jongen wiens arm door een bom werd afgerukt. Werkmanshuizen vlogen in stukken en brokken, een kerk werd beschadigd en een groot gebouw ver- Uit andere districten zijn de berichten van denzelfden aard, behalve dat het aangerichte kwaad kleiner was. Nergens hebben de aanvallen eenige paniek verwekt, en op een plaats in Leicestershire feliciteerden de menschen elkaar met de karakteristieke opmerking, dat het .erger had kunnen zijn." Wij kunnen den Duitscuers verzekeren, dat dergelijke voorvallen op ons volk slechts één uitwerking zullen hebben. Zij jagen hun niet de minste vrees aan, vervullen hen m6t medelijden en woidt er met het vaste besluit, om, het koste wat het wil, aan die baibaarschheid voor altijd een einde te maken. Een Zeppelin heeft Maandagnacht bommen op Saloniki geworpen. Twee bommen hebben lichte schade aange richt; zij hebben dertien menschen gedood en zestien gekwetst, ouder wie drie soldaten, de projectielen zijn ge vallen op de Griekscbe prefectuur een derde bom trof de bank van Saloniki, die afbrandde. Ten westen van Saloniki is een vijandelijk vliegtuig naar bene den geschotende twee vliegers zijn gevangen genomen. Te Boedapast is op een veerboot, waarop, ofschoon er maar voor 240 menseden plaats was, 350 dicht op9en gedrongen stonden, een paniek ontstaan doordat iemand riep: „het schip zinkt". Alle passagiers drongen naar den kant van den steiger, waaraan de boot nog gemeerd lag de verschansing bezweek en tal van menschen raakten te water. Men heeft met bootjes nog tien kunnen redden; hoeveel er omgekomen zijn, is nog niet bekend. Plaatselijk Hieuw». Ueusden, 5 Febr. De heer H. J. A. van der Meijden, Ka pelaan alhier, is benoemd tot Rector van het Moederhuis van de Franciscanessen te Oirschot en tot Kapelaan te Heusden is benoemd de heer J. M. A. M. Arnold. Onder de „Indische benoemingen" vinden we in de laatste Mail vermeld, den heer H. Jiskoot, Administrateur der on derneming Bandar Bedjamboe, tot Lid van den Landraad te Tebing-Tinggi (Oostkust van Sumatra.) Aan het postkantoor alhier en de daaronder ressorteerende hulppostkantoren werd gedurende de maand Januari i ge legd f 17180,15, ter igbetaald f 9239,18. Het laatste door dat kantoor uitgegeven boekje draagt het nummer 5836. Dat vras Woensdagavond 1.1. een goede ure in de Protestantsche Bewaarschool. Daar toe uitgenoodigd door het Comité, dat zich alhier gevoxmd heeftom den militairen wat ontspanning te bereiden in hun eentonig leven, trad voor een welgevulde zaal op de heer Smink (zelf militair) sprekende over: „de Redelijkheid over het Godsbestaan." Met meeslepende welsprekendheid toonde spreker aan, dat hrt geloof aan een Schepper en Onderhouder der wereld veel redelijker en bevredigender is dan de loochening van zulk een Schepper. Door pakkende voor beelden, ontleend aan het menschen-, dieren- en plantenleven, deed hij ons aanschouwen de wijsheid en doelmatigheid, die ailerwege in het rijk der natuur heen wijzen naar een alwijzen Formeerder. Wel mocht ds. Ruysch van Dugteren den geachten spreker hartelijk dank zeggen voor wat hij ten gehoore had gebracht. Leerzaam, opwekk< iid en opbouwend was zijn woord geweest, dat riep tot ootmoedige aanbidding. Ten slotte verkreeg nog de Weled.G. str. heer luitenant Gunning het woord, die comité en spreker dank betuigde voor het beleggen van dezen avond. Z.W.E.G. had behoefte het hier uit te spreken, dat hij het Btreven an dit comité zeer op prijs stelde. Waar de militairen zoo groot gevaar loopen door de sleur van 't dienstleven te versuffen, daar kan 't niet anders of zulke avonden moeten heilzaam werken. Met dankgebed besloot luitenant Gunning deze gezegende samenkomst. Door het College van Regenten der Godehuizen is, ter vervanging van den ht er P. Wagemakers, die op verzoek, door hoogen leeftijd, zijn eervol ontslag ontving als op zichter, in diens plaats tegen 1 Juli a.s. benoemd de heer P. Lakerveld te Aalburg. Donderdagavond 10 Februari hoopt het dubbelmannenkwartet Gaudium Inter Nos met samenwerking van de tooneelver- eeniging Onderling Kunstgenot, beiden uit Drunen, eene uitvoering te geven in de zaai Concordia. Door de schutterij „St. Blasius" alhier is in hare jongste vergadering met algemeene stemmen uitgeroej en als hoofdman de heer W. Niedt en zulks ter vervanging van den onlangs overleden bijna 90 jarigen heer H. Merkx. Tot onder-hoofdman is benoemd de heer F. van Bladel. Na enkele weken telkens het bericht te hebben ontvangen „er is deze week geen visch", werden de liefhebbers ditmaal ver blijd met een zending kabeljauw en wijting, die gretig koopers vond. Op gisteren, 4 Febr., zijn er groote mutatiën in het personeel van het postkan toor gekomen. De nieuwbenoemde directeur, de heer P. C. W. Worst, nam het kantoor over. Gelijkertijd trad in functie mejuffr. M. A. Schuddeboom uit Amsterdam, en zulks in vervanging van den heer F. van Dijk, die is opgeroepen om als miiicien zijn diensten te vervullen bij het korps genietroepen te Utrecht. Werkendam. De Raad dezer ge meente zal Maandag a.s. vergaderen des nam. 7 uur. De onderwerpen ter behandeling zijn: 1. Ingekomen stukken. 2. Benoeming van vijf leden der commissie tot wering van schoolverzuim wegens peri odieke aftreding van de heeren D. C. Hak kers, H. W. Knol, P. Baggerman, C. H. Bogere en L. Verdoorn. 3. Adres van de onderwijzers en onder wijzeressen van school A. houdende verzoek hunne jaarwedden elk met f 50 te verhoogen. 4. Bezwaarsch ift van me7r. wed. J. Kerk hoven tegen haren aanslag in den Hoofd. Omslag (suppletoir-kohier, dienst 1915). 5. Af- en overschrijving begrooting dienst 1915. Tot predikant bij de Ned. Herv. Kerk te Vaals is beroepen ds. J. v. d. Pol te Breda. Aalst- De heer F. A. Pannekoek, on derwijzer alhier, is in gelijke betrekking benoemd aan het Opvoedingsgesticht te Hoenderloo. AImkerk. Op uitnoodiging der Zendingsvereeniging alhier, hoopt Donder dag 10 Febr., des avonds half zeven, in de Geref. kerk op ie treden ds. Both van Eindhoven, in het belang der evangelisatie- arbeid, terwijl op deze vergadering door den secretaris jaarverslag zal worden uitgebracht. Jl. Zondagnamiddag werd in de Geref. kerk bij de maandelijksche collecte voor de Chr. school een gift van 150 gevonden. Ail (lel- Door de schoolkinderen der Chr. schooi alhier is een bedrag van f 20.185 bijeengebracht ten behoeve der door den watersnood getroffenen. Op het hulptelegraafkantoor werden gedurende de maand Januari 83 telegram men behandeld. Aangezien de gewijzigde postdienst bij 't publiek minder goed bevalt, circuleert hier een adres ter teekeüing, inhoudende verzoek aan het hoofdbestuur der posterijen, den dienst nogmaals te wijzigen. Capelle Tot tijdelijk onderwijzeres aan de openbare lagere school in de Nieuw- straat is door B. en W. benoemd mej.C. N. Spek te Groot-Ammera. De lijst van de in deze gemeente gevestigde eigenaars van paarden, die voor vordering ten behoeve van den militairen dienst in aanmerking komen, vermeldt 158 personen, en ligt gedurende de maa^d Febr. ter secretarie voor een ieder ter inzage. denderen- De opbrengst der ge houden watersnoodcollecte in de gecombi neerde gemeenten EethenGenderen be droeg 1 173,28. Het aantal behandelde telegrammen aan het hulptelegraafka toor al ier over de maand Januari bedroeg 82 stuks, waar van 40 verzonden en 42 ontvangen. 's Gravemoer. Over de vorige maand zijn door het hulptelegraafkantoor behandeld 179 telegrammen, waarvan ver zonden 94 en ontvangen 85. Het aantal telefonische gesprekken be droeg 52. Op de rijkspostspaarbank werden 42 in lagen gedaan tot een bedrag san f1591.37, terwijl 7 terugbetalingen plaats hadden tot een bedrag van f590. Herpt Wegens toeneming van het aantal leden en het grooter kwantum melk dat wordt geleverd, is uitbreiding der stoom- zuivelfabriek St. Isidorus noodig geworden. Naar wij vernemen zal het fabrieksgebouw worden aangebouwd, terwijl een grootere karn zal worden aangeschaft. In de jon st gehouden vergadering van den Boerenbond is als bestuurslid her kozen de heer I. Buijs Thz. en wegens het bedanken van den heer Th. Buijs Jz. ge kozen de heer D. van Diem. kaatsheuvel. Benoemd tot klerk der posterijen en telegrafie te Geldermalsen de heer A. H., als zoodanig werkzaam alhier. Vanwege de drukte op handelsgebied zal in het vervolg ons postkantoor geopend zijn, zoowel voor post- alg voor telegraaf- en telefoondienst van 8 tot 1 uur en van 2 tot 8 uur. Gedurende de maand Januari werd aan het postkantoor alhier met de daar onder ressorteerende hulppostkantoren in gelegd f9444.60* en terugbetaald f4679.54. Er werden 17 nieuwe boekjes uitgegeven. Dezer dagen geraakte zekere P. S., door de duisternis misleid, te water. Op haar hulpgeschrei kwamen een paar voorbij gangers toegesneld, die haar van een wissen dood redden. Meeuwen, Aan het telefoonkan toor alhb-r, werden gedurende de maand Januari jl. ontvangen 32, verzonden 30 telegrammen. In deze gemeente zijn voor de lichting 1917 der militie ingeschreven 9 personen, waarvan 3 recht hebben op vrijstelling wegens broederdienst en 1 wegens eigen vrij willigen militairen dienst. Aiederbeoiert. Aan deze gemeente is bij Kon. besluit behalve en boven de bijdrage bedoeld bij art. 48 der lageronder- wijswet een buitengewone subsidie toege kend van f 5G0 ter voorziening in de kosten van haar lager onderwijs. Raa (lisdonk. Donderdagmiddag geraakte een vierjarig dochtertje van A. M. Leppers op de Bergen onder het paard van den heer v. d. M. te Zeelst. Het paard ti apte even op 't beentje van 't kind, dat gelukkig niet zwaar gekneusd werd. Dr. Smits ver bond de kleine. De heer v. d. M. moet geen schuld hebben aan dit ongeval. Raamsdonkveer- Woensdag middag reed de jongeheer A. KommersPz. met de motorfiets van zijn broer in zeer snelle vaart van af den weg van 't Dorp naar hier de Prins Hendrikstraat in. Aan de kromming van den weg was de heer K. de machine niet meer meester en reed met groote snelheid tegen het huis van den winkelier De Jong. Bewusteloos werd de jongeling naar de ouderlijke woning ge dragen. Hoewel men aanvankelijk het ergste vreesde, mag thans de toestand gelukkig bevredigend genoemd worden. Onvoorziene omstandigheden buitengesloten, is 't levens gevaar' geweken. De motor, een beste Harley Davidson, is zeer zwaar beschadigd. Spaarbank over Januari. Ingelegd f 11786,83. Terugbetaald f5703,255. Laatste boeknummer 5596. Woensdag herdacht het echtpaar J. Verduin den dag, waarop zij 50 jaar geleden in hethuwelijksbojtje stapten. Talrijk waren de blijken van belangstelling, die het gouden paar ontving. De woning was smaakvol versierd en 's avonds electrisch verlicht. Begeleid door een groote menigte inwoners bracht onze Harmonie den geachten feest vierenden een serenade. Bij de vele geluk- wenschen voegen wij den onzen en hopen, dat de familie Verduin den avond des levens in vrede en geluk moge doorbrengen en dat eenmaal de diamanten kroon de hoofden dezer beminde ingezetenen siere 1 Donderdagmiddag om kwart voor 4 passeerden hier de 8 deelnemers der Hima- rit met begeleidende auto's in de richting Moerdijk. Sprang A.s. Dinsdag des avonds 7 uur hoopt de jongelingsvereeniging op Ger. Gr. „Timotheus" haar 24-jarig bestaan feestelijk te herdenken. Bij deze gelegenheid zal haar eere-voor- zitter de heer H. Both als spreker optreden. Gedurende de maand Januari werd aan het hulppostkantoor alhier op 'sRijks postspaarbank belegd f 3682,79 en terug betaald 1511,23. *frÜ'»«even-UappeI. Gedurende de maand Jan. werden op het hulppost en telegraafkantoor alhier behandeld 71 telegrammen, waarvan 41 verzonden en 30 ontvangen. Verder werden uit de spreekcel 15 gesprekken gevoerd. Ingelegd rijkspostspaarbank f 1695.50. Veen. De in deze gemeente gehouden collecte voor de watersnood, heeft opge bracht de som van f 117,50. Naar men verneemt zal deze maand nog eene uitvoering plaats hebben van en kele heeren en dames, welke zich evenals den vorigen winter hebben voorgenomen, om aan het publiek een aangenamen avond te verschaffen. Zoowel zang ais muziek wordt druk bestudeerd. We zullen hopen, dat ze in haar pogingen mogen slagen. Op het verzoek door enkele ingeze tenen aan heeren Kerkvoogden der Ned. H»rv. Kerk gedaan, om de weilanden toe behoorende aan genoemde kerk uitsluitend aan inwoners te verhuren, werd afwijzend beschikt. IWfjk. Over de maand Januari zijn in deze gemeente verhandeld 63 telegram men, waarvan 53 aangekomen en 10 ver zonden zijn. Voor den Landstorm der jaarklasse 1911 dezer gemeente zijn 7 personen in geschreven, welke vermoedelijk begin Maart zullen worden gekeurd. Openbare vergadering van den Raad van Meeuwen, gehouden 29 Januari 1916, v.m. 11 uur. Tegenwoordig 6 leden. Voorzitter de heer Brune, Burgemeester. Secretaris de heer J. P. Sprong. De Voorzitter opeijJ de vergadering, waar na de notulen der vorige vergadering wor den gelezen en onveranderd vastgesteld. Hierna wordt overgegaan tot de beëediging van het op 3 December 1915 gekozen raads lid, den heer P. de Raad. De Voorzitter doet mededeeling van de ingekomen stukken, o.a. a. Procesverbaal van gehouden kaaopne- ming bij den Gemeente Ontvanger d.d. 29 Januari 1916; b. Missive van Ged. Staten dezer pro vincie, dat bij Kon. besluit aan de gemeente Meeuwen is toegekend een buitengewo >n subsidie van f 675 in de onderwijskosten over 1915. Een en ander voor kennisgeving aange nomen. Vervolgens wordt besloten tot wijziging der begrooting voor het dienstjaar 1916, in verband met de kosten van verpleging van een krankzinnige. Niets meer te behandelen zijnde, sluit de Voorzitter de vergadering. üurgeriyke Stand Rijkshengstveulendepdt te Bergen-op-Zoom. Bij den verkoop van 10 hengsten uit ge noemd depöt, Vrijdag 28 Januari op de terreinen van dat depot te Bergen-op-Zoom gehouden, was de belangstelling uit alle oorden des lands, als naar gewoonte, zeer groot. Als een zeer goede verbetering kan genoemd worden, dat op het terrein van den verkoop een baan aangelegd was, waar op de paarden, alvorens verkocht, aan de gegadigden werden vertoond en in stap en in draf rondgeleid. Deze verbetering werd dan ook algemeen zeer toegejuicht en daar over, evenals over de geheele inrichting van de stallen van het depöt, aan den directeur, kolonel Kromhout, door de bezoekers menig welverdiend compliment gemaakt. No. 1. „Sam", donkerbruine hengst, Fok ker J. Breunink te Brummen, werd ver kocht voor f 20U0 aan J. van Eek te Ever- dingen. No. 2. Sigismund, donkerbruine hengst. Fokker A. J. de Roon te Capelle ^N.-B.), voor f 7900 voor de Hengsten associatie „Niervaart" aan Adr. Nelemans, te Klun dert. No. 3. Superbus, donkerbruine hengst. Fokker G. de Jager te Nieuwolde (Gr.), voor f 1700 aan A. Colijn te Nieuwer- Amstel. No. 4. Siegfried, zwarte hengst. Fokker G. J. J. B. Schaap te Olst, voor f2700 aan H. A. Dilling te Drouwen, gemeente Bor ger (Drente.) No. 5. Stuart de Vaast, bruine hengst, Fokker Firmin Jamez te Saint Vaast in Henegouwen (België), voor f 2500 aan Gebr. Hol te IJzendoorn (Gelderland). No. 6. Sultan, vos. Fokker Felicien Cornil te La Hamaide in Henegouwen, oor f8100 aan H. A. Nuijens, voor de Hengsten-as- sociatie te Oirscüot (N.-Br.) No. 7. Strabo, vos. Fokker P. Vael-IJse- baert te Sint-Janst-en (Vlaanderen) voor f 6550 aan C. J. Geense voor de Hengsteu- associatie te Eierland op Texel. No. 8. Simson, bruine hengst. Fokker F. Thoienaar te Diuteloord N.-Br voor f 10.200 aan A. G. Kroller te Anlo (Drente). No. 9. Sirius, bruine hengst. Fokker Al fred Roisins te Villers la Ville (Brab. Bel- g voor f 6850 aan Alexander van Hotagem, voor de Hengsten-associatie in het Oostelijk deel van Zuid-Beijerland. No. 10. Romanow, vos-schimmel. Fok ker Oscar Couppez te Ostiches (België) voor f 4050 aan C. Kodde te Aagtekerke op Walcheren. De totale opbrengst was f 52,550. Ten gevolge van de tijdsomstandigheden, waardoor buitenlandsche koopers afwezig moesten blijven, kon ook dit jaar, even min als het vorige, de voor enkele jaren bij de hengstenverkooping ingestelde paar denmarkt gehouden worden. „übld." Almkerk, van 26 Jan.2 Febr. Ondertrouwd: G. Slob, 29 j. en J Golijn, 28 j.; H. J. Roubos, 19 j. en J. Ippel, 22 j. Getrouwd: D. Biesheuvel, 25 j. en C. van Drunen, 21 j A. Ouwerkerk, 25 j. en J. v. d. Stelt, 26 j.P. J. Sjouw, 39 j en G. Goes, 44 j., weduwe van Joh Lagrouw. Geboren: Bertus, z. v. G. Dekkeren M. T. Smits; Bastiaan, z. v. II. Ver hoeven en M. P. Roubos; Wlllemina, d. v. M. Geerts eu S. Groenenberg Gijsje, d. v. C. Kamp en A. de Graaff. Capelle, van I31 Jan. Ondertrouwd: Pieter AdriaDus Mi chael, 31 j. en Mina Petronella Wert- her, 2/ j.Hubertus Cornelis Kool, 30 j. en Cornelia Pieternella Smits, 21 j- Geboren: Petronella, d. v. C. Eekels en A. van de Werdt; Bartholomeus, z. v. G JN van Achterberg en M. J. Boeser; Marijnus, z. v. A. J. Rijkenen J E Rijken. Overleden: Cornelis Nicolaas van Beek, 57 j Petrus Jacobus Kemmeren, 6 m.; Adriaan van Diemen, 73 j echtg. van JL). de Roon. 's-Gravemoer, van 131 Jan. Ondertrouwd: Dirk Boer, 29 j. en Adriana Butters, 23 j. Geboren: Marinus, z. v. P. van Da len en L. van LoonDilia, d. v. J. G. Dekkers. Vrijh.-Cappel, van 131 Jan. Geboren: Johanna Elisabeth, d. v. A. v. d. Schans en A. Verhageu. en was ontploft. Er hadden gelukkig geen persoonlijke ongelukken plaats. Arbeiders, die in de nabijheid van den dijk werkzaam waren, zagen den rook kolom opstijgen zij wierpen zich daarop plat ter aarde en dekten zich met bos sen stroo om zich te beschermen tegen de stukken ijzer, die door de lucht vlogen. In het dorp is een groote verwoesting aangericht Overal zijn de ramen in gedrukt. In de woning van den opzich ter van den polder Walcheren sloeg nen groot bazaltblok door het zinken dak en spatte in de bovenkamer in duizenden stukken uiteen. In andere woningen kwamen groote stukken ijzer terecht. De molen is wonder boven wonder onbeschadigd, doch in de woning onder aan den dijk is geen ruit heel gebleven Van 't palenhoofd zijn slechts enkele palen vernield. In de school ontstond een paniek Uit Vlissingen meldt men aan de N. R. Ct.: Met de mailboot Mecklenburg zijn hier Donderdag 47 leden der beman ning van bet zusterschip Prinses Juliana aangekomen. Omtrent het loopen op een miju, Dinsdagnamiddag te 12.50 min., vernemen wij van hen, dat aan boord veel door elkaar is geworpen de jongens werkzaam bij den kok vielen tegen elkaar aan Niemand kreeg ver wondingen, behalve de derde machinist, die schrammen aan het hoofd had. Het stooiuschip werd door twee loggers naar Harwich getrokken en daar op een klip gezet. Passagiers en mail werden eerst van boord gehaald Er kwam een sleep boot om de mailboot leeg te pompen, maar dit bleek niet mogelijk. De be manning bracht bedden, enz. aan dek, maar 's avonds helde het schip zoo over, dat er order werd gegeven, den nacht op een andere boot door te brengen. Woensdagmorgen bleek er reeds zooveel water binnengedrongen te zijn, o. a. in het logies, dat velen hun eigendommen niet meer konden redden. Men acht het schip verloren. De kapitein, de beide stuurlieden, de eerste machinist en een paar matrozen bleven bij het schip. De mannen waren zeer voldaan over de ontvangst in Engeland. Te Harwich werden zij in het Leger des Heils ge spijzigd en daarna vertrokken zij met den trein naar Londen. Des avonds ging het, na passen verkregen te hebben, naar Tilbury en begaf men zich daar aan boord van de Mecklenburg. Men verzekerde ons, dat allen aan boord, zoowel passagiers als bemanning, zich rustig gedroegen eu het uitzetten van booten, dat later niet noodig bleek, geschiedde vlug. Van den gouverneur-generaal van Nederlandseh Indië is bij den minister van koloniën een telegram ingekomen, waarin met het oog op de ernstige schade, door overstroomiugen op Java veroorzaakt, de steun van het moeder land ingeroepen wordt. Naar wij vernemen, zal mr. G. Visse ring, president der Nederlandsche Bank, een commissie vormen, die zal trachten voor dit doel geld bijeen te brengen. Naar aanleiding van een door den minister van koloniën gedaan verzoek om nadere inlichtingen omtrent de in de residentie Semarang plaats gehad hebbende overstroomingen, is uit Ned.- Iudië telegrafisch bericht ontvangen, dat in gemeld gewest 37 inlanders zijn omgekomen en 8 zwaar gewond; ver woest of zwaar beschadigd werden 1196 woningen, waarvan het huisraad groo- tendeeis verloren ging De totale opper vlakte overstroomde bouwveldeu is nog niet vastgesteld; naar schatting zijn 34.000 bouws rijstvelden verwoest, waar van echter een gedeelte herbebouwd kan worden. Voorts gingen 616 stuks vee verloren. Alleen in de afdeeling Demak wordt voedsel van landswege verstrekt, elders kan in de behoefte door de dorpsrijst schuren worden voorzien. Door den resident van Semarang is een comité opgericht voor de inzameling van gel den, terwijl hij verder last gaf tot de uitvoering van ondersteuuingswerken. De Heer Adriauu Bom Makelaar te Amsterdam, Hoofd der Firma G. Theod Bom Azn. een pers on van algemeene bekendheid, is Vrijdagmorgen 4 Febr. na een langdurige ongesteldheid, over leden. Itiiiuculaiid. Men meldt d.d. 3 Februari uit West kapelle Hedenmorgen te kwart voor tien werd Westkapelle door een hevige ontploffing opgeschrikt. Eeu miju, die men reeds sedert den vroegen morgen voor de kust had zien drijven, was op het palenhoofd geslagen voor den molen op den dijk Minister Treub verzoekt de „Nieuwe Ct." een enkel woord te mogen zeggen, dat rechtstreeks verband houdt met het Vrijdag jl. door de Tweede Kamer utigesproken votum. „Enkele bladen hebben ondauks mijn ondubbelzinnige verklaring, dat ik het onder de gegeven omstandigheden on verantwoordelijk zou hebben geacht om persoonlijke redenen een conflict met ie Kamer te zoeken en mijn porte feuille weg te werpen de voorstelling volgehouden, dat ik in deze zelfmoord zou nebben gepleegd. De „Nieuwe Rot- terdamsche Courant" is daarmede voor gegaan. Enkele andere bladen zijn het blad daarin gevolgd. Zelfmoord nu be- teekenthet zich met voorbedachten WOPSt.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1916 | | pagina 2