Boerendienstbode gemeub. Kamer. Deurwaarder FRIEDLI, NotarislG.ïAN GENDTteHeusden, publiek verkoopen: Oproeping. Staat ter Dekking, ÖARDUS, Wei- en Bouwland, Notaris PAAP te Werkendam, Nieuwe eu tweedehands RIJWIELEN. J. v. d. MEER, GENREREN. (S.B.) C. iouman t Kastranden en Kastpapier Wanneer de bloedarmoe- komt, gaat de schoon heid weg. 1 Tabletfei n ■aiiiiii lllllllllilllllllll iiiuniiiiiiuiiii 1111111111 PUBLIEK VERK00PEN: Notaris J. M. C. PAAP te Werkendam, Openbare Verhuring Steeds voorradig: Banden en Ondeideelea. Boekhandel L. J, VEERMAN. In Huis Met volledig pension. Zaterdag 22 April 1916 tegen contante betaling Den geheelen inboedel: publiek verhuren: Verkrijgbaar bij: Geregelde Stoombootdienstén wezig zal zijn, wiens stem de beslissing kan geven, wordt |met 1 stem tegen (v. Andel) besloten, deze voorstellen in een eerstvolgende vergadering te bespreken. Nu blijft nog over de ontslag aanvrage van den heer P. H. v. Alphen hoofd der M. U. L. 0. school alhier, ten gevolge zijner benoeming als hoofd der school te Odoorn. De Voorzitter zegt dat B. en W. dit ontslag eervol willen verleenen tegen 1 Augustus of zooveel eerder, als de heer v. Alphen dit nopdig oordeelt. Wordt met algemeene stemmen goedgekeurd. Als gevolg dezer benoeming is het noodig een oproeping te doen voor een Hoofd der M. U. L. O. school. Besloten wordt deze oproeping tegen 8 Mei en akte wiskunde met 2 taaiakten verplicht te stellen, op een salaris van f 1450.maximum 1650. met f200.voor het gemis van vrije woning. Niets meer aan de orde zijnde en niemand meer het woord verlangend sluit de Voor zitter de vergadering. Ieder leed groeft een rimpel, men heeft dit dikwijls gezegd en niets is meer waar. Voordat de bloedarmoede in uw gestel te groote verwoestingen aangericht en te veel rimpels in uw gelaat gegroefd heeft, moet gij de Pink Pillen nemen, zij zullen u ge nezen. De schoonheid is een geschenk der natuur, men moet haar weten te bewaren. Mej. Renée Giraudon, wonend te Parijs, 12, boulevard Sant-Michel, is hevig door bloedarmoede aangegrepen geweest, zij heeft toen de Pink Pillen te hulp geroepen, en het duurde niet lang of zij zag haar lijden verdwijnen. «Eenigen tijd geleden, ben ik door bloed armoede zeer spoedig zwak geworden. Ik zag er sletht uit en leed onophoudelijk. Als ik geen schele hoofdpijn had, had ik maagkrampen, als de maagkrampen mij met rust lieten, had ik verblindingen of duizelingen. Mijne krachten waren vermin derd en ik kon mijn werk niet meer doen. Men heeft mij voorgeschreven uwe Pink Pillen te gebruiken, en die hebben mij dadelijk heel veel goed gedaan. Al mijne ongemakken zijn verdwenen, ik ben weer sterk geworden, en zie er gezond uit.« De Pink Pillen zijn verkrijgbaar f 1.75 per doos en f 9 per 6 doozen, bij het Generaal Depot der Pink Pillen, Da Costa- kade 15, Amsterdamvoor Heusden en Omstreken bij G. Malingré, Drogist te Heusden, de firma P. J. van Gils, Apotheek te Waalwijk, en verder bij verschillende apothekers en goede drogisten. BINNENLAND De «Tubantia.« Op de reeds vroeger medegedeelde vra gen van het Kamerlid den heer Nierstrasz over de voornemens van de regeering ten aanzien van het onderzoek der vraag, wie voor den ondergang der »Tubantia« aan sprakelijk is, heeft de minister van Bin- nenlandsche Zaken thans geantwoord, dat de regeering niet voornemens is dit onder zoek over te laten aan de reederij van het schip. De regeering zet zelf dat onderzoek, voor zoover het haar mogelijk is, met voortvarendheid en nauwgezetheid voort. De regeering zal voortgaan het feiten materiaal benevens de rusultateu der in structie openbaar te maken voor zoover deze openbaarmaking het verder onderzoek niet zal schaden. Belemmering van graan-aanvoer. Naar ons uit 's Gravenhage wordt ge meld weigert de Engelsche regeering thans de levering van bunkerkolen aan booten die Regeeringsgraan in Argentinië gaan halen, tenzij deze booten met lading van La Plata in Engeland terugkomen. Dit blijkt uit een zoodanige weigering om kolen te leveren aan het stoomschip «Ittersum* van de maatschappij Oostzee, dat te Sun derland ligt om kolen in te nemen. Zoodoende maakt de Engelsche regeering den invoer van tarwe in ons land door de Nederlandsehe Regeering onmogelijk. Blijkens een door de directie van den Kon. West-Indischen Maildienst ontvangen telegram betreffende het stoomschip «Co- lumbia« arriveerde dat stoomschip te mid dernacht te Gravesend. De toestand van het schip is onveranderd, behoudens ruim II, waarin bij aankomst 2 voet water stond. Verder zinken wordt door de scheeps pompen voorkomen. Het Noorsche stoomschip «Nanna« was het eerst ter plaatse om assistentie te verleenen, later kwam het Belgische stoomschip «Martha* en dertig minuten later een Britsche torpedoboot. De vaart naar Gravesend duurde 18 uren. Het schip heeft een groot gat onder bak boordsboeg. Omtrent verdere schade is nog niets bekend. o De stoomtreiler Louis Groen Jr. heeft te IJmuiden aangebracht zeven schipbreu kelingen, zijnde de geheele bemanning, van den Deenschen driemaster Provenmet een lading zout van Setubal naar Gothen burg, welke schoener Woendagmorgen 7 uur op 22 mijl afstand van het vuurschip Smitknol door een Duitsche duikboot met brandbommen tot zinken is gebracht. Men kreeg tien minuten tijd om het schip te verlaten. De duikboot-commandant wei gerde de boot naar het vuurschip op sleep touw te nemen. Nadat de bemanning 56 uur in de open boot had rondgedreven, werden zij totaal uitgeput door den stoom treiler op 55 gr. 25 m. N. B. en 5 gr. O. L. opgepikt. o Het wrak van den onlangs bij den Noord- hinder getorpedeerden Nederlandschen schoe ner «Geziena Helenac is door twee sleep- booten naar Maassluis opgesleept. Het Nederlandsehe stoomschip «Kelber- gen,c met een lading graan van Baltimore naar Leith, heeft, toen het twee dagreizen van de Engelsche kust was, een Engelsche verdedigingsbernanning aan boord gekregen, die met handgranaten, bommen en ander oorlogstuig gewapend was om het Neder landsehe schip tegen eventueele aanvallen van Duitsche onderzeeërs te beschermen. De Nederlandsehe bemanning had tegen een dergelijk optreden begrijpelijke bezwaren. Van de zijde der zeelieden is deze zaak dan ook aanhangig gemaakt bij het ministe rie van Buitenlandsche Zaken. Gisterenmorgen waren 3 werklieden bezig op een stelling buitenboord van een in aanbouw zijnd stoomschip op de werf van de Rotterdamsche Droogdok Maatschappij, aan de Boven Heijplaat. Door het losschieten van eenige planken, vielen de drie werk lieden van een hoogte van 13 k 14 meter. De 30 jarige H. bekwam ernstige inwendige kneuzingen en is reeds overleden. De 31- jarige C. brak het linkerbeen en de linker kaak. De derde man bekwam geen letsel. De beide anderen zijn naar het Diaconnes- senhuis gebracht. o Vredesbeweging. Zou het waar zijn Het N. v. d. Dag wijdt hieraan een hoofdartikel, waaruit we de eerste passage aanhalen. «Bedriegen we ons nietontspruiten «daar, tegelijk met het jonge lentegroen, kiemen van vrede in de met bloed ge- «drenkte slagvelden Men weet niet hoe 't komen zal, maar er zit iets in de lucht »in den dartelen, nog guren voorjaarswind »is er als een ademtocht van hoop. «Zeker niet de woorden, gewikt en ge- wogen, van de machthebbers in beide «kampen, geven nog recht tot veel opti- »misme. Evenmin de onverminderde kre- »ten van woede en haat in de pers, bei- «derzijds. Wanneer we echter alles met «elkaar in verband brengen dan blijkt wel, «zooals dezer dagen een vergelijking tusschen «Asquith's en v. Bethmann's redevoeringen «aantoonde, dat de geest der ministerieele «uitingen althans de mogelijkheid van toe snadering niet «uitsluit.* o De aanhouding onzer mails. De minister van Buitenlandsche Zaken heeft aan de Tweede Kamer doen toekomen afdrukken van de twee nota's, die de Neder landsehe Regeering, naar aanleiding van het bekende Memorandum betreffende de inbeslagneming van over zee vervoerde brievenpost haar door den Britschen en door den Franschen gezant op 1 April j .1. namens hun Regeeringen overgelegd onderscheidenlijk tot de Britsche en tot de Fransche Regeering onder dagteekening van 11 April j.l. heeft gericht. o Een werkman van de hoefijzerfabriek «Hippos* te Dordrecht, die ontslagen was, heeft dit op den magazijnmeester der fabriek, aan wien hij dit ontslag weet, trachten te wreken. Hij heeft hem in zijn woning met een mes verschillende wonden aan het hoofd toegebracht. Daarna heeft hij het wapen tegen zich zeiven gekeerd en zich zoo ernstig verwond, dat de weg naar zijn kosthuis door bloedsporen was aangewezen. Zijn toestand is niet zonder gevaar. o Gisternacht trachtten eenige personen een partij spek bij Zevenaar over de grens te brengen. Zij werden opgemerkt door een aldaar surveilleerenden kommies en een als hulpkommies dienstdoend soldaat. Omdat er geen gevolg werd gegeven aan het bevel halt te houden, werd op de smokkelaars geschoten, met het gevolg; dat een hunner werd gedood. Ongelukken. Hedenmorgen was de sergeant-torpedist J. v. d. Meiden uit Helvoet aan boord van den mijnenlegger «Triton*, liggende aan de ponton van de Maatschappij «Zeeland* te Vlissingen, bezig met het nazien eener mijn, toen onverwachts de mijnrevolver afging, waardoor de sergeant in de borst werd getroffen en onmiddellijk gedood werd. Verlof ingetrokken. Het Paaschverlof voor de Israëlitische militairen wordt ingetrokken. o Militaire verloven. Aan de troepen is naar de «Asser Ct.< mededeelt, het volgende telegram van den opperbevelhebber van land- en zeemacht bekend gemaakt «Regeering en ik verliezen geen oogen- blik persoonlijke belangen van de militairen uit het oog, maar zoolang de Regeering schorsing der periodieke verloven in Staats belang noodzakelijk acht, moet particulier belang hiervoor wijken. De soldaten moeten vertrouwen hebben in Regeering en opper bevelhebber en hierin berusten. Comman danten moeten hun duidelijk maken, dat de tegenwoordige toestand niet langer zal duren dan Regeering in Landsbelang be slist onvermijdelijk acht.* Marktberichten "S-B0SGh, 14 April. Op de heden gehou den veiling werden aangevoerd 119867 ge garandeerd versche inl. hoender-eieren, waarvoor werd besteed van fl.15 tot f 1.20 per K.G. Oosterhont, 18 April. Boter fl.68 fl.70 per K.g. Eieren 26 ét 28 cent de 4 stuks. Sleeaw\jk. Boter f 0.80 per half K.G. Eieren fl.70 de 26 stuks. BOTER, KAAS en EIEREN. Rotterdam, 17 April. Zeeuwsche eieren f6.25 f7.Overmaassche dito f7. f7.50 de 100 stuks. GRANEN enz., MEEL en OLIËN. Rotterdam, 17 April. Binnenlandsche Granen. Tarwe maar matig aangeboden en hooger betaald. Per 100 kg, f 17.50 tot f 18. in een bijzonder geval iets meer betaald. G'erst. Winter en zomer weinig aange boden, eveneens hooger betaald. Per 100 kg. van f 18.25 tot f 18.75. Chevalier niet getoond. Haver eveneens weinig getoond. Per 100 kg. van f 16.50 tot f17. Rotterdam, 17 April. Buitenlandsche Granen. (Bericht van de makelaars Hagen beek Van der Schalk.) Stemming vast. Gerst per 2000 kg. Californische dispo nibel f393, Laplata nieuwe oogst disp. f370, dito stoomend f368, Amer. feeding disp. f365, Malting disp. f375. Haver per 100 kg. 38 pd. White clip ped disp. f 17.25, Canada No. 2 disp. f18.Californische disp. f18. Boekweit per 2100 kg. Prime State- Canada disp. f410. GROENTEN, FRUIT en AARDAPPELEN. Rotterdam, 17 April. Aardappelen. Brielsche kralen ffZeeuw sche blauwe f 4.25 4.75, bonte f 4.75 f 5.eigenheimers f 4.f 4.25, Geldersche kralen fa fblauwe ffFriesche^ eigenheimers fa fSpuische dito f 4.10 f4.30, poters f3.f£3.25,^ bravo's f3.60 k f3.80, Red Star ^3.30^ f 3.60 per heet. Met weinig aanvoer en veel vraag. HH behooren steeds Wy bert-fa- §H| ÜH bietten bij de hand te zijn, om gs Hl ze bij hoesten, verkoudheid of katarrhale aandoeningen direct te kunnen aanwenden. Zij sma- s HH ken aangenaam en hebben veel üj uitwerking. Waterhoogte Heusden. Hoog Water. 14 April 1.80 M. 15 1.58 16 1.60 17 1.41 Laag Water. 1.09 M. N.A.P. 1.14 1.13 1 17 LAATSTE BERICHTEN. Aanval der Duitechers, die een klein voordeel behalen, ten oosten van de Maas. De Russen naderen Trebizonde. Een Noojsch schip tot zinken gebracht. ADVERTENTIEN Eene P. G. bekend met melken, enz. wordt gevraagd door A. VAN BRUCHEM, Landbouwer te MEEUWEN (Kasteel). Huur f175.'sjaars. Een heer vraagt te Heusden tegen 6 Mei een Br. met prijsopgaaf enz. letters B. H. Bureau Dagblad «Vlissingsche Courant* Vlissingen. des voormiddags ten 10 uur, zal ten verzoeke en ten huize van den Heer J. VAN DER HOEVEN, Rijksveldwachter te Heusden, Waterpoort, kasten, stoelen, tafels, spiegel, ledikant, prachtiger» Staten Bijbel met platen, klok, schilderijen, naaimachine, glas- en aarde werk, vloerzeil, kanarievogels, 2 varkens, 14 kippen, kruiwagen, waschmachine, stookpoifornuis, hondenhok, planken, palen, regentonnen, kettinggaas, weegschaal met touwen, z g. n. hooiweger enz. Te zien op den dag der verkoo- ping van 8—10 uur. zal op Donderdag 27 April 1916 v.m. 10 uur precies, ten sterf huize van nate- noemen erflaatster, aan de Waterpoort, aldaar, ten verzoeke van de erfgenamen van wijlen Mevrouw J. GEZELLE MEERBURG- DUIJSER, om contant geld, waarbijmahoniehouten ameublementen, dito en andere tafels en stoelen, dito penant kastje, dito buffet met marmeren blad, dito en andere ledikanten met toebehooren, nachtkastje, eikenhouten en andere linnen kasten, ouderwetsch spinet, dito latafel, dito stoelen, vloerkleeden, karpetten, gor dijnen, spiegels, schilderijen, lampen, porte- manteau, kamerscherm, lessenaar, kachels, fornuis, keukengerief, slede, heerenrijwiel, zinken badkuip, eenige voorwerpen oud blauw porcelein, koperen parapluiebak, fransch porceleinen vaas, enz. enz. Voorts: glas-, kristal-, blik-, koper- en aardewerk en hetgeen wat verder ten ver koop zal worden aangeboden. Te bezichtigen Woensdag 26 April 1916 van v.m. 10 12 en n.m. 14 uur. Ieder,die iets te vorderen heeft van, verschuldigd is aan, of onder zijn berus ting heeft, behoorende tot de nalatenschap van den Heer DIRK FIECK gewoond hebbende te Werkendam en den 5 Maart 1916 overleden, wordt verzocht daarvan opgave, betaling of afgifte te doen ten Kantore van den vóór den 20en April a.s. de zesjarige, hoog in 't tuig gaande, Stam boek en premiehengst kleur Vos. hoog, 1.63 cM. ras tuigpaard. Eiken Dinsdag en Vrijdag bij ARIE DE GRAAF te Babiloniënbroek van onder Werkendam en de Werken. zal op Woensdag 26 April 1916 des avonds te zeven uur in het café «WINK* aldaar ten verzoeke van de erfgenamen van wijlen den Heer D. PIECK voor het seizoen 1916, 1. Het perceel WEILAND, onder WERKENDAM, in de Hoofdlanden, achter de Keizerstraat, kad. sectie A. nos. 848 en 849, samen groot 1.40.00 H.A. om te beweiden. 2. Het perceel BOUWLAND, ge naamd «de Vijfhond*, aan den de Wer- kenschen dijk, onder DE WERKEN, kad. sectie A, no. 427, groot 0.61.40 H.A. Inlichtingen te bekomen ten kan tore van den notaris. Aanbevelend, Mr. Smid en Bondsrijwielhersteller, met Amandel, Citroen en Vanille k 10 cent per ons. A 10 cent per pakje. 10 cent per pakje. MINZAAM AANBEVELEND. van Heusden en omgekeerd. Van Heusden en van Amsterdam Maan dag, Woensdag en Vrijdag, 's nam. 4 uur, uitgezonderd Zondags. Aankomst aan beide plaatsen den daaropvolgenden dag, voorm. Plaats van afvaart te AmsterdamKlo veniersburgwal. -{- Van Heusden op Maandagmorgen naar Gouda, Waddingsveen, Boskoop, Gouwsluis, Alfen, Oudshoorn. Woubrugge, Oude Wete ring, Hillegom, Bennebroekerbrug, Haarlem, Spaarndam, Krommenie, Alkmaar, Zaan dam en Wormerveer. Vrijdagmorgen naar Gouda, Waddings veen, Boskoop, Alfen, Gouwsluis, Ter Aar, Nieuwveen, Vrouwenakker, Uithoorn, Ouder kerk a. d. Amstel, Zaandam en Wormer veer. Van Zaandam Dinsdag en Donderdag voorm. 10 uur. Bovenstaande diensten allen Directie W. Defais, Amsterdam en J. B. Verschure 's-Bosch. -f- Goederen voor Delft, Vlaardingen. Schiedam, Den Haag worden aangenomen Dinsdags te 's-Gravenhage Donderdags, ligplaats, Trekweg tegenover Boerhavestraat. Agenten te 's-Hage De Korte en Scheurs, Zieke 27 en 28. Infornaatiën van bovenstaande diensten in te winnen bij B. VAN KUIJK, Wilhel- minaplein te Heusden. •f- Deze diensten zijn vrij van veergeld. üi BIJ alle apotheker» en drogliten A 60 cent. Wyberf »tet' w

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1916 | | pagina 3