo danig te wijzigen, dat daarin wordt be paald, dat in of bij iedere woning een voor die woning bestemd privaat, aanwezig moet zijn. Hiertoe blijkt de Raad niet genegen te zijn, doch wil dat artikel vaststellen zooals dat in de bouwverordening der gemeente Werkendam voorkomt, waarin is bepaald dat in of bij iedere twee woningen een privaat aanwezig moet zijn, hetwelk ter kennis van de Gezondheidscommissie zal worden gebracht. Een adres van de afdeeling Noordbra In onze tijden van dikwijls onge regelde leefwijze, ongeregeld dieet, zit tende leefwijze enz., zijn er betrekkelijk weinig volwassenen, die geen last hebben van aambeien. En wat die last beteekent is aan de ongelukkige lijders, die voortdurend hinder hebben van stekende pijn en jeuking, hetzij zij zitten, liggen of loopen, maar al te goed bekend. Aambeien worden vaak veroorzaakt door verstop ping, het gebruik van sterke purgeer middelen, paardrijdeu bdz. En als,gevolg van aambeien treden dikwijls bij verwaarloozing van de kwaal, bloedingen, ontsteking, fistel en ver zwering op. D« eerste aanwending van Foster's Zalf reeds verzacht de prikkelende pijn en jeuk en gewoonlijk is een doos vol doende tot genezing. Zorgt bij de be handeling voor een goede spijsvertering en vermijdt buitensporigheden. Foster's Zalf (let op den juisten naam) is verkrijgbaar bij alle goede drogisten f 1.75 per doos. Itiiiiiciifiaxiii. Het bestuur van het Nederlandsch landbouw-comité heeft een circulaire gericht tot alle provinciale en geweste lijke landbouwversenigingen, maat schappijen en bonden, houde ide eene opwekking tot het organiseeren van inschrijvingen onder de landbouwende bevolking ten behoeve van de door den watersnood getroffenen. Het landbouwcomilé heeft de lijst geopend met een gift van f 10 000. Naar men ons mededeelt, neemt onze regeering het standpunt in, dat waar in de oorlogvoerende landen zoovele en ernstige nooden aanspraak hebben op de offervaardigheid, Nederland, hoe wel diep waardeerende de hartelijke gevoelens die bij gelegenheid van de jongste overstroomingen uit den vreem de tot ons zijn gekomen, geene stoffe lijke hulp zou mogen aanvaarden uit inzamelingen die in bedoelde landen tot leniging van den nood mochten worden voorgenomen. Bij een landbouwer te Veghel (N.B.) is een jong varkentje ter wereld ge komen met drie koppen. Het beest Bij het opruimingswerk van de in gestorte melkinrichting te Arnhem is het derde lijk, dat van den gehuwden P. de Ruyter, te voorschijn gebracht. De landstorm piichugen der jaarklasse 1914 zullen in den loop der volgende week van de depóts overgaan bij het veldleger. Evenals voor de mobilisatie kunnen voortaan op spaarbankboekjes weer rechtstreeksche terugbetalingen plaats vinden tot bedragen van ten hoogste f 50 in zeven dagen. Bij de Directie der N. R. Ct. was tot Vrijdagmiddag voor de Algemeens Watersnood Commissie een totaal be- dag van f358.547.65 ingekomen, waar- ouder meer bepaald vo^r de Rotter- damsche Commissie bijna 20.000 gulden. Naar aanleiding van een vorig be richt betrekkelijk den prijs der suiker bieten in de Meierij en het Peellaud, meldt men dat de contr .cteerende land bouwers nog te vlug geweest zijn. Op het oogenblik contracteert men reeds tegen f25 per 1000 kilo. Er zullen in 1916 daarom veel bieten geteeld worden, ook voor eigen gebruik, nu alle voeder artikelen zoo in prijs stijgen. Te Zuiderwoude is de noodvlag neer- gehuald omdat alle bewoners het dorp verlaten hebben. Reuter seint uit Melbourne aan de N. R. Ct. Bij proclamatie is alle uitvoer naar Nederland verboden. Het Provinciaal Watersnood comité in Zaelaud, voorzitter de heer Jhr. mr. E. A. O. de Casembroot en secretaris, de heer mr. J. van Deinse, Balans D 5 te Middelburg, brengt het volgende onder de aandacht der Zeeuwen Een waterramp heeft de landen aan de Zuiderzee getroffen, welke van tref fender en omvangrijker aard blijkt te zijn, dan de watersnood, welke Zeeland in 1906 teisterde, dan de stormramp welke in 1911 zoo belangrijke schade toebracht in ons gewest. In die dagen van Zeeland's nood werd op ongekend milde wijze alom in den lande bijgedragen tot de leni ging van nood en schade. Wij meenen goed te doen met in herinnering te brengfn, dat onze pen ningmeester in 1906 niet minder dan f 49-4,000 aan giften ontving en in 1911 ruim f 140.000. Thans heeft onze provincie een dure plicht te vervullen, thans dient ver golden hetgeen eertijds aan Zeeland is geschonken. Moge ons Zeeuwsche Volk tuans zijn dankbaarheid toonen aan de gevers van weleer. Op Marken is, eenige uren voordat de Koningin aan wal stapte, een dro ve plechtigheid vervuld. In den grauwen morgen, onder een vaalgrijzen hemel waaruit het water neerstortte, zijn elf slachtoffers van de zestien die het nood weer eischte, ten grave gedragen. Stil en bleek hebben de eilandbe woners gestaan bij de kleine leeszaal, welke als lijkenhuis was ingerichttoen zijn ze gegaan naar het vlakbijgelegen kerkje, waarin een lijkdienst werd ge houden door dominee Klomp, die diep ontroerd den kansel was bestegen, na dat door militairen, allen eilandbewo ners, de lijkkisten in het bedehuis wa ren neergezet. En toen zij daar waren geplaatst, sprak de voorganger woorden van troost en berusting naar aanleiding van Corinthen 13: 2 „Want zij zien nu door eenen spiegel in een duistere rede, maar alsdan zullen wij zien van aangezicht tot aangezicht, nu ken ik ten deele, maar alsdan zal ik kennen gelijk ook ik gekend beD." Toen deze dienst was geëindigd, zijn de kisten weer uitgedragen en neer gezet in booten; andere booten volg den, waarin de predikant en de naaste familieleden der slachtoffers plaats na men. Want een grooter aantal perso nen durfde men niet toe te laten op den doodenakker, die oprijst uit het water. Er werd gevreesd voor verzak king van dezen kleinen heuvel, die wellicht door de spoelende golven reeds was aangeknaagd en gedeeltelijk onder mijnd. Zoo bleven de Markers op hun werf dien naargeestigen stoet staan na oogen en de booten gleden over de verdronken weilanden, waar de kinde ren van Stoker en al die anderen in beter dagen hadden gespeeld, gewan deld en gewerkt. Op het kerkhof heeft toen ds. Klomp weer gesproken, ditmaal met twee ver zen van Psalm 39 tot tekst, namelijk vers 10: „Ik ben verstomd, ik zal mijnen mond niet opendoen, want Gij hebt het gedaan", en vers 8: „En nu, wat ver wacht ik, o Heere, mijn hoop is opU." De levenswijsheid bestaat hierin dat meD te rechter tijd weet te overleggen en alvorens een besluit te nemen, zich afvraagt welke redenen dat besluit rech- vaardigen. Zoo is het zeker dat de heer Edouard Gamier, toen hij zijn dochter ziek zag en van plan was haar de Pink Pillen te doen innemen, een voorbeeld van wijsheid heeft gegeven door zich eerst af te vragen: „Kunnen de Pink Pillen mijn dochter genezen?" en daarna: „Waarom zouden zij haar genezen P" De heer Garnier redenee (de zeer jui-t. Hij had gedurende jaren bijna alle dagen getuigschriften van genezing ge lezen, die aan de Pink Pillen waren uitgereikt en geen de minste twijfel omtrent hunne echtheid toelieten, daar zij altijd voorzien waren van de noodige aanwijzingen om inlichtingen te nemen: de naam de voornaam, het adres, som wijlen zelfs het portret van de genezen persoon. Waarom, zeggen wij nu op onze beurt, zouden de Pink Pillen, na zoovelen genezen te hebben, zich krach teloos getoond hebben juist voor Mej. Garnier? De heer Garnier heeft, als wij, gedacht dat de logica wilde dat de Pink Pillen geen voorkeur konden heb ben en dat zij onverschillig allen die er gebruik van maakten, moesten ge nezen. Mej Garnier heeft de Pink Pillen genomen en.is volmaakt genezen, zooals alles deed voorzien. „Het verheugt mij zeer, schrijft de heer Garnier, die te Gattières (Frankrijk) woont, u te kunnen mededeelen dat mijn dochter Yvonne volkomen genezen is, dank zij de behandeling met de Pink Pillen. Sedert langen tijd was zij bloed arm en verviel, ondanks de zorg, het uitgelezen voedsel en de versterkende middelen. Mijn dochter was bovenmatig bleek en zwak, zij at bijna niet meer en des nachts was zij onrustig. Toen ik het kwaad zag verergeren, heb ik het idee gehad haar de Pink Pillen te doen nemen, ten gevolge der genezingen waarvan ik getuige was geweest. Mijn dochter heeft de Pink Pillen genomen en is zeer goed genezen. Zij ziet er op nieuw goed uit, met kleur op de wangen en zij is zoo in krachten toegenomen, dat zij werken kan zonder vermoeienis te gevoelen De Pink Pillen zijn onovertroffen tegen de bloedarmoede, de bleekzucht der jonge meisjes, de maagpijnen, de alge- meene zwakte en de uitputting. Zij regelen en wekken alle functies op. De Pink Pillen zijn verkrijgbaar a f 1,75 per doos en f 9 per 6 doozen, bij het Generaal Depot der Pink Pillen, DaCostakade 15, Amsterdamvoor Heus den en Omstreken bij M. Malingré, Drogist te Heusden, de firma P. J. van Gils, Apotheek te Waalwijk, en verder bij verschillende apothekers en goede drogisten. PKËÜIklKftllIKf ËH, 23 Jan. Geref. kerk, vm. 9,30 u. ds. B osch uit Andel (Bed. H. A.) nm. 6,30 u. lee-kerk. Geref. kerk A, vm. 9.30 en nm. 6 u. ds. J. v. d. Sluis Geref. kerk B, vm. 9.30 en nm. 6 u. ds. Boeijinga. Chi. Geref. Kerk vm. 9.30 en nm. 6 u. Geref. kerk, vm. 9.30 en nm. 2 u. leeskerk. „Meer en Bosch" met collecte. Brakel, geen opgaaf. Loonschendijk vm. 9,30 en nm. 2 u, ds. Japchen. Geref. kerk, geen opgaaf. Geref. kerk vm. 9.30 en nm. 2 u. ds. Diemen. ds. v. d. Wall uit Made. Genderen, nm. 2 u. ds. Bastiaanse uit Doeveren. Geref. kerk, vm. 9,30 en nm. Heusden vm. 10 u. ds. Kraijer van Aalst, Zendeling, nm. 6 u. ds. Ruijsch van Dugteren. Werkendam, vm. 9,30 en nm. 6 u. ds. v. d. Pol. Aalst, nm. 2 u. ds. Ten Bokkel Huining uit Well. Aalburg, geen dienst. Almkerk, vm. 9,30 en nm. 2 u. dr. Montijn. Andel, vm. 9.30 en nm. 2 u. ds. A. B. v. d. Put. Baardunjk, vm. 10 u. ds. Louwe Kooymans. Babyloniènbroek, vm. 9.30 u. ds. Biankhart. Besoijen, vm. 10 u. dr. Smits Diacoon op Capelle, vm. vm.9 31en nm. 2 u. ds. Koster. Geref. kerk, geen opgaaf. Doeveren, vm. 10 u. ds. Bastiaanse. Drongelen, geen dienst. Drunen, vm. 10 u. ds. van der Hoff. Drimmelen, geen opgaaf. Dussen, nm. 2 u. ds. Van Stein Callenfels. nm. 6 u dhr. Kraijer van Aalst, Zendeling. Eethen, nm. 2 u. ds. Ewoldt uit Aalburg. Gameren, vm. 9.30 en nm. 6,30 u. ds. van Ingen. Geertruidenberg, (Evangelisatie) nm. 6 u. Giessenvm. 9.30 u. ds. Benders, 's Gravemoer, vm. 9,30 en nm. 2,30 u. ds. E. van Meer.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1916 | | pagina 2