Hoesten. Wormen Hoofdpijn. Gal en slijm. Gezonde Overspanning. Maagpijn. Bloedarmoede. De Sleutel der Gezondheid. Pink Pillen. plaatselijk nieuws Een groot aantal vrouwen zijn door de bloedarmoede ondermijnd. De bloedar moede komt voort uit slapte van het bloed en gebrek aan bloed. Het is in dit ge brek der hoedanigheid en in dit te kort der hoeveelheid van het bloed dat het uitgangspunt ligt van ongelukkige en met lijden overvulde levens. De ongelukkige bloedarmoede lijdt noodwendig aan veler lei kwalen en haar leven is een waar mar telaarschap het leven heeft voor haar geen bekoring, iedere dag brengt haar nieuw lij den. Gelooft gij dat zij lust in het leven heeft, die arme vrouw, die voortdurend gedrukt gaat onder een vreemdsoortige matheid, dat arme meisje die door het minste werk bovenmatig vermoeid is en die altijd het eind harer krachten nabij voelt Ziet gij niet dat de verandering harer trekken haar uitputting aanduidt, dat haar moeilelijke gang, haar vermoeide houding, dat alles een ellendigen gezond heidstoestand bewijst De vrouwen willen, ongelukkigerwijze, geen aandacht wijden aan de eerste verschijnselen der zwakte. Zij zullen zich later wel verzorgen en en zij rekenen er te gemakkelijk op dat hare krachten van zelven zullen terugko men. O, welk een ernstige dwaling Hoe langzamer het kwaad komt, hoe langer het zal noodig hebben om weg te gaan, en in den tusschentijd heeft de zwakte in het tengere vrouwelijke orga nisme verwoestingen te weeg gebracht, die de krachtigste gestellen erg aantasten. Er moet onmiddelijk gehandeld worden. Zoodra de vrouw bemerkt dat hare krachten een weinig wankelen, moet zij zich onderwerpen aan de behandeling mét de Pink Pillen, die het bloed zullen ver hinderen nog meer te verarmen. De Pink Pillen geven bloed ,met iedere gift en geven aan de verzwakte organen alles wat noodig is om de kracht der beste dagen terug te vinden. De Pink Pillen zijn het beste versterkingsmiddel voor de vrouwelijke organismen. Zij ge ven eetlust, zij geven krachten, zij verster ken de maag, bezorgen een goede spijs vertering zij verspreiden in geheel het lichaam een groote levenskracht en geven dat uiterlijk van welzijn dat zeggen doet •Zij is een en al gezondheid Welke storingen, welke ongemakken zijn er al niet vermeden door de Pink Pillen, op het juiste oogenblik genomen De Pink Pillen zijn verkrijgbaar k f 1.75 per doos, en f9 per zes doozen, bij het Hoofddepot der Pink Pillen, Dacostakade 15, Amsterdam; voor Heusden en Omstre ken bij G. Malingré, Drogist te Heusden de firma P. J. van Gils, Apotheek te Waalwijk en verder bij verschillende Apo thekers en goede Drogisten. Na den val van Bagdad. De correspondent van de »Times« te Athene bericht, dat er na de Turksche nederlagen in Mesopotamië te Constanti- nopel belangrijke besprekingen zijn gehou den. Er zou besloten zijn Klein-Azië zoo krachtig mogelijk te verdedigen. Tot dit doel zouden, zoo de Duitschers het goed vinden, de Turken hunne troepen, die thans aan de Riga, in Galicië, Macedonië en Roemenië staan, terugroepen, om ze voor de verdediging van het Ottomaansch grond gebied te bezigen. Naar verluidt, zou de troepenverplaatsing reeds begonnen zijn en zal de geheele mannelijke bevolking onder, de wapenen worden geroepen. Toebereidselen voor de voorjaars-cam pagne. De correspondent van de »Times« te Jassy seint aan zijn blad, dat het winter weder de operaties in 'Roemenie nog steeds belemmert. De wegen zijn wegens de sneeuw en de modder onbegaanbaar. De toebereidselen voor de voorjaarscampagne zijn intusschen voltooid. De regeering neemt maatregelen ter bestryding van verschillende besmettelijke ziekten, die in het land heerschten en zorgt voor de noodige vervoermiddelen om de burgerij der overbevolkte steden van voedsel te kunnen voorzien. Duizenden invaliden zijn uit de hospitalen verwijderd en naar Rusland vervoerd. De Duitschers hebben tot dusverre nog |;een actie ondernomen, maar men verwacht dat zij spoedig pogingen zullen doen om zich meester te maken van de zoutmijnen, de steenkolenmijnen en de oliebronnen in Moldavië. Duitschland en Amerika. Volgens de Daily Telegraph ziet men te Washington den toestand donker in. Lan sing deelde den journalisten, die nieuws aan het ministerie van buitenlandsche zaken kwamen halen mede/ dat de toe stand te ernstig was om er over te spreken. Hooggeplaatste officieele Amerikanen zouden verklaard hebben, dat er na het in den grond boren van drie Arnerikaan- sche schepen op één dag, geen hoop meer op is, een botsing te vermijden. Reuter beweert, dat de Amerikaansche marine met bekwamen spoed aan het bouwen is. Het ministerie gaf opdracht voor 400 kleine duikbootjagers. '200 daar van moeten de marine-werven leveren, 200 andere worden bij particuliere werven be steld. De onttroonde Czaar. Uit Petrograd wordt gemeld, dat de ontkroonde Czaar thans den naam Nicolai Romanof heeft aangenomen. Het wordt voor waarschijnlijk gehouden, dat hij zich met zijne familie naar Kopenhagen zal begeven en zich aldaar vestigen. Hieromtrent zal echter eerst eene be slissing worden genomen,wanneer de zoon van den Czaar en twee zijner dochters, die door de mazelen zijn aangetast, weder hersteld zijn. o Het aantal gewonden. De bladen te St. Petersburg schatten het aantal doodeng en gewonden te St Petersburg op 3500. o— Amerikaansch schip getorpedeerd 21 slachtoffers. Men meldt ons uit Amsterdam Het Amerikaansche s.s. »Healdton", ge laden met petroleum voor Rotterdam, werd 21 Maart j.l., op 25 mijlen van Terschel ling getorpedeerd. Men zette onmiddellijk 3 bootèn uit. Een boot met 21 man is omgeslagen. Alle inzittenden verdronken. De andere twee sloepen zijn naar den wal geroeid waarvan een gistermorgen om 8 uur opgepikt werd door de VI. 164 de andere 7 personen zijn op Vlielant geland. Men seint nader uit IJmuiden aan de N. R. C. Gisterenavond kwam te IJmuiden bin nen de stoomtreiler Java VL. 164, schipper L. de Bruin, die aan boord had 13 schip breukelingen, waaronder de kapitein van het Amerikaansche stoomschip Healdton van Philadelphia met een lading petroleum naar Rotterdam bestemd. Onder de 13 geredden bevond zich ook A. Snikkers van Rotterdam de anderen waren vreemdelingen De Revolutie in Rusland. Berlijn, 22 Maart. (Part.) De Stockholm sche correspondent der Lokal Anzeiger seintMen zendt mij den »oproep der socialistische revolutionairen" die zich in de scherpste woorden tegen de voorloopige regeering richt. De oproep luidt Arbeiders Gij zijt de dragers der om wenteling in Rusland Uw bloed is bi stroomen gevloeid, opdat de onderdrukkers des volks gedood en opgesloten worden Thans zijt ge wederom bedrogen. Gij wilt brood, vrijheid en vrede. Brood ziet ge minder nog dan vroeger, de vrede is verdei af dan ooit, vrijheid wordt u in de vaagste woorden beloofd. Arbeiders Vertrouwt niet op de be loftèn der bourgeoisie, die poogt de door u behaalde overwinning ten eigen bate te gebruiken. Arbeiders Gij kunt de meesters van Rusland worden. In uwe handen zijn de belangrijkste oorlogsbedrijven van het ge heele rijk. Laat u niet door beloften over reden, om aan het werk te gaan, maar houdt u gereed de bevelen, die het arbei derscomité binnenkort tot u zal richten op té volgen. Wij eischen onverwijlde vredesonderhan delingen, die onder toezicht van de arbeider zoo spoedig mogelijk tot een einde moeten komen verder onverwijlde verwezenlijking van het socialistische program en losmaking van alle vreemde nationaliteiten van het Russische rijk." w. g. Tsjefdze en Tsjenkeli Dit socialistisch manifest is uitgevaardigc na een vergadering in het Taurische paleis (het Doema-gebouw) van arbeidersvertegen woordigers en soldaten. De leden der voorloopige regeering, o.w prins Lwof en Miljoekof, die op de nood zakelijkheid om den oorlog voort te zetten, wilden wijzen, werden uitgejouwd. De vertegenwoordigers der arbeiders protesteeren ook tegen het stelsel van on derdrukking der voorloopige regeering, die de vrije meeningsuiting verhindert en met geweld de verstandhouding met de buiten landsche socialisten tegengaat. Aan het St. Petersburgsche arbeiderscomitié. is zelfs verboden, telegrafisch met de onzijdige socialisten van gedachten te wisselen. Berlijn, 22 Maart. (Wolff.) Uit Stock holm aan de Lokal AnzeigerNaar ik van vertrouwbare zjjde verneem hebben de socialistische volksmassa Zaterdag het Doema- gebouw belegerd, dat slechts met moeite door militie en soldaten kon worden ver dedigd. De menigte betoogde tegen de handhaving der monarchie en tegen de benoeming van grootvorst Nikolaas tot op- jerbevelhebber. De voorloopige regeering con zich niet op straat vertoonen en moest vertoonen en moest in Engelsche pantser auto's die onder bevel staan van kapitein Locker-Samson, veroverd worden. Om de menigte tot kalmte te brengen vaardigde de regeering daarop een nieuw manifest uit. De socialisten eischen echter onver wijlde algemeene verkiezingen en dreigen de regeering ten val te brengen als zij niet toegeeft. Bovendien verlangen' zij ver banning van den tsaar, hetgeen de regee ring tracht te verhinderen, om de boeren niet in het harnas te jagen. Waar grootvorst Nikolaas is, weet in St. Petersburg niemand de regeering vreest dat hij haar nieuwe moeilijkheden zal be rokkenen. BINNENLAND. Zorg voor den volgenden winter 1 De gemeenteraad van Haarlemmerliede besloot in den Houtrakpolder te pachten ruim <6 H.A. bouwland voor f 750 per H.A. en die van gemeentewege onder be heer eener deskundige commissie te be bouwen met aardappelen en peulgewassen, ter distributie uitsluitend onder de inge zetenen. De voor teelland geschikte gronden bij de forten en andere verdedigingswerken zul len als teelland worden dienstbaar gemaakt. Burgem. en Weth. van*Leiden roepen gegadigden óp die stukken weiland willen huren, om er voedingsgewassenj>p te telen, alsmede tot het huren van gemeente-tuintjes voor dien teelt. Koffie, thee en cacao. De Minister van Landbouw brengt ter algemeene kennis, dat een ieder, die koffie, thee en cacao anders dan Voor gebruik door hem zelf of zijn gezin in voorraad heeft, gehóuden is 'op 24 Maart aan den burge meester der gemeente waar de goederen zich bevinden, opgave te doen van de hoe veelheid en den aard der bovengenoemde goederen, welke hij in voorraad heeft. Bovengenoemde artikelen zijn te verstaan in den meest ruimen zin. o— Gebrek aan jute. De beide jutefabrieken der firma Ter Horst en Co. te Rijssen zijn, door gebrek aan grondstof, thans opnieuw stop gezet, nadat zij enkele weken weer gewerkt hebben. Op deze fabrieken werken ongeveer 1400 arbeiders(sters). o Fabrieken stopgezet. De fabriek der firma B. W. en H. ter Kuile te Enschede is heden wegens gebrek aan kolen stopgezet. Ongeveer 900 arbei ders zijn hierdoor werkloos geworden. Dinsdag vertrokken uit IJmuiden 110 visschersvaartuigen naar zee, het grootste aantal dat ooit op één dag uitvoer. De Zomertijd. Blijkens het afdeelingsverslag der Tweede Kamer verklaarde men zich vrij algemeen gaarne bereid, aan het -wetsontwerp tot invoering van den zomertijd zijn steun te geven. Sommigen verklaarden daarbij uit drukkelijk, de bezwaren tegen den zomer tijd vooral van de zijde van land- en tuin bouw ingebracht, geenszins zonder gewicht te achten. Zij n.eenden er echter voor dit jaar te moeten overheen stappen. Eenige leden zouden liever hebben ge zien, dat als tijdstip van aanvang van de zomertijdperiode was gekozen 1 April in plaats Van 16 April. Velen hadden be zwaar tegen den voorgestelden einddatum en meenden dat de zomertijd wel tot 1 October, sommigen zelfs tot 15 October kon worden gehandhaafd. Dat dè regeering voor den overgang van den gewonen tijd naar den zomertijd den nacht van Zondag op Maandag heeft ge kozen, gaf aan enkele leden aanleiding de opmerking te maken, dat het bezwaar van verkorting van den nacht, als gevolg van dien overgang, zich minder zou doen ge voelen indien de nacht van Zaterdag op Zondag ware gekozen. Voor de volksvoeding. Te Amsterdam hebben zich tot dusver reêds 3000 gegadigden voor een gemeente volkstuin aangemeld. Voor den grond moet een rijksdaalder huur per jaar per 100 M2. worden betaald. Aangeraden wordt de ver bouw van aardappelen, bruine boonen en kool. De geteelde gewassen zullen niet in beslag genomen worden ze dienen in de allereerste plaats voor eigen gebruik. De heer A. W. Zijlmans, hoofd der firma Dijkerman en Buijzerd t? Breda, heeft aan elk zijner gehuwde werklieden ruim 100 M2.; grond kosteloos in gebruik afge staan om dien naar eigen goedvinden en tot eigen voordeel te, bewerken. Een Erfenisquestie. Sedert enkele weken houdt te Zwart sluis een erfquestie de gemoederen in spanning. Ongeveer een /naand geleden overleed mej. G. Huisman.' Bij opening van het testament bleek zij haar geheele vermogen, behalve een legaat Van^f 500, te hebben nagelaten aan de Ned. Herv. school aldaar. Toen deze de nalatenschap wilde aanvaarden, ontving het^bestuurleen schrijven van ds. J. Luuring te Gorinchem vroeger te Zwartsluis, dat men, alvorens hiertoe over te gaan, eerst eens moest kijken in een bepaalde kast op een be paalde plaats. Men deed het en vond al daar een eigenhandig schrijven van erf laatster, waarin zij alle lijf- en linnengoe deren, goud, zilver, juweelen en oud por- celein naliet aan de kinderen van ds. L., die indertyd veel propaganda heeft ge maakt voor de bijzondere school. Na en kele dagen kwam hij zyn deelzin ontvangst nemen. Het onthaal was verre van har telijk en in een onderhoud met het school bestuur, waarin hem het vuur zeer na aan de schenen werd gelegd, legde hij de ver klaring af yan de erfenis af te zien, on der Voorwaarde dat de familie gelegenheic zou worden gegeven het goud en zilver enz, (allemaal familiestukken) tegen taxa tiewaarde over te nemen. Zulks geschied de en reeds gingen enkele stukken in han den der familie over. Men dacht, dat hiermede deze onverkwikkelijke geschie denis een einde had genomen, doch en kele dagen later toch kreeg het bestuur een uitnoodiging om voor den Kantonrech ter te verschijnen, bij wien ds. L. zijn zaak aanhangig had gemaakt, terwijl het reeds verkochte weer moest worden te ru^gegeven. (»Zw. Ctcc) De Koningin geeft het voorbeeld. Naar wij vernemen heeft de Koningin zoowel pp het Loo als, op hare particuliere landgoederen onder Wassenaar en in de tuinen van haar paleizen in het Noord einde en in het Bosch te 's Gravenhage de daarvoor geschikte terreinen doen beplan ten met gewassen, welke zich voor de volksvoeding bij uitstek leenen, ten einde de productie daarvan zooveel mogelijk te vermeerderen. Neem Anga-bonbons. Per doos 30 en 60 ct. bÜ volwassenen en kinderen. Neem Enfan-bonbons. ■mm Per Doos 30 ct. Mijnhardt's Hoofdpijntabletten, —i—roi Per koker 45 ct. Mijnhardt's Laxeertabletten. mmmmmm Per doos 35 ct. hoofdhuid, vrij van haaruit val, bevrijd van roos. Wasch U met Parol-zeep. rnawm Per stuk 60 ct. Mijnhardt's Zenuwtabletten. Per koker 60 ct. Maagzuur, oprisping. Mijnhardt's Maagtabletten. mHHMMi Per koker 60 ct. Gebruik Enersan-tabletten. ■mhmb Per koker fl. Let bij koop op den naam van den fabrikant A. MIJNHARDT, Pharmac. Fabriek te Zeist. Bij Apoth. en alle Drogisten. Te 's-Hertogenbosch Gebr. Verhees, Orthenstraat B. 89 en Vuchterstr. 430 en Apoth. Dr. Lammers en Indemans Waalwijk Apoth. Fa. P. J. van GilsWerkendam J. S.. Frederiks, Drogist. Voor Dames- en Kinderkleeding de Fir ma Taverne en De Meere, Hinthamer- straat 69 's-Hertogenbosch, het beste adres voor deze omstreken. Deze zaak is ook des Zondags van 10 tot 1 uur geopend. Heusden. Het s.s. »Ynnur« gebouwd voor de Rederi* Sverre Hansen A./S., te Bergen, Noorwegen, door de Firma de Haan Oerlemans te Heusden, heeft heden met goed gevolg proefgestoomd in den Nieuwen Waterweg. Het schip en de machines zijn gebouwd volgens de hoogste Klasse van Bureau Veritas en de Noorsche Schepenwet. Lengte in 1.1. bedraagt 180 voet, de breedte 28 voet en de holte 14'6". Het laadvermogen bedraagt 985 Ton, de triple expansie machine is vervaardigd door de machinefabriek van C. A. Kuypers te Rot terdam. Als snelheid op den proeftocht werd verkregen ÏO^ mile. Na gehouden proeftocht is het schip terstond door de Reederij overgenomen. Bij kon. besluit is goedgekeurd dat aan den heer P. Verhagen, burge meester van Woudrichem, op zijn verzoek eervol ontslag is veleend als waarnemend secretaris dier gemeente. Andel. Bij de Dinsdagavohd gehouden verhuring van weilanden der Ned. Herv. Kerk, was de opbrengst 600 gulden hooger dan het vorige jaar. Babyloniënbroek. Onze geachte pre dikant, Ds. D. M. Blankhart, ontving toe zegging van beroep door de Gemeente Nijverdal. Beneden-Langstraat. De behoefte aan aardappelen doet zich al langer hoe- meer gevoelen, bepaaldelijk in gemeenten waar momenteel geen regeeringsaardappe- len zijn. Nu het voorjaar aankomt en de vorst vooral zooveel schade heeft veroor zaakt, blijkt ook op vele plaatsen een aan zienlijk te kort aan pooters te bestaan. Het verboden vervoer van de eene naar de andere gemeente verhoogt dezè moeielijk- heden. Genderen. In de Gereformeerde Kerk alhier hoopt Maandagavond op te treden de beroepen predikant, Ds. H. v. d. Zanden van Harmeien. De dienst vangt aan om half zeven. Kaatsheuvel. Uitspraak, gedaan in zake M. L. L., schoenfabrikant, 26 jaar, te Kaatsheuvel, thans gedetineerd ter zake dat hij den 19 Nov. 1916 te Kaatsheuvel een hoeveelheid door diefstal verkregen leder heeft gekocht. Het Hof bevestigde het vonnis der Recht-' bank van 's-Bosch waarbij beklaagde was veroordeeld tot 2 jaren gevangenisstraf, met het voorarrest en bevel tot zijne ge vangenhouding. Meeuwen. 21 Maart, 't Was hier gister namiddag vrij druk in het café van den Heer D. Smits. Paar werd toen de Jaarvergadering gehouden van de Onderafd. Drongelen en omstreken der V. P, N. Na opening door den Voorz. en het lezen van de notulen der vorige vergadering die onveranderd werden goedgekeurd volgde eerst de rekening over 1916: ze wees een goed slot aan van f 10,54a. Uit het daarna aangeboden Jaarverslag bleek dat het aantal leden der onderafd. is ge stegen tot 107 tegen 85 leden tevoren; zoodat er in dezen alle reden is tot tevre denheid. Nog deelde dit verslag mede, dat in 1916 werden omgezet 199240 eieren voor een som van f14194, dat is voor iets meer dan 7 cent per stuk of voor f 1,20 per Kilo gemiddeld. •Aan onzen ijverigen en zorgvollen bode van Hemert daarvoor een woord van dank en hulde De beide leden van het bestuur welke moesten aftreden, de heeren H. v. d. Heuvel Jz. en H. Vos, werden bij accla matie herkozen. Als punt 7 gaf de agenda aan eene gratis-verloting van 15 br. witte Wyandot- tes en 15 bjr. witte Leghorns. Ofschoon mogelijk voor velen het meest aantrekkelijke nummer van 't program, werd toch die verloting voor het laatste bewaard. Eerst werd nog het woord gege ven aan den heer Reimers, oud-leeraar der Rijkslandbouwschool te Wageningen, thans hoofdredacteur van »de Veldpost® tot het houden eener lezing over •Weten schappelijke teelt in het algemeen, eene lezing of liever voordracht, welke zeer zeker wel den dank der vergadering ver diende, den begaafden spreker daarvoor toegebracht. 23 Maart. In de heden gehouden raadsvergadering was aan de orde de be noeming van een Hoofd der School. De alphabetische voordracht was samen gesteld als volgt

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1917 | | pagina 2