Winter- Hoesten, Scherpe Tabletten een flinke dienstbode, een flinke Dienstbode, Binnenbof-^iffaren P. J. Schetselaar, ATELLIER YOOr KUNSTGEBITTEN. Joz. ii jong, vóór 1 Maart a.s. Bericht van Inzet. te verhurens GORINCHEM. Spreekuren 9-5. Waterpoort, Gorinchctn. Houdt haar altijd in huis. De Rooker TE WAALWIJK. Groote Jaarlijksche Notaris JANSEN verkoopen A. BAAIJENS, Een tand per stuk f 3. Meerdere tanden per stuk f 2, Heeft nog PLATEN, FOTO's, GRAVURE's, Land van Altena, 15 Febr. Men besteedt thans voor: Vroege f Af Blauwe f 3,50 A f 4.Zeeuwen f 4,A f 5,00 alles per H.L. Waalwijk, 15 Febr. De prijs der boter was heden van f 2.23 tot f 2.25 per kilo. Zetting f2.24. HET KERKEWEIDJE aan den Smallendijk in de Hoeven onder Eethen, groot 1 H.A. 68 Are. strenge koude, geheel van brandstof ver stoken. De operib. school is reeds gedu rende een 2-tal weken wegens gebrek aan l brandstof gesloten. Het godsdienstonder wijs kon om dezelfde reden niet plaats hebben. 's Gravemoer. k Moeten de grootere plaatsen zich met hun gas- of electrisch licht gaan bezuinigen, met de petroleum gaat het in kleinere plaatsen evenzoo. Deze week is de petroleum hier zoo schaars, dat de straatlantaarns niét meer worden ontstoken. Nederhemert. De afgedamde Maas is nog één groot ijsveld, waarop een keurige ijsbaan is aangelegd. Er is nog geen enkele wak te bespeuren. Zelfs voertuigen pas- seeren nog. Onder de armen en werkloozen is alhier een extra-uitdeeling gehouden van brood, rijst en steenkolen. In tegenstelling met andere gemeen ten was er nog voorraad steenkolen, doch door de felle koude was die weldra uit geput. Thans zijn er regeeringskolen ge arriveerd, waarvan ieder gezin elke week 1 H L. kan bekomen. Rossum. De gemeenten Rossum en Heerewaarden hebben een scheepslading steenkolen van ongeveer 1000 mud in be slag genomen. Deze kolen waren bestemd voor de firma Jansen te Lith en lagen aan de sluis bij St. Andries. Ieder gezin kan een mud per week betrekken. Raamsdonksveer. Door den Heer Ds. C. B. Holland, predikant der Ned Herv. Gemeente alhier is een beroep ont vangen naar Leiden. Aan het Keizersveer is men bezig de houten noodbrug af te breken, daar men vreest, dat zij niet bestand zal zijn tegen het kruien van het ijs. Nog steeds gaat het verkeer over het aangelegde voet pad. Sprang. Ds. Ph. J. Vreugdenhil predi kant bij de Ned. Herv. gemeente alhier heeft een beroep ontvangen naar Hasselt Zeker tengevolge van het brood rantsoen, laten de meeste menschen hun honden losloopen. Vele beginnen last van deze dieren te krijgen, want ze grijpen maar alles wat. ze bemachtigen kunnen. Voor enkele dagen moesten bij zekeren W de kippen het ontgelden. J.l. Woensdag sprong (naar ooggetuigen ons meedeelde, een hond in een kinderwagen en wist daar uit (onder een doek weg) een regeerings- brpod van 8 ons machtig te worden waar mee hij aan den haal ging. Toen j.l. Woensdagmorgen vrouw B. haar hond wilde weren kwam zij tot de minder aangename ontdekking, dat dit trouwe dier dood in zijn hok lag. Voor deze behoeftige menschen een heele slag in dezen duren tijd, daar B. zeer gebrekkig is en zonder hond niet in staat is, om in zijn dagelijksche behoefte te voorzien. Het 6-jarig dochtertje van zekeren de R. viel op het ijs. Met ontwrichten pols werd het door haar moeder opgenomen. Geneeskundige hulp moest worden ing& roepen. Veen. Woensdagmiddag is voor deze gemeente aangebracht een wagon regeerings kolen. Dat vele huisgezinnen hiermee in hun schik waren, laat zich begrijpen, want in een paar uren waren ze bijna alle weg gehaald. Aan elk gezin werd voorloopig een half mud uitgereikt. De kwaliteit er van is goed Naar men verneemt zullen volgende week twee wagons voor deze ge meenten afgezonden worden. Vrijhoeve-Capelle. Naar we ver nemen zal in onze gemeente de straatver lichting voorloopig worden gestaakt. Wijk. Zekere J. v. R. liep met een zak steenkolen over het ijs, kwam te vallen en brak een been. Geneeskundige hulp werd zoo spoedig mogelyk verleend. Door de jager B. werden alhier twee deenen geschoten. Ze hadden het kollossale gewicht van 15 en 17 pond. Het waren prachtige vogels. Zalt-Bommel. Door den raad dezer gemeente is by verordening vastgesteld dat gasverbruik in winkels na 7 uur 's avonds tot 's morgens 7 uur is vepboden, terwijl voor koffiehuizen en verlofzaken 's avonds om 9 uur deze bepaling ingaat. Wegens gebrek aan kolen zullen de zalen van het St. Jozef patronaat vooortaan 's avonds ge sloten zijn. Naar wij vernemen is door wijlen mejuffrouw R. C. Thooft aan de gemeente Zaltbommel vermaakt een woning met tuin, gelegen aan de Bossche poort, onder ver plichting dat de graven der familie Thooft door de gemeente zullen worden onderhou- nen. Aan het oude Mannen- en Vrouwen- buis vermaakt 4 H.A. bouwland, gelegen aan de Kloosterwiel. Men kan geen nuttiger geneesmiddel in huis hebben dan een verzachtende, antisepti sche en heelende zalf. Foster's Zalf beantwoordt geheel aan dit doel. Zij is een vertrouwbare zalf voor jeukende, bloedende en uitwendige aambeien, eczeem, psoriasis, dauwworm, puisten, gordeluitslag, insectenbeten, netel- roos en huidkwalen bij kinderen, en als regel is één doos voldoende tot genezing. Foster's Zalf heeft een verzachtende, verkoelende werking en droogt niet spoe dig op. De ontsteking en jeuk, die bij de meeste huidziekte optreedt, moeten spoe dig zwichten bij de eerste aanwendingen. Foster's Zalf kan veilig gebruikt wor den, zelfs bij de meest gevoelige huid. Kloven in de handen, winterhanden en -voeten en huidvlekken kunnen er geschikt mede behandeld worden. Het is een wijze voorzorg om altijd een doos van deze zalf bij de hand te hebben geen huis diende zonder Foster's Zalf te zijn. Foster's Zalf (let op den juisten naam) is verkrijgb. bij alle goede drogisten f 1,75 p. doos. Burgerlijke Stand. Capelle. GeborenBerendina Aaltje, d. v. J. Meulman en H. M. v. TilborghHendrik, z. v. H. v. Oosterhout en J. J. Molegraaf Gerrit, z. v. C. A. Sprangers en C. v MastrigtAdriana Maria, d. v. Muijlewyken en A. Baaij Adriana Wilhelmina, d. v. J. Mouthaan en J. E. v. PeltMaria, d. v. J. Kruijt en P. v. Kampen; Margarita, d. v. G. W. Treffers en H. v. d.Schans; Kornelis, z. v. P. A. Snijders en H. Broeks; Antonetta, d. v. A. Kemmeren en A. v. Hooren Dingena Cornelia, d. v. J. H. Vos en G. H. Boeser. OndertrouwdA. Faro, 26 j. en M Rijken, 27 j. A. Wagemakers, 20 j. en E. A. Verduijn, 19 j.P. Faktor, 30 j en A. Kuup, 24 j. B. J. K. Cramer, 26 j en A. H. v. Beek, 21 j. Overleden E. H. Rijkers, 8 j. A. van Kuijk, 80 j. Dussen, 131 Januari, Geboren Wilhelmina, d. v. G. v. d. Pluijm en J. KievitsTeuntje, d. v. M. W. de Graaf en van W. van MastrigtFranciscus, z. v. F. Hakkel en A. M. Meijers Anna en Cornelia, dochters v. A. van Varik en C. v. d. DagPetrus Dirk, z. v. C. de Wit en M. v. Tilburg Martinus, z. v. M. Hui gen en C. van Olst. Getrouwd: J. Bogers, 35 j. en C. de Rooij, 40 jaren. Overleden A. M. Marmoiton, 24 j. W. A. van Sint Maartensdijk, 76 j.C. M. van Biesen, 15 m.J. P. Verhoeven, 89 j. handen en voeten, barsten, kloven, springende lippen. Gebruik FUROL I In doozen van 127a en 25 ct. kriebeling, vastzittende slijm. Neem ANGA-bonbons In doozen van 30 en 60 ct. koude maakt gelaat en han den ruw en rood. Wasch gelaat en handen met PUROLZEEP! De huid wordt dan blank en zacht. Per stuk 60 ct. en3st. f4.70. Bovenstaande artikelen ver krijgbaar bij vele Apoth. en alle Drogisten. Te 's-Hertogenbosch Gebr. Verhees, Orthenstraat B 89 en Vuchterstr 430 en Apoth. Dr. Lammers en In demans; Waalwijk Apoth. IFa. P. J. van Gils'Wer kendam J. S. Frederiks, Drogist. PREDIKBEURTEN. 18 Februari. Heusden, vm. 10 u. ds. Ruijsch van Dug- teren en nm. 6 u. geen dienst. Geref. kerk, vm. 9,30 en nm. 6 u. leesdienst. Werkendam, vm. 9,30 en nm. 6 u. ds. G. J. v. d. Pol. Geref. kerk, A vm. 9.30 u. en nm. 6 u. ds Brouwer uit Gouda. Geref. kerk B, vm. 9,30 u. en nm. 6 u. leesdienst. Chr. Geref. kerk, vm. 9.30 u. én nm. 6 u. leesdienst. Aalburg, vm. 9,30 u. ds. Ewoldt. Aalst, vm. 9,30 en nm. 2 u. ds. Japchen. Geref. kerk, vm. 9,30 u. en nm. 2 u. leesdienst. Almkerk, vm. 9,30 en nm 2 u. dr. Montijn. Geref. kerk ym. 9,30 u. en nm. 2 u. ds. Bosch. Andel, vm. 9,30 en nm. 2 u. ds. v. d. Put. Baardwijk, vm. 10 u. ds. Louwe Kooymans. Babylonienbroek, vm. 9.30 u. ds. Blank- hart. Besoijen, vm. 10 en nm.* 5,30 u. ds. Dierkens. Capelle, vm. 9.30 en nm. 2 u. ds. Koster. Geref. kerk, geen opgaaf. Doeverenvm. 10 u. ds. Bastiaahse. Drongelen, vm. geen dienst en nm. 1,30 u. ds. van Asch uit Eethen. Drunenvm. 10 u. ds. v.d. Hofi. Dussen, v.m. 10 u. ds. Stein Callenfels. Eethen, vm. 9,30 u. ds. van Asch en nam. geen dienst. Oanyeren, Vm. 9,30 en nm. 6.30 u. ds. Van Ingen. Geréf. kerk, vm. 9,30 u. en nm. 2 u. leesdienst. Oenderen, vm. geen dienst en nm. 2 u. ds. Feykes. Geref. kerk, vm. 9,30 en nm. 1.30 u. leesdienst. Qiessennm. u. ds. Benders. 'S'Oravemoer, vm. 9,30 u. en nm. 2,30 u. ds. E. v. Meer. Geref. kerk, vm 9,30 en nm. 3 u. ds. H. J. Allaart van Harlingen. Chr. Geref. kerk vm. 9,30 en nm. 2,30 u. leesdienst Heesbeen, nm. 2 u. ds. Ewoldt. Herpt, geen dienst. Loonschendijk, Meeuwen, vm. 9.30 u. ds. v. d. Pol. Ger. kerk vm. 9.30 en nm. 2 u. ds. Bosch uit Andel. Nederhemert, Zz. nm. 2 u. ds. Verloop en Nz. geen dienst. Nieuwendijk, vm. 9.30 u. leesdienst en nm. 2 u. ds. de Bruin. Raamsdonk, nm. 2,30 u. ds. Holland. Raamsdonkveer, vm. 9,30 u. ds. .Holland. Rijswijk, vm. 9.30 u. ds. Benders. Sleeuwijk, vm. 9,30 u. ds'. Visch. Geref. kerk, vm. 9,30 en nm. 2 u. ds. Akkerhuis. Sprang, vm. 9,30 en nm. 2 u. ds. Vreug denhil. Geref. kerk, vm. 9,30 u. en nm. 2 u. leesdienst. Uitwijk, nm. 2 u. ds. v. d. Pol uit Meeu wen. Veen, vm. 9,30 u. en nm. 2 u. dr. Tjalma. Geref. kerk, vm. 9,30 u. en nm. 2 u* leesdienst. Vlijmen, vm. 10 u. ds. Ossewaarde. Waspik, v.m. 9.30 u. en nm. 2,30 u. ds. E. H. Jonkers. Woudrichem, vm. 9,&0 en nm. 6 u. dr. Gobius du Sart. Wijk, vm. 9,30 u. en nm. 2 u. ds. Gobius du Sart. verfrischf de iong hef betfe door het gebruik van Wybert» tabletten; zij smaken aange naam en vrijwaren tegelijker tijd voor verkoudheden en de gevolgen daarvan. Marktberichten. Wit hooi le kwaliteit f23.A f25. 2e kwaliteit voor de pers f 18.A f 20. Klaverhooi f 22.A f 24.Wit stroo f20.Af2t.Geel stroo f 16.— Afl7. alles per 500 K.G. Varkens (75 k.g.) 38 A 40 cent, zwaardere varkens 48 A 50 cent per halve K.G. Boter f0 95 A fl.00 per halve K G. Eieren f 1.90 A f 2.00 per 26 stuks. Almkerk, 15 Febr. Boter f 0.97* Winkel- jrijs 1.00 per half k.g. Eieren fl.95 per 26 stuks. Boter der zuivelfabriek f 2.00 per k.g. Dussen, 15 Febr. De prijs der boter was heden vanaf f 2.05 tot f 2.09. Aanvoer 19 Kilo. Zetting 2,06. Eieren f2.10 de 26 stuks. Rotterdam, 13 Febr. Op de heden ge houden eierveiling in de veilingszaal van de Rotterdarnsche Consumptie Veiling Raam poortstraat 24 werd besteed: Voor gegarandeerd versche kippeneieren van f8.17 tot f8.66. Middenprijs f8.45. Eendeneieren f0.A f0. Aanvoer 31690 stuks. S-B0SCh. 16 Febr. Aangevoerd toerdeh 47,314 eieren. Prijs: kippeneieren f 1.30 tot f 1.33 per K.G. Waterhoogte Heusden. Hoog Water. Laag Water. 13 Febr. 1.90 M. 1.87 M. N.A.P. 14 1.87 1.82 15 1.87 1.83 Rivierberichten. Op 16 Febr. in meters in cM 's-Hertogenbosch 2.62 4- N.A.P. val 1 Nieuwe schutsluis te Engelen (Dieze) 2.61 (Maas) 2 57 Crévecoeur (Dieze) 2 60 Crévecoeur(Maas) 2.64 St. Andries Maas) 4.29 St. Andries (Waal) 5.37 Venlo Maastricht Keulen Grave Arnhem 11.60 41.92 1.23 Op 15 Febr. 8.11 8.80 val 1 val 1 val 1 was 4 was 3 was 3 val 15 val 5 val 42 was 2 val 2 ADVERTENTIEN. Mevrouw VISSER—GEZELLE MEER BURG te Heusden vraagt tegen 1 Mei a.s of eerder niet beneden 16 jaar, kunnende koken geen vereischte. Groote wasch buitenshuis. De ondergeteekende brengt ter alge gemeene kennis, dat aan de DAG-NOR MAALSCHOOL en aan de daaraan ver bonden Voorbereidende Klassen gelegenheid is om als kweekeling te wor den ingeschreven. Het toelatingsexamen zal plaats hebben te Waalwijk. Zij, die aan het examen wenschen deel te nemen, zijn gehouden de vereischte stukken in te zenden aan den Directeur. Die stukken zijn: le hunne geboorte- acte 2e een getuigschrift van het hoofd der school, waar zij onderwys hebben ge noten, omtrent hun gedrag, aanleg en vlijten 3e een verklaring van ouders of voogden, dat deze voornemens zijn, hem of haar voor het onderwijs te bestemmen. De Aspiranten voor de Normaallessen moeten op 1 April den leeftijd van 14, die voor de 1ste Voorbereidende Klasse dien van 12 en voor de 2e dien van 13 jaren bereikt hebben. De Dircteur der Normaalschool J. F. SPIJKERMAN. De onroerende goederen van de Erven van den Heer C. VAN LEEUWEN staan in bod als volgt Koop 1 f2600.—. 2 - 800.—. 3 -2010.—. 4 -1700.—. 5 r 2200.—. 6 -3400.—. De finale verknoping blijft bepaald op Woensdag; 21 Februari 1917 's mid dags 2 uur, in hel Café »Sprenger« te Sleeuwijk, terwyl inmiddels, inlichtingen zijn te verkrygen en hoogingen worden aangenomen ten kantore van Notaris J. M. C. PAAP te Werkendam. Mevrouw MIDDELKOOP-VAN DEN HOEK te Capelle, vraagt tegen 1 Mei a.s. iefst boven 23 jaar, P. G.. geschikt voor alle werk en goed kunnende koken, v. g. g. v., tegen hoog loon. Wasch buiteiishuis. De KERKVOOGDIJ VAN EETHEN is voornemens op Donderdag 1 Maart des nam. 6 uur, ten huize van de Wed. Aart Nieuwenhuizen publiek by inschrijving voor 4 jaren INSCHRIJVINGSBILJETTEN kunnen ook vóór dien tijd worden ingeleverd bij een der Kerkvoogden. te Waalwijk, zal 1. Op Vastenavond Maandag 19 Februari 1917, vm. 10 uur precies, ten verzoeke van de Heeren TIMMERMANS q.q. te Waalwijk, op Plantloon onder Loon- opzand Eene groote partij zware timmer- sparren, beinsparren, opleggers, hop staken, boonstaken, zwaar schaar hout, enz. Bijeenkomst bij L. v. d. J£aa op Plant loon. 2. Op Vastenavond Dinsdag 20 Februari 1917. A. Voor den Heer J. BERN-TIMMER- MANS Wz. te Waalwijk, om 10. uur precies op Roestelberg Een aanzienlijke partij Mastenhout, eiken schaarhout en brandhout. B. Voor de Gemeente Baardwijk, om 1 uur precies. 7 koopen eikenschaarhout, Oost langs de Akkersteeg, over de 2e Zeine bij de Meerdijk. C. Voor den Binnen- en Buitenpolder van Baardwijk. 29 koopen Iepenboomen ten Noor den langs den spoorweg bij den Overlaat. Ambtenaar4 cent Griffier. 5 Referendaris6 Archivaris7 Secretaris-Generaal 8 Minister-President .10 Deze sigaren zijn gemaakt van uitgezocht Havana binnengoed en gedekt met fijne Deli tabak fancy kleuren, de geurige aroma zullen den rooker in verrukking brengen, het is het volmaakste wat ooit werd ge fabriceerd, en staan daardoor aan de spits der Nederlandsche Sigaren-Industrie. MODJO (Ooievaars) puike 3 cents sigaar. Aanbevelend, Botermarkt X. 88. HEUSDEN. KIND 114 boven de «Jong-, fotograaf laat ze dan ENCADREEREN bij Groote sorteering Lijsten en mora Standaards. NETTE AFWERKING. BILLIJKE PRIJZEN- BIJ alle apothekers en drogisten 60 cent. D D D V - HoutverkioDinoen.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1917 | | pagina 3