Uit de hand te koop: TREKHOND Veiling Bericht. Haver. Vlas. m ing De Notaris J.J.VA1 DER KAADEN twee hittenkarren, een hondenwagen, met drie trekhonden. Gelden Beschikbaar Vlijmen en Omstreken. niet plaats hebben. Voorloopig Bericht. 3 Hectare te veld staande HAVER onder Almkerk, in perceelen. Uiterwaardsch Hooigras. publiek verhuren: het NAGRAS Drie Jongens op reis, MOBILISATIE. TE KOOP Veldvruchten J. M. C. PAAP, Oe Notaris J, J. van der Kaaden verkoopen omtrent l'|2 Hectare uit muntend te veld staand VLAS. en te Verkoopen: Notaris J. M. C. PAAP Stamperius-Bibliotheek. Het rijke Holland. De 5% obligatieleening van f 2.000.000 voor de Kon. Maatschappij »De Schelde* te Vlissingen moet ongeveer 40 maal vol- teekend zijn. o De commandant der stelling van Den Helder heeft, op het vermoeden dat in zijn gebied gespionneerd wordt, op de ar restatie van spionnen een premie gesteld van f25. Verder heeft hij verboden het voederen van het vee met rogge of roggebrood en het opnemen, verbergen of voorthelpen van vreemdelingen, tenzij ze van een bijzondere vergunning tot toegang en verblijf binnen Den Helder voorzien zijn. Aardbeien voor het Roode Kruis. De tuinders te Beverwijk hebben Don derdag, op verzoek van de Tuinders-ver- eeniging x>Kennemerland*, ruim 1200 K.G. aardbeien afgezonderd voor het Roode Kruis en die naar Berlijn gezonden. Misleiding. Men schrijft uit Winterswijk aan het »Hbld.« De vorige week meldden we, hoe drie ontvluchte krijgsgevangenen, die zich reeds goed en wel op Hollandsch grondgebied bevonden, op misleidende wijze door eenen Duitschen spoorbeambte weer naar Duitsch- land werden gebracht. Het bleek, dat deze daad verricht werd door zekeren Bernard Leijting uit Burlo, een klein Duitsch grens- plaatsje, doch werkzaam aan Blok Holland, een wachtpost tusschen Winterswijk en de Duitsche grens. We vernemen thans dat L. Donderdagmiddag op last van het mi litair gezag door de marechaussées is mee genomen. o Ernstig ongeluk. In de havenstoomboot Schellingwoude Amsterdam is een ernstig ongeluk gebeurd. Bij aankomst aan de IJkade stak in de kajuit een 14-jarig meisje uit Amsterdam haar hoofd door een patrijspoort. Op het zelfde oogenblik werd dit door een steiger paal getroffen. Het hoofd werd geheel vermorzeld, zoodat de dood onmiddellijk intrad. o Alles is te gebruiken. Afgevallen koolbladeren, die vroeger als geheel waardeloos werden weggeworpen, worden nu opgekocht voor Duitschland a 1 cent per K.G. De schors van bandhout vroeger waardelooze afval in de manden makerijen, wordt nu naar Duitschland ver zonden. Naar verluidt wordt er weefsel uit bereid. Vermist. Te Wagepingen worden vermist de kna pen K. 16 jaar en B. 15 jaar oud. Vorige week hebben zij de ouderlijke woning ver laten en zijn sedert niet teruggekeerd. Nasporingen zijn tot heden zonder gevolg gebleven. Gewetensgeld. De Minister van Financiën maakt bekend, dat aan het Departement van Justitie, ten behoeve van 's Rijks schatkist, van een onbekende, door tusschenkomst van een R.-K. priester te Dussen, per postwissel is ontvangen f1250, ter voldoening van te weinig betaald successierecht. Uitlevering deserteur. De Duitsche regeering had de uitlevering verzocht van den gevangen genomen Duit schen deserteur Carl Hausknecht, wegens het plegen van strafbare feiten: diefstal poet braak en valschheid in geschrifte. Velen achtten dit slechts een middel, waar mee de Duitsche regeering zich meester kon maken van den deserteur, die, dank zij zijn bevoorrechte positie in het leger van den Keizer, vele geheimen kent. Mr. Winkel te Rotterdam interesseerde zich bijzonder voor dit geval en wist de rechtbank aldaar te bewegen, onze regee ring een afwijzend advies te geven. Thans heeft de Nederlandsche regeering, in strijd met het advies van de rechtbank, besloten, den deserteur Carl Hausknecht aan de Duitsche regeering uit te leveren. Deze heeft zich verbonden hem niet te vervolgen wegens desertie, doch alleen we gens de ten laste gelegde misdryvendief stal met braak en valschheid in geschrifte. Daarna zal hem een pas verstrekt worden, die een maand geldig blijft, waardoor Haus knecht de gelegenheid zal hebben, zich uit het Duitsche rijk te verwijderen. Vermoe delijk 24 Juli zal Hausknecht over de grens gebracht worden. (H. Ct.) De Nederlandsche smokkelhandel in het lagerhuis. Reuter seint uit Londen d.d. 17 Juli: In het lagerhuis heeft Hunt gevraagd, of Grey's aandacht gevestigd was op den smokkelhandel in vet en andere contraban den van Nederland op Duitschland, een handel, die gedreven wordt door met dit doel georganiseerde sraokkelaarsbenden hij vroeg verder of er aan de Nederland sche regeering voorstellen waren gedaan tot het nemen van maatregelen, teneinde een voorzetten van dergelijke parktijken te verhinderen. Cecil heeft geantwoord, dat de regeering er zich bewust van was, dat, de scherpere maatregelen, door de Nederlandsche regee ring genomen, ten spijt, er toch nog eenige smokkelhandel van Nederland op Duitsch land blijft bestaan. »Wy gelooven aldus Cecil dat de Nederlandsche autoriteiten krachtige pogin gen doen om het uitvoeren van genoemde partijken te beletten.* De klompenindustrie. De klompenindustrie in Noord-Brabant bloeit buitengewoon, vooral voor Duitsche en Oostenrijksche rekening komen geweldig groote orders in. o Weer zoo'n raadselachtig geval. Men schryft uit Ierseke aan »Het Volk* Alhier werd in een landbouwschuur, doodelijk door een kogel in het hart ge troffen, gevonden de soldaat Van 't Linden- hout, uit Nijmegen, in de nabijheid van een afgeschoten geweer. De ongelukkige behoorde tot een wachtpost in de onmid dellijke nabijheid der schuur en zonderde zich een oogenblik af, waarna een schot klonk en men hem stervende vond. Zilverregen Iemand verliet een belastinggebouw te Haarlem met eènige zakken zilvergeld op den schouder. Toen hij buiten het gebouw was scheurde een der zakken, met het ge volg dat het guldens regende. Het was voor de omstanders een mooi gezicht, jammer dat ze er af moesten blijven o Diefstal militaire goederen. In den laatsten tijd kwam aan het licht, dat verschillende diefstallen van militaire goederen plaats vonden. De politie te Bergen-op-Zoom hield een oogje in het zeil en wist dezer dagen haar slag te slaan, zoodat Zaterdag de opkooper H. al daar zoomede twee militaire wielryders te Roosendaal in arrest zijn gesteld. De twee militairen hebben een volledige bekentenis afgelegd. De opkooper zegt, niet te hebben geweten, dat de goederen, door hem gekocht, van diefstal afkomstig waren. Het onderzoek duurt nog voort en is uit den aard zeer moeilijktoch is nu reeds beslag gelegd op honderden stuks militaire hemden, w.o. uitgifte 1916, zoodat spoe dig nog wel meer licht in deze zaak zal komen. Gedurende de afgeloopen week, zoo meldt men aan de N. R. Ct., werden op de Beneden-Waal gevangen te Gorinchem 10 zalmen, wegende van 7 tot 27 pond, en 1 schotzalmpje van 2 pond te Wou- drichem 52 zalmen, alsmede een partij paling en witvisch te Brakel 15 zalmen te Haaf ten 3 zalmente Hurwenen 18 zalmen. Aan de vischmarkt te Gorinchem be taalde men voor de zalm fl.58fl.81 per V* Kg.; voor het schotzalmpje f 1.17 per Va Kg. Te Woudrichem gold de zalm f 1.75f 2.25, le soort paling 6090 ct., 2e soort 2540 ct., witvisch 1230 ct., alles per Va Kg. Door den hoogen water stand kon met zegen of drijfnet niet ge- vischt worden. Wederom zijn door de regeering een vijftal geïnterneerde Duitsche deserteurs uit het kamp te Bergen in vrijheid ge steld. Hierdoor zyn er thans reeds 51 vrijgekomen. Groenten. De minister heeft zijn verlaging van het beschikbare percentage bloemkool voor het binnenland van 50 tot 40 gauw ongedaan gemaakt en het percentage voor het binnen land nu tot 60 percent verhoogd. o Te Belgisch Koewacht staat op een erf een kerseboom, die zijn takken tot bijna over de draadversperring heen uitspreidt. Hiervan wist een Duitsch soldaat gebruik te makeh. "Vrijdagnacht klom hij met be hulp van een ladder in den boom, haalde de ladder naar zich toe, plaatste ze over de afsluitingsdraden en een oogenblik later was de man, die zich te voren van burger- kleeding had voorzien, op Nederlandsch grondgebied. Wederom doet zich te IJmuiden een groote schaarschte aan steenkolen voor de stoomtreilers gevoelen en worden verschil lende schepen daardoor opgehouden. Enkele vaartuigen vertrokken nog met hetgeen van de vorige reis overbleef, in de verwachting dat na hun volgende bin nenkomst wederom voldoende hoeveelheid aanwezig zal zijn. Men schrijft deze mindere verscheping uit Duitschland toe aan de oproeping van mijnwerkers voor den militairen dienst. Deserteurs. Bij het vertrek van den stoomkorder Calabria uit IJmuiden werd onder de schepelingen iemand opgemerkt, die reeds eenige maanden als deserteur uit het Ne derlandsche leger stond gesignaleerd. De man werd aangehouden en aan de mili taire overheid overgegeven. Te Vlissingen is aangehouden een Hol lander, die uit Amerika kwam en die ge signaleerd stond omdat hij in 1914 in Engeland van een Nederlandsch schip de serteerde. Hij is naar Rotterdam over gebracht, Verder is te Vlissingen een kellner aan gehouden, die reeds in Juni van het vo rige jaar bij den landstorm had moeten opkomen. GEMENGDE BERICHTEN. De moord op Aartshertog Frans Ferdinand. Naar uit München gemeld wordt is de Servische overste Rodowicz, krijgsgevan gene in het gevangenenkamp te Grödig by Salzburg, gearresteerd onder beschuldi ging van medeplichtigheid aan den aanslag op den Oostenrijkschen troonopvolger en diens gemalin. Zijn medeplichtigheid is gebleken uit papieren te Nisj in het staats archief gevonden. Overste Radowicz is voorloopig naar de garnizoensgevangenis te Salzburg overgebracht en zal binnenkort voor den krijgsraad te Serajewo terecht staan. Central News seint uit New-York, dat 4 Amerikaansche torpedojagers zijn ge zonden naar Kaap Virginia, waar zij zullen patrouilleeren voor den mond van de Che sapeake baai om er voor te zorgen dat geen schending plaats heett van de onzijdigheid binnen de 3 mijlen grens, wanneer de Duitsche duikboot Deutschland zee kiest. o Een lezer van de Figaro, die tijdelijk in Engeland woont, schryft aan dit blad, dat men tegenwoordig op veel deuren van Engelsche dorpswoningen een kaart ziet met de woorden »Dit huis heeft een man afgestaan om te vechten voor koning en vaderland. o De Frankf. Ztg. verneemt uit Bremen, dat de koopvaardijduikboot Bremen eenige dagen na de Deutschland de Weser is uitgevaren. Belgen veroordeeld. Naar de Echo Beige meldt, werd een groot aantal bewoners van Turnhout ge vangenisstraf opgelegd, omdat zij Belgen, die naar Nederland wilden uitwijken, om zich van daar bij het Belgische leger te voegen, in deze pogingen daadwerkelijk hebben gesteund. Onder degenen, die de vorige week veroordeeld werden, noemt het blad pastoor Verriest, wien een ge vangenisstraf van vijf maanden werd op gelegd. (Deze pastoor Verriest is niet de bekende pastoor dr. Hugo Verriest uit Ingoyghem, maar pastoor Verriest uit Turnhout). Voorts lezen wij dat senator Hallot. consul-generaal van Japan te Brussel, en Mme. Diricksen 15 jaar dwangarbeid over zich hoorden uitspreken. Een speelkaarten fabrikant, Biesmans, en een zekere Geude, werden tot 10 jaar dwangarbeid veroor deeld. De orkaan. Volgens officieele gegevens heeft de or kaan, die in Weenen-Neustadt geheerscht heeft, 237 slachtoffers gemaakt, t. w. 28 dooden, 17 licht- en 192 zwaargewon den. De materieele schade wordt op on geveer 2Vs millioen kronen geschat. Burgerlijke Stand. Heusden, van 1518 Juli. Geboren Elisabeth, Gijsberta, Johanna, d. v. J. Verhoeven en D. P. L. van Kuijk. Ondertrouwd G. C. van Strien, 26 j. en M. J. Schiepers, 19 j. Waterhoogte Heusden. Hoog Water. 14 Juli 1.62 M. 15 1.65 16 1.58. 17 1.58 Laag Water. 1.19 M. N.A.P. 1.14 3 3 3 1.05 3 3 3 1.00 3 9 3 Marktberichten. Rotterdam, 17 Juli. Vee. Aanvoer 489 vette Runderen, 170 vette en Gras kalveren, 4 Nuchtere Kalveren, 339 Scha pen en Lammeren, 721 Varkens, 2 Bokken of Geiten. Men noteert: Runderen le kwal. 140 k 135, 2e kwal. 130 k 125, 3e kwal. 115 k 105 ct. per K.G. Ossen le kwal. 135 k 130, 2e kwal. 125 115, 3e kwal. 105 k 100 ct. per K.G. Handel in prima kwal. matig, prijzen iets teruggaande, mindere soorten matige omzet. Kalveren le kwal. 140 k 135, 2e kwal. 125 k 115 ct., 3e kwal. 105 k 95 ct. per K.G. Handel in le kwaliteit redelijk, mindere soorten tlaag. Schapen le kwal. 70 k 2e kwal. 66 k 3e kwal. 62 k ct. per K.G. Lammeren 80 k 82 ct. Handel matig. Varkens le kwal. 108 k 106 ct., 2e kwal. 104 a 102 ct. 3e kwal. 100 k 96 ct., licht soort 80 k 78 ct. per K.G. Handel bij den aanvang redelijk, daarna zeer matig. 's-Bosch, 18 Juli. Prijs der boter f 1.60 per K.G. LAATSTE BERICHTEN. Werkendam. Aan het Gymnasium te Gorinchem zijn bevorderd: van de le naar de 2e klasse K. van ter Tolen en S. Meijer; van de 3e naar de 4e klasse C. van ter Tolen en J. Meijer. Aan de Hoogere Burgerschool, aldaar, is voorwaar delijk bevorderd van de 4e naar de 5e klasse W. de Waard. Thans zijn alhier ook regeerings- aardappelen verkrijgbaar tegen 30 cent per vijfkop. ADVERTENTIEN. Wegens mobilisatie gevraagd tegen 1 Angnstns een AdresJ. E. HASPELS, Timmerman, BABILONIËNBROEK. waarvan een slechts één jaar gebruikt, benevens Te zien en te bevragen bij DE TIEN GEBROEDERS DUIJSTER, Vischhandelaren te Veen. een groote sterke oud 18 maanden, bij L. THUR te Gen- deren. van af f 1500.tot' elk bedrag voor lste en 2de Hypotheek of onder borgstel ling. Rente naar omstandigheden van 47a tot 57a Inl. verstrekt C. B. EPKER, Boehouder te Akkrum (Fr.) der Tuinbouwvereeniging voor Op Maandag, Woensdag en Vrijdag veiling van Wortelen, Tuinboonen, Kool, enz., enz. Op Dinsdag, Donderdag en Zater dag veiling van Doperwten. Verder zullen alle land- en tuinbouw producten, alsHop, Knolzaad, Fruit, Aard appelen, enz. aan de veiling komen. Vlijmen is een inlaadstation ook voor vroege aardappelen. Voor het lidmaatschap van de Veiling betaalt men slechts 25 cent. Men kan zich bij den Veilingmeester aangeven voor lid. De Veilingmeester, H. VAN DER LINDEN. De afslag van de perceelen Wei- en bouwland onder Dassen, zal op 20 Juli a.s. Notaris PAAP. De verkooping van is bepaald op Donderdag 3 Augustus a.s. Opgaven van bij te voegen per ceelen worden ingewacht tot 22 Juli a s. ten kantore van Notaris te Werkendam. te Almkerk, is voornemens om op Don derdag 27 Juli 1916, 's avonds 7 uur precies, bij de wed. J. C. HIJKOOP te Almkerk, in het openbaar te Breeder bij biljetten en inlichtingen bij den Notaris. Bij inschrijving TE KOOP aan geboden Inschrijvingsbiljetten in te leveren vóór of op den 28 Juli bij den eigenaar G. BOOM te Babyloniënbroek. te ALMKERK, is voornemens om op Woensdagen 26 Jnli en 2 Augustus 1916, telkens s voormiddags elf nar precies, bij de weduwe J. C. HIJKOOP te Almkerk in het openbaar te veilen Voor Mejuffrouw de wed. J. Jonkers. Eenige perceelen uitmuntend Weiland en een klein perceeltje Griendland, ge legen onder Almkerk in den Dnil, samen groot 9.63.60 Hectare. Breeder bij biljetten en inlichtingen bij den Notaris. te Werkendam, zal Woensdag 19 Jnli 1916, nam. 5 uur precies, in het café »SPRENGER« te S1 e e u w ij k, voor den heer W. P. Kalis, om over het nog loopend seizoen 1916 te beweiden, onder Woudrichem en Sleeuwijk, van de Uiterwaarden »DE GROESPLAAT*, ^HET KLEIN GORS* en »HET GROOT GORS*, in 14 perceelen. Breeder bij biljet omschreven. Pas verschenen bij L. J. VEERMAN te Heusden door G. J. ROEBERSEN, met platen van G. J. OVERBEEK, Prijs: f0.65 Gebonden f 0.85. Bovenstaand werkje is het 126e deel der Van genoemde Bibliotheek is een be redeneerde en geïllustreerde catalogus samen gesteld, die aan belanghebbenden op aan vraag gratis en franco wordt toegezonden. r

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1916 | | pagina 3