In de Jeugd moet men voor den Ouderdom zorgen. Een zorgvuldige leef wijze. rants, ververschingslokalen en kranten winkels, op Zaterdag te 9 uur op Vrijdag te 8 uur en op de andere dagen te 7 uur 's avonds moeten sluiten. Londen, (Part. H.). De correspondent van de «Morning PosU te Washington vernam belangwekkend nieuws over Duitsch land's plannen. De correspondent is niet in staat nader de bron aan te duiden, waaruit hij putte, maar het bericht komt van officieele zijde, verzekert hy, en is be kend bij de Amerikaansche regeering. Een duikbootenactie op grooter schaal en brutaler dan ooit wordt door de autoriteiten te Washington voorzien, op grond van hun wetenschap, dat Duitschland's scheepsbouw bijna geheel geconcentreerd is op den aan maak van duikbooten. Het juiste aantal duikbooten door Duitschland gebouwd en op stapel gezet, is te Washington niet bekend, maar volgens hetgeen men verneemt, zal Duitschland in het a.s. voorr jaar alle vaartuigen, in de laatste twee jaren verloren door vernieling of verovering, hebben vervangener zullen zóóveel nieuwe booten ter beschikking zijn, dat het op het gebied van duikbooten over zes maanden sterker zal zijn dan bij het uitbreken van den oorlog. Bern, (Wolff). Hervé schrijtt in zijn blad «La Victoire« De inneming van Konstanza is een oorvijg voor de geheele Entente. Haar struisvogel-politiek brengt niet meer van de wijs. De Russen moeten minstens 500.000 man versterking zenden, zelfs ten kosten van hun offensief in de richting van Lemberg en Kowel. Het feit, dat de Duitschers ontzaglijke hoeveelheden koren in Roemenië in beslag nemen, zal het einde van den oorlóg weer een jaar ver schuiven, als het den Duitschers goeddunkt. Daarom moet Roemenië tot iederen prijs worden geholpen, anders zijn de gevolgen van de overwinning van Von Mackensen niet te overzien. Het oudste schip ter wereld vergaan. In de laatste stormen, die in de Oostzee hebben gewoed, is het oudste schip uit Noord Europa en waarschijnlijk het oudste schip ter wereld, de Zweedsche schoener «Götha Cejon«, vergaan. De «Götha Cejona was in 1716 gebouwd en dus 200 jaar oud. Het schip was met een lading, steen kool op weg van Stockholm naar Finland, heeft echter zijn haven van bestemming niet bereikt en moet met man en muis zijn ondergegaan. De man van de Beechampillen gestorven. Te Hampstead in Engeland is overleden op 63-jarigen leeftijd sir Joseph Beecham, een man die meer dan iemand anders be wezen heeft, wat voor macht er van de reclame uitgaat. Door reclame toch, door de origineele manier van adverteeren, zijn de Beechampillen door de heele wereld bekend geworden. De pillen brachten Bee cham, die van zijn vader een klein apo theekje, het geheim der pillen erfde, een fortuin van millioenen op, en maakten van het apotheekje een fabriek, zoo groot als er maar weinigen in Engeland zijn. Naar Beecham in 1913 verklaarde, le verde hij per dag 1 millioen pillen af of meer dan 50 ton per jaar. Zijn-inkom sten bedroegen ongeveer 36.000 pond per jaar, terwijl hij ongeveer 100.000 pond, dus 1 millioen 200 duizend gulden per jaar aan advertenties ten koste legde. Veel van sir Joseph's geld werd uitgegeven voor liefdadige doeleinden, terwijl hij niet min der geld spendeerde aan muziek. Hij was geinteresseerd bij opera-ondernemingen in Amerika en Lancashire en kocht in 1914 van den hertog van Bedford de Londen- sche Covent Garden Estabe waarop het Market, Drury Lane theatre en het Royal Opera House gebouwd zijn voor niet min der dan 21/* milllioen pond. In 1911 werd sir Joseph geridderd, in 1914 werd hij tot baronet verheven. Hij had 2 zoons en 5 dochters. Zijn titel erft sir Thomas Beecham, een bekend componist, dirigent en impres- sario, geboren in 1879. Aan een journalist, die hem interview de, verklaarde sir Joseph eens Wanboffer bestaat niet in de wereld. Hy of zij, die altyd ongelukkig is, is dat meestal, omdat hij of zy hun slag niet slaan als de gele genheid er is. Geluk is niets anders dan zoo goed mogelijk gebruik maken van de geboden gelegenheid. o Ontploffing in een munitiefabriek. By een ontploffing in een munitefabriek in Kent zyn twee menschen gedood en hebben tien ejnstige brandwonden gekre gen. Aan het gebouw is eenige schade aangericht. De «Kolnische Zeitung« verneemt uit Christiania, d.d. 25 Oct., dat de Noorsche oorlogsverzekering sedert Zondag een ver lies heeft gehad van 11,500,000 kronen. Het bovenstaande is nu meer waar dan ooit. Tegenwoordig wordt door overspan ning, buitensporigheden, eerzucht, dagelyk- sche zorgen, ons organisme ondermynd en zijn wij te vroeg versleten, zoodat onze oude dag heel dikwijls een treurige periode van ziekten en lijden wordtwaar zijn de krasse oudjes van weleer 1 Om zijn krachten tot op vergevorderden leeftijd te bewaren, moet men er telkens weeraan de bronnen te ververschen deze bronnen zijn het bloed en het zenuwstel sel. Gij zult steeds een zuiver, rijk en krachtig bloed hebben, Uwe zenuwen zullen sterk zijn en weerstand kunnen bieden en Uw organisme zal in goeden staat blijven verkeeren als gij U er aan gewent, U van tijd tot tijd met de Pink Pillen te behan delen. Op alle tijdstippen des levens wor den het bloed en de zenuwen op eene harde proef gesteld de groei, de overgang, de verwisseling der jaargetijden en de talrijke ongemakken, die ons geregeld hinderen zijn even zoovele oorzaken dat het bloed ver armt en het zenuwstelsel verzwakt. Neem dan in al deze omstandigheden uw toe vlucht tot de Pink Pillen, die aan het bloed zijn kracht teruggeven, de zenuwen ver sterken, het organisme op krachtdadige wijze opwekken. De Pink Pillen worden in het bijzonder aanbevolen aan degenen, die overwerkt, terneergedrukt, zenuwachtig of zwak zijn. Eene behandeling met de Pink Pillen is de steeds krachtdadige geneeswijze tegen bloed armoede, bleekzucht, neurasthenie, zenuw ziekten, maagpijnen, rheumatiek, algemeene zwakte. De Pink Pillen zyn verkrijgbaar a f 1.75 per doos, en f9 per zes doozen, bij het Hoofddepót der Pink Pillen, Dacostakade 15, Amsterdam; voor Heusden en Omstreken bij G. Malingré, Drogist te Heusdende firma P. J. van Gils, Apotheek te Waalwijk en verder bij verschillende apothekers en goede drogisten. BINNENLAND. Een Nederlander uitgewezen. Met de mailboot «Prins Hendriks: kwam te Vlissingen aan een Nederlander, familie var* bekende Dordtenaren, die reeds 36 ja ren in Engeland heeft vertoefd en te Lon den zaken dreef en daar ook eigenaar van huizen is. Deze heer was een week of zes geleden per trein van Londen naar Liver pool gereisd. Toen hij zich daar bij de politie aanmelde, werd hij gearresteerd, omdat hij geen verlofbewijs bij zich had voor die reis. Ongeveer zes weken werd hij gevangen gehouden en er werd hem geen gelegenheid gegeven zich met het Nederlandsche consulaat of met Engelsche bekenden in verbinding te stellen. Ook heeft hij zijn vrouw en kinderen niet meer mogen zien en is hij thans uitgezet. Zijn bagage, die aan het station Liverpool stond, heeft hij niet mogen afhalen, en hij heeft die ook nu nog niet terug. Geld van de bank halen werd hem evenmin toegestaan. Reeds 29 maal is hy met de vereischte papieren gedurende den oorlog naar Parijs geweest, en dat hij nu zoo plotseling ge arresteerd werd, nam hij den Engelschen hoogst kwalijk. Hij was dan ook niet van plan, in de behandeling te berusten en zou zich tot de bevoegde autoriteiten hier te lande wenden om recht te verkrijgen. De «Fortuna«r. De Londensche correspondent van de »Tel.« seint, dat het vast staat, dat de »Fortuna« en de omgekomen Nederlanders de slachtoffers van een Duitsche mijn zijn geweest. In de boot, waarin de tien op varenden zich redden, heeft men n.l. stukjes metaal, afkomstig van een Duitsche mijn, gevonden. Tegen het mijnengevaar. De «Batavier IV« vertrekt binnenkort naar Vlissingen, alwaar a.s. Zaterdag proe ven met het vaartuig zullen worden ge nomen met een installatie ter bescherming tegen mijnengevaar. De schout-bij-nacht Goedhart heeft een machinerie uitgevonden, die de schepen tegen mijnen kunnen beschermen. Dit toe stel kan aan het voorschip van elk vaartuig worden aangebracht. De firma Müller «Sc Co. te Rotterdam heeft zich bereid verklaard de installatie aan de Batavierbooten te laten aanbrengen, indien de proefnemingen naar wensch zul len slagen. Keuring jaarklasse 1908 landstorm. De keuring van de jaarklasse 1908 van den landstorm zal plaats hebben in Decem ber en eindigen op den 22sten dier maand. Waanzinnig geworden. Een matroos van den IJmuider zeillog- ger Wilhelmina" is op zee eensklaps waan zinnig geworden. De schipper zag zich genoodzaakt de visschery te staken en naar IJmuiden terug te keeren. o Over de grens gekomen. Twee Hollandsche onderofficieren hiel den Zateravond op den straatweg Nunspeet Harderwijk twee vreemd uitziende personen aan, die bleken ontvluchte Russische krijgs gevangen te zijn. Reeds eenige malen wa ren ze dien avond voor de Grootpoort ge weest ze durfden de stad echter niet bin nen, omdat ze er niet zeker van waren, dat ze Hollandschen grond onder de voe ten hadden. Ze werden naar het politie-bureau over gebracht, waar hun met medewerking van de echtgenoote van een te Harderwijk ge- vestigden Belgischen geneesheer Rus sische van afkomst een verhoor werd afgenomen. Ze deelden mede, dertig dagen geleden uit een krijgsgevangenkamp te Hannover te zijn ontsnapt. Met behulp van een door hen zelf vervaardigd kaartje liepen ze des nachts in de richting van de Hol landsche grens en overdag hielden ze zich schuil. Na twintig nachten loopen be reikten ze de Eems, die ze bij Delfzijl zwemmende overstaken, onwetend, dat ze daarmede Holland hadden bereikt. Langs de kust hebben ze hun vlucht voortgezet totdat ze zich Zaterdagavond even het land in waagden, waar ze werden ontdekt. Ge durende hun reis hebben ze geleefd van aardappelen en appels, die ze hier en daar konden machtig worden. o Nederlansch schip aangehouden. Volgens een draadloos telegram van het Wolff bureau, te New-York ontvangen, is 't Nederlandsche stoomschip Arakenvan een Nederlandsche haven op Borneo naar Manilla op weg, den 30en Augustus door een Engelsch oorlogsschip midden op zee aangehouden, dat de geheele post in be slag nam. Naar verluidt, zal een onder zoek worden ingesteld, waarom aldus werd gehandeld met een neutraal schip ver van de oorlogszóne. Mogelijk is hier bedoeld de Arakan die 20 Augustus Soerabaja aandeed en 2 September te Manilla aankwam. -—o Levend verbrand. Te Oude Pekela is zekere vrouw O. levend verbrand. Het stroo, waarop zij lag, had vlam gevat en de door sterken drank bedwelmde ongelukkige is omgeko men zonder in staat te zijn geweest zich te redden. En te Glanerbrug is de alleenwonende 81-jarige weduwe Ten Thije, tengevolge van het in brand geraken harer stoof, dermate met brandwonden overdekt ge vonden, dat ze Weldra aan de gevolgen overleed. —o Staatsraad Loeff. Naar de »Tel.« verneemt, zal tot lid van den Raad yan State (vacature De Nerée van Babberich), worden benoemd de heer Mr. J. A. Loeff, oud-minister van Justitie, lid van de Tweede Kamer voor Waalwijk Brandstoffenvoorziening. Naar wij vernemen heeft het Tweede- Kamerlid prof. mr. Heeres de volgende vragen tot den minister van Landbouw gericht 1. Zijn van den minister maatregelen op grond der Distributie wet 1916 te ver wachten ter zake van de voorziening met brandstoffen buiten die, welke Z.Exc. reeds heeft genomen ten aanzien van turf? 2. Zoo ja, kan de minister thans reeds mededeelen, welke die maatregelen zullen zijn 3. Indien de minister vraag 1 ontken nend beantwoordt, welke zijn daarvoor zijne beweegredenen 4. Is de minister in dit geval bereid, het daarheen te leiden, dat die gemeen ten, welke voor de voorziening met brand stoffen uit eigen beweging maatregelen treffen, van Rijkswege in de kosten daar voor kunnen worden tegemoet gekomen, b.v. op den voet van artikel 3 der Distri- butiewet 1916? Ongeluk bij een brandweeroefening. Utrecht, 27 Oct. Hedenmorgen om streeks half twaalf hadden achter het Wil- helminapark op de Waldeck Pyrmontkade oefeningen plaats der Utrechtsche Brand weer ter gelegenheid van de verjaring der Ned. Brandweervereeniging. Toen de oe fening ongeveer een kwartier aan den gang was, brak de Biberacherladder, terwyl zich op den ladder 4 personen bevonden, De ladder was 24 M. hoog. Het kopstuk brak zoodat de spuitgast Jansen uit Utrecht met het hoofd op den grond neerkwam en onmiddellijk dood was. De andere spuitgast van Sloten, die zich eveneens op de ladder bevond, brak den linkerarm terwijl de brandweermeester Si mons inwendig gekneusd werd. Het lijk van Jansen werd naar het politiebureau overgebracht, de beide gewonden naar het Emma-ziekenhuis. Dat de vervaardigers van Foster's Rug pijn Nieren Pillen zooveel doen om een Betere Gezondheid Methode te verspreiden wekt de bewondering. Zij toonen aan, dat niemand volle ge zondheid kan genieten, zelfs niet met be hulp van Foster's Pillen, tenzij hij zei medehelpt. En zelfs iemand met drukke bezigheden heeft tijd om de korte gezond heidsregels, die zij week aan week in dit blad geven, te lezen en te beoefenen. Ofschoon zulke openhartigheid nieuw is lijdt het geen twijfel of een der redenen van de populariteit van Foster's Pillen is te vinden in de omstandigheid, dat de ver vaardigers laten zien HOE GEZOND TE WORDEN, en wat even belangrijk is HOE GEZOND TE BLIJVEN, zonder ge neesmiddel. Foster's Rugpijn Nieren Pillen werken hoegenaamd niet op de maag of ingewan den. Zij dienen uitsluitend voor de nier en urine-organen. Dit geneesmiddel is van de hoogste waarde bij waterzucht, niergruis, rheumatiek, steen en alle ziekten uit nier en blaaskwalen ontspruitend. De handteekening van James Foster op de verpakking waarborgt de echtheid. Fos- ster's Rugpijn Nieren Pillen zijn verkrijgb. bij alle goede drogisten fl.75 p. doos of f 10-p. zes doozen. CORRESPONDENTIE. Eene groote onattentie is oorzaak dat de datum op de voorzijde is gesteld op Woensdag 28 Octo ber. moet zijn Zaterdag, zooals van zelf spreekthetgeen eerst be merkt is nadat de voorzijde was afgedrukt. De Administratie. BEKENDMAKING. De Burgemeester van Heusden brengt ter kennis der ingezetenen, dat de brood kaarten, loopende over de maand October jl, op den 1 November d. a. v. des voor middags van 912 uur ter Secretarie zul len moeten worden ingeleverd. Zij, die in gebreke mochten blijven de broodkaart op,dien tijd in te leveren, zul len voor het eerstvolgend tijdvak niet in de gelegenheid worden gesteld, om goed koop tarwebrood te betrekken. Heusden, October 1916. De Burgemeester voornoemd, (get.) HONCOOP. PLAATSELIJK NIEUWS. HEUSDEN. Eene groote liefhebberij voor visschen in de Bergsche Maas kan men dagelijks opmerken. Tal van hengelaars werpen vol moed haak en dobber uit. Toch schijnt het niet ieders vak te zijn om een prooi te bemachtigen. Sommigen verstaan echter bovenmate de kunst. Zoo ving o. a. de visscher Van Ooijen aan zyn vischhaak een snoek van 14H pond. Een reus onder de snoeken. WERKENDAM. Vrijdagavond hield het Departement «Werkendame der Maat schappij tot Nut van 't Algemeen eene ledenvergaderidg in het Sociteitslokaal van Mej. de Wed. A. Wink. De agenda luidde 1. Opening en Notulen; 2. Jaarver slag 1915/1916; 3. Verslag van de com missie tot nazien der boeken en beschei den der spaarbank (boekjaar 1914/1915); 4. Verslag van de commissie tot nazien der rekening van het Departement over 1915/1916; 5. Begrooting 1916/1917 6. Voorstel van het Bestuur om de functies van Secretaris en Penningmeester te ver eenigen en daaraan een salaris van f 25. per jaar te verbinden7. Benoeming van een Secretaris-Penningmeester, wanneer punt 6 wordt goedgekeurd8. Rondvraag en sluittng. By de Chr. Geref. gem. alhier is voor de tweede maal beroepen, J. van Vliet, leerend ouderling te Boskoop. AMMERZODEN. Door de politie te Amsterdam is op verzoek van den Burge meester aldaar gearresteerd zekere A. C., vroeger te Ammerzoden als smid werk zaam. Deze persoon werd verdacht in den nacht van 11 op 12 dezer in het post-1 telegraafkantoor te hebben ingebroken. Hij is daarom onder politiegeleide naar hier overgebracht. Bij verhoor bekende hij deze inbraak te hebben gepleegd en is hij, na dat proces verbaal was opgemaakt ter be schikking gesteld van den officier van Justitie. AALBURG. Ds. Ewoldt alhier, heeft voor het beroep naar de Ned. Herv. Kerk te St. Annaland bedankt. AALST. Aan het herhalingsonderwijs voor meisjes, cursus 1915/16 nemen 8 leerlingen deel. BENEDEN-LANGSTRAAT. Het fruit was dit jaar schaarsch en als gevolg daarvan worden hooge prijzen betaald. Voor kleiperen, die andere jarén f 2 f 3 per mud kosten, wordt nu tot f 10 per H.L. betaald Ook van deze peren is de oogst gering. EETHEN. De toezegging van beroep naar de gemeente Eethen en Drongelen is door Ds. F. van Asch N. H. predikant te Oud-Vossemeer aangenomen. 's GRAVEMOER. Woensdag zyn alhier gehouden vergaderingen van stem gerechtigde ingelanden der nieuwe water schappen «Beoosten de 's Gravemoersche Vaart« en «De Lage Weg met de veldenc ter verkiezing van de dagelijksche besturen. In eerstgenoemd waterschap werd benoemd tot voorzitter de heer J. P. G. van der Meer te Raamsdonk en als leden de heeren D. Smits, W. Kielen en W. Versteeg J.z.. allen te 's Gravemoer en A. Romme te Oosterhout. In laatst genoemd waterschap werd tot voorzitter de heer D. Smits te 's Gravemoer en tot leden de heeren M. J. Langerwerf te Waspik en J. Versteeg Fz. te 's Gravemoer gekozen. In beide waterschappen werd benoemd als secretaris-penningmeester de heer A. van Eersel J. Mz. te Gravemoer. Met Ingang van 1 Fehruari a.s. is onze vroegere dorpsgenoot» mej. J. Kielen benoemd tot wijk-verpleegster te Capelle- Biezelinge. GENDEREN. De Chr. J. V. op Geref. Grondslag »Maranatha« alhier heeft zich belast met de inrichting van een tijde lijk Christ. Militair Tehuis in een der lo kalen van de school met den Bijbel. HERPT. Nu het verbod van het uit voeren van konijnen is opgeheven, worden deze dieren thans opgekocht voor export. Men betaalt 18 cent per pond. Voor de conservenfabriek te Heus den wordt opgekocht witte kool voor in maak tegen 4 cent per K.G. en knolsel- derie tegen 7 cent per K.G. De nieuwe Distributiewet brengt voor het gemeentebeheer vele werkzaam heden mee, wat betreft administratie, con- tróle en verdere werkzaamheden. Plan nen worden beraamd om deze werkzaam heden te brengen onder een afzonderlijken tak van beheer met afzonderlijke inkom sten en uitgavenadministratie. Commissionairs koopen de uien op tegen 12 cent per K.G. NEDERHEMERT. Bij een Dinsdag op het landgoed van Baron van Wassenaar gehouden drijfjacht werden met een acht tal jagers 19 hazen geschoten. Wel een bewijs dat ook dit jaar het wild niet zoo overtollig is als andere jaren. Dinsdagnammiddug sloeg een paard van den landbouwer v. d. Kolk alhier, hetwelk voor een pulpwagen was gespannen, op hol doordat het van een passeerende hondenkar schrikte. In rennende vaart holde het dier de Maasbandijk over. By het veerhuis van Smits werd het door twee personen staande gehouden en bleek dat geen persoonlijke ongevallen waren voorgevallen. RAAMSDONK. De Provinciale Cen trale begint al aardig te vorderen. De werklieden der Hengelosche Heemaf zijn druk bezig met het plaatsen der palen en twee zware vrachtauto's brengen voortdu rend het materieel aan. Binnen een paar weken is de hoofdleiding Geertruidenberg 's-Bosch geheel gereed SPRANG. Bij de gehouden stemming voor een lid van het kiescollege, vacature C. Timmermans is M. Zwart met alge meene stemmen gekozen. Berichtten wij reeds dat 1 Nov. e.k. voor de Ned. Herv. Jongelingsvereen. op G. G. alhier in openbare vergadering zou optreden Ds. Bieshaar van Zetten, Nader cunnen we berichten dat ZynEerw. in het !*Ied. Herv. kerkgebouw zal optreden des avonds 7 uur. Belangstellenden hebben vryen toegang. Onze dorpsgenoot vaandrig A. Vos Jzn. is deze week tot officier by het 3e reg. Inf. beëedigd. en meer lichaamsoefening.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1916 | | pagina 2