De grootste1 sproeten flinke Keukenmeid NotarisLG.VANGENDTteHeusden, NotarisLG. VAN GENDTteHeusden, Oproeping. TE R00P vos, Rijwielen en Onderdeelen. Arbeidsregisters gemeub. Kamer. Aanbeveling. publiek verkoopen: Bamss-Klesdiag- Magazijrt. Schapenmarkt 25, Mantels en Costumes Boerendienstbode, Actief AGENT gevraagd Bericht van inzet. Notaris J. M. C. PAAP te Werkendam, WITTE LEGHORNS. Engstraat, - HEUSDEN Groote voorraad. LAGE PRIJZEN. W. LAGRAUW Mieuwendijls:. Teleph. 251. Hautes-N ouveautés tegen lage prijzen. Den geheelen inboedel: Sigaren- en Sigarettenhandel OOK OP AFBETALING. Verkrijgbaar in den boek handel van L. J. VEERMAN te Heusden: ingenaaid in cartonnen omslag, voor 10 personen f 0.35. 35 - 0.50. 50 - 0.90, de torpodeering van de Tubantia, waarvan alle rijken .de schuld van zich afwerpen. Reeds^was^geconstateerd, dat stukjes brons, in een der sloepen van het verongelukte schip gevonden, afkomstig waren van de luchtkamer eener Schwartzkopff-torpedo doch thans heeft men ook gevonden een stuk van dezelfde torpedo voorzien van een nummer, waardoor het mogelijk zal zijn de afkomst te bewijzen. De zekerheid wordt in het algemeen zeer gewenschtdoch ook om voor de reederij uit te maken, wie de vijf A zes- millioen schadeloosstelling zal hebben te p betalen. Twee maal zeven-en-zestig. »Be Maastrichtsche Rechtbank veroor- deelde den zeven-en-zestigjarigen Sw., ge- boren te Beek (L.), voor de zeven-en-zes- tigde maal, zijnde 47 veroordeelingen in Duitschland en 20 in Nederland, tot drie maanden gevangenisstraf, twee dagen hech tenis en één jaar opzending naar een rijks werkinrichting. o Nachtelijke inbraak. Men schrijft ons uit Baarle-Nassau-Grens Te Casterlé bij Turnhout hebben des nachts drie zwartgemaakte bandieten inge broken in de boerderij der weduwe Thijs. Deze vrouw woont alleen met haar dochter, wier man Belgisch soldaat is en als krijgs- gevange in Duitschland verblijft; De kerels kwamen voor het bed der slapende vrou wen en (eischten het geld onder doodsbe dreigingen met vuurwapenen. Een som van ruim 1000 frs. werd meegenomen. Na een ijverig onderzoek der politie zijn een vijftal personen uit Turnhout aange houden, van wie reeds een paar bekente nissen hebben afgelegd, 't Is te hopen, dat de schurken voor goed onschadelijk worden gemaakt. Naar men zegt, is de weduwe Thijs door den schrik krankzinnig geworden. o Gedurende de afgeloopen week, zoo meldt men aan de N. R. Ct., werden op de Beneden-Waal gevangente Gorinchem 24 zalmen, wegende van 17 tot 31 pond, 7 schotzalmen, 13 elften en een parlij ri- viervischte Woudrichem 68 zalmen, 47 elften, alsmede een partij palingte Brakel 16 zalmen en 14 elften te Haaften 10 zalmen en 8 elftente Hurwenen 4 zal men te Rossum 8 zalmen en 4 elften te Bato's Erf 6 zalmen Aan de vischmarkt te Gorinchem be taalde men voor de zalm fl.52~fl.88, voor de schotzalmen flf 1.27, voor de riviervisch 20—30 ct., alles per k.g., voor de elften fl.40f3.40 per stuk. Papier. De verhooging van den papierprijs heeft thans de 125 percent bereikt. o Langzamerhand begint, dank zij het gestadig zakken van het water, de toe stand te Zaandam weer normaal te worden. De meeste paden in de Oostzijde en aan - den Zuiddijk zijn nu weer geheel droog, enkele uitgezonderd, die heel laag liggen. Het overgroote deel der vluchtelingen heeft de oude woning weer kunnen betrek ken, zoodat de kerk der Ned. Hervormde gemeente in de Oostzijde, Zaterdag kon worden ontruimd. Ook de Doopsgezinde p kerk in de Oostzijde, waar de zieke vluch telingen verpleegd werden, kon aan haar bestemming worden teruggegeven. Alleen in de drie scholen aan het Katte gat, de Stadswerf en aan 't Kalf bevinden zich nog te zamen ruim 200 vluchtelingen. Overwogen wordt, om dezen in één gebouw samen te brengen, om ook spoedig de scholen weer vrij te krijgen. Te Volendam zakt het water slechts zeer langzaam. De huizen in »het oude dorp« blijken bijna alle onbeschadigd te zijn, maar in het nieuwe gedeelte is de toestand minder gunstig. Er zijn plannen om daar een stoomgemaal te plaatsen, teneinde de uitmaling van den polder ten snelste te doen verloopen. In ieder geval zal het ook daarna nog heel wat tijd vorderen om het dorp weer bewoonbaar te maken, want in alle huizen is een laag slijk en vuil geko men, terwijl bovendien de rottende kada vers van de verdronken dieren van ernstige L gévolgen voor den hygiënischen toestand zouden kunnen zijn. Onze veestapel. Dezer dagen werd in sommige bladen in verband met den uitvoer van rundvleesch medegedeeld, dat volgens de verzekering van een tot oordeelen bevoegd persoon de Nederlandsche rundveestapel sedert 4913 met 50°/o vermindert en met het oog daarop algeheele sluiting der grenzen voor den uitvoer van rundvleesch zeer noodig zou zijn. Dat deze bewering niet op goede gronden steunt, moge schrijft het Haagsche Correspondentie-bureau uit het volgende blijken Bij eene in Mei 4915 in 48 gemeenten gehouden telling, bleek daar het aantal stuks rundvee nagenoeg 48°/o grooter te zijn, dan bij de in Mei 4910 plaats gevonden telling. Voorts is sedert Mei van het vorig jaar de uitvoer van vee en vleesch zeer normaal geweest, zoodat onzen rundveestapel dan ook allerminst is afgenomen. Integendeel kan op grond der in Mei 4945 gehouden telling worden aangenomen, dat de rundveestapel hier te lande buiten gewoon groot is. Vuil storten in de rivier de Maas. W. W. en J. B. beide te Woudrichem, ieder f 3 of 3 d. Vangen van mollen. L. J. v. D. te Almkerk, terug aan de ouders zonder straf. In staat van dronkenschap in 't openbaar de orde verstoren. G. B. te Hill en G. J. >L. te Babiloniënbroek, ieder f 45 of 40 d. Leveren met veel snccès de nieuwste zoowel gereed als naar maat. Burgerlijke Stand. Heusden, van 44 tot 14 April. GeborenAdrianus Maria, z. en Wilhel- mina Antonetta d. v. A. J. Walravens en van C. Greve. OverledenAdrianus Maria z. oud 2 d. en Wilhelmina Antonetta, d. oud 2 d. z. en d. van A. J. Walravens en C. Greve. Werkendam, van 7 tot 15 April. Geboren Adriana, d. van G. Vos en M. Koman. Nederhemert, over de maand Maart. GeborenJan Govert, z. v. L. Struijk en N. van Rijswijk. OverledenJan van Wijk, 35 j.Hendrik Dirk van Heivoort, 22 j. de Werken en Sleeuwijk van 7 tot 14 April. Ondertrouwd Antonie Duizer 29 j. met Hendrika Hermina Scheurwater 22 j. GetrouwdK. van Maanen 31 j. met J. C. Middelkoop 23 j. GeborenLeentje d. v. G. Vroegh en N. Stam. Overleden: Willem van Burgel 57 j. echtg. van Heiltje KasJannigje Visser 2 j. Kantongerecht te Heusden. Uitspraak van 43 April 1916. Openb. dronkenschap. F. v, d. B. te Bokhoven, f 5 of 3 d., A. C. L. te Wer kendam, f5 of 5 d. Loopen op beplanten grond. M. v. d. H. te Veen, f 5 of 5 d. Overt, trekhondenwet, D. M. V. te Veen, vrijspraak. Rijwiel zonder licht. R. N. te Aalburg en C. P. te Sleeuwijk, belden f4 of 2d. J. N. te Eethen, f3 of 2 d. Visschen met aalschaar verb. verk. en vern. bevolen. C. v. d. K. te Almkerk, f 10 of 5 d. Rijden op sneeuw met paard zonder bellen. C. S. te Almkerk, f 1 of 1 d. PREDIKBEURTEN. 16 April. Geref. kerk, vm. 9,30 u. leeskerk en nm. u. 6 ds. W. d. Jong van Dalfsen. Geref. kerk A, geen opgaaf. Geref. kerk B, vm. 9,30 en nm. 6 u. ds. Boeijinga. Chr. Geref. kerk, geen op gaaf. mans. H. Avondmaal. Babyloni'énbroek, vm. 9,30 u. ds. Blankhart. Beaoijen, vm. 10 en nm. 5.30 u. ds. Dierkens. Brakel, geen opgaaf. Geref. kerk, geen opgaaf. Loonschendijk, nm. 2 u. ds. Japchen. Geref. kerk, geen opgaaf. Geref. kerk. vm. 9.30 u. en nm. 2 u. ds. A. Taal van Brui- nisse. Geref. kerk, vm. 9,30 en nm. 3 u, ds. J. H. Telkamp te Ter Aar. Chr. Geref. kerk, vm. 9,30 en nm. 2,30 u. leeskerk. Heesbeen, nm. 2 u. ds. Ewoldt. Zz., geen dienst. Nieuwendijk, Ger. kerk, vm. 9,30 u. en nm. 2 u. ds. De Bruijn. Raamsdonk, nm. 2 u. ds. C. B. Holland. Raamsdonkveerv m. 9.30 u. ds. C. B Holland. Rijswijk, nm. 2 u. ds. Benders. Geref. kerk, vm. 9,30 en nm. 6 u. ds. Akkerhuis. L. Hermanides. Geref. kerk, vm. 9.30 en nm. 2 u. leeskerk. Loon op Zand. Gobius du Sart. ■a. en donkerste zomer- verdwijnen geheel na 't gebruik van één potje SFRUTOL. Alle goede drogisten in iedere plaats verkoopen Sprutol. Fabrikant: A. MIJN HARDT, Pharm. Fabr. ZEIST. Marktberichten Land van Altena, 44 April. Men besteedt thans voor: Vroege f Af Blauwe f3.50—f3.75, Zeeuwen f 3.75—f 4.00 alles per H.L. Wit hooi 4e kwaliteit f28.A f29. 2e kwaliteit voor de pers f4 8.A f49. Klaverhooi f 30.A f 32.Wit stroo f 49.A f24.Geel stroo f46.A f47. alles per 500 K.G. Varkens (75 k.g.) 30 A 34 cent, zwaardere varkens 44 A 45 cent per halve K.G. Boter f0.75 A f0.85 per halve K.G. Eieren f4.60 A f4.80 per 26 stuks. Almkerk, 44 April. Boter f 0.75, Win kelprijs 0.80 per half k.g. Eieren f4.55 per 26 stuks. Boter der zuivelfabriek f4.70 per k.g. Dussen, 43 April. De prijs der boter was heden vanaf f4.66 tot f4.77. Aanvoer 404 kilo. Zetting f4.70. Eieren f4.70 de 26 stuks. SleeQWjjk. Boter f0.72* per half K.G. Eieren f4.85 de 26 stuks. Kaatsheuvel, Zetting der boter f4.70 per kilo. Werkandam. Boter: marktprijs f0.82Vs, winkelprijs f 0.8772 per halve K.G. Eieren: f4.75 de 26 stuks. Waterhoogte Heusden. Hoog Water. Laag Water. 44 April 4.32 M. 0.80 M. N.A.P. 42 4.40 0.93 43 4.80 4.08 ADVERTENTIEN. Mevrouw dr. Erkelens, Schiedamsche weg 56, Vlaardingen, vraagt met Mei of later een v.g.g.v. Loon naar bekwaamheid. Reisgeld vergoed bij vacantie. Terstond gevraagd een tegen 4 gulden per week, te vervoegen bij T. A. KOOIJCK, Malthapolder, Bies- bosch, te DRIMMELEN. Een heer vraagt te Heusden tegen 6 Mei een Br. met prijsopgaaf enz. letters B. H. Bureau Dagblad sVlissingsche Courant« Vlissirfgen. tegen hooge provisie voor den verkoop van Sigaretten. Br. fr. aan The Royal Cigarette Company, Prinsegracht 446, Amsterdam. De zoo spoedige en serieuse vergoeding voor mijn gestorven paard door de Eerste Nederl. onderl. Paarden en Veeverzekering Maatschappij te 's-Gravenhage, Directeur de heer J. Folkerts, noopt mij die Maat schappij en haren vertegenwoordiger de Heer R. v. d. Steenhoven te Oud Heusden aan alle paarden- en veehouders ten zeerste aan te bevelen. R. v. D. POL. Wijk bij Heusden, 30 Maart 4946. zal op Donderdag 27 April 1916 v.m. 10 uur precies, ten sterf huize van nate- noemen erflaatster, aan de Waterpoort, aldaar, ten verzoeke van de erfgenamen van wijlen Mevrouw J. GEZELLE MEERBURG- DUIJSER, om contant geld, waarbijmahoniehouten ameublementen, dito en andere tafels en stoelen, dito penant kastje, dito buffet met marmerenblad, dito en andere ledikanten met toebehooren, nachtkastje, eikenhouten en andere linnen kasten, ouderwetsch spinet, dito latafel, dito stoelen, vloerkleeden, karpetten, gor dijnen, spiegels, schilderijen, lampen, porte- manteau, kamerscherm, lessenaar, kachels, fornuis, keukengerief, slede, heerenrijwiel, zinken badkuip, eenige voorwerpen oud blauw porcelein, koperen parapluiebak, fransch porceleinen vaas, enz. enz. Voorts: glas-, kristal-, blik-, koper- en aardewerk en hetgeen wat verder ten ver koop zal worden aangeboden. Te bezichtigen Woensdag 26 April 4916 van v.m. 10—12 en n.m. 44 uur. bericht, dat de onroerende goederen van de erven van Mevr. GEZELLE MEERBURG- DUIJSER, bij inzet en hooging is gebracht perceel 1 op f2200. 2 - 500. 3 -4750.— 4 -4430.— 5 - 4700.— De toeslag blijft bepaald op Woensdag 19 April e.k. v.m. 11 uur precies, in Hótel »CONCORDIA« te Heusden. De huizen met erven en het griendland van de Kinderen P. J. VISSER, staan in bod: Koop I f400.—, Koop H f400.— en Koop UI f725.—. De finale verkooping blijft bepaald op Woensdag 19 April 1916, des nam. 773 uur, in het café »WTinkc te Wer kendam, terwijl inmiddels hoogingen worden aangenomen en inlichtingen zijn te be komen ten kantore van notaris PAAP te Werkendam. Ieder, die iets te vorderen heeft van, verschuldigd is aan, of onder zijn berus ting heeft, behoorende tot de nalatenschap van den Heer DIRK FIECK gewoond hebbende te Werkendam en den 5 Maart 1916 overleden, wordt verzocht daarvan opgave, betaling of afgifte te doen ten Kantore van den vóór den 20en April a.s. 10 prachtige witte Leghorns, met dito Haan, zuiver ras, 9 maanden oud, beste leggers. Te bevragen bij E. A. VAN BALLEGOOIJEN, Win kelier, WIJK bij Heusden. bericht bij deze dat bij hem ver krijgbaar zijn de navolgende merken sigaren, vroeger verkrijgbaar bij den beer B. VAROSSIEAU. Wilhelmina (Koninginnen) 2 cents sigaar. Mexico 2 Elvira 2 Pottulo 2 Hollandsche damper 2>$ Ski Sport 3 TEVENS VERKRIJGBAAR: TOF 2H Meeuwtjes 2X x> Brazielknakjes 2X Justus v. Maurik verp. in busjes 40 st. A 25 ct. Jachtclub d 20 A 50 Genta 3 cents sigaar. Regout 3, 4 en 5 Flor de Colon 4 Flor de Valez 6 Ralp Emerson 7 x> enz. enz. Alle soorten Sigaretten van de goedkoopste tot de dnnrste soorten. Winkeliers genieten korting. Elke 25 personen meer 40 cent. Hemden, vm. 10 u. en nm. 6 u. ds. Ruijsch van Dugteren vm^ Bevest. v. lidmaten. Werkendam, vm. 9,30 u. en nm. 6 u. ds. v. d. Pol. Aalst, nm. 2 u. ds. Anker, Brakel. Geref. kerk, vm. 9,30 en nm. 2 u. leeskerk. Aalburg, vm. 9,30 u. ds. Ewoldt. (Be vestiging van Lidmaten). Almkerk, vm. 9,30 en nm. 2 u. dr. Montijn. Andel, vm. 9,30 en nm. 2 u. ds. A. B. v. d. Put. Baardwijkvm. 10 u. ds. Louwe Kooy- Capelle, vm. 9,30 u. en nm. 2 u. ds. Koster. Doeveren, vm. 9.30 u. ds. Bastiaanse. Drongelen, geen dienst. Drunen, vm. 10 u. ds v. d. Hoff. Drimmelen, geen opgaaf. Du88en, geen opgaaf. Eethen, vm. 9,30 u. ds. v. d. Pol uit Meeuwen, bediening H. Avondm. Gameren, nm. 6,30 u. ds. Van Ingen. Geref. kerk. vm. 9,30 en nm. 2 u. ds. Diemer. Geertruidenberg, (Evangelisatie) Genderen, vm. 9.30 u. ds. Feykes. Gie88en, vm. 9.30 u. ds. Benders. 's Gravemoêr, vm. 9.30 en nm. 2,30 u. ds. E. van Meer. Herpt, geen dienst. Meeuwen, geen dienst. Nederhemert, Nz. nm. 2 u. ds. Verloop. Sleeuwijk, vm. 9,30 u. ds. Visch. Sprang, vm. 9,30 u. en nm. 2 u. ds. Vreugdenhil. (Bevest. v. lidmaten) Geref. kerk, vm. 9,30 u. en nm. 2,30 u. een predikant. Uitwijk, v.m. 9,30 u. en nm. 2 u. ds. W. Veen, vm. 9,30 u. en nam. 2. u. dr. Tjalma. Vlijmen, vm. 10 u. ds. Ossewaarde. Waspik, vm. 9,30 u. ds. Japchen v. Woudrichem, vm. 9,30 en nm. 2 u. dr. Wijkvm. 9,30 u. en nm. 2 u. ds. Gobius du Sart.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1916 | | pagina 3