verontreinigen haarziekten Over spanning Kriebe ling J acq. de Brave, TREKHOND Vlas. De NOM J.J. KAN DER KAADEN Bocreovcrdriet. DC KtM J. J. KM DER IUADEN KERKBOEKEN Arbeidsregisters TE KOOP AGENTEN gevraagd Kunstmeststoffen. Gelden Beschikbaar Bericht van Inzet. Bericht van Inzet. Uiterwaardsch Hooigras. publiek verhuren: het NAGRAS ing ft. Testament net psalmen en ft. Testament met Psalmen en Gezangen. L. J. VEERMAN, MOBILISATIE. omtrent l'|2 tiectare uit muntend te veld staand VLAS. Notaris J. M. C. PAAP en te Verkoopen: Heusden. Een gevolge van de leefwijze, In rnime keuze voorradig bij den Boekhandelaar Verkrijgbaar in den boek handel van L. J. VEERMAN te Hensden: ingenaaid in cartonnen omslag, voor: 10 personen f 0,35. 25 -0.50. 50 - 0.90. loopen. Aan de eene zijde der biljetten stond in 't Duitsch het volgende Naar den duivel met de Duitsche vorstelijke kliek. Zij verzwakt door oorlog het naar vrijheid worstelende volk. Zij voert u ter slacht bank om uw kinderen nog onderdaniger.te maken. Nog millioenen onderdanen zullen opgeofferd worden. Dit zal de revolutie verhinderen. Vrouwen, kinderen, grijsaards en kreupelen zijn niet gevaarlijk, maar gij, als gij naar huis terugkeert en rekenschap vordert. Redt u in het Fransche leger. Wie wil, die kan. God zal hem helpen. Houdt op te gehoorzamen, leert denken, maakt u vrij. Aan de andere zijde de volgende woor den van Schiller: Als de vorsten vriendelijkheden beginnen, Moeten de dienaars elkaar Vermoorden [en dooden. Dat noemen ze orde, dat noemen ze [recht. R. N. Inbraken. In den afgeloopen nacht zijn te Gorin- chem 5 inbraken gepleegd. Eenig geld is ontvreemd. Militaire Verloven. Officieel. Dienstplichtige onderofficieren, korporaals en manschappen der lichting 1907 van de bereden wapens, pantserfortartillerie en torpedisten zullen op Vrijdag 28 Juli 1916 in het genot van onbepaald (klein) verlof worden gesteld. o Twee militairen verdronken. Te St. Oedenrode zijn de kapelmeester van het 2e regiment huzaren de heer W. K. van Diepenbeek en de stafmuzikant wachtmeester W. de Goeij bij het visschen verdronken. Zuinigheid met tarwe en meel. Naar aanleiding van 'n bericht, in som mige nieuwsbladen opgenomen onder het hoofd «Weer bruinbrood*, deelt het Rijks- graanbureau mede, dat de bewering, als zou binnenkort andermaal een bruidbrood- periode te wachten zijn, niet juist is. In verband met den tarwe- en meelaanvoer beveelt het bureau echter zuinigheid in het gehruik van een en ander byzonder aan. Niet bang voor een kogel. Een militair ambtenaar aan de grens bij Venlo heeft zekeren S. uit Tilburg aangeschoten. Nadat eenige malen was ge sommeerd te blijven staan, werd eerst in de lucht geschoten. Het tweede en derde schot was raak en doorboorden S. zijn rechterbeen en linkerarm. Het bleek, dat S. nog een verband om zijn arm droeg van een schotwond, enkele dagen geleden gekregen. Terugkeer tot verstandige gewoonten zou meer voor de algemeene gezondheid doen dan alle geneesmiddelen van de wereld. De meesten onzer, hoewel slechts een betrekkelijk gering hoeveelheid voedsel noodig hebbend, eten te veel. Ook over werken wij ons, maken wij ons steeds zorgen, drinken wij te veel, nemen wij niet voldoende lichaamsoefening en slapen wij te weinig. Deze slechte gewoonten overladen het bloed met gassen en urinaire vergiften. De inspanning om het zware met schade lijke stoffen bezwangerde bloed te filtreeren verzwakt de nieren. Om onze aandacht op nierzwakte te vestigen zendt de natuur rugpijn, duizelig heid, neerslachtigheid, zenuwkwalen, water stoornissen, verlies aan gewicbt en een gevoel van uitputting. Om zich voor erger kwalen te vrijwaren is het noodig, dat men verstandig wordt, zijn slechte gewoonte laat varen en de nieren helpt met Foster's Rugpijn .Nieren Pillen. Foster's Rugpijn Nieren Pillen voor komen, dat de afgewerkte nierstoffen en het overtollig urinezuur te lang in het gestel achterblijven en verdrijven de prik kelende stoffen, die de nier- en urineorganen doen ontsteken. Foster's Pillen werken niet op de ingewandendit geneesmiddel dient alleen voor nier- en blaaskwalen en dat is de reden, dat het zoo succesvol is. "Verkrijgbaar bij alle goede drogisten a f 1.75 voor één, of f 10.voor zes doo- zen. Eischt de echte Foster's Rugpijn Nieren Pillenweigert elke [doos, die niet voor zien is van neven staand handelsmerk. H. v. Wjjk, 20 j.; H. v. Houwelingen, 23 j., met J. Verhagen, 21 j.; M. Roza, 23 j., met A. Poorter, 23 j. GetrouwdG. den Hoet, 25 j., met A. Verhagen, 29 j.A. Klein, 35 j., met J. J. de Waal, 26 j. DeWerken en Sleeuwijk, van 714 Juli. GeborenJohanna Maaike, d. v. G. v. Drunen en J. M. d. HollanderLevenloos kind van I. v. Vuuren en T. v. Herwijnen. Werkendam. GeborenAdriana Cornelia, d. v. H. Maris en W. J. Schoon Adriana Cornelia, d. v. P. Kloots en M. C. BrasTeunis Cornelis, z. v. F. Heijstek en C. C. van der SteltWillem, z. v. J. C. van der Werff en A. Verheij. OverledenDirk Florus Damen, 58 j. Wanneer roos j schilfers en ziektekiemen den haarbodem ontstaat haaruitval en kunnen verschillende ontwikkelen, met hoofdhuid en de zich Door wasschen grondig wordt de gereinigd bevorderd. Purolzeep kost per stuk 60 cent 3 stuks fl.70. Verkrijgbaar bij Apoth. en Drogist. Fabrikant A. MIJNHARDT, Pharm. fabr. Zeist. Marktberichten. Burgerlijke Stand. Wijk en Aalburg, van 614 Juli. Ondertrouwd: C. Crielaard, 20 j., met Dassen, 13 Juli. De prijs der boter was heden vanaf fl.69 tot fl.73. Aanvoer 33 kilo. Zetting fl.52. Eieren fl.75 de 26 stuks. Kaatsheuvel, Zetting der boter f 1.60 per kilo. Waalwp, 14 Juli. De prijs der boter was heden f 1.66 tot fl.70 per kilo. Zetting fl.68. S-B0SCh, 14 Juli. Prijs der Boter f 1.60 per K.G. Aangevoerd werden 103,410 eieren. Prijs: kippeneieren fl.15 tot fl.18 per K.G. wordt spoedig overwonnen door 't gebruik van Mijnhardt's Zenuwtabletten. Per koker 60 cent, 3 kokers fl.70. Verkrijgb. bij Apoth. en Drogisten. Te 's-Hertogenbosch bij Gebr. Verhees, Orthenstr. B89 en Vuch- terstr. 430 en Apoth. Dr. Lamers en Indemanste Waalwijk bij Apoth. Fa. P. J. van Gils te Wer kendam bij J. S. Frederiks, Drogist. Kantongerecht te Hensden. Uitspraak van 13 Juli 1916. Vuil storten: C. V. te Wondrichemf3 of 2 d. Overtr. prov. wegenreglementG. S. te Andel f 1 of 1 d., H. H. K. te Sleeuwijk en W. S. te Heusden ieder f3 of 2 d. Openb. waterweg versperren L. d. G. te Lage-Zwaluwe f 10 of 10 d. Overtr. motor- en rijwielwetT. S. te Rijswijk (N.Br.) f5 of 3 d. Herberg te laat open J. v. A. te Ouden dijk f 3 of 2 d. Te laat in herberg vertoevenJ. v. S. en T. B. beiden te Woudrichem ieder f3 2 d. Overtr. visscherijwetJ. v. B. te Haar steeg f 15 of 10 d. Overtr. art. 458 W. v. S. (2 maal) T. H. H. te Andel 2 X f 3 of 2 X 2 d. Loopen op eenig weiland M. K. en A. K. beiden te Elshout ieder f3 of 2 d. Openb. dronkenschapP. v. D. te Dus- sen f10 of 5 d., J. v. B. te Hank f 15 of 30 d., H. v. G. zwervende f5 of5d., A. v. D. te Hank f15 of 30 d., P. v. D. te Hank f5 of 10 d., H. V. te Andel f 5 of 3 d., en C. A. v. d. P. te Hank (2 maal) 2 X f5 of 2 X 5 d. Rijwiel zonder lichtJ. S. te Wijk, M. A. J. v. d. P., A. v. d. P., beiden te Hank, M. N. te Heusden, H. A. v. B. te Heesbeen ieder f4 of 2 d., W. H. te Dussen en E. A. d. B. te Heusden ieder f 5 of 3 d. en L. B. te Almkerk f 3 of 2 d. in de keel, veroorzaakt door slijm, wordt geheel verdreven door het gebruik van ANG A-bonbons. Hoes ten bedaart spoedig, de ademhaling wordt ruimer. In doozen van 30 en 60 cent, verkrijgbaar bij Apoth. en Drogisten. Fabrikant: A. MIJNHARDT, Pharm. Fabr. ZEIST. PREDIKBEURTEN. 16 Juli. Hemdenvm. 10 u. de heer Clewitz uit Nederhemert. Geref. kerk, vm. 9,30 u. lees- dienst en nm. 6 u. ds. Groot Nibbelink uit Hauler wijk. Werkendamvm. 9,30 u. en nm. 6 u. ds. v. d. Pol. Geref. kerk, A vm. 9.30 u. en nm. 6 u. ds. Middelveld uit Haagkerk, Geref. kerk B, vm. 9,30 u. en nm. 6 u. leesdienst Chr. Geref. kerk, vm. 9.30 u. en nm. 6 u. geen opgaaf. Aalburgvm. 9,30 u. ds. Ewoldt. Aalstvm. 9,30 u. ds. Verloop uit Neder hemert. Geref. kerk, vm. 9,30 u. en nm. 6 u. leesdienst. Almkerkvm. 9,30 u. en nm. 2 u. dr. Montijn. Andelvm. 9,30 u. en nm. 6,30 u. ds. v. d. Put. Baardwijkvm. 10 u. ds. Louwe Kooy- mans. Babylonünbroek, vm. 9,30 u.ds. Blankhart. Besoijen, nm. 5,30 u, ds. Dierkens. Capellevm. 9,30 u. en nm. 6 u. ds. Koster. Geref. kerk, geen opgaaf. Doeverennm. 2 u. ds. Feykes uit Gen- deren. Drongelen, nm. 2 u. ds. Ewoldt uit Aalburg. Drunenvm. 10 u. ds. v. d. Hoff. Eethenvm. 9,30 u. ds. Van Asch uit Oud-Vosmeer. Gameren, vm. 9,30 u. en nm. 7 u. ds. Van Ingen. Geref. kerk, vm. 9,30 u. en nm. 2 u. ds. Diemer. Qenderen, vm. 9,30 u. ds. Feykes. Geref. kerk, vm. 9,30 u. en nm. 2 u. ds. T. Sap uit Gouda. Gie88en, vm. 9,30 u. ds. Benders. 8-Gravemoervm. 9,30 u. en nm. 2,30 u. ds. Van Meer. Geref. kerk, vm. 9,30 u. en nm. 6,30 u. ds. C. J. Goslinga uit Molenaarsgraaf. Chr. Geref. kerk, vm. 9,30 u. en nm. 2,30 u. leesdienst. Heesbeen, geen dienst. Herpt, geen dienst. Loonachendijk, vm. 9,30 u. nm. 2 u. ds. Japchen. Meeuwenvm. 9,30 u. ds. v. d. Pol. Nederhemert Zz., nm. 3 u. ds. Verloop. Nz., geen dienst. Nieuwendijk, Geref. kerk, vm. 10 u. en nm. 6,30 u. ds. De Bruijn. Raamsdonknm. 2,30 u. ds. Holland. Raamsdonkveer, vm. 9,30 u. ds. Holland. Rijswijk, nm. 2 u. ds. Benders. Sleeuwijk, vm. 9,30 u. ds. Visch. Geref. kerk, vm. 10 u. en nm. 6,30 u. ds. Akkerhuis. Sprang, vm. 9,30 u. ds. Bouthoorn uit Dordrecht en nm. 2,30 u. ds. Vreugdenhil. Geref. kerk, vm. 9,30 u. leesdienst en nm. 2,30 u. een predikant. Uitwijk, vm. 9,30 u. en nm. 2 u. ds. Hermanides. Veen, vm. 9,30 u. en nm. 6 u. dr. Tjalma. Geref. kerk, vm. 9,30 u. en nm. 2,30 u. leesdienst. Vlijmen, vm. 10 u. ds. Ossewaarde. Waspikvm. 9,30 u. ds. Dierkens uit Besoijen. Woudrichem, vm. 9,30 u. en nm. 6 u. dr. Gobius du Sart. Wijk, vm. 10 u. en nm. 7 u.ds.Gobius du Sart. Waterhoogte Heusden. Hoog Water. Laag Water. 11 Juli 1.53 M. 1.01 M. -f N.A.P. 12 1.64 1.29 3 13 1.76 1.28 3 3 3 LAATSTE BERICHTEN. WERKENDAM. Zaterdagavond 8 uur houdt de griend werkersvereeniging ^Onderling Belang* hare driemaandelijksche vergadering bij den heer Zwets. Volgens uitspraak van de keurings- raad zijn van de lichting 1917 veertien personen voor den dient geschikt bevonden. Het aantal ingeschrevenen bedroeg 24. Door de politie werden deze week bij een paar groentehandelaren wortelen in beslag genomen, die niet voldeden aan de gestelde eischen en tegen te hooge prij zen werden verkocht. BABILONIENBROEK. Naar wij vernemen is onze dorpsgenoot Wouter Lankhaar, door den Minister van Justitie aangesteld tot onbezoldigd Rijksveldwachter, ADVERTENTIEN. Méc. Dentist, 's-BOSCH is tot September des Zaterdags en Zondags afwezig. Wegens mobilisatie gevraagd tegen 1 Augustus een AdresJ. E. HASPELS, Timmerman, BABILONIËNBROEK. een groote sterke oud 18 maanden, bij L. THUR te Gen- deren. voor verschillende plaatsen in Noord- Brabant voor den verkoop van Zeer lage prijzen. Groote provisie. Gemakkelijke conditiën. Zij die veel met landbouwers in aanraking komen genieten de voorkeur. Brieven letter P. C. H. aan den Uit gever van dit blad. van af f 1500.tot elk bedrag voor lste en 2de Hypotheek of onder borgstel ling. Rente naar omstandigheden van 4Yj tot öVa 1°'. verstrekt C. B. EPKER, Boehouder te Akkrum (Fr.) Bij inschrijving TE KOOF aan geboden Inschrijvingsbiljetten in te leveren vóór of op den 28 Juli by den eigenaar G. BOOM te Babyloniënbroek. De ONROERENDE GOEDEREN onder Hardinxveld van mej. Drost en onder DeWerken van mej. Lammers staan in bod als volgt: Koop 1 op f 2700. 3 2a 3 - 875. 2b 3 - 1800.— 2c 3 - 575.— Te zamen f 5950. Koop 3 op - 3000. De finale verkooping blijft bepaald op Donderdag 20 Juli 1916, half drie, in het Café van de Wed. D. L. v. d. Wiel aan den Sasdijk onder DeWerken, terwijl inmiddels inlichtingen zijn te bekomen en hoogingen worden aangenomen ten kantore van Notaris J. M. C. PAAP te Werkendam. De ONROERENDE GOEDEREN onder Dussen van mej. Drost staan in bod als volgt Koop 1 op f 2425. 3 2 - 2400.— v 3 - 3550.— 3 4 3 - 8375.— De finale verkooping blijft bepaald op Donderdag 20 Juli 1916, 's avonds 7 uur, in Café >Boerendans* aan den Kom onder Dussen, terwijl inmiddels in lichtingen zijn te bekomen en hoogingen worden aangenomen ten kantore van No taris J. M. C. PAAP te Werkendam. te Werkendam, zal Woensdag 19 Juli 1916, nam. 5 uur precies, in het café ïSPRENGER* te Sleeuwijk, voor den heer W. P. Kalis, om over het nog loopend seizoen 1916 te beweiden, onder Woudrichem en Sleeuwijk, van de Uiterwaarden ïDE GROESPLAAT*, vHET KLEIN GORS* en »HET GROOT GORS*, in 14 perceelen. Breeder bij biljet omschreven. te ALMKERK, is voornemens om op Woensdagen 26 Juli en 2 Augustus 1916, telkens s voormiddags elf uur precies, bij de weduwe J. C. HIJKOOP te Almkerk in het openbaar te veilen Voor Mejuffrouw de wed. J. Jonkers. Eenige perceelen uitmuntend Weiland en een klein perceeltje Griendland, ge legen onder Almkerk in den Duil, samen groot 9.63.60 Hectare. Breeder bij biljetten en inlichtingen bij den Notaris. te ALMKERK, is voornemens om op Dinsdag 8 Augus tus 1916, 's middags 12 uur, ten huize van J. E. VAN BREUGEL, op den Polder Boerenverdriet onder Dussen, Voor den Heer H. B. de Roo van Capelle. a. te verpachten de naweide van 71.72.70 Hectare Hooiland. b te verkoopen 3.28.60 Hectare Riet gewas, alles behoorende tot genoemden Polder. Inlichtingen geeft de opzichter J. E. van Breugel voornoemd. in alle gewenschte formaten, Van goedkoope kwaliteit en In luxe-soort. Elke 25 personen meer 40 cent. 3 3

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1916 | | pagina 3