KORALIOH. JOH. DE HEER, Rotterdam, Amsterdam, Arnhem, 's-flaoe, Utrecht. Houdt dit voortdurend In uwe gedachten. C. VERHAGEN, Rijwielen - Banden en Onderdeelen. Gegarandeerd Coöp. Stoom-Ziiivelfahriek „Op loop van Zegen" NAAIMACHINES, RIJWIELEN, BANDEN, Op slechts één knop drukken! Direct vierstemmig spel. Markt 61, - 's-BOSCH. Groote voorraad Carbid in bussen T. JQIHIB, Rijwielhersteller, VIM bij Heugden. zuivere Natuurboter, 1 Onderdeelen voor Naaimachines en Rijwielen, „DE KROON", Koop nu gerust een orgel (5 octaaf). Het behoeft nooit ongebruikt te staan. JLlleen verkoop Qroote Emailleer- en Reparatie-Inrichting. Banden vanaf f 4.50 tot f 7.50. L. VAN DER VAART der Horloges der Grootste keuze Pendules in alle stijlen, Regulateurs, Wekkers, enz. Gazelle, Hima, Burgers, Germaan en Nederlandsche Kroon Rijwielen. Heerenrijwielen van f72.50 voor f60. Dame8r ij wielen - 75.— - 60. Zaklampen vanaf f 0.75. Lampjes en batterijen tegen concurreerende prijzen. Groote voorraad. Scherp concurreerende prijzen. levert streng concurreerend Vuchterdijk 13 Op alle plaatsen ijverige agenten gezocht. KOOPT steeds in den Bosch's Goedkoopste Manufacturen en Beddenmagazijn Hooge Steenweg 4. LSebr. l ltlVli. DEN BOSCH. en valschheid kan de Italiaansche politiek, gelijk zij zich in dezen oorlog heeft ge toond, niet worden vrijgesproken. BINNENLAND. Een nieuwe leening De Tijd wijst er op, dat, daar de vlot tende schuld des Rijks weer bijna 165 millioen gulden bedraagt, men er op den duur wel niet zonder een nieuwe leening zal kunnen komen, ondanks de baten, die uit de oorlogswinstbelasting en de verdere nieuwe heffingen te wachten zijn. Staking van diamantbewerkers. Men seint ons uit Amsterdam Hedenmorgen kwam een groote stoet diamantbewerkers langs de verschillende diamantslijperijen om aan te sporen tot spontane stopzetting van het werk. Hieraan werd op alle fabrieken gehoor gegeven. Het ligt in de bedoeling de diamant industrie voor vandaag stop te zetten, omdat de werklieden wegens een bestuurs crisis toch niet aan het werk zijn te houden. Vanmiddag zal een groote demonstratie worden gehouden en aan het bondsbe- stuur worden meegedeeld dat de bondsle den niet aan het werk zullen gaan vóór het bestuur heeft verklaard aan te blijven. Hedenmorgen had de telling plaats van de stemming over de voorgestelde motie. Zooals tot dusver bekend is, is de motie met groote meerderheid aangenomen. Goedkoop brood. Door den minister van Landbouw is aan de burgemeesters medegedeeld, dat rogge van den nieuwen oogst door de Regèering aan de gemeenten zal worden geleverd voor f9.10 per H.L. van 70 K.G en aan de bakkers moet worden geleverd voor f 6.30 per idem. Het verschil f 2.80 zal voor 9/10 worden gedragen door het Ryk en voor 1/10 door de gemeente. Het is 's ministers bedoeling in het vervolg in alle gemeenten ook goedkoop roggebrood [op dezelfde voorwaarden beschikbaar te stel len. De maximum hoeveelheid op een roggebroodkaart verkrijgbaar, is gemiddeld 3 K.G per week en per persoon. Aan een zelfde persoon wordt slechts één broodsoort [bruinbrood of roggebrood] goedkoop ver strekt. De maximale hoeveelheid goedkoop bruin brood wordt terruggebracht van Va K.G. per dag op 3K.G. brood per week en per persoon. De roggebroodprijs zal door de provinciale broodcommissie worden vastgesteld. Onze vorstin en hare onderdanen. Men schrijft uit Oegstgeest aan de Am sterdammer* Op een der vele tochten, welke onze geliefde koningin, tijdens haar verblijf in Katwijk aan Zee, te paard maakte, deed zich een tooneeltje voor, de moeite waard om vermeld te worden. Een landbouwer, die reeds meermalen verrast was geworden tijdens zijn werk zaamheden op het land door het voorbij gaan van een dame met gevolg te paard, kwam na verloop van eenige weken er achter, dat die dame H. M. de koningin was. Op zekeren keer dat hij achter in zijn land aan 't werk was, ziet hij weer dien stoet aankomen en nieuwsgierig, zooals ook wij zouden zijn, indien onze geliefde ko ningin zich dichtbij bevond, loopt ons boertje wat hij loopen kan, om haar te aanschouwen en te groeten, doch helaas, ze is reeds voorbij. Het boertje echter, ook niet mis, draaft haar achterna en heeft het geluk haar in te halen. Alles trotseerend, vraagt hij aan een der heeren van H. M.'s hofhouding, wie de koningin is en dat vernomen hebbende, stelt hij zich midden op den weg voor het paard van H. M. en roept uit met forsche stem »Lieve koningin, mevrouwtje, dierbare vorstin, enz. enz., mijn vrouw wenschte u zoo gaarne te groeten.» H. M. wendt zich tot hem en zegt »Wel lieve man, als je vrouw mij zoo gaarne wil groeten, zeg dan maar waar je woont en dan keer ik dadelijk terug.» Na de aanwijzing van ons boertje keert H. M. om en stapt bij het erf van het paard, waar de boerin haar staat te wach ten met verlangende blikken. H. M. wendt zich tot haar met een stevigen handdruk, vraagt naar haar wel stand en zegt»Zoo, zoo, vrouwtje, wil jij mij zoo gaarne eens groeten Groeien je boonen goed en ben je nog al tevreden hier waarop het boerinneke antwoordt iJa mevrouw, we zitten hier heerlijk, het is hier een waar paradijs voor ons.» H. M. geeft haar goedkeuring te ken nen over de tevredenheid der vrouw en zegt»Nu vrouwtje, nu heb je mij ge groet en ga ik weer verder.» Zjj drukken elkaar hartelijk de hand en H. M. stijgt weer te paard, alsof er niets gebeurd is. Boer en boerin gelukkig en tevreden, hof houding moet lachen tegen wil en dank. o Smokkelaarsbende gesnapt. Gisterennacht hebben, naar de »Tel.« meldt, hulpcommiezen te Didam een goede vangst gedaan. Een heele smokkel kara vaan viel hun in handen zij legden beslag op achthonderd pond vet en vijf koeien. Er werd hevig geschoten. Een aantal personen zijn gearresteerd. o Een mislukte ontvluchting. Het geval met de ontvluchte en aange houden Duitsche geïnterneerde officieren heeft zich aldus toegedragen. De officier, in burgerkleeding, die te Arnhem is gearresteerd, had verlof gekre gen om naar zijn vaderland terug te keeren. Hij had van deze gelegenheid gebruik ge maakt om in zijn reiskoffer, die niet ge visiteerd werd, een collega geïnterneerde mee te nemen. In Gouda stelde hij dezen officier weer in vrijheid, doch diens vrij heid was van korten duur, want hij werd reeds spoedig in de buurt van Gouda ge arresteerd. De inlichtingen, die de marechaussée hier aan het station kreeg deden vermoe den, dat de ontvluchtte geïnterneerde reeds met den trein naar Zevenaar was ver trokken als geestelijke of non gekleed. Dit verhaal bleek echter, zooals gezegd, onjuist te zijn, daar de man reeds eenige uren te voren te Gouda was gearresteerd. De te Arnhem aangehouden officier zal voor- loopig niet naar zijn vaderland kunnen terugkeeren, daar hij na - verhoor naar Wierickerschans is teruggebracht en ver moedelijk wegens het behulpzaam zijn bij de ontvluchting van een geïnterneerden vreemden krijgsman zal moeten terecht staan. o Stoomkorders voor onze Marine. De in IJmuiden thuisbehoorende stoom- korder Azalea van de Maatschappij tot Be heer van Steamtrawlers en andere Vis- schersvaartuigen is door de Nederlandsche regeering aangekocht, teneinde voor marine doeleinden te worden gebruikt. Het vaar tuig vertrok na lossing der visscherijge- reedschappen inmiddels van IJmuiden naar Willemsoord, alwaar het verder voor ge noemd doel zal worden ingericht. Belgische kinderen naar ons land. Zaterdag 2 September komen ongeveer 700 kinderen uit België naar ons land om daar zoo mogelijk tot na den oorlog te blijven. Het ligt in de bedoeling dezen onder te brengen in verschillende plaatsen bij particulieren. dat de grootste sorteering Bukskins-J aponstoffen Fantasie Katoenen en Lingeries tegen de meest concurreerende prijzen, gevonden wordt in den MANUFACTURENHANDEL HINTHAMERSTRAAT 52. >s-JBoscli. Ondergeteekende is ondanks de moeilijke omstandigheden in staat aan zeer billijke prijzen te leveren de bekende Alle JNederla.nd.scli Fabrikaat. Aanbevelend, DES ZONDAGS GESLOTEN. N.B. Verkrijgbaar broedeieren van prima witte Leghorn. van de nog in voorraad zijnde RIJWIELEN, zoowel nienwe als geëmailleerde. Ook geëmailleerde vanaf f 20. met nieuwe banden en onderdeelen. vanaf f 0.45 en hooger. bereid onder JE£jjkstoeziclrt9 levert de te GENDEREN, tegen regeeringsprijs in pakken van l/3, 7i en 5 K.G. Wederverkoopers flink rabat. Japonstoften. Mousselines. Katoentjes. Overhemdendrills. Wit Katoen. Graslinnen. Oogjes en Blokjes. Engelschleer. Manchester. Dames Ondergoederen. Corsetten. Handschoenen. Ceintuurs. Kanten kragen. Galons-Kantstof. Linten-Tressen. Kindermutsen. Garneering. Sporthemden. Boezeroens. Blauwe Jassen. Blauwe Broeken. Blauwe Kielen. Manch. Broeken. Bae ver teen Broeken. BI. piqué Broeken. Schilderskielen. Bedden en Dekens. Matrassen. Ledikanten. Karpetten. Vloerzeil. Linoleum. Gordijnen. Cocosloopers. Matten. Vaste prjjzen Contant. x VAN OPRUIMING Beleefd aanbevelend J. Geerts, 's-Bosch. V

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1916 | | pagina 6