Stoomboutzagerij „De Linge." Corns, v. d. Miessen Gz. Alle soorten Schoenen Wij leveren door geheel Nederland, Tel. luiere. 855. u m Groote voorraad. Concurrerende prijzen. W W ADVERTEEREN IS VERK00PENÜ Hout- en Seenkolenhandel 1 Alsmede ruime sorteering Viltwerk, Overschoenen, Motor- en Fietskappen, etc. etc. Koopt Uw Muziekinstrumenten in een oud bekend magazijn. "Voorstraat 386 405" DORDRECHT. m Magazijnen van Karpetten, Tapijten, Sordijnstoifen, Behangselpapieren, W. Matten enz. W Langendijk 164- 165. - Gorinchem. g 1 Solied en 1 Veeren en kapokl 1 Ledikanten enz. vertrouwd adres voor I ten bedden, Matrassen, I Kantoor: Arkelstraat, Gorinchem. GR00TE MARKT. KERKSTEEG. G O It I H E M. LEDERHANDEL en Schoenmakersfournituren. Telefoon 431. DE NEDERLANDSCHE BAZAR. 1 Magazijnen van 1 BBGiHëlflS AGENTSCHAP van het Eenig Verkoopkantoor voor Nederland - van het Rheinisch-Westfalische Kohlen-Syndicat - Stemmen, verhuren en repareeren. WINKELIERS en WEDER VERKOOPERS, Manufacturen, Dames- en kindercon- fectie, Mode-artikelen, gebreide goederen, garen, band, sajet, 1 1 vloerzeilen, tapijten, gordijnen enz. I dezen wereldoorlog in de verte blyft grom men, nog allesbehalve zijn afgedrevem Ontzettend einde. Toen gisteren zekere P. en K. uit Buchten, bij Sittard, van een fietstocht naar hun graanvelden terugkeerden, hoorde de eerste die een eind vooruit fietste, plotseling ach ter zich een luiden knal, meldt de N.R.Crt. Hij keek om en vond K. badend in zijn bloed van zijn fiets neergesmakt. Het lichaam was ontzettend verminkt, de handen waren afgerukt en het gezicht vreeselijk geschonden. De ongelukkige werd naar het hospitaal te Heerlen vervoerd. De oorzaak van de ramp is onbekend. Men vermoedt, dat K. over een dyamiet- patroon gefietst is of er een bij zich droeg, die door het schokken plotseling ontploft is. Nog niet thuis. Een dienstman uit Winschoten is op 34 Juli naar Bremen gegaan om daar een huishouding in te pakken voor een thans hier in Nederland vertoevend gezin waaruit twee zoons als soldaat zyn gedeserteerd. De man iS nog niet teruggekeerd hoewel zijn plan was Vrijdag j.l. terug te komen. Men heeftj niets^meer van hem gehoord. Mej. G. D. te Millingen, ontving Don derdagavond een briefkaart van haar broer, Oostenrijksch krijgsgevangene is te Kiew in Rusland. De tijding dat haar broer, dien ze al maanden dood waande, springlevend was, heeft Mej. D. zóó aangegrepen, dat ze in een paar dagen volslagen krankzinnig werd. Gisteren is de ongelukkige naar 't gesticht te Venray gebracht. Een dekhengst van f60.000. De Steenb. Ct. meldt, dat een fokver- eeniging 'te Axel een hengst heeft aange kocht voor de som van f60.000. Het dekgeld zal f200 bedragen. Geen tabak meer naar Duitschland. Men meldt uit Amsterdam aan de N.R.Ct. In de kringen van den tabakshandel vat men het invoerverbod van tabak in Duitsch land zeer kalm op. Men gelooft niet, dat het een duurzame maatregel zal zijn, want al zijn de voorraden in Duitschland gröbt, onuitputtelijk zyn zij niet en wanneer er een tekort komt, moet vanzelf weer invoer worden toegelaten. Men acht het dan ook waarschijnlijk, dat het verbod voornamelyk is uitgevaardigd, om den thans aanwezigen voorraad gemakkelijker eerst te kunnen distribueeren. Wat het Wolff-telegram be doelt met verhindering van prijsopdrijving door invoerverbod, is niet recht duidelijk. - Mocht de aanwezige voorraad in Duitsch land zoo groot zijn, dat het invoerverbod zeer geruimen tijd zal kunnen worden ge handhaafd, dan zou dit op onzen tabaks- handel toch niet veel invloed hebben. Ten eerste is verreweg het grootste gedeelte van de hier aangevoerde tabak reeds ver kocht vóór 7 Angustus en deze tabak mag nog naar Duitschland. Wat het restant aangaat, dit is kleiner dan de wereldmarkt behoeft. De vraag naar tabak op de geheele wereld is grooter dan het tegenwoordige aanbod, en dit zal waarschijnlijk zoo blij ven, al treden de landen der Centralen tijdelijk niet als koopers op. Op een daling van de tabaksprijzen behoeft dus voorloo- pig niet veel kans te bestaan. Wat de tabaksmaatschappijen betreft, deze hebben zich van het verbod al heel weinig aan te trekken. De oude oogst is reeds geheel verkocht en eer de nieuwe oogst aan de markt komt, moet nog bijna een jaar verloopen en het is niet waar schijnlijk, dat dan het verbod nog bestaat. Naar de Frankfurter Ztg. verneemt, heeft de koopman Franz Haumanus, te 's Graven- hage woonachtig, zich bereid verklaard 50 gezonde kinderen, die evenwel versterking noodig hebben, een maand lang in een Hollandsche badplaats of op het platteland te doen vertoeven. Reeds zijn 25 jongens en 25 meisjes van soldatengezinnen uitge zocht om de reis naar Nederland te onder nemen. o Te Winterswijk zijn drie Belgische krijgs gevangenen aangekomen, die eerst den 44en Juli jl. bij Dixmuiden waren gevangen genomen en den 24en Juli in het kamp te Dulmar waren aangekomen. Een groote week daarna waren zij reeds op pad naar de vrijheid. Noodlottige visscherij. Zekere K. ging in de buurt van Roos teren om daar met dynamiet te visschen. Het schijnt, dat de dynamietpatroon te vroeg ontploft is, want K. werd aan den Maasoever gevondeu met afgeslagen han den en een diepe borstwonde. Bovendien waren zijn beide oogen uitgerukt. In hopeloozen toestand is K., die vader is van 6 kinderen, naar het hospitaal te Heerlen vervoerd. Duitsche tweedekker gedaald. Nabij het station Vlodrop (bij Roermond) is een Duitsche tweedekker gedaald. De inzittende luitenant is geïnterneerd. Omtrent de landing van den Duitschen luitenant-vlieger met zijn tweedekker B 147 nabij het station Vlodrop, verneemt de N. R. Ct. nog, dat de vliegmachine gisteren morgen reeds om halfhegen werd gezien boven Hollandsch grongebied in de on- middelijke nabijheid der Duitsche grens, waar ze reeds eenigen tyd door de Hol landsche grenswacht werd beschoten. Om ongeveer 9 uur daalde de machine op een kwartier afstands van de Duitsche grens. De heer v. A. uit Roermond, daar ter plaatse met een op verlof zijnden luitenant der Limburgsche jagers op de eendenjacht, bemerkte de machine op het oogenblik, dat de bestuurder den motor reeds weer had aangezet om op te stijgen. De luitenant sommeerde den vlieger door eenige schoten uit zijn revolver tot overgave, waartoe deze, na eenige schoten rakelings langs zijn hoofd gekregen te hebben, be sloot. Luitenant B. ging vervolgens over tot ontwapening van den Duitscher, genaamd Grossmann en bezitter van het IJzeren Kruis eerste klasse. Een groot dolkmes, dat luitenant B. overgaf aan den inmiddels gekomen on be zoldigden rijksveldwachter Waaien uit Her kenbosch, wist de Duitscher dezen te ont rukken, waarna hij poogde, zich door een steek met dit wapen in de linkerzijde het leven te benemen. Door de dikte der kieeding mislukte die poging en bepaalde ze zich tot een lichte bloedende verwonding. Vervolgens verzocht hij op zeer hoffelijke wijze luitenant B. om diens revolver, wat deze natuurlyk geweigerd heeft. Na zyn eerewoord gegeven te hebben, dat hy niet zou ontvluchten, werd hij onder militair geleide met den trein naar Roermond ge bracht en aldaar in verhoor genomen. De oorzaak der landing was een defect aan den motor der vliegmachine, welke voorloopig op de plaats der landing onder militaire bewaking is gesteld. Onze tarweschepen. Nog altijd worden onze tarweschepen in Engeland vastgehouden. Wel is de vorige week de »Woudrichem« met een lading van ongeveer 4500 ton tarwe te Rotterdam binnengeloopen, maar deze boot is klaarblijkelijk tengevolge van den mist in het geheel niet door de Engelschen opgemerkt. 't Blijft overigens een lange lijdensge schiedenis. Vermoedelijk om de onderhandelingen eenigszins vlotter te doen gaan, wordt voortaan de helft van de aanvoeren ge consigneerd aan de N.O.T. Deze blijft altyd een particuliere instelling en zij kan dus meer weten te geven en te nemen, steeds in het oog houdende het Nederl. standpunt en het Nederl. belang. Heel moeilijk zijn intusschen dikwijls de onderhandelingen. Zoo is het gebeurd, dat een gedeelte van de lading tarwe in zakken was gedaan. De Engelschen zoch ten daar iets achter, meenden dat die zakken weder uitgevoerd zouden worden naar Duitschland, om voor de loopgraven dienst te doen. Betoogd werd toen ander zijds, dat altijd een gedeelte van de tarwe in zakken wordt geladen, omdat dit stu wen vergemakkelijkt. Toen kwam de quaestie van de iblack listc. Enkele firma's, die afgeladen had den, kwamen voor op de Engelsche zwarte lijst. Dat mocht niet. Nieuwe onderhan delingen waren het gevolg. Nu is het weer iets anders. Eenige maanden geleden is er quaestie van ge weest, dat inlandsche tarwe werd verstookt tot spiritus en dat die spiritus werd uit gevoerd. Door de krachtige protesten uit ous land zelf is dat spoedig geëindigd. Maar de ergenis over het geval siepelde door naar Engeland en van daar werden waar borgen gevraagd, dat een herhaling zich niet zou voordoen. Wanneer er zoo iets gaande is, is het eerste wat Engeland doet, onze schepen vasthouden. Omtrent den uitvoer naar België b.v. ten behoeve van de bevolking aldaar is ook speciaal overleg gepleegd met de Engelsche regee ring. De meening dat deze uitvoer clan destien zou geschieden, is dan ook niet juist al zal er natuurlijk wel eens wat gesmokkeld worden. Hbl. o Een goede vangst! Zondagavond halfelf werd inbraak ge pleegd bij den heer C. de Zwart, te Gies- sendam. De politie, die de beide inbrekers spoedig te pakken had, schynt daarmee een goede vangst te hebben gedaan. In een kofier, die zij hadden medegebracht, vond men kleedingstukken en een paar maskers. Ver der waren zij voorzien van de noodige inbrekerswerktuigen, een lang touw en 2 geladen revolvers. Nog zijn een tweetal fietsen door de politie opgeborgen. Maapdagmorgen zijn de beiden V. uit Zandvoort en B. uit Sliedrecht, naar Dor drecht overgebracht. Inbraak by een officier van justitie. Donderdagnacht 'is te Haarlem inge broken ten huize van den officier van justitie, mr. A. A. Pélerin, die sinds Zater dag afwezig is. Het huis is van onderen tot boven door zocht er is veel vernield. Antieke kasten zyn met geweld opengebroken, terwijl veel oud blauw is stukgegooid, en gouden en zilveren voorwerpen zijn gestolen. Mr. Pé lerin is telegrafisch met het gebeurde in kennis gesteld. o Een kind verbrand. In de ouderlijke woning aan den Feye- noorddijk te Rotterdam wilde een 3-jarig knaapje, D. v. E. genaamd, met lucifers naar iets zoeken onder een bed, waarin 2 andere kinderen resp. 2 jaar en 9 maan den oud, aan de mazelen ziek lagen. De kleeren van het knaapje vatten vlam en hij bekwam zoo ernstige brandwonden, dat de ijlings ter hulp geroepen dr. Van Dantzich slechts den dood kon constatee- ren. Ook het bed geraakte in brand, doch dit werd door de buren met emmers water gebluscht, terwijl de zieke kinderen ongedeerd bleven. R.Nbl. TELEFOON INTERCOMM. No. 49. voor Dames, Heeren en Kinderen. Snelreparatie- Inrichting. Eerste klasse schoen werk naar maat. sa ^iöySsaEiêü.,* in GLAS, PORCELEIN, AARDEWERK en HUISHOUDELIJKE ARTIKELEN. Weet U wel, het beste en voordeeligste adres voor bovenstaande artikelen DIT IS DORDRECHTSCH Gróótst Magazijn Voorstraat 298, over het Stadhuis. INT. TELEFOON 897. Vraag de prijscouranten van Binnen- en Buitenlandsche fabrieken 1 Heeft mijn Vertegenwoordiger U al eens een bezoek gebracht 1 Laat het mij weten 1 Aanbevelend, Fa. Wed. G. J. WAGEMANS—SCHRIJVER. —O— P. Ill HEHWIJIEI S I ttr. SNOEK. - Mag. „DE ZON" I V

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1916 | | pagina 6