Bij Bloedarmoede Behoort er voor gezorgd TREKHOND Notaris VAN GENDT te Heusden, Dij inzet en toeslay veilen: het NAGRAS proeten chaden uw choonheid, Kvr«d«tthcidsvcrklari»g. een flinke Werkmeid, Werk-Linnenmeid P. G. TE KOOP Uiterwaardsch Hooigras. publiek verhuren: Openbare Verkooping Openbare Verkooping Dank uw nieren. Gevraagd Notaris J. M. C. PAAP J. M. C. PAAP, J. M. C. PAAP, Kaatsheuvel, Zetting der boter fl.60 per kilo. J. J. OERLEMANS MARIE E. STAL. Relletjes onder koelies. Onder de Koelies in de zoutmijnen van Koelonprogo (gelegen in de Vorstenlanden) is, naar aan de iTel.t wordt geseind, een opstand uitgebroken. Driehonderd koelies zijn bij deze relletjes betrokken. Een mili taire macht is naar genoemde plaats ge zonden. o Controleur vermoord. Naar uit Weltevreden aan de »Tel.c wordt geseind is de spoorwegcontroleur Mende in zijn standplaats Lhosoekoen door een Atjeher vermoord. Dc Engelsche censor. Een Nederlander in Ned.-Indië, aldus vertelt de N. R. Ct., had een dochter ge kregen en seinde dat aan zijn vader in ons land. Hij seinde: zJulia Charlotta born all doing welk (Julia Charlotta geboren, allen nl. moeder en dochter wel varende). Het telegram, dat de vader kreeg, luidde echter: »Twingirls mother children splendid (tweelingdochters moeder kin deren uitstekend). De vader maakte dan ook in een advertendie bekend, dat zyn zoon en dochter een tweeling hadden ge kregen. De Engelsche censor, vreezende dat er achter de opgegeven woorden een of andere geheime bedoeling zat, verving ze door woorden van gelijke beteekenis en maakte van Julia Charlotte een tweeling. o Nieuw smokkelartikel. In de laatste dagen wordt aan de Bel gische grens veel gesproken over het smokkelen van een nieuw handelsartikel, namelijk peper, dat door de Duitsche soldaten veel wordt gevraagd en duur be taald. Op één kilo peper wordt soms 30 k 40 gulden verdiend I Deze peper wordt gebruikt bij het vul len van bommen en het maken van traan- verwekkende gassen. Dank uw nieren voor uwe goede ge zondheid. Zij zijn de veiligheidskleppen, die het bloed filtreeren en de vergiften er uit verwijderen. Opwekkende dranken als bier, thee en koffie verzwaren het regel matig filtreerende werk der nierem Even zoo te veel eten, voornamelijk van vleesch. En ook overspanning, zorgen en gebrek aan lichaamsoefening. Als de nieren verzwakken, kom haar dan onmiddellijk te hulp. Rugpijn, waterstoornissen, duizeligheid, zenuwachtigheid of verlies aan gewicht toonen, dat urinaire vergiften zich ophoopen en dat gy rust moet nemen en de nieren verzorgen, anders loopt gij gevaar rheuma- tiek, niersteen, waterzucht of misschien chronische niersontsteking te krijgen. Verminder zoo mogelijk uw werk. Neem dagelijks eenvoudige lichaamsoefening (wan deling), gebruik minder zwaar voedsel of geestelijke dranken, rust en slaap meer, en versterk de nieren met Foster's Rugpijn Nieren Pillen. Urinaire en nierstoornissen zijn een be paalde ziekte en behandeling dient bepaal delijk op deze organen gericht te zijn. Foster's Rugpijn Nieren Pillen dienen alleen voor de nieren en urinewegen, en voor niet anders. Wanneer met dit geneesmiddel wordt begonnen voor de nieren ernstig aangetast zijn, zullen goede resultaten vol gen, maar het is niet verstandig om uw nieren lang te verwaarloozen. Verkrijgbaar bij alle goede drogisten f 1.75 voor één, of f 10.voor zes doo- zen. Eischt de echte Foster's Rugpijn Nieren Pillen; weigert elke (doos, die niet voor zien is van neven staand handelsmerk. Burgerlijke Stand. Heusden, van 47 Juli. Ondertrouwd G. A. de Kleijn 29 j., en J. M. v. Hooft 23 j.J. J.^Oerlemans 27 j. en M. E. Stal 21 j. Getrouwd: L. H. Luijten en P. v. d. Staak. Andel, over de maand Juni. GeborenCornelia, d. v. G. J. Benck- huijsen en C. C. v. d. Water; Leendert, z. v. J. Fondse en M. v. d. Klooster, Leendert Johannes, z. v. A. Versluijs en P. G. Honcoop; Victor Ivan René, z. v. F. J. Weerts en M. S. Lingeman. Overleden: L. Pellikaan 5 m. Getrouwd: A. Verschoor 25 j. en J. E. Heermans 24 j. Capelle, van 15 Juni1 Juli. GeborenPieternella Helena, d. v. J. Th. van Rooij en A. FaktooMarinus Jacobus, z. v. J. Wagemakers en J. M. Driessen Maria, d. v. M. Rijken en A. M. van der Schans. OverledenAdrianus de Jong, 20 j. Maurits Koenen, 20 j. Genderen, over de maand Juni. Ondertrouwd: Ant. de Kemp en D. C. M, Colet. Getrouwd: J. H. Kuijsten en H. Kleinloog. Overleden: H. M. v. Berkel 50 j. 's Gravemoer, over de maand Juni. GeborenRoelof, z. v. P. Rutters en P. A. Pruijssers. OndertrouwdK. Melsen 41 j. en J. A. v. Eersel 32 j.A. M. Pruijssers 27 j. en A. Mouthaan 31 j. GetrouwdA. Broekhoven te Oosterhout 33 j. en G. Peters 26 j.M. J. v. d. Schans te Dongen 26 j. en C. Heijblom 24 j. OverledenG. Talen, weduwe C. H. v. Meurs 81 j. Meeuwen, over de maand Juni. GeborenLucia Rixarda, d. v. J. v. d. Pol en B. H. v. d. Berg; Arie, z. v. C. Crielaard en M. A. v. d. Assem. Nederhemert, over de maand Juni. Geboren: Cornelis, z. v. C. v. d. Oever en C. v. Heusden; Arie, z. v. J. A. Verheij en G. C. Biesheuvel. Getrouwd: A. Vos 27 j. en M. Smits 22 j. Overleden: P. Meerman, 14 d.W. J. Sterrenberg 41 j., echtg. v. M. Haasakker; E. v. Aalst 81 j., wed. v. J. v. Ooijen. Sprang, over de maand Juni. GeborenPieternella Maria, d. v. J. W. B. v. Schuppen en J. J. BrienenAdriana Christina, d. v. M. A. Naijen en C. A. v. Ammelrooij. Getrouwd: S. Dam 25 j. en P. J. v. Oosterhout 27 j.J. C. d. Roon 28 j. en A. A. v. d. Hoeven 25 j. Overleden: M. J. d. Bie, echtg. v. A. v. Vuuren 29 j.F. Treffers 9 j.H. Goedhart 8 m.D. W. v. Beek 16 j. Werkendam, van 2330 Juni. Geboren: Franciena, d. v. W. v. Veen en J. Hakkers; Jan, z. v. C. J. v. Ber- chum en E. d. KeijzerTeunis Arie, z. v. F. Ippel en P. d. BokElizabeth Teuntje, d. v. A. Baggerman en N. v. Driel. Overleden: A. Roest, wed. v. C. H. v. d. Straaten, 89 j. te worden, dat het lichaam rijkelijk wordt voorzien van ge zond, krachtig bloed, terwyl het staalgehalte van het bloed ver hoogd moet worden. brengt in zeer korten tijd de gewenschte resultaten. Prijs per koker ét 100 tabletten f 1 3 kokers f2.85; 6 kokers f5.50. Verkrijgbaar bij Apoth. en Dro gisten. Fabrikant: A. MIJN- HARDT, Pharm. fabr. ZEIST. Marktberichten. Land van Altena, 7 Juli. Men besteedt thans voorVroege f 6.a f 7.00, Blauwe f k f Zeeuwen f k f alles per H.L. Wit hooi le kwaliteit f26.kill. 2e kwaliteit voor de pers f 15.f 16. Klaverhooi f20.k f21.Wit stroo f 19.ét f21.,Geelstroofétf alles per 500 K.G. Varkens (75 k.g.) 34 ét 36 cent, zwaardere varkens 46 ét 48 cent per halve K.G. Boter f 0.70 f 0.80 per halve K.G. Eieren fl.60 k fl.75 per 26 stuks. Almkerk, 7 Juli. Boter f 0.75. Win kelprijs 0.80 per half k.g. Eieren f 1.55 per 26 stuks. Boter der zuivelfabriek fl.65 per k.g. Dussen, 6 Juli. De prijs der boter was heden vanaf fl.35 tot fl.71. Aanvoer 43 kilo. Zetting fl.64. Eieren fl.75 de 26 stuks. Werkendam. Boter: marktprijs f0.75, winkelprijs f0.80 per halve K.G. Eierenf 1.65 de 26 stuks. Waalwijk, 7 Juli. Op de veemarkt aan' gevoerd weinig runderen. Biggen aangevoerd 15 stuks: Prijzen van f10.tot f20. Prijs der boter van fl.66 tot f 1.70 per kilo. Aangevoerd 195 kilo. Verder nog 600 eieren. Prijzen van 6 tot 76 cent. S-Bosch, 7 Juli. Prijs der Boter fl.60 per K.G. Op de heden gehouden veiling wer den aangevoerd 97815 gegarandeerd versche inl. hoender-eieren, waarvoor werd besteed van f 1.12 tot fl.15 per K.G. daarom is het raadzaam, die on- oogelijke bruine vlekjes, zoo spoedig mogelijk te verwijderen. Een potje SFRUTOL is het eenige middel, dat uw sproeten volkomen en vlug doet verdwijnen. Alle goede dro gisten in iedere plaats verkoopen Sprutol. Te 's-Hertogenbosch bij Gebr. Verhees, Orthenstr. B 89 en Vuchterstr. 430 en Apoth. Dr. Lamers en Indemans; te Waal wijk bij Apoth. Fa. P. J. van Gils; te Werkendam bij J. S. Frederiks, Drogist. PREDIKBEURTEN. 9 Juli. Heusden, vm. 10 u. ds. Ruijsch van Dug- teren en nm. 6 u. ds. W. J. van Elden uit Zoelmond (vm. Doopsbediening). Geref. kerk, vm. 9,30 u. lees- dienst en nm. 6 u. ds. G. D. Scheepsma uit Roodeschool. Werkendamvm. 9,30 u. en nm. 6 u. ds. v. d. Pol. Geref. kerk, A vm. 9.30 u. en nm. 6 u. ds. Broek Roe- lofs uit Schildwolde. Geref. kerk B, vm. 9,30 u. en nm. 6 u. leesdienst Chr. Geref. kerk, vm. 9.30 u. leesdienst. en nm. 6 u. Ds. de Bruin van Nieuwendijk. Aalburg, vm. 9,30 u. ds. Ewoldt. Aalst, nm. 2 u. ds. Van Ingen uit Ga meren. Geref. kerk, vm. 9,30 u. en nm. 6 u. leesdienst. Almkerk, vm. 9,30 u. en nm. 2 u. dr. Montijn. Andelvm. 9,30 u. en nm. 6,30 u. ds. v. d. Put. Baardwijk, vm. 10 u. ds. Louwe Kooy- mans. Babyloniënbroek, vm. 9,30 u.ds. Blankhart. Besoijen, vm. 10 u. en nm. 5,30 u. ds. Dierkens. Capelle, vm. 9,30 u. en nr$. 6 u. ds. Koster. Geref. kerk, geeft opgaaf. Doeverengeen dienst. Drongelen, geen dienst. Drunengeen opgaaf. Eethen, vm. 9,30 u. ds. Gobius du Sart uit Wijk. Gameren, vm. 9,30 u. en nm. 7 u. ds. Van Ingen. Geref. kerk, vm. 9,30 u. en nm. 2 u. cis. Diemer. Genderen, vm. 9,30 u. ds. Feykes. Geref. kerk, vm. 9,30 u. en nm. 2 u. ds. S. van Leeuwen uit Houwerzijl. Giessen, nm. 2 u. ds. Benders. 8-Gravemoervm. 9,30 u. en nm. 2,30 u. ds. Van Meer. Geref. kerk, vm. 9,30 u. en nm. 6,30 u. ds. A. Voogel uit Puttershoek. Chr. Geref. kerk, vm. 9,30 u. en nm. 2,30 u. leesdienst. Heesbeen, nm. 6 u. ds. Ewoldt. Herpt, geen dienst. Loomchendijk, vm. 9,30 u. nm. 2 u. ds. Japchen. Meeuwen, vm. 9,30 u. ds. v. d. Pol. Nederhemert Zz., vm. 10 u. ds. W. J. van Elden uit Zoelmond. Nz., nm. 3 u. ds. Verloop. Nieuwendijk, Geref. kerk, vm. 10 u. en nm. 6,30 u. ds. DeBruijn. Raamsdonkvm. 9,30 u. ds. Holland. RaamsdonJcveer, nm. 2,30 u. ds. Holland. Rijswijk, vm. 9,30 u. ds. Benders. Sleeuwijk, vm. 9,30 u. ds. Visch. Geref. kerk, vm. 10 u. en nm. 6,30 u. ds. Akkerhuis. Sprang, vm. 9,30 u. en nm. 2 u. ds. Vreugdenhil. Geref. kerk, vm. 9,30 u. ennm. 2,30 u. een predikant. Uitwijk, nm. 2 u. ds. Blankhart uit B.- Broek. Veen, vm. 9,30 u. en nm. 6 u. dr. Tjalma. Geref. kerk, vm. 9,30 u. en nm. 2,30 u. leesdienst. Vlijmen, vm. 10 u. ds. Ossewaarde. Waspik, vm. 9,30 u. ds. van der Hoff uit Drunen. Woudrichem, vm. 9,30 u. en nm. 6 u. dr. Gobius du Sart. Wijk, nm. 7 u. ds. Gobius du Sart. Waterhoogte Heusden. Hoog Water. Laag Water. 4 Juli 1.34 M. 0.75 M. N.A.P. 5 1.33 0.68 6 1.27 0.67 LAATSTE BERICHTEN. Volgens de laatste berichten ziet het er voor de Duitschers in het Westen op het oogenblik niet rooskleurig uit, al is van een doorbraak der Duitsche linies voorals nog geen sprake. De Franschen hebben sedert 1 Juli twin tig dorpen op de Duitschers veroverd, dus in vijf dagen evenveel vooruitgang gemaakt als de Duitschers voor Verdun in ruim vier maanden. In het Oosten hebben de Russen op alle deelen van het front met groote kracht hun offensief hervat en daar ziet het er voorloopig evenmin gunstig uit voor de cen trales Het Duitsche legerbericht geeft toe, dat het leger van generaal Bothmer aan de rivier Koropice aanzienlijk is moeten terug trekken. Ook het Oostenrijksche bericht erkent dit. Een Nederlandsch schip beschoten. Het Zweedsche Telegrambureau seint uit Stockholm Het Nederlandsche kofschip Neerlandia uit Groningen is in de haven van Dalare bij Stockholm binnengebracht. De beman ning deelt mee, dat het schip op 15 min. van Hufvudskaer door een Russische duik boot. met kanonvuur beschoten is. De Neer landia was met een houtlading op weg naar Rotterdam en had den kapitein met zijn vrouw en kind en drie man aan boord. Het schip voerde de Nederlandsche vlag en de nationale kenteekenen waren zichtbaar aan weerszijden van het schip geschilderd. Het schip is tamelijk beschadigd, maar er zijn geen slachtoffers. Werkendam. Donderdag 11. vergader de de Werkliedenvereeniging »Eendracht« ten herberge van de Weduwe D. L. v. d. Wiel, alhier. Aanwezig 30 leden. Na dat de Voorzitter de vergadering geopend had en de aanwezigen welkom had gehee- ten, drukte hij zijn spyt uit dat niet alle leden, die de gelegenheid daarvoor hadden, niet aanwezig waren. Na lezing der notulen, die onveranderd werden goedgekeurd, deed de waarnemende penningmeester rekening en verantwoording van het geldelijk beheer der laatste 3 maanden uit die rekening bleek, dat die niet gunstig voor de vereeniging waren geweest, er was nl. uitgegeven f 648.26 en ontvangen f 433.66, zoodat er een tekort over dien tijd was groot f 214.60. Bij den Penningmeester was 1 Juli in kas f 118.56, het kapitaal bedroeg op dien datum f2958.01 en de reserve f 1042.78. Het een en ander werd in orde bevonden door de leden C. C. Zwets, L. v. Brakel en G. Vlot, die den penningmeester bij monde van eerstgenoemde dank brachten. Gedurende de afgeloopen 3 maanden was er slechts een lid bijgekomen, nl. A. W. Vlasblom. De Voorzitter wijst den leden er op dat de ziektebriefjes vlugger moeten ingediend worden en dat men ze bij heeren Dokters op de zittingsuren kan krijgen en wel bij Dokter Mijnlieff van 9 tot 10 uur en bij Dokter Bresier van 1 tot 2 uur. Niets meer aan de orde zijnde sluit de Voorzitter de vergadering. Dezer dagen ontving de familie van wijlen C. C. Zwets per post een schrijven terug, dat de overledene ongeveer twee jaar geleden naar Nijmegen had verzonden. ADYERTENTIEN. ONDERTROUWD: en Heusden, 5 Juli 1916. De wijze waarop de Algemeene Paarden- en Yeeverzekering-Maat- schappij te 's-Gravenhage (De Oude Zwolsche van 1895), Dir. Linthout, de schade van mijn afgemaakt paard geregeld heeft, geeft mij aanleiding, alsook wegens hare billijke verzekeringsconditiën, deze onderneming aan te bevelen. JOH. v. MOL. Dussenpolder, den 27 Juni 1916. Agent de Heer G. v. MOL Jr. met 1 of 15 Augustus in een l8te klas pension in DEN HAAG, tegen hoog loon, boven de 20 jaar, liefst van buiten. Wasch vrij. Br. fr. lett. R bur. v. d. blad. Gevraagd tegen 1 Augustus, voor nood hulp of vast, een van goede getuigen voorzien. Br. fr. No. 649 Uijthoven's Boekhandel, Javastraat, Den Haag. een groote sterke oud 18 maanden, bij L. THUR te Gen deren. zal op Donderdagen 13 en 27 Juli 1916, telkens nm. 7 uur precies, ten herberge van G. BRANDERHORST te Gen deren, krachtens rechterlijk bevel, Een perceel weiland in het Rekse- laar onder Genderen, groot 1.02.90 H. A., verhuurd tot 15 Nov. 1916 aan J. Oerle- mans voor f 120. Welk onroerend goed toebehoort aan Mej. Wed. W. BRANDERHORST Az.— van Wijk en Mej. M. H. OERLEMANS v. d. Heuvel en kinderen. Zie biljetten. te Werkendam, zal Woensdag 19 Juli 1916, nam, 5 uur precies, in het café nSPRENGERd te S1 e e u w ij k, voor den heer W. P. Kalis, om over het nog loopend seizoen 1916 te beweiden, onder Woudrichem en Sleeuwijk, van de Uiterwaarden »DE GROESPLAATg, »HET KLEIN GORS« en »HET GROOT GORS«, in 14 perceelen. Breeder bij biljet omschreven. ten overstaan van den te Werkendam gevestigden Notaris bij inzet op Donderdag 13 Juli 1916, bij afslag op Donderdag 20 Juli 1916, telkens des namiddags half 3 in café Wed. D. L. VAN DER WIEL aan den Sasdyk, onder deWerken, ten verzoeke van Mej. G. C. M. DROST van diverse perceelen griendland met daarop staand één tot vierjarig houtgewas in de Dordtsche Avelingen bij den Nieuwen Dijk en aan de Groote Wiel onder Har- dinxveld, sectie A. nos. 1353,1745,1350, 1351, 3009, 3229, 2233, 2235, 3007 en 3228, samen ter grootte van 4.10.18 H.A. Te veilen in drie perceelen. Aanvaarding en betaling der kooppen ningen op 22 Augustus 1916. Breeder by biljetten omschreven. Inlichtingen ten kantore van de nota rissen J. KOEMAN te Haastrecht en J. M. C. PAAP te Werkendam. ten overstaan van den te Werkendam gevestigden Notaris bij inzet op Donderdag 13 Juli 1916, bij afslag op Donderdag 20 Juli 1916, telkens des namiddags half drie in café Weduwe D. L. VAN DER WIEL aan den Sasdijk onder deWerken, ten verzoeke van Mej. A. LAMMERS, van een perceel bouwland in den deWerkenschen polder aan den Vliet onder deWerken, kadastraal aldaar bekend sectie A nos. 419 en 420, samen groot 1.47.80 H.A. Tot Kerstmis 1916 in huur bij Jan voor den Dag te DeWerken en op dien dag in genot te aanvaarden. Betaling dei- kooppenningen op 27 September 1916. Breeder bij biljet omschreven. Inlichtingen ten kantore van de Notaris sen M. C. SCHRAM te Kruiningen en J. M. C. PAAP te Werkendam.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1916 | | pagina 3