De bemanning van het stoomschip Mexico" heeft in een vuurtoren aan de Mexicaansche kust twee mannen, een vrouw en drie kinderen gevonden, die bijna van dea honger bezweken waren Vijftien dagen lang hadden ze van water en visch geleefd. Ondanks alles was het licht in den toren goed onderhouden. Gewoonlijk worden verafgelegen vuurtorens, zooals de hier bedoelde, om de twee maan den van proviand voorzien Ditmaal echter was de boot met levensmiddelen, waar schijnlijk door den burgeroorlog, reels vier maanden uitgebleven. Het stoom schip „Mexico" voorzag de menschen van levensmiddelen en waarschuwde de dichtst bijzijnde Mexicaansche kust wacht. De gezamenlijke Britsche verliezeu tot 9 Januari bedragen 24.122 officieren en 525 345 man, waarvan 780i officie ren en 120.337 man gedood. Hieron der zijn begrepen de verliezen aan de Dardanellen, welke 117,549 man be dragen, waarvan 28,200 gedood. Volgens een telegram uit Washing ton aan de „Kolu. Zeitung", heeft de „Lubitania"-kvvestie weer een somber der aanzien gekregen. De Amerikaan- sche regeeriug staat er op, dat Duitsch- land zal toegeven, dat de aanval op het schip een inbreuk op het volken recht is geweest, tenminste voor zoo ver Amerikanen dientengevolge zijn om gekomen. Als Duitschland deze opvat ting erkent, zaljzij schadeloosstelling verlangen en aan Duitschland de zaak niet meer aanrekenen. Uit de erkenning dat het een onwettige handeliug be treft, zou echter van zelf volgen dat een verwijzing naar het Haagsche hof onmogelijk is. Er loopen weer aller hande geruchten, dat de onderhande lingen afgebroken zullen worden De „Times" verneemt uit Boekarest dat het contract voor den verkoop van 800.U00 ton Roemeensch graan aan Engeland, j.l. Zaterdag geteekend is. De vertegenwoordiger te Sofia van het Wiener Abendblatt had een onder houd met den Bulgaarschen minister van arbeid, Petkow. Deze verklaarde, dat geen directe berichten m°»er uit Griekenland werden ontvangen, daar de Engelschen en Frauschen bezit heb ben genomen van den telegraafdienst. Ook het bestuur van het land is ge deeltelijk in handen der Engelschen en Franschen overgegaan. Griekenland verliest dagelijks meer van zijn zelf standigheid en kan nauwelijks meer als een zelfstandige staat worden be schouwd. De Italiaansche „Secoio" publiceert een onderhoud van een redacteur van dat blad, met Llwyd George, den Engt 1 scaeu minister van munitie. De redacteur vroeg aan Lloyd Geor ge of hij tevreden was over het mu- nitiewerk. Ja, zeide deze, ik ben nu geheel vol daan. We hebben 2500 fabrieken, die muuitie vervaardigen, waarin anderhalf millioen mannen en een kwart milli oen vrouwen aan het werx zijn. Wij voldoen niet alleen aan de behoeften van ons eigen leger, maar wij voorzien ook onze bondgenooten, in bet bizonder Rusland. Ons leger van vrijwilligers telt ruim 3.000.000 man en de mannen, die nu worden geoefend en naar het front gaan, zijn de bloem der volken en der menschheid. Zij zijn tusschen 19 en 30 jaar oud en juist de mannen van dien leeftijd zijn uit de gelederen des VLjands vrijwel verdwenen. Bij ons komen ze nu pas opzetten, en ik ben vast vertrouwend, dat zij schitterend materiaal zijn. Lloyd George wees er op, dat de bondgenooten in het verleden domme fouten hebben begaan. Nu, door den oorlogsraad, kunnen alle belangrijke besluiten worden getroffen bij gemeen overleg. „Jk denk", zei de minister verder, „dat de ooHog nu pas voor ons begint. Wij zijn allen onvoorbereid overvallen. Frankrijk, Rusland en Italië moesten hun legers organiseeren, wij moesten een nieuw leger op de been brengen. In het voorjaar zuLen wij vier millioen man onder de wapenen hebben. Gij hebt gezien, dat onze soldaten sterk, jong en goed uitgerust zijn." Lloyd George beweerde, dat de eco nomische eu financieels toestand van Duitschland met den dag achteruit gaat Duitschland kan nog invoeren, maar niet op zoo'n groote schaal, dat het in staat zal zijn nog lang met succes voort te gaan. Het laatst zal het leger de gevolgen vau den nood in Duitschland ondervinden, maar dat zal ten slotte toch gebeuren." „Is er geen gevaar, dat de oorlog op remise uitloopt?" „Neen, de overwinning moet een werkelijke en beslissende overwinning zijn. Het lange front van den vijand moet worden doorbroken. De medewerker van de Times voor militaire aangelegenheden is van meening, dat het nog niet zeker is, of de wet op den dienstplicht in Enge land aan het land een leger zal schen ken, dat het leger van den vijand over treft, en zonder welk Engeland dezen nooit zijn vredesvoorwaarden kan op leggen. Engeland is er tot dusver uiet in geslaagd Duitschland uit te hongeren en moet ook voor de toe komst de resultaten van den toenemen- den druk niet overschatten. Wij staan, zegt de medewerker der Times, uiet voor een kwestie van ponden of ton uen Duitschen invoer, ma: r tegenover de superieure inwendige organisatie van den Duitschen staat, berustend op de volledige tucht van het volk, dat be reid is alles, zelfs het leven, op te of feren voor den staat, in het volle be sef van de schrikkelijke ontberingen en vernederingen, die in het verleden het volk door zijn veroveraars zijn opge legd Deze superieure inwendige orga nisatie van Duitschland moeten wij door een betere organisatie bij ons in Engeland bestrijden, en wij moeten wel bedenken, dat het nu even waar is als ooit, dat waar de vloot ous schild is, het leger ons tot zwaard dient. Niemand kan nog precies zeggen wat de reeru teering in 1916 zal opleveren. Op zijn best zal Engeland dit jaar 1 400 OUO man krijgen, maar daarmee kan het niet meer doen dan de bestaande divi sies aanvullen en hen tot den herfst iu het veld handhaven, aannemend al thans, dat de oorlog zijn tegenwoordig algemeen karakter behoudt en dat geen van de groote mogendheden der entente verslagen wordt. De „Novoje Wremya" verneemt uit goede diplomatieke bron, dat het Turksche leger, dat in Thracië is samen getrokken en 150.000 men tolt, zal samenwerken met h9t Bulgaarsche leger, dat het front MonastirGevgheli UoirauStroemitzaPetritz zal in nemen. Het genoemde Turksche leger zal Saloniki uit het noordoosten aanvallen, terwijl de Bulgaren 9n Duitschers van het noordwesten uit daarheen zullen oprukken. Gevangenen die den Russen in han den zijn gevallen, vertellen, dat er aan het Daitsche front in Boekowina ka nonnen van 55 c.M. zijn aangekomen. Werklieden uit Duitschland zijn bezig met er platformen voor op te stellen, zegt de St. Peterburgsche correspondent van de „Daily News". Het werk van de opstelling gaat dag en nacht voort en er zijn geweldige massa's beton en staal bij noodig. Zaterdag is te Washington een logen straffing verschenen van de berichten, volgens welke aan Duitschland tot 5 Februari tijd is gelaten om een definitief antwoord te geven op de vraag, of bet de torpedeering van de „Lusitania" wil desavoueeren. Men meent intusscben, dat de onder handelingen kritiek worden. Een aan wijzing hiervoor acht men dat president Wilson voomemena is op 4 Februari naar Washington terug te koeren. Zaterdag heeft hij in een rede te Pittsburg o. a. gezegd, dat de wereld in brand staat en dat de vonken ge makkelijk hier of daar kunnen neer vallen. Wanneer het volk de berichten zou kunnen zien, die hij elk uur te lezen krijgt, zou het de moeilijkheid van de haudhaving van den vrede beseffen. Het land moet zich voorbereiden, niet voor een oorlog of aanval, maar voor de nationale verdediging. Hij achtte het zeer goed mogelijk, dat de jeugd ook geoefend werd in de behan deling der wapens, gedurende den tijd, dat zij voor een vak wordt opgeleid. Er bestaat voortdurend ernstig ge vaar. En er zou licht wrijving auunen ontstaan ter zake van de beweging van den overzeeschen handel. 2440, en op 31 December 1915 1270 man nen en 1159 vrouwen, totaal 2429. Alzoo een vermindering van 11 personen. Aantal levenloos aangegevenen in 19 5 3. Getal voltrokken huwelijken 17. Voor de lichting 1917 zijn in deze gemeente 35 personen in het inschrijvings register der militie ingeschreven. Zondagnacht werden bij A. van A. uit baldadigheid twee ruiten ingeslagen. Opmerkelijk is het, dat verleden week bij een famiiielid van hem hetzelfde plaats had. De dader is onbekend. Elshoilt Maandag werd alhier de treurige tijding ontvangen, dat ooze geachte burgemeester, de Edelachtb. heer C. van Breugel in het St. Antonius-Gasthuis ie Utrecht op 54 jarigen leeftijd is overleden. De burgemeester stond 20 jaren aan 't hoofd van onze gemeente. Hij was tevens secretaris der gemeente, en lid van het bestuur van het Waterschap de Binnenpolder van Oudheusden. Gameren Door de alhier bestaan de watersnood-commissie is eene collecte langs de huizen gehouden, ten bate van de nu zoo geteisterde streken, welke f 332,50 heeft opgebracht. t Meeuwen Voor de Ned. Pom VereenigiDg afd „Land van Heusden en Altena" trad verleden week hier als spreke op de heer E. Snellen, Rijkstuinbouwleeraar voor N.-Br. 't Was ter behandeling van hel onderwerp: Wat heeft de ervaring met de fruitteelt in de laatste jaren opgedaan Dat ze van eene bij- en neven- of lief hebberijzaak is ze geworden tot eene voor name bron van welvaart voor velen in ons land. Ten bewijze hiervan diene de aan zienlijke uitbieiding van het terrein aan die kuituur gewijd, dat tegenwoordig on geveer 25000 H A. omvat. Ook het feit dat in weerwil van al de kweekerijen vaak niet voldaan kan worden aan de aanvraag naar joDge boomen en struiken. En dan niette vergeten dpn levendigen en drukken handel in ooft met daaraan verbonden prijzen. Dit voeral een gevolg van de enorme vlucht welke na 1870 de industrie in Duitschland nam en het toenemen daardoor van de koopkracht der inwoners daar. Maar Enge land dan Zeker, 't gaat ook daarheen. Door zijne groote handelsvloot betrekt dit land echter o zoo veel van elders. Uit Australië, Zuid-Afrika, Amerika. Bovenal uit Amerika, het land waar alles zoo in 't groot gedreven wordt, dat zulke verba zende hoeveelheden oplevert. Een en ander leidde tot betere behande ling van den bodem, tot meer zorg bij het kiezen der boomen, tot meer nauwlettend toezicht tijdens den groei, tot meer ernst bij het bestrijden der vijanden, welke op hier optreden en waarbij steeds meer en meer de groote waarde van het carbolineum bleek. Kortom, veel verandering en ver betering. Is er nu genoeg gedaan Zeer zeker niet. Zoowel in de benandeling van het geplukte ooft in dat plukken zeli in zaae nor teeren, verpakken en verzenden is nog al wat te doen. Ook in h»-t bewaren. En zeker met de boekhouding. Die laat o nog zoo veel te wenschen over, wat de laatrte dagen soms maar al te dui lelijk bewezen. De ge achte spreker vertrouwde dat ook in dezen de naaste toekomst verbetering zou brengen, en hoopte dat de fruitteelt steeds meer gewin moge opleveren. Werke daartoe ook mede de krachtige opwekking van den waarnemenden Voor zitter, den heer C. J. Branderhorst, toen hij den spreker hartelijk dankzegde voor de schoone voordracht! Mederheuiert De inzameling van gelden voor de slachtoffers van door den watersno >d geteisterde streken heeft succes gphad. Door de ingezetenen werd f 167.50 gestort. De schoolkinderen aan de Noord zijde gaven f 12.15 en de Zondagschool bezoekers ruim f 10, l&auillStloilk Beursprijzen hotel De Reijer. Tarwe f 10.80Haver f 13.75 a f 14,Boonen Stroo f 20, IV(jk. Zaterdagavond bracht het fanfarecorps „Oefening en Uitspanning" een serenade aan haren Eerevoorzitter oen Edel Achtb. heer K. J. van Doeveren, ter gele genheid zijner herbenoeming tot Burge meester dezer gemeente. Plaatselijk Nieuws. Heusden, 2 Febr. Een veldartillerist, met zijn paard in kwartier b;j L van der Staak alhier, bracht Dinsdagmorgen zijn paard, dat pas besla gen was, naar den stal, zette het vast en gaf het haver, toen het paard begon te slaan en hem tegen het voorhoofd ernstig ver wondde, zoodat hij door 2 doktoren moest worden verbonden. Werkendam- Door den WelEerw. heer ds. Boeijiuga, alhier, is een beroep ontvangen naar de Geref. Kerk te Meer kerk. Valburg;. Op initiatief van ds. Ewoldt alhier, zal deze week een collecte gehouden worden, welker opbrengst zal dienen tot medeondersteuning van de be woners der streken, welke door den water vloed geteisterd zijn. Beneden-Langstraat Niet tegenstaande er niet veel voorraad meer is, blijft de vraag naar hooi aanhouden, waar door de prijzen steeds stijgen. Men besteedt voor het goede hooi f 28 a f 30, afwijken de soorten f 23 a f 25, schraal pershooi f 16 a f 18 en stroo f 19 a f 20, alles per 500 k.g. Capelle- Loop der bevolking over 1915. Op 31 Dec. 1914 bedroeg de hevol- king 1265 mannen en 1175 vrouwen, totaal f 17,—; Hooi f 30,—: VIIIIGAUGRIWG van den Hlaad der liiemeeiite Oeusden. »p Maandag; 31 Januari, ten 9,30 ure- Agenda. 1. Notulen der vorige vergadering. 2. Mededeeling van ingekomen stukkeu. 3. Voorstel van B. eu W. om in te stem men met het voornemen van Ged. Staten tot verhooging der jaarwedden van Burg. Secretaris en Ontvanger. 4. Voorstel van Burg. eu Weth. tot be noeming van eeu onderwijzer aan de m.u.l.o school. Aanwezig de heeren Van Everdingen, De Jongh, Veerman, Van Andel, Prins en De Mol. Afwezig met kennisgeving de heer Vos. Nadat de Voorzitter met nieuwen moed, want Z.E Achtb. is pas herbenoemd, de vergadering heeft geopend, leest de Secreta ris niet minder prettig gestemd zie punt 3 der agenda de notulen der vorige vergadering, welke onveranderd worden goedgekeurd en daarna vastgesteld. Daar er geen stukken ingekomen waren, komt punt 3 dadelijk in behandeling. De heer Veerman zegt, dat volgens zijn meening en die vau de meeste zijner mede leden de traktementen van Voorz. en Secr. en Ontvanger vooral in dezen tijd niet te hoog zijn. Met het oog op den fiaanciëelen toestand zou spreker slechts schoorvoetend verhooging kunnen toestaan. Nu B. en W. evenwel met het voorstel van heeren Ged. Staten instemmen, brengt dit verandering in zijn opinie, daar het Dag. Bestuur de middelen zal weten te vinden, om die ver- hoogingen te kuunen dekken. De trakte- mentsverhooging wordt daaróp met alge- meene stem - en aangenomen. De Voorzitter deelt mede, dat de meer- derneia van het Dag. Best. wenscht, dat aan de m.u.l.o. een 3e leerkracht wordt aangesteld en vraagt dienaangaande het gevoelen van den Raad. De heer De JoDgh (Weth.) zegt de min derheid gevormd te hebben, omdat spreker het onver ntwoordelijk acht voor een twin tigtal kinderen waarvan 13 uit Heusden behalve het hoofd en een onderwijzeres nóg een onderwijzer aan te stellen. Zijn inziens zijn 2 leerkrachten voldoende. De heer Veerman wil de school in orde hebben en pleit voor een 3e leerkracht. De heer Van Everdingen is in de school geweest, toen moesten 3 klassen gecombi neerd les in aardrijkskunde ontvangen. Dat is geen flink onderwijs. De resultaten zul len droevig zijn. De heer De Jong wijst er den heer Van Everdingen op, dat hij (v. E.) twee leer- k achten voldoende heeft geacht. De heer Van Everdingen Ja, in 't begin. De heer Van Andel bepleit, dat van 't salaris weer een gedeelte gedekt wordt door subsidie. De beer De Mol stemt volkomen in met het gesprokene van den heer De Jongh. De heer Borren zei indertijd op een lezing al hier, dat 2 onderwijzers voldoende waren en nu schoolopziener geworden, moet er een derde bij, dat grapje kost ons dan weer f 600.—. De heer Van AndelEn 't schoolgeld dan De heer De MolWat zal dat beteekenen We hadden de lagere school moeten uit breiden. De heer Van AndelDan hadden we ook een nieuwe school moeten bouwen. Dat staatgelijk. We moeten thans flink door tasten. De heer Veerman let niet op de meerdere kosten. De school is niet ingericht, zooals voor 't doel ge wenscht is. We moeten geen halve maatregelen nemen. Als we een 40 tal leerlingen kunnen krijgen, is ons doel bereikt. Hoe beter het onderwijs is, dat verstrekt wordt, hoe grooter de kans is, dat het aantal schoolgaaaden wast en de school, die in een dringende behoefte voor ziet, tot bloei komt. De heer Van Andel informeert naar het salaris van den nieuwen onderwijzer. De Voorzitter zegt f 570,evenals dat van den onderwijzer aan de lagere school, dus f 70 boven 't minimum. De heer Prins ziet ook geen bezwaar, om een onderwijzer aan te steil n. Willen we de school hoog houden, dan moeten er voldoende leerkrachten aanwezig zijn. Als we de zaak doorzetten komt het best te recht. Het voorstel van B. en W. om een on derwijzer te benoemen, wordt in rondvraag gebracht aangenomen met 4 legen 2 stemmen. Vóór: Van Everdingen, Prins, Veerman, Van Andel. Tegen: De Jongh en De Mol. De heer Van Andel deelt mede, dat een zeer geachte stadgenoote zich bereid heeft verklaard, alleen ter wille van 't behoud <ier school, halve dagen Fran^che les te willen geven. Mevrouw Ruijsch van Dug- teren heeft acte Fransen m. o. De Voorzitter zegt na machtiging van den Raad daar geen bezwaar tegen te hebben. De heer Veerman vindt dit een uitsteken de tijdelijke hulp voor de school, waarna mevr. als zoodanig door B. en W. zal wor den aangesteld, tot de komst van den nieu wen functionaris. In de vorige vergadering wenschte de Raad een voorstel van B. en W. tot instel ling van een plaatselijke schoolcommissie. Hoewel dit punt thans niet op de agenda voorkomt, wil de Voorzitter wel zeggen, dat B. en W. 't niet noodig achten. De Raad kan zelf met een voorstel voor den dag komen. De heer Van Andel stelt dan voor een plaatselijke commissie in te stellen ais bij de wet b doeld. Over dit voorste, staakten de stemmen (3 tegen 3.) Niets meer aan de orde zijnde, wordt de vergadering gesloten. ilurgcrlljke Stand. Heusden vau 25 tot 31 Jan. Getrouwd: Petrus Johannes de Ronde 26 j. en Wilhelmiua Lambertha van Hooft 26 j. Overleden: B. Soesman ongeh. 66 j. Wijk en Aalburg 21—27 Jan. Overleden Sebilla van Os 22 jaar. De Werken en Sleeuwijk 2128 Jan. Geboren Martina, d. v. Martina v. d. Wiel; Hermanus, z v. A A. Schreu- der en A. J Moutbaan. Overleden Anna Mulders 85 jaar. Werkendam van 2128 Jan. Ondertrouwd: A. Visser 24 j. en T. Blokland 22 j. Getrouwd: J. de Keijzer 27 j. en A. Vlot 23 j. Geboren Oornelis Gerrit, z van T. H. voor den Dag en I. Ippel Aagj*, d. v. G Visser en P. v. Burgei. Reclitz ken. kantoiijferecht Heusden, Uitspraak van 27 Jan. Rijwiel zonder licht: T. M. v. H. te Heusden, C. N. te Wijk, J. F. V. zwer vende, ieder f 3 of 2 d. A. v. d. M. te Heusden, fl of 1 d.B. V. te Aalburg, f 2 of 1 d.J. v. R. te Aalburg, f 3 of 2. S. P. V. te Nederhemert, f2 of 1 d A. S. te Wijk, W. H. A. M. te Andel, te De Werken, D. S. te Giessen, T. J. W. d. W. te Sleeuwijk, ieder f3 of 2d. Voertuig zonder licht; T. A. te Wijk, f2 of 1 d.A. V. te Aalburg f 3 of 2 d.; T. P. v. R. te Wijk, f5 of 3 d.; W S. te Elshout, A. v. S. te Hoeven, J. K. te Werkendam, f3 of 2 d.H. V. te Veen, f 4 of 2 d.J. A. v. T. te Veen. terug a. d. ouders zonder straf. Openb. dronkenschap: A. v. B. te Heusden, f 10 of 3 d.L. W. zwervende, G. K. te Almkerk, G. V te De Werken, ieder f 5 of 3 d. Overtr. vogelwet (verb verkl.: A. A. V. te Haarsteeg, f 10 of 5 d. Straatschenderij M. v. V. te Veen, 3 of 3 dagen. Rijden op sneeuw zonder bellen G. B. te Meeuwen, H. B. te De Werken, A. S. te Almkerk, ieder f 1 of 1 d Vervoeren vau mollen :C K. te Veen, f 3 of 1 week T. 8.G. v. T. te Giessen, f5 of 3 d. L. C. v. D. en A. v. D. ie Almkerk, ieder 1 md. T. S. met 1 jaar proeftijd. Overtr. bouwverord. v. Almkerk G. K. te Nieuweudijk, f3 of 2 d.G. J. H. te Nieuwendijk, f 2 of 1 d. Openb. dronkenschap: J. d. K. te Weraeudam, T G v O. te Werkendam, D. v. T. en P. K. te Andel, isder f 5 of 3 d. Openb. dronkenschap, (le herhaling A. v. D. te Hauk, 3 d. M. v. T te Giessen (2 maal), 2 X f5 of 2 X 3 d. StraatschenderijP. G. te Werkendam, f10 of 3 d. Overtr. jachtwet J. R. te Veen, vrij spraak C. S. te Veen, 1 md. T. 8. met 2 jaren proeftijd. IBiiiiienüaiMi. H. M. onze Koningin, die zich bij Haar bezoek aan de overstroomde stre ken van Noord-Holland niet of weinig ontzien heeft, is eerst aangetast door de bof en schijnt thaos door de influ enza te zijn aangetast. De stoomtrawler „Catania" uit IJ- muiden, die voor de vischvangst 14 dagen is uitgegaan, is nog niet terug gekeerd van de reis. MeD vreest, dat bet schip gedurende den zwaren storm een ongeluk is overkomen. Als de Stoomtrawler „Cata nia", waar aan helaas niet meer getwijfeld kan worden, ook vergaan is, wordt het ge tal der iu de laatste week vergane trawlers van 7 tot 8 vergroot. Onmiddellijk nadat de uitslag oer stemming in de Vrijdag gehouden zit ting der Tweede Kamer was medege- ieeld, stond minister Treub, die er in deze dagen gedeprimeerd uitziet, op, bleek Hij keek onwillekeurig nog even in 't rond en verliet de zaal Door den onverbiddelijken strijd der beginselen wordt het land berooid van een minister van zeldzame bekwaam heid en geniaal scheppingsvermogen en het kabinet van één zijner sterkste krachteu. De Regeering verliest in hem een man, wiens moed en doorzicht, wiens verstandelijk beleid eu 7astheid van karakter niet het minst tegenover het buitenland, in deze dagen van inter nationale verwikkelingen, slechts zeer noode kunnen worden gemist. De heer J. C. Ramaer, inspecteur- generaal van den Rijkswaterstaat te 's Graveuhage, heeft in antwoord op een vraag van het „Hbl." hoe lang het naar zijn meening zou duren eer het overstroomde gebied weer droog zou kunnen zijn gelegd, geantwoord, dat het onder de gunstigste omstandig heden wel vier a vijf maanden zal duren vpordat Noord-Holland het over tollige water kwijt zal ziju. De heer Ramaer wees er natuurlijk op dat daar toe echter alle om-tandigheden zullen moeten medewerken en dat, wanneer de dijk eenmaal zoover hersteld zal zijn, dat men met het uitmalen kan beginnen, zooveel mogelijk hulpgemalen zullen moeten worden iu het werk gesteld. Naar de N. R. Ct. verneemt, is draad loos bericht ontvangen, dat de Prinses Juliana, van de Maatschappij Z eland, vermoedelijk op een mijn is geloopen, teD zuidwesten van het lichtschip(Suuk) bij de Thauaesmonding. Het stuurboord achterruim maakt water. Getracht zal worden, het schip naar Harwich te brengen. Groote ongerustheid heerscht te IJ- muiden over het tot van deu IJmuider trawler „Plejaden" met zijne opvarenden, daar door den stoomtrawler Elie Chene- viere het lijk van zekeren H. opvarende van eerst genoemd schip te IJmuiden aangebracht. Uit Anna Paulowuapolder wordt ge meld Aan de van Ewijcksluis zijn niet minder dan 16 huizen ingestort. Veel lijken van vee drijven daar in den omtrek rond. De plannen tot herstelling van den ieder f3 of 2 d.G. M. te Audel, A.j bezweken Amsteldijk ontworpen door K. te Geuuip, ieder f2 of 1 d.0. S.jdeu prov. ingenieur van den waterstaat,

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1916 | | pagina 2