een flinke dienstbode, KERKBOEKEN Zaterdag 24 Febr. 1917, Prachtige IJsfoto's Tevens IJsfoto's met Z. K. H. Prins Hendrik De 3#o Premie Obligaties der N. V. „Het Witte Kruis," Tupker C. VERHAGEN, Chapellerie JAN W. LIPP1TS. Jtorlogcs, Goad- on Zilverwerken. Electrische Ker kor g elfabriek. tut dagmeisje, vóór 1 Maart a.s. jt. Testament met psalmen en ff. Testament met Psalmen en Gezangen. L. J. VEERMAN, HUISVROUW J. A. TUKKER, Markt 61, 's-BOSCH. A. STANDAART ROTTERDAM* Heusden. FRIEULI te Heusden van de Rivier de Merwede, Alleen verkoop flinke Dienstbode, TE WAALWIJK. In ruime keuze voorradig bij den Boekhandelaar publiek verkoopen der Horloges der Regulateurs, Wekkers, enz. Grootste keuze Pendules in alle stijlen, Even als vorige jaren zijn wij weder geslaagd een ruime sorteering voor het a« s. seizoen machtig te worden. Hinthamerstraat 10. 's-BOSCH. alléén Goudscheweg 168. ROTTENDAM Telef. 5i6o. Grootste Reparatie-inrichting in Nederland. JJXES MET TXSLA&B16X GASJJinS. Telefoon Int. 9667. Tientallen kerkorgels met schitterend succes door geheel Nederland geplaatst. In de omgeving geleverde instrumenten te Woudrichem, Rijswijk, Veen. Twintig jaar absolute garantie voor soliditeit gelen en Genderen een boerenleenbank op te richten. Tot kassier is gekozen de heer K. de Joode alhier. Voor de vacante betrekking van hoofd der school alhier hebben thans 10 sollicitanten zich aangemeld. Nederhemert. De heer G. B. Straver alhier is benoemd tót poldermeester van den Buitenpolder 3>'t Eiland NederhemerU. Sprang. Naar^'men ons meedeelde zijn, wegens kolengebrek, de lesuren aan de Chr. school alhier verminderd. J.l. Vrijdagmiddag werd het 3-jarig dochtertje van den landbouwer J. v. P. door een militaire fouragewagen aangereden. Werd eerst het ergste gévreesd, later, na dat het kind door dr. v. d. M. was onder zocht, bleek dat het tamelijk goed was afgeloopen. Aan hoofd en hand was het gewond. Naar men ons van bevoegde zijde meedeelde, is het salaris van den hulpbe steller, A. de Jong, door den Directeur- Generaal der Posterijen met f 75.'s jaars verhoogd. Heden (Woensdag) avond 7 uur zal in het Geref. Kerkgebouw een bidstond voor den ernst der tyden gehouden worden. Door den kerkeraad zijn pogingen in het werk gesteld om voor deze gelegenheid een predikant te laten optreden. Veen. Hoewel het ijs de laatste dagen erg geleden heeft, heeft men heden morgen toch nog met hit en kar eene reis over de Maas gewaagd. Blijft het zoo door dooien dan verwacht men dat spoedig de gelegen heid zal bestaan om er door te breken. Alhier hebben verschillende gezinnen 's avonds in het donker gezeten tengevolge der schaarschte aan petroleum. Maandag zijn er gelukkig weer 4 vaten olie aan gekomen en is men vooreerst hiermee weer gered. Wijk. Misschien wel tengevolge van het gebrek aan brandstof tijdens de felle koude, hebben tal van knotwilgen langs de wegen het moeten ontgeldenwe be doelen dat deze hier en daar gewoonweg zijn vernield of weggehaald, waarvan de eigenaars natuurlijk weinig gediend waren, niet belust op zulke schadeposten. Thans schijnt verscherpt toezicht aan het euvel wel een eind te hebben gemaakt. De 14-jarige W. v. d. Maaden over kwam Vrijdagmiddag een ernstig ongeval. De jongen was, spelend met kameraden, bezig een losgehouwen wilg om te trekken Hij had het ongeluk, achteruitloopend, te struikelen en te vallen, en werd door een uitstekend gedeelte van den boom ernstig aan het gelaat getroffen. Hij zag er on herkenbaar uit. Zijn overbrenging naar het ziekenhuis te 's Bosch bleek noodzakelijk. Daar werd verbrijzeling van 't neusbeen en lichte hersenschudding geconstateerd Thans is zijn toestand na operatie bevre digend en het uitzicht op genezing van 't gelaat en den neus niet uitgesloten. Zalt-Bommel. In 't gezin van den arbeider S. M. is een geval van nekkramp voorgekomen bij een 8-jarig meisje. Door de bakkers alhier is, na over leg met den heer Burgemeester, besloten tot afschaffing van den nachtarbeid. Het water in de rivier de Waal is geregeld wassende. Langs de kanten komt veel water op 't ijs. Door voetgan gers wordt van het veerpad nog gebruik gemaakt. Voor rij- en voertuigen is de overtocht niet betrouwbaar. Het ijs neemt sterk af. Vergadering van den Raad der gemeen te Heusden op Zaterdag 47 Februari des namiddags 2.30 uur. Voorzitter Burgemeester Honcoop. Secretarisde heer H. J. v. Eggelen. Tegenwoordig alle leden. De Voorzitter de vergadering geopend hebbende, leest de secretaris de notulen der vorige vergadering, welke onveranderd worden goedgekeurd en daarna vastgesteld Ingekomen B. en W. stellen voor het minimum, dat thans f 570 bedraagt, met f 50 te verhoogen en alzoo te bepalen op f 620. De heer De Mol vindt dit met het oog op de buitengewoon dure tijden te weinig. Hij kan zich niet voorstellen, hoe de onderwijzers met hun karig traktement rondspringen en stelt voor de verhooging op f 100 te stellen. Bij rondvraag valt dit voorstel, terwijl dat van het Dag. Bestuur wordt aange nomen. De heer Yan Andel wijst op een on billijkheid tegenover het Hoofd der M.U.L.O. school. Deze krijgt slechts f 200.vergoeding voor huishuur, terwijl de werkelijke huur f240.bedraagt. De woning van het Hoofd der openb. lag. school is geschat op een huurwaarde van f250. Spreker stelt voor de vergoeding voor huishuur voor beide hoofden gelijk te stel len. De Raad kan zich hiermede vereenigen en de vergoeding voor den heer Postma wordt bepaald f 250 B. en W. willen het rookverbod door kinderen stellen beneden den 46 jarigen leeftijd. De heer Veerman zou 15 jaar wensche- lijker achten. Velen verdienen op dien leeftijd al aardig wat geld. Ook de heer Vos vindt 16 jaar te hoog. Met 4 tegen 3 stemmen wordt het voorstel-Veerman aangenomen. Het is dus voortaan den winkeliers verboden aan kinderen beneden dien leeftijd tabak, sigaren of sigaretten te verkoopen. Op den openharen weg, zullen de overtreders van dit verbod door de politie verbaliseerd worden. Ook zullen kinderen beneden 16 jaar zonder geleide geen café's mogen bezoeken. De Herbergiers zullen hun niets mogen tappen. Deze bepaling geldt niet voor buiten de stad wonenden. Verder wordt bepaald, dat de winkels eiken werkdag van 8 uur s'avonds tot 6 uur 's morgens, geen gas-of petroleumlicht mogen branden. Zaterdags van 9 uur af hetgeen niet toepaslijk is op de Apotheek. Voor de café's en sociëteiten is 10 uur toegestaan. De heer Mol vindt het dwaas, dat de herbergen tot 10 en de winkels tot 8 uur verlicht mogen zijn. Lakoniek zegt de Voor zitter, dat de winkeliers hun klantjes op den dag en de herbergiers ze 's avonds scheren. De heer Van Andel zegt, dat deze be paling ook de apotheek geldt, waar ook artikelen voorhanden zijn, die elke kruide nier voorradig heeft. Z. i. was het billijk, dat 'deze slechts op recept mag verkoopen na het verbodsuur. Dit voorstel wordt aan genomen. Bij punt 7 wordt bepaald, dat de bak kers de brooden in geen ander gewicht mogen leveren, dan op de broodkaarten is aangegeven. AT deze bepalingen zullen drie dagen na afkondiging van kracht zijn. De firma De Haan Oerlemans klaagt, dat zij in kantoor en woningen bijna ge heel van gaslicht verstoken is geweest. De Voorzitter zegt, dat de buizenleiding defect is. Er komt water in, waardoor de druk onvoldoende is. Een drietal gas pitten is dikwijls nog niet voldoende voor een behoorlijke verlichting. Het Dag. Bestuur heeft meermalen de Directie der fabriek met den desolaten toestand op de hoogte gesteld. Niets baatte echter. ZE. Achtb. vindt het daarom gewenscht de klacht van de firma aan de Directie mede te deelen. De heer Veerman kon zijn gasmotor ook niet geregeld laten werken, doch schrijft dit toe aan de vorst. De heer Van Andel meent, dat we goed koop gas hebben. De prijs van 10 cent voor licht- en 8 cent voor kookgas is thans buitengewoon laag. Laten we de directie niet verbitteren; anders krijgen we niets. De Voorzitter meent, dat er altijd te veel betaald is. Op andere plaatsen kon men voor 6 cent terecht. De heele kwestie is, dat er zooveel gas verloren gaat en dat wenschen wy niet te betalen. Wat my betreft, kan de geheele fabriek opdoeken, hoe eerder zoo beter. Daar xle openbare school thans meer dan 145 leerlingen telt zal een vierde leer kracht noodig zijn. Dientengevolge wordt het Dag. Bestuur gemachtigd een oproeping voor onderwijzer aan genoemde school te plaatsen. Om de distributie-wet behoorlyk uit te voeren is de gemeente genoodzaakt een leening te sluiten van f 4000.k hoog stens 5 procent. Aangenomen. Ten slotte wordt besloten ook dit jaar wegens den ernst der tijden de kermis geen doorgang te doen hebben. Niets meer aan de orde zijnde, sluit de Voorzitter, de openbare vergadering, welke van de zijde van het publiek veel belang stelling trok, om over te gaan in Comité- generaal tot behandeling van het supple toir-kohier van den Hoofdelyken omslag. Marktberichten. O08terhont Boter f2.20 k f2.24 p. kg. Eieren 36 k 38 ct. de 4 stuks. Rotterdam. 12 Febr. Op da. heden ge houden markt waren aangevoerd451 vette runderen, 105 vette en graskalveren, 456 schapen en lammeren, 1313 varkens. Vette koeien 90 tot 126, ossen 90 tot 126, vette kalveren 104 tot 160, schapen k lammeren k varkens 88 116, licht soort ct. p. K, G. Waterhoogte Heusden. Hoog Water. Laag Water. 16 Febr. 1.87 M. 1.81 M. N.A.P. 17 1.87 1.80 18 1.87 1.76 19 1.85 1.76 s> Rivierberichten. Op 20 Febr. in meters in cM 's-Hertogenbosch 2.60 4- N.A.P. val 0 Nieuwe schutsluis te Engelen (Dieze) 2.59 val 0 (Maas) 2.54 was Crévecoeur (Dieze) 2 59 val 0 Crévecoeur (Maas) 2.58 val St. Andries (Maas) 4.25 was 10 St. Andries (Waal) 5.56 was 6 Grave 8.31 was 31 Venlo 12.39 was 55 Maastricht 42.84 was 24 Keulen 1.29 was 9 Arnhem Op 19 Febr. 9.03 was ADVERTENTIEN. Gevraagd, in een eenvoudig gezin te Heusden, een niet beneden de 17 jaar en goed kun nende werken. P. G. Brieven lett. A Bureau v. d. blad. Mevrouw VISSER—GEZELLE MEER BURG te Heusden vraagt tegen 1 Mei a.s. of eerder niet beneden 16 jaar, kunnende koken geen vereischte. Groote wasch buitenshuis. Gevraagd 1 Maart te Dordrecht een die goed kan werken (koken geen vereischte) flinke huur en verval. V. g. g. v. Adres Mevr. VERREIJDT, Wijnstraat 79. D^ ondergeteekende brengt ter alge- gemeene kennis, dat aan de DAG-NOR MAALSCHOOL en aan de daaraan ver bonden Voorbereidende Klassen gelegenheid is om als kweekeling te wor den ingeschreven. Het toelatingsexamen zal plaats hebben te Waalwijk. Zij, die aan het examen wenschen deel te nemen, zijn gehouden de vereischte stukken in te zenden aan den Directeur. Die stukken zijn: le hunne geboorte- acte 2e een getuigschrift van het hoofd der school, waar zij onderwijs hebben ge noten, omtrent hun gedrag, aanleg en vlijten 3e een verklaring van ouders of voogden, dat deze voornemens zijn, hem of haar voor het onderwijs te bestemmen. De Aspiranten voor de Normaallessen moeten op 1 April den leeftijd van 14, die voor de 1ste Voorbereidende Klasse dien van 12 en voor de 2e dien van 13 jaren bereikt hebben. in alle gewenschte formaten, Yan goedkoope kwaliteit en in luxe-soort. 's voormiddags ten 10 uur, zal Deurwaarder ten verzoeke en ten huize van den Heer C. DE BRUIJN, rijwielhandelaar te Heus den, tegen contante betaling, EEN PARTIJ GEBRUIKTE RIJ WIELEN. MOTOREN, BAN DEN, ONDERDEELEN VAN RIJWIELEN enz enz. Te zien vanaf Donderdag 22 Febr. 1917. Trots de geweldige opslag voor f 1.95 een geheele bezending Matten enz. om uw woning gezellig te maken 1 prima kwal. Chineesche Vloermat, fijne mooie kleuren, voor slaapkamer, keuken enz., 2 flinke nette Gangmatten, 1 sterke Deurslijkmat (80 bij 50 c M.), 1 gekleurde zachte Bedmat. Gratis 1 fraaie Wandversiering, en 1 fijn Tafelmatje. Wie binnen 8 da gen postw. zendt a fl,95 of remb. bestelt ontvangt dit alles en nog extra 1 fraai Stoelkussen, 1 Theewarmer, 1 prachtig Lampenh., 4 Tafellooper, 2 Boodschapman den of 1 fijn Tafelkleed. Mattenhuis, Prin sengracht 146, Amsterdam. o. a. met gezicht op Woudrichem, Sleeuwijk, Werkendam, Hardinxveld of Gorinchem. per serie van 6 verschillende foto's f 0.53 12 f 1.05 franco per post tegen toezending van postwissel of postzegels. Tel. Int. 188. Langendijk, B 149, GORINCHEM. trekking volgens aanwijzing der Staatsloterij zijn vanaf heden weder verkrijgbaar bij den Hoofd-Agent, 7 Vischmarkt. Aanbevelend, Massieve TROUW- en VERLOVINGSRINGEN. a. Brief van Ged. Staten houdende goedkeuring van de Raadsbesluiten in zake rioolbelasting en aanlegplaatsen. b. Idem betreffende voorkoming van brand 1916. c. Proces-verbaal van de kasopneming by den gemeente-ontvanger, waarby alle gelden en bescheiden in orde werden be vonden. Bij behandeling van punt 3 dei- agenda verhooging jaarwedden onder wijzend personeel worden de verzoek schriften van den heer A. B. de Moor en en mej. M. Kramer, behelzende verhoo ging van salaris, voorgelezen. De Dircteur der Normaalschool J. F. SPIJKERMAN.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1917 | | pagina 3