dat de vernieling van liet stoomschip eeu vergeldingsmaatregel was en Duitschland het ermede eens is, dat vergeldingsmaatregelen niet behooren te worden toegepast op onzijdigen. Duitschland betreurt daarom, dat Amerikanen werden gedood op de Lusitania en biedt aan het goed te maken in de vorm van schadeloos stelling. Het Engelsche ministerie van handel vestigt de aandacht van reeders en kooplieden op de talrijke gevallen van brmd en ontploffing, die zich hebben voorgedaan ouder omstandigheden, wel ke wezen op misdadig opzet, niet alleen op Britsche, maar ook op onzijdige schepen, die ladingen voor Britsche rekening of voor het Britsche ryk be stemd, bevatten. Het ministerie zegt „De agenten van den vijand zijn zeer vindii gryk en eens zag men, dat hei hout, voor het verpakken gebruikt, zoo was bereid dat het bij de minste wrij ving moest ontbranden. Reeders, koop lieden en personen betrokken bij scheeps ladingen in vreemde havens, wordt geraden te zorgen, dat geen' zaak, die eeuige belangen heeft in de Engeland vijandige landen, iets te doen heeft met de behandeling van schip of lading, waarbij zij zijn betrokken. Uit Montreal komt bericht, dat de wacht van de Victoria-brug, de grootste brug vao Canada, Vrijdagnacht twee maal heeft geschoten op een verdacht individu, dat het bouwwerk trachtte te naderen, vermoedelijk om het te ver nielen. Naar „Reuter" uit New-York seint, is de politie daar Zaterdagavond en Zondag met groote geheimzinnigheid opgetreden. in de ondergrondsche spoorwegen werde 1 verschillende per sonen, die valiezen en pakken droegen, aangehouden en gefouilleerd. Zondag stonden op verzoek van den commandant van de rijkswerf te Brook lyn politieagenten gestationneerd op de drie bruggen over de Eastriver ter voorkoming, dat bommen zouden worden geworpen op den kruiser Washington", wanneer deze passeerde. De politie-autoriteiten hebben Zondag een conferentie gehouden, maar weiger den zich uit te laten wat de reuen was Het Engelsche ministerie van koop handel heeft een aanschrij ving verspreid, ver dareude dat wegens de toenemende be ioeften van industrieën, die met den o rlog in verband staan, de moeilijkheid, om voldoende voorraden steenko len te krijgen, grooter is geworden. Men heeft daarom besloten, districts commissies voor de voorziening met steenkolen en cokes te benoemen, die ten doel zullen hebben aan munitie firma's en andere belangrijke verbruikers met zoo min mogelijke vertraging en wrijving de noodige voorraden te ver schaffen. De vraag, of het mogelijk is, vergunningen voor den Uitvoer van steenkolen te verstrekken, hangt hiervan af, of aan de biunenlandsche behoefie voldaan is. Men verwacht, dat de eige naars van steenkolen en de verbruiker? zullen inzien, dat de industrieën die met den oorlog in verband staan den voorrang moeten hebben en dat eenige beiemmering in de gewone distributie van steenkool niet geheel te vermijden zal zijn. Aan de „Idea Nazionale" wordt uit Durazzo geseind, dat de Oostenrijksche troepen, die thans in het Sandzjak opereeren, naar Saloniki worden ge dirigeerd en dat de krijgsbedrijven in Albanië worden opgeschort. De aanval op Saloniki zal tegen het midden van Februari geschieden door de vereenigde Duitsche en Oostenrijksche troepen. De Bulgaren hebben niet veel lust aan dezen aanval mede te doen. In verband met dit laatste verdient een bericht uit Boekarest aan de „Daily Telegraph" de aandacht, dat van Turksch Bulgaarsche troepenbe wegingen in de richting van de Roe- meensche greos gewaagd. De Exchange Telegraph Cy. verneemt uit Boedapest, dat Rusland opnieuw de grens aan de zijde van Roemenië heeft gesloten in verband met het op groote schaal bijeenbrengen van Russische troepen in Bessarabië. Een prent in de Manchester Guardian laat zien, hoe Engelsche officiereu met bommen uit visschen gingen, geen Scheveningsche bommen, maar ontplof bare bommen. Ze lieten op een veili- gen afstand van hun roeiboot een bom in het water ontploffen. De gedoode visschen die boven kwamen drijven namen ze dan mee. De visch werd op die manier wel duur betaald, maar als er dagelijks vijf millioen pond sterling aan den oorlog heengaat, maken zoo'n paar bommen niet veel uit. In Pruisen moeten de laudatormplich- tigen, die in Januari jl. 17 jaar zijn geworden, zich ten spoedigste bij de militaire overheid aanmelden. De Parijsehe editie van de „New-York Herald, meldt uit New-York dat Duitschland weigerde het torpedeeren van de „Lusitania" te desavoueeren zoodat de toestand thans zeer kritiek is en 'n breuk onvermijdelijk wordt geacht. Ofschoon officieel niet bekend, be reidt Amerika zich voor op een be- slissenden stap. Bij vonnis van de rechtbank te velde is de gewezen Belgische soldaat Paul Lode wijk Mertens, uit Lier, bij Antwerpen, wegens spionage ter dood veroordeeld. Mertens heeft schetsen gemaakt van door de Duitschers ver sterkte punten in den sector Lier van de vesting Antwerpen vervolgens heeft hij gepoogd deze teekeniDgen naar Holland te brengen, benevens inlich tingen betreffende verdedigingswerken van een brug, met het doel al deze inlichtingen ter beschikking van den vijand te stellen. Hij werd gearresteerd op het oogenblik dat hij probeerde over de grenzen te komen. De ver oordeelde is op 25 Januari 1916 te Hasselt gefusilleerd. De sneltrein ParijsCalais, die Dins dagavond een kwartier vertraging had, is bij het station St. Denis ontspoord. De locomotief en een viertal wagons liepen uit de rails en werden totaal vernield; volgens sommige berichten, doordat zij stootten op een losgehaakt rijtuig van een andereu trein, dat aan het rollen was. Er ontstond onmiddel lijk brand in de wagens, die nog van een oud systeem waren. Door den schok en het vuur zijn 15 menschen gedood en 45 gewond. Een vrouw werd gered, wier beenen echter geheel verbrijzeld waren. De slachtoffers zijn allen Franschen. Er was dien dag geen Engelsche boot met passagiers te Calais aangekomen, welke passagiers dan van dezen mail- trein naar Parijs gebruik maken. De trein was zeer lang en overvol, daar een aantal wagens ingenomen waren door soldaten, die met verlof van het front kwamen. Van hen, die allen in de achterste rijtuigen hun plaats hadden, is niemand getroffen en wonder boven wonder zijn ook de machinist en de stoker er zonder een enkelen schram afgekomen. Het stoffelijk overschot van de slacht offers werd in het station St. Denis neergelegd, de gewonden werden zoo snel mogelijk naar P rijs vervoerd. Het zal in sommige gevallen zeer moeilijk zijn de indentiteit vast te stellen, daar enkele lichamen geheel in stukken ge scheurd zijn. Plaatselijk Nieuws. lleusden, 9 Febr. Voor de Nationale Militie lichting 1917, hebben zich in deze gemeente 16 jongelieden aangegeven. De jaarklasse 1911 van den Landstorm, is tegen 2 Maart ter keuring opgeroepen. Werkendam- Maandag 1.1. ver gaderde de Raad dezer gemeente. Na het gebed werden de notulen der vorige ver gadering gelezen en onveranderd goedge keurd. Op een verzoek van den heer J. C. Pieck, om roiement voor de gegeven borg stelling als ontvanger werd gunstig beschikt, waarna medegedeeld werd dat bij de laatste kasopname door B. en W. bij den admini strateur der waterleiding in kas was f280,615 en bij den gemeente-ontvanger f 2947,285, en dat h h. Ged. St. de begrooting 1916, in ontvangst en uitgaaf f 82963,18 bedra gende, hadden goedgekeurd en afwijzend oeschikt op de reclames H. O. van de heeren C. H. en A. Hakkers, waarna een adres van den bond voor gem. ambt. inzake sa- larisverhooging voor kennisgeving werd aangenomen. (Zie echter sa arisverhooging van Burg., Secretaris en Ontv. hieronder.) Medegedeeld werd verder dat B. en W. tegen 1 Febr. 1.1. a»n de tijdelijke onder wijzeres mej. Beers eervol ontslag hadden verleend op haar verzoek. Van Ged. St. was een sc irijven ontvan gen, waarin gevraagd werd hoe de Raad er over dacht om de salarissen van Burg., Secrs. en Ontvanger respectievelijk te bren gen van f 750 op f 900, van f 900 op f 1000 en van f 430 op f 500. Geen der raadsleden verklaarde er zich tegen. Afwijzend werd beschikt op een verzoek van den heer C. de Klerk, die gaarne de kosten voor zijn waterverbruik verminderd zag, daar hij niet zooveel in komen had, als de vorige bewoner van zijn huis, op grond dat niet het ukomen van den bewoner doch de huurwaarde va* het bewoonde huis richtsnoer is voor de kosten. Vervolgens werden de aftredende leden der commissie tot wering van school verzuim (n.l. de i.h. D. C. Hakkers, H. W. Knol, C. H. Bogers, P. Baggerman en L. Verdoorn) met nagenoeg alg. st. herkozen. Over een adres van de onderwijzers en onderwijzeressen, houdende verzoek om hun minimum salaris met f 50 te ver- hoogen werd nog al wat gesproken, doch te y slotte met alg. stemmen besloten het in handen te stellen van B. en W.diein'n volgende vergadering een voorstel, dat punt rakende, aan den Raad zullen aanbieden. Nadat een wijziging in de verordening op 't kappen van boomen en 't hakken van hout op verzoek, en in den geest van den groepscommandant was goedgekeurd, wer den eenige af- en overschrijvingen ten be drage van f 765 eveneens goedgekeurd. Vervolgens deelde de Voorz. op een vraag van den heer J. Visser mede, dat de door hem gedane vorderingen op last van de militaire autoriteiten hadden plaats gehad en werd den heer C. J Visser op diens ver zoek beloofd bij B. en W. te zullen be handelen zijn voorstel bij den H. O. af te trekken f 400 voor noodzakelijk levenson derhoud, benevens een aftrek van f 25 per kind beneden de 16 jaar, waarna de open bare zitting werd gesloten tot behandeüng van een reclame H.O. Het tweetal voor predikant bij de Ger. Kerk A bestaat uit den WelEerw. heer K. Bakker te deKrim en den WeiEerw. heer J. Sijbesma, te Zierikzee. An del. Voor de Landstorm jaar klasse 1911, zijn in deze gemeente 6 per sonen ingeschreven. De collecte alhier in de Herv. kerk gehouden, ten bate der watersnoodcom missie heeft 128,65 opgebracht. Aalburg;. De alhier gehouden col lecte voor den water-nood heeft opgebracht de som van f 191,90. Beneden-Langstraat De han del in vette kalveren gaat tamelijk. Vette varkeuB behouden groote vraag. Biggen en nuchtere kalveren worden hooger omgezet. Men besteedt voor vette kalveren 62 a 85 cent per k.g. bruto, vette varkens oO a 52 cent per halve k.g. netto, biggen f 10 a f 16 per stuk, nuchtere kalveren f 16 a f25 en schapen f 18 a f 26. Naar vette konijnen is nog goede vraag. Besoijen. Zaterdagavond werd een fiets, toebehoorende aan A. J. uit Capelle, door een thans nog onbekende dader mee genomen. Bij de politie is aangifte gedaan. Be Werken. Op het verzoek van den heer A. Kers, commies der dir. bel. alhier, om wegens zwakkere gezondheid naar Amsterdam te worden overgeplaatst is hem de standplaats Rozendaal aange wezen. Bussen. Loop der bevolking ge meente Dussen. Vermeerdering door: Ves tiging 51 m. en 57 vr. Geboorte 59 m. en 85 vr. Vermindering door: Vertrek 51 m. en 83 vr. Overlijden 18 m. en 28 vr. Totale vermeerdering 110 m. en 122 vr., totaal 232. Totale vermindering 69 m. en 111 vr., totaal 180. Werkelijke vermeerdering 41 m. en 11 vr., totaal 52. Bevolking op 31 Dec. 19141755 m. en 1708 vr., totaal 3463. Bevolking op 31 Dec. 19151796 m. en 1719 vr., totaal 3515. kaïneren. De collecte gehouden in de Godsdienstoefening j.l. Woensdagavond, ten bate van het Leerstoelfonds van den Geref. Bond, bedroeg f 23,29. 'skravemoer. Zaterdagavond hield de heer J. A. Tavenier te Hoo^e- Zwaluwe, alhier eene voordracht o er de hoenderteelt, naar aanleiding waarvan als nog in overweging wordt genomen eene afdeeling van de V. P. N. op te richten. Kaatsheuvel. De heer G. de Vries, is benoemd tot com nies bij de di recte belastingen alhier. Benoemd tot koster der kerk alhier P. Elshout. Aan den heer J. P., commies der directe belastingen alhier, is pensioen ver leend, ingaande op 1 Januari 1916. In de plaats van J. W., Secretaris der Kamer van koophandel en fabrieken alhier, is benoemd de heer H. S., onder wijzer te dezer plaatse. Nederlieiuert. De handel in aard appelen is iets levendiger. Men besteedt thans voor Bravo'# f 2,40 tot f 2,50 per H.L. Er worden echter slechts kleine par tijtjes verhandeld. Baamsdonkveer. Beursprijzen hotel De Rnijer. Tarwe f 11,20 a f 11,30; Haver f 14,25 a f 14,50Hooi f 30Stroo f 15 a f 16. Het bouwen van een meubel magazijn voor rek-ning van „De Zon" te G'berg, aanvankelijk aangenomen door Gebrs. Naglé te Geertruiden berg a f 4999, is thans aan genomen door G. J. van Dongen alhier voor f 4800. Veen Donderdagavond had alhier de plechtige inwijding van het nieuwe orgel in de Ned. Herv. kerk plaats. T at men al gemeen veel er van verwachtte, bleek uit de opkomst, want die was zeer groot, geen plaats was onbezet. Onze geachte predikant bedankte in de eerste plaats h.h. kerkvoog den voorde bereidwilligheid en de gemeente voor de medewerking tot het daarstellen van dit nieuwe orgel. Den heer Verbeek, onzen verdienstelijken organist, sprak hij waardeerend toe en eindelijk richtte hij het woord tot den heer Standaard, fabrikant van dit prachtig instrument. Verder be handelde hij met een kort woord de ge schiedenis van het orgel als begeleiding van den zang, hij wees op het stichtelijke daarvan, als tenminste de gemeente pne - mati8ch zong bij dit pneumatisch orgel, want bij het oude liet dit soms veel te wenschen over. Vóór de eigenlijke dienst begon, gaf de dominee den heer Standaard gelegenheid den toehoorders het orgel te doen bewonderen. Nu 't was doodstil en ieder was verrukt over de schoone tonen, die hij er aan ont lokte. 't W»s soms of men heel in de verte een prachtig concert hoorde. Het volle orgel beheerschte het gezang der talrijke menigte en geeft dus den organist gelegenheid de gemeente wat vlugger te doen zingen. Geboren: Willem z. v. G. A. Visser en E. den HollanderDirk, z. v. A. van der Veche en A. J C. Roest. Overleden: G H Eggen echtgenoot van M. C Gudden 32 j. Andel over de maand Jan. Geboren: Lijntje, d. v. G. Pellikaan en M. v. Tilburg; Aleida, d. v. P.Ver beek en A. Smidt. Uit 's Gravenhage wordt bericht, dai H. M. de Koningin Zondag voor de eerste maal sedert hare ongesteldheid een korte autotocht gem iakt heeft. H. M. de Koningin heeft onmiddel lijk na het vernemen van de tijding omtrent de overstroomingen op Java den gouverneur-generaal van Nederl. Indië een bedrag van f 5000 doen overmaken ten bate van de slachtoffers van den watersnood. In zake de belasting op oorlogswinst schrijft de N. R. Ct. Nader meldt men ons, dat de staats commissie voor de belasting op oorlogs winst in haar vergadering van 5 dezer de laatste hand gelegd heeft aan het door een sub-commissie uitgewerkt wetsontwerp, dat met eenige kleine wijzigingen, is vastgesteld. Binnenkort kan het uitbrengen van net verslag aan den minister van fiuan ciën worden tegemoet gezien. Het „Handelsblad" noemt het adres van een aantal vooraanstaande Neder landers uit de kriugeri van handt 1, scheepvaart en nijverheid aan de Tweede Kamer, om te trachten minister Treub te bewegen aan te blijven, zeer merk waardig. Het is een adres, dat blijkbaar ge heel buiten de politiek staat, ja, het is alsof de heeren voor de politiek hetzellde gevoel hebben, dat de heer Schaper eens gezegd heeft voor de „juristerij" te koe-teren, zij meeneu, dat de minister, die sinds het begin van den oorlog zulk een groot aandeel in de leiding van 's lauds zaken heeft gehad, die ook de internationale econo mische en verkeersaangelegenheden heeft helpen regelen, die de personen kent en begrijpt met wie onderhandeld moet worden, die van geschiedenis en de reden van beslaan van vele over eenkomsten op de hoogte is, niet thans moet weggaan. Zij spreken niet over de Ouderdomswet en denken aan geen pensioen belasting, maar meenen, dat boven den politieken strijd over die binnenlandsche wetgeving thans een ander en grooter belang primeert. Het „Handelsblad" meent uit het feit, dat nog steeds H. At. de Koningin het ontslag van Minister Treub niet heeft aangenomen, te mogen afleiden, dat raadgevers van de Koningin een mogelijkheid zien, om minister Treub in de regeeriug te behouden. een tweede publicatie van „De Am- sterdamschc Pers* het masker is afge rukt. Elke poging om, aan hetgeen van hun bedrijf met het Anti-smok- keibureau bekend werd, een voor ben gunstige uitlegging te geven, is ge smoord door onwraakbare overtuigiDgs- stukken. Het weefsel van bedrog, list, heerschzucht en grootheidswaan ligt verscheurd en aan flarden en hetNeder- landsche Volk kaD nu oordeelen, op welke wijze de ridders van de droevige figuur gespeeld hebben met de belangen van ons iand. Het is een g->ed teeken, dat de Nederlaudsche pers de bedorvenheid, die onder eenige harer bedienaren blijkt te heerschen, zelve ging aantasten en t>en poging deed om haar uit te snijden. Zij heeft, welke tekortkomingen haar in het algemeen mogeu worden ver weten, in vergelijking met de buiten- landsche, te vele goede eigenschappen, dan dat het niet de moeite waard zou zijn, deze ongeschonden te houden. Een dagblad behoort de meening te verkondigen van zijn redacteurs en mag nooit in dienst zijn van één enkelen mijnheer, die geld genoeg heeft om 'het af te richten op de bevrediging van zijn eigen liefhebberijen, ook van de meest verderfelijke voor land en volk en die servielen genoeg vindt, um zijn denkbeelden in couranten-copy om te zetten. De vermenging van de jour nalistiek met het schunnig bedrijf, dat smokkelaars maakt om smokkelaars te kunnen leveren als overtuigiugsstukken aan buiteulandsche Regeeringen, is thans bekend aan het geheele publiek. Noch listige verzinsels, noch valsche voorstellingen, noch sarcatiscne en quasi- grappige zinswendingen als van den boer, die kiespijn heeft, zullen de heeren Holdert, Schroder Co. redden uit de onwrikbare logica der feiten, door „De Amsterdamsche Pers" thans gesteund en gemachtigd door den „Nederlandsche Journalistenkring", gepubliceerd. Door den Bond van Kaasproducenten is ebn aanbod gedaan gratis 400 sl 500 stuks vee uit de door den watersnood geteisterde streek te verzorgen. Tot dusverre heeft men echter van dit aan bod nog geen gebruik behoeven te maken. Uit Monnikendam wordt bericht Het eerste ziukstuk is in het gat aan den Wa'.erlandschen zeedijk, waar door de zee volkomen vrijen toegang had, met goed gevolg gelegd. Het gat is hiermede driehonderd kubieke meter verkleind. Deze week wordt in het het gat te Katwoude ook het eerste ziukstuk gelegd. Men berekent, dat alleen in Waterland en de daarin lig gende meeren honderd tachtig millioen kubieke M. water zullen i*oeten worden uitgepompt. Nu de bemaling der stad vordert, zal zeer spoedig de bovengrond eche oven der gasfabriea gebruikt kun nen worden. Voorloopig zal dan voor de verlichting gas beschikbaar zijn. Voor de andere ovens zal nog wel een aparte pomp noodig zijn. In de gemeente Hoogland tusschen Amersfoort en Bunschoten is groote veeschade geleden. Aangifte bij het gemeentebestuur aldaar is gedaan van bet verdrinken van 275 stuks rundvee, 373 varkens, 32 biggen, 3 paarden, 11 geiten en schapen en 1467 stuks pluim vee. De visschersvloot te Spakenbuig telt 176 bott rs. Hiervan zijn er bij den stormvloed 106 licht en 29 zwaar be schadigd, terwijl er drie niet te her stellen zijn Op twee na zijn thans de schuiten, die op 't land waren ge worpen, weer in het water gebracht. Zooals gemeld is worden de vaar tuigen op verschillende werven gere pareerd zonder kosten voor de eigenaars. Tijdens een hevig on weder is Maandag de 40-jarige landbouwersknecht J. de Wit te Sommelsdijk door den bliksem getroffen en gedood. Men vond het lichaam achter den stuk geslagen ploeg ernstig gewond aau hoofd en borst, terwijl zijn kleeren en haren verbrand waren. De ongelukkige laat een vrouw met 5 kinderen achter. Een zeldzaam brutale straatroof heeft Vrijdagavond te Utrecht plaats gehad. Twee jongelieden, beiden recidivist en pas oniaugs uit de gevangenis ontslagen, kwamr n in het Willemplantsoen, twee buitenlieden tegen de boereu werden door het tweetal aangesproken, met minder goede bedoelingen. De twee mannen gaven zich tegenover de boeren uit als rechercheurs van politiezij vertelden gezien te hebben, dat de boeren zich in het park Nieuweroord juist hadden opgehouden met vrouwen en handelingen hadden gepleegd in strijd met de goede zeden. Zij hadden nu als rechercheurs van politie in opdracht, hen te volgen en hen ernstig te waarschuwen, zich voor taan van dergelijke ontmoetingen te onthouden De beide boeren, die zich hoegenaamd niet van eenig kwaad be wust en ook inderdaad niets afkeurens waardigs hadden gedaan, gevoelden zich door het optreden van deze „recher cheurs" zeer in het nauw gedreven en daar de „politie* niet onduidelijk liet doorschemeren, dat men met een belooning de zaak verder kon laten Burgerlijke Stand. Werkendam van 28 Jan tot 5 Febr, Ondertrouwd: Otto Dekker 19j.en Maria van Andel 24 j. Getrouwd; Dirk Cornelis de Weerd 23 j. en Gatharina Cornelia Rijkers 24 j. Uit Zaandam wordt aau het Volk gemeld Het dagelijksch bestuur onzer ge meente heeft aan het Watersnoodcomité rusten, haalde een van de landbouwers in overweging gegeven, groote barakken zijn portefeuille voor den dag om den voor de vluchtelingen uit onze eigen rechercheur iets ter hand te stellen, plaats en uit de omliggende dorpen Meteen rukte een van de twee straat- aan te schaffen, om alzoo de schelen roovers die portefeuille uit de handen weer geheel vrij te krijgen voor het van den boer en poogde er zich mee onderwijs. Nog steeds wordt alhier aan uit de voeten te maken toen begrepen de leerlingen halve dagen les gegeven, de buitenlieden, dat ze volstrekt niet Alleen de leerlingen uit de hoogste met rechercheurs te doen hadden en klassen krijgen weer volledig onderwijs, en onmiddellijk zetten ze de beide vluch- Daar de bouw van geheel nieuwe telingen na. De boeren wisten een barakken weer met groote onkosten van de twee daders in het plantsoen gepaard gaat, wordt thaus een oud r- van Nieuweroord in te halen en te zoek ingesteld, of het niet mogelijk is grijpen en aan de inmiddels toege- de barakkeu, welke zijn gebruikt voor schoten politie over te geven, de Belgische vluchtelingen, bier ge- De portefeuille, die een inhoud had van ongeveer f740, werd op straat teruggeworpen, zonder dat de dief kans had, zich iets van het geld toe te ei $euen De andere straatroover was plaatst te krijgen. De „Tijd" schrijft: Het gedraai en geknoei met woorden heeft „de Tele graaf" niet geholpen, om zich uit de intusschen verdwenen, maar werd door verlegenheid te redden, nu haar eige- de politie in zijn woning aangehouden naar, den heer Holdert, en zijn helpers en gearresteerd, den heeren Schroder en Simons, door Binnenland.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1916 | | pagina 2