- Pink Pillen Wordt gjj te spoedig oud? Vele Verschijnselen Eén zelfde ziekte Eén enkel middel. van één geslacht, als zoodanig bij elkaar behooren en elkaar noodig hebben voor de vervulling van alle stoffelijke en gees telijke behoeften. Dezen toestand in de maatschappij na derbij te brengen, is het werkzaam en volhardend streven van den Nederlandschen Anti-Oorlog-Raad en van de door dien Raad gestichte internationale vereeniging der meest invloedrijke vredesbevorderaars en volkenrecht-kenners in heel Europa, welke vereeniging is genaamd de Centrale Orga nisatie voor een Duurzamen Vrede. Dit streven toch beoogt in hoofdzaak de bevordering van het navolgende lo. De sluiting van een vredesverdrag, dat niet de kiemen van een nieuwen oor log in zich dragen zalde wering alzoo van vredesbepalingen, die de bron zouden worden van wraak en vergelding, waaruit weer nieuwe oorlogen zouden voortkomen. 2o. De verhouding der Staten zal moeten worden beheerscht door den geest der samenwerking', in plaats van dien van den naijver, en ook hun handelsbetrekkin gen zullen in dienzelfden zin moeten wor den geregeld tot blijvend voordeel van alle. 3°. De Staten zullen moeten overeen komen, al hunne geschillen te onderwer pen aan een vreedzame behandeling, waar toe znllen moeten worden ingesteld a. een Internationaal Gerechtshof, dat alle tusschen Staten ontstane rechtsgeschil len zal onderzoeken en beslissen met de zelfde onafhankelijkheid en onpartijdigheid, waarmede de gewone rechter in de ge dingen tusschen bizondere personen recht spreekt b. een Internationale Raad tot onder zoek en verzoening, die in alle geschillen tusschen Staten bemiddelend zal optreden en trachten, een minnelijke schikking tot stand te brengen 4o. De militaire bewapeningen zullen moeten worden verminderd. De buitenlandsche politiek zal moeten worden onderworpen aan het toezicht der Volksvertegenwoordigingen, waardoor alle geheime verdragen zullen zyn uitgesloten. Een ieder beseffe thans, dat de toestand der maatschappij en de ordening der Sta tengemeenschap ook hem persoonlijk aan gaan en dat hjj zedelijk verplicht is, tot verbetering daarvan naar zjjn krachten by te dragen, De eerste en noodzakelijke stap in die richting iszich daartoe aan te melden als medestander van den Ned. Anti-Oor- log-Raad door opgave aan de Plaatselijke Commissie te Ridderkerk (VoorzitterMr. H. F. W. JELTESSecretarisJ. W. DE WIJN). De minimum-bydrage als medestander bedraagt 25 cent. Tot den Ned. A. O. Raad en zijne me destanders behooren personen van alle ran gen, standen en beroepen en van alle godsdienstige en politieke richtingen. De bloedarmoede is de arglistigste ziekte. Zij doet zich op zeer onderscheiden wijze voor als zij in u genesteld heeft en hare herkenning moeielijk is. Zonder de bleek heid der kleur zou men zich zeer dikwijls vergissen. Kloppingen, benauwdheid, duize lingen, hoofdpijnen, moeielijke spijsvertering, hardnekkige verstopping, zijn de teekenen die zich by sommigen voordoen. By ande ren zijn het neusbloedingen, bloedspuwin gen ook komen zeer dikwijls slaaploosheid voor, warme opstijgingen kleuren plotseling de wangen rood enz.... Al deze verschijnselen hebben een zelfde oorsprong: de verslapping van het bloed door verschillende invloeden te voorschijn geroepenbuitensporigheden overdadige arbeid, ontberingen, verdriet, zorgen. Zy bezitten hun zeker tegengif in de Pink Pillen, waaraan de hardnekkigste bloed armoede geen weerstand biedt. De talryke genezingen, dagelijks verkregen in de erns tigste gevallen van bloedarmoede, bleekzucht, neurasthenie, algemeené zwakte, bewijzen de voortreffelijk herstellende een verster kende deugden van deze pillen die de krachtigste en de langdurigste werking op het bloed en op de zenuwen hebben. De Pink Pillen zyn verkrijgbaar k f 4.75 per doos, en f9 per zes doozen, by het Hoofddepót der Pink Pillen, Dacostakade 15, Amsterdam; voor Heusden en Omstreken bij G. Malingré, Drogist te Heusden, de firma P. J. van Gils, Apotheek te Waalwjjk, en verder by verschillende apothekers en goede drogisten. PLAATSELIJK NIEUWS. HEUSDEN. Op de algemeene be waarplaats van wol, aan de Waterpoort alhier, werd in bewaring gegeven pl. m. 6000 Kilo wol. De prijs van de onge- wasschen wol varieerde van f 0,95 tot f 1,55 per Kilodie van de gewasschen wol van f 2,50 tot f 2.60 per Kilo. WERKENDAM. De geladen kar van den groentenhandelaar A. de Heer moest deze week alhier van de Fop Smit gereden worden. Een der planken waarover ge reden werd brak. Kar met lading ging te water en verdween in de diepte. Tot op heden is niets gevischt. Ten post- en telegraafkantore alhier werden in Juli 1.1. behandeld 414 telegram men en gevoerd 502 gesprekken. Ingelegd werd in gemelde maand bij de Rykspostspaarbank f 4656.27 en terug betaald f 6281.73. AALBURG. Bij den landbouwer D. v. Wijk ontstond Donderdagmorgen in den den schoorsteen een begin van brand. Door de direct toegesnelde hulp wist men hem nog bijtyds te blusschen. Onze geachte predikant Ds. H. Ewoldt heeft een beroep ontvangen naar de Ned. Herv. Gem. van Zuilichem c. a. AALST. Op de voordracht voor on derwijzeres aan de openbare school staan o. m. no. 1 mej. Eekhout te Aardenburg en no. 2 mej. de Rooij, tijdelijk onderwij zeres te Herwijnen. ANDEL. Toen de landbouwer V. al ver naar den hooizolder wilde klimmen en daar reeds bijna was, brak de ladder, waardoor V. kwam te vallen en verschil lende kwetsuren opliep. Gelukkig echter was geen der verwondingen zeer ernstig, zoodat het ongeval vrij goed afliep. Op het hulptelegraafkantoor werden gedurende de maand Juli 167 telegram men en 90 gesprekken behandeld. BENEDEN-LANGSTRAAT. Be- gunstigd door uitstekend weder is de rog- geoogst in vollen gang. Dit gewas zal ech ter niet meevallen. De korrel is klein en het stroo vuil. Op vele plaatsen is de wik als een dak over het roggeveld heenge- groeid. BOMMELERWAARD. Wegens ge brek aan goedkoope maïs zullen velen hunne kippen moeten opruimen. Op vele plaat sen verkoopt men de oudere kippen. Vele kleine boeren en arbeiders hielden by een matigen prys nog al kippen en vonden hierin een mooie bron van inkomsten. Thans worden de eieren aan regeerings- prys afgenomen om de stedelingen aan goedkoope eieren te helpen, 't Ziet er dus voor de kippenhouders bij hooge maïsprij- zen niet rooskleurig uit. BRAKEL. Onlangs is alhier een aardappel veiling ingesteld, waar de aard appelen naar de grootte verkocht worden. Voor de schoolmeesters met een zeefmaat van 40 m.M. en meer werd tot f5.25 het mud (van 70 K.G.) besteed, voor kleinere maten f2 en zelfs tot fl.60. BRUCHEM. Ds. J. de Bres te St.- Annaland heeft het beroep naar deze ge meente aangenomen. CAPELLE. Openbare vergadering van den raad der gemeente Capelle op Vrydag 28 Juli des namiddags 2.30 uur. Afwezig de heer Rijken. Voorzitter de Burgemeester. I. Ingekomen stukken. Een verzoek van Mej. Rijnders om eervol ontslag als onderwijzeres by het herhalingsonderwys wordt verleend. Verzoek van de Ver. Groene Kruis om subsidie. Wordt gesteld in handen van B. en W. om advies. c. Schrijven van het Hoofdbestuur van den Ned. Politiebond, om het salaris van den gemeenteveldwachter te willen herzien. De Voorzitter zegt dat het salaris f 550 bedraagt en f50 voor kleeding. Het komt hem voor dat het salaris beslist onvol doende is. De heer J. v. d. Hoeven acht ook het salaris onvoldoende. De heer Middelkoop wil een duurtetoe- slag verleenen. De heer Oerlemans stelt voor zijn sala ris met f75 te verhoogen, welk voorstel verworpen wordt met 4 stemmen. Voor de heeren Oerlemans en J. v. d. Hoeven. De heer J. v. d. Hoeven stelt nu voor hem een duurtetoeslag van f 100 te ver leenen. De heer Middelkoop wil dit op f2 per week bepalen en in te gaan 24 Juli 1916 waartoe zonder hoofdelyke stemming wordt besloten. d. Van de electriciteitsmaatschappij te 's-Hertogenbosch is een schryven ingeko men om de wandarmen voor de straat verlichting te veranderen in lampen met hangende armen, waarvan de kosten f 320 meer zullen bedragen. Zonder hoofdelijke stemming wordt daar toe besloten. e. Van dezelfde maatschappij een ver zoek om op eenige perceelen gemeentegrond palen te mogen plaatsen tegen een ver goeding van f2.50 en voor het overspan nen van draad over eenige perceelen tegen een vergoeding van f 0.50. Met algemeene stemmen wordt deze vergunning verleend. II. Aanbieding gemeenterekening dienst 1915 en van de rekening over 1915 en de begrooting voor 1917 van het burger lijk Armbestuur. Worden voor onderzoek in handen gesteld van een commissie be staande uit de heeren J. v. d. Hoeven, A. v d. Hoeven en Oerlemans. III. Vaststelling verordening bedoeld in art. 178 der gemeentewet. Conform het voorstel van B. en W. wordt besloten. IV. Wordt zonder hoofdelijke stemming besloten tot het aangaan van een tijdelijke geldleening groot f 41.000.voor het electriciteits bedrijf. V. Benoeming van een onderwijzeres aan de openbare school in de kom en by het herhalingsonderwijs aan de meisjes cursus in de kom. Op de voordracht zyn geplaatst 1. Mej. W. Attenhoven te Dordrecht. 2. Mej. K. W. de Jonge te Lage Zwaluwe. 3. Mej. A. M. Bol te Nieuwe Tonge. Met algemeene stemmen wordt Mej. Attenhoven benoemd. VI. Op voorstel van B. en W. wordt besloten tot het doen van af- en overschrij ving op posten der gemeentebegrooting dienst 1916. Bij de rondvraag stelt de heer Middel koop voor aan den gemeentebode en den wegwerker een duurtetoeslag te verleenen van f 1 per week, waartoe zonder hoofde lijke stemming wordt besloten. De heer Sneep dringt aan op het aan leggen van een fietspad in de kom der gemeente. Op de vraag van den Voor zitter verklaren de heeren Sneep en Oer lemans zich bereid met een rapport daar omtrent te komen. Hierna sluiting. Mej. W. v. d. Bos, tydelyk onder wijzeres aan de school in de kom alhier is benoemd tot onderwijzeres aan de open bare school te <Drimmeien. DUSSEN. Bij de Gebr. van Gennep, machinale Klompenmakerij alhier zullen eerstdaags een 25 geïnterneerde Belgen in de klompenmakerij werkzaamheden ver richten en hier gestationeerd blijven. GENDEREN. A.s. Maandag n.m 7.30 hoopt voor de Geref. Kerk op te treden Ds. Scheepsma van Roodeschool. GRAYEMOER. Door het hulp telegraafkantoor zyn over de vorige maand behandeld 154 telegrammen, waarvan 87 ontvangen en 67 verzonden. Het aantal telefonische gesprekken be droeg 46. Op de Rykspostspaarbank werden 29 inlagen gedaan tot een bedrag van f 2408.98 terwijl 22 terugbetalingen plaats hadden tot een bedrag van f1854, HERFT. In het begin der week was de handel in aardappelen vrij levendig. Voor paarschputten en late kralen kon men f5.per H.L. (70 K.G.) bedingen. Voor den tijd van het jaar een hooge prijs. Op het oogenblik is er weer minder vraag. De ziekte in de vroege soorten neemt op sommige akkers groote afmetingen aan. Men koopt nu reeds de plantjuin op. Met loof en al krijgt men 8 cent per K.G. Alle soorten groenten zijn duur. MEEUWEN. Aan het telefoonkan toor alhier werden gedurende de maand 'Juli jl. ontvangen 41, verzonden 49 tele grammen. Onder begunstiging van het mooie weder werd Dinsdag jl. door de kinderen der drie hoogste klassen der openbare school alhier een uitstapje gemaakt naar den ilJzeren man" te Vught Zooals te begrijpen, was 't voor de jeugd een dag van pret. Allen dank dan ook aan den heer Burghout en mej C. van Andel, die dit uitstapje organiseerden. NIEUWENDIJK. Bij afwezigheid van eigen leeraar, hoopt in de Geref. kerk alhier a.s. Zondag op te treden Ds. Schoen makers van Katendrecht. A Door de onderafdeeling V. P. N. alhier zijn verleden week 1800 eieren naar Rotterdam verzonden. NIEUWKUIK. Misplaatste grap. Een bewoonster van de le Nieuwstraat te Hilversum, kreeg Zaterdag bericht, dat men haar echtgenoot, die onder de wape nen is en te Nieuwkuik, in Noord-Brabant gedetacheerd, een ernstig ongeluk was overkomen en hij in stervensgevaar ver keerde, zoodat spoedige overkomst gewenscht was. Men kan zich den schrik der familie voorstellen 1 Nog dienzelfden middag trok zij met haar ouders en een zuster naar Nieuwkuik, waar zij 's avonds laat arriveer den. Wie schetst echter hun verbazing, toen zij vernamen, dat hun echtgenoot en zoon heel rustig lag te slapen. Deze keek op zijn beurt vreemd op van het onver wachte bezoek zyner familie. Het bleek dat men de dupe was ge worden van een misplaatste grap. De politie heeft men van het geval in kennis gesteld en deze tracht nu den verzender van den brief op te sporen. OUD HEUSDEN. Men tracht nu reeds de te veldstaande erwten op te koopen. Er worden hooge prijzen geboden. Men spreekt van f130 f140 per hont. RAAMSDONK. Een best jong paard van den landbouwer G. C. de Bont viel dood in de wei. Een schadepost van f600. Alhier heerschen de mazelen dermate dat ruim een derde der leerlingen van de o. school doorloopend absent is. Een verfri8schend bad namen de dames H. v. S. en L. v. D., die met hunne fietsen in den sloot tusschen Kerk en Molen duikelden. RAAMSDONKSVEER. Heden had alhier aan het hotel de Reijer de levering plaats van wol aan de regeering. Geleverd is pl. m. 7000 K.G., prijzen varieerden van fl.40 tot fl.60. Rijkspostspaarbank over Juli. Inge legd f9400,54. Terugbetaald f 6403,59. SPRANG. Woensdagavond 1.1. waren de miliciens V. en d. J. in hun kwartier aan 't stoeien. Dit stoeien ging over in handtastelijkheden, en liep zoover, dat het mes er bij te pas kwam. Een hunner kreeg een steek in zyn zitvlak, terwyl de andere een wonde aan zyn hoofd opliep. Van het gebeurde werd rapport opge maakt. Terwyl de kinderen van v. Z. al hier, met den kinderwagen in de biersteeg reden werd deze door een sergeant die niet ver genoeg met zyn fiets uitweek aange reden. De wagen stolpte om en het inzittende kind rolde over den keiweg. Vreesde men eerst het ergs te,* by onderzoek bleek dat boven wonder alles tamelijk goed was af- geloopen. WAALWIJK. Naar de »E. v. h. Z.c verneemt heeft de heer H. C. Ittman, eervol ontslag gevraagd als ontvanger der registratie en domeinen alhier om zich metterwoon te Utrecht als candidaat- notaris te vestigen. Zeer zeker zullen velen met ons dezen hulpvaardigen ambtenaar en aangenamen medeburger ongaarne zien vertrekken. WASPIK. Een alhier ingekwar tierd militair werd onder het marchee- ren bevangen door de hitte, waardoor hij waanzinnig werd. Hij loste enkele schoten op een vooruitloopende compagnie, zonder echter iemand te raken. De man, die later bewusteloos viel, is naar het hospitaal over gebracht. WIJK. Voor de landstorm jaarklasse 1915 dezer gemeente, zullen op 18 Aug. 4 personen worden |ingelijfd, bestemd voor het depót der 6e Infanterie Brigade. By de op 2 Augustus j.I. gehouden aanbesteding voor het verlagen van den dijk nabij het veer te Aalburg, door het algemeen bestuur van den Hoogen Maas dijk van het Benedenland van Heusden, wss de laagste inschryver P. den Dekker Czn., grondwerker te Veen, aan wie het werk is gegund. ZALTBOMMEL. Hedenmorgen had in de Gamersche straat een vry ernstig ongeluk plaats. Een kar met paard reed de stad binnen, terwyl de 18-jarige v. d. O. uit Gameren achterop gezeten een jong paard vast hield. Het dier sprong plotseling met de voorpooten op de kar, zoodat deze wipte. De jonge man viel van de kar kwam onder een rad, zoodat een dybeen werd gebroken. De eerste hulp werd in het Gasthuis verleend, waarna v. d. O. per rijtuig naar Gameren is vervoerd. Op de Dinsdag gehouden weekmarkt werden de volgende prijzen besteedtarwe f 15.25 A f 17.25 per H.L. Gerst en haver niet aangeboden. Boter f 0.85 per K.G. Eeieren f 1.90 k f 2.per 26 stuks. Biggen f8.k f 14.50, aangevoerd 84 stuks. BOEKAANKONDIGING. »Eet schapenvleesch is de titel van een vriendelijke brochure, gratis beschik baar gesteld door de oliefabrieken Calvé- Delft te Delft* Keurig gedrukt op kunstdruk, met een achttal gravuren, biedt ze 25 recepten aan om op smakelyke wijze schapen- of lamsvleesch te gebruiken. We raden ieder aan met een briefkaart zoo'n brochure aan te vragen, die gratis en franco wordt toegezonden zie adver tentie. Waakzaamheid kan jaren aan ons leven toevoegen. Sommigen zijn oud op zestig jarigen leeftijd, anderen jong als zij tach tig zijn. Uw leefwijze maakt dat gij gezonde of zwakke nieren hebt goed of slecht bloed want zwakke nieren zijn oorzaak, dat urinezuur zich in uw bloed ophoopt en uw gezondheid verwoest. Zorgt dat uw nieren altijd goed werken en vooral na den middelbaren leeftijd. Dit voorkomt rheumatische, zenuw- en water stoornissen, styve en verlamde gewrichten, verzwakking van het gehoor en gezicht, en verharding der bloedvaten. Houdt uw nieren in rust door overwer king, zorgen en het gebruik van sterken drank te vermijden, door regelmatige ge woonten, dagelyksche wandeling, door niet te zware voeding en voldoenden slaap. En gebruikt bij het eerste teeken van rugpijn, rheumatische pynen en waterstoornissen Foster's Rugpijn Nieren Pillen. Zij zijn een speciaal niergeneesmiddel, dat de nieren helpt om uit het bloed het overtollige urinezuur te filtreeren, hetwelk rugpijn, spit, waterkwalen, waterzucht, rheumatiek en niergruis af -steen veroorzaakt. Gij zoudt weten hoe goed zij werken, als gij spraakt met menschen, die Foster's Pillen gebruikt hebben. Verkrygbaar by alle goede drogisten f 1.75 voor één, of f 10.voor zes doo zen. Eischt de echte Foster's Rugpijn Nieren Pillenweigert elke doos, die niet voor zien is van neven staand handelsmerk. BINNENLAND. Exodus van Duitsche en Belgische kin deren Uit Alkmaar meldt men aan de Tel. In den lande is men bezig een comité te vormen, waaraan ook eenige hoogge plaatste Belgische regeeringspersonen deel nemen, met het doel in ons land plaats te zoeken voor een 300.000 Belgische en Duitsche kinderen, die door den heerschen- den voedselnood in Duitschland ten gevolge van de blokkade zeer hebben te lijden. Een groot aantal vereenigingen hebben hare gebouwen daarvoor reeds toegezegd. De voorbereidende maatregelen zyn reeds getroffen. Vooral in de badplaatsen stelt men zich voor, na het seizoen duizenden kinderen onder te brengen. o— Vliegtuigen. Woensdag vlogen 14 vliegtuigen, acht eendekkers en zes tweedekkers, over Oost burg. Zij kwamen uit het noordwesten en gingen naar het zuiden. Ook te Breskens is het eskader gezien en werd door de Nederlandsche militairen er op geschoten, maar zonder resultaat. Ook te Cadzand hebben de Nederlandsche batterijen op de vliegtuigen gevuurd, die vermoedelijk aan de verbondenen behoor den. Woensdagavond zijn acht Zeppelins, gaande in westelijke richting, noordelijk van Schiermonnikoog gepasseerd. o Te Lent is een lijk aangedreven, dat vastgebonden was aan een koe I Vermoedelijk is een poging gewaagd om de koe de rivier over te laten zwemmen en zoo Duitschland binnen te smokkelen met het noodlottig gevolg, dat geleider en koe te zamen verdronken. Landbouw en Veeteelt. Een landbouwer te Schagen weigerde een bod van f2800 voor een H. A. uien. Dat land werd verleden jaar gekocht voor nog geen f3000 per H. A. o— 't Staat er met de winteraardappelen in de streek slecht voor. Door de ziekte zijn de planten te vroeg afgestorven en is de teelt gering. Sommigen halen slechts 15 halve H.L. van de 100 roeden, terwyl men er anders 75 k 80 van haalt. Er mag wel niets van over de grenzen geladen worden, of wij komen zelf, te kort. De ^Statendame. In verband met het gerucht ter Am- sterdamsche beurze, dat het s.s. vStaten- damc, van de Holland-Amerikalijn, voor een zeer hoog bedrag aan de Engelsche regeering zou zyn verkocht, heeft de Tel. zich voor nadere inlichtingen tot de directie te Rotterdam gewend.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1916 | | pagina 2