Wyberf Machinist-Centrifugist. Smul. een bekwaam Smid. Regeerings Varkensvleesch te geklspteCÉss een Arbeidersgezin Landbouwers een perceel Weiland, Inzet. Onroerende Goederen EEN HUIS Co|)iiiei'persen, 5 Bouwmaterialen, (iORIM mm Lan dbouwkal k. Maagpijnen. De biedt circa 700 H.L. te koop aan. publiek verkoopen: te verkoopen, Pink Pillen De Kinderen een Machinist-Centrifagist, P. G. Slagerij PelsterstraatZI04, HEUSDEN. Notaris J. P. G. VAN DER MEER, publiek verkoopen A. D. BAAIJENS te Herpt. Notaris PAAP, te Werkendam, »irV.®ri. telfceus de8 namiddags Notaris RIETRA teDussen, Vrijwillige Openbare Verkooping. De Notaris J. J. van der Kaaden te Dussen, AIR. rade berooven van het eigen leven (hier van het eigen ministerieele leven). Het 9preekt vanzelf dat ik niet treed in een polemiek naar aanleiding van de verschillende beschouwingen over hetgeen Vrijdag in de Kamer voorviel beschouwingen waarover ik trouwens over het algemeen allerminst reden heb tot beklag. Ik mag echter niet toelaten, dat gepoogd wordt, vlak tegen mijn pertinente verzekering in de ver antwoordelijkheid van het mij als mi nister den levensdraad afsnijden, toch van de Kamer op mij af te wentelen. Niet alleen heb ik verklaard mijuer zijds geen conflict te zoeken en de groote verantwoordelijkheid te beseffen die op mij zou hebb^p gerust, indien ik onder de gegeven omstandigheden lichtvaardig met mijn portefeuille had omgesprongen. Maar ik heb de daad bij het woord gevoegd en het overgroote deel van hetgeen de (linkerzijde der) Kamer en mij verdeeld hield, terug genomen. Nu kan men van oordeel verschil len over de vraag, of ik niet nog verder had moeten gaan. Ik voor mij was er van overtuigd, dat ik in het belang van 's Rijks financiën niet verdergaan mocht dan ik ging en dat ik bovendien een verband legde dat men reeds den 23en October in de Memorie van Toe lichting bij het ontwerp van wet tot heffing eener belasting als bijdrage in de kosten van de toekenning van ouder domsrenten" had kunnen lezen. Ook zij, die mijne overtreding in deze niet deelen en die van oordeel blijven, dat het door mij gelegde verband voor de Kamer wel iets nieuws en iets onver wachts was, hebben echter niet het recht te twijfelen aan de oprechtheid mijner verklaring ten aanzien van mijn be reidwilligheid de verantwoordelijkheid van de zorg voor 's Rijks financië i onder de huidige hoogst ernstige om standigheden ook in de toekomst te blijven dragen. De Kamer had, ook na die verkla ring, het volste recht harerzijds te kennen te geven, dat zij samenwerking met mij niet langer geweuscht achtte. Nu zij dit zoo ondubbelzinnig deed blijve de volle verantwoordelijkheid daarvoor ook voor haar. Ik heb eerlijk gepoogd de dreigende crisis te ontwij ke i. Zij heeft mij, nadat ik tot twee maal toe zoo duidelijk mogelijk nad gezegd, dat de motie van den heer Schaper voor mij de beteekenis had van een motie van afkeuring, te kennen gegeven, dat ik had heen te gaan. Of de Kamer daarmede 's Lands be lang al dan niet heeft gediend, beoor deel ik hier niet. Ik wil aannemen, dat de Kamer den toestand en het geen thans door het landsbelang ge- eischt wordt, juist heeft ingezien, hoewei mijn meeniug een andere is. Maar juist of niet juist, de verantwoordelijk heid van de Kamer wil ik niet op mijn schouders afgewenteld zien. Zelfmoord heb ik niet willen plegen en zelfmoord heb ik niet gepleegd." De directie der Nederlandsch-Indische Tank-Stoombootmaatschappij deelt het volgende mee Het motorschip Artemis, dat Dins dagavond te 5 uur Rotterdam had ver laten, werd ongeveer middernacht op 4 mijlen Oost ten Noorden van den Noord Hinder gepaaid door 4 lichtge kleurde Duitsche torpedobooten, waar van 1 officier en 3 man aan boord van de Artemis overkwamen en het schip een andere koers bevolen te nemen terwijl later doo middel van seinen weer order gegeven om te stoppen, kwam een der torpedobooten langszij en werden de marineofficier en zijne manschappen weer overgenomen, nadat te voren in het journaal de volgende aanteekening was gesteld Stoomschip 12.05 aangehouden, we gens onverdachtheid weer vrijgelaten, moet tot 5 uur voormiddag ankeren, (handteekening onleesbaar) Ober Leutnant Zur See 1 Februar 1916. en de commandant van de groep torpedobooten aan den kapitein gevraagd had, of hij tevreden was geweest met de behandeling door den aan boord geplaatsten marineofficier. Ingevolge opdracht van den com mandant van deze groep torpedobooten zou de kapitein een uur lang volle kracht stoomen koers Zuid-ten-Oosten en dan ten anker gaan, op de anker plaats mocht hij ankerlichten branden, en hij mocht niet vóór den volgenden morgen 5 uur vertrekken. Op de bestemde ankerplaats aange komen, werd de Artemis opnieuw aan gehouden, ditmaal door een andere groep van 2 donkergekleurde Duitsche torpe dobooten, die hem opdroegen, naar Zeebrugge te stoomen. Toen de kapitein verklaarde, het vaarwater daarheen niet te kennen, en vroeg om een officier van een der torpedobooteu aan boord te plaatsen, werd aan dit verzoek geen gevolg gegeven, doch gelast om ten ankbr te gaan. De kapitein, aan dien last geboor gevende, liet het anker uit de kluis 7allen, doch toen werd hem toegeroepen, dat als hij de gegeven bevelen niet opvolgde, zijn schip getor pedeerd zou worden. De kapitein ant woordde daarop, dat de order was om te ankeren, eu dat hij daaraan gevolg had gegeven. Men hoorde toen eenigen tijd niets, maar eindelijk werd aan het schip toegeroepen, dat een torpedo zou worden afgevuurd, en dat men 5 minuten tijd had om den bodem te verlaten. Nog voordat de booten gestre&en waren, werd een torpedo afgevuurd; het schip maakte onmiddellijk zware slagzij, dat zich later weer herstelde, doordat vermoedelijk het middenschot onder den waterdruk bezweken is. Wn de beide torp-ffiobooten werd van het oogenolik af dat de torpedo werd afgeschoten, geen spoor meer ge zien. De bemanning bleef gedurende den nacht in de booten en begaf zich bij het aanbreken van den dag weer aan boord van het schip, dat om 2 uur 's namiddags in een zoodanigen staat was, dat onder eigen kracht naar Rot terdam kou worden opgeatcomd. Men meldt uit Zevenbergen d.d. 1 Febr. Door de hengstenvereenigiug .Niervaart" alhier is bij de verkooping van dekhengsten aan het Rijkshengsten- veulendepót te Bergen-op-Zoom voor de som van f7900 aangekocht de don kerbruine üldenburger stamboekbengst „Sigismund". Dit pracht-exemplaar werd in 1913 gefokt door den heer de Rhoon te Capelle (N.-Br.) Donderdagmorgen omstreeks 11 ure is een aan den zeedijk te Westkapelle aangespoelde mijn ontploft. De slag was verschrikkelijk en was over heel Walcheren hoorbaar. De mijn heeft veel materieels scbade aangericht, o a werd in de woning van den opzichter van den polder Walcheren een stuk bazalt naar binnen geslingerd, terwijl van tal van woningen de ruiten werden stuk geslagen. Toen de mijn ontplofte waren vele dijkwerkers op den dijk werkzaam. Zij wierpen zich dadelijk op den grond en bedekten zich zooveel mogelijk met stroo om zich te beschermen tegen de neervallende projectielen. Geen hunner verkreeg eenig letsel, zoodat deze mijn- outplolfiug zonder ongelukken is afge- loopen. Uit Ridderkerk wordt gemeld De volgeloopen polders zijn thans alle weer leeg. Men is druk in de weer om de 250 huizeD, welke in deze gemeente tot den zolder in het water stonden, weer in bewoonbaren toestand te brengen. Enkele in den polder Het Zand zijn weer bewoond. De kaden zijn weer hersteld. Het hof te Leeuwarden heeft tegen Dr. L. A. B. te Paterswolde 3 maanden en tegen Ds. J. B. Th. H. predikant te Vledder 2 maanden gevangenisstraf geeischt wegens opstelling en versprei ding van het dienstweigenngsmauift-st. Een slechte spijsverteering is oorzaak van slaperigheid en zwaarheid na den maaltijd, van hoofdpijnen, van gevoel van brand, van walgingen en van hart kloppingen. Een slechte spijsvertering verstoort de eetlust, maakt de maaltijden onaangenarm, drukt de hersenen neer, maak den arbeid moeielijker en bederft alle genoegens. De uitwerking der Pink Pillen tegen de maagzitkten is snel en zeker. Zij bewerken merkwaar dige resultaten, zelfs in gevallen waarin de ziekte weerstand heeft geboden a in alle behandelingen. De genezing, een maal verkregen, is blijvend. De Pink Pillen danken aan hare krachtige wer king op het bloed en op de zenuwen, dat zij onovertroffen zijn tegen bloed armoede, bleekzucht, algemeene zwakte, onregelmatigheden der vrouwen. De Pink Pillen zijn verkrijgbaar a f 1,75 per doos en f 9 per 6 doozen, bij het Generaal Depot der Pink Pillen, DaCostakade 15, Amsterdamvoor Heus- den en Omstreken bij M. Maliugré, Drogist te Heusden, de firma P. J. van Gils, Apotheek te Waalwijk, en verder bij verschillende apothekers en goede drogisten. PBKÜikUËDRTEil, 6 Febr. Geref. kerk, vm. 9,30 u. leeskerk, nm. 6 u. ds. H. J. Kapteijn uit Giessendam. M Geref. kerk A, Geref. kerk B, vm. 9.30 en nm. 6 u. ds. Boeijinga. Chi. Geref. Kerk vm. 9.30 en nm. 6 u. kens. nm. doopsbediening. Brakel, geen opgaaf. Loonschendijk vm. 9,30 en nm. 2 u. ds. Japchen. Geref. kerk, geen opgaaf. Geref. kerk vm. 9.30 en nm. 2 u. ds. Diemen. ds. v. d. Wall uit Made. Genderen, vm. 9,30 u. ds. Feijkes. Zz., geen dienst. De Bruijn. Geref. kerk, vm. 9.30 en nm. 2 u. ds. Akkerhuis. Geref. kerk, vm. 9.30 en nm. 2 u. leeskerk. Geref. kerk geen opgaaf. 's-Gravemoer. Marktberichten. Wit hooi le kwaliteit f 28.a f 29. 2e kwaliteit voor de pers f 19.a f21. Klaverhooi f 29.a f 30.Wit stroo f 16. a f18Geel stroo f 14.af 15. alles per 500 K.G. Varkens (75 k.g.) 31 a 33 cent, zwaardere varkens 41 a 43 par halve k.g. Boter f 0.75 a f 0.85 per halve k.g. Eieren f 1.40 a f 1.60 per 26 stuk. Eieren f 1.45 per 26 stuks. Boter der zuivelfabriek f 1.80 per K.g. Dussen, 3 Febr. De prijs der boter was heden vanaf f 1.75 tot f 1.87. Aanvoer 61 kilo. Zetting f 1.70 Eieren f 1.40 de 26 stuks. Kalf kot ien van f 0.00 tot f 000Kalfv var zen van f 0 tot f 0. Biggen aangevoerd 30 stuks stuks: Prij zen van f 14. tot f 22 Prijs der boter van f 1.75 tot f 1.80 per kilo. Aangevoerd 190 kilo. Verder nog 300 eieren. Prijzen van 6 tot 65 cent*. Waterhoogte Heusden. Hoog Water. Laag Water. 1 Febr. 1.81 M. 1.47 M. N.A.P. 2 1-71 1.37 3 1.73 1.37 Waterhoogte Maastricht (brug) 3 Febr. 0.67 M. boven 0. 4 0.43 WATERHOOGTE KEULEN (11 u. v.m.) 3 Febr. 2 39 M. boven 0. 4 2.27 iü nemen wat graag de lekkere §H iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii Advertentiën. Aan de Coöperatieve Stoomzuivelfa hriek „Op Hoop van Zegen" te Gen- deren (N.-Br), wordt gevraagd tegen flink loon Brieven te zenden aan het kanioor der fabriek. Aan de SCHEEPSWERF te Heus den, kan geplaatst worden Voortaan geregeld verkrijgbaar Minzaam aanbevelend, te Raamsdonk, zal op Dingdag; 15 Februari 191tt ter inzetting, in het Café G. VAN DER WESTEN te Raamsdonkdorp. en op Dingdag; 22 Februari daarna, ten finale in het Café van A. M. FLORIS aldaai, telkens 's avonds ©uur, voor Mej. H. KAMP Onder Meeuwen. Sectie A No. 121, groot 2,55,20 H.A. V aagt biljetten. Aanbiedingen en informatiën aan de Fabriek. Gevraagd tegen 1 Mei a.S. met één bekwamen B|jknecht, bij voorkeur met een of meer werkende kin deren. Woning met grooten Tuin bij de Hofstede. Adres: M. KORTE WEG MARIS, Oude molen. Rogakraas; Jaapjesbiet, zeer zwaar en Qroenkraag Jaapjesbiet. extra zwaar. Prijs per Kilo f 125; bij 5 Kg. f 1.23 en bij 10 Kg. f 1.20, Strooppeeënzaad, zeer vast, blijft goed tot lang in 't voorjaar, f 1.25 per Kilo. Grootere hoeveelheden extra korting. Verkrijgbaar bij z.al op oensdagen en i© Fe- hall drie, te Sleeuwijk, in Café „Sprenger", ten verzoeke van den Heer C. Hanedoes, genaamd „het Goudland", in den Nieu wen l^an nabij het Kraai veld, aan het eerste Steegje, onder Woudrichem, kadaster Sec tie A no. 377, groot 1.30.80 H.A., in huur geweest bij M. Boele van Andelhelend Noord, Wed. G. van Oord, Oost, M. van Hoven Dzn., Zuid, Adra. van Andel c.a., West, M. van Oven Dzn. e.a. ea P. Dol e* slager Wzn, Aanvaarding bij de betaling der koop penningen op 16 Maart 1916 of «ooveel vroeger als kan worden overeengekomen. Dagelijks te bezichtigen. Inlichtingen ten kantore van de Nota rissen HANEDOES, te Amsterdam, en PAAP, te Werkendam. maakt bekend dat de onder Duesen, zijn ingezet en verhoogd als: Koop 1, De puike Wei, groot 2.78 60 Heet. on slechts f 6000.en de parceelen best Bouwland in den Zuid-Holl. Polder, als: Koop 2 groot 1.50.50 Heet. op slechts f2400 3 1.55.10 -2100 4 2.41.50 -3100 5 2 1020 •300 N. B De perceelen in den Z.-H. Polder zijn vrij van Polderlasten, doch genieten daarentegen uitkeering. In de laatste 5 jaren bedroeg die gemiddeld f 10.26 per H.A. en per jaar. De pachten der koopen 2, 3, 4 en 5 be dragen over 1916 f 574. Deze koopen komen ook in massa. 2/3 der koopsom kan gevestigd blijven op het te verkooper.e. TOESLAG 8 Februari 191©, des voormiddags 11 uur precies, ten herberge van W. HEESSELS te Dussen. te Almkerk, is voornemens om op Woensdag 9 Februari 191©, des voormiddags elf uur precies, bij W. WAGEMAKERS, aan den Peerboom te Dussen, in het openbaar bij opbod en afslag, Voor de Erven der Wed. N. WENSEL: met Erf en Boomgaard, aan den Peerboom groot 3 AREN 55 CENTIAREN. Dadelijk te aanvaarden betaling der Kooppenningen 9 Maart 1916. Inlichtingen geeft de Notaris. cn verdere toebehooren. Persen van f 3.85, f 4.35, f 4.57, f 5.15, 4.45, f 6.75, f 8.50. L. J. VEERMAN, Heusden. sl Waarom eischt voor Oude Jenever, Fijne Likeuren, Whisky, enz. een bekend merk? Omdat die merken U de zekerheid geven een goede kwaliteit te ontvangen voor Uw geld. Neemt toch geen genoegen met een willekeurig onbekend etiket op Uwe Port- en Sherrywijnen. ONZE FIRMANAAM waarborgt U echtheid, zuiverheid en kwaliteit, eischt daarom in Café's, Sociëteiten en Hotels een glas nit een origineele flesch van Heusden vm. 10 u. en nm. 6 u. ds. Ruijsch van Dugteren. Werkendamvm. 9,30 en nm. 6 u. ds. v. d. Pol. Aalst, nm. 2 u. ds. Anker uit Brakel. Geref. kerk, vm. 9.30 en nm. 2 u. leeskerk. Aalburg, vm 9,30 u. de. Ewoldt. Almkerk, vm. 9,30 en nm. 2 u. dr. Moütijn. Andel, vm. 9.30 en nm. 2 u. ds. A. B. v. d. Pat. Baardwijk, vm. 10 u. ds. Louwe Kooymans. Babylonvénbroek, vm. 9.30 u. ds. Blankhart. Besoijen, vm. 10 en nm. 2,30 u. ds. Dier- Capelle, vm. 9,30 en nm. 2 u. ds. Koster, vm. bed. H.A nm. dankzegging. Geref. kerk, geen opgaaf. Doeveren, vm. 10 u. ds. Bastiaanse. Drongelen, geen dienst. Drunen, vm. 10 u. ds. van der Hoff. Drimmelen, geen opgaaf. Bussen, vm. 9,3') u. ds. Van Stein Callenfels. Eethen, nm. 2 u. ds. Tjalma uit Veen. Gameren, vm. 9.30 en nm. 6,30 u. ds. van Ingen. Geertruidenberg, (Evangelisatie) nm. 6 u. Giessen, vm. 9.30 u. ds. Benders. Gravemoer, nm. 2,30 u. ds. E. van Meer. Geref. kerk, vm. 9,30 en nm. 3 u. de heer J. W. Geels, cand te Amsterdam. Chr. Geref. kerk, vm. 9,30 en nm. 2,30 u. leeskerk. Heesbeen, nm. 2 u. ds. Ewoldt. Herpt, geen dienst. Loevestein, geen dienst. Meeuwen, nm. 2 u. ds. Gobius du Sart uit Wijk. Nederhemert, Nz. nm. 2 u. ds. Verloop. NieuwendijkGeref. kerk, vm. en nm. ds. Pouderoijengeen opgaaf. Raamsdonk, nm. 2.u. ds. C. B. Holland. Raamsdonksveer, vm 9.30 u. ds.C. B. Holland Rijswijk, vm. 9 30 u. ds. Benders. Sleeuwijkvm. 9 30 u. ds. Visch. Sprang, vm. 9,30 u. en nm. ds. Vreugden- hil. Uitwijk, vm. 9,30 en nm. 2 u. ds. Kapitein. Veen, vm. 9.30 u. dr. Tjalma. Vlijmen, vm. 10 u. ds. Ossewaarde. Waspik, vm. 9,30 u ds. van Meer uit Woudrichem, vm. 9.30 en nm 2 u. ds. Gobius du Sart. Wijk c.avm. 9.30 u. ds. Gobius du Sart. L <nd raa Alten», 4 Febr. Men besteedt thanB voor: Vroege f af Blauwe f 3.50—f 3.75, Zeeuwen f3.75—f4.00 alles per H.L. Almkerk, 4 Febr. Boter f 0.75, Winkel" prijs f 0.80 per half K.g. Kaatsheuvel, 4 Febr. Zetting der boter f 1.70 per kilo. Waalwijk, 4 Febr. Op de veemarkt aan gevoerd weinig runderen PU Wybert-tabletten In, die ze j§= tegen de gevolgen van het j! Uil ruwe weer beschuiten. Sedert HÜ meer dan 70 jaar als een uit- stekend huismiddeltje bekend sss en beproefd. Bij alle apothekers en drogisten 60 cent. F==f m Xablötten TSJL.cle Bont. DUFF IIEBWEY

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1916 | | pagina 3