Onzelfzuchtig. Het bloed verloochent zich niet. bracht, waarin hij geestelijk normaal wordt verklaard. Het proces zal in Mei plaats hebben. Het koninkrijk Saksen gaat beginnen met het aanrichten van gemeenschappelijke maaltijden voor alle bewoners van het ko ninkrijk. Guatemala heeft officieel aan de Ver. Staten meegedeeld, dat het zich voorstelt, de betrekkingen met Duilschland af te breken. Engelsch legerbericht. LONDEN, 12 April. (Reuter). Haig be richt Ten Z. van den weg van Atrecht naar Kamerrijk bestormden wij Hénin en Wancourt. Wij trokken over de Cojeul,en bezetten hoogten op de oostelijke oever. Er zijn opnieuw vorderingen gemaakt ten N. van de Scarpe en- ten 0N van de Vimyheuvelen. Onze aanwinsten ten N. van de Vimy-heuvelen zijn versterkt. De goede fee aan het werk. Twee Amerikaansche dames Crocker en Pock zijn, zoo vertelt de Figaro, bezig het dorpje Vitremont in Lotharingen, waarvan geen twee steenen op elkaar waren ge bleven, te herbouwen. Huis voor huis, kerk en school, stadhuis,' alles wordt op, de kosten der goede feeën herbouwd. Fontein en drinkplaats voor het vee, alles komt op de oude plaats. In hun stallen zullen de bewoners hun vee, in de schuren hun karren, hun hooi en stroo terugvinden. Het zou zeker gewaagd zijn te willen beweren wélke ziekten de pijnlijkste zijn, daar iedere zieke altijd meent dat er geen erger kwalen op aarde bestaan dan die hij ondervindt. Toch zijner wier lichamelijke pij nen gepaard gaan. met erge geestelijke pijnen en aan hunne slachtoffers het vernietigende gevoel van verval bezorgen. De treurig heid en de bitterheid die daarvan het ge volg zijn, ontnemen aan het leven alle be koring. Wat is er pijnlijker voor een man van krachtig uiterlijk, dan zijn krachten te voelen verminderen Bij de kwellingen die de kwaal meebrengt, komen dan nog de nij pende wonden der eigenliefde. Gebonden door den ergsten twijfel, de twijfel aan zich zelf, staat hij verlamd tegenover de minste inspanning, de minste onderneming. Daarop volgt de ontzegging. Het bloed verloochent zich niet, zegt een oud spreekwoord en dit is zoo een stevig man met een krachtig hart kan altijd op zijn krach ten vertrouwen, wanneer hij ze noodig heeft. De energie, de zekerheid, de kracht bewo nen inderdaad hetzelfde lichaam als een zuiver, levendig, frisch bloed. Hij die dus die onschatbare eigenschappen wil bezitten, op ieder oogeriblik zeker van zich zelf zijn, moet vóór alles de gezondheid van zijn bloed verzekeren. Als men u beschuldigt »geen bloed in de aderen te hebben« dat wil eigen lijk zeggen dat het uwe zwak of ziek is. Handelgeef u niet over aan een onher stelbare ontaarding, want gij kunt zeker nog recht doen gelden op de vreugden van deze wereld. Weest er zeker van dat uw zwakheid alleen voortkomt uit de slapte van uw bloecf. Maak het krachtiger en gij zult spoedig uw vurigste jeugd'op nieuw zien bloeien. Dertig jaren succes en duizende getuig schriften hebben overvloedig bewezen dat de Pink Pillen, die men in alle apotheken voor den prijs van f 1.75 het doosje krijgen kan, de machtigste herstellers van het bloed zijn. Alle ziekten, zonder uitzondering, die deor verzwakking van het bloed veroorzaakt worden, zijn onderworpen aan deze weldadige pillen, die het snel vervormen en verbeteren. De Pink Pillen, bron van jeugd, zijn de droppels des levens. De Pink Pillen zijn verkrijgbaar k f 1.75 per doos, en f9 per zes doozen, bij het Hoofddepot der Pink Pillen, Dacostakade 15, Amsterdam; voor Heusden en Omstre ken bij G. Malingré, Drogist te Heusden de firma P. J. van Gils, Apotheek te Waalwijk en verder bij verschillende Apo thekers en goede Drogisten. BINNENLAND. Ned. sleepboot heschoten. De Nederlandsche sleepboot Cycloop®, van de sleepdienst-firma Zur Mühlen, te Amsterdam, die Zaterdagmorgen op het be richt, dat bet Belgische stoomschip »Tre- vier« nog drijvende was, uit IJmuiden verfrok, om het stoomschip te zoeken, werd binnen de 20 mijlen uit de kust onverhoeds door een duikboot beschoten. In het geheel werden acht granaten af gevuurd zonder de sleepboot te treffen. Behalve de gewone equipage, was ook de vertegenwoordiger van de firma te IJmui den, de heer S. Roggeveen, aan boord. De Kapitein van de sleepboot, zoo meldt de Tel., begaf zich met eenigen van de equipage in de scheepsboot naar de duik boot, waar de commandant hem mededeel de' dat hij binnen het versperde gebied was en het schip tot zinken gebracht zou worden. Men hield den kapitein van de sleepboot aan boord van den onderzeëer en gaf een officier en een matroos, die twee groote bommen meenamen, met de scheepsboot mede naar de Cycloopom die tot zinken ie brengen. .Slechts na overtuigende bewijzen, dat men niet in het versperde gebied noch geweest was en dat men slechts zoekende was naar een trawler, gaf de duikbootcommandant den Duitschen officier aan boord van de Cycloop tee kenen om terug te komen, blijkbaar tegen diens zin. Men nam de bommen mede terug en gelastte de »Cycloop® onmidde- lijk naar IJmuiden terug te stoomen. o Tarwe- en rogge afval. De Min. van Landb. heeft vastgesteld de volgende maximumprijzen (per 100 K.G.) tarwezemelen en roggezemelen f 18 tarwegrind en roggegrind f 18 tarwegries en roggegries f 22 50 reinigingsproductqp uit rogge en tarwe, alstarwepunten, voertarwe; trieurhaver, trieurmais, rbgge- voermeel f 19 alles voor zoover niet ge distribueerd door de Toewijzingscommissie voor Veevoeder, incl. baal franco laatste spoorwegstat. of veer. (St. Ct.) o Het geschonden telegraafgeheim. Omtrent de spionnage-zaak aan het tele graafkantoor te Amsterdam deelt men aah de N.' R. p nog mede dat ook gebleken is, dat afschriften werden genomen van telegrammen scheepsbewegingen betreffende. Men kwam in het bezit van den inhoud van telegrammen in geheimschrift, doordat men zich des nachts den sleutel wist te verschaffen van de kamer, waarin de copieën dezer telegrammen werden opgeborgen. De betrokkenen werden voop hun werk klaarblijkelijk zeer ruim betaald, daar een der betrokkenen een aanzienlijk bedrag bij een der banken depositie had staan. Behalve de in hechtenis genomen telegra fisten D., v. d. B. en mej. S., moeten er nog anderen bij deze zaak betrokken zijn. De Tijd meldt nog, dat een onderzoek aan het licht heeft gebracht, .jlat bij de spi- onnagezaak ook betrokken waren personen, die bij Holderts berucht anti-smikkel bureau werkzaam waren. o Dankbaarheid. Men meldt ons uit Helmond Hier ter stede zijn een 30-tal Duitsche deserters van gemeentewege bij particulieren onder gebracht. O.a. waren er een tweetal bij den heer Heeris, Molenstraat alhier. Deze vertrokken Zaterdag j.l., zeggende dat zij even de stad ingingen. Dit verwekte ver moedens op en spoedig bemerkte men, dat zij een bedrag van c a. f 600 hadden ontvreemd, o Te Nunspeet is in den nacht van Zondag op Maandag ingebroken in het filiaal van de firma Kernebeek, uurwerkmaker te Har derwijk. Met een knuppel werd een ruit geforceerd. Vermist wordt o. m. een doos ringen ter waarde van f1200. De daders zijn nog onbekend. o Men heeft ontdekt, dat een verspreiding op groote schaal onder de inlanders heeft plaats gevonden van prenten met de beel tenis van den Duitschen Keizer, den Keizer van Oostenrijk en van den Sultan van Turkije, vooral in de residentie Soerakarta. De regeering heeft bevel gegeven die prenten in beslag te nemen, maar dit gaat moeilijk, omdat de verspreiding over het geheele eiland Java heeft plaats gehad. Men weet niet waar die prenten vandaan komen. o Nog geen lenteweer te verwachten. De weerkundige medewerker van het »Vad.« merkt op, wat de weersverwachting voor de eerstvolgende dagen aangaat, dat de barometer, zoolang deze blyft rijzen, een niet onbelangrijke verbetering van het weer belooft. Doch geen lentewarmte. Een nieuwe daling van den barometer be looft ons echter een herhaling van het ongunstige, buiige weer. Van méér belang .dan het weer in de eerstvolgende dagen blijft de vraag wat de eerstvolgende weken ons brengen zullen en dan kunnen wij niet anders zeggen dan dat wij daarop vooralsnog geen hoopvol antwoord kunnen geven. o Merkwaardig. De zeven jonge Duitsche deserteurs, die Woensdag te Oldenzaal over de grens kwa men, zijn daags daarna op eigen verzoek en met goedvinden van den terr. bevelheb ber voor Overijssel weer aan een Duit schen wachtpost uitgeleverd. Brabantsche gruwelen Men meldt uit Steenbergen aan de Avondster De gebroeders Marijn, Lindert en Piet Kr., respectievelijk oud 30, 28 en 25 jaar, waren Eersten Paaschdag te Heerlen naar het lof geweest. Per rijwiel gingen zij den Wouwscheweg over naar Bergen op Zoom waar een der broers woont, en toen over Moerstraten naar huis terug naar het gehucht »de Krabbe«. Zij waren nog slechts eenige minuten van huis, toen zij van het rijwiel werden gehaald door eenige personen, die hen op wachtten. Dit waren zekere v. d. K. en de drie gebroedèrs A. Een worsteling ontstond, waarbij door de aanranders duchtig van messen werd ge bruik gemaakt. De drie gebroeders Kr. werden alle drie zwaar gekwetstde eene kreeg een diepe en ernstige hoofdwonde, de andere kreeg een messteek in het bovenbeen en de derde werd zoo ernstig gehavend, dat hij is over leden. Marijn Kr. kon zijn hoofdwonde in Steenbergen laten verbinden. Piet en Lindert Kr. werden per automobiel naar het hospitaal te Bergen op Zoom gébracht, waar zij werden verbonden. De drie gebroeders Kr. waren alle drie onder de wapenen. De aanranders zijn des nachts door de maréchaussées van hun bed gelicht en naar Breda overgebracht. De opstand in Palembang. Uit Palembang wordt gemeld, dat er onrust onder de bevolking heerscht, omdat de vaccinatiemaatregelen de pokkenepidemie zouden uitbreiden. Het Batavisch Nieuwsblad ontvangt te legrafisch bericht uit Palembang, dat de officier van justitie zijn onderzoek, inzake den opstand heeft beëindigd. Drie rebellen zijn reeds opgehangen. Stormen op Java. Van verschillende streken van Java is bericht ontvangen, dat daar in het einde van Maart hevige stormen gewoed hebben. Van welken aard en omvang de schade is, welke daardoor is veroorzaakt, is nog niet gemeld. o De vischverdeeling te IJmuiden. Onze correspondent te IJmuiden meldt De overeenkomst tusschen Nederland, Engeland en Duitschland, in zake de ver deeling van den vischaanvoer te IJmuiden, is heden in werking getreden. Nadat de visch voor binnenlandsche dis tributie was afgezonden, wordt aan den vrijen handel gelegenheid gegeven vóór te koopen, mits men niet onder de, voor Engeland en Duitschland vastgestelde prij zen inkocht. De overige visch wordt gelijkelijk voor Engeland en Duitschland verdeeld. o Op veldwachter geschoten. In den nacht van Dinsdag op Woens dag hebben, de rijksveldwachter D. van Weel en de gemeenteveldwachter W. de Knegt te Capelle a/d IJsel twee onbe kend gebleven personen aangehouden, die op verdachte wijze rondliepen. Nadat de veldwachters enkele vragen gesteld had den, losten de aangehoudenen revolver schoten op de politie. Terwijl de in het gelaat getroffen De Knegt door Van Weel werd geholpen, ontkwamen de aangehou denen op de fietsen der veldwachters. De rijwielen werden later in het kanaal van den Prius Alexanderpolder teruggevonden. De toestand van De Knegt is niet ernstig. (»N. R. Ct.® Onderhoud van uitgewekenen. De kosten van onderhoud en verdere uitgaven ten behoeve der naar ons land uitgewekenen waren voor het dienstjaar 1916 oorspronkelijk op 2 millioen geraamd. Dit bedrag was later op 5 millioen ge bracht. En nu vraagt de minister nog een millioén om het tekort te dekken. Belooning voor redding. De Hollandsche Stoom boot-Maatschappij te Amsterdam heeft ter belooning voor de redding en goede verzorging van 9 opva renden van het in den nacht van 22 op 23 Maart j.l. in den grond geschoten Ne derlandsche stoomschip »Amstelstroom« van genoemde Maatschappij aan den schip per W. van' der Zwan van het Nederl. loggerschip »Marconi« van de Visscherij- Maatschappy »Het Noorden® te Schevenin- gen geschonken een gouden horloge met inscriptie en aan de verdere 6 leden der bemanning van het loggerschip een geza- melijke gift van f 250. Waar het gebrek aan petroleum al oorzaak van kan zijn. Men meldt uit Zeilberg aan deZuid-W. VaartZaterdagavond bevonden zich nog eenige biechtelingen in de donkere kerk, toen de koster 'in de meening, dat allen de k^rk, verlaten hadden, de deur sloot. De ingeslotenen waren zich weldra be wust van den toestand en kenden geen ander middel om de buitenwereld met hun ne gevangenschap in kennis te stellen, dan met de klok te luiden. En zoo geschiedde. Dit onverwacht gebimbam in den avond verwekte in de parochie eene algemeene opschudding; sommigen meenden zelfs, dat de vijand den oorlog verklaard had. De zaak was echter spoedig opgelost en de gevangenen werden in vrijheid gesteld. Vrouwen zijn vaak te Vrouwen dienen meer aan haarzelf te denken. Uit een gezondheidsoogpunt is het onverstandig om eigen pijnen en kwalen te verwaarloozen en elk ander in huis te bemoederen. Zoovelen maken deze fout. Rugpijn, onzuiver bloed, pijn in de len denen en zijden, duizeligheid en zenuwach tigheid behooren tot de eerste kenteekenen van overspanning der nieren. Als deze ver schijnselen optreden; dient een vrouw haar gezondheid te beschermen door meer rust te nemen, meer slaap te genieten en meer ontspanning buitenshuis. Gebruik Foster's Rugpijn Nieren Pillen om de nieren op te wekken en te verster ken. Dit speciale niergeneesmiddel reinigt de urine-organen. Thee, koffie, alcohol, zware maaltijden of te veel vleesch zijn schadelijk voor zwakke nieren. Het is gemakkelijker om waterzucht, blaaskwalen, rheumathiek en ernstige nier aandoeningen te voorkomen dan te genezen'. Foster's Pillen slaagden in vele gevorderde gevallen, maar vroegtijdige behandeling is altijd het best. Let op de eerste verschijn selen en verwaarloos deze nooit. Het gedeponeerde handelsmerk de man met zijn handen in de lendenen komt voor op elke echte doos. Foster's Rugpijn Nieren Pillen zijn verkrijgbaar bij alle goede drogisten fl.75 p. doos of f 10.p. zes doozen. Het Gemeentebestuur^vanfHeusden. MAAKT BEKEND dat in de week van 9 APRIL tot 15 APRIL 1917, op de navolgende bons ver krijgbaar zijn de daarbij vermelde regee- ringsgoederen Bon no. 25 4 ons Rijst. 30 l Gort. 29 I Havermout. d '26 34 Zeep. 27 2 Bak- of braadvet. 28 3 K G. Aardappelen. PLAATSELIJK NIEUWS. Heusden. Men komt ons uit den om trek mededeelen, dat de zwaluwen zijn gearriveerd. De buiten-gemeenten krijgen ze gewoonlijk het eerst. Laat ons hopen dat de lenteboden nu ook zacht weder medebrengen. Tengevolge van het wassende wa ter op de Bergsche Maas, staan twee van de drie aanlegsteigers onder en zullen de goederenloodsen spoedig aan de beurt komen. Capelle. Ds. Koster alhier heeft' een beroep ontvangen naar Randwijk. Deze week werden voor het eerst de jonge groenten uit de tuinderijep alhier ter veiling gevoerd. Onze vroegere dorpsgenoot de heer A. Huijsman is benoemd tot Adjunct-com mies ter secretarie te Enschedé. Genderên. Tot spijt der gemeente heeft Ds. H. v. d. Zanden te Harmeien bedankt voor het beroep naar de Geref. Kerk alhier. 's-Gravemoer. Van ouds werd hier het schippersbedrijf beoefend, welk bedrijf verband hield met het vervoer van turf. Toen de veenderij verliep veranderden die turfschepen in hooiaken, welke vaartuigen van bijzonderen vorm van hout waren ge bouwd. Later werden die hooiaken van lieverlede vervangen door ijzeren Rijnsche pen en eindelijk is de allerlaatste houten aak in des sloopers handen overgegaan en behooren die vaartuigen hier tot het ver ledens. Herpt. De raad dezer gemeente be sloot niet met de nieuwe tijdregeling mee te gaan. Reikhalzend zien de landbouwers uit naar een betere weersgesteldheid. Er is nog zoo goed als niéts op den akker verricht, terwijl het voor alles hoog tijd wordt om te zaaien en te poten. Kaatsheuvel. Dat er veel liefheb berij bij de menschen bestaat om zooveel mogelijk zelf voor den wintervoorraad van 't komende jaar te zorgen, blijkt wel uit het feit, dat bijna 500 menschen hebben opgegeven om pootaardappelen van het distributiebureau te betrekken voor een gezamelijke hoeveelheid van 35582 K.G. Wil 't gewas wat meevallen, zoo kan de oogst dus zeer belangrijk zijn in onze ge meente. Looo-op Zand-Kaatsheuvel. Mej. Ma. Verschuren, onderwijzeres aandeBijz. School te Bergdijk alhier is benoemd als zoodanig aan de Bijz. School te Loon-op- Zand Luttel-Herpt In verband met de pieuwe tijdregeling zal aan de stoomzuivel- fabriek een half uur vroeger worden be gonnen. Belanghebbenden gelieve daar rekening mee te houden, Meeuwen. Naar wij vernemen is onze dorpsgenoot de heer P. W. Sprong, amte- naar ter secretarie, benoemd tot Admini strateur van het Levensmiddelen bedrijf te Dinteloord. Nederhemert. De winkelier B. alhier is wegens overtreding der Distributiéwet geschrapt en van het betrekken vanregee- ringsuiker geheel uitgesloten. Door de gemeente politie is proces verbaal opgemaakt tegen zekere J.B., wel ke op heeterdaad werd betrapt toen hij bezig was bij het veerhuis uit de aldaar hangende *pubhcatiekast de daarin aange kondigde biljetten te verwijderen. Door het wassende water op de Bergsche Maas zijn de uiterwaarden over stroomd en staan vele weilanden reeds diep onder water ook in de binnenpolders komt veel kwelwater Het ziet er voor de landbouwers niet gunstig uit daar ook de weilanden vooreerst nog niet inge- schaard kunnen worden. Nièuwendijk. Door de onderafdeeling der V. P. N. alhier zijn deze week ruim 4400 eieren naar de Rotterdamsche veiling verzonden. Foederoijen. Naar we vernemen is mej. G. Hoitsma benoemd als onderwijzeres aan schooi 2 te Gorinchem. Sprang. Het 12-jarig zoontje van den schoenmaker Blom alhier verloor een geld beurs inhoudend f 9.40. Toen bij de po litie aangifte werd gedaan was door den eerlijken vinder het beursje daar reeds bezorgd. Met goede gevolg is door den jon gen heer J. Nieuwenhuizen Jzn. het toe latingsexamen, voor de Chr. kweekschool te Gorinchem, afgelegd. Van den arbeider A. Hoefnagel zijn in den polder door een hond 5 schapen doodgebeten. Voor genoemde eenheele schadepost. Maandagavond 1.1. gaf de Chr. Zang- Vereen. «De Harpe Zions« haar reeds aan gekondigde uitvoering. Om c.a. 5.30 uur werd deze uitvoering op de, in christelijke kringen, gebruikelijke wijze door haar voorzitter A. v. d. Esch geopend eri droeg verder de leiding aan haar directeur de heer L. A. Kooien over. Het programma werd op zeer verdienste lijke wijze afgewerkt. Aan het slot bracht de voorzitter een woord van dank aan het publiek, dat in grooten getale was opgekomen, en verder aan allen die tot wel slagen hadden meegewerkt. Moge »Pe Harpe Zions« groeien en bloeien, opdat zij ons nog meermalen zulk een gezelligen avond kan bereiden.^ Veen. Door de Raad der Gemeente zijn voor de regelen der distributie aange steld de Heeren J. Timmermans, W. Swarts en D. Jiskoot. Door belanghebbende ingézetenén is tot den Raad weer het verzoek gericht om aan het telefoonkantoor alhier een spreekcel te verkrijgen. Zijn de kosten tot eventueele oprichting voor de Gemeente te bezwaarlijk dan is het voornemen om deze voor gezamenlijke rekening te dragen. De kooplieden zijn er sterk voor om ze binnen korten tijd geplaatst te krijgen. Werkendam. Wegens gebrek aan steenkolen wordt van de gasfabriek alhier geen gas meer geleverd. Woudrichem. De Heer H. van Stok- kum alhier is benoemd tot [Brieven- en telegrambesteller. Benoemde is sedert geruimen tijd als hulpbesteller aan het Postkantoor werkzaam geweest. Zaltbommel. Onder leiding van den heer Nijman heeft een bijeenkomst plaats gehad van fruit- en groente-teelers uit de J3ommelerwaard en enkele dorpen gelegen aan de Noordzijde langs de Waal. Na breedvoerige bespreking werd be sloten tbt het oprichten van een fruit- en groenteveiling te Zaltbommel.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1917 | | pagina 2