Botermarkt N 88. Openbare Verkooping Tarwe en Haver, Na weide. Uit de band te koop Haver. 4 Hectare te veld staande HAVER onder Almkerk, in perceelen. Stoomboot-Maatschappij. Uitgave van L. J. Ie A. BAAIJENS. WERKMEISJE, Klompen hoorder, GEZOCHT door eene diakonie, uitbesteding van een man de WEITOEMAAT twee hittenkarren, een hondenwagen, met drie trekhonden. Notaris J. M. C. PAAP, publiek verhuren: De Notaris J. J. van der Kaaden verkoopen s TALEN LEEEENvoor één GULDEN De Onfeilbare Reis hand boeken van advertentien. n. v. Heusdensche Eieren. Deze week moeten voor elke 100 vol- versche kippen- en eendeneieren, die wor den uitgevoerd, er 100 worden beschik baar gesteld voor binnenlandsch verbruik Yan de eieren voor binnenlandsch ver bruik moeten 20 percent beschikbaar wor den gesteld voor f5 de 100 stuks om te worden geconserveerd, en 30 percent voor f5.80 de 100 stuks voor levering aan ge meentebesturen. o De heer W. uit Ellewoutsdjjk verloor op weg naar de haven een briefje van f 60. Er werd natuurlijk druk naar ge- zoeht. Toevallig viel de aandacht van een der zoekenden op het papieren scheepje van een kleinen jongen. Hij ontdekte daarin het gezochte papiertje. Het jongetje keek vreemd op dat zijn scheepje zoo de aandacht trok, maar was wat in zijn schik over de groote som, waarvoor hij het kon vorkoopen. Een dagloon van 9 gulden. Tal van arbeiders en arbeidsters uit de Friesche heidedorpen zijn naar de Gronin ger Klei vertrokken, om daar vlas te trekken. Het loon is nu 1 Va cent Per schoof en gemiddeld kan één man 600 schooven trekken. Een daggeld vsn f9 dus. De prijs van het vlas stijgt nog steeds, op wortel wordt nu f1500 per H. A. geboden. Het st. Maas gezonken. Men seinde Maandagavond uit Vlissingen Het politie vaartuig j> Zeehondis heden avond tegen 9 uur hier aangekomen met kapitein Knook en 10 anderen van het stoomschip »Maas«. Aan boord was mede het lijk van den 17-jarigen messroom-jongen, die in bewuste- loozen toestand aan boord was gebracht en bijna direct overleed. Het ongeluk is gebeurd hedenmorgen 10 minuten voor acht. Het schip was in 90 seconden verdwe nen, volgens de bemanning van de »Zee- hond«, die in de nabijheid lag en aan wie de schipbreukelingen hun redding dankten. Een stoker wiens zenuwen overspannen waren, is in het ziekenhuis opgenomen. Een matroos was aan het gelaat ver bonden. Wel is een duikboot op 4 mijl afstand gezien, maar geen bellenbaan. Bijna stellig is een mijn oorzaak van het ongeluk geweest. Morgen met den eersten trein vertrekken de mannen naar Rotterdam. Noorsche schipbreukelingen. Om ongeveer kwart voor negen kwam de »Scheveningen 208voor den haven en seinde dat zij schipbreukelingen aan boord had. De havenmeester begaf zich onmid dellijk met de motorreddingboot naar bui ten en haalde al vast negen schipbreuke lingen af. De overigen komen hedenavond met de logger met hoog water binnen. Ze worden voorloopig op 't politiebureau ondergebracht. Blijkens mededeeling van de schipbreu kelingen maken zij deel uit van de be manning van drie, met hout geladen Noor sche schepen, welke door een Duitsche duikboot getorpedeerd zijn, 35 mijl van de Engelsche kust. De duikboot nam de be manningen in hunne sloepen op sleeptouw, tot zij ze kon overgeven aan bovengenoem de logger. De bemanning van nog een vierde getorpedeerd houtschip, is door een ander schip opgenomee. Het torpedeeren ge schiedde Zaterdag. Ter zee. Men meldt uit Hoek van Holland: Alhier is binnengekomen de stoomtrawler Vlaardingen 106 Eendracht V, Schipper J. de Jong, die op 19 Juni, des morgens 8 uur, door een onderzeeër in de Noordzee beschoten is. Daar de officieren Duitsch spraken, wordt gedacht met een Duitsche onderzeeboot te doen te hebben gehad. Men meldt uit Vlissingen Hier is gerapporteerd, dat Zaterdag een vrachtstoomboot met witten band om den schoorsteen naar Zeebrugge is opgebracht. o Men meldt uit Cadzand aan de N. R. C. In den nacht van Zaterdag op Zondag is er een levendige actie op de Noordzee .Waargenomen. Den heelen nacht is er met •Zoeklichten gewerkt, waartusschen men vuurpijlen met verschillende kleuren zag lichten. Terwijl gedonder van geschut werd vernomen. Soms was het schieten zeer hevig. Zondagochtend omstreeks vijf uur zag men een achttal oorlogsvaartuigen, vermoedelijk torpedojagers, de haven van Zeebrugge binnenvaren, kort na de bin nenkomst zag men er weer een de Noord zee op stevenen. Alles duidde op een zee gevecht. De heer Retra uit Maastricht, behoo- rende tot den vrijwillige» landstorm, had zakenverlof naar Engeland, werd er voor een Belg gehouden en naar Frankrijk ge zonden. Daar stuurde men hem naar het front. Hij weigerde te vechten en men zette hem in arrest. o Uit St. Petersburg wordt aan de Tel. geseind In een intervieuw, dat een alhier ver schijnend blad had met Mevrouw Heems kerk, verklaarde deze, dat de vestiging van een Nederlandsch hospitaal in de eer ste plaats dient ter bevordering van een Nederlandsch-Russische toenadering en om het bewys te leveren, dat Nederland een loyale neutrale houding aanneemt. Deze verklaring heeft hier een zeer gunstigen indruk gemaak. Het Nederlandsche hospitaal zal officieel geopend worden op 30 Juli in het paleis van grootvorst Paul. Engeland eischt oplegging der geheele Nederlandsche visschersvloot. Den Haag, 22 Juli. (Part.) Te 's Gra- venhage heeft plaats gehad een door ruim 200 reeders bezochte vergadering van de reedersvereeniging voor de Nederl. haring- visscherij, naar aanleiding der uit Engeland ontvangen berichten terzake van het op brengen van Nederl. haringschepen. De voorzitter deelde mede, van vertegen woordigers der vereeniging in Londen telegrammen te hebben ontvangen, mel dende dat de Britsche regeering reeds 60 schepen in beslag heeft genomen en de bedoeling heeft alle Nederlandsche visschers- vaartuigen te nemen en voor het prijzenhof te brengen; verder dat die regeering den aankoop van haring niet wil overwegen, maar wel wil treden in een passende ver goeding voor het opleggen der vloot op den grondslag van de gewone jaarwinst. De voorzitter meende dat ernstig gepro testeerd moet worden tegen deze vernede rende behandeling, waardoor aan de Nederl. haringbedrijf het vrije visschen in onze Noordzee wordt verboden. Er heerschte ter vergadering een verbitterde stemming tegen Engeland en met algemeene stemmen werd een motie aangenomen, waarin gesprotes- teerd wordt tegen de bedreiging van de Britsche regeering aan de Nederlandsche visscherij en geëischt wordt vrijlating der schepen schadevergoeding der geleden ver liezen en vrije ongehinderde visscherij. Deze motie zal ter kennis van den minister yan binnenlandsche zaken en de Engelsche autoriteiten worden gebracht. Te Moordrecht zijn twee kinderen ver dronken, het vierjarig dochtertje van den heer Van den Ham uit het dorp en het vijfjarig zoontje van den heer Van den Bos uit den polder. Te Aalten heeft zich vrijwillig gemeld de Nederlandsche deserteur der landweer S., die acht maanden geleden de wijk naar Duitschland had genomen. o Een soldaat van het garnizoen te Aar denburg heeft onder St. Kruis met een ijzer den electrischen draad aangeraakt en is dientengevolge overleden. De 47 matrozen, die te Soerabaja aan de bekende relletjes hebben deelgenomen en te Heilevoetsluis waren aangebracht, zijn met een rood paspoort uit den mili tairen dienst verwijderd, o Provinciale Staten van Noord-Brabant. In de zitting van Dinsdag 1.1. geeft de Voorzitter mededeeling, onder meer, van de volgende ingekomen stukken Brieven van de gemeenteraden van Ca- pelle en Loon op Zand en van het ge meentebestuur van Sprang, houdende adhae- siebetuiging aan het verzoek van den ge meenteraad van Vrijhoeven-Capelle om eene bijdrage uit de provinciale kas van 100% in de kosten van verharding van den Hoo- gevaartschen weg onder laatsgenoemde gemeente. Adres van den gemeenteraad van Meeu wen, houdende verzoek om den gemeente weg van Babyloniënbroek over Hill naar Biesheuvel in eigendom, beheer en onder houd der provincie over te nemen. Welke worden gerenvoyeerd aan Ged. Staten. Ontwerp-besluit tot toekenning aan de Vereeniging »'t Kantkloske* te 's Graven moer voor èene bijdrage voor hare kant werkschool voor het jaar 1917, groot 10% in een bedrag van hoogstens f 1000. Wordt zonder stemming aangenomen. Duitsche kinderen naar Nederland. Men meldt aan de Tel. uit Rotterdam Naar wij vernemen is door het Duitsche gezentschap, te 's-Gravenhage tot verschil lende liefdadigheidsinstellingen hier ter stede, die zich bewegen op het gebeid der kin derbescherming, het verzoek gericht, of men gedurende de vacantie een aantal Duitsche kinderen gastvrijheid kan ver- leenen. Het verzoek werd ontvangen door de vereenigingen van verschillende gezindten. Het ligt in de bedoeling die kinderen hier heen te zenden, die een goede voeding noodig hebben om aan te sterken, een voeding, die in^het vaderland wegens,het nijpende gebrek aan levensmiddelen niet meer te verkrijgen is. Het verzoek ®is^hier met veel sympathie ontvangen. Afgezien van pro- of anti-gevoelens voor de verschillende oorlogvoerenden is men terecht van meening, dat het in den zin van kinderbescherming ligt Duitsche kin deren als onschuldige slachtoffers van den oorlog hulp te bieden, indien dit gevraagd wordt. Zoo verklaarde de vereeniging Liefdewerk voor kinderbescherming zich bereid de zorg voor 300 kinderen op zich te nemen. De eerste zending is zeer spoe dig te verwachten. o Ontvluchte Russen. Uit Oldenzaal meldt men, dat Vrijdag jl. twee Russische krijgsgevangenen, die uit hunne gevangenschap in Duitschland waren ontvlucht, poogden in het Lutterzand over de grens te komen. Zij bevonden zich reeds tusschen de daar geposteerde Duitsche schildwacht en de Nederlandsche grens, toen zij werden aangeroepen door iemand, die hen toeriep t Holland, Hollandc, en en hen toewenkte. Deze, een zekere B., Nederlander, woon achtig in de Lutte, doch wien verleden jaar het verblijf in het in staat van beleg verklaarde gebied was ontzegd, en die zich thans in Duitschland ophoudt, bracht de niets kwaads vermoedende Russen daarop naar den Duitschen schildwacht, waarop zij natuurlijk werden gevangen genomen. Voor het aanbrengen van een ontvluchte krijgsgevanhene wordt een Judasloon van 10 Mark uitgekeerd. De Russen zijn naar Bentheim getrans porteerd. o Een sergeant-kommies te Ter Apel was met de visitatie van een uitgaand schip bezig en vond des schippers vrouw ijverig aan de waschkuip staan. Hij naderde haar, bekeek 't werk eens, begon ook de wasch kuip te visiteeren en kwam al spoedig tot de overtuiging, dat die groote waschijver maar voorgewend was, want tusschen het waschgoed in lagen drie bussen met ge smolten vet verborgen, terwjjl de kuip een dubbelen bodem bleek te bevatten, waar onder 50 pond gesmolten rundvet lag. Een dag eerder ontdekte een kommies te Bamflair (Ter Apel) een dubbelen bo dem in een boerenwagen, waarin 100 pond vet was verborgen. Wachtpost gedeserteerd. Vrijdagochtend vroeg kwam bij Overslag (Zeeuwsch-Vlaanderen) een geheele Duit sche wachtpost, bestaande uit elf man, over de grens. De mannen deserteerden. o Onze Haringvloot bedreigd. Het hoofdbestuur van den Christelijken Zeemansbond zond een schrijven aan den Engelschen gezant hier te lande, waarin geprotesteerd wordt tegen het vasthouden van onze haringschepen in Engeland. Ook werd aan onzen gezant te Londen mede werking verzocht. Marktberichten. 'S-Bosch, 25 Juli. Prijs der Boter f 1.60 per K.G. Oosterhout. Boter f 1.58 k f 1.60 per K.g. Eieren 28 en 30 cent de 4 stuks. Waalwijk, 21 Juli. Op de veemarkt aan gevoerd weinig runderen. Geen handel. Biggen aangeroerd 35 stuksPrijzen van f 11.tot f 19. Prijs der boter van f 1.65 tot fl.70 per kilo. Aangevoerd 193 kilo. Verder nog 785 eieren. Prijzen van 65 tot 7 cent. Burgerlijke Stand. Werkendam. Van 1421 Juli. Geb.Hendrikus, z. v. H. Visser en F. Blokland. Pieter Antonie, z. v. H. Kra mer en J. van den Heuvel. Overleden Jacobus Leemans, oud 7 mnd. Waterhoogte Heusden. Hoog Water. 21 Juli 1.32 M. 22 1.25 23 1.18 24 1.12 Laag Water. 0.85 M. N.A.P. 0.82 i 0.76 0.73 o De handel in Koloniale Waren enz. van A. BAAIJENS is ver plaatst van Hoogstraat hoek Nieuwstraat naar Minzaam aanbevelend, Zoo spoedig mogelijk gevraagd een hoog loon. Hótel »OOSTERWIJK«, Waterpoort, Gorinchem. H. v. d. WETERING te Aalburg vraagt een bekwaam tegen een loon van 14 cent per paar. zonder middelen, geschikt tot lichten arbeid, tegen nader overeen te komen vergoeding. Brieven onder letter R Bureau van dit Blad. door Notaris J. M. C. PAAP, te Werkendam, op Donderdag 3 Augus tus 1916, nam. 2 uur precies, in het café Weduwe D. L. VAN DER WIEL, a. d. Sasdijk, aldaar, van uitmuntend te veld staande op de polders: vDraayer*, Middel waardje*, »Hardenhoek«, »Wilhelminapo)der«, ïKrijn- tjesweide*, >Keizersguldenwaard«, »Ippel- schen polder* en »Ottershoek«, onder Werkendam, deWerken en Dussen. Alles in perceelen omschreven bij bil jetten, welke gratis ten kantore van den Notaris verkrijgbaar zijn. te WERKENDAM, zal Woensdag 2 Augustus 1916, na middags 2 uur precies, in het café »ZWETS« te deWerken, over het nog loopend seizoen 1916, onder Werkendam en Dussen, voor het Kroon domein en op de poldersvSteenenmuur*, j>Keizersguldenwaard<r, »Binnen- en Buiten- Noord*, Tienmorgen Kooi waard »Hoogenpolder« en Muggen waard Aanwijziging op alle werkdagen. Breeder bij biljet. waarvan een slechts één jaar gebruikt, benevens Te zien en te bevragen bij DE TIEN GEBROEDERS DUIJSTER, Vischhandelaren te Veen. te Almkerk, is voornemens om op Don derdag 27 Juli 1916, 's avonds 7 uur precies, bij de wed. J. C. HIJKOOP te Almkerk, in het openbaar te Breeder bij biljetten en inlichtingen bij den Notaris. Dienstregeling 1 Mei—1 October. Bosch-Heusden-Gorinchem- Dordrecht-Rotterdam. Heusden-Gorinchem. Van Heusden naar Gorinchem: Zondag, GEEN dienst. Maandag, vm. 1,30 4.5.30, 6,30 en nm. 1.uur. Overige dagen behalve Zondags vm. 6.30, nm. 1.uur. Van Gorinchem naar Heusden Maandag, vm. 11.nm. 12.30, 3.45 en 6.30 uur. Vrijdag, vm. 8.30, nm. 3.45, 6.30 uur. Overige dagen, behalve Zondags, vm. 9. nm. 3.45, 6.30 uur. Bosch-Gorinchem. Naar 's-Bosch. Dinsdag, Donderdag, Vrijdag en Zaterdag van Gorinchem vm. 6.van Heusden vm. 7.45 u. Naar Gorinchem. Dinsdag, Donderdag en Vrijdag. Van Bosch nm. 1.van Heusden nm. 2.15 uur. Zaterdag, van 's-Bosch nm. 12. van Heusden nm. 1.15 uur. EXTRA VEEDIENSTWoensdag van Andel naar 's Bosch vm. 3.30 uur van Heusden naar 's Bosch vm. 5 uur. Van 's Bosch naar Gorcum, nm. 12 uur, van Heusden naar Gorcum nm. 1.15 uur. Hemelvaartsdag geen dienst. Heusden-Rotterdam. Van HensdenMaandag en Dinsdag 's nachts circa 1.30 uur. Overige dagen (behalve Zondag) vm. 5.uur. Van Rotterdamdagelijks (behalve Zondag) nm. 12.45 uur. Hemelvaartsdag en 2e Pinksterdag g e n dienst. AGENTEN te HeusdenJ. H. Topker; Telef. No. 7 te Dordt. P. ArGQOütTelef. No. 126 te Rotterdam, I. D. A. SchüddBbQODl, Telef. No. 2815. Directeur L. DE BEER Gorinchem. Telef. Interc. No. 9. 'ZELF ONDERRICHT Help U zelf op Reis met Deensch of Noorsch f 1 d Duitsch -1 Engelsch -1 d Fransch -1. Italiaansch-1. Spaansch -1. v Zweedsch -1 Maleisch -1.25 Franco na ontvangst van post wissel, waarop gewenschte taal staat uitgedrukt.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1916 | | pagina 3