E— Wat is Boerendienstbode Nieuwe en tweedehands RIJWIELEN. J. v. d. MEER, CENDEREN. VIL Kastranden en Kastpapier Fotografische Kunstinrichting. Adler, Opel en Clement- Bayard Automobielen. Douglas, Sun en Royal Enfield Motorrijwielen. Steeds voorradig: Magazijn van FOTOGRAFIE ARTIKELEN. Nederland en de Oorlog. él 3ansstr. 's-BOSCH. Baadea sa Qaderdeelea. Boekhandel L. i. VEERMAN. Gezocht 's-Hertogenbosch, Kerkstraat A 113, Specialiteit Artistieke Vergrootingen BILLIJKE PRIJZEN. PRIMA AFWERKING. Auto-Garage, Banden voor Motorrijwielen en Auto's. Op Donderdag 27 April zal de Raad dezer gemeente vergaderen. Aan de orde, o. a.a. Aanbieding ge meenteverslag b. Benoeming onderwijze ressen herhalingsonderwijsc. Benoeming leden commissie tot wering van schoolver zuim d. Wijziging der begrooting dienst 1915. HEDIKHUIZEN. Op 28 April e.k. hopen de echtelieden Willem de Laat en Catharina Roozendaal hun 5Ó-jarige echt- vereeniging te herdenken. Het zal de brave oudjes zeker^ niet aan belangstelling ont breken. SPRANG. De bij den uitgang van het Gereformeerde kerkgebouw gehouden collecte voor den Evangelisatie-arbeid in Noordbrabant en Limburg heeft f 16.52 opgebracht. Meer dan 70°/o van één der compag nieën van de alhier in kwartier zijnde sol daten was in de nacht van Zaterdag op Zondag onwel. Men vermoed dat in het middageten de oorzaak moet gezocht wor den, daar zij, die er niets van gebruikt hadden, er geen hinder van gehad hebben. Raadsvergadering, gehouden te Sprang N den 19 April 1916. Tegenwoordig: alle leden, uitgezonderd de Heer F. M. de Jong. Na opening der vergadering en goed keuring der gelezen notulen, komen in be handeling de volgende punten 1. Mededeeling ingekomen stukken. De Voorzitter zegt dat de kas bij den ontvanger den 22 Maart 11. is opgenomen en in orde bevonden. In kas was f 788.07". Aangenomen voor kennisgeving. Voorts brengt de Voorzitter ter tafel een verzoek van het gemeentebestuur van Vrijhoeve Capelle, verzoekende adhesie te willen betuigen aan een door hen inge zonden adres aan de Provinciale Staten om subsidie voor onderhoud van de Hooge Vaart. Besloten wordt adhesie te betuigen. 2. Vaststelling van het kohier der Hon denbelasting, dienst 1916. Met algemeene stemming wordt dit ko hier vastgesteld op f 74. 3. Af- en overschrijving op de begrooting voor 1915. Met algemeene stemmen wordt besloten tot af- en overschijving op verschillende posten tot een bedrag van f180.706. 4. Voorstel tot verhooging van de jaar wedde van den veldwachter. B. en W. stellen vóór de jaarwedde met f 50 te ver- k hoogen en f 25 toelage per jaar toe te ken nen voor onderhoud van zijn eigen rijwiel, zoodat de jaarwedde dan bedraagt f 425 met vrije woning en huis, benevens f 50 voor kleeding en f25 toelage voor onder houd rijwiel. Met. algemeene stemming aldus aange nomen. De pensioensgrondslag wordt voorloopig vastgesteld op f491.67. 5. Voorstel tot verzending van een adres- aan de Hoogere Regeering om een buiten gewone rijkssubsidie in de gewone onder wijskosten over 1916 tot een bedrag van f950.—. Met algemeene stemmen aangenomen. Hierna wordt de openbare vergadering gesloten en gaat de Raad in geheim comité ter behandeling Hoofdelijken Omslag. BIXXEXLAXD. Een nieuwe luchtaanval? Men meldt van Vlieland: Maandag passeerden zeven Zeppelins het eiland, komende uit het Noordoosten en gaande naar het Noordwesten. De gevechten in België. Men meldt uit Vlissingen Nadat in den afgeloopen nacht velen door hevig schieten in hun slaap waren gestoord en het springen van granaten goed zichtbaar was, werd na een vrij stil len morgen hedenmiddag opnieuw een on gekend hevig schieten waargenomen van bijzonder langen duur. De schoten volgden elkaar bijna zonder ophouden op. Honderden op den boulevard zagen zelfs bij dag licht stralen. o Drie jongens verdronken. Men meldt uit Nijmegen: Terwijl Zondagmiddag vier jongens van ongeveer 20-jarigen leeftijd, aan 't schuitje varen waren op het meer van Nijmegen, hetwelk langs den weg loopt, sloeg dit om met het gevolg, dat de vier inzittenden te water geraakten. Drie der jongens ver dronken, terwijl een kon worden gered. De eerste hulp werd geboden door voorbij gangers. De oorzaak is vermoedelijk te wijten, doordat de jongens te veel op een kant gingen zitten, tengevolge waarvan het bootje omsloeg. Militielichting 1906. Uit zeer goede bron verneemt de »Avp« dat de landweerlichting 1946a, dat zijn de manschappen der militielichting 1906, om streeks 10 Juli e.k. met onbepaald klein verlof zullen worden gezonden o Smokkelaar gedood. Nabij Beek, op den dijk van-het Wyler- meer, werden 's nachts door een hulpkora- mies acht koeien aangehouden. De smok kelaars lieten de koeien in den steek en namen de vlucht. De belastingambtenaar zond hen nog vier schoten achterna en heeft vermoedelijk iemand getroffen. De aange schoten smokkelaar is niet meer gezien en waarschijnlijk in het meer geloopen. Men gelooft dat het zekere M. uit Wyler is. Het lijk heeft men nog niet gevonden. De dijk van het Wylermeer is Hollandsch, het meer zelf Duitsch gebied. o Een smokkelend circus. Men meldt aan het N. v. d. D. uit Haarlem, dat een ontslagen stalknecht van het circus H. A. verklapt heeft, dat groote hoeveelheden suiker, cacaoboonen, koffie, thee en coprah bij den terugkeer van Rotterdam naar Duitschland gesmokkeld zouden worden. Toen een viertal circus wagens, beladen met smokkelwaren, naar verschillende plaatsen in Nederland ver voerd werden, waren de grensstations reeds gewaarschuwd en werden de wagens aan de grens aangehouden. Eindelijk is 't de politie te Arnhem ge lukt de hand te leggen op een 42 jarig meisje dat er werk van maakte boodschap- doende kinderen van geld te berooven, waarvan herhaaldelijk klachten inkwamen. Het ging dan over bedragen tot f 2 toe. Bij ondervraging verklaarde het kind de gelden te hebben aangewend om haar lust tot snoepen te voldoen. De bruinbrood-periode. Uit eene conferentie tusschen den Mi nister van Landbouw en het hoofdbestuur van den Ned. Bakkersgezellenbond, blijkt dat de aangekondigde maatregel ongeveer een 4-tal weken zal worden gehandhaafd. Laat ons hopen, dat daarna eene mildere regeling zal worden ingevoerd. o Wetsontwerp Zomertijd. Naar wij vernemen is Vrijdag het wets ontwerp betreffende de invoering van den Zomertijd bij de Tweede Kamer ingekomen. o Weer in vrijheid. De correspondent te Oldenzaal van het »Hbl.« schrijft: Dinsdagavond kregen we bezoek van iemand, die den tijd sedert het begin van den oorlog, verdacht van spionnage, te Döbberitz, hij Berlijn in de gevangenis had doorgebracht en Maaandag was vrijgelaten, om onmiddeilijk het Duitsche rijk te ver laten. Blijkens zijn papieren (paspoort enz.) was hij Nederlander, geboren te Amster dam in 1887 en genaamd Ruthgerus Rieck. Hij deelde mede, dat hij reeds 15 jaar te Berlijn woonachtig was geweest, waarvan 12 jaar in dienst bij de stoomvaart-maat schappij te Frankfort a/d. Oder, den laat- sten tijd als hoofdstuurman. Bij het begin van den oorlog, wandelend door een der straten van Berlijn, was hij plotseling door een detachement militairen aangehouden en gescholden voor spion. Toen men hem daarop wilde arresteeren, had hij zich verzet, met het gevolg, dat een der soldaten hem een steek met de bajonet in de hartstreek had toegebracht. (Het litteeken dezer verwonding was nog duidelijk te zien). Daarop was hij in de gevangenis geworpen, waar nog zes Neder landers, allen verdacht van spionnage, vertoefden, onder wie een ingenieur en de 2e secrectaris van het Ned. Consulaat te Berlijn; de laatste was echter thans weer op vrije voeten. De man klaagde zeer over de slechte behandeling en over de onvoldoende voe ding tijdens zijn gevangenschap. Bij zijn ontslag had men hem zelfs niet het minste voedsel voor gebruik gedurende zijn reis naar ons land verschaft. o Handig Een mooie lentedag in de Residentie, schrijft de »Avp.« De groote café's, de ramen open, trek ken de wandelaars, die zich verfrisschen aan 'n potje bier of anderen koelen drank. Komt aangewandeld een Belgische dame, niet groot, zoo ongeveer tusschen de 40 en 30 in. Ze schijnt voor zaken uit te zijn, tenminste ze torste een valies, en 'n ouwe besteller zeult geduldig een handkar met monster koffers achter haar aan. De Belgische ziet de gevulde café's en ze krijgt ook trek in 'n potteke bier. Ze stapt een café binnen en gaat aan 'n tafeltje zitten. Kellner komt. •Een bier*. Dame wacht. Komt geen bier. Garfon Ik heb een glas bier besteld* Direct dame!* Dame wacht. Komt.... geen bier Dame boos. Staat op, vraagt naar den chef. Chef buigt vriendelijk, maakt strijka ges en zegt dat 't eenmaal usance de la maison* is, dat dames alleen niet bediend worden. Waar ziet u me voor aan? Ik ben 'n oude vrouw, getrouwd, reis voor een eerste klas firma Chef buigt vriendelijk, herhaalt de •usance de la maison* Dame staat besluiteloos. Dan opeens, glimlacht ze, ze stapt naar buiten, waar de besteller rustig met de monsterkoflers wacht. •Heb je trek in 'n glas bier De oude man kijkt alsof-ie 't in Keulen hoort donderen. - 'n Paar minuten later zag men in het groote café de belgische dame met den besteller knus ®'n potteke drinken Burgerlijke Stand. Heusden, van 19 tot 25 April. Geboren Cornelia, d. v. L. Kuijpers en v. A. Toethuijs Maria, d. v. A. A. Burg- houts en v. P. M. v. Ooijen; Marinus, z. v. T. v. Horssen en v. T. Doruiter. Almkerk, van 6 tot 19 April. Geboren Antonie, z. v. J. Verschoor en D. Pellikaan. Ondertrouwd H. M. Pruijsen, 32 j. met G. van Helden, 30 j.J. de Wit, 38 j. met G. J. Noordeman, 40 j. C. van Maastricht, 21 j. met B. Ouwerkerk, 26 j. P. v. d. Wel, 26 j. met C. D. de Graaf, 26 j. Getrouwd M. van Helden, 21 j. met W. P. Tolenaars, 23 j. P. van Wijn gaarden, 24 j. met A. Kamp, 23 j. Overleden Adriana Schaap, 81 j. Wil lem Boterblom, 75 j.Leendert Dolislager, 10 m. Capelle, van 15 Maart tot 15 April. GeborenAntonie, z. v. Antonie van Beek en Pieternella Roomer. Overleden Cornelia Daatje Vos, 4 j. Gerrit Nieuwenhuijzen, 74 j. Jacoba Oer- lemans, 79 j., echtg. v. Joost Verhagen Martinus Ranutijn, oud 79 j., weduwn. v. Catharina Roomer. De Werken en Sleeuwijk, 14 tot 21 April. Ondertrouwd: Gerrit van der Stelt, 22 j. met Alida van Mastrigt, 21 j. Getrouwd A. Duizer, 29 j. met H. H. Scheurwater, 22 j. Geboren Jan, z. v. A. van Drunen en J. W. voor den Dag. Wijk en Aalburg. OverledenHeiltje Johanna Schouten, 72 j. Marktberichten 'S-BoSCh, 21 April. Op de heden gehou den veiling werden aangevoerd 1D3485 ge garandeerd versche inl. hoender-eieren, waarvoor werd besteed van fl.05 tot fl.10 per K.G. 25 April. Op de heden gehouden markt van vette kalveren waren aangevoerd 75 stuks. Eerste kwaliteit gold van f 0.86 tot f 0.92, tweede kwaliteit van f0.80 tot f0.86, derde kwaliteit van f 0.74 tot f 0.80. OosterhOQt, 25 April. Boter fl.68 fl,70 per K.g. Eieren 25 k 28 cent de 4 stuks. Waalwijk, 21 April. Op de veemarkt aan gevoerd 40 runderen. Kalfkoeien van f 220 tot f280; Kalfvaarzen f150 tot f225. Biggen aangevoerd 70 stuks: Prijzen van f12.tot f 18. Prijs der boter van fl.67 tot fl.70 per kilo. Aangevoerd 180 kilo. Verder nog 1100 eieren. Prijzen van 6Vg tot 7% cent. Lammeren 25: prijzen van f 12 tot f 15 Schapen 30prijzen van f 25 tot f 30. VEE en PAARDEN. Gorlnchem, 24 April. Vee. Zware kalf koeien f 300360, melkkoeien f 280340 kalfvaarzen f270310, guiste vaarzen f 140170, pinken f80 —130, nucht. kal veren f1822, schapen f2025, lam meren f912, biggen f 1213; kippen fl.702, boter fO.82V3 0.85, eieren fl.601.70. Aangevoerd: 464 runderen, 10 nucht. kalveren, 1099 biggen, 22 scha pen, 121 lammeren. hHatnfT50- Hotel JAS &IIBTZIS. 8.50, mais f 1315. Waterhoogte Heusden. Hoog Water. Laag Water. 21 April 2.17 M. 22 2.31 23 2.26 24 1 2.51 1.98 M. .N.A.P. 2.06 2.51 2.37 LAATSTE BERICHTEX. De »Berkelstroom« in den grond ge schoten. Volgens een Reuter-telegrarn uit Londen, bevat de »Daily Chronicle* een telegram, d.d. 24 dezer, behelzende, dat het Neder- landsche stoomschip »Berkelstroom« dien ochtend tot zinken gebracht is door het kanonvuur van twee Duitsche duikbooten Het schip werd aangevallen om zes uur in den ochtend. De Duitsche commandan ten hielden het vaartuig aan, vroegen de papieren en gaven aan de bemanning vijf tien minuten om te vertrekken. De be manning zette twee kleine booten uit, en roeide daarmee weg, waarop de Duitschers het vuur openden. Zij beschoten de boot vier uren lang met bommen; om 10 uur verdween het. De mannen in de booten werden later door een Britsch schip opgepikt en naar Engeland gebracht. De •Berkelstroom* behoorde aan de Holl. Stoomboot-Maatschappij te Amster dam en voer van Amsterdam naar Londen met eene algemeene lading. Het schip was in 1915 gebouwd. ADYERTENTIEN. 3 minuten van 't Station. Restauratie den geheelen dag. STALLING voor AUTO'S FIETSEN, PAARDEN en RIJTUIGEN. Aanbevelend, JAN GEERTZEN. Interc. Telef. 436. voor een veulen 11 dagen, waarvan Moeder is gestorven, een Stiefmoeder, waarvan veulen is doodgegaan. Over voor waarden kan in overleg worden getreden met A. v. WIJK te Aalburg. Eene P. G., bekend met melken enz., wordt gevraagd, om met 1 Mei in dienst te treden, door A. VAN BRUCHEM, Land bouwer te MEEUWEN (Kasteel). Huur f175.'sjaars. sGRAVENHAGE AMSTERDAM Lange Hontstraat 28. Damrak 92. De DIRECTIE bericht dat de COUPONS der Pandbrieven, vervallende 1 Mei 1916, van dien datum af betaalbaar zijn bij den Heer H. PRINS te Heusden, alwaar tevens 5 Pandbrieven verkrijgbaar zijn tot den koers van 101 pCt. in stuk ken van flOOO f500.— en flOO De Directie J. HOOFT GRAAFLAND. J. A. VAN ERPERS ROIJAARDS. Aanbevelend, Mr. Smid en Bondsrijwielhersteller, Geregelde Stoombootdiensten van Hensden en omgekeerd. Van Heusden en van Amsterdam Maan dag, Woensdag en Vrijdag, 's nam. 4 uur, uitgezonderd Zondags. Aankomst aan beide plaatsen den daarop volgenden dag, voorm. Plaats van afvaart te Amsterdam Klo veniersburgwal. ■f Van Heusden op Maandagmorgen naar Gouda, Waddingsveen, Boskoop, Gouwsluis, Alfen, Oudshoorn. Woubrugge, Oude Wete ring, Hillegom, Bennebroekerbrug, Haarlem, Spaarndam, Krommenie, Alkmaar, Zaan dam en Wormerveer. Vrijdagmorgen naar Gouda, Waddings veen, Boskoop, Alfen, Gouwsluis, Ter Aar, Nieuwveen, Vrouwenakker, Uithoorn, Ouder kerk a. d, Amstel, Zaandam en Wormer veer, Van Zaandam Dinsdag en Donderdag voorm. 10 uur. Bovenstaande diensten allen Directie W. Defais, Amsterdam en J. B. Verschure 's-Bosch. -f- Goederen voor Delft, Ylaardingen. Schiedam, Den Haag worden aangenomen Dinsdags te 's-Gravenhage Donderdags, ligplaats, Trekweg tegenover Boerhavestiaat. Agenten te 's-Hage De Korte en Scheurs, Zieke 27 en 28. Informatiën van bovenstaande diensten in te winnen bij B. VAN KUIJK, Wilhel- minaplein te Heusden. ■j- Deze diensten zijn vrij van veergeld. Jpiorro Hoffotograaf j Telefoonnummer 114. Vertegenwoordiger der Levering van elk gewenscht merk. C.ROMEIJN.GORINCHEH. Verhuring van Automobielen, ook voor vervoer van zieken. Vulcaniseer-Inrichting voor Antobanden. Laadinrichting voor Accumulatoren, Benzine, Olie. c,

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1916 | | pagina 3