Als gezonde eetlnst ont breekt, lelieblanke huid. De Zwakte is de Moeder van alle Ziekten- geven, om weer met schreeuwen te be ginnen. Net toen de trein uit Athene zou vertrekken, zag ik een officier naar die coupé stappen en hoorde hem tot het groepje zeggen ^Jongens, denkt er aan. Mavro voor hem, en leve Koembaros Of het Griekenland wat zal baten, dat het tegensputtert Engeland heeft er eenmaal de macht en Albions liefde voor de kleine staten is vaak als die van de aap, die uit louter liefde zijn jong dood drukte. Gij voelt u, op sommige oogenblikken, voortdurend moede. De minste inspanning is lastig en put u uit. Zonder dat gij weet waarom, overvallen u dikwijls dui zelingen, eerst zeldzaam en kort, dan dik wijls en aanhoudend. Op andere oogen blikken schijnt uw gezichtsvermogen bene veld te worden gij ziet voor uwe oogen een groen, rood, blauw of anders gekleurd rondje. Uwe nachten zijn onrustig, dik wijls blijft de slaap zelfs uit tot de och tendschemering. Gij dommelt dan in, maar met de vrees te laat wakker te worden, wat u verhindert uit te rusten. Gij staat dan vermoeider op dan gij naar bed zijt gegaan. De storingen worden steeds erger gij gaat aan tafel tegen uw zin, met af keer zeifisuw maag weigert het voedsel. Uwe lichaamsfuncties worden onregelmatig. Het hart raakt van streek, klopt nu eens heel snel, dan op eens langzaam. Gij voelt dat uwe krachten langzamerhand minder worden. Dan zegt gij, dat gij mis schien iets mankeert. Twijfel er niet aan, gij zijt in een toestand van lichaamsafmat ting, van zwakte die u aan alle ziekten blootstelt. Indien een er van u aandoet, is het te vreezen dat alles er bij komt, want uw uitgeput gestel kan niet den minsten weerstand bieden. Er moet dus zoo spoe dig mogelijk gehandeld worden. Heel uw zwakheid komt daaruit voort dat uw bloed verslapt is, 't zij door overmatigen arbeid, 't zij door buitensporigheden 't zij doordat gy bij de seizoenswisseling verwaarloosd hebt het te zuiveren van de vergiftige bestanddeelen die er in waren opgenomen. Het is nog tijd het kwaad tot staan te brengen, maar gij moet een herstellings middel nemen dat uw bloed kan zuiveren en er den omloop van bespoedigen, tege- lijkertijd dat het de functies aandrijft en uwe zenuwen staalt. De Pink Pillen hebben daartoe bijzonder merkwaardige eigenschap pen. Hun werking als hersteller van het bloed en versterker der zenuwen is alge meen bekend. Zij blijven het middel dat ten zeerste aangewezen is in alle gevallen van zwakte, van bloedarmoede, van neu rasthenie, van zenuwachtige afmatting in het algemeen. De Pink Pillen zijn verkrijgbaar k f 1.75 per doos, en f9 per zes doozen, bij het Hoofddepót der Pink Pillen, Dacostakade 15, Amsterdam; voor Heusden en Omstreken bij G. Malingré, Drogist te Heusden, de firma P. J. van Gils, Apotheek te Waalwijk, en verder bij verschillende apothekers en goede drogisten. PLAATSELIJK NIEUWS. HEUSDEN. Ook van de zijde van het College van Hoofdlieden der Heus- densche Brandweer mocht de heer J. van Laarhoven blijken van sympathie ontvangen, bij zijn 40-jarig jubileum als Hoofdman. In eene gezellige bijeenkomst werd hem een keurigen wandelstok met inscriptie aan geboden, als eene blijvende herinnering aan dezen zeldzaam herinneringsdag. Het zoontje van den schoenmaker J. Smits kwam vol moed de Herptsche poort inrijden. Nabij de Demer sloeg het stuur om en zag men hem met fiets te water gaan. Gelukkig is het in den tijd om baden te gebruiken en wist hij weer op den drooge te komen, om met den schrik en een nat pak huiswaarts te keeren. Met genoegen vermelden wij, dat de Jongenheer K. M. van Andel met gunstig gevolg het eind-examen der H. B. S. heeft afgelegd. De heer A. C. P. de Bruijn, ge- agreëerd klerk der dir. bel. enz. alhier, thans in militairen dienst, is met ingang van 1 Augustus a.s., benoemd tot Rijks klerk der dir. bel. enz. te Enkhuizen. LAND VAN HEUSDEN. Er is dit jaar in onze streek veel vlas uitgezaaid. Reeds thans wordt het te veld staande gewas opgekocht aan ongekend hooge prij zen. Men berekend, dat van f 1000. tot zelfs f 1200.per Hectare wordt be steed. En dan nemen de koopers de kos ten van het oogsten nog voor hun rekening. WERKENDAM. Uit de rek. en verantw. van den penn. der griendwerkers- vereeniging Onderling Belangt in de laatst gehouden verg. gedaan bleek, dat over de afgeloopen 3 mnd. ontvangen was f 71.421 en uitgegeven f61.446, zoodat er een batig slot was groot f9.98, wat met het saldo van 't vorig kwartaal, ad f 466.10 en f 6.65 gekweekte rente een totale som gaf van f 482.73, waarvan in de spaarbank staat f461.09 en bij den penn. berust f21.64. Het een en ander werd nagezien door de leden Ja. S. v. Oord, T. de Vries en B. Schaddelee. Bij monde van eerstgenoemde werd medegedeeld dat alles in orde was bevonden en tevens den Penn. dank ge bracht voor diens goede boekhouding. Bij de verloting vielen de 3 wiedhaken ten deel aan W. Ippel, T. de Keijzer en F. Damen. Tengevolge van het optreden van het Bestuur, bij een geschil tusschen 7 leden en de firma Van Hattem en Blankevoort, is door deze aan die leden eene schade loosstelling betaald ten bedrage van f175. AALBURG. Weder doet zich hier een geval van diphteritis voor. De patiënt is een militair, die met verlof thuis was. Hij bewoont een vertrek in het huis, waarin zich de onlangs vermelde gevallen voordeden. BENEDEN-LANGSTRAAT. Met den hooibouw blijft het sukkelen. Kleur en geur van het hooi gaan onder de voort durende regens zeer lijden, terwijl de werk zaamheden niets opschieten. Over de op brengst zelve is men echter zeer te vreden. Voor het nieuwe hooi besteedt men uit het veld f 18 k f21 per 500 K.G. Met de boonen is het allertreurigst gesteld. Er is geen gewas, dat over het geheel zoo slecht staat en zoo achterlijk is door het gure zomerweder en den regen. Met de grove stamboonen gaat het nog iets, maar van de fijne princesseboonen en snijboonen is niet veel verwachting. DUSSEN. Op de 19 Juli 1.1. te 's-Bosch gehouden keuring der landstormjaarklasse 1910 zijn van de 18 mannen 4 goedge keurd. HEESBEEN. Donderdagmiddag kwam een militair op de fiets van de richting van de brug gereden. Juist toen hij den hoek bij den smid omreed, kwam een wagen met hooi van de tegenovergestelde kant. De militair geraakte onder den wagen en werd ernstig aan het been gekneusd, zoo dat geneeskundige hulp moest worden in geroepen en hij met den ziekenwagen naar zijn kwartier moest worden vervoerd. HERFT. Naar wij vernemen heeft de heer F. van Liempt, kassier der Boeren leenbank alhier, wegens drukke werkzaam heden, als zoodanig ontslag gevraagd. Het maaien der wintergerst is be gonnen. Het gewas valt niet tegen. Als nu het weer maar meewerkt. KAATSHEUVEL. Na herhaalde ver gaderingen, door de schoenfabrikanten al hier gehouden, werd besloten om hunne werklieden drie dagen vacantie te ver- leenen met behoud van loon. Dezer dagen slaagde onze dorpsge noot W. B. voor het examen Mercurius Fransche handelscorrespondentie. Hiermee heeft hij zijn 5de Mercuriusdiploma be haald. KERKDRIEL. Bij het water schep pen kwam het kind v. G. in de Maas te vallen en werd met den stroom meege sleurd. Op haar hulpgéroep wist men het nog te redden. NIEUWKUYK. Woensdagmiddag is de woning van den landbouwer De K. ge heel door brand vernield. Een groote partij hooi werd een prooi der vlammen. Assu rantie dekt de schade. RAAMSDONK. Onze gemeenteveld wachter J. Simons is benoemd tot portier bij de Chemische Stoom wasscherij en Ver verij JansenBierens te Tilburg en zal onze gemeente met ingang van 1 Sept. verlaten, na alhier 22 jaar zijn post trouw te hebben vervuld. Wij wenschen onzen humanen oud-veldwachter toe, dat hij lange jaren met zijn echtgenoote moge genieten van zijn welverdiend pensioen en twijfelen geenszins, of ook in het Tilburgsch por tiershuis zal Simons blijken *The right man in the right place* te zijn. Een eeresaluut dient gebracht aan de leden der Veersche Harmonie, die niet tegenstaande het slechte weer, Zondagavond alhier een concert gaven, dat, wat de mu ziek betreft, welgeslaagd mag heeten. Hopen wij voor een volgende keer op beter gelegenheid. RAAMSDONKSYEER. Enkele da gen geleden sloeg de schipper v. E. in drift zijn knecht met een stok op het hoofd, waardoor een wond ontstond, welke niet gevaarlijk scheen. Heden echter is zijn toestand zoo verergerd, dat men voor het behoud van den jongen vreest. De driftige schipper is in hechtenis genomen. Tel. SPRANG. Bij de te 's Bosch gehou den keuring voor de landstormplichtigen jaarklasse 1916 werden uit deze gemeente, van de zeven personen die voor den keu- ringsraad waren opgeroepen, drie geschikt bevonden. Toen Mej. D. 's avonds haar wasch- goed van den bleek haalde kwam zij tot de minder aangename ontdekking dat en kele stuks ondergoederen waren verdwenen van de daders geen spoor. WIJK. Een ongelukkige val deed Woensdagavond de 12jarige J. v. Aiphen, die ter hoogte van de peilschaal nabij de Heusdensche brug met zijn fiets in botsing kwam met die van een militair. Van Al phen viel zoodanig, dat hij versnft neerlag. Toen hij, na geholpen te zijn, huiswaarts kon keeren bleek bij onderzoek, dat zijn schouder ontwricht en zijn sleutelbeen ge broken was. De jongeheer C. G. de Roon, is toegelaten tot de eerste klasse der H. B. S. te Gorinchem. ZALTBOMMEL. Op de Dinsdag gehouden weekmarkt was in granen geen handelkleine partijtjes werden aange boden tegen f 16.75 tot f 17.25 per H.L. Boter f 0.80 per pondeieren f 1.80 k fl.90 per 26 stuksRegeeringseieren 61/» cent per stuk; biggen f8 óf 13 per stuk; aangevoerd 160 stuks. BINNENLAND. Opgebrachte schepen. Volgens te Rotterdam ontvangen bericht zijn ongeveer 150 Nederlandsche visschers- schepen naar Engeland opgebracht. Bij een reederjj te Vlaardingen is van den concul-generaal Maas te Londen be richt ontvangen, dat als reden van de vis- schersschepen naar Engelsche havens wordt opgegeven de omstandigheid, dat de eind bestemming van de haring Duitschland is. Het bericht als zouden ailen naar En gelsche havens opgebrachte Nederlandsche visschersvaartuigen prijsverklaard zijn, wordt van reederszijde te .IJmuiden beslist tegen gesproken. Bij den haringreeder B» G. van Rhijn te IJ muiden is gisteren telegrafisch bericht ontvangen van den Nederlandschen consul te Kirkwol, dat zijn schip en nog drie andere visschersvaartuigen voor het Engel sche Prijzenhof gebracht zijn. Het zijn de loggers Cornelis Bart IJ. M. 173, Condor IJ. M. 308, de stoomlogger Louis Groen Jr. IJ. M. 149 en de stoomtreiler Wilhel- mina IJ. M. 35. Sedert een paar dagen wordt een met hout beladen stoomschip van Zweedsche nationaliteit door hét in den mond der Eems gestationeerde Duitsche wachtschip opgehouden, waarschijnlijk omdat de cog nossementen niet voldoende in orde zijn bevonden. Ten einde het bedoelde schip vrij te krijgen ging de heer B. Z. Barends, cargadoor te Delfzijl, met een sleepboot een bezoek aan het Duitsche wachtschip bren gen, met gevolg dat de Duitschers den heer B. vasthielden en aan het personeel der sleepboot meedeelden, dat zij hem wel aan den wal zouden zetten. Tot heden is de heer B. te Delfzijl niet teruggekeerd. Wat de reden is van deze vrijheidsberooving is niet bekend wel weet men, dat de heer B. niet in het bezit van een pas was en wordt ook het vermoeden uitgesproken, dat deze handeling in verband staat met het feit, dat de aangehoudene tot voor kort de functie van vice-consul voor Engeland be kleedde. o Het Engelsche stoomschip Gannet was, geladen met fruit, op 6 Juli van Rotter dam vertrokken, doch verging den 7en Juli, waarschijnlijk door het loopen op een mijn. Een Lloyds-bericht meldde destijds, dat de bemanning geheel uit Engelschen bestond. Thans is hier te lande bericht ingekomen, dat J. W. Knegt en E. Persy, beiden uit Rotterdam, bij deze ramp het leven ver loren. De Hollandsche zeelieden Verhagen, Muller en Heynsdijk werden gered. Regeeringsjenever 1 Maandag liep te Rotterdam een der verlofhouders in figuurlijken zin leelijk tegen de lamp. Bij een onderzoek in zijn woning mocht de politie de voldoening smaken 150 L, sterken drank in beslag te nemen, welke ten stadhuize werd gedeponeerd. De likkebroers vroegen elkaar mompelend af, of dit eindelijk de langverwachte regeerings jenever was. o Smokkelaffaire. Men seint ons uit Jlergen op Zoom. Hedenmorgen om 8 uur is de auto van den heer K. alhier door de soldaat-kom miezen nabij de Oude Tol aangehouden. Bij onderzoek bleek in het reservoir onder de auto een hoeveelheid buk verborgen te zijn. Onmiddellijk werd omgekeerd en behalve de chauffeur werd een zekere A. uit Bel gisch Putten meegevoerd, die de vermoe delijke vervoerder was van de buk. Er werd stadwaarts gereden. Nabij de stad verzocht de soldaat-com mies den wagen in de richting der douanen te doen rijden. De chauffeur gaf hieraan echter geen gevolg en reed naar de garage, waar zijn patroon hem wachtte. Deze gaf blijkbaar een teeken den wagen in de garage te doen rijden, waarop een der soldaten een schot loste om te beletten dat de chauffeur hieraan gevolg gaf. Toen de wagen zich reeds met het achterwiel op het trottoir bevond, richtte de soldaat, die naast den chaffeur zat zijn revolver op dezen en gelastte hem den wagen te doen vooruitgaan, waaraan de chauffeur voldeed. De wagen reed nu naar de douanen en werd in beslag genomen. De chauffeur en A. werden gearresteerd. Tegelijkertijd werd nog een zekere M. die met paard en wagen 300 K.G. buk vervoerde bij de grens aangehouden. (Huisg.) Vanwege het Ministerie van waterstaat is aanbesteed het maken van werken tot voortzetting der verbetering van de rivier de Maas tusschen de kilometerraaien 223 der oude en 22 der herziene rivierkaart, onder de gem. Heerewaarden, Rossum en Driel, provincie Gelderland, en Alem en Empel, provincie Noord-Brabant. Minste inschrijver M. Visser te Drunen, f 39.848. Verscheurdebankbiljetten. Te Hilversum worden telkens op de straat snippers van bankbiljetten van f 10 gevon den. Van een der biljetten heeft men het nummer 29005 E. W, kunnen vaststellen. Men vermoedt dat dit het werk is van een ontoerekenbare. De bedrieger bedrogen. Het volgende geval speelde zich dezer dagen te Breda af. Een Duitscher had boter gekocht en kwam overeen met een Belg, die marmelade aan den »Duts« had verkocht, de boter in de vaten marmelade te smokkelen. De Belg kreeg een flinke som gelds voor zyn hulp en alles scheen in orde, waar de Duitscher consent voor de marmelade had. Aan de grens ver trouwde men echter het zaakje niet en de douanen gelastten dat de marmelade »ge- boord moest worden. Groote zweetdrup pels parelden op het voorhoofd van den Duitscher, die persoonlyk bij de visitatie aanwezig was. Wie beschrijft echter 'smans verbazing, toen bij de boring bleek, dat er geen korreltje boter aanwezig was. De Belg had de marmelade verkocht, het geld daarvoor ontvangen, benevens voor zijn »hulp* om te smokkelen en bovendien een partij boter op den koop toe. En de Duitscher was zyn boter en z'n geld kwjjt, maar durfde toch geen aan gifte bij de politie te doen, want dan had hij zelf moeten vertellen, dat hij had wil len smokkelen 1 Tel. wanneer men last heeft van voort durende vermoeidheid, indien uw lichaamsgewicht niet toeneemt en lichaam en zenuwen zwak zijn, gebruik dan: Reeds spoedig blijkt de onover troffen werking. De onaangename verschijnselen verdwijnen om plaats te maken voor eene bloeiende gezondheid, welke voortkomt uit een krachtig werkend organisme. Enersan kost per koker a 400 tabletten f 1. 3 kokers f 2.856 kokers f 5.50. Verkrijgbaar bij Apoth. en Dro gisten. FabrikantA. MIJNHARDT, Pharm. fabriek ZEIST. Burgerlijke Stand. Heusden, van 19 tot 21 Juli. Getrouwd J. J. Oerlemans met M. E. Stal. OverledenAnna v. Duppen, ongeh. 73 j. Emelia Eulalia Loeff, ofigeh. 31 j. zonder bruine vlekken of zomer.-sproeten, verkrijgt men na 't gebruik van één potje SPRUTOL. Alle goede drogisten in iedere plaats, verkoopen Sprutol. Te 's-Hertogenbosch bij Gebr. Verhees, Orthenstr. B 89 en Yuchteratr. 430 en Apoth. Dr. Lamers en Indemanste Waalwijk bij Apoth. Fa. P. J. van Gils; te Werkendam bij J. S. Frederiks, Drogist. FabrikantA. MIJNHARDT, Pharm. fabriek ZEIST. Waterhoogte Heusden. Hoog Water. Laag Water. 18 Juli 1.58 M. 1.01 M. N.A.P. 19 1.46 0.84 20 1.42 0.86 i PREDIKBEURTEN. 23 Juli. Heusdenvm. 10 u. de heer Beek uit Vught. Geref. kerk, vm. 9,30 u. lees- dienst en nm. 6 u. ds. Diemer uit Silvolde. Werkendamvm. 9,30 u. en nm. 6 u. ds. v. d. Pol. Geref. kerk, A vm. 9.30 u. en nm. 6 u. ds. Lammersa uit Axel. Geref. kerk B, vm. 9,30 u. en nm. 6 u. leesdienst Chr. Geref. kerk, vm. 9.30 u. en nm. 6 u. leesdienst. Aalburg, vm. 9,30 u. ds. Ewoldt. (Doops- bediening). Aalst, nm. 2 u. ds. Pantekoek uit Zalt- bommel. Geref. kerk, vm. 9,30 u. en nm. 6 u. leesdienst. Almkerkvm. 9,30 u. en nm. 2 u. dr. Montijn. Andelvm. 9,30 u. en nm. 6,30 u. ds. v. d. Put. Baardwijk, vm. 10 u. ds. Louwe Kooy. mans. Babyloniënbroek, geen dienst Besoijen, vm. 10 u. en nm. 5,30 u. ds. Dierkens. Capellevm. 9,30 u. en nm. 6 u. ds. Koster. Geref. kerk, geen opgaaf. Doeveren, nm. 2 u. ds. Bastiaanse. Drongelen, geen dienst. Drunen, vm. 10 u. ds. v. d. Hoff. Eethen, vm. 9,30 u. ds. Bastiaanse uit Doeveren. Gameren, vm. 9,30 u. en nm. 7 u. ds. Van Ingen. Geref. kerk, vm. 9,30 u. en nm. 2 u. ds. Diemer. Genderen, vm. 9,30 u. ds. Feykes. Geref. kerk, vm. 9,30 u. en nm. 2 u. de heer Goris, cand. Giessen, nm. 2 u. ds. Benders. s-Gravemoervm. 9.30 u. ds. Van Meer. Geref. kerk, vm. 9,30 u. en nm. 6,30 u. ds. Steenhuis van IJselmonde. Chr. Geref. kerk, vm. 9,30 u. en nm. 2,30 u. leesdienst. Heesbeen, nm. 6 u. ds. Ewoldt. Herpt, geen dienst. Loonschendijk, vm. 9,30 u. nm. 2 u. ds. Japchen. Meeuwen, vm. 9,30 u. ds. v. d. Pol. Nederhemert Zz., vm. 10 u. ds. Verloop. Nz., nm. 7 u. ds. Verloop. NieuwendijkGeref. kerk, vm. 10 u. en nm. 6,30 u. ds. De Bruijn. Raamsdonk, geen dienst. Raamsdonkveer, nm. 2,30 u. ds. Holland. Rijswijk, vm. 9,30 u. ds. Benders. Sleeuwijk, vm. 9,30 u. ds. Visch. Geref. kerk, vm. 10 u. en nm. 6,30 u. ds. Akkerhuis. Sprangvm. 9,30 u. ds. en nm. 2,30 u. ds. Vreugdenhil. Geref. kerk, vm. 9,30 u. leesdienst en nm. 2,30 u. een predikant. Uitwijk, vm. 9,30 u. en nm. 2 u. ds. Hermanides. Veenvm. 9,30 u. en nm. 6 u. dr. Tjalma. Geref. kerk, vm. 9,30 u. en nm. 2,30 u. leesdienst. Vlijmenvm. 10 u. dhr. Fossen uit Til burg. Waspik, vm. 9,30 u. ds. Holland uit Raamsdonk. Woudrichem, vm. 9,30 u. en nm. 6 u. dr. Gobius du Sart. Wijk, vm. 10 u. en nm. 7 u. ds. Gobius du Sart

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1916 | | pagina 2