HENGSTVEULEN Kent U ImmTTTTTTTTTTTTTmm Jl. 6. ü)ammer$ ÜHieji Beeser. Boerendienstbode 5taan ter Pekking bij Geur. maas te Aalst: PRINS HENDRIK fsfk Staan ter dekking eigenaar Van de W1B111 „WOUDHEER", „Samson d' Hérrines". „M1CHEL1N" Rijwielbanden, „BABIL0N1A" en „INDIA" Rijwielen A. DE GRAAFF, Bondsrijwielhersteller, Babiloniënbroek. Te Koop: modellen. i9i6, Een mooi bruin Hendrikus van Overbeek Maria frinsen en De Belgische Hengsten: varkens 43 A 44 cent per halve K.G. Boter f0.75 A f0.85 per halve K.G. Eieren f 1.30 fl.50 per 26 stuks. Almkerk, 28 April. Boter f0.75. Win kelprijs 0.80 per half k.g. Eieren f 1.30 per 26 stuks. Boter der zuivelfabriek fl.70 per k.g. D08S811, 27 April. De prijs der boter was heden vanaf fl.68 tot fl.74. Aanvoer 41 kilo. Zetting fl.60. Eieren fl.30 de 26 stuks. Kaatsheuvel, Zetting der boter fl.70 per kilo. Werkendam. Boter: marktprijs f0.80, winkelprijs f0.85 per halve K.G. Eieren f 1.45 de 26 stuks. Waalwjjk, 27 April. Op de veemarkt aan gevoerd 62 runderen. Kalfkoeien van f 230 tot f340; Kalfvaarzen f200 tot f310. Biggen aangevoerd 58 stuksPrijzen van flO.— tot f 16. Prijs der boter van fl.68 tot fl.70 per kilo. Aangevoerd 180 kilo. Verder nog 1175 eieren. Prijzen van 5 tot 6 cent. Lammeren 72: prijzen van f7 tot f13. 'S-Bosch, 26 April. Aangevoerd op de veemarkt van heden 12 paarden, 918 runderen, 500 biggen. Er werd besteed voorwerkpaarden van f120 tot f175; kalfkoeien van f180 tot f275; kalfvaarzen van f125 tot f200; magere ossen en koeien van f 100 tot f 180 vette ossen en koeien van f 280 tot f 380 pinken van f90 tot f160 per stuk; biggen f2.— tot f2.50 per week. 27 April. Prijs der Boter fl.70 tot f 0,per K.G. 26 April. Heden waren op de boter- mijn aangevoerd 26800 kilo en verkocht tot den hoogsten prijs van f2.26, laagste fl.58 en middelprijs f2.24 per kilo. oud 8 dagen bij G. M. DE BIE, 's-Grevelduin-Capelle. is*. Waterhoog te Heusden. Hoog Water. Laag Water. 25 April 2.57 M. 2.44 M. -f NA.P. 26 254 2.43 27 2.47 2.34 ADYERTENTIEN. Den 4en Mei hopen onze ge liefde ouders, behuwd- en groot ouders en hunne 50-jarige Echtveree- niging te herdenken. Hunne dankbare kinderen behuwd- en kleinkinderen. Heusden, 29 April '16. GETROUWD: oand. Notaris. Amsterdam, 27 April 1916. Eene deze staat eiken VRIJDAG te Brak el bij A. C. VAN DALEN. (Grond, vos) komt eiken DINSDAG in de »HOPWAAG« te Ammerzoden. Dekgeld 15 gld. Voor paarden die niet drachtig worden is het dekgeld vol gend jaar 71 gld. (N.S.Tg.) No. 133, in Anrich bekroond met de hoogste prijs en te Eist 2 X 700 gld. Preferent verklaard op zijn af stammelingen. Dekgeld 5 gld. Drachtig 10 gld. bovendien. Verkochte paarden het volle geld. VEER VRIJ. btf den op 't Eiland Nederhemert, de zwaar en elegant gebouwde hengst zwart, Oldenburgsch ras, N. T. St no. 153. In de provincie Groningen drie maal be kroond. AfstammendeVader »Claus« no. 1501, Old. St., moeder »Appia« no. 6864, Old. St. De zwaar gebouwde volbloed Bel gische hengst Vos-schimmel, N. Tr. Stb. no. 364. Be kroond in de provincie Zeeland. Afstam mende: Vader »Idéal du Fostéau«, B. St. no. 31075. In Brussel bekroond met den eersten prijs. Moeder »Belle d' Hérrines«, B. St. no. 81697. BINNENLAND Telegrammen en Telefoongesprekken. Er is bepaald, dat alle burgemeesters voortaan bevoegd zijn tot het verzenden van Regeeringstelegrammen en tot het voeren van militaire telefoongesprekken, voor zoover die telegrammen en gesprek ken zaken betreden, betrekking hebbende op militaire aangelegenheden. Van twee kwaden de beste. Te Middelburg is iemand teruggekeerd, die verleden jaar uit de ouderlijke macht was ontzet, maar met zijn vijf kinderen naar Duitschland vluchtte. Hij verzekerde zijn kinderen liever af te staan, dan ze in Duitschland te laten verhongeren. O— Van een burgemeester en Paascheieren. De burgemeester van Tilburg, mr. Vonk de Both heeft zijn gemeentenaren door een taktischen en practischen maatregel dit jaar aan betrekkelijk goedkoope Paascheieren geholpen. Men weet dat de eieren tegen woordig 7 en 8 cent per stuk kosten en voor den kleinen man zijn wat de druiven waren voor Reintje de Vos. Op de marktdag voor Paschen kwamen de boeren en boerinnen van de omstreken van Tilburg en van ver daarbuiten met volgeladen korven met eieren en dachten in Noordbrabants Manchester een buil vol zilverlingen in ruil voor de producten hun ner kippen te bemachtigen. Maar dat viel hun leelijk tegen. Toen de Tilburgsche markt vol begon te komen werd eensklaps een burgervaderlijk edikt uitgevaardigd, dat geen enkel ei van die er waren Tilburg meer mocht uitgevoerd worden. De opkoopers, die tot zelfs van de meest verwijderde streken waren gekomen om mazzel te maken met den uitvoer, keken schrikwekkend op hun neus, omdat ze onverrichterzake met er op toegeven van treinkosten, naar buiten moesten trekken, terwijl de boeren kippenvel kregen, toen ze vernamen, dat de Burgemeester al de eieren tegen 5V« cent in beslag nam, om den Til burgers te voorzien van goedkoope Paascheieren. o Fransch vliegtuig geland. Naar wij vernemen is hedenochtend een Fransch vliegtuig bij Vlissingen geland, nadat het door schildwachten was beschoten. De inzittende zijn voorloopig onder militaire bewaking gesteld, zij zyn niet gewond. Nader meldt men Onder Souburg op Walcheren is heden morgen halfvijf een Fransche vliegmachine gedaald wegens motordefect. De vleugels waren doorzeefd van kogels. Het vliegtuig was in gevecht geweest met Zeppelins. De beide inzittenden, twee Fransche officieren, waren ongewond. o Maandagmiddag reikte Z. K. H. Prins Hendrik bij de Bilt vlaggen uit aan een 55tal af deelingen van de Vereeniging »De Nederlandsche Padvinders, a Tevens werd eene revue gehouden, waartoe ruim 1500 leiders en padvinders uit alle deelen van ons land waren samengekomen. Z. K. H. hield eene toepasselijke toe spraak, waarin hij den wensch te kennen gaf, dat het aantal padvinders over een jaar verdrievoudigd moge zijn. Later op den middag werden de verschillende afge vaardigden aan Z.K.H. voorgesteld. Op mijnen geloopen. Lloyds seint, dat de Nederlandsche sleep boot Noordzeeis gezonken. (De Noordzeeis een zeesleepboot van 298 bruto tons en in 1891 bij L. Smit en Zu. ie Kinderdijk gebouwd. Het vaar tuig behoorde aan L. Smit en Co's Sleep dienst Rotterdam.) Men meldt-<uit Hoek van Holland: De ingekomen sleepboot Oostzee® rap porteert, dat de door haar gesleepte stoom schepen x> Maashaven en ïNoordzeet op een mijn zijn geloopen. Van de »Noordzee« zijn de tweede machinist en de stoker verdronken. De j>Maashaven« is drijvende. De kapitein en machinist zijn daar aan boord gebleven. De overige bemanning is aan boord van de >Oostzee.« Men meldt uit IJmuiden: Van af het Nederlandsch stoomschip »Venus,« dat hedennacht van West-Indië te IJmuiden is binnengeloopen, heeft men gezien, dat ook de »Dubhe« op een mijn stiet tegelijkertijd met de >Noordzee« en de »Maashavenc. De beide stoomschepen bleven drijvend en zouden trachten de Engelsche kust te bereiken. Gewapende Engelsche treilers kwamen naderhand in de nabijheid om hulp te verleenen. Na de ramp van de »Tubantiac werd een persoon vermist. Deze,*de 24-jarige Braziliaansche student WTilly Paolo Jensen, is thans behouden te Rio de Janeiro aan gebracht. o Te Winterswijk zijn Dinsdag twee Rus sische krijgsgevangenen aangekomen, een onderofficier, die nu voor de vijfde maal, en een soldaat die voor de tweede maal uit het kamp van Friedrichsfeld ontvlucht was. Zij hadden 18 maanden gevangen gezeten en 7 dagen over de reis gedaan. Een derde kameraad was bij Berken aan gehouden. o Militie-Lichting 1907. De Landweerlichting 1916, dat is de militielichting 1907, zal bijzondere om standigheden buitengesloten omstreeks 20 Augustus e.k. met onbepaald klein verlof huiswaarts worden gezonden. —O Opkomst lichting 1916 nitgesteld. Officieel. In verband met het voorkomen van ^gevallen van nekkramp in verschillende gemeenten van ons land wordt de opkomst van de militieplichtigen der liehting 1916, voor zoover deze zou plaats hebben in het tijdvak van 1 tot 5 Mei a.s tot een nader te bepalen tijdvak uitgesteld. Si non vero. Aan een der stations werd Zaterdag middag de op post staande marechaussée door een sergeant, die juist was aange komen, onder handen genomen. Zech-che, ké je niet aanslaan? Gauw voor den d.... Zooveel pas achteruit en het militair saluut maken, vriendje.... De marechaussée deed wat hem gelast werd, ging het vereischte aantal stappen achterwaarts, sloeg de hakken tegen elkaar en bracht de hand aan zijn pet. Alles zooals 't behoort. In orde, zei de sergeant, je kunt gaan. Maar dat was het plan niet van den marechaussée. Sergeant, zei deze, nou ik. Ik veronder stel dat u niet zonder behoorlijken pas op reis bent. Mag ik hem even inzien?... De sergeant beet zich op de lippen, maar een pas kwam daardoor niet voor den dag. Hü was op den pof en door de wraak van den marechaussée kwam er van de verdere reis niets. R. N. o Te Losser zijn gisteren over de grens gekomen twee uit het Sennelager bij Pader- born ontvluchte Fransche krijgsgevangenen. De een was een zijdefabrikant uit Lyon, de ander een textielfabrikant uit Rijsel. o Engelsche vlieger gered. Hedenvoormiddag is door de Scheveninger logger »Sch 187« in de haven te Scheve- ningen aangebracht een Fransch vliegtuig, waarin een Engelsche officier zat, op 40 mijl uit de kust, dus buiten de territoriale wateren opgepikt. Hij had wegens benzine- gebruik moeten dalen. Sigarenprijzen. Wegens de enorme duurte en schaarsch- te der tabak, alsmede wegens de steeds stijgende prijzen van alle materialen, heb ben de sigarenfabrikanten in 't Zuiden, na gehouden vergadering, besloten, dat de prijzen d$r sigaren, voor de gewone soor ten, met flO per duizend in consumptie zuilen worden verhoogd. De betere mer ken naar rato der kwaliteiten. o Door zijn vader doodgestoken. De 2H-jarige M. V. die in den nacht van 18 op 19 Maart door zijn vader in diens woning aan de Wijdesteeg te Rot terdam met een bajonet gestoken is, is thans aan de bekomen verwondingen over leden. De vader bevindt zich in het huis van bewaring. o Doodgeschoten. Maandagavond om 12 uur ontdekte de schildwacht H. v. d. B. aan de artillerie- stallen in de Schaepmanstraat te Tilburg de 24-jarige A. Zuideman uit Groningen, die de rustkamer was binnengedrongen om er zich aan diefstal schuldig te maken. Toen Z. zich ontdekt zag, wierp hij zich op den schildwacht, die daarop met zijn revolver in de lucht vuurde. Wijl deze bedreiging Z. evenwel niet op de vlucht joeg, schoot v. d. B. andermaal en nu zoo dat Z. onmiddellijk dood neerstortte. Per politie-brancard is Z. naar de alge- meene begraafplaats overgebracht. Eedswet. De Eerste Kamer heeft heden met 33 tegen 10 stemmen het ontwerp Eedswet aangenomen. Oud-minister Kuyper. Men meldt uit Buda-Pesth Den Nederlandschen oud-minister-presi dent dr. Kuyper, die ten einde zijn beide aan den hospitaaldienst verbonden dochters te bezoeken, hier vertoeft, is met zijn familie door den minister-president Graaf Tizza een lunch aangeboden. Dr. Kuyper is voornemens a.s. Zondag de terugreis te aanvaarden. - KÜNSTNIEUWS. In Salon Borzo (firma Wed. J. Borzo Zonen, Ververstraat 21's-Bosch) exposeert van 25 April20 Mei de heer F. Slager, kunstschilder, een buitengewone collectie van eigen schilderijen, teekeningen en Aqua rellen, voor kunstliefhebbers zeer aan te bevelen eens een kijkje te gaan nemen. De toegang is geheel vrij. Burgerlijke Stand. Heusden, van 2628 April. OverledenPeter Bouraan, 8 m., z. v. A. Bouman en M. v. d. Oever. PREDIKBEURTEN. 30 April. Heusdenvm. 10 u. ds. Ruijsch van Dug- teren. Geref. kerk, vm. 9,30 u. lees- dienst en nm. 6 u ds. De Gaaij Fortman uit Amsterdam. Werkendamvm. 9,30 u. en nm. 6 u. ds. v. d. Pol. Geref. kerk A, geen opgaaf. Geref. kerk B, vm. 9,30 u. en nm. 6 u. ds. Boeijinga. Chr. Geref. kerk, vm. 9,30 u. en nm. 6 u. de hr. K. Groen, student a. d. Theol. sch. te 's-Gravenhage. Aalburgvm. 9,30 u. ds. Leenmans uit Utrecht. (Doopsbediening). Aalstnm. 2 u. ds. Van Ingen uit Gameren. Geref. kerk, vm. 9,30 u. en nm. 2 u. leesdienst. Almkerkvm. 9,30 u. dr. Montijn. Andel, vm. 9,30 u. en nm. 2 u. ds. A. B. v. d. Put. Baardwijknm. 2 u. ds. Louwe Kooymans. Babylonienbroekvm. 9,30 u. en nm. 6 u. ds. Blankhart. Besoijen, vm. 10 u. en nm. 5,30 u. ds. Dierkens. Capellevm. 9,30 u. geen dienst en nm. 2 u. ds. Japchen uit Loonschendijk. Geref. kerk, geen opgaaf. Doeverenvm. 9,30 u. ds. Bastiaanse. Drongelengeen dienst. Drunen, vm. 10 u. ds. v. d. Hoff. Eethennm. 2 u. ds. RuijBch van Dugteren uit Heusden. Gamerenvm. 9,30 u. en 6,30 u. ds. Van Ingen. Geref. kerk, vm. 9,30 u. en nm. 2 u. ds. Diemer. Genderenvm. 9,30 u. ds. Feykes. Geref. kerk, geen opgaaf. Giessen, nm. 2 u. ds. Benders. '8-Gravemoervm. 9,30 u. en nm. 2,30 u. ds. E. van Meer. Geref. kerk, vm. 9,30 u. en nm. 3 u. ds. J. Dekkes uit Kollum. Chr. Geref. kerk, vm. 9,30 u. en nm. 2,30 u. leesdienst. Heesbeen, nm. 2 u. ds. Ewoldt. Herpt, geen dienst. Loonschendyjk, vm. 9,30 u. ds. Japchen. nm. geen dienst. Nederhemert Zz., nm. 2 u. ds. Verloop. Nz. vm. 10 u. ds. Verloop. NieuwendijkGeref. kerk, vm. 9,30 u. ds. De Bruijn en nm. 2 u. lees dienst. Raamsdonknm. 2,30 u. ds. C. B. Holland. Raamsdonkveervm. 9,30 u. ds. C. B. Holland. Rijswijkvm. 9,30 u. ds. Benders. Sleeuwijk, vm. 9,30 u. ds. Visch. Geref. kerk, vm. 9,30 u. en nm. 2 u. ds. Akkerhuis, v.m. voorber. H. A. en openb. geloofsbel. Sprangvm. 9,30 u. en nm. 2 u. ds. Vreugdenhil. v Geref. kerk, vm. 9,30 u. en nm. 2,30 u. ds. De Gaaij Fortman uit Amsterdam. Uitwijk, nm. 2 u. dr. Montijn uit Almkerk. Veen, vm. 9,30 u. en nm. 2 u. dr. Tjalma. Geref. kerk, vm. 9,30 u. en nm. 2 u. leesdienst. Vlijmen, vm. 9,30 u. ds. Voorhoeve uit 's-Bosch. Waspik, vm. 9,30 u. ds. Louwe Kooymans uit Baardwijk. Woudrichem, vm. 9,30 u. en nm. 2 u. dr. Gobius du Sart. Wijk, vm. 9,30 u. en nm. 2 u. ds. Gobius du Sart. Marktberichten. Land van Altena, 28 April. Men besteedt thans voor: Vroege f af Blauwe f3.50—f3.75, Zeeuwen f4.00—f4.50 alles per H.L. Wit hooi le kwaliteit f27.A f28. 2e kwaliteit voor de pers f 16.Af 17. Klaverhooi f29.k f30.Wit stroo f 19.k f21Geel stroo f 16. A f 17. alles per 500 K.G. Varkens (75 k.g.) 30 A 31 cent, zwaardere P. G., bekend met melken enz., wordt gevraagd, om met 1 Mei in dienst te treden, door A. VAN BRUCHEM, Land bouwer te MEEUWEN (Kasteel). Huur f175.'sjaars. Beide hengsten, DEKGELD flO, drachtig f5 bovendien. Paarden die verkocht worden 't volle geld. Veer vrjj. Ondergeteekende bericht de ontvangst van een partij welke algemeen erkend worden als de beste en snelste ondanks den lagen prijs van f 5,75 per buitendband en f 3,65 per binnenband met 1 jaar garantie. Tevens in voorraad de nieuwe welke om hun goede eigenschappen, als bijzonderen lichten gang, dunrzaam- heid en ondanks de duurte der tijden, nog laag geprijsd zijn en steeds meer gevraagd worden. KAI cia TIHavaI AHH. MON MARIE

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1916 | | pagina 3