J. C. JANSSEN Comb. PEER CLOPPEMtlRti. ri2 - 2 - n - 3 - 31!, - 4 - 4l|2 -5-6-7-8-9-10-11-12 gulden Het geheim van een frisschen ouderdom. De Pink Pillen tenissen binnenkort tegemoet gezien worden. Men verwacht algemeen dat binnenkort een uitgebreid offensief van de Duitschers tegen het Britsche front zal beginnen. Ook de Echo de Paris verwacht, dat dezer dagen nieuwe aanvallen zullen plaats hebben. Uit Parijs wordt naar aanleiding van de operaties van de Duitsche vloot tegen de Engelsche kust aan de Corrierre della Sera geseind, dat de jongste gebeurtenissen er op schijnen te wijzen, dat een groote zeeslag binnen een niet ver verwijderd tijd stip zal plaats vinden. De indruk bestaat, dat de tyd rijp begint te worden voor gebeurtenissen van de allergrootste betee- kenis. De dood von Van der Goltz. De geruchten, dat von der Goltz pasja niet een natuurlijken dood zou zijn ge storven, blijven met groote hardnekkigheid loopen. Een Roemeensch blad zegt, dat een Tursch officier von der Goltz den 44e April met drie revolverschoten vermoord heeft. Van Duitsche zijde werd gemeld dat von der Goltz overleden was aan typhus. Liebknecht gearresteerd. Op den 4-Mei-dag hebben op den Pots- damer Platz te Berlijn relletjes plaats ge had. By die gelegenheid werden 9 be- toogers gearresteerd, onder wie ook het bekende soc.-demokratische Rijksdaglid dr. Karl Liebknecht. Wijl Liebknecht, die bij zijn arrestatie burgerkleeren droeg, »Ar- mierungssoldat* is, leidde de militaire rech ter het onderzoek en vaardigde deze een bevel tot inhechtenisneming tegen Lieb knecht uit. Intusschen heeft de soc.-de mokratische Ryksdagfractie Dinsdag het volgende voorstel ingediend: De Rijksdag besluite den Rijkskanselier te verzoeken de tegen den afgevaardigde Liebknecht inge stelde vervolging op te schorten voor den duur van de zittingsperiode en de voor- loopige hechtenis op te heffen. o Verwoesting door wilde zwijnen. Uit den Harz verneemt het Berl. Tage- blatt, dat daar wilde zwijnen in zóó groó- ten getale rondloopen, dat zij een ernstig gevaar dreigen te worden voor den oogst. In korten tijd hebben de wilde varkens vijftig morgen met wintergraan vernield. De roggevelden werden omgewoeld door de varkens, die daarin groote hoeveelheden aardappelen vonden, welke de eigenaars verstopt hadden. De districtsbesturen in Blankenburg heb ben thans bepaald, dat ieder grondeigenaar op zyn eigen grond het jachtrecht mag uitoefenen. Daardoor hoopt men, dat de kudden wilde zwynen binnenkort aanmerke lijk zullen worden gedund, en dat de groote schade, die zy aan de veldvruchten toe brengen, zal worden verminderd. Het stadhuis van Rijssel afgebrand. Het stadhuis van Rijssel is Zaterdag in vlammen opgegaan. De aangerichte schade moet zeer aanzienlijk zijn, daar een groot aantal oude schilderijen, méubelen en andere historische antiquiteiten verbrand zijn. Van de historische bibliotheek der stad is ten minste een derde door de Duitsche sol daten gered. Troepen uit Egypte? Een Griek8che mailboot met Grieken aan boord, die uit Egypte waren gevlucht, is in den Piraeus aangekomen. Reizigers aan boord vertellen, dat de Entente met koortsachtigen ijver arbeidt, om de troepen, die aan de Dardanelien hebben gevochten en thans voor het grootste gedeelte in Egypte zyn, naar Marseille over te bren gen. Er zijn ruim 450 stoomschepen in Egyptische havens bijeengebracht. Tot dus verre zijn reeds 400,000 man naar Mar seille overgebracht. Operaties van luchtschepen, vliegtuigen en duik booten. Een Zeppelin vergaan. Berlijn, 4 Mei (Wolff) Officieel: Een eskader marine-luchtschepen heeft in den nacht van 2 op 3 Mei het middelste en noordelijkste gedeelte van de Engelsche Oostkust aangevallen en daarby fabrieken, hoogovens, spoorwegemplacementen bij Mid- dlesberoug en Stockton, industrieele inrich tingen bij Sunderland, de versterkte kust plaats Hartlepool, de kustbatterijen ten Z. van de rivier de Tees en Engelsche oor logsschepen aan den ingang van de Firth of Forth ruimschoots en met zichtbaar goeden uitslag met bommen bestookt. Alle luchtschepen zijn, ondanks een hevige be schieting, in hun havens teruggekeerd, be halve de L 20, die tengevolge van den sterken Zuidenwind naar het Noorden af dreef, op zee in nood kwam en bij Sta van ger verloren ging. De geheele bemanning is gered. Op den middag van 3 Mei heeft een van onze marinevliegtuigen een Engelsche Enorme sorteering Heeren-Pantalons, van gestreept Kamgaren, donkere en lichte Dessins, zeer geschikt om bij zwarte of grijze colbert en vest of bij Jacquette en vest te dragen in prijzen van kustbatterij bij Sandwich, ten Z. van den mond van de Theems, en verder het vlieg- station ten W. van Deal met succes aan gevallen. Ook in de Oostzee was de werkzaam heid van onze marine-vliegers levendig. Een eskader watervliegtuigen bestookte op nieuw het Russische linie-schip Slawa en een vijandelijke duikboot in de Moon-sond met bommen, waarbij treffers waren. Een vijandelijke luchtaanval op ons kust- station Pissen heeft geen militaire schade aangericht. Een van onze duikbooten heeft op 30 April voor de kust van Vlaanderen een Engelsch vliegtuig neergeschoten welks in zittenden door een vijandelyken torpedo jager opgenomen zijn. Londen, (Reuter.) Lloydt verneemt uit StavangerDe Zeppelin L 20 is volkomen wrak. De bemanning is geïnterneerd. Nieuwe Russische troepen in Frankrijk. Marseille, (Reuter.) Hier is opnieuw een Russisch contingent aangekomen en met geestdrift ontvangen. De duikboot- en mijnoorlog. Londen. (Reuter.) De Fransche visch- schoener Bernadette is op 4 Mei in den Atlantischen Oceaan door een vijandelijke duikboot in den grond geboord op 450 mijlen van de naastbijzijnde kust. De be manning van 34 koppen ontkwam in de sloepen. Er zijn 8 man van opgepikt. Duitschland en de Vereenigde Staten. Washington. (Reuter.) De Amerikaansche .gezant te Berlijn heeft geseind dat hij ver wacht het Duitsche antwoord aan Amerika vandaag te zullen ontvangen. o Een »rustige« dag aan het Fransche front. Stanley Washburn, de bekende corres pondent van de Times heeft een bezoek gebracht aan het Fransche front en schrijft daarover o. a. Het is zelfs zonder verrekijker mogelijk de Duitsche stellingen nauwkeurig te onder scheiden zij zien er thans uit als de krater van een nieuwen, krachtig werkenden vul kaan, met de telkens oplaaiende vlammen van de barstende granaten en de met dam pen gevulde afgronden, waarboven de zwarte rook hangt, die na de ontploffing blijft hangen. Zoover het oog reikt kan men de Duitsche linie onderscheiden door een wolk van stof en gruis, die in de lucht erboven hangt, omdat de eene Fransche granaat onmid dellijk op de tweede volgt. De Duitschers zijn blijkbaar niet geneigd die »strafe« onbeantwoord te laten, want geen twee minuten later beginnen hun ergens in de verte verborgen kanonnen het vuur te beantwoorden, zoodat het geluid der naar beide richtingen over ons heen vliegende granaten, vermengd met het dreu nen der kanonnen, een chaos van klanken maakt. Dit helsche lawaai is zoo vreeselijk, dat er op geen 25 passen van ons af een Duitsche granaat barstte, waarvan wij niets zouden gemerkt hebben, zoo een officier ons er niet op attent gemaakt had. Toen hield plotseling, alsof iemand ergens een schakelaar omgezet had, het geluid van onze kanonnen op en ontstond er een zoo diepe stilte, dat het geluid van een vogel op 300 meter afstand ons scherp en luid leek. Terwijl wy uit de loopgraven kwamen en door het bosch terugwandelden, vroeg ik den generaal, of dit de gewone namid dagactie was. »0, neen,t antwoordde hij met een glimlachje, »het is hier vandaag juist buitengewoon kalm. Zooals u gemerkt hebt, houden de Duitschers op met vuren, zoodra wij ophouden.* Hij glimlachte niet meer, maar keek integendeel zeer ernstig, terwijl hij voortging: »Het is voor hen ook het verstandigste, want voor iederen gra naat, dien hij ons zendt, zal ik hem er twee terugsturen. Misschien weten zij dat ook wel, want zij schijnen er niet meer zoo happig op te zijn, om lang te vuren. Deze opmerking maakte een dieperen indruk op mij dan al wat ik tot dusverre gezien had. In Rusland werd ieder Rus sisch schot met 40 Duitsche beantwoord. Maar hier aan dit front beginnen zij blijk baar in te zien, dat zij beter doen hun munitie te bewaren voor hun groote offen sieven. Toewijding van een gewonde. De Christian World* bevat het vol gende treffende verhaal Een dokter, die dezer dagen in een hospitaal zijn gewone ochtendronde deed, bleef staan bij het bed van een gewonde, een grooten, ruwen kerel, met de onder kaak en het ronde kaalgeknipte hoofd van een vuistvechter. Waarom ga jij niet vooruit, jongen?* vroeg de dokter, •het moest met jou eigen lijk veel beter gaan, maar het lijkt er niet op. Wat scheelt eraan Heb je loopgraven- pijn? Wil je niet meer naar het front terug •Ik wil wel dadelyk gaan; u kunt me er nu wel heen sturen, als u wilt,* was het antwoord. Toen mengde een man in het bed naast het zijne zich in het gesprek. •Waarom vertel je den dokter de heele geschiedenis niet, Jim?« vroeg hij. Maar de dokter kon niets uit den rond- hoofdigen patiënt, wiens genezing op zoo merkwaardige wijze vertraagd werd, los krijgen. Toen hoorde de dokter echter de geschiedenis van een anderen patiënt: »'t Is die jongen daar in den hoek, dokter, die maakt, dat Jim niet beter wordt.* •De jongen is erg ziek,* zei de dokter, •en ik vrees, dat hij niet beter wordt. •Ja, en iederen nacht ligt hij om zijn moeder te huilen en als de lichten dan afgedraaid zijn, komt Jim uit zijn bed en gaat naast dien jongen zijn bed zitten en houdt zijn hand vast en strijkt hem over zijn voorhoofd, totdat hij kalm in slaap valt. En daarom wordt Jim niet beter.* PLAATSELIJK NIEUWS. Voor Dames- en Kinderkleeding de Firma Taverne De Meere, Hinthamer straat 69, 's Hertogenbosch, het beste adres voor deze omstreken. Deze zaak is ook des Zondags van 40 tot 4 uur geopend. HEUSDEN. De heer J. Reas, leerling van de Normaalschool te Waalwijk, die tevens speciale opleiding genoot van den heer J. H. Verhoeven, hoofd der school al hier, slaagde Donderdag te Breda voor het examen als onderwyzer. ALMKERK. De Fokvereeniging al hier verkocht haar 3-jarige stier om te worden uitgevoerd naar Duitschland voor de reusachtige som van f 1200. BRAKEL Tot onderwijzeres aan de openbare lagere school is benoemd mej. P. M. Noortwijk te Arnhem. CAFELLE. Tot Secretaris-Penning meester van het Waterschap »De Oosten- sche en Westensche Buitendillen*, is be noemd de heer J. van der Lely, alhier. DRONGELEN. Als bewijs dat de Stamboekfokkerij goede financieele resul taten kan afwerpen, kan dienen dat door Gebrs. Oerlemans van der Schans alhier een stamboekstier werd verkocht aan den heer S. v. d. Eyk te Hof van Delft voor f4000,en een dito koe voor f700. Beide dieren zyn bestemd voor uitvoer naar Duitschland. DUSSEN. Beroepen bij de Geref. Gem. alhier de heer M. Gravendijk, cand. te Rotterdam. ^-GRAVENMOER. In de vorige maand zijn door het hulptelegraafkantoor alhier niet minder dan 323 telegrammen behandeld, waarvan 464 verzonden en 459 ontvangen. Het aantal telefonische gesprekken be droeg 74. Op de rijkspostspaarbank werden 45 inlagen gedaan tot een bedrag van f 539.39, terwijl 22 terugbetalingen plaats hadden tot een bedrag van f 4450.90. KAATSHEUVEL. Door de V. P. V. alhier zijn het afgeloopen jaar voor ruim f4200,eieren verzonden tegen een ge middelden prys van 6 ct. per stuk. Deze week had de werkman H. O., werkzaam op de stoomschoenfabriek van M. v. B. alhier, het ongeluk met zyn hand tusschen de polie en den dryfriem bekneld te raken. Hij bezeerde zich daarby der mate, dat medische hulp noodzakelijk was. De verhooging der jaarwedde van onzen burgemeester, secretaris en gemeente-ont vanger, respectievelijk met f 300, f 200 en f 125 is by besluit van Ged. Staten dezer provincie vastgesteld. NIEUWENDIJK. Door den bouw kundige Snijders van Raamsdonkveer werd j 1. Zaterdagavond alhier aanbesteed het bouwen van een villa voor rekening van den Heer J. den Dekker. Ingeschreven werd als volgt L. Bakker, Werkendam f 26.250. F. Kramer - 24.000. A. de Later, Nieuwendijk - 23.565. P. G. van Dongen, Raamsdonk - 20.279. Het werk is niet gegund. Tot Directeur van de Coöp. stoom- zuivelfabriek »Altena« alhier is benoemd de heer Joh. Langeraap van Wommels. De godsdienstoefening zal in Geref. Kerk alhier a.s. Zondag aanvangen des voormiddags half elf en des n.m. drie uur nieuwe tijd. Door de onderafdeeling V. P. N. alhier zijn Dinsdag 3300 eieren naar Rot terdam gezonden. De pryzen waren van 6 tot 6X cent per stuk. RAAMSDONK. De fok- en con- trolevereeniging alhier verkocht heden haar stier Gustaaf wegende 2500 pond, aan den veehandelaar M. Koperenberg voor f4000.—. SLEEUWIJK. Ter secretarie dezer gemeente zijn voor het belastingjaar 4945 4946 845 kostelooze weggeldrijkaarten uit gereikt. SPRANG. A.s. Dinsdag 9 Mei hopen de echtelieden H. v. Dongen en A. v. d. Hoven hun 60-jarig huwelijksfeest te her denken. Naar men ons meedeelt is men in de buurt druk in de weer, om deze oudjes met hun familie een aangenamen feestdag te bezorgen. J.l. Zaterdag sloeg het paard van zeke ren W. op hol. Op den straatweg nabij de Chr. School vloog één der wielen van de kar. In dolle vaart vloog het paard verder op 3 plaatsen werden de steenen stoepjes geheel vernield. Een drietal kin deren die langs den straatweg speelden werden nog bijtijds door haar moeder verwijderd. Eindelijk wist men het paard tot staan te brengen. De materieele schade is groot. Zaterdagmorgen stortte bij zekeren v. d. S. den achtergevel van het huis in. Beven wonder liep alles zonder persoon lijke ongelukken af. Dinsdag geraakte het 6- jarig zoontje van den heer H. toen hij met zijn kameraadjes langs den slootkant speelde, te water, zijn vriendjes wisten hem weer op het drooge te brengen. Met den schrik en een nat pak kwam hij vrij. Den compagnieshond van een alhier in kwartier zijnde compagnie werd in de Bierstraat, toen hij met de troep uitrukte, door een auto dood gereden. Alle lieten hun jammerklacht hooren over dit trouwe dier. De fste luitenant M. de Jong alhier in garnisoen, is overgegaan bij de luchtvaart afdoeling te Soesterberg. Onder leiding van den 2en luitenant Breeman is alhier een militaire zangver- eeniging opgericht, met aanvankelijk 50 zangers. VEEN. Naar men verneemt zou de Heer J. v. d. Hoeven, Rijksveldwachter te Heusden in aanmerking komen voor over plaatsing naar deze gemeente. Bij het onweder dat Dinsdagnacht woedde waren verschillende beesten in de sloot terechtgekomen. Een pink van den landbouwer S. werd er uitgehaald en bleek een poot te hebben gebroken. Het dier moest worden afgemaakt en dit was voor den eigenaar een schadepost. Deze week vertrokken van hier een 30tal arbeiders naar de Haarlemmermeer om aldaar veldarbeid te verrichten. Er schijnt aldaar gebrek te zijn aan werkkrachten. Ze kunnen aldaar gedurende een paar maanden een ruim weekgeld verdienen. WIJK. Gedurende de maand April 4946 werden aan het postkantoor alhier verhandeld 49 telegrammen, waarvan 40 aangekomen en 9 verzonden zijn. Wat de nieuwe tijdregeling betreft, daarmede houden vele ingezetenen geen rekening. Enkelen daarentegen wel, zoo dat een vreemd aanzien geeft, wanneer sommige arbeiders, volgens de nieuwe tijd regeling om twaalf uur 's middags hun middagmaal gebruiken, en anderen nog blijven voortwerken. Hetzelfde ziet men ook 's avonds gebeuren. ZALTBOMMEL. Op de heden ge houden weekmarkt werden de volgende prijzen besteed: Tarwe f44.25 óf 44.75, per H.L.Haver en Garst niet aangebo den Boter f 0.82X per X K.G.Eieren f 4 50 f 4.65 per 20 stuks Biggen f9.a f46.Aangevoerd 438 stuks. De mannen en misschien nog meer de vrouwen, geven gemakkelijk toe aan ont moediging wanneer zij den vijftigjarigen leeftijd voorbij zijn. Indien, om de een of andere reden, hun gezondheid te wenschen overlaat, beklagen zij zich, maar laten na zich te verzorgendat is onnoodig, zeggen zij, wij zijn te oudl Nochthans is de man zoowel als de vrouw op vijftig jaren nog vol weerstandsvermogen en' indien zij zorg weten te hebben voor hun gezondheid en hun levenswijze goed inrichten, kunnen zij nog heel wat vreugde in het leven vinden. Onderhoud uw bloed rijk en zuiver, leef matig en betracht de regelen der hygiëne, dit is heel het geheim van een frisschen ouderdom. zijn een onvergelijkelijke hersteller van het bloed. Zij zijn rustig voor iederen leeftijd; zij geven bloed en krachten en zetten de werkzaamheid aan der organen die door den leeftijd door werken of door overmatig genot zijn verzwakt. De Pink Pillen zijn verkrijgbaar k f 4.75 per döos en f9 per 6 doozen, bij het Generaal Depot der Pink Pillen, Da Costa- kade 45, Amsterdamvoor Heusden en Omstreken by G. Malingré, Drogist te Heusden, de firma P. J. van Gils, Apotheek te Waalwijk, en verder bij verschillende apothekers en goede drogisten. Openbare Vergadering van den Raad der gemeente MEEUWEN op 27 April 4946, nm. 7 uur. Tegenwoordig 6 leden. Voorzitterde heer G. Boom, waarne mend Burgemeester. Secretaris de heer J. P. Sprong.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1916 | | pagina 2