gegist worden. Het is ongetwijfeld in zijn macht om groote schepen te boa wen met een sterke bewapening. In de pers werd gesproken van 42 c.M. ka nonnen, wij hebben er geen bewijs voor, maar wanneer de tijd en werk kracht er voor gegeven worden, kunnen deze vervaardigd worden. Hierover kan men echter gissingen maken. Ik ben er niet zeker van, dat de zoo even door mij genoemde hypo these de meest aannemelijke is. Wat de Britsche zeemacht aangaat, op alle werven, openbare en particuliere wordt het uiterste gedaan voor aanbouw en herstel van nieuwe schepen, die voor ons en onze bondgenooten noodigzijn. Wij kunnen den aard onzer voorbe reidingen wijzigen, maar er is niets gebeurd, wat de admiraliteit er aan leiding toe zou kunnou geven, dat er een ernstige vergissing zou bestaan zijn, ten opzichte van de verschillende types, die in aanbouw zijn. De „Daily Tel." verneemt uit Petro- grad: In een te Petrograd ontvangen relaas van een officier worden de moei lijkheden beschreven, waarmede de Russen in den Kaukasu3 te worstelen hebben. Eenige weken lang hielden de troepen een stelling bezet op den top van 'u berg op een hoogte van 11 000 voeten ttn oosten van Erzeroem,blootge steld aan de sneeuwstormen, waardoor de schuilplaatseu met een laag sneeuw vau vijftien voet werden bedekt en de hutten uiteen geslageu. De toestand was kritiek, toen tenslotte bevel werd gegeven om op te rukken. Er woedde een vreeselijke orkaau toen de tocht bergafwaarts begon langs de besneeuwde afgronden. Achter elkaar loopende wisten de mannen zich een weg te banen door de sneeuw, die tot den schouder reikte. Geweerschoten werden gelost om de achteraankomenden den weg te wijzen. De uniformen werdeD geheel met ijs bedekt, de gezichten werden tot ijsmaskers. De kanonnen liet men met touwen zakken, men ver loor geen man. De Russen werden voor al hun inspanning beloond door de paniek, welke hun onverwachte ver schijning onder de Turken verwekte. Het Engelsche departement van bui ten landsche zaken maakt het resultaat bekend van het aan boord van de schepen „Frisia", „Tubautia* en „Rijn dam" ingestelde onderzoek. Aan boord van de „Frisia". die op de uitreis was, werd een groote hoeveel heid pakketten gevonden met gouden en zilveren sieraden, chemicaliën, ma chinenaalden en andere artikelen, welke van Duitschlaud naar Spanje en Zuid- Amerika waren geconsigneerd. Een groot aantal van deze pakketten was voorzien van het opschrift „monster zonder waarde." Aan boord van de „Tubantia" (thuis reis) werdeu 4 zakken rubbergjvonden, waarvan er twee 101 pond beste Para rubber bevatten, en de twee andere een blok en reepen rubber tot een gezarne- lijk gewicht van 73 /2 (Eng.) ponden, Deze 4 zakken waren gemerkt „monster zonder waarde" en geadresseerd Ham burg, van Brazilië" ook waren er 7 pakken wol van Uruguay aan boord, bestemd voor Beriijn. Het onderzoek van de vijandelijke mail aan boord van de „Rijndam" (uit reis) is nog niet voltooid, maar deze bestaat voor ongevter 60 pCt. uit kran ten, voor ongeveer 30 pCt uit propa gandalectuur en voor 1U pCt uit goede- iön. alle afkomstig eau den vijand en meestal geadresseerd aan firma's met J. uitsche namen in de Vereenigde Staten. Het departement van buitenlandsche zaken voegt hieraan toe, lat uit ie bovenstaande bijzonderheden blijkt, in welke mate de verzending per post wordt gebruikt door den vijand als een middel van vervoer bij zijn pogingen om de maatregelen, welke door de regeering van Engeland zijn getroffen tot beper king van handel te ontduiken. Met den besten wil van de wereld kan men niet beweren, dat tenminste in het meerendeel der opgenoemde gevallen de iubeslag genomen artikelen uit zoo danige brievencorrespoudentie of uit postpakketten bestouden, als waarvoor uitsluitend de onschendbaarheid van poststukken geldt. SMaatsellik ilieims. lieustleu, 29 Jan. Het water in de Bergsche Maas zaï wel dra weer in zijn normalen stand terugge keerd zijn. Reeds zijn de hoogste deeien van de Uiterwaarden z chtbaar en kunnen de veerdammen weer in gebruik worden genomen, evenzoo de aanlegste gers aan de Wilhelminakade. Een ongel k ligt in een klein hoekje. Dat ondervond C. de J., in dienst van den heer L. V. Bezig zijnde een camillon met kisten te laden, sloeg hij achterover van den wagen. Met moeite werd de man, die een ernstige hoofdwonde bekomen had, naar zijne woning geleid, waarna direct geneeskundige hulp werd ingeroepen. Donderdag passeerde over de groote brug het 2e Regiment veldartillerie uit 's-Gravenbage, welks militairen een 4-daag- schec rit maakten. Ze trokken door onze stad om over Drunen naar Waalwijk te marcheeren. Zoowel manschappen als paar den verkeerden trots den langen tocht in de beste conditie. Bij Kon. besl. zijn herbenoemd tot Burgemeester dezer gemeente de Heer P. L. Honcoop tot idem van Wijk en Aalburg de Heer R. J. van Doveientot idem van Baardwijk de Heer J. A. J. van Heijst, secretaristot idem van Veen de Heer R. J. van Doveren. Donderdagavond hield de heer E. Snellen, Rij kstuinbou wieeraar te s-Bosch eene voordracht, voor genoodigde tuiniers uit Heusden en Oudheusden en andere belangstellenden, in het koffiehuis „de Gouden Leeuw" alhier. Circa 40 personen waren opgekomen, die door den heer Lamb. Bax, als Voorzitter, werden welkom geheeten. De spreker begon er op te wijzen, dat door samenwerking en oordeelkundige ver bouwing veel meer van het land te trek ken was, dan tot heden geschiedde. Wat het eerste betreft, daarvan werd een voor beeld r ang baald uit Zaltbommel, hoe door gebruik te maken van de veiling te 's-Bosch veel gemak aan den verbouwer, maar te vens veel voordeel door hem werd ge noten. Het land moet veel meer opbrengen dan tot heden het geval was. Bij oordeelkun dige tuinbouw in een jaar f 1000 van een Hectare te trekken, is maar gering. Op een proefveld was door hem in het vorig jaar spinazie gezaaid, daarna bloemkool en daar- tu8schen booneu en het beschot leverde op f 1800 per Hectare. Voorbeelden zijn er, dat aardbeziën tot f 3000 per Hectare opbrachten. Bij tuinbouw is glas noodig en een tuinier kan wel 20, 50 tot 100 ramen per Hectare gebruiken. Bamesting is een voornaam artikel en we vernamen welke oogsten verkregen werden door stalmest met kunstmest aan te vullen. We moeten ons bekorten ons verslag zou te groot worden. Een algemeene bespreking, waarbij tal van vragen beantwoord werden, was zeer geanimeerd. Aangenomen werd dat Vrijdag de vol gende week de statuten zullen worden vast gesteld en de naam der vereeniging zal zijn „Ons Belang." Met goed gekozen bewoordingen dankte de Voorzitter zoowel spreker als toehoor Iers en allen verlieten de zaal vol van goede verwachtiDg voor de toekomst. Werkendam. Woensdag 1.1. des morgens ruim 8 uur, werd VV. W. door den hond van H. de V., welke hond het tuig verbrak, waarmede hij onder een olie- kar was gespannen aangevallen en in een been gebetenvoor de tweede maal viel hij weer aan, doch nu wist W. het dier in de keel te pakken, doch was daarmede niet klaar, want loslaten beduidde zooveel als opnieuw aangevallen te worden. Hij bracht daarop met behulp van R. het dier op de brug over de haven en wierp het over de leuning in de haven. De geneesheer moest er aan te pas komen om de wonden te zuiveren It rakel- De watersnoodcollecte alhier gehouden, heeft f 266,70 opgebracht. 11 ro li gele n De collecte, Voor de slachtoffers van den watersnood, alhier ge- heuden door de dames P. de Haan en E. Nieuwkoop, op initiatief van het Roode Kruiscomité, heeft opgebracht de som van f 42,45, welk bedrag aan het Algemeen Steuncomité is opgezonden. '$-f«raveilloer. Voor het Depar tement der Maatschappij tot Nut van't Al gemeen, gaf Din«dagavond de heer R.Mac. Leod uit Velp alhier een voordracht met lichtbeelden over „het leven en bedrijf van Tjekoe Oemar". De lezing was smaakvol, doch de zaal slechts matig bezet. Maatslieuvel- Tot bestuursleden der Harmonie „Apollo" alhier zijn voor 1916 benoemd de heeren Inn. Lombarts, president; Ant. Schalken, vice-prcs.Alph. Snoeren, le secr.-penn.H. van Woensel, 2e secr.-penn.Jac. v. d. Brand, A. Ver hoeven, C. Brands en J. Brokx, commis sarissen. Nederhemert. Toen de land bouwer A. van O. Vrijdagmorgen ontwaakte, vond hij zijn varken van ruim 200 pond, zonder eenig voorafgaande ziekte bespeurd te hebben, dood in het hok liggen. Voor- j zeker en groote schadepost. Onze dorpsgenoot, de heer G. Smits, ambtenaar bij de directe belastingen te Lobith, is met ingang van 1 Febr. overge plaatst naar Groesbeek. Binnen korten tijd zal de openbare school aan de Noordzijde verbouwd worden. Er komt een lokaal bij en een nieuwe on derwijzerswoning. Er zijn thans 176 leer plichtige kinderen. NieuweildUk. In 't gezin van A. v. d. Pijl doet zich een geval voor van febris typhoide. S*oedero||en. Alhier is f 151,10 ge collecteerd ten behoeve van de slachtoffers van den watersnood. Kaamsdoiikveer 27 Jan.Beurs- prijzen hotel De Reyer. Tarwe f 10.70 Haver fi3.75; Hooi f28.— Strooi f20.—. I&aainsdoiik- De heer L. v. Mil, botermakeraan de stoomzuivelfabriek alhier, is benoemd tot Directeur der stoomzuivel fabriek St. Lambertus te Gemonde. Tot botermaker aan de stoomzuivelfabriek alhier is benoemd de heer J. Verschuren van Waspik. Met genoegen deelen wij mede, dat onze geachte dorpsgenoot, de Eerw. Heer J. H. Verschure, door Z. D. H. Mgr. W. v. d. Ven, is benoemd tot Kapelaan te Oirschot. Sprang;- Voor de Nationale militie lichting 1917 werden in deze gemeente 13 jongelingen ingeschreven. Sleeuwiik. De uitreiking van broodkaarten voor de maaud Februari zal geschieden op Dinsdag 1 Februari a.s. te Sleeuwijk van 910 uur v.m.; te deWerken van 1112 v.m. te Kille van 22.30 uur n.m. Veen. Verschilleude landbouwers hebben van hunne grondeigenaars bericht ontvangen, dat zij voortaan de huren der weilanden bij de inhuriDg zullen verboogen. Bij enkelen bedraagt dat 20 tot 30 pCt. Betrokkenen zijn hiermede minder in hun schik. Deze week is reeds een begin ge maakt met de plaatsing van het nieuwe orgel in de Ned. Herv. Kerk. Kunnen de werkzaamheden daaraan verbonden gere geld doorgaan, dan kan het orgel op 6 Febr. a.s. reeds bespeeld worden. Vergadering van den Raad der Gemeente Heusden, op Woensdag den 26 Jan. 1916. des voormiddage te 11 uur. Voorzitter de Burgemeester. Secretaris de heer Van Eggelen. Tegenwoordig alle leden. De Voorzitter de vergadering geopend hebbende, leest de Secretaris de notulen der v rige vergadtrin welke onveranderd worden goedgekeurd en daarna vastgesteld. Ingekomen een verzoekschrift van W. F. Hilwig c.s. inzake de m.u.l.o. school. Op voorstel van den Voorzitter wordt met al gemeene stemmen besloten dit verzoekschrift in gesloten vergadering te behandelen. Daarna komt aan de orde een voorstel van Ged. Staten oru de jaarwedden van Burgemeester, Secretaris en Ontvanger te brengen op f 950,1 1050.en f700. in plaats van 1 800.f 950,en f 650. zooals deze thans zijn. Van AndelIs hieromtrent geen voorstel van B en W. ingekomen Voorz.Ik acht dit overbodig, te meer daar Ged. Staten voor den löen antwoord willen. Van Andel: Dit is toch niet volgens ge woonte ik zou eerst een voorstel van B. en W. willen afwachten en het dan in een volgende vergadering opnieuw ter sprake brengen. Van EverdingenIk voel er niets voor, dooh zou het voorstel aan willen nemen, omdat Ged. Staten het anders toch door drijven. Het voorstel van den heer Van Andel, om dit punt in een volgende vezgadering opnieuw te behandelen, wordt daarna aan genomen. Punt 5 van de agenda: Voorstel van B en W. om de kermis dit jaar evenals het vorig jaar niet te doen doorgaan, wordt na eenige toelichting door den Voorzitter, met algemeene stemmen aangenomen. Verder is er ingekomen een verzoekschrift van den heer G. Maiingré, om eervol ont slag als Rentmeester bij de Godshuizen. De Voorzitter stelt voor dit ontslag zoo eervol mogelijk te verleenen, waartoe met algemeene stemmen wordt besloten. Hier van zal kennis gegeven worden aan het College van Regenten der Godshuizente vens verzoekende eene aanbeveling voor een nieuwen functionaris in te zenden. Verder nog een schrijven van rien heer Van Laar hoven dat hij zijne benoeming tot lid der commissie voor wering schoolverzuim aan neemt. Op de vraag van den Voorzitter of nog iemand iets in het midden heeft te bren gen, vraagt Veerman ol er geen collecte voor de getroffenen van den Watersnood in deze gemeente zal worden gehouden, omdat in 1880 toen deze Btreek door een zeLderamp werd getroffen, hier zooveel steun van de algemeene commissie werd ondervonden. Voorz Heusd n heeft toen ih 't geheel geen steun ondervonden, want hier heerschle geen nood. Ik heb zelf reeds een gift aan het Algemeen Comité verzonden. Ieder kan datzelfde doen. Moll: In Poederoijen en Aalst is gisteren toch ook een collecte uitgaande van het gemeentebestuur gehouden. Nadat de Secretaris meededeeling heeft gedaan, dat er een schrijven van ZijnExc. den Commissaris is gekomen, om vooreerst geen collecte te houden, wordt deze zaak als afgedaan beschouwd en gaat de raad over in geheim comité. BSckeai tl making. De BURGEMEESTER der gemeente HEUSdEN brengt ter kennis der in gezetenen dat de broodkaarten, loopende over de maand Januari jl. op den le Feoruari d.a.v. des v r middags van 912 uur, ter secretarie zullen moeten worden ingeleverd. Zij, die in gebreke mochten blijven de broodkaarten op dien tijd iu te leve ren zullen voor het eerstvolgende tijd vak niet in de gelegenheid worden gesteld om goedkoop ongebuild tarwe brood te betrekkeu. Heusden, 28 Januari 1916. De Burgemeester voornoemd, i ONCOOP. liicBSfii'ikiiiimi. Het departement van marine deelt mee Op 19 Januari jl strandde «le Biit scbe onderzeeboot „H 6" iu het Friesctie Zeegat. Op dezelfde gronden als destijds door de regeeriug bepaald werd voor de Daitscfie onderzeeboot „U C 8", heeft ook thans de Nederlandsche regeering de beslissing genomen, dat de op Neder landse h gebied geredde bemanning zal worden geïnterneerd, en dat hetzelfde zal geschieden met de onderzeeboot, indien de bergingswerkzaamheden moch ten gelukken. Het bericht uit Hilversum omtrent het overlijden van mevrouw B. vereischt een verbetering. Er is hier geen sprake van eenig misdrijf. De overledene leed al siuds jaren aan een zielsziekte en was deswege ook reeds eenige malen in een gesticht verpleegd. Men heeft hier te oen met een geval van zelf moord Dr. B. de zwaar beproefde echt genoot is dan ook niet aangehouden door de politie; hij heeft enkel, op haar verzoek, medegedeeld wat hij omtrent de doodsoorzaak vermelden kon. Te Volendam waren plm. 60,000 een den, ter waarde van f150 000. Die beesten zwemmen nu rond op het over stroomde veld, verschrikt en gejaagd. Worden ze niet heel spoedig verzorgd dan gaan ze dood. Men wil ze naar elders overbrengen, (b.v. naar Amers fo >rt) waar dan hokken en schuren moeteu gebouwd; de landbouwleeraar de heer Beaufort uldaar zal welwillend helpen. Er is een bedrag van tienduizend gulden noodig en de pogingen om die te verkrijgen, zijn gelukkig geslaagd Thans na afwezigheid van 14 dagen is ook de hoop ijdel op terugkeer van de volgende vóór den storm uitgevaren Scheveningsche loggers „Sch. 126", reeder C. v. d. Toorn Co., schipper Spaans; „Sch. 253", reeders D. v. d. Zwan en den Duik, schipper A. Roeleveld, en „Sch. 270", reeder A. v. d. Ende schipper Kramer. Door deze ramp is het leven ver loren gegaan van 35 opvarenden, «lie behalve arme weduwen een groot aan tal kinderen nalaten. De personen der bemanning waren meerendeela aan elkander verwant, va rende op wat men te Scheveningen noemt familie schuiten. Reeds lang was de „Nederlandsche pors" 't niet eens met het schrijven en drijven van het Dagblad „De Telegraaf", en dat ook van rechterlijke zijde gevaar werd gezien iu 't geen dit blad publi ceerde, blijkt voldoende uit de aan houding en gevangenneming van den voormaligen verantwoordelijken direk teur, den heei Schroder. De laatste dagen hebben zich echter bij de Redactie van genoemd Dagblad dingen voorgedaan, die den toets van strikte neutraliteit niet kunnen door staan, waardoor enkele hoogere mede werkers aan dit blad verboudeu, ontslag gekregen of genomen hebben. Een vergadering van den Journalisten kring heeft thans eenig licht in deze duistere zaak gebracht, en hoewel er nog lang niet voldoende klaarheid is gekomen, plaatsen verschilleude hoofd- oladeii van verschillende richting, als De Nieuwe Courant, Algemeen Handels blad, Het Vaderland, de Nieuwe Rotterd. Courant, De Tijd, de Residentiebode, De Maasbode en andere, artikelen waarin wordt gewezen op het gevaarlijke van net optreden van dit blad, met verwijzing naar feiten, die uitvoerig uitgewerkt, weinig stof tot tegenspreking geven. De „Telegraaf" echter wil haar stand punt verdedigen en schrijft: In de „Nieuwe Rotterdamsche Cou rant", het „Algemeen Handelsblad" en enkele provinciale bladen zijn eenige hoofdartikelen verschenen, die de eer en goeden naam van ons en ons blad aantasten. Wij wenschen deze nieuwe verdacht makingen door een Eereraad te laten onderzoeken en beoordeelen, en ver klaren ons bereid, geheel openlijk, met alle gegevens, die wij bezitten, voor een dergelijke Raad te verschijnen. Maar wij eischen, dat onze anonieme beleedigers, dia onder het mom van ougeteeke. de hoofdartikelen dezen las ter verspreiden, aan de samenstelling van dezen Eerera. d zullen medewerken. Deze Raad moet bestaan uit vijf hoogstaande Nederlanders, van wie ér twee door ons zullen worden aangewezen, twee door onze beschuldigers en de vijfde zal worden gekozen door de vier reeds genoemden. Verder eischen wij, dat onze monierae beleedigers de uitspraak van den Eere raad in haar geheel zullen publiceereu Wij scan wen het dagheli t niet. en wenschen de grootste openlijkheid. Wij zullen allo gegevens bereidwillig ver- strekkeu, ten einde klaarheid te ver schaffen, zoowel wat «le houding vau De „Telegraaf" betreft, als van ons en Liet zoogenaamde Anti-Suiokkelbureau. Tot zoolang de bewuste Eereraad geen uitspraak gedaan Leeft in dit geding, qualificeeren wij het geschrijf in ge noemde bladen als auoniemen laster. Uit IJmuiden meldt men dd. 27 dezer aan de N. R. Ct. De groote moeilijkheden met het personeel hebben onderscheidene direc teuren vau Stoomvisscherij-Maatschap pyen doen besluiten, zich niet te ver zetten tegen een besluit of een voorstel van commissarissen en aandeelhouders, om «le schepen, waarvoor thans buiten gewoon hooge prijzen worden geboden, van de hand te doen. Reeds in een gecombineerde ver gadering van de commissie uit de reeders en vertegenwoordigers van de Schippers vereniging en van de afdeeling Schip pers van den Alg. Ned. Zeemansbond, waarin de eischen der schippers om een gratificatie over 1915 en een percenten- toeslag op de gages, zoolang de oorlog ter zee duurde, heeft een directeur van een der grootste stoom visscherij maat schappijen gezegd, dat een zeer aanne melijk voorstel was gedaan, om de ge- heele vloot, bestaande uit ruim 20 sche pen, te verkoopen, en dat, in aanmerking genomen de buitengewone eischen door het opvarende personeel gesteld en het terrorisme, uitgeoefend door de besturen de. zeeliedenvereenigingen, er ernstig werd over gedacht, het aanbod te aan vaarden. Een tweede reeder deelde toen mee, dat hij kort geleden de onderhan delingen over den verkoop van zijn schepen had afgebroken, met het oog op de belangen der opvarenden en ander personeel, doch dat hij de onderhande lingen weer had aangeknoopt, nu men bij deze actie, z i. enkel een zucht naar nog meer, het bedrijf weer had stop gezet. Het optreden van de zeelieden had hem en andere reeders alle animo voor het bedrijf ontnomen, en de zee lieden zouden het zich zelf te wijten hebben, als sommige rederijen hare schepen verkochten en alle nevenbe- drijven ophielden. Dat voor 't overige de gelegenheid tot verkoop voor hooge prijzen door sommige maatschappijen wordt aange grepen om uit groote fiuancieele moei lijkheden te geraken, en dat pressie van scnuldeischers daarbij niet geheel is uitgesloten, wordt allerminst ontkend. De Tel. van 27 dezer vult deze mede- deeling als volgt aan Donderdagmorgen is 't bestuur van den Algeineenen Nederlandschen Zeemans bond op au«lientie geweest bij minister Postbuma, ten einde den minister te vragen om een uitvoerverbod van vis- schersschepen, zulks in verband met den voorgenomen verkoop van schepen aan het buitenland. Namens bet bestuur werd voorname lijk het woord gevoerd door den heer Labree. Minister Postbuma heeft aan de depu tatie medegedeeld, dat hij geen bepaalde toezegging ten opzichte van een uitvoer verbod kan doen, doch dat maatregelen in dergelijke richting worden overwogen. De minister kan echter nog niet mede- deelen, waarin die maatregelen zouden bestaan. De toestand in den Anna Paulowna- polder is de laatste d; gen aanmerkelijk veroeterd. De kruinen van verschillende wegen, die Zondag diep onder water lagen, zijn weer zichtbaar. Dit bevordert zeer de redding van veel huisraad uit woningen, die eenigszins beginnen te verzakken. Aan deD dijk tusschen kleine Sluis en Ewijcksluiu wordt hard gewerkt. Als deze klaar is, zal de Westpolder drooggemalen worden. „Het Volk" verneemt uit Den Haag, dat bij de geheele linkerzijde der Tweede Kamer de overheerschende meening bestaa.t, dat niet moet worden toegege ven aan den eisch van minister Treub om de behandeling van de Ouderdomsrente uit te stellen tot na de behandeling der belastingplannen. Indien minister Treub niet alsnog op dit punt lot overeenstemming weet te geraken met de meerderheid der Kamer, dreigt er onvermijdelijk een politiek conflict. Dezer dagen vervoegde zich op klaar lichten dag bij de bewoonsters van een 6 tal woningen van fabrieksarbeiders te Glanerhrug nabij de grens een on bekende, «iie, zooals bij beweerde, in opdracht had de zinken goten af te snijden, daar het hemelwater, in deze regendagt n zoo ovei vloedig voorhanden, niet langer ovei den weg mocht stroo men, uit vrees voor overstrooming. De goedgeloovige huismoeders lieten den man begaan, hoe vreemd haar de zaak ook voorkwam. Toen van alle woningen de zinken pijpen waren weggenomen, toog de man ongemei kt met zijn vracht in de richting der grens, om vermoedelijk het zink bij ouze buren aan gene zijde der grens te verkoopen. t'lllllMli ES IE U UTKil, 30 Jan. Geref. kerk, vm. 9,30 u. ds. Bosch uit Andel (Bed H. A.) nm. 6,30 u. lee-kerk. Geref. kerk A, vm. 9.30 en nm. 6 u. ds. Diemer van Gameren. Geref. kerk B, vm. 9.30 en nm. 6 u. ds. Boeijinga. Chr. Geref. Kerk vm. 9.30 en nm. 6 u. Geref. kerk, vm. 9.30 en nm. 2 n. leeskerk. V riiilaa: isi bij <ie re jelina- va., weri.z laaihudeii «Ier Tw»*e<le Kamer een door den minister van linstneiën onminne in. - lij 1c verklaardo moiie-ssoUaper mot 45 tegen - tti stemmen aange- noiuen IN aar bericht -wordt za i minis ter Ireub ;ni>liöntie bij II. Al. de ÜLonin^in mtnvra^en. Reusden vm. 10 u. en nm. 6 u. ds. Ruijech van Dugteren. Werkendam, vm. 9,80 en nm. 6 u. ds. v. d. Pol. Aalst, geen ppgaaf.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1916 | | pagina 2