een melkknecht, Het Beste Adres W. BÖIMN, Notaris VAN GENOT te neusden, bij inzet en toeslap veilen: NM J. J. van der Kaaden VAN LEEUWEN Co., Openbare Verkooping Openbare Verkooping Openbare Verkooping Nieuwe en tweedehands RIJWIELEN. J. v. d. MEER, GENDEREN. (N.B.) weder verkrijgbaar. Dienstbode J. M. C. PAAP, J. M. C. PAAP, J. M. C. PAAP Steeds voorradig: lasdsa sa Qadsrdsalsa. Perzikstraat B.no. 1. WIJK. Ververstraat 25, 's-BOSCH. Een schrijven van het Dag. Bestuur van de Alg. Ned. Ver. »Het Groene Kruist om eene jaarlijksche subsidie van f 5, Deze stukken worden voor kennisgeving aangenomen. Een schrijven van het Bestuur der Stich ting, «Vrederust® te Bergen op Zoom, houdende verzoek om met ingang van 4 Juli a.s. een duurtetoeslag van 10% te willen verleenen op de verpleeggelden van krankzinnigen. Wordt goedgevonden. Een adres van het onderwijzend perso neel om verhooging van wedde of een duurtetoeslag van f 50, v Over dit onderwerp staakte in de vorige vergadering de stemmen. Thans wordt met 6 tegen 3 stemmen besloten aan het onderwijzend personeel over 4916 een duurtetoeslag van f25, 9 te verleenen. Wordt besloten tot het doen van af- en overschrijving op de begrooting voor 4915. Wordt vastgesteld het kohier van school gelden over het 3e kwartaal 1916, het le aanvullingskohier van den hoofd, omslag en een staat van onmisbare en nog te verhalen posten van ontvangsten. Hierna wordt de vergadering gesloten. BINNENLAND Minnennijd. Zondagmorgen, heeft een Belgische jonge man, met name W., inwonende bij de wed. H. in de Spanjaardstraat, te Mid delburg, toen de 25-jarige dienstbode we der weigerde zijn liefde aan te nemen, haar met een bijl vier slagen op het hoofd toegebracht, zoodat zij ineenzakte. Hierop vloog de dolleman de trap op, roepende «Jelui moeten allemaal dood 1c Hij verwondde ook den zoon van de we duwe met de bijl. Hoewel gewond, wist de zoon hem te ontwapenen waarna hij met zijn moedec vluchtte. Een buurman die ter hulp kwam trof den Belg aan, toen hij zich zelf met een mes den hals afsneed. Het lijk werd naar het lijken huis gebracht; de toestand van de beide gewonden is vrjj bevredigend. Duur fruit. Een fabrikant vestigt de aandacht van het «Hbl.® op het feit, dat de bessen, die andere jaren werden verkocht voor 1314 cent per K.G„ thans 2829 cent per K.G. opbrengen De schrijver voorspelt dat, indien niet, voordat over 14 dagen de groote oogst der bessen begint, een gedeelte van het fruit ter beschikking van het binnenland zal worden gesteld tegen l lagere prijzen, verschillende voedingsarti kelen, als bessensep, jams, dezen winter zeer duur zullen worden. Waarschijnlijk zal het feit waarop hier wordt gewezen, aan de aandacht onzer regeering niet ontgaan zijn. Er is trouwens, zooals wij reeds meldden, een «Ned. Bond van Fabrikanten van Vruchten- en Groen- tenproducten® opgericht, die zich bereids over dit onderwerp met een uitvoerig adres tot de Regeering heeft gewend. De te veld staande gewassen. Het Rijksgraanbureau deelt mede, dat ernstig overwogen wordt om behalve de rogge ook alle te veld staande tarwe, gerst en haver voor rijksrekening te doen aan- koopen tegen prijzen, die verband houden met den door het rijk te besteden prijs voor de rogge. Zij, die thans reeds te veld staande gewassen mochten aankoopen, zullen goed doen hiermede rekening te houden. Het toeval bij de stembus. Dat de uitslag van een verkiezing van een klein toeval kan afhangen, is deze week weer in het district Middelburg ge bleken, waar de rechtsche candidaat met 4 stemmen meerderheid werd gekozen. Vijf visschers uit Arnemuiden, die te Vlis- singen waren binnengekomen, werden per auto naar Arnemuiden gebracht. Door het openstaan von een brug ontstond een oponthoud* waardoor deze 5 kiezers bij het slaan van 5 uur wel in het gemeente huis, doch nog niet in het stemlokaal waren, en alzoo niet meer tot de stembus werden toegelaten. Ware de brug niet open ge weest, de linksche candidaat zou gekozen zijn, want het gold hier vijf linksche kie zers. Een ontrouw Indisch ambtenaar. De Telegr. verneemt uit Weltevreden De assistent-resident van Keboemen, Schmulling, die met zijn vrouw, met spe ciaal verlof via Siberië naar Nederland reisde, heeft misbruik gemaakt van het vertrouwen van het Indische gouvernement, door brieven mede te nemen van den te Batavia vertoevenden Duitscher Hellferich, welke bestemd waren voor den staatsse cretaris van koloniën te Berlijn. Schmulling en zijn vrouw zijn beiden te Hongkong gearresteerd. De brieven zijn in beslag genomen. Schmulling is te Hongkong veroordeeld tot betaling van 200 dollars boete. o—- Wraakoefening. Tijdens de afwezigheid van haar man, is vrouw v. d. L. te Acht door een bij haar inwonenden weesjongen, herkomstig uit Den Haag, met een hamer op het hoofd bewerkt en zwaar mishandeld. De jongen, 16 jaar oud, scheen wraak tegen haar te koesteren. De vrouw heeft zeer veel bloed verlies geleden. De jeugdige dader is voort vluchtig. Levensgevaarlijke verwonding. Woensdagavond heeft de fabriekswerker v. H. te Tilburg zijn kostganger H. met een mes levensgevaarlijk in de borst verwond. De dader is gearresteerd. Jaloezie schijnt de oorzaak van dit drama te zijn. Vergeven Een negental koeien, welke den avond te voren in een beestenwagen te Maastricht waren ingeladen, werden bij hun aankomst te Beek, den volgenden morgen, gestikt of vertrapt in den wagon gevonden. Vier van de 13 verzonden beesten waren nog in leven. Of wel er was te weinig ruimte en lucht, of er is iets anders in het spel. Men spreekt van vergiftiging. De Vereeniging tot bescherming van Dieren heeft een aanklacht bij de justitie ingediend, zoodat de zaak thans in onder zoek is. o Een oproerig raadslid. Te 's-Heerenberg ging Woensdag één der raadsleden bij de Raadsvergadering zóó tegen den burgemeester te keer, dat politie moest worden ontboden, om den man uit de raadszaal te verwijderen. o Een duikboot-postduif. Op een land bij Beverwijk is een zeer vermoeide postduif gevangen met groene en gele vleugels. Op den eenen vleugel stond gestempeld M. van Gent 55, op den anderen 405. Aan een poot was een al- luminium kokertje bevestigd, waarin een briefje van den commandant der Duitsche duikboot U B 16 dd. 27 Juni (3 uur), waarin assistentie gevraagd werd om de Belgische visschersboot Z Z 20 op te brengen. Hoe buitensporig de prijzen van de paar den zijn door den uitvoer naar Duischland, bewijst het volgende feit, uit Beesd aan de Tel. gemeld Een molenaar in de Betuwe kocht zes jaar geleden een hit voor f 180. Omdat het beest toch te oud en te stijf werd, deed hij het dezer dagen van de hand. Hij ontving er nu voor f 550. Prins Hendrik, die Zaterdag naar Zwit serland is vertrokken, zal daar vermoede lijk tot half Augustus blijven. Minister Pleyte. De minister van Koloniën, mr. Pleyte, is Zaterdagavond van zijn langdurig verblijf in Zwitserland te 's-Gravenhage terugge keerd. Motorboot uitgebrand. Gisterenmorgen ontstond door onbekende oorzaak een ontploffing in de motorboot «De Meeuwoc, van den heer Norden te Rotterdam, liggende in de Keizersgracht bij de Leidsche straat te Amsterdam. Een der opvarenden kreeg lichte brandwonden. Het vaartuigje brandde geheel uit en is gezonken. Zaterdag werd nabij het kasteel te Kessenich een Duitsch militair door den electrischen draad gedood. Het doodelijk ongeluk had plaats tijdens het overwerpen van smokkelwaar van Hollandsche zijde, welke voor den Duitschen militiar was bestemd. 4 Te Enkhuizen is een thans in Rotterdam woonachtig Belgisch Koopvaardij-officier aangehouden, die getracht had in eerst genoemde plaats een visschersvaartuig aan te koopen, nadat hij eenig personeel Jóier- voor reeds gehuurd had, onder voorgeven, enkele tochtjes te willen maken op de Zuiderzee. Het is uitgelekt, dat het plan was, op Urk geïnterneerde officieren te verlossen. Het onderzoek moet zeer om vangrijk zijn. Te Enkhuizen en op Urk zijn reeds verschillende personen in verhoor genomen. De Nederlandsche ambulance in Frank rijk verpleegt thans 150 gewonden, voor namelijk van het strijdtooneel bij Verdun. De ambulance wordt financieel dusdanig gesteund, dat reeds thans tot 1 Januari 1917 voldoende gelden aanwezig zijn, ter wijl in ons land een afzonderlijk fonds wordt gevormd, om zwaar gewonden van'kunst- armen en kunstbeenen te voorzien. De stemming in de ambulance is zoowel onder de dokters als onder het verplegend personeel voortreffelijk. Eerstdaags zullen ter versterking nog een dokter en eenige pleegzusters vertrekken. Het werk van de ambulance wordt door de Fransehe regeering op hoogen prijs gesteld. Van een knabbelende geit. Bij een ingezetene van Nieuwe Pekela kwam een geit los, die bij een paard in den stal stond. Het dier maakte van de vrijheid gebruik, om den stal eens aan een nauwkeurige inspectie te onderwerpen en meteen te verorberen wat van haar gading was. Eerst moest het de voering van de jas van den zoon des huizes ontgelden. Een groote lap ging daarvan naar binnen. Daarbij viel de tabaksdoos uit den binnen zak en mevrouw Sik versmaadde ook niet de geurige tabak en pruimde den inhoud van de doos lekkertjes op. In een anderen zak kwam een leeren portefeuille van achter de voering te voorschijn. En in een om mezien was ook die, gevuld met een 18-tal portretten van nichtjes en een 4-tal minnebrieven, die in de geitenmaag ver dwenen. Ten slotte knabbelde Sik tot dessert nog den halven staart van den ouden schimmel op. En wie weet wat er verder nog was geschied, ware moeder de vrouw niet juist gekomen om de geit te melken. o Zijn 53ste redding 1 Dinsdagmiddag mocht het den 75-jarigen G. Sterken te Meppel gelukken het 8-jarig zoontje van de familie Gelderman van een bijna wissen dood te redden. De jongen was spelende bij de aanlegplaats van de stoomboot Fortuna te water geraakt en was reeds in zinkenden toestand. - De heer Sterken voltooide hiermede zijn 53ste redding, 't Wekt verbazing, dat deze kranige man nog geen'drager is der me daille voor het redden van drenkelingen. o Gedurende de afgeloopen week, zoo wordt aan de N. R. Ct.' gemeld, werden op de Beneden-Waal gevangen te Gorin chem 59 zalmen, wegende van 8 tot 15 pond, 7 schotzalmen van 2—4 pond, te Woudrichem 105 zalmen, alsmede een partij paling en witvisch, te Brakel 25 zalmen, te Haaften 23 zalmen, te Hurwenen 20 zalmen en een steur van ruim 200 pond. Aan de vischmarkt te Gorinchem betaalde men voor de zalm fl.461.89, voor de schotzalm f 1.221.32, te Woudrichem gold de zalm fl.302.10, le soort paling 4060 ct., 2e soort paling 2530 ct., witvisch 2530 ct., alles per pond. Dure paarden. Dat in de Haarlemmermeer een uitste kend paard wordt gefokt is van algemeene bekendheid. Den laatsten tijd worden vele paarden tegen extra-hooge prijzen verkocht. Zoo verkocht de landbouwer A. van Nieuwenhuizen te Hoofddorp dezer dagen een gekruiste Oldenburgermerrie met veulen voor den prijs van f 1500. Marktberichten. S-B0SGh, 4 Juli. Prijs der Boter fl.60 per K.G. Op de heden gehouden veiling wer den aangevoerd 97318 gegarandeerd versche inl. hoender-eieren, waarvoor werd besteed van fl.10 tot fl.15 per K.G. Oostfirhoilt. Boter f 1.58 f 1.60 per K.g. Eieren 29 en 30 cent de 4 stuks. Gorinchem, 3 Juli. Graanmarkt. Heden noteerde men: gerst f 13,5015, haver f 7.75-8.75, mais f13—14. Rotterdam, 3 Juli. Aardappelen f2.05 f2.10, poters fl.852.55 per kin. Waterhoogte Ileusden. Hoog Water. 30 Juni 1.33 M. 1 Juli 1.17 2 1.39 3 1.40 Laag Water. 0.83 M. N.A.P. 0.95 0.90 -» 0.87 3) ADVERTENTIEN. GEBOREN KLAAS JOH AN AART zoon van J. N. VAN RIJSWIJK A. M. VAN RIJSWIJK—DE MOOR. 's-Hage, 3 Juli 1916. Mevrouw ZAAIJER, Koningsweg 123, 's-Hertogenbosch vraagt tegen Augustus of September een nette goed kunnende koken. GEVRAAGD tegen hoog loon, om dadelijk in dienst te treden, bij A. VAN BRUCHEM, Kasteel, Meeuwen. voor halve muds-, kwart-, fruit- en waschmanden, is Vraagt monsters en prijsopgaaf. Beleefd aanbevelend. zal op Donderdagen 13 en 27 Juli 1916, telkens nm. 7 uur precies, ten herberge van G. BRANDERHORST te Gen- deren, krachtens rechterlijk bevel, Een perceel weiland in het Rekse- laar onder Genderen, groot 1.02.90 H. A., verhuurd tot 15 Nov. 1916 aan J. Oerle- mans voor f120. Welk onroerend goed toebehoort aan Mej. Wed. W, BRANDERHORST Az.— van Wijk en Mej. M. H. OERLEMANS v. d. Heuvel en kinderen. Zie biljetten. te ALMKERK, is voornemens om op Woensdag 5 Juli 1916, 's voormiddags elf uur, ten sterf- huize van den heer H. DE GRAAFF in het «Rechthuis® te Meeuwen, in het openbaar, om contant geld, te verkoopent ten verzoeke van den heer K. M. DIRKZWAGER, een tapkast met buffet en glaswerk, bed den, kasten, stoelen, schilderijen, spiegels, waschtafel, ledikant, kachels, piano, hoek kast, kapstokken, bureau, statenbijbel, ko peren pannen, appelbus, kist, inmaakpotten, karnmolen, karngereedschap,boterbak, boter- korf, juk met ketting, bascule met gewicht, verschillende zeven, paardendekken en tuig, Va H.L.maat, rijbank, houtton, enz. enz. Een uur vóór den verkoop afgenummerd te zien. Inlichtingen bij den Notaris. Commissionnairs in Effecten, Gevraagd f 500 4 pCt. 's Boschofferte, f 1000 3V3 pCt. N.Brab. Mij. voor Gemeente Credietofferte. f 1500 aand. Mij tot Exploit, van Bouwterrein 's Bosch offerte. 2 pCt. obl. Waterschap Groot Mijdrechtofferte. 3Y2 pCt. obl. Bommelerwaard boven den Meidjjkofferte. Aandeelen Katholieke Illustratie, offerte. Aangeboden 2 f 500 4 pCt. gem. Harderwijk 97 pCt. f1000 4 pCt. gem. Winschoten 97 3> f500 4 pGt. gem. Roermond 97x/2» f 60.000 47a pCt. gem. Goor p. 101Vs» f 6000 4 pCt. gem. Nijmegen 97%» f 1000 4 pCt. prov. Zuid-Holland 97%» f1000 4 pCt. gem. Middelburg 9772» f 40 k f 500 47s pCt. gem. Almelo per 15 Aug.§4 017»» f 500 4 pCt. gem. Almelo 97 f 2000 4 pCt. gem. den Haag 102 f1000 3% pCt. gem. 's-Bosch 87 f 500 3 pCt. gem. Maastricht 797s f 3000 3l/2 pCt. gem. den Haag 85 f 2000 4 pCt. gem. den Haag 94 f 6000 473 pCt. prov. Drenthe 9872» f 6000 473 pCt. gem. Arnhem 987*» Vragen en aanbiedingen worden KOSTELOOS geplaatst, slechts bij uitvoering wordt provisie in rekening gebracht. Coupons te Amsterdam betaalbaar. ten overstaan van den te Werkendam gevestigden Notaris bij inzet op Donderdag 13 Juli 1916, bij afslag op Donderdag 20 Juli 1916, telkens des namiddags half drie in café Weduwe D. L. VAN DER WIEL aan den Sasdijk onder deWerken, ten verzoeke van Mej. A. LAMMERS, van een perceel bouwland in den deWerkenschen polder aan den Vliet onder deWerken, kadastraal aldaar bekend sectie A nos. 419 en 420, samen groot 4.47.80 H.A. Tot Kerstmis 1916 in huur bjj Jan voor den Dag te DeWerken en op dien dag in genot te aanvaarden. Betaling der kooppenningen op 27 September 4916. Breeder bij biljet omschreven. Inlichtingen ten kantore van de Notaris sen M. C. SCHRAM te Kruiningen en J. M. C. PAAP te Werkendam. ten overstaan van den te Werkendam gevestigden Notaris bij inzet op Donderdag 13 Juli 1916, bij afslag op Donderdag 20 Juli 1916, telkens des namiddags half 3 in café Wed. D. L. VAN DER WIEL aan den Sasdijk, onder deWerken, ten verzoeke van Mej. G. C. M. DROST van diverse perceelen griendland met daarop staand één tot vierjarig hontgewas in de Dordtsche Avelingen bij den Nieuwen Dijk en aan de Groote Wiel onder Har- dinxveld, sectie A. nos. 1353,1745,1350, 1351, 3009, 3229, 2233, 2235, 3007 en 3228, samen ter grootte van 4.10.18 H.A. Te veilen in drie perceelen. Aanvaarding en betaling der kooppen ningen op 22 Augustus 1916. Breeder bij biljetten omschreven. Inlichtingen ten kantore van de nota rissen J. KOEMAN te Haastrecht en J. M. C. PAAP te Werkendam. ten overstaan van den te Werkendam gevestigden Notaris bij inzet op Donderdag 13 Juli 1916, bij afslag op Donderdag 20 Juli 1916, telkens des avonds zeven uur in café «BOERENDANS® van M. v. d. BROEK aan de Korn onder Dussen, ten verzoeke van Mej. G. C. M. DROST Twee perceelen WEILAND en een perceel BOUWLAND op «Klein Geffelkamp®, nabij den Kornschen dijk en de Kornsche of vierbansche Gantel in den Zuid-Hollandschen polder onder Dussen, sectie D. nos. 146, 147 en 148 samen groot 4.59.70 H.A. Te veilen in drie perceelen. De perceelen zijn te zamen verhuurd aan A. RAAMS te Dussen tot Kerstmis (blootschoof) 1917 voor f225.per jaar. Aanvaarding en betaling op 22 Augustus 1916. Breeder bij biljetten omschreven. Inlichtingen ten kantore van de notaris sen J. KOEMAN te Haastrecht en J. M. C. PAAP te Werkendam. Aanbevelend, Mr. Smid eu Bondsrijwielhersteller, Jacob Gillesstraat 23. grfhttistyvtawtti 3% Tijdgeestbriefjes

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1916 | | pagina 3