Doe niet gelijk de Struisvogel. Schade kan worden veroorzaakt als van geen belang voor te stellen. In tegendeel, zegt het Duitsche blad, hebben onze zeppelin-aanvallen groote schade aan gericgt in Londen en in alle plaatsen waarop ze hun bommen lieten vallen. Van ooggetuige heeft het vernomen dat bij den aanval van 23 September meer dan 100 huizen in de hoofdstad zwaar beschadigd zijn en er een schade isaange richt van 24 millioen gulden. In de buurt van hét station Londen-Brighton werden door drie zware bommen tien heerenhuizen vernield. Wat echter meer zegt. Regen street de drukste straat van Londen is voor het grootste deel in een puinhoop veranderd. In een voorstad van Londen werd een munitiefabriek met den grom gelijk gemaakt. Het spoorwegstation Li- verpoolstreet evenals de brug en de spoorbaan werden zoodanig vernield, dat ze niet meer gebruikt kunnen worden, terwijl er hee wat tijd noodig zijn zal, aleer ze herstek, zijn. Een ondergrondsche spoorweg die naar Picadilly-circus voert, was drie dagen lang onberijdbaar. De aanval van 2 October maakte 200 gezinnen dakloos. Bij Thameshaven wer den de binnentanks zwaar beschadigd, in de Maplestraat werden twintig huizen ver nield, de grootste pakhuizen van Denny tons werden verwoest, terwijl nog in de buurt van Stratford Highstreet en Bow- road een blok huizen instortte. In Grinsby werd een kazerne getroffen en werden 400 soldaten gedood, op de Humber werd een daar voor anker liggende kruiser met 4 schoorsteenen, getroffen en 60 man aan boord gedood. Daarnaast werden twee andere kleine oorlogschepen geraakt. In Huil zijn bijna heele wijken zoo verwoest, dat alleen nog wat muren overeind staan. In Leeds werden muni- fabrieken en stations zwaar beschadigd. - In de haven van Portsmouth «verden twee jachten en een wachtlokaal vernield een dok werd zwaar beschadigd, terwij verschillende fabrieken getroffen werden Van een goederentrein van 12 wagons vo paarden bleef geen stuk heel. Ten slotte vertelt het Duitsche blad van de zenuwachtigheid, die er heerschte tot op grooten afstand van de plaats, waarde bommen neerkwamen, waardoor de muni tiearbeiders, ontsteld door de werkzaam heid van het afweergeschut, het werk ver lieten, zoodat de fabrieken een tijdlang stilstonden en heel wat kostbare tijd verloren ging- Wat één duikboot vermag. Kapitein-luitenant Arnault de la Per- rière, die eenige maanden geleden met de duikboot U 35 in de Spaansche haven Car- thagena aankwam, heeft de orde pour le Mérite gekregen. Hij heeft 126 vijande lijke schepen met een gezamelijken inhoud van 270.000 tonnen tot zinken gebracht, daaronder 2 kleine kruisers, nl. de Fran sche kruiser »Rigel« en de Engelsche «Pri mula®. Dan nog verscheidene hulpkruisers o. a. de »Gallia«, de »Provence« en de «Minneapolis®, en eveneens een groot aan tal transportschepen voor troepen en ma teriaal, meestal bestemd voor Saloniki. In dien tijd heeft hij met succes 17 zeege vechten doorstaan en niet minder dan 4 kanonnen buit weten te maken. Bij één enkele onderneming heeft hij 91.000 ton nen scheepsruimte vernietigd. De geza menlijke waarde van de door hem tot zinken gebrachte schepen en ladingen be draagt 450.000.000 mark. o Een vreemde geschiedenis. Uit Genua wordt gemeld, dat aan boord van het stoomschip »Taormina« dertig paardenoppassers en een paardenarts gear resteerd zijn. Ze hadden een lading Ame- rikaansche paarden voor de Italiaansche regeering overgebracht. Hun arrestatie werd gelast, wijl gedurende den overtocht het grootste deel der paarden stierfver moedelijk werden ze vergiftigd. Op het schip werden flesschen vergif en sublimaat pastilles in beslag genomen. De gevangenen zijn Franschen, Engel- schen en Amerikanen. - Zooalst 't u blieft. Tegelijk met de Weensche operetten hadden de Weensche dameskapellen hun zegevierenden intocht te Parijs gedaan, en de Parijzenaars waren verrukt over de lieflijke dansmuziek, die deze liefelijke Oostenryksche meisjes aan haar instrumen ten wisten te ontlokken. Toen kwam de oorlog, en het lustige leven te Parijs was uit. Doch toen het na de eerste oorlogsmaanden wederom her vat werd, ook in Frankrijk worden oorlogswinsten gemaakt en vroolijk ver- teerd verschenen de Weensche mu siciennes ook wederom ten tooneele. Tot groote verontwaardiging van een deel van het publiek, en men vroeg zich af, waar om die meisjes niet bij haar landgenooten geïnterneerd werdenzij konden thans immers gevaarlijk spionnagewerk verichten, enz. enz. Thans verraadt Abel Hermant waarom de regeering tegenover de vroolijke vrou wen machteloos staat. Bij nader onder zoek is nl. gebleken dat deze Weensche meisjes allen geboortig zijn uit Montmartre, Batignolles en andere voorsteden van Pa rijs. Om echter aan de wenschen harer toe hoorders en bewonderaars tegemoet te ko men, hebben zij nu een andere nationali teit aangenomen en zij vormen thans Itali aansche dameskapellen. De crisis in Griekenland. Londen, (Part.) Uit Athene is dd. gister aan de Daily Telegraph geseindToen gis teravond om elf uur 80 Fransche matrozen de voornaamste straten afpatroeljeerden werd in de Stadion-straat de menigte, die de patroelje volgde, lastig en begon te jouwen. De kreten «weg met Frankrijk« en vieve de koning« werdén geuit. De Fransche officier liet daarop de trompet steken, rechtsomkeert maken en tegen de betoogers chargeeren. Er ontstond een kloppartij, waarin negen betoogers werden gevat; de overigen maakten beenen. Aan de andere zijde van de straat bleef een sterke Grieksche bereden patroelje werke loos toezien. De Fransche patroelje nam de aangehoudenen in haar midden en keerde zoo naar het Zappeion-park terug. Verderop de Stadion-straat ontmoette de patroelje een heel Grieksch bataljon dat op het trottoir uitweek om den weg vrij te maken. Toen de patroelje haar kwar tier in het Zappeion-park bereikte, werden de 9 aangehoudenen gefoilleerd. Zes werden dadelijk daarop vrijgelaten, 3 in verzekerde bewaring gehouden. Een daarvan is dr. Konstantinos, op wien een brief aan de koningin werd gevonden.- De dokter erkende «weg met Frankrijk® te hebben geroepen en een revolver bij zich te hebben. Een Exchange-telegram uit Athene zegt de aangehoudene *heet Alexion, hij is vee arts in de koninklijke stallen en heeft een revolverschot gelost. o De „Bremen" vergaan. Washinhton, (Renter). Het vergaan van de Duitsche handelsduikboot Bremen wordt thans toegegeven door de gezaghebbende Duitsche diplomaten, die van de bewegin gen van het schip op de hoogte zijn. Het is bekend, dat de struisvogel meent zich onzichtbaar te maken door zijn kop in het zand te verbergen, wanneer er ge vaar dreigt. In menig geval zijn verschei dene lieden even onnoozel als deze woes tijnvogel. Als de ondergang voor de deur staat, gaan ze toch door, blindelings geld uit te geven, als hunne wankele gezondheid hen waarschuwt, dat de ziekte hen bespiedt, willen zij de waarheid niet zien en onder voorwendsel zich te verzetten, verspillen zij hun laatste zenuwkrachten. Het is niet goed te veel op zichzelf te letten, maar men moet daarom toch ook zijn tempera ment en zijn organisme geen geweld aan doen. Men doet -geheel verkeerd, wanneer men' niet let op sommige storingen die op zich zelf niet ernstig zijn, maar die de ernstigste gevolgen kunnen hebben voor de gezond- ïeid. Als gij aan maagpijnen lijdt, aan slape- oosheid, aan hartklopgingen, als gij U sedert verscheidene dagen door eene afmatting bevangen gevoelt, die wanneer zij een paar dagen vermindert daarna des te sterker erugkeert, dan komt dat, omdat Uw bloed iets van zijn kracht en zuiverheid verloren heeft, omdat Uw zenuwstelsel verzwakt is, gij moet dus aan Uw bloed de grondstoffen terugbezorgen die zijn rijkdom uitmaken en aan de zenuwen hun weerstandsvermogen teruggeven. Daarvoor is de eenvoudigste en tegelijkertijd de werkdadigste genees wijze een behandeling met de Pink Pillen. Deze Pillen hebben hoedanigheden die op iet bloed en de zenuwen een versterkende en bijzonder krachtig opwekkende uitwer king hebben. Zij versterken bovendien de eetlust op krachtige wijze en regelen de natuurlijke functies. De Pink Pillen zijn verkrijgbaar f 1.75 ier doos, en f.9 per zes doozen, bij het loofddepót der Pink Pillen, Dacostakade 15, Amsterdamvoor Heusden en Omstreken bij G. Malingré, Drogist te Heusden; de Irma P. J. van Gils, Apotheek te Waalwijk en verder bij verschillende apothekers en goede drogisten. land is een drijvende mijn ontploft, waar door belangrijke schade aan de pier werd aangericht. Steenkolen. („Sinds de helft van deze maand valt er, schrijft de Tel., een zeer merkbare inkrim ping van den invoer van Duitsche steen kolen in ons land te constateeren. Officieele gegevens of mededeeilngen ontbreken, daar entegen schilderen de officieuse van kooplieden en groothandelaars een toe komst, die, wanneer deze beperkte invoer blijft aanhouden, niet al te rooskleurig is, wat onze steenkool voorziening betreft. Op welke gronden deze nieuwste Duitsche actie berust, ligt geheel in het duister, evenals dat oorspronkelijk het geval was met ijzer en staal, cement, wol, katoen en zoovele andere stoffen. In handelskringen gelooft men eenerzijds, dat men hier moet denken aan een represaillemaatregel, gezien de beperking van den uitvoer van levensmid delen en andere artikelen uit ons land, anderzijds aan gebrek aan werkkrachten, daar de Duitsche militaire overheid thans ook de mijnwekers requireert voor den strijd. Een derde verklaring komt neer op dezelfde als bij de ijzeraffaire indertijd alle uitvoer stopzetten en daarna bij het uitsluiten van contracten hoogere prijzen te bedingen, teneinde de handelsbalans in wat gunstiger conditie te brengen. Hoe het ook zij, uit het feit, dat Duit land in ca. 60% van onze kolenbehoefte voorziet, kan men de gevolgen opmaken van een eventueel absoluut uitvoerverbod te meer waar in ons land bijna geen voor raden aanwezig zijn. Dat het zoover za komen, gelooft men over het algemeen niet. Wellicht zullen er eenige beperkende bepalingen worden afgekondigd of ook zijn de huidige maatregelen slechts van tij de- lijken aard. 7—o Het visscherijbedrijf te IJmuiden. Donderdagmorgen ontstond stagnatie in den vischverkoop in de rijksvischhalleri te IJmuiden, met het gevolg, dat de publieke afslag, die anders te zeven uur begint thans eerst te 10 uur kon beginnen. Oor zaak was een bezwaar van de commissie uit de Reedersvereeniging, die de overeen komst tusschen de Reedersvereeniging en de Engelsche regeering heeft na te leven om visch in voldoende mate beschikbaar te stellen als regeeringsvisch voor ons land Er waren namelijk slechts stoomtreilers aan de markt, die tezamen ongeveer 700 kisten visch hadden aangevoerd van de soort, waarover voor ons land beschikt mag worden. De Zee visch vereeniging had 240C kisten regeeringsvisch noodig, eischte dus de 700 aangevoerde kisten voor zich op Bovengenoemde commissie uit de reeders, indachtig haar Overeenkomst inzake 35 pCt. der aangevoerde visch voor Engeland, maakte nu bezwaren, de 700 kisten af te staan, waarop de verkoop van visch werd opgeschort en de regeering met het feit in kennis werd gesteld en machtiging tot inbeslagneming werd gevraagd door tus- schenkomst van den burgemeester. Vóór daartoe werd overgegaan gaven de reeders toe en werden de 700 kisten ter beschik king van de Zeevischvereeniging gesteld Financieele schade hebben de eigenaars van de visch daar niet van, daar onze regee- ringsprijzen thans nog hooger zijn dan de geduceerde Engelsche prijzen. Er gaan te IJmuiden geruchten, dat be halve de drie genoemde treilers dog een groot getal andere schepen zouden zijn opgebracht naar Engelsche havens en dat dit opbrengen te wijten zou zijn aan de dat de Reedersvereeniging de volle 35 pCt. der aan- voor Engeland heeft doen Honden en kattenslagerij. Een inspecteur van politie en een hoofd agent te Rotterdam hebben een inval ge daan in pand 239 aan de Terbregscheweg, waar gevestigd was de hondenkoopman C L. W.:K. Tevens werd in het pand een slagersbedrijf uitgeoefend door den spek slager H. J. T., die daar een worstmakeri zultmakerij enz. had. In beslag genomen werd 131 K.G honden- en kattenvleesch, afkomstig van een 50tal dieren. Van de koppen, welke gevonden werden, waren alle de schedels ingeslagen. De huiden der geslachte die ren zijn niet gevonden. Daar de slager T. reeds een paar jaar lang met een kraam op de markt staat vermoedt men, dat hij al dien tijd reeds worst, enz. van honden- en kattenvleesch heeft verkocht. Het in beslag genomen vleesch is naar het Abattoir vervoerd en daar voor de consumptie afgekeurd. O: De buitengewone commiezen uit Gendrin- gen hebben te Azewijn 40 koeien in beslag genomen, die over de grens gesmokkelc zouden worden. De smokkelaars ontkwamen De export naar Duitschland van ge slachte varkens is te Zevenaar wederom in vollen gang. Deze week zijn in het gemeentelijk abatoir honderden krulstaarten geslacht om de grens over te gaan. BINNENLAND. Mijn ontploft. Tegen de Noorderpier te Hoek van Hol- omstandigheid, tot heden niet gevoerde visch koopen. Omtrent de reden voor het opbrengen der reeds genoemde schepen verkeert men nog steeds in het duister. Inmiddels wor den de binnengekomen stoomtreilers voor- loopig opgelegd. (N. R. C.) Rookverbod. Door een commissie, benoemd door af gevaardigden van verscheidene vereenigin- gen te Haarlem is een adres gericht aan den raad dier gemeente, waarin verzocht wordt bij politie-verordening strafbaar te stellen het verkoopen en het verstrekken van tabak, in welken vorm ook, aan kin deren beneden de 14 jaar (minstens), als mede het rooken van dezen op den open jaren weg en de voor het publiek toe gankelijke plaatsen. o De militaire zadelmaker H. W. Pierik, te Amersfoort, wiens nieuw model zadel door de militaire autoriteiten is goedge keurd, ontving van den Minister van Oorlog een gratificatie van f 500. Vad. Hebt gij er wel ooit aan gedacht dat uw pijnlijke rug, uw zenuwachtigheic en waterstoornissen te wijten kunnen zijn aan wat gij eet en drinkt en aan uw leef wijze Te veel eten en het voortdurend gebruik van alcoholische dranken, gepaard gaande met te weinig lichaamsoefening in de bui tenlucht, rust en slaap, zal ongetwijfelc mettertijd de nieren verzwakken. En dan komt de last. Rugpijn, zenuwkwalen, wa terstoornissen, hoofdpijn, niergruis, duizelig heid, en waterzuchtige zwellingen zijn kenteekenen van veel urinezuur in het bloed en er bestaat gevaar voor niersteenenon- geneeslijke nierziekten. Matig eerst alle slechte gewoonten. Help dan de verzwakte nieren door een degelijke kuur met Foster's Rugpijn Nieren Pillen Fosters's Pillen heelen en verzachtende nieren, de urinewegen en blaas. De on zuivere vloeistoffen worden uit het lichaam afgevoerd en de afzettingen van urinezuur verwijderd. De blijvende verlichting en baat, die dit speciale geneesmiddel aan .nierlijders brengt, is over de geheele wereld bekend Foster's Pillen maken u niet alleen gezond, maar houden u gezond. Let er evenwel op dat gij de echte Foster's Rugpijn Nieren Pillen krijgt, voor zien van de handteekening van James Foster op de verpakking. Verkrijgbaar bij alle goede drogisten fl.75 p. doos of f 10.per zes doozen. PLAATSELIJK NIEUWS. HEUSDEN. 21 Oct. In de gisteren gehouden vergadering van het College van Regenten der Godshuizen, werd o. m. be noemd tot Geneeskundige de Heer A. H. L. Otto, Med. Doctor alhier en zulks met ingang van 1 Januari a.s. Voor het Lid de Heer H. Reckleben, die aan de beurt van aftreden is, werd de volgende voordracht ter benoeming aan den Gemeenteraad toegezonden. n.l. als eerste Candidaat. de Heer H. Reckleben en als tweede Candidaat de Heer W. C. Friedli. WERKENDAM. Donderdagavond vergaderde de Afd. Werkendam der Noord- Brabantsche Maatschappij van Landbouw in het Sociteitslokaal vaff Mej. de Wed. Wink. De Agenda luidde 1. Opening en mededeelingen. 2. Verkiezing van bestuursleden. 3. Rondvraag en Sluiting. De meeste winkeliers alhier heb ben besloten hunne zaken des avonds om 9 uur te sluiten. BENEDEN LANGSTRAAT. Naar aardappelen bestaat nog steeds goede vraag. Over de afkomst werd zeer geklaagd. De handel bepaalt zich door de regeerings- maatregelen alleen tot de eigenheimers, waarvoor f 4.25 f 4.90 per H. L. wordt ïesteed. CAPELLE. Bij de op Woensdag te s-Bosch gehouden keuring van Landstorm- jlichtigen der jaarklasse 1909 zijn 4 van de 13 landstormplichtigen afgekeurd. De militieplichtigen der lichting 1916 B. Wijnands, Abr. Sage, A. J. Verhoevej en A. Wagemakers zijn ingelijfd bij hé le Reg. Vestingartillerie te Gorinchenq. I EETHEN. De drie landstormplicht, gen der jaarklasse 1909, uit deze gemeent zijn bij de keuring te 's-Bosch j.l. alle afgekeurd. GENDEREN. Bij de te 's Bosch ge| houden keuring voor den landstorm jaarklassi 1909, is J. Thur alhier voor den militai ren dienst ongeschikt verklaard. In geheel werden uit deze gemeente vier per sonen afgekeurd. Uit de gehouden telling is gebleken dat op 30 September in de gemeente aan wezig waren 81 biggen beneden 6 weken. 34 fokvarkens. 74 loopvarkens. 61 mestvarkens beneden 50 K.G. slacht- ge wicht. 101 mestvarkens boven 50 K.G. slacht- gewicht. 's-GRAVEMOER. Het herhalings- onderwijs aan de openbare lagere school is wat den meisjescursus betreft aange^ vangen met 3 leerlingen. De jongenscur sus zal met November aanvangen. Er blijkt al zeer weinig belangstelling te zijn voor dit onderwijs. GAMEREN. Woensdagavond had al hier in de consistorie van de Herv. Kerk de verkiezing plaats van drie gemachtigde in 't kiescollege. Da aftredende leden A. J. v. Tuil en P. G. v. d. Werken werden therkozen. Vacature J. Keulen, was den uitslag niet met het gewenschte resultaat, zoodat nog een vrije stemming zal plaats hebben. HERPT. Een commissionair tracht de uien op te koopen voor elf cent per K.G. De houders dralen echter nog om te verkoopen. Er worden hoogere prijzen verwacht. KAATSHEUVEL. Door de Regee ring is afwijzend beschikt op het verzoek van ons gemeentebestuur om voor 1916 een buitengewone subsidie in de gewone kosten van het lager onderwijs te ontvan gen. Daardoor wordt de financieele toe stand onzer gemeente in niet geringe mate gedrukt. In verband met de uitvoering der Distributie wet 1916, bestaat bij ons ge meentebestuur het voornemen, om een af zonderlijk gemeentebedrijf met afzonderlijke inkomsten en uitgaven, afgescheiden van de overige ontvangsten en uitgaven der gemeente op te richten, waardoor het finan ciewezen van het distributiebedrijf veel wordt vereenvoudigd. Daar toe «zal met een kassiersfirma een rekening courant worden geopend, terwijl voorts een controledienst zal worden inge steld op de geleverde goederen. LAND VAN HEUSDEN. Naar hooi, hoofdzakelijk voor de persen, komt meer vraag. Voor eerste kw. pershooi wordt besteed, f 23.f 24.tweede kw. f 20.tot f 23.voor klaverhooi be taald men f22.if 24.strooi f 20. f 21.— per 500 K G. Het rooien der suikerbieten is hier en daar begonnen. De opbrengst valt niet mee, de wortelen zijn klein van stuk, nieuwland maakt veelal een uitzondering en geeft meer bevredigend resultaat. NEDERHEMERT, 18 Oct. Heden overleed alhier de heer G. C. van der Kolk in den ouderdom van 66 jaren. JDe overledene was een lange reeks van jaren ontvanger dezer gemeente, alsmede Secre taris-Penningmeester voor het waterschap de polder Nederhemert benoorden de Maas etc. Hij was een bekend persoon en genoot aller achting en sympathie. Maandag werd alhier bij eene ge houden drijfjacht op het landgoed van mevrouw Ribbins Peletier door vyf jagers 17 hazen geschoten wel een bewijs dat dit jaar op den Arkenswaard niet zooveel wild is dan vorige jaren. In den avond van Dinsdag jl. heb ben baldadige jongens de heining, staande om de woning van de landbouwer J. van Ooijen vernield. Door de gem. veldw. werd een onderzoek ingesteld, hetwelk geen resultaat opleverde. Dinsdagmorgen, toen de vrouw van V. terug kwam van het melken, bemerkte zij dat een ongenoode gast zich toegang tot hare woning had verschaft en uit de innenkast een som gelds had ontvreemd. Door de gem. veldw. werd aanstonds een onderzoek ingesteld en werd de vermoe delijke dader aangehouden, terwijl ook ee- nig geld is in beslag genomen. Hoewel bij aanvankelijk ontkende, is van het een en ander proces-verbaal opgemaakt. Be doelde persoon is weder op vrye voeten gesteld. T door gebrek aan nadenken.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1916 | | pagina 2