Arbeidsregisters GEBREK Correspondentschap Eerste Klasse yan De Nederlandsche Bank, W. Timmermans Zonen Ph. van Wijk, Amerikaansche Orgels, F. SCDREUDER ZONEN, HEUSDEN. „De tentoonstelling op gemeentelijk financieel gebied" uJ.H.KESSELS Steeds Y00rt1a.nd.en T. JQHEIB, Eijwielharstsiler, VEEN bij Heusden. te Waalwijk, Een oud adres is de Gorinchemsche Uurwerken- en Orgelhandel van Horloges, Regulateurs, Pendules, Wekkers enz. Fabriek van Bedden en Matrassen. Magazijnen van Dekens, Ledikanten, Meubels, Schilderijen. Kassiers en Commissionairs in Effecten. Verkrijgbaar hi den boek handel van L. J. VEERJ1AV te Heusden: ingenaaid in cartonnen omslag, voor 10 personen f 0.25. 25 - 0.50. 50 - 0.90. Groot© voorraad in BANDEN en ONDERDEELEN Verhuren van nieuwe Rijwielen Ik geloof niet, dat er één man van dat detachement ontsnapte. Hun kreten, die boven het artillerie- en geweervuur uit klonken, duurden vreeselijk lang. De com pagnie die achter hen aankwam, leek door paniek bevangen. Ik zag hen naar het bosch terugrennen, waarbij het vuur onzer machinegeweren hen achterhaalde en ern stige verliezen toebracht.! Honderd gevangenen. In de Matin" wordt een verhaal mede gedeeld van een korporaal, die tezamen met èèn soldaat honderd gevangenen gemaakt heeft bij èèn der gevechten aan de Somme, Bedoelde korporaal, die voor zyn dapper heid beloond werd met het Kruis van het Legioen Yan Eer, nam deel aan den strijd bij het boseh van Hem op 20 Juli. De troepen stonden gereed om de Duitschers aan te vallen. Reeds had de eerste divisie de loopgraaf verlaten, toen de vijand een hevig geweervuur opende. De korporaal G., die zich op den rechtervleugel bevond, riep èèn van zijn soldaten bij zich en zei •Volg my 1" Beiden begaven zich zonder aarzelen naar het punt, vanwaar het geweervuur kwam. •Houd je gereed'', zei de korporaal. Alle gevaar trotseerend, slopen ze van den eenen boom tot den anderen, tot vlak bij de schuilplaats, waar een Duitsche com pagnie zich verborgen hield. Een regen van granaten deden zy op de Duitschers nederdalen, die oogenblikkelijk met hun geweervuur ophielden. »Geef u over", schreeuwde een stem- torstem. Dat was de korporaal, die zich met zijn metgezel achter een boom schuil hield. Toen traden uit hun schuilplaats honderd Duitschers te voorschijn. Zij werden aan gevoerd door twee officieren allen hielden de armen omhoog geheven. •Dezen kant", riep de korporaal opnieuw, •Dadeiijk het bosch uit en dan voorwaarts 1" Twee minuten later bereikten de honderd Duitschers, aangevoerd door den korporaal, de Fransche linie. BINNENLAND. Verlof voor geïnterneerden. Vrijdag j.l., zijn, naar de Times® mede deelt, te Leith 17 Engelsche geïnterneer den, uit »Timbertown« by Groningen, aangekomen. Onze Regeering heeft dezen mannen een maand verlof wegens bijzon dere en persoonlijke redenen toegestaan na ofloop van dien tijd moeten zij zich weder aan het kamp aanmelden. Een vorstelijke gift. De Nederlandsche ambulance in Frank rijk gevestigd in Le Pré Catelan te Parijs, blijft zich steeds in groote belangstelling van onze landgenooten verheugen. Niet al leen dat door Hollanders getracht wordt door cinemavertooningen, versnaperingen enz. het leven der Fransche gewonden zoo dragelijk mogelijk te maken maar nu is ook het verdere bestaan der ambulance voorloopig verzekerd. De heer H. W. A. Detering te Londen heeft namelijk de kosten der geheele am bulance gedurende een jaar voor zijn reke ning genomen. Het behoeft zeker geen betoog dat het bestuur der voorgenoemde ambulance deze vorstelijke gift hoogst dankbaar heeft aan vaard. Dezer dagen zijn over onze grenzen ge komen bij Maastricht 10 Russen, te 01- denzaal 4 Franschen en 1 Rus, te Nieu- westatenzijl 2 Russen, te Winterswijk 1 Franschman en 2 Russen, allen ontvluchte krijgsgevangenente Welle kwam 1 en te Valkenswaard kwamen weer 4 Duitsche deserteurs over de grens. o Nederlanders in Engelsche gevangen kampen Men schrijft uit Vlissingen aan de N. Crt. Door uit Engeland teruggekeerde Duit sche geïnterneerden is ons verzekerd dat in het kamp te Stratford nu al maanden lang een Rotterdammer vertoeft, Schneider geheeten, die alleen aangehouden is om zyn Duitschen naam. Hij is echter vol bloed Nedèrlander en had kort voor zijn gevangenneming nog eenige maanden mi litairen dienst gedaan. Ofschoon hij pa pieren bij zich had en ook nog heeftlaten komen, die bewijzen dat hij Nederlander is wordt hy gevangen gehoudenhij is door detectives op een schip gearresteerd. Volgens dezelfde zegslieden, bevindt ook een broer van Schneider zich gevangen in Engeland. Aangespoelde margarine. Gisterennacht zijn aan het strand te Scheveningen honderden kisten met kilo- pakken margarine, verpakt in perkament papier, aangespoeld. Dat was een buiten kansje voor de strandjutters. Ook was het spoedig in het dorp bekend, hetgeen ten gevolge had, dat velen zich naar het strand spoedden om deel te hebben in den buit. De politie was er echter ook spoedig bij. Het gevolg was, dat eenige personen wer den aangehouden en onder verdenking van strandroof in arrest gesteld. In het dorp waar vele pakken terecht kwamen, wordt een streng onderzoek ingesteld. De Haringvisschery-kwestie opgelost. In een door de vereenigde reeders van visschersvaartuigen te IJmuiden gehouden vergadering is medegedeeld dat de Britsche regeering besloten heeft om de opgebrachte trawlers, die voor het prijzenhof gebracht waren, onmiddelijk vrij te laten en de prij- zenhof-procedures niet door te zetten. Binnen enkele dagen worden deze traw lers te IJmuiden verwacht. Van een en ander is aan den Britschen gezant te Den Haag verslag gedaan. Thans kan worden aangenomen dat de kwestie van de bemiddeling van de IJmuider visscherij van den kant van de Britsche regeering ge regeld en afgedaan is. Nederland en Engeland. Minister Cecil heeft in het Lagerhuis gezegd, dat er alle reden was om te ver onderstellen, dat de Nederl. Overzee Trust Maatschappij over het algemeen goed werkt. Eenige lekkage kon niet vermeden worden, waar een vlakke grens was zonder natuurlijke hinderpalen met zeer hooge prijzen aan den eenen kant en een overvloed van goederen aan den anderen. Welke maatregelen er ook werden genomen, er zou altijd eenige smokkelhandel zijn. Natuurlijk kon de Britsche regeering aan de Nederlandsche regeering niet voor schrijven en was zij niet van plan voor te schrijven, welke maatregelen behoorden te worden genomen. Dat is een zaak, die alleen haar aangaat, en spreker moest er kennen, dat de Nederlandsche wetten ge schikt zijn om het smokkelen den kop in te drukken. Het is de taak der Neder landsche regeering om te zorgen, dat deze wetten goed worden toegepast en uitgevoerd. Als wij eenig gebrek in de toepassing te zijner kennis werd gebracht, zou spreker zorgen, dat de Nederlandsche regeering daarvan op de hoogte werd gesteld. In het algemeen had de N. O. T. goed gewerkt, maar toch was er iets in den toestand van Nederland, dat de Engelsche regeering groote bezorgdheid inboezemt. Nederland is een uitvoerland voor landbouwproducten en vóór den oorlog voerde het een aan merkelijke hoeveelheid van zijn voortbreng selen naar Engeland uit. Ongetwijfeld zond Nederland vóór den oorlog een veel grooter deel van zijn voort brengselen naar Engeland dan sedert het uitbreken van den strijd. De Nederlanders zijn een handelsvolk en konden veel hooger prijzen van Duitschland dan van Engeland en zijn bondgenooten bedingen. Daarom hebben zij aan Engeland en zijn bondge nooten niet verkocht. Van Engelsch stand punt is dat geen bevredigende toestand. Bij het begin van den oorlog hebben wij ons bijna den geheelen uitvoer van sommige Nederlandsche producten zien ontgaan en dit was zeer onbevredigend. Het is blijk baar een lastige kwestie. Spr. kan het Huis niet volledig inlichten over de stappen die de regeering heeft gedaan, maar hij kan verzekeren dat de stand vair zaken thans veel beter is dan vroeger. In de laatste weken is een groote verbetering ingetreden en spr. had alle reden te hopen, dat die verbetering zou aanhouden en dat Engeland over den uit voer uit Nederland geen reden tot klagen zou hebben in vergelijking met wat het voor den oorlog ontving. Hij wilde niet beloven dat Engeland volkomen tevreden zou zijn, want hijzelf was niet tevreden zoolang er nog een kruimel leeftocht naar Duitschland doorging. De regeering heeft deze lastige aangelegenheid van verschillende gezichtspunten beschouwd. Zij heeft ge tracht de hoeveelheid visch, die uit Noor wegen en Nederland naar Duitschland ging, te beperken en spr. zeide dat de getroffen maatregelen over het algemeen goed had den gewerkt. Een ontmoeting ter zee. Uit Harlingen wordt aan het *Nbl. v. Fr.« gemeld De bemanning van het Neder landsche stoomschip «Friesland®, dat met steenkool geladen onderweg was van New castle naar Harlingen, is eergisteren op zee getuige geweest van een belangwek kend tafereel. Ongeveer 30 mijlen uit de kust werd men aan boord een Fransch watervliegtuig gewaar, dat koers zette in W. richting. Na een oogenblik uit het gezicht te zijn geweest, keerde het terug, achtervolgd door een Zeppelin. Een in de nabijheid zijnde flottielje En gelsche torpedojagers, op welken men het gevaar scheen gezien te hebben, dat van de zijde van de Zeppelin dreigde, stoomde met volle kracht in de richting van het watervliegtuig, waarna het luchtschip terug keerde om op eenigen afstand zich in lood rechten stand te stellen en eenige teekenen van verstandhouding te wisselen met een Duitsche duikboot waarvan de periscoop even te voren was zichtbaar geworden. Hierna zag men aan boord van de •Friesland®, dat de Zeppelin terugkeerde en boven de torpedojagers gekomen, daar op een aantal bommen deed neerkomen. Ook de duikboot zette nu koers naar de Engelsche vaartuigen klaarblijkelijk met de bedoeling deze in den rug aan te vallen, zoolang men aan boord der torpedobooten zijn aandacht aan het luchtschip wijdde. De verdere loop van deze manoeuvre ging voor de bemanning van de •Fries land® verloren, daar deze nog tijdig de haven van Harlingen moest binnenvallen. Merkwaardig was het vooral te zien hoe de Zeppelin, de torpedojagers achtervolgen de, nu eens achter de wolken verdween, dan weer daarachter weg te voorschijn kwam. Zware straf. Dezer dagen meldde Reuter, dat een Nederlandsche scheepskapitein tot eene hooge boete was veroordeeld, omdat in strijd met de daarop geldende voorschriften, aan boord van zijn schip een licht brandde. De berichtgever van het Hbl. te IJmui den ontmoette één der opvarenden van bedoeld schip en vernam dat er geen sprake van was dat een licht brandde. Alleen had de" kok de kombuisdeur niet gesloten, toen hij een schep kolen in het fornuis wierp waardoor gedurende een oogenblik een vuurgloed naar buiten scheen. De boete bedroeg f720 en gedurende veertien dagen zware arbeid. ADVERTENTIEN. Elke 25 personen meer 40 cent. ERLANDSCHEFABRIEK aan gebruikte R.Qwielen dwingt mij om ze tegen hoogen prys te koopen of in te ruilen. tegen scherp concureerende prijzen. Het Emailleeren en Biezen eerste klas kost f5.Overtuigt U door een proef te nemen en U zult hoogst tevreden zijn. (merk naar keuze) voor f50.— per jaar; als: HIMA, BURGERS, ASTRA, enz. GEËMAILLEERDE RIJWIELEN met nieuwe onderdeelen en banden in de prijs van f25.f30. gevestigd ten kantore van Openen Rekening-Courant tegen billijke conditiën. Buitenlandsche Wissels, Coupons, vreemd Bankpapier en Muntspeciën worden steeds tot de hoogste koersen uitbetaald. Wissels en andere waarden op 't Buitenland worden ten billijkste gefourneerd. Kantoor-uren op alle werkdagen van 9 tot 6 uur, voor het Correspondentschap van de Nederlandsche Bank van des voorm. 9 tot des nam. 1 uur. Hoogstraat 655, Opgericht 18S3. Gorinchem, waar steeds groote voorraad gehouden wordt van Dames-horloges vanaf f2.95. Wekkers vanaf fl.25. Nikkelen Heerep-Korloges vanaf f 1.75. waaronder de wereldberoemde merken vanEstey, Packart en Worcester zijn. Veer in een horloge 75 cent. Schoonmaken van horloge 75 cent. Alles onder garantie. Door voortdurende stijging der inkoopsprijzen, moeten wij bij nieuwen aanvoer onzer artikelen noodzakelijk ook de prijzen verhoogen. Profiteer daarom nog van onzen grooten voorraad, wanneer n in den loop van dit jaar nog een e^ ander hebt aan te schaffen, want de prijzen worden ongekend duur. Een bezoek aan onze vfaagazijnen zal u doen verbaasd staan, dat de op alle artikelen duidelijk aangebrachte prijzen thans nog zoo laag zijn. Volledige Slaapkamer-Ameublementen, Stoelen, Kasten, Tafels, enz. 5 September a.s. verschijnt: uitgegeven door de centrale commissie dier tentoonstelling. 2 dln. octavo, ruim 600 bladz. prijs slechts f 5.franco huis na toezending postwissel Centraal Bureau Tentoonstelling, Keizersgracht 574, Amsterdam. De toezending volgt terstond na de verschijning. Dit werk zal bevatten een overzicht van het tentoongestelde, met de resultaten der bewerking door het Centraal Bureau van de verschillende gegevens, verduidelijkt door ongeveer 40 grafische voorstellingen, terwijl verschillende beschrijvingen en overzichten in hun geheel zijn opgenomen. Het le deel verschijnt 5 September/1916, het 2e deel 30 September 1916. Men verbindt zich voor het geheele werk. Inhoud o.a.De rapporten der sub-commissies het giroverkeer bij de gemeen ten nieuw model begrooting belastingstatistieken met grafieken, ook ten opzichte der rijksinkomstenbelastipg vergelijkende overzichten over inkomstenbe lasting, haven-, kade-, brug-, - scjfut- en sluisgelden, straatgeld, rioolbelasting, riool- gelden, bouwgelden, belasting op tooneel-vertooningen beredeneerde verslagen over de belasting op de tooneelvertoofiingen en andere publieke vermakelijkheden te 's-Gra- venhage en het haven-, schut- en bruggeld te Rotterdam overzichten over het financieel beheer te Amsterdam, 's-Gravenhage en Rotterdam in vroeger dagen overzichten betreffende belangrijke onderdeelen der wijze van administratie van de voornaamste bedrijven in verschillende gemeenten statistieken en grafische voor stellingen omtrent de resultaten dier bedrijven in verhouding tot de andere ontvang sten overzicht der contröle en der interne contröle op en bij den gemeente ontvanger de gemeentediensten en gemeentebedrijven in verschillende gemeenten, met vermelding der bestaande bepalingen gegevens betreffende de gevolgen van den oorlog voor de gemeenten overzichten der administraties van de gemeente werken te Enschedé en Velsen, der plantsoenen te 's-Gravenhage, bank van leening te Amsterdam, de gemeente-spaarbanken te Arnhem en Huissen, het burgerljjk arm bestuur te Rotterdam de verbeterde kameraalstijl met toepassing de centrale boekhouding te Amersfoort, enz. enz. ■N MUZ1EK-1NSTRUMENTEN eenige zaak gedreven doorKessets oprichter der in Neder/and zoo be- Tëndd FABRIEK VAN MUZIEKINSTRUMENTEN Beleefd aanbevelend:

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1916 | | pagina 6