1 benauwdheid Gemeubileerde Zit- en Slaapkamer De F'. DE HUK i OEHLEMUS trachten aan te besteden 6 Totaris VAN GENDT, Openbare Verkooping. Een Woon-en Winkelhuis met Werkplaats en Erf, J. ELEKAN, Dagelijks W. A. NI. KALKMAN veilen en verkoopen: GIJSBERT VOS. Bericht van Inzet. Waterzucht geen ziekte. te Heusden, Zondags na I uur kantoor gesloten. De Nederlandsche ambulance voor Rus land is veilig te Bergen (Noorwegen) aan gekomen. Er liggen thans zooveel stoomschepen (alle houtbooten) in de haven te Delfzijl, dat er voor pas aangekomen schepen geen voldoende ruimte is om te lossen, wat nog nooit is voorgekomen. Ze blijven op de reede liggen, tot er plaats open komt. Uitvoer van worst. De grenzen zijn en blijven voorloopig voor vee-uitvoer gesloten. Maar. niet voor worst. Het gevolg is dat thans massa's vleesch tot worst vermalen worden en zoo de grenzen overgaan. Verschillende slagers te 's-Gravenhage, deelt men aan >'t Volkt mede, leveren thans duizenden kilo's uit gebeend versch vleesch aan een worstfa- briek te Loosduinen. Daar is op 't oogen- blik meer mee te verdienen, dan met het uitwegen van pondjes voor de klanten. Wy vragen echterWat komt er zoo van het uitvoerverbod terecht Als de koeien toch in den vorm van worsten de grens overgaan is het geen wonder, dat het vleesch hier onbetaalbaar duur blijft 1 Zondagavond heeft te Vreeswijk een ernstig verzet tegen de politie plaats ge had. Toen om elf uur de café's moesten worden gesloten, ging dit niet al te vlug, zoodat de politie moest optreden, met ge volg, dat er een ware kloppartij ontstond. Hierby werden de gemeente- en rijksveld wachter zoodanig mishandeld, dat zij ern stige kwetsuren opliepen en door een arts werden verbonden. De veldwachters zijn buiten dienst gesteld geworden. De ver moedelijke daders zijn bekend. De justitie doet een streng onderzoek. Aan ons vee is hier te lande onlangs heel wat verdiend, maar ook in Duitsch- land is er nog al wat oorlogswinst op ge maakt. iHet »Osnabrücker Tageblatt« ver telt wat een veehandelaarsbond er van in den zak stak. De provisie van den west Duitschen bond is vastgesteld bij verkoop van groot vee op 8 procent. Deze bond betaalt daarvoor aan zijn commissionairs 5 procent commissieloon. Het is voorge komen dat twee koeien, waarvoor bij aan koop 1650 Mark werd betaald, op de markt te Meiningen aan een landbouwer werden verkocht voor 2202 Mark. Een slager moest bij aankoop van een stier alleen 138.72 Mark provisie betalen. Het vleesch van dezen stier steeg daardoor 20 a 25 pf. per pond in prijs. En de Christelijke Landbouw-vereeniging in Beieren berekent dat daar de commissionair Eule per maand alleen aan provisie voor den aankoop van vee 22.440 Mark opstrijkt. Door allerlei bijkomende zaken en kosten, besluit het »Osnabr. Tageblattc worden de vleesch- prijzen per jaar met 5 pet. verhoogd, het geen niets minder beteekent dan een ka pitaaltje van 32 millioen Mark. Hof bericht. Ten einde te kunnen genieten van duin en zeelucht en tevens hare werkzaamheden op gebruikelijke wijze voort te zetten, heeft H. M. de Koningin besloten, zich gedurende eenigen tijd met de Prinses te vestigen te Katwijk Buiten. 2. K. H. de Prins is voornemens ge durende dien tijd eene reis te ondernemen naar Zwitserland, teneinde daar bergtoch ten te maken. Groote smokkelzaak. Te 's-Hertogenbosch heeft gistermorgen de commissaris van politie, Van Bunge, beslag gelegd op de sleepkaan «Pax«, eigenaar J. Moerman, te Rotterdam, en bevracht door zekeren Valkenburg, te Rot terdam, met 400.000 K.G. rijst en 30 kisten cacaco aan boord. Te 's-Hertogen bosch was uit Rotterdam 50.000 K.G. rijst per spoor aangevoerd en ingeladen; het overige der lading was te Rotterdam onder toezicht van een ambtenaar der Noord-Brabantsch-Duitsche Spoorwegmpij. en nog wel vóór de kantoren dier maat schappij ingeladen. De lading heeft een waarde van f 170.000. Onvoorzichtige uitladingen in het open baar hadden de politie op het spoor dezer smokkelaffaire gebracht. Het schip was bestemd voor Maastricht via de Kempen. N. v. d. D. Nieuwe truc! Een aardappelhandelaar te Deventer, die een partij slechte aardappelen niet kwijt kon raken, wist raad. Hij ventte er mee als puikbest boven den maximum-prijs, waarna ze van gemeentewege tot den of- ficieelen prijs in beslag werden genomen. De inbreker, die Zaterdagavond in de smederij op den hoek van de Govert Flinckstraat en de Ruysdaelkade te Am sterdam werd gevat, is nader gebleken Jopie de Roos te zijn. De gevangenne ming is niet gemakkelijk geweest. Dat blijkt, naar de »Tel.« meldt, uit de vol- gend.e bijzonderheden omtrent de arrestie: Om half 12 in den avond kwam een voorbijganger den politieagent Voorvaart waarschuwen, dat twee personen zich op verdachte wijze in het genoemde huis op hielden. Hij begaf er zich onmiddellijk heen met nog een andere agent en kwam tot de ontdekking, dat er een ruit was ingedrukt. De agent Voorvaart stapte op het kozijn, keek door het gat heen en zag in de smederij twee mannen, die hem strak aankeken. tKoraen jullie er maar uit,« zei hij, »jullie zijt toch verloren.Hij kreeg daarop een lantaren van een toekijkend fietser en begaf zich in weerwil van de waarschuwingen der toeschouwers naar bin nen, de revolver in de vuist. Zijn collega wachtte buiten met getrokken sabel en een derde agent was in aantocht. Het licht van de lantaarn scheen nu op de twee inbrekers. Voorvaart som meerde hen, zich over te geven. Zij liepen echter langzaam achteruit, totdat ze een werkbank waren genaderd. De Roos nam hier een Engelschen sleutel van eenige kilo's zwaarte op en rende, daarmee ge wapend en in het wilde weg slaand, op Voorvaart toe. Deze wist echter alle slagen te ontwijken en waarschuwde, dat hij vuren zou. Daar het gevaar van te worden ge troffen, voor hem steeds grooter werd, haalde hij de haan over, tot viermaal toe, doch tevergeefshet schot ketste telkens weer. Vechtend kwamen de mannen op straat. Hier trachtte de Roos zich slaande een weg door de toeschouwers te banen, doch de menigte viel op hem aan en hij viel in de armen van een paar agenten en een matroos. Beide inbrekers werden daarop geboeid naar het politiebureau aan de Ferdinand Bolstraat geleid. De Roos werd nog ge zocht voor een inbraak op de Weesper- zijde, van het plegen waarvan hij wordt verdacht, Dezer dagen keerde een meisje per rij wiel van Enschedé naar Losser terug. Terwyl ze een praatje maakte met de grenswacht te Glane, sprong eensklaps een rijwielband, waaruit nu wat sajet puilde. Bij nader onderzoek bleek, dat de banden waren opgevuld met 17 knot sajet. Rijwielen en sajet werden in beslag ge nomen en procos-ver baal opgemaakt. Waterzucht dient niet beschouwd te worden als een ziekte, maar als een ziekte verschijnsel. De ziekte zelf zetelt gewoon lijk in de nieren. Trage nieren onttrekken namelyk niet voldoende water aan het bloed en dit water verspreidt zich op andere wijze En de onnatuurlijke afscheiding uit de bloedvaten leidt tot waterzuchtige zwellin gen onder de oogen, in de ledematen en het lichaam. i Een kenmerkend verschijnsel van water zucht is, dat de zwellingen zich slechts langzaam weder vullen, nadat men er met den vinger op gedrukt heeft. Als de nieren de oorzaak zijn, treden gewoonlijk ook urine-stoornissen, ruppijn en bezinksel in het water op. Dampbaden en aftapping verlichten on getwijfeld het verschijnsel, maar genezen het niet. Er is geen betere behandeling in zulke gevallen dan met Foster's Rugpijn Nieren Pillen, die de nieren tot werkzaam heid brengen, heelen en versterken, en het urinezuur en de andere belemmerende onzuiverheden uit de urinekanalen en blaas verwijderen. Zij verschaffen een vrijen uitweg aan het opgehoopte water, en de waterzuchtige zwellingen verdwijnen, lang zamerhand. Een geregelde leefwijze, vol doende rust, warme baden en frissche lucht, alsook weinig gebruik van vleesch, thee, koffie en alcohol zijn bevorderlijk voor uw genezing. Foster's Rugpijn Nieren Pillen hielpen zelfs in gevorderde gevallen van nierkwalen en de daaruit voortvloeiende kwalen als waterzucht, niergruis, rheumatiek, rugpijn, ischias, niersteen, spit enz., hoewel natuur lijk de beste resultaten verkregen worden bij tijdige behandeling en gebruik bij het pptreden der eerste verschijnselen van nieraandoening. Verkrijgbaar bij alle goede drogisten k f 1.75 voor één, of f 10.voor zes doo- zen. Eischt de echte Foster's Rugpijn Nieren Pillenweigert elke Jdoos, die niet voor zien is van neven staand handelsmerk. Een gevoel van op de borst wordt veroorzaakt door vastzittend slijm dit wordt geheel verdreven door het nemen van eenige ANGA-bonbons. In doozen van 30 en 60 cent, verkrijgbaar bij Apoth. en Drogisten. Fabrikant: A. MIJNHARDT, Pharra. Fabr. ZEIST. KI PREDIKBEURTEN. 25 Juni. Heusdennm. 6 u. ds. Ruijsch vanDug- teren. Geref. kerk, vm. 9,30 u. lees- dienst en nm. 6 u. ds. Fr. W. Geerds uit Oldekerk (Gr.) Werkendam, vm. 9,30 u. en nm. 6 u. ds. v. d. Pol. Geref. kerk, A vm. 9.30 u. en nm. 6 u. ds. Schaafsma uit Nieuwveen (vm. Bed. H. A. en nm. Dankz.). Geref. kerk B, vm. 9,30 u. en nm. 6 u. leesdienst Chr. Geref. kerk, vm. 9.30 en nm. 6 u. leesdienst. Aalburg, geen dienst. Aalst, nm. 2 u. ds. Verloop uit Neder- hemert. Geref. kerk, vm. 9,30 u. en nm. 6 u. ds. Jansen uit Doorn. AlmkerJcvm. 9,30 u. en nm. 2 u. dr. Montijn. Andelvm. 9,30 u. en nm. 6,30 u. ds. v. d. Put. Baardwijk, vm. 10 u. ds. Louwe Kooy- mans. Babylonxènbroekvm. 9,30 u. en nm. 6,30 u. ds. Blankhart. Be8oijen, vm. 10 u. en nm. 5,30 u. ds. Dierkens. Capelle, vm. 9,30 u. en nm. 2 u. ds. Koster. Geref. kerk, geen opgaaf. Doeveren, vm. 9,30 u. ds. Bastiaanse. Drongelen, geen dienst. Drunen, vm. 10 u, ds. van der Hoff. Eethenvm. 9,30 u. ds. Ruijsch van Dug- teren uit Heusden. Gameren, vm. 9,30 u. en nm. 7 u. ds. Van Ingen. Geref. kerk, vm. 9,30 u. en nm. 2 u. ds. Diemer. Genderen, vm. 9,30 u. ds. Feykes. Geref. kerk, vm. 9,30 u. en nm. 2 u. leesdienst. Giessen, nm. 2 u. ds. Benders, 's-Gravemoervm. 9,30 u, en nm. 2,30 u. ds. Van Meer. Geref. kerk, vm. 9,30 u. en nm. 6,30 u. leesdienst. Chr. Geref. kerk, vm. 9,30 u. en nm. 2,30 u. leesdienst. Heesbeen, geen dienst. Herpt, geen dienst. Loonschendijkvm. 9,30 u. nm. 2 u. ds. Japchen. Meeuwen, vm. 9,30 u. ds. v. d. Pol. Nederhemert Zz., vm. 10 u. ds. Verloop. Nz., geen dienst. Nieuwendijk, Geref. kerk, vm. 10 u. en nm. 6,30 u. ds. De Bruijn. Raamsdonk, vm. 9,30 u. ds. Holland. Raamsdonkveer, geen dienst. Rijswijkvm. 9,30 u. ds. Benders. SÏeeuwijkvm. 9,30 u. ds. Visch. Geref. kerk, vm. 10 u. en nm. 6,30 u. ds. Akkerhuis. Sprang, nm. 2 u. ds. Holland uit Raams donk. Geref. kerk, vm. 9,30 u. ennm. 2,30 u. ds. Geers (vm. bed. H. A.) Uitwijk, vm. 9,30 u. ds. Hermanides. Veen, vm. 9,30 en nm. 6 u. dr. Tjalma. (vm. bed. H. A.) Geref. kerk, vm. 9,30 u. en nm. 2,30 u. leesdienst. Vlijmen, vm. 10 u. ds. Ossewaarde. Waspik, vm. 9,30 u. ds. Fetter uit Waal wijk. Woudrichem, vm. 9,30 u. en nm. 6 u. dr. Gobius du Sart. Wijk, vm. 10 u. en nm. 7 u. ds. Gobius du Sart. Marktberichten Land van Altana, 23 Juni. Men besteedt thans voorVroege f 7.k f 8.Blauwe f 5.00 A f 5.50, Zeeuwen f 6.k f 6.50 alles per H.L. Wit hooi le kwaliteit f 26.A f 27. 2e kwaliteit voor de pers f 15.Af 16. Klaverhooi f29.k f30.Wit stroo f 19.k f21Geel stroo f 16.A f 17. alles per 500 K.G. Varkens (75 k.g.) 34 A 36'cent, zwaardere varkens 46 A 47 cent per halve K.G. Boter f0.70 A f0.80 per halve K.G. Eieren fl.50 A fl.70 per 26 stuks. Almkerk, 23 Juni. Boter f 0.75. Win kelprijs 0.80 per half k.g. Eieren fl.55 per 26 stuks. Boter dér zuivelfabriek fl.65 per k.g. DüSSSn, 22 Juni. De prijs der boter was heden vanaf fl.58 tot fl.78. Aanvoer 76 kilo. Zetting fl.64. Eieren fl.65 de 26 stuks. Kaatsheuvel, Zetting der boter fl.60 per kilo. WaalW\jk, 23 Juni. Op de veemarkt aan gevoerd weinig runderen. Biggen aangevoerd 23 stuksPrijzen van f14.tot f 18. Prijs der boter van fl.65 tot fl.69 per kilo. Aangevoerd 168 kilo. Verder nog 755 eieren. Prijzen van 6 tot 7 cent. '8-Bosch, 23 Juni. Prijs der Boter f 1.50 tot 1.60 per K.G. 23 Juni. Heden werden aange voerd 100.301 gegarandeerd versche inl. hoendereieren, waarvoor werd besteed van f 1.15 tot f 1.18 pei K.G. Burgerlijke Stand. Werkendam, 1623 Juni. GeborenHendrik Willem, z. v. M. Knol en M. Rijkers. Overleden Willem Hendrik Kamerman, 3 weken. Almkerk, van 721 Juni. Geboren Maaike, d. v. T. M. van An- rooij en J. BranderhorstCornelis Wouter, z. v. J. Kolff en C. J. Lagrouw Mascelus, z. v. M. van Wijk en M. Duijzer. Getrouwd J. J. van der Stelt, 29 j., met G. Tolenaars, 31 j.J. van Helden, 26 j., met J. A. Koekkoek, 24 j. OverledenJ. Kant, 52 j., echtg. van P. TamerusW. J. Boterblom, 33 j., echtg. van M. SprangersG. van Oud- heusden, 14 j. Wyk en Aalburg. Geboren Arie, z. v. Arie Bouman en Hendrika Bax Gerritje d. v. M. v. Rijs wijk en A. van Helden Dirk, z. v. H. van Loon en M. v, d. Pol. Waterhoogte Heusden. Hoog Water. Laag Water. 20 Juni 1.80 M. 1.23 M. N.A.P. 21 1.59 0.99 22 1.37 0.84 ADVERTENTIEN. Heden overleed plotseling onze lieve vrouw, moeder en behuwdmoeder LUCIA CATHARINA GELPKE, in den ouderdom van 72 jaren. Breda, J. H. F. ZIJNEN DE GIER. Vught, M. ZIJNEN DE GIER. A. C.A. ZIJNEN DE GIER— Van Dam. Breda, A. A. ZIJNEN DE GIER. Volstrekt eenige kennisgeving. Breda, 19 Juni '16. Baronielaan 87. Voor de vele blijken van belangstelling, ontvangen bij het overlijden van onze ge liefde Dochter en Zuster TEUNTJE ADRIANA SMOOKERS, betuigen wij onzen hartelijken dank. F. A. SMOOKERS J. F. SMOOKERS— DEN HOET. T. SMOOKERS. Aalburg, 23 Juni 1916. Voor de vele blijken van belangstelling, ontvangen by het overlijden van ons ge liefd Pleegkind TEUNTJE ADRIANA SMOOKERS, betuigen wij onzen hartelijken dank. P. W. BOK. A. S. BOK—de Regt. Poederoijen, 23 Juni 1916. met pension gevraagd te HEUSDEN door HEER b. b. h. h. Aanbiedingen met prijsopgave onder motto »Pension« Advert. Bureau TIELEN, Boxtel. te bekomen zoolang de voorraad strekt in den kersenboomgaard bij het Kasteel te Meeuwen. zal op ZATERDAG 1 JULI a. s. het bouwen van in de gemeente HEUSDEN. Bestek en voorwaarden met teekening zijn te hunnen kantore verkrijgbaar tegen f 0.50 per stel. te HEUSDEN, bericht, dat de onroerende goederen van den heer D. DUIJSER c. s. bij inzet en hooging zijn gebracht Perc. 1 op f 6600.perc. 2 op f 1950, perc. 3 op f 6225, De toeslag blijft bepaald op Donderdag 29 Juni a. s. voorm. 11 uur precies in Hótel CONCORDIAte Heusden. Meerdere inlichtingen verstrekt ook Nots. J. VAN HAM te Kaatsheuvel. De onroerende goederen onder Werken dam en deWerken van den Heer J. C. PIECK en de Erven van den Heer D. PIECK staan in bod als volgt Koop 1. »de Groeningswaardc op f9050. 2. het perceel weiland in de Hooftlanden op - 5000. 3 3. het perceel boomgaard met schuur op - 1510. 4. het huis met schuur en erf bij de Keizerstraat no. 212 op .-1830. 5. het huis N. 211 naast het voorgaande op -1110. 6. het perceel bouwland »de Vijfhondc in den deWerkenschen polder op-1715. De finale verkooping blijft bepaald op Donderdag 29 Juni 1916, 's avonds 8 uur, in café Wink te Werkendam, terwyl inmiddels inlichtingen zijn te be komen en hoogingen worden aangenomen ten kantore van Notaris J. M. C. PAAP te Werkendam. Notaris te Woudrichem, zal, krachtens art. 1223 B. W. op Don derdag 29 Juni en op Donderdag 6 Juli 1916, telkens des voormiddags om 10 uur, in het koffiehuis „Het Wapen van Amsterdam" van H. VAN STRIEN te Heusden, in het openbaar staande en gelegen aan de Breestraat te Heusden, plaatselyk gemerkt W. 68, en Kadastraal bekend Sectie A, no. 1244, ter grootte van 1.25 are. Aanvaarding en betaling der kooppen ningen 14 Augustus 1916. Verdere inlichtingen ten kantore van den Notaris. KANTOOR VAN RECHTSKUNDIG ADVISEUR, Havenstraat 5 (nabij het station) 's-BOSCH. ADVIES en BIJSTAND met betrekking tot processen, strafzaken, faillissement, nalatenschappen, boedelschei ding, voogdij, curateele, echtscheiding, ar beidscontract, enz. Behandeling van alle voorkomende Rechtszaken, zoowel bij Rechtbank als bij Kantongerecht, innen van Schuld vorderingen, regeling zaken van debiteuren met hunne schuldeischers, ma ken van Contracten, Requesten, enz. enz. Degelijke en prompte afwerking. Billijke Conditiën. N.B. Bij niet inkomen der schuldvor deringen in der minne, worden geen kosten in rekening gebracht. n

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1916 | | pagina 3