NIEUWSBLAD voor het Land van lensden en Altena. de Langstraat en de fiommelerwaard. No. 3636. Zaterdag 13 Januari. Fantasie- Trouw- ringen Zegel- J. J. MEIJER, geShS matrassen Vraagl album Ier image, iel e.a. 360 afbeeldingen. Ziekenstoelen, Closetemmers. I, C. MORTIER l ZONEN, ARNOLD HOY ER, No. 1. Hercules Baleinencorset, No. 2. Roestvrije Baleinencorsets. No. 3. Extra lange Directoire. No. 4. Extra aanbieding. No. 5. Heupcorsets voor slanke figuren. Fl r. II VELUM i HIE! 2)e Gorincfiemsche Bank, Rijwielen - Banden en Onderdeelen. - Bondsrüvielbersteller - ADVERTEEREN IS VERK00PENÜ Molenstraat - GORINCHEM Alle benoodigdheden voor GROENE KRUISAFDEELINGEN. Prima Ratiné Colberts, Motorjekkers Groote oirjzet, kleine winst, Oroote Emailleer- en Reparatie-Inrichting. Op het gebied van alle eischen der hygiène. Speciaal Corsettenmagazijn Minderbroederstraat 6, 's-Bosch. en gegarandeerd waterdichte CAPES hebben wij in eene ruime sorteering voor handen. KOOPT en VERKOOPT: Gazelle, Hima, Burgers, Germaan en N ederlandsche Kroon Rijwielen. GENEESMIDDELEN 5 pCt. korting contant. Graveeren gratis. uit de bekende fabriek van AUPING voldoen aan Hoogstraat Gorinchem. Molenstraat, GORINCHEM. BEHOORENDE BIJ HET BUITENLAND. Een nieuwe kapitein "van Köpenick. Tegen vier uur in den namiddag ver scheen j op Men dag vóór Kerstmisfin de kazerne van een^afdeeling telegrafisten te Treptow bij Berlijn een officier en gelaste een soldaat dadelijk^.een paard voor te brengen. De soldaat volgde het bevel van den officier op, die onmiddelijk te paard steeg en trotsch wegreed. Toen de chefs van den soldaat van het voorgevallene hoor den, kregen ze onmiddellijk achterdocht. En hun achterdocht bleek alras gerecht vaardigd. De »luitenant« was spoorslags naar Baumschulenweg gereden en had daar het paard aan een kolenkoopman voor 1200 mark verkocht. Hij vertelde den koopman, dat hij binnen weinige dagen den dienst zou verlaten en daarom het paard niet meer noodig had. De kolenhandelaar, die niets kwaads in den koop zag, sloeg toe. Hij had het geld niet onmi idelijk bij de hand en verzocht daarom den pseudo-offi- cier het den volgenden dag te komen ha len. Mijnheer de luitenant verscheen op den afgesproken tijd, nam de 1200 mark in ontvangst en verdween toen zoo snel hy kon. Tot heden toe is geen spoor van den slimmen gauwdief, die zijn leermees ter Herman Voigt van Köpenick alle eer aandoet, ontdekt. Paarden voor Duitschland. Men schrijft uit Zevenaar Met den handel in voor Duitschland be stemde paarden gaat het een groot aantal exporteurs en handelaren niet naar den vleeze. Er zijn kooplieden, die honderden paarden hebben opgekocht en in ontvangst genomen en bij taxeeren door de daar voor aangewezen commissie blijkt dat er wat men in handelskringen noemt, gewel dige »stroppen« zijn uitgedeeld. De indee ling in klassen moet nogal verliezen met zich brengen. Wij hoorden van gevallen, waarbij één handelaar eenige duizenden guldens schade lijdt, omdat de meeste paarden in de minimum-klasse zouden zijn gerangschikt. De algemeene opinie In de betrokken kringen is, dat Duitschland zeer goedkoope paarden krygt, ten koste vaak van groote verliezen hier te lande. De animo voor den paardenhandel blijkt bij vele exporteurs te zijn geluwd. Hbl. De eenzame soldaat. Clarke, soldaat aan het Vlaamsche front was met zijn vriepden Jordan en Wilson in een wat somber gesprek. 't Is ellendig met de brievenpost, zei Wilson. Ik heb sinds veertien dagen geen bericht van huis. En ik, zei Clarke, al niet sinds ik van wal stak« en dat is nu al twee maanden geleden» Van wie verwacht jij brieven Van drie jonge meisjes. Ze be loofden alle drie te zullen schrijven. Heb je je adres van hieruit ge stuurd Natuurlijk, en om mezelf wat op te hemelen heb ik haar geschreven, dat ik stafofficier ben geworden. Misschien is dat de reden wel, dat haar brieven niet doorkomen, 'k Had eigenlijk de veldpost moeten waarschuwen. Als ik brieven van jonge dames krygen wil, merkte Jordan op, die bezig was een advertentie te lezen, dan leg ik 't anders aan. Dan doe ik zooals Smith die jonge chauffeur, deed. Hij plaatste een adver tentie in dit blad en zette er in hoe eenzaam hy zich voelde en dat hy zoo graag in correspondentie zou treden met een sympathiek meisje. Daar zyn ze op gesteld, beweerde hij. En had 't de gewenschte uitwer king Dat zou ik denken I Er was een extra trein noodig om alle brieven hier heen te brengen. Enkelen wilden hem trouwen I Wie trouwen Nu, de meisjes wilden Smith trou wen. Waarom deed hy dat niet! Hij was al getrouwd, Wilson. Arme kerel, mompelde deze. Alle tinnen orgelpijpen gerequireerd. Op 10 dezer is een verordening in Duitschland verschenen, waarbij alle tinnen pijpen aan orgels die welke van bui tenaf zichtbaar zijn opgeëscht worden. Ernstige onlusten Parijs, 10 Jan. (Havas). Het .Journal" bevat berichten uit Weenen, afkomstig uit Zwitserland, volgens welke zeer ernstige onlusten in verschillende steden van Oos tenrijk uitgebroken zijn, waar oproerige Tsechische regimenten zich verzetten te gen het ruwe optreden van Duitschers en Hongaren. Er|zouden ettelijke honderden dooden gevallen zijn. o Havas seint uit ParijsDe Duitsche verlieslijsten van leger en vloot, in Dec. openbaar gemaakt en bevattende de verlie zen in November geven de volgende cijfers gedood 21.958, gewond 55.807, vermist 16.263, te zamen 94.028. Sedert Dec. worden bij eiken naam het leger en het regiment niet meer vermeld. Deze verandering is aangebracht, omdat wij uit die vermelding konden afleiden, welke troepen aan een operatie hadden deelgeno men en hoeveel zulk een operatie aan ver liezen had gekost. Op die wijze zijn we ook te weten geko men, dat in den slag aan de Somme de Duit schers meer dan 700.000 man hebben verloren. De Centralen willen geen wapenstilstand. Uit Berlijn wordt gemeld In verband met de vredesnota's is in de onzijdige pers herhaaldelijk demogelijkheid van een wapenstilstand geopperd. De midden-Europeesch mogendheden moeten echter de mogelijkheid van een dergelijke overeenkomst beslist van de hand wijzen. Een wapenstilstand zou uitsluitend ten goede komen aan de Entente, die met de vrije zee achter zich oneindig veel beter voor haar herstel zou kunnen werken dan dé Centralen. o Een klacht van Z.Em. Kardinaal Mercier. Z.Em, Kardinaal Mercier zond aan een hooggeplaatst persoon, wiens naam niet gepubliceerd kan worden, een brief, waarin de volgende zinsnede voorkomtBelgië lijdt, zooals het nooit heeft geleden. Wij zijn hier allen opgesloten. Indien de neu tralen wisten, welke behai deling men ons doet ondergaan, zouden zij het bij woorde- lijke protesten niet laten, tenzij men aan de broederlijke liefde der menschheid zou moeten wanhopen. o Een avontuurlijke vlucht. Het Madrileensche blad »Liberak bevat een verhaal van een avontuurlijke vlucht van 20 Duitsche officieren die in Spanje geïnterneerd waren geweest. De offiicie- ren hadden een groot zeilschip gehuurd, waarmee zij op 18 October heimelijk uit Vigo voeren. Zij hadden de Hollandsche vlag geheschen en bereikten na een vaart van 4 weken de Engelsche kusten. Hun bedoeling was om Schotland heen te gaan en een Duitsche haven te bereiken. Ten gevolge van een storm zagen zij zich ech ter genoodzaakt de route door het Kanaal te kiezen maar werden door een Engel- schen torpedovernieler ontdekt en naar een Engelsche haven opgebracht. Op nog niet opgehelderde wijze schijnt het aan som migen dezer officieren gelukt te 4jn n°g~ maals te ontkomen. De Spaansche minis ter-president zou volgens het blad een bevestiging van dit verhaal hebben gegeven. ,6...— T Apotheker Boom. Aambeienzalf 50 ct. Asthmapoeder 90' ct. Asthmacigaretten 90 ct. Hoestpillen 60 ct. Hoofdpijnpastilles 30 en 80 ct. Laxeerpillen 25 en 50 ct. Maagpoeder 75 ct. ■ra RHI Verkrijgbaar in de meeste 1 I Apotheken en Drogistwinkels 9 W in gesloten verpakking. BINNENLAND. Diefstal van f2000. De Dordtsche politie heeft in verzekerde bewaring genomen een 17-jarige knaap aldaar, die ten nadeele van een brieven besteller een kistje met geldswaardigen in houd ten bedrage van ongeveer 2000 gul den had ontvreemd. Het kistje had hij onder Bolnes in de Oude Maas geworpen, doch het is opgevischt en in beslag geno men. Den inhoud had de jongen verstopt onder een heg aan een dijk tusschen Ba rendrecht en Bolnes. Ook dit bedrag heeft de recherche uit Dordt opgespoord. (D. Ct.) Men meldt uit Maastricht aan het »Vad.« Alhier is aan den z.g. Kruismolen, een stuk heide achter den Kruisdonk, het land goed van wijlen Minister Regout, het lijk gevonden van zekeren R., een man die zomers ploegbaas was aan een steenbak kerij en 's winters manden maakte. Het lijk was vreeselijk toegetakeldhals en pols half doorgesneden en nog 17 andere messteken. De justitie is den dader reeds op het spoor. Een oude veete schijnt de aanleiding te zijn geweest tot een twist die met den dood van den man eindigde, De vermoorde was de vader van een tal rijk gezin. o vindt U de grootste verscheidenheid bij Hinthamerstraat 34, hoek Gasselstraat, 's- Hertogenbosch. Franco huis naar alle plaatsen in Nederland, by opgave van taillewydte en toezen ding van postwissel. Niet naar genoegen kan geruild worden. Speciaal voor corpulentefiguren, tailles 70 100 cM. extra sterk voor Dames, met drukke bezigheden, tailles 52 tot 76 c.M. k fl.60. Voor corpulente Dames 82 tot 92 c.M., dubbele stof, donkergrys k f2.15 en extra solide zelfde corset 82 tot 92 c.M. k f 2.80. Extra lang, lange Elegante Modellen, gratis voorzien van Janetels 56 tot 74 c.M. f 2.80, f 3.25, f 3.90, in écru, crème en lichtblauwe kleuren. Modellen Weener Chic, lage Busten, lang over de heupen, in écru en crème kleuren, allen met prima dubbele roestvrije Baleinen, waschbaar, onmisbaar voor élegante kleeding, tailleswijdtens 58 k 74 k f4.50, f4.90, f5.75 f6.75, f7.50 en f8.50. Effen rose Batistecorset, dun en sterk Corset, zeer Elegante Coupe 56 tot 68 cM. f3.25. 58 k 74 c.M. f2.40, f3.75, met bijpassende Bustenhouders k jour. f 1.25, f 1.80, f2.40 f2.90 Niettegenstaande de voortdurende stijging der stoffen, zijn wij steeds de goedkoopste, daar wij ons devies blijven handhaven: Wissels, Effecten, Coupons en vreemde Banknoten. Opent Rekening Courant met Rentevergoeding. Verleent Handelscredieten. Sluit Pro- longatiën. Bezorgt alle Assurantiën. Zet gelden uit op Prolongatie. Neemt gelden k deposito. met drie dagen opvragen 2 pCt. veertien dagen opvragen, voor een maand vast i> drie maanden vast een jaar vast Verhuurt Safe-Loketten in hare brand- en inbraakvrye kluis op voor waarden, bij haar verkrijgbaar. De Directie F" BEEELINÖ Jft- Mb. A. DEN DEKKER. Ondergeteekende is ondanks de moeilijke omstandigheden in staat aan zeer billijke prijzen te leveren de bekende Alle I>ï ed.ei-land.Hebi Fabrikaat. Aanbevelend, DES ZONDAGS GESLOTEN. N.B. Verkrijgbaar broed eieren van prima witte Leghorn. BIJVOEGSEL VAN ■H

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1917 | | pagina 5