Rijwielen - Banden en Onderdeelen. Ijzerhandel firma H. J. Reekers Gorinchemsche Papierhandel. Adler, Opel en Clement- Bayard Automobielen. Douglas, Sun en Royal Enfield Motorrijwielen. Alle soorten Schoenen 2)e Sorinchemsche Bank, Huishoudelijke JLrtikelen. Asphaltpapier en Gegatv. gegolfde platen enz. enz. MAGAZIJN van: Alsmede ruime sorteering Viltwerk, Overschoenen, Motor- en Fietskappen, etc. etc. land van altena Qroote Emailleer- en Reparatie-Inrichting. Gegoten, Geslagen en Geëmailleerde Fornuizen. Punt-, Vlecht- en Omheiningdraad. Westwagenstraat 42. GORINCHEM. Kastranden - Cachepots Winkelzakken - Bakkersgereedschappen. GROOTE MARKT. KERKSTEEG. a It I A II E M. LEDERHANDEL en Schoenmakersfournituren. KOOPT en VERKOOPT: Uitgever: L. J. VEERMAN, Heusden. No. 3579. Zaterdag 24 Juni 1916. Gazelle, Hima, Burgers, Germaan en Nederlandsche Kroon Rijwielen. GORINCHEM. Auto-Garage, Banden voor Motorrijwielen en Auto's. Dit blad verschijnt WOENSDAG en ZATERDAG, Abonnementsprijs: per 3 maanden 0.75, franco per post zonder prijsverhooging. Afzonderlijke nummers 5 cent. Advertentiën van 16 regels 50 ct. Elke regel meer 71/» cent. Groote letters naar plaatsruimte. Advertentiën worden tot Dinsdag- en Vrijdagmiddag 4 uur ingewacht. BUITENLAND. Op het oögenblik is aller aandacht ge vestigd op het oostelijk front, waar de Russen zoo krachtig het offensief hebben genomen onder generaal Broesiloff, waarvan het begin 14 dagen geleden bij het aan breken van den dag met een gasaanval plaats had. Over een strook van dertig mijl werd het nieuwe Russische gas naar de stellingen van den vijand gevoerd, ge volgd door een orkaan van vuur van de geweldige artitlllerie. De infanterie stormde in de opening, alles voor zich uitjagend en doordringend in de drie half perma nente verdedigingslinieszij verspreidde zich daarachter rechts en links in de aan grenzende secties, daarbij zulk een aantal gevangenen makend als voor onzijdige toeschouwers eenvoudig ongeloofelijk schijnt. De samenstelling van het nieuwe Russische gas is natuurlijke geheim, maar de corres pondent der j>Morningpost« verneemt, dat er geen tegengift van bestaat en dat het niet aan de onzekerheid onderworpen is, die zich bij het gebruik van het Duitsche gas voordoet. Het gas wordt in een be paalde richting gestuwd en het draagt mijlen-ver, dank zij de bijzondere wijze, waarop het uitgespoten wordt. Bij het gebruik voor grooter diepte dan drie mijl kan het gas gecombineerd worden met explosieve ladingen van groote granaten, Geen van de tot dusver in gebruik zijnde maskers is van eenig nut tegenover dit gas. Maar de Russen dragen er een bij zonder geconstrueerden helm bij, die af doende beschut, zonder de nadeelen te hebben, die de gewone maskers aankleven. Londen. Blijkens een mededeeling van Lloyds is het Spaansche s.s. Mendibel Mendi in den grond geboord. De beman ning, sterk 32 koppen, is aan wal gebracht. Hoe geweldig ook de Duitsche verliezen moeten zijn, blijkt o.a. uit het feit dat het Zondagsnummer van de Voss. Zeit. een advertentie van de Dresdner Bank bevat volgens welke »in de laatste ge vechten® 26 ambtenaren van die bank sneuvelden. De Bank für Handel und Industrie kon digt in hetzelfde nummer het sneuvelen van 46 beambten aan. o De Duitsche Kellnerbond »Ganymed« heeft bijkens zijn jaaroverzicht, sinds het begin van den oorlog 414 leden door den dood te velde verloren 227 kregen het ijzeren kruis, van wie 2 de 1ste klasse 78 kregen andere onderscheidingen. Een werd luitenant en een kellner wist het zelfs tot compagnies-commandant te brengen. De Amerikaansche nota aan Engeland en Frankrijk. Aangaande de Amerikaansche protest nota aan Engeland en Frankrijk over de aanhouding der mails schrijft het Deensche blad Politiken De president der Vereenigde Staten is even dringend en kordaat voor de rechten der onzijdige staten in het krijt getreden als hij het onlangs tegenover Duitschland gedaan heeft. De bewoordingen der nota zijn wel niet zoo scherp gesteld als het ultimatum, dat aan de Duitsche regeering werd aangeboden, maar toch beslister en krachtiger dan nog ooit tegenover Enge land en Frankrijk zijn gebruikt. Waar schijnlijk moet hierin de verklaring gezocht worden van de merkwaardige omstandig heid, dat de nota in geen land der geal lieerden gepubliceerd is. o Het fruit geannexeead. De fruitoogst in het bezette gedeelte van Rusland belooft dit jaar uitermate over vloedig te worden. In Duitschland hoopt men daarvan gebruik te maken ten behoeve van de volksvoeding. Er worden maat regelen genomen voor het vervoer naar de groote steden. o De gemeente Aalst beboet. De Duitschers hebben de gemeente Aalst in België met een boete van 100.000 mark bestraft, omdat onbekenden de telefoon draden hadden doorgesneden. De Politiken meldt, hoe de bemanning van het Deensche stoomschip La Cour mededeeltEen hevig gevecht in het Katte gat gezien te hebben tusschen een Britsche duikboot en twee Duitsche vliegtuigen. De Duitschers wierpen bommen naar beneden, welke de duikboot echter niet troffen. Deze vuurde op de vliegers en schoot één er van omlaag. Te Berlijn is bekend gemaakt, dat jongelingen, die het 47de levensjaar vol tooid hebben, verplicht zijn, zich voor den landstorm aan te melden. O »Politieken« deelt mede, dat 2 Oosten- rijksche officieren te Kopenhagen zijn aan gekomen na een zeer avontuurlijke reis van 6 maanden. De officeren, die in een groot Siberisch gevangenkamp waren ge ïnterneerd, ontsnapten in December, ver momd als boeren. Gedurende den geheelen Pool winter reisden zij door Mandschoerije, naar Moekden, Tientsjin, Peking en Shan- gai en vandaar naar Honolulu. Vermomd als stokers bereikten zij San Francisco, reisden naar New York en deden, opnieuw als stokers, den overtocht naar Bergen. BINNENLAND. Zaterdagavond zijn op het station te Eist (Bet.) ,uit een verzegelden goederen wagon twee uit Duitsche gevangenschap ontvluchte Belgische soldaten te voorschijn gekomen. o Een houtbureau. Naar de Tel. verneemt, wordt, in verband met de verwachte toenemende schaarschte in hout, overwogen om onder de auspiciën van de N. O. T. een houtbureau op te richten, teneinde de sterke opdrijving te voorkomen. De medewerking van impor teurs, handelaren en consumenten zal hier voor worden gezocht. Het nieuwe bureau is dus te vergelijken met het vroegere kolenbureau. f 5000 vermist. Gisterenavond deed de heer W. uit Rot terdam te Amsterdam aangifte, dat hij op een tafel in het hoofdpostkantoor aldaar had laten liggen een portefeuille, waarin een bedrag van ruim f 5000 aan bank papier. Toen hij ongeveer een uur later een en ander bemerkte en een onderzoek ter plaatse instelde, was de portefeuille verdwenen. o Na den watersnood. Het grasgewas in Waterland groeit nog zoo slecht, dat de boeren hun vee weer uit het land halen en op stal zetten. In verschillende plaatsen worden de die ren zelfs weer verkocht. De binnenmeren, die onlangs droog werden, zijn nog geheel dood en leveren slechts aas voor tallooze groepen meeuwen en reigers. o Door de Duitsche grenswacht werden in de nabijheid der Nederlandsche grens vijf net gekleede heeren aangehouden, die met wandelstokken in de hand in de rich ting van het Limburgsche dorp Well wan delden. Daar zij geen legitimatiepapieren bezaten en slechts één hunner het woord voerde, stelde de militairen een nader onderzoek in, waarbij bleek dat alleen de woordvoerder een Duitscher was. De vier anderen waren uit een kamp ontvluchte Russische krijgsgevangenen. Hun Duitsche vriend had beloofd hen voor 400 Mark over de grens te geleiden, wat nu deerlijk mislukte. o De Bilt. Sedert 1849 is de maand Juni niet zoo koud geweest als nu. De te Groningen thuis behoorende schoe ner Boreas, kapitein A. Boerma, is, op reis van Zweden naar Engeland met een lading mijnhout (contrabande), door de Duitschers aangehouden, prijsverklaard en naar Emden opgebracht. Ondergeteekende is ondanks de moeilijke omstandigheden in staat aan zeer billijke prijzen te leveren de bekende Alle NederlandLsch. Fabrikaat. Aanbevelend, DES ZONDAGS GESLOTEN. N.B. Verkrijgbaar broedeieren van prima witte Leghorn. Bascules. Maten en Gewichten. WASCH- en KARNMACHINES WATERFORNUIZEN met en zonder ringen. Groote voorraad. Soliede Goederen. Lage Prijzen. PAK- GROND- KAST- GLAS- VILT- BLOEMEN - VETVRIJ- Vertegenwoordiger der Stoom-beschuit-geleifabriek „ZEELANDIA" Aanbevelend, A. YAN WAARDENBURG. Telefoonnummer 114. Vertegenwoordiger der Levering van elk gewenscht merk. CaROMEIJN.GORINCHEM. Verhuring van Automobielen, ook voor vervoer van zieken. Vnlcaniseer-Inrichting voor Autobanden. Laadinrichting voor Accumulatoren, Benzine, Olie. voor Dames, Heeren en Kinderen. v Snelreparatie- Inrichting. Eerste klasse schoen werk naar maat. Molenstraat, GORINCHEM. Wissels, Effecten, Coupons en vreemde Banknoten. Opent Rekening Courant met Rentevergoeding. Verleent Handelscrêdieten. Sluit Pro- longatiën. Bezorgt alle Assurantiën. Zet gelden uit op Prolongatie. Neemt gelden A deposito. met drié dagen opvragen 2 pCt. veertien dagen opvragen. 21/, voor een maand vast 3 drie maanden vast 3Vg i een jaar vast 4 Verhuurt Safe-Loketten in hare brand- en inbraakvrije kluis op voor waarden, bij haar verkrijgbaar. n n. J. F. BEERLING Jr. De Directie: Mr a den DEKKERi voor Het Land van Heusden en Altena, de Langstraat en de Bommelerwaard. BIJVOEGSEL PAPIER. C. RQMEIJN, Waterpoort, Gorita Corns, v. d. Miessen Gz,

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1916 | | pagina 5