Purolzeep haargroei Zenuwachtig heid - Eenige waarheden die niet genoeg bekend zijn. Als gü neerslachtig wordt, duim vechtende om het terrein, moesten wij het grootste deel der batterij achter laten. Des morgens heeft de kapitein nog een klein gedeelte der stelling in handen; hij heeft zelfs «en stukje terrein veroverd. Men moet hem versterkingen toezenden. De compagnie, welke den vorigen avond pas is afgelost, biedt zich ondanks zijn ver liezen aan. Maar het Duitsche vuur uit de groote stukken is zoo hevig dat de twee compagnieën elkander niet kunnen berei ken 1 De kapitein ziet zijn compagnie als het ware versmelten, hij heeft zich ten zuiden van zijn batterij teruggetokken, en na vijftien uren strijd verdedigt hij zich nog steeds met 50 manschappen. Bij het vallen van den nacht zijn er nog slechts 20 over De kapitein van L.houdt zich gereed om aan den strijd deel te nemen. Hij trekt vooruit met een groot verlies aan manschappen eindelijk be reikt hij de eerste groep en te samen her vatten zij de verdeding 1 Zij vechten man tegen man; niet één verlaat het gevecht. Gewonde afdeelingschefs weigeren hun post te verlaten. Een doodelyk gewond luitenant zegt, terwyl men hem wegvoert) »De bat terij redt de batterij 1< Een onderofficier bezet de batterij met 10 manschappen, en weet stand te houden. Een luitenant komt hem te hulp; hij heeft een mitrailleur op zijn rug meegevoerd, welke hij zelf bediend. De mannnen houden zich prachtig Om twee uur des morgens is de kapitein L.meester van de batterij I o "Wolkbreuk boven Viriginia. Boven het dal der Coal-rivier heeft een wolkbreuk gewoed. Het aantal van hen die zyn omgekomen wordt op meer dan 100 geschat, de ma-, terieele schade op een millioen dollar. o Het spoorwegconflict in Amerika. De staking der 400.000 spoorwegman nen in Amerika is vermeden. Beide partijen hebben zich bereid verklaard de geschillen te onderwerpen aan het oordeel van een federale commissie van verzoening. Het Amerikaansche leger. Uit Washington wordt gemeld dat beide huizen van het Congres het commissie-rap port betreffende de legerwet, waarbij 267.597.000 dollars voor militaire doel einden worden gevraagd hebben aange nomen. PLAATSELIJK NIEUWS. HEUSDEN. Heden herdenkt de wed. van den Heuvel, de vrouw van onzen vroe- geren bekenden Hein, den orgeldraaier, haar 90e geboortedag. Sinds eenige jaren verpleegde in het St. Antonius-gesticht, heeft men de?en gedenk dag tot een feestdag gemaakt, door het aanbrengen van kleine versieringen en voor de verpleegden een huiselijk feestje te orga- niseeren. De werkman J. D. alhier, kwam bij het yzerdragen op de scheepswerf onder een hoekijzer te vallen, waardoor hij een lichte wond aan zijn hoofd bekwam. Waar hij echter zoo klaagde over pijn in den schouder, moest geneeskundige hulp worden ingeroepen. De ingezetenen blijven de regeerings- haring op prijs stellen. Deze week werden 1089 stuks in 2K uur afgeleverd. —- Een postduivenvereniging te Go- rinchem, liet alhier gelijktijdig des morgens ten 8 ure 80 postduiven op. De eerste is 30 minuten later te Gorinchem aange komen. WERKENDAM. De Jongelingsver. Andreas® alhier, maakte Woensdag 11. een uitstapje naar Rotterdam om aldaar den dierentuin te bezichtigen. AALST. Op de voordracht voor onder wijzeres aan de o. 1. school te Aalst zyn geplaatst lo. Mej. Eekhout te Aardenburg. 2o. Mej. Willemsen te Amsterdam 3o. Mej. de Rooij te Herwynen. 4o. Mej. van den Berg te Vlissingen. (Het bericht over de voordracht enz. te Aalst, in een vroeger nummer was geheel foutief en niet van onzen corr, afkomstig.) ANDEL. Woensdagavond omstreeks halfnegen daalde alhier vlak achter de sluis eene vliegmachine (tweedekker). De bestuurder, luitenant Drost, maakte wegens een defect aan de motor, eene noodlanding. Den volgenden middag om halftwee, nadat een andere motor uit Soesterberg was aan gekomen, werd weder opgestegen, waar van, evenals bij de landing, honderden ge tuigen waren. Voor de alhier ingekwartierde mili tairen wordt van af 1 Augustus 10 cent per dag meer betaald, zoodat het inkwar- tieringsgeld thans 90 cent bedraagt. Aan den brievengaarder alhier, werd wegens het grooter aantal inschrijvingen eene tractementsverhooging van 50 gulden toegekend. BENEDENLANGSTRAAT. Bij de verpachtingen der granen op de buiten polders werden bijzonder hooge pachten besteed. Tarwe is verkocht van f 440 tot f 490, haver van f 270 tot f 450 en boonen van f 560 tot f 670 per hectare. Over de kwaliteit der aardappelen wordt niet geklaagd, maar de uitkomst laat te wenschen over en daarbij zijn ze klein van stuk. De handel is kalm gestemd. Men besteedt van f 3.50 tot f 4.per H.L. 's-GRAVEMOER. De alhier zeer geachte, vroegere predikant Ds. E. J. H. van Leeuwen, thans te Woudsend, heeft eene beroeping naar Arnhem aangenomen. HERFT c. a. Om te voorzien in de vacature voor lid van den gemeenteraad, ontstaan door het vertrek van den heer A. C. van Helvoirt, zijn candidaat gesteld de heer A. Verhoeven alhier en de Heer H. Verhoeven te Bern. Deze week zijn ook hier te veld staande erwten verkocht tegen f 1,20 per roede of f120 per hont. Toch zijn niet velen geneigd nog voor dien prijs te ver- koopen. LAND VAN HEUSDEN. In het begin der vveek was de handel in aardap pelen slapper, doch thans is er meer vraag en heeft de handel zich weer hersteld. Men betaalt voor late kralen f4.school meesters f 4.a f 4.50. De ziekte neemt nog toe. NEDERHEMERT. De hooihandel begint iets levendiger te worden. Door den commissionnair A. Bakker werden 3 scheepsladingen verzonden tegen den prijs van f22 per mille. De werkman E. Vos, in dienst van Baron van Wassenaer van Nederhemert, werd door den arbeider J. Roozeboom bij het korenmaaien zoodanig aan het been verwond, dat geneeskundige hulp moest worden ingeroepen. By een fietstocht op 't Eiland kwam een dame uit Waalwijk zoodanig te vallen, dat zij haar arm brak. Dokter Herman uit Heusden was weldra ter plaatse, om het gebroken lichaamsdeel te zetten. Donderdagmorgen vond de land bouwer A. B. een varken ter waarde van vijftig gulden dood liggen. Bij onderzoek bleek dat dit dier aan eene longziekte was gestorven alzoo niet goed voor de consumptie zijnde is het op de gebruikelijke wyze onder toezicht der gem. politie be graven. NIEUWENDIJK. Door de onder- afdeeling V. P. N. alhier, zyn Dinsdag 4500 eieren naar Rotterdam verzonden. OUDHEUSDEN. Zondag a. s. zal het gunstig bekende fanfarecorps St. Cecilia uit Ammerzoden, in den tuin van het café Brok alhier een concert geven. VEEN. Dat met den handel in paar den goede winsten kunnen behaald worden blijkt uit het volgende. Twee kooplieden kochten vier maanden geleden twee ltyg- jarige paarden voor f 500.per stuk, thans worden deze reeds afgeleverd voor f850.Voorwaar een buitenkansje. Bij verschillende eigenaren is men tot de ontdekking gekomen, dat de school meesters welke zonder ziekte in huis zijn gekomen voor ruim de helft bedorven wa ren. Het is dus te voorzien dat in 't voorjaar deze soort [aardappels bijna niet te verkrijgen of de prijs daarvan zeer hoog zal zijn. WIJK EN AALBURG. Op 14 Augustus e.k. des namiddags half zeven uur zal de Raad dezer gemeente een open bare vergadering houden. In deze gemeente wordt reeds f 6.50 per mud, voor de knolperen besteed. Derge lijk bedrag is andere jaren nooit betaald geworden. Het verlagen van den dijk nabjj het veer te Aalburg, gegund bij de 11. gehou den aanbeststeding door het Bestuur van den Hoogen Maasdijk alhier, aan P. den Dekker, grondwerker te Veen voor de som van f 825.is ,thans overgenomen door W. van Kuijk grondwerker te Aalburg voor hetzelfde bedrag. WLJK. Ook in onze gemeente wordt regeeringsharing verkrijgbarr gesteld 4 cent per stuk. Door den Kerkeraad der Ned. Herv. Gemeente alhier is tot Voorzanger benoemd de heer G. P. Versteeg. 1 (Van goed ingelichte zijde wordt verno men, dat het bericht omtrent de tracte mentsverhooging van den voorzanger, op eene vergissing berust. ZALTBOMMEL. Door de politie al hier is in beslag genomen een rijwiel, ont vreemd te Sprang door den 18-jarigen C. J. C. uit Rotterdam en hier voor f 2.50 verkocht. Genoemden persoon staan reeds andere vonnissen voor dergelijke feiten te wachten. De rijwielverhuurder te Sprang had de politie met de ontvreemding niet in kennis gesteld. Op de Dinsdag gehouden week markt was in granen geen handel. Boter f0.85 per half K.G. Eieren fl.90 k f2 per 26 stuks. Biggen f8 k f15, aange voerd 191 stuks. Zekere vooroordeelen die zich langzamer hand in den geest ankeren, zoo vast dat zij als onwrikbare geloofsartikelen zijn te beschouwen, doen aan de menschheid meer kwaad dan heel wat omwentelingsideëen. Welke dwalingen, bij voorbeeld, begaat men niet tegenover den ouderdom en wat men diens jammeren noemt. Welk vooroor deel is valscher dan van den avond des levens een soort van ontijdigen dood te willen maken. Nochtans is het van belang luid te verkondigen dat het leven onder zijn meest waarneembaren vorm, anders gezegd de bedrijvigheid, niet de uitsluitende eigenschap der jeugd is. De bedrijvigheid een zichtbare uiting der gezondheid, en de gezondheid is eigen aan alle leeftijden. Men brengt daartegen in dat de mensch te snel leeft om te kunnen blijven wat hy is en vooral om daarbij tegelijk zijne lichamelijke en geestelijke gaven te bewaren, dat de arbeid hem uitput, dat de eerzucht hem verteert, dat de uitspattingen zyne dagen verkorten. Het is waar dat de man dik wijls zijne krachten zoo verkwist alsof die kostbare schat onuitputtelijk ware. Van af den leeftijd der manbaarheid is de jonge man somwijlen te zeer de slaaf van zyne driften. Zelfs verspilt dikwijls de man zijne mannelijke krachten tot op een betrekke lijk gevorderden leeftyd. By sommigen is er een overmaat van geestesarbeid. Anderen leveren een te aanzienlijken lichaamsarbeid. Talrijk zijn ook bij de vrouw de oor zaken van verzwakkingbij het jonge meisje is het de crisis der huwbaarheid, later het moederschap, en eindelijk het gevaariyke tijdperk van het ophouden der maandelyk- sche verschijnselen. Al deze oorzaken brengen, zoowel bij den man als bij de vrouw, dezelfde ge volgen mede: verslapping van het bloed en zenuwuitputting, die zich door verschil lende storingen openbaren, als bloedarmoede, neurasthenie, algemeene verzwakking, vroeg tijdige afgeleefdheid. Wetenschappelijke onderzoekingen hebben getracht de genees middelen tegen dat soort van aandoeningen te vinden, en er is inzonderheid een be reiding, de Pink Pillen, samengesteld vol gens een zorgvuldig opgemaakte formule, die dagelijks waarlyk merkwaardige resul taten geeft en een belangrijk aantal geheel overtuigende voorbeelden kan aanwyzen. De tegelijk zachte en krachtige werking der Pink Pillen is bijzonder geschikt voor de organen die door bloedarmoede zijn verzwakt. Deze pillen zijn een der mach tigste herstellers van het bloed, heden ten dage bekend, en tegelijkertijd een bijzonder krachtig versterkingsmiddel voor de zenu wen. De overwerkten, de neurasthenielijders, de bloedarmen, de zwakken in het alge meen, zullen er met het grootste nut gebruik van maken. De Pink Pillen zijn verkrijgbaar a f 1.75 per doos, en f9 per zes doozen, bij het Hoofddepót der Pink Pillen, Dacostakade 15, Arasterdamvoor Heusden en Omstreken bij G. Maiingré, Drogist te Heusden, de firma P. J. van Gils, Apotheek te Waalwijk, en verder bij verschillende apothekers en goede drogisten. Kantongerecht te Heusden. Uitspraak van 10 Augustus 1916. Overtr. drankwetA. K. te Uitwijk f 40 of 20 d. Overtr. verord. op de tapperijen in de groep Woudrichem der N. H. W.J. D. v. d. H., B. v. d. H. en L. v. H. allen te De Werken 1 en 2 f 1 of 1 d. en no. 3 f 1 of 1 week T. S. Trekdier onbeheerd J. v. d. V. te Veen en M. v. d. P. te Wijk ieder f3 of 2d. en S. V. te Veen fi of 1 d. Overtr. motor- en rywielwetJ. V. en J. H. V. te Wijk, P. v. V. te Rijswyk er> B. K. te Werkendam ieder f5 of 3 d. Rijwiel zonder belC. B. te Heusden f3 of 2 d. Voertuig zonder lichtA. S. te Rys- wyk f 4 of 2 d. Rijwiel zonder lichtL. 't L. te Veen f3 of 2 d., H. V. te idem f4 of 2 d. en J. M. T. d. G. te Rotterdam f 5 of 3 d. Overtr. springstierenreglementH. L. te Almkerk f3 of 2 d. Openb. dronkenschapF. V. te Wou drichem f 15 of 20 d.f J. A. d. R. zwer vende f 10 of 40 d., A. v. d. S. te De Werken f5 of 10 d. en P. C. v. O. te Werkendam f 15 of 30 d. Overtr. prov. wegenregl.,: T. M. B. te Herpt f2 of 4 d. en J. v. S. te Hoeven f3 of 3 d. Overtr. trekhondenwetH. P. te Vlij men en H. C. V. te Waalwijk ieder f 2 of 1 d. Vee onbeheerd laten loopen M. S., P. M. B. en M. v. B. allen te Aalburg ieder f2 of 1 d. Loopen op weiland P. P. en D. W. P. beiden te Oudendijk ieder f5 of 3 d. Overtr. visscherijwetR. P. te Werken dam terug aan de ouders zonder straf. vindt dan uit waarom. Neerslachtigheid komt gewoonlijk voort uit een slechten toestand van het gestel, en indien gy er niet in slagen kunt om uw zwartgalligheid te verdryven door te let ten op wat gij eet en drinkt, door vol doende te slapen, voldoende lichaamsoefe ning en frissche lucht, bestaat er aanleiding om aan overtollig urinezuur in het bloed te denken. Gewoonlijk wordt gij hiervoor gewaar schuwd door pyn in den rug, duizeligheid, hoofdpijn en waterstoornissen. Bekamp dit urinezuur door licht ver teerbaar voedsel te gebruiken, voldoende nachtrust en lichaamsbeweging te nemen, door u niet op te winden en door de nie ren op te wekken tot grooter werkzaam heid en het beter filtreeren van het bloed. Er bestaat hiervoor een veilig geneesmid del Foster's Rugpijn Nieren Pillen. Foster's Pillen zijn een speciaal nier geneesmiddel, dat de nieren helpt om over tollig urinezuur en andere vergiften, die nierkwalen veroorzaken, uit het bloed te filtreeren. Ongetwijfeld verdienen zij ge probeerd te worden, want zij hebben tal van personen in gevallen van niergruis, niersteen, waterzucht en andere nierkwalen geholpen. Een verstandig mensch zal door een eenvoudige, zorgzame leefwijze zijn genezing bespoedigen. Verkrijgbaar by alle goede drogisten f 1.75 voor één, of f 10.voor zes doo zen. Eischt de echte Foster's Rugpijn Nieren Pillenweigert elke doos, die niet voor zien is van neven staand handelsmerk. PREDIKBEURTEN. 13 Augustus. Heusdenvm. 10 u. Prof. Van Dijk uit Groningen en nam. 6 u. ds. Ruijsch v. Dugteren. Geref. kerk, vm. 9,30 u. lees- dienst (Voorb. H. A.) en nm. 6 u. ds. R. K. M. van Hummelen uit Heerenveen. Werkendamvm. 9,30 u. en nm. 6 u. ds. A. Bruveman uit De Lier. Geref. kerk, A vm. 9.30 u. en nm. 6 u. ds. Kivits uit Oldenhove. Geref. kerk B, vm. 9,30 u. en nm. 6 u. leesdienst. Chr. Geref. kerk, vm. 9.30 u. en nm. 6 u. leesdienst. Aalburgnm. 8 u. dr. Tjalma uit Veen. Aalstvm. 9,30 u. ds. Van Ingen uit Gameren. Geref. kerk, vm. 9,30 u. en nm. 6 u. leesdienst. Almkerknm. 3 u. ds. Blankhart uit B.-broek. Andelvm. 9,30 u. en nm. 6,30 u. ds. v. d. Put. Baardwijk, Vm. 10 u, ds. Louwe Kooij- mans. BabyUmxènbroek, vm. 9,30 u. ds. Blankhart Besoijen, vm. 10 u. en nm. 5,30 u. ds. Dierkens. Capellevm. 9,30 u. en nm. 6 u. ds. Koster. Geref. kerk, geen opgaaf. Dotneren, Vm. 9,30 u. ds. Bastiaanse. Drongclen, nm. 2 u. ds. v. Stein Callenfels uit Dussen. Drunen, vm. 10 u. ds. v. d. Hoff. Eethen, geen dienst. Gameren, nm. 7 u. ds. Van Ingen. Geref. kerk, vm. 9,30 u. en nm. 2 u. leesdienst. Genderen, vm. 9,30 u. en nm. 6 u. ds. Feykes. Geref. kerk, vm. 9,30 u. en nm. 2 u. ds. Stadig uit Ezinge. Giessen, vm. 9,30 u. ds. Benders. s-Gravemoervm. 9.30 en nm. 2,30 u. ds. E. J. H. van Leeuwen uit Woudsend. Geref. kerk, vm. 9,30 u. en nm. 6,30 u. ds. G. de Jager uit Wolfaartsdijk. Chr. Geref. kerk, vm. 9,30 u. en nm. 2,30 u. leesdienst. Heesbeen, geen dienst. Herpt, geen dienst. Loonschendijk, vm. 9,30 u. en nm. 2 u. ds. Japchen. Meeuwen, nm. 2 u. ds. v. d. Pol. Nederhemert Zz., nm. 3 u. ds. Verloop. Nz., vm. 10 u. ds. Verloop. Nieuwcndijk, Geref kerk, vm. 10 u. en nm. 3 u. ds. Zijlmans uit Hengelo. Raamsdonk, nm. 2,30 u. ds. Holland. Raamsdonkveer, vm. 9,30 u. ds. Holland. Rijswijk, nm. 2 u. ds. Benders. Sleeuwijk, vm. 9,30 u. ds. Visch. Geref. kerk, vm. 10 u. en nm. 6,30 u. ds. Akkerhuis. Sprang, vm. 9,30 en'nm. 2,30 u. ds. Vreugdenhil. Geref. kerk, vm. 9,30 u. en nm. 6 u. ds. H. L. Both uit Spijk (Gr.) Uitwijk, vm. 9,30 u. ds. Hermanides. Veen, vm. 9,30 u. dr. Tjalma. Geref. kerk, vm. 9,30 u. en nm. 2,30 u. leesdienst. Vlijmen, nm. 2 u. ds. Louwe Kooijmans uit Baardwijk. Waspik, vm. 9,30 u. ds. v. d. Meer uit 's-Gravemoer. Woudrichem, vm. 9,30 u. en nm. 6 u. dr. Gobiu8 du Sart. Wijk, vm. 10 u. en nm. 7 u. ds. Gobius du Sart. roos en schilfers verdwijnen door het gebruik van Het is het beste middel ter be vordering van Prijs per stuk 60 cent3 stuks f 1,70. Verkrijgb. bij Apoth. en Drogist. Fabrikant A. MIJN- HARDT, Pharm. fabr. ZEIST. Marktberichten. Laud Tan Altsna, 10 Aug. Men besteedt thans voorVroege f 2.50 f 3.00, Blauwe f óf Zeeuwen f k t alles per H.L. Wit hooi le kwaliteit f20.óf22. 2e kwaliteit voor de pers f 18.óf 20. Klaverhooi f21.f23.Wit stroo fófGeel stroo fóf alles per 500 K.G. Varkens (75 k.g.) 38 40 cent, zwaardere varkens 48 50 cent per halve K.G. Boter f 0.75 f 0.85 per halve K.G. Eieren fl.60 fl.70 per 26 stuks. Almkerk, 10 Aug. Boter f0.80 Win kelprijs 0.82Vs Pe«* half k.g. Eieren fl.65 per 26 stuks. Boter der zuivelfabriek fl.85 per k.g. Kaatsheuvel, Zetting der boter fl.70 per kilo. Rotterdam, 8 Aug. Op de heden in ons veilingslokaal Raampoortstraat 24 gehouden veiling werden de navolgende prijzen besteed Gegar. Versche kippeneieren van f 7.40 tot f7.70. Middenprijs f7.50. Eendeneieren f 7.49 tot f 7.69. Kalkoeneieren f Aanvoer totaal 96.560 stuks. DQSS8D, 10 Aug. De prijs der boter was heden vanaf f 1.67 tot fl.79. Aanvoer 31 kilo. Zetting fl.62. Eieren fl.70 de 26 stuks. Werkendam. Boter: marktprijs f0.80, winkelprijs f 0.85 per halve K.G. Eieren: fl.70 de 26 stuks. 'S-BoSCh, 11 Aug. Prijs der Boter fl.70 per K.G. Op de heden gehouden veiling wer den aangevoerd 98310 gegarandeerd versche inl. hoender-eieren, waarvoor werd besteed van fl.20 tot fl.23 per K.G. is algemeen. Het beste bestrijdings middel is een koker Mijnhardt's Zenuwtabletten. Deze geven een heerlijke kalmte, nemen gejaagdheid en zenuwachtig heid weg en schenken een verkwik kende slaap. Per koker 60 cent, 3 kokers fl.70. Verkrijgbaar bij Apoth. en Drogisten. Te 's-Hertogenbosch bij Gebr. Verhees, Ortheastr. B 89 en Yuchterstr. 430 en Apoth. Dr. Lamers en Inderaans te Waalwijk bij Apoth. Fa. P. J. van Gilste Werkendam by J. S. Frederiks, Drogist. I Haarziekten, I

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1916 | | pagina 2