Pink Pillen VASTEN ARBEIDER. een flinke DIENSTBODE, Mijne tevredenheid Erfhuis. Meubelen en Huisraad, diverse gehakte Boomen, een perceel Weiland, EKFHUIS 1 3-jarige beste Merrie, Anthraciet, Nootjeskolen, Bruinkolen-Briketten, enz., A. van Dijk Mz., Bonman Griesmeel-Pudding Bitterkoekjes-Pudding Amandeltjes-Pudding J. KOMIJN, i/üe Phoenix", inzet. Onroerende Goederen Laat uw rijwiel emailleeren en biezen, eerste klas. T. JONKER. Rijwielhersteller. VEEN. bij Heusden. Wie de voorkeur geeft F. SCHREUDER&Z01V Heusden. Tabletten Vijfzinaeustraat bij ie Vaitaiarit, Hersteller van alle soorten Naaimacbie's; Waterzucht geen ziekte. Tegen de zenuwsmarten... wat te doen? Notaris PAAP, te Werkendam, publiek verkoopen: De Notaris J. J. van der Kaaden te verkoopen, Notaris PAAP, te Werkendam, publiek verkoopen: Notaris RIETRA te Dussen, publiek verkoopen: Notaris A. SCHAAP te Waalwijk, ONROERENDE GOEDEREN Eierkolen, Turf, Pelserstraat 101, Heusden. Drietrompetterstraat Heusden, G O R INCH E M. Trap- en Handmachine's. Notaris RIETRA te Dussen, Meubelmakerij te Drongelen. InMtip en prijzen worden pane versMt door C. 6. Nieuwkoop te Dromden. Fabriek van Bedden en Matrassen. Magazijnen van Dekens, Ledikanten, Meubels, Spiegels, Schilderijen. liiiiiiiiiiiiaiiiiiiiiii lil lui In Huis Vrijwillige Openbare Verkooping. te Dussen, te Dussen. Verkrijgbaar bij: Tweede-hands klokken, Pat. Loonschendijk vm. 9,30 en nm. 2 u. ds. Japchen. uit Wijk. Geref. kerk, geen opgaaf. Geref. kerk vm. 9.30 en nm. 2 u. ds. Die men. ds. v. d. Wall uit Made. Genderenvm. 9,30 u. ds. Feijkes. Geref. kerk, vm. 9,30 en nm. 3 u. leeskerk. Chr. Geref. kerk, vm. 9,30 en nm. 2,30 u. leeskerk. Heesbeen, geen dienst. Nz., geen dienst. De Bruijn. Geref. kerk, vm. 9.30 en nm. 2 u. ds Akkerhuis. Hermanides. Geref. kerk geen opgaaf. „Ik kan niet zeggen^ ging Wilson voort, hoe onze internationale betrek kingen morgen zijn en ik spreek in letterlijken zin". De correspondent van de „Tribune" te Washington zegt: „Deze laatste op merking wordt beschouwd nis een recht streeksche waarsch :wiug tot Bemstorff" (den Duitschen gezant.) Waterzucht dient niet beschouwd te worden als een ziekte, maar als een ziekteverschijnsel. De ziekte zelf zetelt gewoonlijk in de nieren. Trage nieren onttrekken namelijk niet voldoende water aan het bloed en dit water verspreidt zich op andere wijze. En de onnatuurlijke afscheiding uit de bloedvaten leidt tot waterzuch tige zwellingen onder de oogen, in de ledematen en het lichaam. Een kenmerkend verschijnsel van waterzucht is, dat de zwellingen zicb slechts langzaam weder vullen, nadat men er met den vinger op gedrukt heeft. Als de nieren de oorzaak zijn, treden gewoonlijk ook urine-stoornissen, rugpijn en bezinksel in het water op. Dampbaden en aftapping verlichten ongetwijfeld het verschijnsel, maar ge nezen het niet. Er is geen betere be handeling in zulke gevallen d n met Foster's Rugpijn Nieren Pillen, die de nieren tot werkzaamheid brengen, heelen en versterken, en het urinezuur en de andere belemmerende onzuiveiheden uit de urinekanaien een blaas verwijderen. Zij verschaffen een vrijen uitweg aan het opgehoopte water, en de water zuchtige zwellingen verdwijnen lang zamerhand. Een geregelde leefwijze, voldoende rust, warme baden en frisscne lucht, alsook weinig gebruik van vleesch, thee, koffie en alcohol zijn bevorderlijk voor uw genezing. Foster's Rugpijn Nieren Pillen biel pen zelfs in gevorderde gevallen van nierkwalen en de daaruit voortvloeiende kwalen als waterzucht, niergr lis, rheu- matiek, rugpijn, iscbias, niersteen, spit enz., hoewel natuurlyk de beste resul taten verkregen worden bij tijdige be handeling en gebruik bij het optreden der eerste verschijnselen van nieraan doening. Verkrijgbaar bij alle goede drogisten a f 1.75 voor één, of f 10. - voor zes doo- zen. Eischt de echte Foster'sRugpijnNieren Pillen, weigert elke jdoos, die niet voor- 'zien is van neven staand handelsmerk. Kagekomen berichten. Uit New-York schrijft men dd. 28 dezer In een rede aan een feestmaal van de Railway Bussiness Association heeft president Wilson krachtig aangedrongen op militaire voorbereidingen. Hij had gepoogd den vrede te bewaren, maar vrijheid en eer zijn belangrijker dan vrede. De Amerikanen zullen nooit den strijd zoeken, maar dien ook niet laf hartig uit den weg gaan. Het voornaamste verschijnsel der ze nuwsmarten is de veranderlijkheid van haar plaats. De oorzaak er van is e- brek aan voedsel der zenuwen. Er kun nen twee dingen gedaan worden om de zenuwsmarten te bestrijden 1° Iets warms aanbrengen en vastbinden op het smartelijke lichaamsdeel 2° De zenuwen ondersteunen door een ver sterkend middel te nemen dat de grond stoffen bevat waaraan zij gebrek hebben De warmte die kan worden aangebracht door flanellappen, door warme baden, verzacht de ontsteking der zenuwen en brengt een tijdelijke rust te weeg, maar zoolang de voeding van het zenuwstelsel niet is verzekerd, zullen de ontsteking en de prikkeling blijven aanhouden. De Pink Pillen leveren aan het bloed het noodige voedsel. Het bloed dat door geheel bet lichaam omloopt, brengt dat voedsel naar de zenuwen. De eenige weg waarlangs een geneesmiddel ot voedsel naar de zenuwen kan worden gebracht, is door middel van het bloed, Denkt daaraan voortdurend wel. Zenuw- smart is een algemeen woord dat zeggen wil outstekiug van een zenuw. Nuar de zenuw die aangetast is, verandert de naam. Heupjichj is de smart van de heupzenuw. De warmte aanbrengende zaken kal- meeren de zenuwsmart en de Pink Pillen genezen die smarten door het gebrek in de voeding der zenuwen te herstellen. De Pink Pillen zijn verkrijgbaar a f 1,75 per doos en f 9 per 6 doozen, bij het Generaal Depot der Pink Pillen, DaCostakade 15, Amsterdam voor Heus den en Omstreken bij M. Maiiugré, Drogist te Heusden, de firma P. J. van Gils, Apotheek te Waalwijk, en verder bij verschillende apothekers en goede drogisten. Hark. I berichten- L lid raa Alten», 28 Jan. Men besteedt thans voor: Vroege f af Blauwe f 3.50f 3.75, Zeeuwen f3.75f 4.00 alles per H.L. Wit hooi le kwaliteit f 27.a f 28. 2e kwaliteit voor de pers f 17.a f 18. Klaverhooi f 29.a f 30Wit stroo f 15. a f 16.Geel stroo f 13.af 14. alles per 500 K.G. Varkens (75 k.g.) 31 a 33 cent, zwaardere varkens 41 a 43 per halve k.g. Boter f 0.75 a f 0.85 per halve k.g. Eieren f 1.50 a f 1.70 per 26 stuk. Almkcrk, 28 Jan. Boter f 0.80, Winkel prijs f 0.85 per half K.g. Eieren f 1.60 per 26 stuks. Boter der zuivelfabriek f 1.75 per K.g, Zaltbomincl, 26 Dec. Op de gehouden week markt werden de volgende prijzen besteed Tarwe f 10.50 a f 11.50, Haver f 6.20 a 1 6 50, Garst f 8.50 a f 9 50, per HL. Boter i 0 90 a f 0.per half K g. Eieren f 1.70 a f 1 80 per 26 stuks. Biggen f 9.50 a f 16 50 per stuk. Aangevoerd 127 stuks. Kaatsheuvel, 27 Jaa. Zetting der boter f 1.70 per kilo. Dussen, 27 Jan. De prijs der boter was heden vanaf f 1 89 tot f 1.92. Aanvoer 15 kilo. Zetting f 1.70 Eieren f 1.40 de 26 stuks. Waterhoogte Heusden. Hoog Water. Laag Water. 25 Jan. 2.39 M. 2.28 M. N.A.P. 26 2.38 2.21 27 2.33 2.16 Waterhoogte Maastricht (brug) 27 Jan. 124 M. boveu 0. 28 1.09 3 WATERHOOGTE KEULEN (11 u. 27 Jan. 3.38 M. boven 0. 28 3.15 Atlverteiitien. Gevraagd tegen half Maart, een vasten Arbeider, liefst met een of meer Zoons, goed kunnende ploegen. Loon f 10,met vrije woning, tuin en 70 roed in land, bij JOH. VAN VUUREN te Rijk- Haarlemmermeer, bij Aalsmeer. Gevraagd tegen 1 Mei, flink loon, geen melkerij. K. VAN DER MOOREN, Wijk bij Heusden. betuig ik aan de Algemcene Paar den en Veeverzekering Maat schappij te 's-Gravenhage (De Oude ZwoHche van 1895), Dir. LINTHOUT, voor db spoedige en volle uit keering van mijn gestorven rund en kan met gerustheid ver klaren, dat deze Maatschappij in alle op zichten de voorkeur verdient, ook met het oog op de vaste en lage premiën. G. v. MOL Jzn. Dussenpolder, den 4 Jan. 1916. Agent en verzekerde. zal op H oensdas 2 Februari £916, des v.m. ÏO uur, ten hnize van den Heer J. BAKKER te Sleeuwijk, aan den Sleeuwijkschen dijk, contant, diverse waaronder: Mah. S.oelen, Mah. Boeken- etandaard, groote Man. Armstoel, Kleerkast, Klokje, Ledikant, Lampen, Fornuis, Kolom kachel, Karpetten, Glaswerk, Phonograaf met toebehooren, Geweren, Ornamenten en meer. Voorts: als Iepen, Esschen, Eiken, Linden, 1 Ac- casia en 1 Eschdoorn, in 10 koopen be- nevenB 30 koopen Brandhout, zooals op het terrein in kavels is aangegeven. Te ziende Meubelen enz. op den ver koopdag van des v.m. 8—10 uur en de Boomen met het Brandhout dagelijks van 9—4 uur. Inlichtingen omtrent de boomen enz. zijn te bekomen bij P. Hakkers op het terrein. te Almkerk, is voornemens om op Woensdag 9 Februari 1916. des voormiddags elf uur precies, bij W. WAGEMAKERS, aan den Peerboom te Duesen, in het openbaar bij opbod en afslag, Voor de Erven der Wed. N. WENSEL: met Erf en Boomgaard, aan uen Peerboom groot 3 AREN 55 CENTIAREN. Dadelijk te aanvaarden betaling der Kooppenningen 9 Maart 1916. Inlichtingen geeft de Notaris. zal op Woensdagen 9 en 16 Fe bruari 1916, telkens des namiddags half drie, te Sleeuwijk, in Café „Sprenger", ten verzoeke van den Heer C. Hanedoes, genaamd „het Goudland", in den Nieu- wenhan nabij het Kraaiveld, aan het eerste Steegje, onder Woudrehem, kadaster Sec tie A no. 377, groot 1.30.80 H.A., in huur geweest hij M. Boele van Andelhelend Noord, Wed. G. van Oord, Oost, M. van Hoven Dzn., Zaid, Adra. van Andel c.s., West, M. van Oven Dzn. e a. en P. Dolie- slager Wzn, Aanvaarding bij de betaling der koop penningen op 16 Maart 1916 of zooveel vroeger als kan worden overeengekomen. Dagelijks te bezichtigen. Inlichtingen ten kantore van de Nota rissen HANEDOES, te Arasterdam, en PAAP, te Werkendam. zal aldaar aan de Dussensche Kade ten huize van den Heer VERPLOEGH, op Bunderdag 3 Februari 1916, voorin. 10 uur precies, a contant, 4 eerste klas Kuispinken, 4 Graskalveren waaronder 3 Stieren, Aardkar, Karzadel en Paarden'uig, circa 5000 K.G. Suikerbieten, circa 35u0 K.G best wit Hooi, Haverstroo, Sf reiriet, 26 prachtige gerooide Eiken, 13 geschilde zware Masten, 45 Vlotdeelen, 65 geschilde Sparren, 5 bossen Panlatten (6 M. lang), 2 hooge Schuurdeuren met stijlen, Oude Steenen, Kruiwagen, Voederbakken, Mesthoop, enz. Alles daags vóór den verkoop te bezich tigen. ÜII. \a afloop inschrijving naar het perceel üieuwland „Be lange 2 Morgen" voor 9 jaren maakt hekend dat de onder HERPT en HE DIK HUIZEN, zijn ingezet en verhoogd: Koop 1 tot f 1600,Koop 2 tot 15900, Koop 3 tot f 2000,Koop 4 tot f 1975, Koop 5 tot f 2300 - Koop 6 tot f2775, Massa koopen 5 en 6 tot f 5075,Koop 7 tot 470,Koop 8 tot 1550, Toeslag Biiistlag 1 Felir. 1916. des namiddags 5. uur, ten Koffiehuize van Mej. E. BUIJS te Herpt. Dagelijks kan ten Kantore van genoem den Notaris verhoogd worden. voor huiselijk gebruik, IS JE ABRES bij: BOEKHOUDEN. De Accountant en Leeraar M.O. in Boekhouden, J. VAN HOLST, te Waalwijk, leidt op, mondeling en schriftelijk, voor de praktijk en examens, en verstrekt advies omtrent de inrichting van Administratiën. met Amandel, Citroen en Vanille 10 cent per ons. 10 cent per pakje. 10 cent per pakje. MINZAAM AANBEVELEND. Eerste klas Naaimachine 18 maal met de hoogste onderscheiding bekroond. Groote korting. Langdurige garantie. Gebruikte voor weinig geld. in verschillende soorten voorradig. Voor alles wordt ingestaan. Zie de Etalage. maakt bekend dat de onder Dussen, zijn ingezet en verhoogd als: Koop 1, De puike Wei, groot 2.78 60 Heet. op slechts f 6000.en de perceelen best Bouwland in den Zuid-Holl. Polder, als: Koop 2 groot 1.50.50 Heet. op slechts f 2400 3 1.55.10 - 2200 4 2.41.50 -3100 5 2.10.20 - 3200 N. B De perceelen in den Z.-H. Polder zijn vrij van Polderlasten, doch genieten daarentegen uitkeering. In de laatste 5 jaren bedroeg die gemiddeld f 10.26 per H.A. en per jaar. De pachten der koopen 2, 3, 4 en 5 be dragen over 1916 f 574. Deze koopen komen ook in massa. 2/3 der koopsom kan gevestigd blijven op het te verkoopene. TOESLAG 8 Februari 1916, des voormiddags 11 uur precies, ten herberge van W. HEESSELS te Dussen. V 1) In drie dageD is Uw rijwiel klaar; een ander rijwiel wordt zoolang gratis in gebruik gegeven. Tevens ben ik in staat (door groote voorraad banden) u tegen geringen prijs te leveren. Grootste Reparatie-Inrichting, Sterk ooncurree- de prijzen. Levering van alle gewenschte merken. Beleefd aanbevelend, ami degelijk afgewerkt handwerk boven fabriekswerk, koope zijn meubelen bij de Reparatie» spoedig en billiik. Beleefd aanbevelend: DE COMM. VAN WERKVERSCHAFFING. Mechelsche Stoelen van f 1,75, f 1,85 j Massief Eiken Dames Werk- f 1,95 tafeltje met Spiegel van af f 12, Tafels fijn geschilderd, vanaf f 2,60 Massief Eiken Bijbeltafeltje met Waschtafel fijn gesch. vanaf f 4,40 j iade van af f 8,50 MassiefEiken Piëdestallen vanaf f 1,25 j Spiegels Eikeulijst geslepen glas Massief Eiken Theetafels met van af f 1,60 los blad vauaf f C.25 I Volledige Slaapkamer-Ameublementen, Bedveeren, Kapok, Paardenhaar, Zeegras, Alpengras, Bedtijken, enz. Aalburg, geen dienst. Almkerk, vm. 9,30 en nm. 2 u dr. MoDtijn. Andel, vm. 9.30 en nm. 2 u. ds. A. B. v. d. Baardwijk?m. 10 u. ds. Louwe Kooymans. Babylontenbroekvm. 9.30 u. ds. Blankhart. Besoijen. vm. 10 en nm. 5,30 u. ds. Dier- kens. Brakel, geen opgaaf. Ca-pellenm. 2 u. ds. Koster, voorber. H A. Geref. kerk, geen opgaaf. Doeverenvm. 10 u. ds. Bastiaanse. Dronyelen, nm. 2 u. ds. Gobius du Sart Drunen, vm. 10 u. ds. van der Hoff. Drimmelengeen opgaat. Dussen, vm. 9,3'J u. ds. Van Stein Callenfels. Eethen, geen dienst. Gameren, vm. 9.30 en nm. 6,30 u. ds. van Ingen. Geertrwidenberg(Evangelisatie) nm. 6 u. Giessen, vm. 9.30 u. ds. Benders. '8 Qravemoer, vm. 9,30 en nm. 2,30 u. ds. E. van Meer. Herpt, geen dienst. Loevestein, geen dienst. M.ceuwen, nm. 2 u. ds. Ewoldt uit Aal burg. Nederhemert, Zz. nm. 2 u. ds. Verloop. Nieuwendijk, Geref. kerk, vm. leesd nm. ds. Pouderoijen, geen opgaaf. Raamsdonk, nm. 2.u. ds. C. B. Holland. Raamsdonksveer, vm 9.30 u. ds. C. B. Holland Rijswijk, vdq. 9 30 u. ds. Benders. Sleeuwijk, vm. 9 30 u. ds. Visch. Sprang, vm. 9,30 u. ds. C. Bouthoorn uit Dordt, nm. u. ds. Vreugd nhil. Geref. kerk, vm. 9.30 en nm. 2 u. leeskerk. Uitwijk, vm. 9,30 en nm. 2 u. ds. W. L. Veen, vm. 9.30 u. en nm. 2 u. dr. Tjalma. Vlijmen, vm. 10 u. ds. Ossewaarde. Wasjnk, vm. 9,30 u ds. Koster uit Capelie. Woudrichem, vm. 9.30 en nm 2 u. ds. Gobius du Sart. Wijk c.a., vm. 9.30 u. ds. Gobius du Sart. ex-JseiWl Hll[l llllil! i mi behooren steeds W> bert-ta bletten bij de hand te zijn, om ze bij hoesten, verkoudheid of katarrhale aandoeningen direct ie kunnen aanwenden. Zij sma ken aangenaam en hebben veel uitwerking. Bij alle apothekers en drogisten 60 cent. 5 b erf V 9 nr.)

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1916 | | pagina 3