J. ELEKAN, Staan ter Dekking. Jupiter de fotteleur RINALDO, A. de QRAAFF Babiloniënbroek. Speciaal ingericht voor reparation. Wat is de oorzaak? Hötol JAN QUBTZIV. Bondsrijwielhersteller Qroote sorteering Rijwielbanden en diverse onderdeelen. Uitgever: L. J. VEERMAN, Heusden. No. 3559, Zaterdag 15 April 1916. üt- 3ansstr. 's-BOÜGH. Rijwielen en Landbouwwerktuigen. Alle gewenschte merken. „DE KROON", Dit blad verschijnt WOENSDAG en ZATERDAG. Abonnementsprijs: per 3 maanden 0.75, franco per post zonder prijsverhooging. Afzonderlijke nummers 5 cent. A'dvertentiën van 16 regels 50 ct. Elke regel meer 71/» cent. Groote letters naar plaatsruimte. Advertentiën worden tot Dinsdag- en Vrijdagmiddag 4 uur ingewacht. BINNENLAND. De j>Colombia« op een mijn ge loop en. Het stoomschip »Colombiae, van den Kon. West-Indischen Maildienst, onderweg van Baltimore via Londen naar ons land met een lading regeeringsgraan, heeft des ochtends vroeg nabij de Oostelijke Galloper- r boei averij bekomen, waarschijnlijk door het loopen op een mijn. Niemand van de opvarenden heeft letsel bekomen. De kapitein hoopte het schip met eigen kracht naar Londen te kunnen brengen. Het Noorweegsch stoomschip »Nanna« ver- - gezelt de Colombia®. De Colombia#: deed haar eerste reis. Zij is op de werf van de Ned. Scheeps- bouw-Mij. gebouwd en het nieuwste schip van den Kon. W.-I. Maildienst. Na terugkomst te Amsterdam zou het schip worden afgeleverd aan een maat schappij te New-York, die het schip heeft gekocht. De »Colombia« had 4300 ton maïs voor de regeering aan boord. o De Tubantia. De Raad voor de Scheepvaart deed gis teren uitspraak inzake de Tubantia. De verklaringen der getuigen en van den deskundige bewijzen, dat de ontplof- fc1 fing is veroorzaakt door een torpedo, welke op eenigen afstand onder een hoek van 6 streken, hetzij door een onderzeeër, hetzij door een torpedoboot is afgeschoten, zonder eenige voorafgaande waarschuwing. Deze torpedo is gebleken een bronzen Schwarz kopf-torpedo te zijn en was blijkens de afwezigheid van eenig ander schip in de nabijheid, bestemd de Tubantia te treffen. De Palembang. Gisteren had de Raad voor de Scheep vaart uitspraak inzake van het s.s. »Pa- lembang«. Uit de afgelegde verklaringen is den Raad gebleken, dat drie ontploffingen heb ben plaats gehad. De eerste ontploffing is veroorzaakt door het springen op eenigen afstand van het s.s. »Palembang« drijvende mijn, waarop door den torpedojager werd geschoten. De tweede ontploffing is veroorzaakt door een torpedo, welke, op eenigen afstand afgeschoten, de ïPalembang«' heeft getrof fen. Deze torpedo kan niet door den Engel- 'jchen torpedojager zijn afgeschoten, immers de bellenbaan liep op eenige meters voor den boog van dit vaartuig over en kwam dus, van de »Palembang« afgekeerde zijde van den torpedojager te voorschijn. De mogelijkheid is echter niet uitge sloten, dat deze torpedo op den torpedo- jager gericht was, doch, deze missende, de Palembang® heeft getroffen. De derde ontploffing moet eveneens aan een torpedo geweten worden, gelet op de verklaring van den lsten stuurman, die zeer duidelijk de bellenbaan op 6 streken aan S.B. op de »Palembang« aan zag komen. Deze torpedo was op de Palem bang® zelve gericht, immers de torpedo jager was toen reeds op grooten afstand van de ïPalembang® verwijderd. Ontevreden Militairen. Sedert eenigen tijd heerschte onder de militairen teLeiden eenige ontevredenheid in verband met het inhouden van verloven. Daarbij kwam, dat niet alle militairen op voet van gelijkheid in dezen schijnen te worden behandeld en de eene compagnie meer verlof krijgt dan een andere. Dinsdagmorgen kwam het tot een uit barsting. Een drietal compagnieën van een bataljon weigerde uit te rukken, wat aan leiding gaf tot eenige consternatie op straat. Ten slotte hebben de manschappen toch nog hun verzet opgegeven. Een twintigtal der voormannen zijn op Gravensteyn in arrest gesteld. Verhooging van prijzen van drukwerken. In de op 7 dezer gehouden algemeene ledenvergadering van de districtsafdeeling Amsterdam en Omstreken van den Ned. Bond van Boekdrukkerijen, waar zeer veel leden aanwezig waren, werd met alge meene stemmen besloten, tot verhooging van de prijzen van drukwerken over te gaan. Zooals men ons mededeelde, is de aan leiding tot deze prijsverhooging hoofdzake lijk gelegen in de buitengewone stijging der papierprijzen en der prijzen van andere grondstoffen, benoodigd bij de vervaardiging van het drukwerk. o Een doodelijke steek. Het dienstmeisje E. H., te Nieuwolda, dat Woensdag een steekwonde in den nek werd toegebracht, door K. V., is aan de gevolgen daarvan overleden. De dader is gevankelijk naar Groningen gevoerd. o Nekkramp. Omtrent de gevallen van nekkramp, welke zich te 's Gravenhage onder de burgerij hebben voorgedaan, wordt van bevoegde zijde vernomen dat tot dusver 9 personen als lijdende aan de ziekte in de Ziekenhuis-barakken aan de Zusterstraat ter verpleging zijn opgenomen. Een der patiën ten, een jongmensch, is overleden. Twee der acht overige patiënten voor 't mee- rendeel kinderen zijn herstellende. In het Elizabethsgesticht te Leiden wordt een meisje uit Lisse, dat aan nekkramp lijdende is, verpleegd. o Smokkelaar gedood. Onder Milsbeek zijn Maandagmiddag twee smokkelaars uit Ottersum door de grens wacht aangeschoten. De een, P. genaamd, kreeg een kogel in het hoofd en verkeert in levensgevaar. De ander, A., is later met een schot in den rug dood achter een struik gevonden. Des morgens in de vroegte heeft een heer, die met een auto van Sneek naar Leeuwarden reed, twee Russische soldaten aangetroffen. Zij waren in vier dagen daarheen geloopen en wisten nog niet dat zij in Nederland waren. De autobestuurder zond hen naar de politie te Roordahuizum. Ze zagen er zeer armoedig uit. o De toestand. De Regeering heeft Woensdagmiddag aan de Eerste Kamer in geheime zitting dezelfde mededeelingen betreffende den al- gemeenen toestand gedaan, welke zij ver leden week aan de Tweede Kamer deed. Het comité-generaal der Eerste Kamer duurde een kwartier. o Een Nederlandsch stoomschip en Zeppelin- bommen. Het Nederlandsche stoomschip >Midsland«, van de Scheepvaart- en Steenkolen-Handels maatschappij te Rotterdam, was, naar de Tel. meedeelt, in den nacht van 3 op 4 April bijna het slachtoffer geworden van Zeppelin-aanvallen. Het vaartuig was den 3den April, vroeg in den morgen, van Harlingen vertrokken. Tegen donker kwam men in de nabijheid van het lichtschip Newerk bij Yarmouth. De gezagvoerder besloot daar te ankeren en liet de vuren opsteken. Ook droeg het vaartuig alle kenteekenen, om het als neu traal te doen herkennen. Het heklchti brandde nabij de Nederlandsche vlag. Des morgens om 4 uur het was nog donker en het zicht was slecht werd de bemanning gewekt door een drietal zware slagen. Het geheele schip dreunde en algemeen vermoedde men, dat het vaar tuig getorpedeerd was. De donkeyman M. Smit, die onmiddellijk na de slagen aan dek was, deelde ons mee, dat hij, boven komende, duidelijk het snor ren van motoren hoorde. Hy begreep toen, dat 't een Zeppelin was, die bommen had geworpen. Na één minuut hoorde men wederom zware slagen, thans een negental vlak achter elkaar. Groote waterzuilen stegen omhoog; het vaartuig werd niet geraakt. Volgens den uitkijk waren de eerste drie bommen op ongeveer 50 meter van het vaartuig geworpen. Uit de plaats, waar de bommen neerkwamen en uit het feit, dat het snorren der motoren zich van de kust verwijderde, maakt men op, dat de Zeppelin zich van de kust verwijderde. Het zal de Zeppelin geweest zijn, waar van in een Havas-telegram melding werd gemaakt, dat hij in den nacht van 3 op 4 April door de afweerkanonnen was ver jaagd. Ten einde zich te verlichten, schijnt men alle bommen lukraak in zee te hebben uitgeworpen, om vervolgens ijlings de vlucht te nemen. o Opkomst militie uitgesteld. Door het departement van Oorlog wordt medegedeeld, dat, in verband met het voor komen van gevallen van nekkramp in ver schillende gemeenten van ons land, de opkomst van de miliciens der lichting 1916 en landstormmannen, die in het tijdvak van 1620 April e.k. was vastgesteld, tot een later te bepalen tijdvak wordt uit gesteld. 's-Bosch. Een fietser stond te sukkelen met zijn rijwiel. Een agent van politie, in burgerkleeding, wilde hem helpen. Toen vroeg de fietser of hij het rijwiel wilde koopen voor f8.De agent rook lont, ontpopte zich als politieman, en nam fietser en fiets mede naar het politie-bureau, al waar bleek, dat de fiets aan den Westwal gegapt was. o Geen wittebrood meer. Van 14 dezer af zullen de meelfabri kanten voorloopig geen tarwebloem meer mogen malen. Zoodra de in den lande bij de fabrikanten en bakkers aanwezige De meesten onzer houden van verpoo- zing, maar offeren dikwijls hun geld, nacht rust, spijsvertering en kracht eraan op. Het is niet altijd goed om medicijnen te gebruiken bij het eerste teeken van kwalen. Een verkeerde gewoonte kan er de oorzaak van zijn. Houdt daarmede op en gij voor komt dikwijls den oorsprong. Als uw maag, ingewanden, geest of zenuwen om rust vragen, geeft hun dan rust in plaats van medicijnen. Maar als gij u dof, slaperig en zenuw achtig blijft voelen, als gij lijdt aan hoofd pijn, duizeligheid, rugpijn en waterstoor nissen, vragen uw nieren om hulp en dienen zij behandeld te worden met Fos ter's Rugpijn Nieren Pillen. Met behulp daarvan en een eenvoudig dieet, meer rust, slaap en voldoende lichaamsoefening, en door het vermijden van te veel inspanning, zorgen en buitensporigheden, kunt gij spoedig uw normale gezondheid herkrijgen, en hebt gij minder behoefte aan medicijnen. Het is niet moeilijk om zich aan een geneesmiddel te wennen, maar Foster's Pillen werken spoedig en het is niet noo- dig om haar altijd te blijven gebruiken. Verkrijgbaar bij alle goede drogisten k f 1.75 voor één, of f 10.voor zes doo- zen. Eischt de echt- Foster's Rugpijn Nieren Pillenweigert elke doos, die niet voor zien is van neven staand handelsmerk. voorraad bloem is verbruikt, doch in ieder geval uiterlijk van Maandag 24 April af, zal slechts bruin tarwebrood (brood van ongebuild tarwemeel) gebakken mogen wor den. Het Rijksgraanbureau zal echter op verzoek van de burgemeesters bloem be schikbaar stellen ten behoeve van die per sonen voor wie op medische gronden het gebruik van bruin tarwebrood onraadzaam geoordeeld wordt. De betrokken personen zullen een verzoek daartoe moeten doen bij den burgemeester hunner gemeente, onder overlegging van een geneeskundig attest. De Minister van Landbouw, Nijverheid en Handel, meent te mogen verwachten, dat zoodra algemeen bruin tarwebrood zal moeten worden gebruikt, dit voor hen, die te voren gewoon waren wittebrood te ge bruiken, geen reden zal zijn om zich te bedienen van het goedkoope bruin tarwe brood, dat op broodkaarten wordt verkrijg baar gesteld. ADVERTENTIEN. KANTOOR VAN RECHTSKUNDIG ADVISEUR, Havenstraat 5 (nabg het station) 's-BOSCH. ADVIES en BIJSTAND met betrekking tot processen, strafzaken, faillissement, nalatenschappen, boedelschei ding, voogdij, curateele, echtscheiding, ar beidscontract, enz. Behandeling van alle voorkomende Rechtszaken, zoowel bij Rechtbank als bij Kantongerecht, innen van Schuld vorderingen, regeling zaken van debiteuren met hunne schuldeischers, ma ken van Contracten, Requesten, enz. enz. Degelijke en prompte afwerking. Bill ij k e Conditiën. N.B. Bij niet inkomen der schuldvor deringen in der minne, worden geen kosten in rekening gebracht. Zondags na I uur kantoor gesloten. De zwaargebouwde, Stamboek- en Premiehengst, Belgisch Ras, KleurVos, met Kol en Snep, hoogte 1.65 M., ingeschreven onder No. 391. N. S. Vader jCONDE®, No. 61878. B. S. Moeder »CALINE DE ROTTELEUR No. 81687. B. S. Komt eiken Dinsdag bij A. v. DUINEN Kalverwaard de overige dagen bij AREND VERSCHOOR, te Almkerk. Jupiter de Rotteleur werd be kroond, op de Centralekeuring te Breda met een premie van f 500. Delsgeld. t ÏO contant, drachtig: f 5 bovendien, de welbekende meermalen met eerste prij zen bekroonde, Stamboek en Premiehengst, gekruist Oldenburgsch ras, kleur zwart, hoogte 1.65 M., ingeschreven onder No. 33 N. S. T. G. Vader »DIAMANT«, No. 645 N. P. S. Moeder »HENDRIKA«, No. 3066 N. P. S. Komt eiken Vrijdag bij W. VAN DER PLUIM Dussenpolder, 5 minuten vanaf Keizersveer a.d. Straatweg, de overige dagen bij AREND VERSCHOOR, te Almkerk. I>eligeld f ÏO contant. 3 minuten van 't Station. Restauratie den geheelen dag. STALLING voor AUTO'S FIETSEN, PAARDEN en RIJTUIGEN. Aanbevelend, JAN GEERTZEN. Interc. Telef. 436. Handel in: Inruilen tegen de hoogste waarde. Gemakkeirjke betalingsconditiën. Scherp COnCUreerende prijzen. Beleefd aanbevelend. KOOPT steeds in den Bosch's Goedkoopste Manufacturen en Beddenmagazijn Hooge Steenweg 4. Gebr. I BIVK. DEN BOSCH. Japonstofien. Mousselines. Katoentjes. Overhemdendrills. Wit Katoen. Graslinnen. Oogjes en Blokjes. Engelschleer. Manchester. Dames Ondergoederen. Corsetten. Handschoenen. Ceintuurs. Kanten kragen. Galons-Kantstof. Linten-Tressen. Kindermutsen. Garneering. Sporthemden. Boezeroens. Blauwe Jassen. Blauwe Broeken. Blauwe Kielen. Manch. Broeken. Baeverteen Broeken. BI. piqué Broeken. Schilderskielen. Bedden en Dekens. Matrassen. Ledikanten. Karpetten. Vloerzeil. Linoleum. Gordijnen. Cocosloopers. Matten. Vaste pryzen A Contant, voor Het Land van Heusden en Altena, de Langstraat en de Boaimelerwaard. BIJVOEGSEL. Ik»

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1916 | | pagina 5