Het begin Vfln d0fl ïlOflj^Cr geaillieerden in geenen deele de bedoeling HOESTPILLEN ar AAMBEIEN. tein ging hij voort zou u goed beginsel en het recht voor alle volken, klein vinden, dat ik u even op de wang kus, en groot, op volle zekerheid van vrije eco- en wilt u hun dan vertellen dat die kus nomische ontwikkeling voor hen bestemd was herstel van de gebieden, die aan de ge- Ik nam hem in mijne armen en legde allieerden zijn ontrukt hem weer neer dood, tegen den wand bevrijding van de volken, die onderwor- van de loopgraaf. Zulke dingen doen ie- pen zijn aan de moorddadige tyrannie van mand het hart ineen krimpen, ik kan er de Turken verbanning van het Turksche keizerrijk uit Europa. Het antwoord zegt ten slotte, dat bij de bestaat om te trachten naar politieke uit roeiing der Duitsche volken. Een eerste uitwerking van de Pink Pil len is aan de zieken hunne eetlust weer te geven. Om twee redenen is dit eeu resultaat van groot belang. In de eerste plaats voedt een zieke die zijn eetlust weer vindt zich beter, en zoo gaat de herstellen de werking van het middel samen met de natuurlijke versterkende elementen van het voedsel. In de tweede plaats heeft de terugkomst der eetlust een zeer gunstige werking op den geestestoestand van den zieke. Hij gevoelt zich krachtiger door meer eetlust te hebben hij gevoelt zich herleven omdat hij honger heefthij be grijpt dat dit de eerste stap is tot den te rugkeer naar de gezondheid. Mej Hélène Elie, die te Clairvaux (Frank rijk) woont, schrijft ons het volgende «Zoodra ik met de behandeling der Pink Pillen begonnen ben, heb ik spoedig be merkt dat ik veel beter werd. Terwijl ik sedert langen tijd heel weinig at en zonder de minste eetlust, verheug ik mij nu hon ger te hebben. Bovendien heb ik aan mijn eetlust kunnen voldoen, want de be I jjet wegvoeren der Belgen naar Duitsh handeling met de Pink Pillen heeft zeker jan(j den toestand van mijn ^maag verbeteren. Naar aanletding van een schrijven van Mijn spijsvertering vyas gemakkelijk te (je Nederlandsche aan de Duitsche regee worden en ik kon zoijjder onderscheid zoo rjng 0Ver het wegvoeren van Belgen naar wel zwaar als licht voedsel eten. De be- Duitschland is een schrijven van laatstge- handeling met [de Pink Pillen heeft mij I noemde Regeering ontvangen, waarin de mijne krachten weergegeven en mijne schele redenen worden weergegeven, waarop zi hoofdpijnen en duizelingen doen verdwijnen meent werkeloozen naar Duitschland te Ik ben niet zenuwachtig meer en slaap mogen vervoeren rustig. Sedert ik die goede behandeling Evenwel is de Duitsche Regeering, re- gevolgd heb, ben ik niet meer benanwd kening houdende met de mogelijkheid van zooals vroeger, toen ik maar iets harder misverstand van de zijde der Nederlandsche had te loopen of een trap op te klimmen, autoriteiten of der naar Nederland gevluchte van Apotheker Boózn zijn een uitstekend huisge neesmiddel tegen Hoestenen Heeschheid. De pillen lossen spoedig de slijm pp en ver minderen binnen enkele da gen het hoestei/Verkrijgbaar in de meeste/Apotheken en Drogistwinkels k 60 ct. per flacon voldoende voor 8 dagen. Waar niét verkrijgbaar wordt een fla^fon franco toegezonden na ontvangst van 70 ct. door de^Firma A. M. BOOM, Arn- m BINNENLAND om dadelijk buiten adem te zijn.» Belgen, bereid om die Belgische vluchte Het feit dat de zieken, zoodra zij de |ingen weder van Duitschland naar België Pink Pillen gebruiken, de verloren*eetlust doen repatrieeren die, ten gevolge van terugvinden, bewijst dat die pillen de le- de bedoelde verzekering uit Nederland venskracht vermeerderen. Onder hun m- naar het rayon van Antwerpen waren vloed verkrijgen de luie organen een nieu- teruggekeerd. Aangezien de Duitsche Re we werkzaamheid en wordt de stofwisse- I geerir»g echter om bovengenoemde redenen ling beter. Doordat de arbeid van het njet kan gedoogen, dat werkloozeri in België ontwaakte organisme krachtiger wordt, ver- ten laste van de liefdadigheid komen, ver meerderen de behoeften er van, en hier- klaart zij deze tegemoetkoming afhankelijk door komt het dat de zieke na eenige te moeten maken van de formeele voor- dagen uitroeptalk heb honger». Die waarde dat de Nederlandsche regeering die- ontwaking van het organisme brengen de genen onder hen weder tot zich neme voor Pink Pillen altijd tot stand doordat zij de w,e in België geen werk mocht zijn- kracht hebben met iedere pil rood en r ijk Naar aanleiding van deze mededeeling bloed te geven. Het is de gunstigste be- jk aan de Duitsche regeering te ken- handeling die bloedarmen, verzwakten en overwerkten kunnen volgen. De Pink Pillen zi|n onovertroffen tegen |™rdt[ bloedarmoede, bleekzucht, algemeene zwak- nen gegeven dat laatstbedoelde voorstel door de Nederlandsche regeering aanvaard te, o Zijn hond levend begraven Door een ingezetene van Gorssel, D. J. per doos, en f9 per zes doozen, bij het Hekkeiman, is een klacht ingediend bij Hoofddepot der/Pink Pillen, Dacostakade 0fficjer Van Justitie te Zutphen tegen Maagpijnen, zerfuwuitputting. Pink Pillen zijn verkrijgbaar k f1.75 15, Amsterdarry; voor neusaen en umsi ken bij G. Malingrè, Drogist te Heusden de firma PJ. van Gils, Apotheek te Walwijk erf verder bij verschillende Apo- tlWfcers en goede Drogisten. BUITENLAND. Het antwoord van de entente aan Wilson. LONDEN, 11 Jan. Het antwoord der geaillieerden op Wilson's vredesnota geeft de meening te kennen, dat het op dit oogenblik onmogelyk is een vrede te krij een onbezoldigden rijksveldwachter wegens het levend begraven van zijn hond. Bemesting met visch. Er wordt te Goedereede op het oogen blik zooveel bliek aangebracht, dat ze zelfs dient ter bemesting. Ze wordt daar door de landbouwers aangekocht tegen iX k 2 cent per kilo. o Vliegtuigen. Dezer dagen heeft de Minister van Ma rine medegedeeld, dat hij voornemens is gen die de vergoeding, het herstel en de de hier te lande geïnterneerde Engelsche waarborgen verzekert, waarop de geailli-1 en Duitsche duikbooten aan te koopen. eerden recht hebben. De geallieerden verklaren, dat zij hun uiterste best zullen doen om de schade, door den oorlog aan de onzijdigen berok kend, zooveel mogelijk te beperken. Het antwoord bestrijdt in den hoffelijk- sten doch stelligsten vorm de gemaakte vergelijking tusschen de twee groepen van oorlogvoerenden, somt uitvoerig Duitsch- land's barbaarsche strijdmethoden op, die tegen alle beginselen van menschelijkheid en het aan kleine staten verschuldigde ontzag indruischen o. a. de moorden op Armenieërs, de Zeppelin-aanvallen, de duikbootoorlog tegen koopvaarders, de slechte behandeling van gevangenen, de deportaties en zegt dan zulk een opsomming enz. van misdaden zal stellig het protest, dat de geallieerden hier aanteekenen, verklaren. Ten aanzien van de vredesvoorwaarden zegt het antwoord zij omvatten herstel van België, Servië en Montenegro, met schadeloosstelling ontruiming van het bezette gebied in Frankrijk, Rusland en Roemenië, met ge paste vergoeding reorganisatie van Europa, op den grondslag van het nationaliteits in de gisteren-avond verschenen Memo rie van Antwoord op de ooilogebegrooting wordt ons nu door Minister Bosboom be richt, dat hy «verscheidene van de hier geïnterneerde vliegmachines van de betrok ken mogendheden heeft aangekocht. o Incident voor het Kantongerecht. Gistermiddag is voor het Kantongerecht te Amsterdam een civiele zaak behandeld van zekeren Kr. tegen de Gr. Partijen hadden verschil over een rijwiel. Kr. be weerde aan de Gr. een rijwiel in huur te hebben gegeven terwijl deze volhield van hem dat rijwiel ten geschenke te hebben ontvangen. De Kantonrechter Mr. F. Kranenburg, had in deze zaak een getui genverhoor gelast. Nadat de getuigen gehoord waren ver schenen partijen zelf voor den Kantonrech ter om hun zaak nog eens toe te lichten. Onder dit toelichten maakte Kr. zich zoo driftig dat hy op de Gr. toesprong, hem op den grond wierp, met een mes in den nek stak en hem eenige diepe sneden over wangen en neus toebracht. Het slachtoffer zou zeker nog erger ge- roffen zijn, ware niet de deurwaarder, de neer C. E. Milet de St. Aubin, toegesneld om hem te ontzetten. Hij overmeesterde den woesteling, waarna hij hem met be- ïulp van een rijksveldwachter overbracht naar het parket van den officier van justitie. Op last van den officier is Kr. geleid naar het politiebureau op het Leidscheplein, waar proces-verbaal tegen hem is opge maakt. Een goed gedresseerde politiehond 1 Op den eersten Januari 1.1 werd bij den gemeente-veldwachter P. Schoep te Ter- bregge (gemeente Hillegersberg) aangifte gedaan van diefstal van een paar zoo goed als nieuwe schoenen ten nadeele van W. Vente aldaar. De schoenen stonden aan de achterzijde van het huis en waren in een onbewaakt oogenblik verdwenen, waar schijnlijk door een nieuwjaarwenscher me de genomen. Aangezien iedere aanwijzing ontbrak, liet de veldwachter S. zijn goed gedres seerden politiehond op de plaats, waar de schoenen gestaan hadden, lucht nemen. Een oogenblikje snuffelde het dier en holde toen langs de Rotte tot hij circa 3/4 uur verder tegen 2 jongens van circa 13 jaren opsprong en daar bleef staan tot zijn baas bij hem was en werkelijk bleek bij fouil- leering, dat ieder van deze jongens een der gestolen schoenen onder de jas ge borgen had. Bovendien hadden deze jeug dige dieven uit een schuur nog een rijwiel lantaarn ontvreemd, die zij eveneens onder de jas verborgen hadden. Het is waarschijnlijk niet iedere huis vrouw bekend, dat men de onaangename lucht van sigaren en sigaretten en tabak gemakkelijk kan verdrijven door des nachts in de kamer, waar gerookt werd, een grooten schotel met versch water te zetten. Brandstichtingszwendel. In de Voorstraat te Delft werd einde December van het vorige jaar opgericht een zaak in mode-artikelen door een be woner van 's-Gravenhage. In die zaak ontstond brand toen zij nog niet geopenc was, hoogstens twee k drie dagen na de installatie. De zaak zat schijnbaar vo goederen, er waren althans een massa doozen enz. aanwezig. Bij het onderzoek heeft de bewoner het aan de Delftsche politie doen voorkomen also hij niet verzekerd was. Eenige dagen gele den echter kwam het de Haagsche recherhe ter oore, dat veertien dagen voor het uit breken van den brand het aan een drieta personen in Den Haag al bekend was dat die brand zou uitbreken. Een nader onder zoek werd ingesteld en dat heeft geleic tot de arrestatie van den eigenaar van de goederen, van een aanbrenger van brand verzekeringen bij verschillende Maatschap pijen, wonende te Leiden, en van een expert in zake het opnemen van brand schaden bij verschillende Maatschappijen eveneens te Leiden. Het vinden van pa pieren leidde nog tot de aanhouding van twee Hagenaars, op vermoeden van mede plichtigheid. Naar aanleiding weder van die arresta ties werd nog aangehouden een ander persoon, die een gefungeerde lijst van aan den winkelier geleverde goederen zou heb ben opgemaakt. In het geheel zijn dus in deze zaak zes personen gearresteerd. De man die den brand gehad heeft, die zeide niet geassureerd te zijn, bleek ten slotte voor f 15,000 verzekerd te zijn bi de Algemeene Brandwaarborg-Maatschappi te Rotterdam en heeft nu volledig bekend dat alles bedrog was, waarop op hunne beurt de twee Hagenaars, die op vermoe den van medeplichtigheid werden aange houden, bekend hebben den brand- te heb ben gesticht. o Verhooging van de reizigerstarieven op de spoorwegen. Het Kamerlid de heer Schaper had den 21 sten December eenige vragen ingezonden De minister van waterstaat heeft daar op geantwoord 1. De maatregel om alle reizigerstarie ven met 20 percent te verhoogen, is bij beschikking van 5 December 1916 goed gekeurd. Deze verhooging houdt geen verband met de samenwerking van de spoorwegmaatschappijen. 2. Door de beroepsreizigers een abon nementstarief te hunner beschikking heb ben, dat in vergelijking met de gewone reizigerstarieven zeer laag is, kan niet worden toegegeven, dat de ingevoerde verhooging byzonder zwaar op die reizigers zou drukken. Op grond daarvan bestaat er geen aanleiding om voor houders van abonnementskaarten een uitzondering te maken. 3. De verhooging vindt haar grond in den kolennood, die beperking van den trein dienst en in verband daarmede dezen maat regel tot verkleining van het getal reizi gers noodzakelijk maakte. Het ligt dan ook in de bedoeling om, zoodra het gevaar van kolennood zal afge wend en de dienstregeling der treinen dientengevolge weder meer normaal zal kunnen zijn, dezen noodmaatregel 'in te trekken. Gruwelijke moord. Op een zeer afgelegen hoefje op het ge hucht Heikant onder het dorp Nispen (in Noord-Brabant) nabij de bekende Passant Stee, wonen een paar arme oudjes Johan nes v. d. Mast, 71 jaren en zijn vrouw Gertrudis Braat, weduwe van C. v. Eekelen, oud 82 jaren. De vrouw van v. d. Mast had uit haar eerste huwelijk een kleinzoon, zekeren Piet v. Eekelen, geboren te Roozendaal, thans wonende te Oud-Gastel, een jongen, stug en groot opgegroeid, slechts 16 jarenoud, maar met een zeer beruchte/eputatie, wiens eenig bestaan is, smokkelen en stelen. Maandagmorgen 5 uur, toen v. d. Mast in het met de woning één geheel vormen de schuurtje zijn kalf wilde voederen, bleek hem, dat zijn niet bij hem inwonende be huwd-kleinzoon, daar op het stroo lag te slapen. Hij ging dit zijn vrouw mee deelen, om daarop weer naar de schuur te gaan. Enkele minuten later kwam Piet v. Ee kelen binnen, met een groot mes in zijn hand, en woedend op de arme vrouw toe springend, riep de ellendeling Grootmoe der. Mast komt/niet meer terug hij is er aan. Wat 1 riep de verschrikte vrouw, je hebt hem toch niet vermoord, Piet Ja, schreeuwde hij, en als je niet oogenblikkelijk al je geld geeft, dan maak ik jou ook kapot. Hevig ontsteld, half dood van angst, scharrelde de oude vrouw een oud linnen zakje op, waarin hun heele schat geborgen was30 gulden, en overhandigde dit. Doctoren konden bij den ouden v. d. Mast niet anders dan een gewelddadigen dood constateeren. De 16-jarige moordenaar werd 's mid dags in een café gearresteerd. Hij beken de. Op het politie-bureauw gefouilleerd kwam daarbij o.m. te voorschijn een fijne heeren portemonnaie die achteraf bleek toe te behooren aan den heer Roebroeck te Rozendaal, die voor een week op de Wouwsche baan des avonds overvallen were en waarvan men den dader nog steeds tevergeefs zocht. Grondwet Hij, die bevrijd blijft van aambeien, mag inderdaad van geluk spreken, Want de mar telingen van jeukende, bloedende, droge o uitwendige aambeien berooven den lijder van alle rust en genot. Weinig menschen ontsnappen aan deze kwaal na den middel baren leeftijd. Oorzaken van vatbaarheid ervoor zijn erfelijkheid, leverkwalen, gebruik van sterke purgeermiddelen, verstopping, te veel eten of drinken, zittende leefwijze, en te weinig lichaamsoefening. Vrouwen lijden er dik wijls aan bij dwangerschap, ofschoon de vatbaarheid dan reeds te voren bestond. Bij alle vormen van aambeien zijn re gelmatige stoelgang, licht verteerbaar voed sel en zorgvuldige reiniging van groot be lang. Ofschoon in ver gevorderde gevallen operaties door sommige autoriteiten worden voorgestaan, werd opmerkelijk succes ver kregen door het gebruik van Foster's Zalf, een spoedig verzachtende, heelende en anti septische zalf, in het bizonder geschikt voor aambeien. De eerste aanwending van Foster's Zalf doet deiprikkeling verminderen en het voort gezet gebruik doet de ontsteking en het bloeden ophouden, en maakt in de meer derheid /der gevallen een einde aan de kwaal. Foster's Zalf (let op deft juisten naamj is ve/krijgb. bij alle goede drogisten f 1.75 p. 0008. PLAATSELIJK NIEUWS. Heusden. Door Notabelen der Ned. Herv. Kerk is herbenoemd als Kerkvoogd de Heer L. J. Veerman. Werkendam. Van de landstormjaar- klasse 1917 zijn 2 personen goed- en één afgekeurd. Voor de Chr. Geref. Gemeente alhier hoopt a.s. Maandag des nam. 7 uur op te treden veldprediker Ds. Jansen. Donderdagavond 11 Januari 1917 vergaderde de Raad dezer Gemeente. Na opening der vergadering werd een voorstel van B. en W. aangenomen om het land van de Erven Roest, gelegen ten Oosten van de gasfabriek aan te koopen voor f 7000.een stuk/dijk van Mej. de Wed. P. Mensert voor f 200.en een doorpad over^het eigendom van den ïeer Reijers voor f 150. Verder werd besloten/"een leening aan te vragen van f 12.000. Nog stelde de Voorzitter een strook grond langs de gracht en de Molensteeg aan hem persoonlijk* en eigendom toebe- hoorende geheel kosteloos ter beschikking aan de gemeente ten einde dit als open bare straat in gebruik te doen nemen. Hierna werd de vergadering gesloten. Donderdagavond hield de Werk- liedenvereeniging «Eendracht® hare drie- maandelijksche vergadering bij Mej. de Wed. A. Wink. De agenda luidde 1. Opening. 2. Notulen. 3. Rekening en Verantwoording. 4. Verkiezing van drie bestuursleden. Voor het verslag zie ons volgend num mer. Andel. In het afgeloopen jaar werden op het hulptelegraafkantoor 1788 tele grammen behandeld en 1789 gesprekken, totaal 3577 tegenover 4535 in 1915. Naar we vernemen worden hier pogingen in het werk gesteld ter verkrij ging van regeeringsmelk. Aalburg. Den lsten Februari a.s. hoopt den heer D. C. van Wijnen alhier, den dag te herdenken dat hij 25 jaren geleden bij de posterijen werd aangesteld. Gedurende dat tijdperk heeft hij zijne functie in deze gemeente vervuld. Moge den ijverigen en behulpzamen beambte nog vele jaren in de gemeente Wijk en Aalburg werkzaam zijn. Aalst. Door de heer A. Maas alhier zijn een 15-tal ruinpaarden aangeko; met bestemming voor Duitschland eigenaars hebben hiervoor flinken prijzen. Een 20-tal arbeiders alhier zijn naar Wieringerwaard vertrokken om aldaar werkzaamheden te verrichten aan de dijken aldaar. 's Gravemoer. In den stal van C. S. alhier doet zich een geval van miltvuur voor. Het cadaver is onder politietoezicht ver brand. Eethen. Ds. E. van Asch te Oud- Vossemeer, beroepen pred. der Ned. Herv. Kerk te Eethen en Drongelen, hoopt Zon dag 28 Januari a.s. afscheid te nemen van zijn gemeente. Veen. Op zijn verzoek om ook regee- ringsvarkens te mogen slachten is aan C. v. Tilborg alhier gunstig beschikt. Het hooge water veroorzaakt hier ook veel ongerief. De communicatie met Gelderland wordt slechts met groote moeite met de veerpond onderhouden. Voor de arbeiders welke werkzaamheden hebben te verrichten in het^ veld, geeft dit ook nadeel. Wijk. Van de 4 landstormplichtigen der jaarklasse 1917 dezer gemeente, zijn er te 's-Bosch op de gehouden keuring d.d. 8 Januari j.l. 2 goedgekeurd. De op Zaterdag 6 Januari j.l. ge houden uitvoering bij den Heer W. Sluij- mers, is goedgeslaagd. De heeren v. Hemert en Wordragen wisten de lachlust van het aanwezige publiek op te wekken. Zaltbommel. 10 Jan.. Naar wij ver nemen werd bij de bankiersfirma Fred. Philips alhier op de 4°/0 staatsleening voor een totaal bedrag van f 963.200 ingeschre ven. Gedurende de maand December heeft er een gasbesparing van 38 percent plaats gehad. Op de Dinsdag gehouden weekmarkt werden de volgende prijzen besteed boter f 0.95 A f 1 per X K.G.eieren f3 A f3.10 per 26 stuks. Biggen f6 Af 11.50 per stuk. Aangevoerd 86 stuks. Door ziekte van een drietal leer krachten aan school II is thans tydelijk werkzaam gesteld mej. Jacobs uit Rossum. De bol, aanlegplaats voor stoom- booten, is weder droog, zoodat bij 't aan leggen der stoombooten weder van den legger gebruik gemaakt kan worden. Het water is in enkele dagen 32 c.M. gevallen en staat thans 6 M. -f N. A .P. De Tuilsche veerdam staat nog blank, het verkeer met de Tielerwaard heeft nog plaats met stoomveerboot en halve pont. Naar wij vernemen bedroeg de gasbesparing in December 38 percent. Marktberichten. Land van Altana, 11 jan. Men besteedt thans voor: Vroege fAfBlauwe f 3,50 k f 4.Zeeuwen f 4,00 k f 5,00 alles per H.L. ff meest voorkomende kwaal van onzen tijd

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1917 | | pagina 2