Springende i Hak- en Heinhout jaapjisbieteuzaad, HALT! MAAGPIJN. - MAAGKRAMP. J. D. SEPERS. KotoniaUwaren ei Comestibles. 00K IN OORLOGSTIJD Flinke Dienstbode Jongeman (timmerman), te VEEN, TE KOOP Bij inschrijving TE KOOPa hier blij ven Nationale Hardrijderij op Schaatsen Notaris J. M. G. PAAP, publiek verkoopen: 10 gave Iepenboomen. A. VOS-v. MERSBERGEN Ververstraat 25, 's-BOSeH Vu.c1*lterstraat 59. 's-BOSCH. diverse perceelen WEI- en BOUWLAND onder Sleeu- wijk en Woudrichem, als: Commissionnairs in Effecten. is het Rijwielmagazijn „CERES" te Drongeleii het best gesorteerde en geschikste adres voor Rijwiel- en Motor-berijders er thans een paar bekwame ambtenaren werkzaam zijp, doch indien de gemeente een nieuwen moest aanstellen, dan zou ze huis van den arbeider G. van der Ven Weldra stond het huis in lichte laaie. Van den inboedel, die niet verzekerd was, is voor f 500.— nog niet veel hebben, zegt zoo goed als niets gered. Mede zyn ver- de voorzitter verder, temeer daar er zoo'n gebrek aan ambtenaren ter secretarie is. De heer Verheijden merkt op, dat de ambtenaren met hun bezoldiging tevreden zijn en acht verhooging alzoo niet nood zakelijk. Het is hem bekend, dat ze in 's Gravemoer indertijd geld toegaven. Na eenige discussie wordt besloten de jaarwedden niet te verhoogen, doch aan elk der ambtenaren een gratificatie toe te kennen van f150. 5. Voorstel tot het aangaan van een tijdelijke geldleening groot 15000 1 In verband met de kosten van distributie van levensmiddelen hebben B. en W. dit voor stel moeten doen. Met algemeene stem men wordt overeenkomstig bet voorstel van B. en W. besloten. 6. Aankoop grond voor transformatie- siation. Wordt besloten ten dienste hier aan te, koopen een stukje grond toe van behoorende aan J. van Pelt. 7. Af- en overschrijving posten gem.- begrooting. Overeenkomstig het voorstel van B en W. wordt besloten. Niets meer aan de orde zijnde en nie- brand twee geiten, een varken, eenige konijnen, twee fietsen, waarvan een toe behoorde aan een militair. Ook waschgoec van een paar soldaten, benevens ongeveer 1200 manden van een mandenmaker uit Ammerzoden, gingen mede verloren. De brandspuit, onlangs door de gemeente aangeschaft van de firma Van Bergen te Heiligerlee, was weldra ter plaatse en werkte uitstekend en gaf in een minimum van tyd volop water, zelfs voor twee stralen - »Langs een omweg* mag het zeker heeten, dat twee bakkers, hunne afnemers aan gene zijde van de Maas, met kar en paard over Heusden moesten gaan bezoeken De passage was over de rivier gehee onmogelijk. 26 Januari Een ongenoode gast Bij den postbode W. van den Oord zijn in het achterhuis paarden gestald. Een dezer dieren geraakte van nacht los,stap te door den gang en trad de woonkamer binnen, waar men 's morgens den vier voeter bij de kachel zag staan. Bij het binnenkomen werd" een kastje, waarop pen. Geen der bewoners het binnenkomen bemerkt. had iets van mand het woord nog verlangende, sluit de eenige vaasjes enz. stonden, omver gewor- Voorzitter de vergadering. Dranen. In de op Vrijdag l.l. gehou den raadsvergadering is besloten het wei geld op de gemeente weide te verhoogen en wel op de volgende wijze het te stellen voor een beest met 2 breede tanden f31, dit was eerst f 15 f 20 voor een beest met 4 breede tan den nu f 40 was vroeger f 25 voor een droge koe f 50 was vroeger f 36 voor een veulen f 6 J was vroeger f 40. In dezelfde vergadering werd besloten de hoofdei ij ken omslag te brengen van 1 op 2 procent. Genderen. Ook in onze gemeente begint zich bij de stremming van de scheepvaart het gebrek aan brandstoffen te doen gevoelen. Ter bezuiniging is het noodig geworden, dat op de scholen des middags vacantie wordt gegeven. De Chr. Jongelings-Vereeniging op Gereformeerden Grondslag xMaranathae hoopt op den 14 Februari haar 47-jarig bestaan te herdenken. Op 15 Januari 1.1. waren de ge- zamelijke openbare scholen in deze gemeente bevolkt met 84 leerlingen. De bijzondere school telde op dien datum 67 leerlingen. Over het jaar 1916 is aan onze gemeente de buitengewone subsidie voor het onderwijs niet toegekend. Waar het Herpt. In 't laatst der vorige week werd hier een ooievaar waargenomen. Deze lentebode is echter sindsdien niet meer gezien. Of de aanhoudende vorst hem ver dreven heeft, we weten 't niet Nog steeds geen zeep. Aan het zeepgebrek heeft het bestuur onzer gemeente gemeente geen schuld. Alom in den lande vraagt men tevergeefs naar het onmisbare artikelzeep. Meeuwen. Vrijdag 26 Jan. had de laatste vergadering plaats van de Vereeni- ging tot Bevordiging van Paardenras in het Land van Heusden en Altena. Op deze vergadering werd de vereeniging ont bonden en de resteerende gelden ouder de aandeelhouders verdeeld. Hiermede behoort deze vereeniging weer tot de geschiedenis van de paardenfokkerij in deze streek. Niettegenstaande deze vereeniging met vele moeilijkheden gedurende haar bestaan te kampen kan het toch niet worden ont kend dat zij den stoot heeft gegeven tot eene grootere belangstelling op dit gebied Geleerd door de ondervinding is het ge volg geweestdateenenieuwe vereeniging en nu op Coöperatieve grondslag werd opge richt. Deze vereeniging steekt met meer dan voldoend aantal deelnemers van wa en allen belanghebbenden in de paarderi- hier geldt een bedrag van f 450.dat fokkerij. bovendien alle jaren geregeld werd toege staan, zoodat er by de uitgaven op is gerekend, wordt dit een last te meer voor de gemeentekas, die in deze tijden toch reeds zoo zwaar wordt gedrukt. Vergadering van den Raad der gemeente Genderen gehouden op 20 Jan. 1917. Tegenwoordig alle leden. Voorzitter is de Burgemeester. De notulen worden gelezen en vastgesteld. Ingekomen stukken 1. Een brief van Gedep. Staten hou dende goedkeuring van de verordening op het Levensmiddelenbedrijf. 2. Een brief van Gedep. Staten, waar uit blijkt, dat de Min. van Binnenl. Zaken geen termen heeft kunnen vinden om aan de gemeente eene buitengewone subsidie te verleenen in de kosten van het Lage Onderwijs. Aan de orde is 4Bezwaarschriften legen aanslagen in den Hoofdelijken Omslag. 2. Verzoekschrift van het Hoofd dei Openb. School te Genderen om ontslag uit zijne betrekking tegen 15 Maart a.s. Wordt met algemeene stemmen besloten dit eervol te verleenen. 3. Ingekomen is een verzoek om ver hooging eener jaarwedde van de Hoofden en het verder personeel der Openbare Scholen. De Voorzitter zegt, dat salaris- verhooging z. i. noodzakelijk is. Hij stelt namens B. en W. voor het verzoekschrift aan te houden tot de volgende vergadering, mede in verband met dat ingekomen schryven van Gedep. Staten waarbij de buitengewone subsidie niet is toegekend. Zij kocht reeds een driejarigen hengst genaamd Pilatus te Groningen, afstammen de van den bekende Willfried 't Merkwaardige van deze nieuwe bewe ging is wel dat naast deze vereeniging te gelyk eene associatie werd gesticht, die eveneens met de noodige voortvarendheid werkzaam te Berge-op-Zootn een 3 jarige voshengst kocht voor de kapitale som van f8350. afstammende van Wadan en Wittelslacher. Met de hier in 't land aanwezige goede hengsten kan dus de warm bloed fokker dit jaar met nieuwen moed beginnen. Met recht blijkt dat men in 't land van Heus den en Altena nog weinig neiging heeft om zich op de koudbloediokkerij toe te leggen. Trouwens dit ligt ook voor de hand. De vele goede bloedlijnen hier m verschillende stammen aanwezig en de vele zorgen en geld door 't voorgeslacht daaraan besteed zouden vergeefs wei k zijn geweest, wanneer hier van richting werd veranderd terwille van een schijnbaar oogenblikkelijk voordeel. Poaderoijen. De bevolking dezer ge meente hedroeg op 1 Jan. 1916 618 na. 561 vr. totaal 1179 inl916gev. 8 m. 16 vr. 24 in 1916geb 20 m. 18 vr. 38 Totaal 646 in 1916 vertr. in 4916 overl. m. 595 40 m. 13 10 m. 7 vr. vr. vr. totaal 1241 23 47 A.s. Zaterdag zal door de Christ. Werkl. Ver. »Patrim.« alhier het onderwerp I coöperatie nader besproken worden. Het doel dezer bijeenkomst is nogmaals tel trachten een coöp. verbruiksvereen. op te richten. Veen. Donderavond werd alhier in het café van de wed. Z. eene vergadering ge houden met het doel eene ijsclub op te richten en wel met succes. Een 25-tal personen lieten zich reeds als lid inschrij ven en een voorloopig bestuur werd reeds gekozen. In dezelfde vergadering werd reeds besloten eene hardrijderij te houden op a.s. Donderdagmiddag om drie geldprijzen nl. f20.f 10.en f5.de eerste winnaar zal bovendien eene medaille kunnen behalen welke door H. M. de Koningin wordt disponibel gesteld. Zalt-Bommel. De verkoop der iepe- boomen aan den Singel alhier heeft opge- gebracht f 2725, de raming bedroeg f 2400. De stratenmest bij verkoop in vorige jaren tusschen de f800 en f 1000 opbren gende, steeg in 1915 tot f1412, thans was de opbrengst f2210. 28 Jan. De heer G. A. van Weel den, ambtenaar ter secretarie alhier, is benoemd tot le ambtenaar ter secretaiie te Alkemade. De rivier de Waal is over de volle breedte met zwaar drijfijs bedekt. Het overzetten van rij- en voertuigen met de halve pont is gestaakt. Voor personen geschiedt de overtocht nog met de stoom- veerboot. De scheepvaart is gestremd. Zuilichem. Beroepen naar de Ned. Herv. gemeente van Zuilichem en Nieuwaal ds. J. H Koster te 's-Grevelduin Capelle. ''PP ruwe huid. gebruik PUROL Burgerlijke Stand. Heusden, van 27 tot 30 Januari. Overleden Hendrikus Meeuwsen 14 j.; Corn. Versteeg 87 j. wed. v. R. v. Alphen. Nagekomen berichten. Aalst. Donderdag heeft voor het Ge rechtshof te Arnhem in hooger beroep terecht gastaan de zwervende G. den Dag gelder, door de Rechtbank te Tiel vrijge sproken van het doen van een valsche aanklacht tegen den gem. veldwachter Wijnstekers alhier, welke hij dronken op straat had zien loopen. De eisch luidde thans drie maanden- gevangenisstraf. Nederhemert. Bij het schaatsenrijden jl. Zaterdag had onze dorpsgenoot Van Aalst toen hij met zijn schaats haakte in een voorbijrijdende schaatsenrijder het on geluk daarbij te vallen en kwam zoodanig op het ijs terecht dat hij met een ern stige hoofdwonde naar zijn woning moest worden gebracht en geneeskundige hulp moest worden ingeroepen. Aan B. Straver, welke voor de Land storm was ingedeeld, is door de Min. van Oorlog wegens kostwinnerschap vrijstelling verleend. ADYERTENTIEN. GEVRAAGD een P. G., om zoo spoedig mogelijk of uiterlijk Mei a.s. in dienst te treden. Adres: Mevrouw ZONNEVYLLE, Mr Coothstraat 249, (kantoor Ontvanger registratie), W a a I w ij k. Bevolking op 1 Jan. 1917 626 m. 575 vr. totaal 1201 Er werden 6 huwelijken gesloten. Sprang. A.s. Vrijdag des voorm. 9 uur zullen de landstormplichtigen, jaarklasse 1906 en 1907 te 's Bosch voor den keu- Aldus wordt besloten. 4. Verzoekschrift van A. M. Vos, var-1 n„gSratt(j moeten verschijnen, kensslachter, tot aankoop van een stukje gemeentegrond aan de Hoef voor het bouwen van een woning. Wordt gesteld in handen van B. en W. met verzoek op de volgende vergadering advies uit te brengeu. Niets meer aan de orde zijnde wordt de vergadering door den Voorzitter gesloten. Hedel. Ook in deze gemeente n$emt het gebrek aan steenkolen en andere brand stoffen hand over hand toe. Met deze barre koude een verschrikkelijke toestand. By een opstootje werd zekere V. over zyn hand gesneden. E. de R. viel by het schaatsen- Zaterdagnacht, ongeveer kwart I rijden zoodanig op het ys, dat zij haar voor twaalf, ontstond brand in het achter- pols ontwrichtte. door langdurigen diensttijd zwaarmoedig, zoekt kennismaking met beschaafd, pro- estantsch meisje, om een gelukkig huiselijk leven te beginnen. Brieven onder letters Z. W. M bureau van dit blad. OF DONDERDAG 1 FEBR. 19X7, om prijzen van f20. f10. en f5. benevens Medaille van H. M. de Koningin. Inleggeld f O 50. Aanvang 1 30. Aangifte tot 12 uur bij Mej. G. VOS, Veerhuis. HET BESTUUR. onder EETHEN, van 85 Canada knot wilgen, staande voor 't weiland op den weg tusschen Eethen en Babyloniënbroek. Te bevragen bij den eigenaar G. VAN DER HOEVEN, Capelle, Hoogevaart. te WERKENDAM, zal Woensdag 14 Februari 1917 bij inzet en Woensdag 21 Febrnaril917 bij afs'ag en toewijzing, telkens des namid dags 2 uur, in café »SPRENGER« te Sleeu wij k, Voor de Erven van den Heer C. VAN LEEUWEN, KOOP 1. Het perceel bouwland, nabij den Hoek onder Sleeuwyk, kad. deWerken sectie B, nos. 747 en 540, samen groot 0.89.30 H. A. KOOP 2. Het perceel bouwland ge- baamd »het B.ikkersland* in den Nieuwen- an, onder Sleeuwykkad. de, Werken, sectien C, no. 249, groot 0 47.10 HA. KOOP 3. Het perceel weiland, ge naamd »de Dertienhond« op bet Bakkers- land, in den Nieuwenban, onder Sleeuwijk, kad. deWerken sectie G, nos. 250 en 251, amen groot 1.82.50 H.A. KOOP 4. Het perceel weiland, ge naamd x»de Zevenhond« aan de Middel- vaarlsche steeg in den Oudenban, onder Woudrichem, kad. Woiidricbern, sectie B, no. 107, Noordelijk deel, groot Ongeveer 1 01 35 H.A. KOOP 5. Het perceel weiland, ge naamd »de Tweede Zevenhoiuk, gelegen alsvoor, kad. Woudrichem, sectie B, no. 107, Zuidelijk deel, groot ongeveer 1.01.35 H.A. KOOP 6. Het perceel weiland, ge naamd »de Tienhond«, gelegen alsvoor, kad. Woudrichem, sectie B, no. 106, groot 1.31.80 H.A. Aanvaarding en betaling der koop penningen vóór of op 31 Maart 1917. 'Breeder bij biljet omschreven en inlich tingen ten kantore van den Notaris. verb, gladde Rosakraag f 1.90 p. K.G. Groenkraag extra zwaar, f2,— p. K.G. bij 10 K.G. k f 1.90 Herptsch Stroop- peeënzaad fl.95 p. KG.; 10 K.G. k fl.85 p. K.G. Verkrijgbaar bij A. D. BAAIJENS te Herpt. dikte voor de borst gemeten ruim 2 Meter in omvang, staande bij de woning van den eigenaar J. v. DOVEREN—van Andel te WIJK. Inschrijviiigsbiljetten in te leveren ten huize van den eigenaar vóór of op Zaterdag 10 Februari a. s. Het is toch waar, dat bij onderstaand adres de - beste Sigaren verkocht worden, dit bewijst den omzet. Tegen den billijken prijs van 3 ct. zijn nog verkrijgbaar MerkToppunt, Schout bij Nacht, Braziliaantjes. i Meeuwtjes en Galiestra 3 a 40 cent. 9 Genta-Bouquet, Genta-Aro- ma, Ski-Sport,Avondrood 4 ct. 9 Edison, Saconia 5 ct. 9 Importeur 6 tot 10 cent. Speciaal merk Regout 4, 5 en 6 cent Cigaretten vanaf 6 ct. tot f 1 p. doosje. Verder voorhanden alle ROOKBE- NOODIGDHEDEN alshouten Ta bakspijpen, Sigarenpijpen, Sigaren kokers, Sigarenaanstekers en Siga- renknippers. Alle soorten ROOKTABAK van de bekende Friesche fabriek OLDENHOVE Rook het merk MAJA. Aanbevelend, Engstraat W 88 HEUSDEN. Zuur, Hartwater en Slechte Spysverteering wor den spoedig en zeker genezen door het Maagpoeder van Apotheker Boom. De Maagpoeder waardoor reeds duizende Maaglijders genezen zijn, is verkrijg baar k 75 ct. per doos in de meeste Apothe ken en Drogistwinkels. Waar niet verkrijg baar, wordt na ontvangst van 85 ct. een doos franco toegezonden door Firma A. M. BOOM, Arnhem. Telegram-adres: DELMONASTI. Int. Tel. No. 443. Belasten zich met den aan- en verkoop van Effecten op binnen en buiten- landsche beurzen. Verzilveren coupons, buitenlandsch bankpapier en munt. Koopen en verkoopen wissels op binnen- en buitenland, tot de meest concurreei ende prijzen. Openen Rekening Courant met rentevergoeding. Nemen gelden k deposito met onderpand van Effecten. Geven voorschot op soliede Effecten. Sluiten prolongatiën. Vestigen speciaal de aandacht op hnnne noteering van GE- MEENTEGELDLEENINGEN en INCOURANTE WAARDEN, welke Woensdag- en Z 'terdagavond verschijnt. Neem proef niet mijne zeer fijne KOFFiESOORTEN tot zeer cöncurreerende prijzen Voor 10 gulden cassations ontvangt men EEN GULDEN TERUG. Bestellingen worden gaarne aan huis opgenomen en bezorgd, naar buiten boven de f7,50 franco met 5 pCt. korting. Embalage vrij. Van Leeuwen Co., Extra korting 10 pCt. Extra korting 10 pCt.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1917 | | pagina 3