De TIP TOP Rijwielen en Landbouwwerktuigen. A NAAIMACHINE CADEAU. HET NIEUWE MODEBLAD J „DE KROON", IDe (aiezojidhejdsGomjiijssie, Langendijk 149. J. A. TUKKER. Babilonia-, Valuas-, India- en Aloza-Rijwielen, Dames-Zakdoeken zal met de a.s. PINKSTERDAGEN geopend, zijn van 's-morgens 8 tot 7 uur. Alle Foto-Toestellen en benoodigdheden voor H.H. Amateurs voorhanden. KOOPT steeds in den Bosch's Goedkoopste Manufacturen en Beddenmagazijn Hooge Steenweg 4. Gebr. I BI\K. DEN BOSCH. Scherp concureerende prijzen. Gemakkelijke betalingsconditiën. fijn batiste Op die wijze wijze vinden we voor Enge land het cijfer van 55%, voor Duitsch- land 28%, voor Ierland 300%, voor Skan- dinavië 30%, voor Frankrijk 77j%> voor Italië 6%, voor Spanje 10% en voor Oostenrijk 4%. Ierland staat dus verre bovenaan wy komen als nummer drie. En ten tweede, 't Is voor Uncle Sam een heele toer, het evenwicht te bewaren tegenover den Europeeschen oorlog. De 18.000.000 Duitschers on de 15.000.000 Ieren willen gaarne goede Amerikaansche onderdanen zijn, maar wanneer president Wilson en zijn regeering eens de zijde van Engeland kozen, dan zou helDuitsche en het Iersche bloed wel eens kruipen, waar het niet gaan kan. Reeds thans immers hoort men gedurig, dat Duitschers en Ieren den aanmaak en de verzending van munitie naar de Gealliëerden trachten te verhinderen. o— De mogendheden en Griekenland. Londen. Het departement van buiten- landsche zaken maakt bekend, dat de hou ding der Grieksche regeering in verband met den toestand, die door de prijsgeving van Grieksch grondgebied aan de Bulgaar- sche troepen is ontstaan, het voor de bond- genooten heeft noodig gemaakt zekere voorzorgsmaatregelen te nemen. De En- gelsche regeering heeft alvast zekere voor zorgsmaatregelen genomen nopens den uitvoer van steenkool en de Grieksche schepen in Engelsche havens, waarvan het doel is, te voorkomen, dat er voorraden naar den vijand gaan. Het treffen van beperkende maatregelen ten aanzien van de Grieksche havens is bij de bondgenooten in overweging. Athene. Bij de heropening van de Kamer heeft de minister-president de be zetting van het fort Rupel door de Duit schers en Bulgaren wereldkundig gemaakt. Hij deelde mede, dat het fort 24 granaten had afgeschoten en dat de infanterie was beginnen te vuren, doch dat de Duitsche bevelhebber toen aan den Griekschen com mandant had meegedeeld, dat hij het fort met geweld zou bezetten. Na deze ver klaring heeft de Grieksche regeering order gegeven om allen tegenstand te staken. o Overlevenden van de Hampshirie. Londen. Naar de admiraliteit meedeelt zijn een dekofficier en elf leden der be manning van de Hampshire (de kruiser aan boord waarvan Kitchener zich bevond) op een vlot aan land gedreven. BIXXEXLAXD. Prijsopdrijving van soda. Naar aanleiding van klachten over prijs opdrijving van soda, wordt de aandacht van het publiek gevestigd op de volgende zinsnede in de circulaire, door den minister van Landbouw, Nijverheid en Handel tot de burgemeesters gericht »In het bijzonder vestig ik er nog uwe aandacht op, dat, naar ik uit tal van me- dedeelingen afleid, aan den maximumprijs van soda niet de hand wordt gehouden. Ten einde daaraan tegemoet te komen, is het noodig, dat belanghebbenden in ruime mate gebruik maken van de gelegenheid om gevallen van prijsoverschrijding ter ken nis der burgemeesters te brengen en deze daarvan ten spoedigste mededeeling doen aan het Rijks-Centraal-Administratiekantoor onder opgave van de namen der overtreders. Bedoeld kantoor zal deze feiten ter kennis brengen van de soda-commissie, aan welke ik opdracht zal verstrekken, ter zake de meest ingrijpende maatregelen te nemen, terwijl ook mijnerzijds tegen de overtreders zal worden opgetreden*. Het publiek zelve heeft het dus in de hand, dat aan de bedoelde prijsoverschrij- dingen een einde gemaakt wordt en dat tegen de betrokkenen maatregelen worden genomen. Op last der regeering is het beroemde grafmonument van Engelbert van Nassau in de Groote Kerk te Breda bedekt met zandzakken. Het benoodigde zand moest worden aangevoerd van domeingronden en heeft het kerkbestuur een aardig sommetje gekost. Het lichten van «De Schelde*. Met het lichten van den in de haven van Nieuwediep gezonken mijnenlegger «De Schelde* werd, nadat de voorbereidende maatregelen waren afgeloopen, Dinsdag morgen begonnen, aanvankelijk met zeer gunstig gevolg, zoodat reeds na eenige uren de masten en de schoorsteen boven water kwamen en het schip naar het einde der haven kon worden versleept, waar het dan verder boven water zou worden ge bracht. Reeds was men daarmee gevorderd tot aan het Wachtschip »De Schelde* hing aan de kabels van een reusachtigen bok en aan die van het bergingsvaartuigeerst raakten de takels van het bergingsvaartuig der marine onklaar, met het gevolg, dat ook de takels van het vaartuig der Ber gingsmaatschappij afknipten. Het vaartuig zonk opnieuw, thans dwars in de haven, doch op minder diep water. De toppen der masten steken nog boven water uit. Door den geweldigen schok sloegen twee der opvarenden van het bergingsvaartuig over boord. Zij werden echter spoedig gered. (Hbl.) o Een veldwachter mishandeld. Te Ooister wijk is de veldwachter van Dijk door den arrestant Willems ernstig door messteken mishandeld. Hy was ver dacht van diefstal opgesloten. Toen de veldwachter hem gisterenavond eten kwam brengen, werd hij door den arrestant aan gevallen. Bij de worsteling kreeg W. de overhand, greep het buiten de cel liggend mes, dat hem bij insluiting was ontnomen, en bracht den veldwachter een tiental steek en sny wonden toe. De man kon vluchten, doch werd in zyn woning weder gearres teerd. o- Aard appelen. Naar het V o 1 js. verneemt, is ontdekt, dat een paar groote aardappel-exporteurs frauduleus aardappelen, waarvan de uitvoer verboden is, naar Duitschland hebben uit- gevoerd. Controleurs moeten mede in het komplot betrokken zijn. Bovendien heeft een der expoteurs eenige schepen met aardappelen in Terneuzen liggen om ze uit te voeren, zoodra uitvoer naar het buitenland vergund mocht worden. o Te Dinxperlo is een Duitsch deserteur, die bij Verdun had gestreden, over de grens gekomen. o Smokkelen. Uit Zevenaar wordt dato 3 Juni aan de Tel. geschreven Vanochtend is aan het station alhier een man gevisiteerd, die nota bene zyn kunstbeen had volgestopt metvet. Het was een zekere R. Jansen, van hier, van wien het de aandacht had getrokken, dat hij zoo vaak naar Emmerik ging, »om den dokter op te zoeken*. Het bedenken van de meest geraffi neerde trucs, om de smokkelwaren de grens over te krygen, heeft thans een ongekende hoogte bereikt. Er worden niet alleen hier dag in dag uit mannen zoowel als vrouwen aangehouden met vet en spek, boter en «Klappa* onder hun kleeren, maar de nieuwste nieuwigheid is thans om ry wiel binnenbanden om de voeten te binden en dan groote schoenen te laten maken. Zoo bereikte men veilig de grens tot dusverre, totdat ook die truc door de douane ontdekt is. De banden om het lichaam binden, na de ventilen te hebben verwijderd, is al oud. Gisteren zijn hier nog eenigen aldus in beslag genomen. Wij vernemen echter, dat aan de grens stations van nu af aan nog strenger zal worden opgetreden. De groote toeneming der smokkelarij heeft ten gevolge, dat thans elk aan den lijve onderzocht wordt, want het meest minutieuze onderzoek der spoorwegcoupé's schijnt nog niet voldoende om het smokkelen te keeren. In de ge- heele streek hier wemelt het thans van smokkelaars. Te Didam zijn de aanhoudin gen aan de orde van den dag. In Beek, Bergh en Babberich niet minder. O. a. zijn deze week twee gebroeders P. betrapt op poging tot uitvoer van 35 rijwielbanden, welke geconfiskeerd werden. Gisteren kwam te Emmerik een troep vee aan van 47 stuks, groot en klein rundvee, alles binnengesmokkeld uit ons land. Achter de kudde bevond zich een wagen, volgeladen met gesmokkelde artikelen. o Weer wittebrood. De minister van Landbouw heeft inge trokken le. met ingang van 19 dezer het ver bod aan de meelfabrikanten om gebuild tarwemeel af te leveren 2e. met ingang van 24 dezer het ver bod om wittebrood te bakken. De tegenwoordige regeling is 24 April ingegaanze zal dus juist twee maanden van kracht zijn geweest. Gift van f 100.000 voor een park. Overeenkomstig een belofte, eenige jaren geleden gedaan, heeft iemand, die onbe kend wil blyven, de heeren Schadee en Lambert, te Rotterdam, gemachtigd, in den loop van dit jaar, f 100.000 ter be schikking van de gemeente te stellen ten behoeve van het bekende plan om den Kralingschen Plas met bosch voor sport en wandelterrein te bewaren. o- Te Stomp wijk is Dinsdagavond de heer G. O. met paard en wagen te water ge raakt en verdronken. Zijn zoon en twee vrouwen, die mede in het rijtuig waren gezeten, wisten zich te redden. Distributie-bureau voor Noord-Brabant en Zeeland. Deze week werd te 's-Bosch een com missie benoemd teneinde te komen tot de oprichting van een vereeniging tot bevor dering van den handel en ter bestrijding van den frauduleuzen uitvoer in de pro vincies Noord-Brabant en Zeeland. Het bureau der vereeniging zal in den zelfden geest werkzaam zijn als die te Arnhem en Groningen. o Regeeringsbureau voor den uitvoer. De «Tel.* zegt uit goede bron te ver nemen, dat in Den Haag plannen over wogen worden om te komen tot een «Regeeringsbureau* voor den uitvoer. Naar de «Maasb.* verneemt, liggen er op het oogenblik in de Waalhaven te Rot terdam 31 schepen geladen met aardap pelen, voor uitvoer gereed en alle gedekt met consent. Het grootste gedeelte is be stemd voor Frankrijk. o Te Sas van Gent is de lading van 160 duizend kilogram aardappelen in het motor schip «Adriana* in beslag genomen wegens poging tot uitvoer. o Gezellig uit. Een tweetal paardenhandelaren, die Maan dag de markt te Utrecht bezochten, raakten in gezelschap met drie dames en een mi litair. Nadat zij, zoo vertelt het «Utr. Dbl.«, in een café het een en ander ge bruikt hadden, besloten zij met hun zessen een auto-tochtje te maken. Zij vertrokken daarop per auto in de richting van De Bilt. In deze gemeente werd eerst nog een cognacje gebruikt en vervolgens de tocht voortgezet naar Bosch en Duin. In de buurt van Bosch en Duin hebben de «da mes* en de soldaat de paardenkooplui van hun geld, ruim f 800, beroofd, en hen uit het voertuig weten te verdringen. Een bankbiljet van f 300 werd later te De Bilt gewisseld. De veldwachter Zoete van Huis ter Heide werd met het geval in kennis gesteld, maar daar de bedrogen kooplui onder den invloed van sterken drank verkeerden, kon deze uit het onsamenhangende verhaal der boe ren geen wijs worden. Dinsdagmorgen werd aanstonds een onderzoek ingesteld. Naar wij vernentien zijn de »dames« reeds aangehouden en is een gedeelte van het gestolen geld op haar gevonden. De sol daat zoekt men nog. o Bezetenen. Dinsdagavond drong een twaalftal be schonken polderwerkens een café in de buurtschap Lindvelde, onder Eibergen, bin nen en eischten daar zonder betaling drank van den bewoner L., die alleen thuis was. L. voldeed aan hun verlangen. Hij achtte zich alleen niet in staat zich tegen hen te verzetten. Nauwelijks echter waren zij een oogenblik gezeten of zij begonnen met de glazen te gooien en sloegen alles kort en klein wat onder hun bereik kwam. Geen glas bleef heel. Zelfs de ramen werden uit hun verband gerukt. Een buurman van L. §choot op het hulp geroep toe, waardoor het L. Inog gelukte aan de handen der bezetenen te ontkomen. Toen de gemeenteveldwachter verscheen dreigden de indringers met hun messen, zoodat de veldwachter zes revolverschoten loste, waarvan 5 doel troffen. De politie uit Groenlo bracht weldra hulp en zoo konden de woestelingen in arrest worden gesteld. Twee van hun moesten ter ver pleging in het ziekenhuis worden opgeno men. De verwondingen bleken niet levens gevaarlijk. ADYERTEXTIEX. gezeteld, te Heusden, ontvangt klachten over onderwerpen, de volksgezondheid betreffende, en versterkt dienaangaande inlichtingen. Zij is samengesteld als volgt: H. PRINSEN te HaarsteegVoorzitter W. C. STAL te Heusden. Dr. A. J. OVERBOSCH te Almkerk. J A. VAN HEIJST te Baardwijk. W. F. HILWIG te Hemden. J. J. MONUÉE te Woudrichem. B. C. E. VAN STEENBERGEN te Werkendam. H. J. VAN EGGELEN te Heusden Secretaris. BRIEFKAART-FOTO'S met een of meer personen fl.de 8 stuks. CABIXETS-FORTRETTEX op fijn carton de 4 stuks fl. Telef. Inc. Xo. 188. GORIXCHEM. Japonstoffen. Mousselines. Katoentjes. Overhemdendrills. Wit Katoen. Graslinnen. Oogjes en Blokjes. Engelschleer. Manchester. Dames Ondergoederen. Corsetten. Handschoenen. Ceintuurs. Kanten kragen. Galons-Kantstof. Linten-Tressen. Kindermutsen. Garneering. Sporthemden. Boezeroens. Blauwe Jassen. Blauwe Broeken. Blauwe Kielen. Manch. Broeken. Baeverteen Broeken. BI. piqué Broeken. Schilderskielen. Bedden en Dekens. Matrassen. Ledikanten. Karpetten. Vloerzeil. Linoleum. Gordijnen. Cocosloopers. Matten. Vaste pry zen èt Contant, Handel in Hoofdvertegenwoordiger der welke door hun goede eigenschappen zich zelf recommandeeren. Groote voorraad Riwielbanden en Onderdeelen, Hooiharken, Amerik. Hooivorken, Losse Huiselvorken, prima Eng. en Duitsche Schoffels, Batsen en Schoppen, Zeisenboomen en andere soorten Steelen. Tevens nog een beperkt aantal van die gemakkelijke Bietenhakjes, alsook prima verstelbare A. B. T's. Handhooiharken in voorraad. Levering1 van alle gewenschte merken. DES ZONDAGS GESLOTEN. Beleefd aanbevelend. Al onze lezeressen kunnen GRATTS meedoen •en int ©reesan ten wedstrijd, waaraan is verbonden als UOOFOPH1JS een PRACHTIGE S1NGER-TRAPNAA1MACH1NE ter waarde van honderd galden, voorts IQO diverse andere prijzen, alle practisohe dames- ai tikelen, aangekocht in het Magazijn de Bijenkort" te Amsterdam. Deze wedstrijd wordt in 't No. van 1 April uitgeschreven door Abonnementsprijs (2e uitg.) 75 ets. per 3 maai.den, (franco per post 85 ets.). ilei NIEUWE MODEBLAD, 2 maal per maand met Knippatronenblad verschijnende, geelt GRATTS Knippatronen. Wie onzer lezeressen dus nog niet op dit voor iedere practische 1 uis rouw jonmisbare^J^ geabonneerd is, ver- zuime niet zich thans te abonneeren. DE EERSTE DUIZEND NIEUWE INTEEKENAREN die nevensstaand inteekenhiljet rechtstreeks zenden aan de Uii ge vers-Maatij «NEERLANDIA» te Utrecht, ontvangen een tieoi met broderie gegarneerd en k jour zoom. INTEEKENBILJET Ündergeteekende abonneert zich voor minstens 2 kwartalen op HET NIEUWE MODEBLAD (2de uitgave) 75 ct. per kwar taal (franco per post 85 ct.). De toezending wordt verlangd Handteekening: Woonplaats Hier in t« vullen de naam van dete courant.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1916 | | pagina 2