en Weilandverpachting. publiek verkoopen b. Zakboekjes voor vervoer een flinke Dienstbode. PSoegenfabriek :"i marktplein"? DRAVERSLAAN 1 - HOOFDDORP. Met het oog op den Staat van Beleg a. jKacbtlgicg tot inslag vac ders van goederen. Maagpijn. - maagkramp. Ververstraat 25, 's-BOSGR TE KOOP 2 Damesrijwielen JONKER, M. ZIGENHORN, Notaris VAN GENDT veilen. Notaris J. M. C. PAAP publiek verhuren Notaris J. M. C. PAAP, godoren. Wenscht ge een nieuwe ploeg aan te schaffen, vraagt dan nog heden prijsopgave onzer ploegen, bij ens of bij onze agenten Commissionnairs in Effecten. Verslag van den Raad der gemeente Heusden op Vrijdag 27 April, des avonds 7 ure. AGENDA. 1. Notulen der vorige vergadering< 2. Médedeeling van ,ingek. stukken. 3. Benoeming stembureau. 4. Idem onderwijzer openb. lag. school Alphabetische voordracht a. D. J. Hus te 's Bosch. b. J. M. Reas te Heusden. 5. Brief Ged. Staten reg. jaarw. ond, 6. Wijziging gein. begrooting 1916. Voorzitter Burgemeester Honcoop. Secretaris: de heer H. J. v. Eggelen. Aanwezig alle leden. Nadat de voorzitter de vergadering ge opend heeft, leest de secretaris de notulen der vorige vergadering, welke onveranderd worden goedgekeurd en daarna vastgesteld. Ingekomen- a. Schrijven van Ged. Staten berichtende ontvangst van regeling broodgewicht. b. Idem betreffende rooken door te jeug dige personen. c. Idem behelzende verbod drankgebruik voor personen beneden den zestienjarigen leeftijd. d. Idem politieverordening sluiting café's. e. Idem beperking lichtgebruik. f. Idem houdende goedkeuring kohier H. O. g. betreffende geldleeningen. h. Brieven van de heeren Hilwig en Carpay meldenden hun aanneming tot wering van schoolverzuim. i. Verslag Teekenschool, j. Proces-verbaal van kasopneming van den gemeente-ontvanger, waarbij alle stukken en bescheiden in orde waren. Alle ingekomen stukken voor kennisge ving aangenomen. Tot leden voor het stembureau 1917 worden benoemd de heeren 'G. v. Ever- dingen en Chr. de Jongh. Tot hun plaatsvervangers de heeren L, J. Veerman en H. Prins. Tot 3e lid wordt gekozen de heer P. A. v. Andel, terwijl tot diens plaatsvervanger de heer L. de Mol wordt benoemd. Bij de behandeling van punt 4 der agenda zegt de voorzitter Hus is vrij van dienst en kan onmiddellijk in functie treden, maar Reas staat onder wapenen er zal weinig kans zyn, om ontslag uit den militairen dienst te verkrijgen. In het belang van het onderwijs adviseeren B. en W. daarom Hus te benoemen. De heer van Andel acht dat bezwaar zoo groot niet, wanneer het gemeentebestuur daartoe zijn medewerking verleent. De voorzitter is van idèe, dat het niet zal gaan en dan zullen we dubbele kosten krijgen. De heer van Andel wil het zoo regelen, dat de benoemde eerst salaris geniet bij in functietreding. De heer Vos neeipt ook aan, dat we! vrijstelling van dienst zal worden verleend Waarom vraagt spreker dan iemand op de voordracht geplaatst, als we hem niet kunnen benoemen De voorzitter begint te voelen uit welken hoek de wind waait, en zegtwe kunnen niet benoemen onder voorbehoud van dit of dat. Alles heeft zijn gewoon beloop gehad en daarom stel ik voor tot stemming over te gaan. Nadat de heer Van Andel er nog op heeft gewezen, dat het hoofd der school geen bezwaar had, dezen, candidaat als no. 1 op de voordracht te plaatsen, gaat de Raad tot benoeming over met den ver rassenden uitslag, dat de heer J.M. Reas met 6 stemmen wordt gekozen. Het klonk in de ooren der vroedschap alsof het ca rillon nog speelde »Leve den Heusde- naar!« Op eën vraag van den heer Van Andel zullen 'namens het gemeentebestuur pogingen aangewend worden den benoem de zoo spoedig mogelijk vrij van dienst te krijgen. Naar aanleiding van punt 5 schrijft de Schoolopziener, dat de pas aangenomen regeling der jaarwedden van onderwijzers z.i. onvoldoende is en geeft daarbij een nienwe regeling waarbij het aanvang-sa- laris f 700 met 9 verhoogingen van f 100 zal bedragen. Bovendieh voor hoofdacte f 200De vergoeding van huishuur voor hoofden f 300en voor het gehuw de personeel f100 Voor het herhalingsonderwys f 1per lesuur. Het maximum voor de M.U.L.O. school f 100meer. De nieuwe regeling, verhooging van f 50 blijft gehandhaafd tot groote teleur stelling van de op de publieke tribune aanwezige onderwijzers. Door overschrijding van verschillende posten op de begrooting 1916 moet deze gewijzigd en met een bedrag van f 1204,31 vermeerderd worden, welke gelden gedekt kunnen worden door een surplus van andere posten. Op de aanvraag om verhooging van salaris door den stadsarchitect, den heer J. Boeren, wordt gunstig beschikt. Of schoon B. en W. met een voorstel van f 50 kwamen, wist de heer Veerman zijn voorstel van f 100 er door te krijgen en het salaris van genoemden ambtenaar op f 550 te brengen. De heer Prins was bijzonder royaal en wilde zelfs f 600geven, maar dat kon de bruine niet trekken. Nadat de agenda is afgehandeld vraagt de Voorzitter of er nog iemand het woord verlangt. De heer De Mol vraagt niet het oog op het lengen der dagen of de verorde ning op het sluiten der winkels niet ge wijzigd zou kunnen worden en het slui tingsuur gesteld op 9 uur en Zaterdags 10 uur Spreker vindt het onbillijk en onrecht vaardig, dat cage's tot 10 uur geopend kunnen blijven en de winkels niet. De Voorzitter zegt het is wel onaange naam, maar niet onrechtvaardig. De gas fabriek klaagt reeds en wanneer we uw voorstel aannemen, dan zou het wel kun nen gebeuren, dat we niet alleen zonder petroleum en benzine maar ook nog zon der gas raakten. De heer Veerman vindt, dat door de gestelde verordening de Raad voorzichtig handelt, om steenkolen voor de industrie te behouden. De heer De Mol trekt daarop zijn voor stel in. Niets meer^aan de orde zijnde sluit de voorzitter deze vergadering. PLAATSELIJK NIEUWS. Heusden. Naar wij vernemen is de Hee^ G. R. van der Ven, Burgemeester te Vlijmen, candidaat gesteld voor de Pro vinciale Staten en zulks ter voorziening in de vacature, ontstaan door het overlyden van den Heer Zeegers te Waalwijk. De candidaatstelling ontmoet hier eene algemeene sympathie. Een candidatenlijs kwam ons Onder de oogen met een zeer groot aantal handteekeningen, dat nog steeds aangroeit. Uit Vlijmen wordt geschreven Daartoe van verschillende zijden aange zocht, heeft de heer G. R. van der Ven burgemeester der gemeente, besloten de candidatuur voor het lidmaatschap der Provinciale Staten aan te nemen. Deze candidatuur is algemeen met in stemming begroet, overtuigd als men is dat het oostelijk deel van het district waar, behoudens een onderbreking van enkele jaren, steeds een Statenlid is ge vestigd geweest, wederom in dit college meer in 't bijzonder behoort vertegenwoor digd te worden. Aan het postkantoor alhier en de daaronder ressorteerende hulppostkantoren werd gedurende de maand April 1917 in gelegd f 10000.20. Terugbetaald f16913,88 Candidaatstelling voor Lid der Pro vinciale Staten in het Kiesdistrict Heusden op 1 Mei jl. Ingeleverd zijn 4 candidaatlijsten, alphab gesteld M. A. C. Canters te Drunen J. J. H. Snijders te Dussen; E. W.'Klijberg te Waalwijk; en G. R. van de Ven te Vlijmen. Op Mei 1.1. was het feest voor het personeel van den "\Boekhamlelaar Uitgever L. J. Veerman. Het was 25 jaar geleden dat de heeren Ch. A. Baaijens en W. Spitzers als jong maatjes bij de firma in dienst traden en thans, opgeklommen tot Meester in de Boekbinderij en Vertegenwoordiger van den Uitgever, hun zilveren feest vierden. Eene nieuwe zaal, voor de Boekbinderij zou tevens op dezen dag in gebruik ge nomen worden en was thans door het personeel,bestaande uit ruim veertig per sonen, smaakvol ingericht voor ontvang en tooneelzaal met een afzonderlijk tooneel en een podium voor de muziek. Ten 2 ure werden de Jubilarissen af gehaald en naar de feestzaal gebracht, alwaar ze door den Patroon, het Bestuur van de Mij. tot Nut v. 't Algemeen en door verschillende sprekers op hartelijke wijze werden gecomplimenteerd. Het Bestuur schonk ieder, namens het Hoofdbestuur, eene groote zilveren medaille met inscriptie, in notenhouten étui, de pa troon bepaalde zich tot een Album met eene portefeuille, \yaarin een gesloten enve lop het personeel schonk elk een baro meter en persoonlijke cadeaux ook van enkelen tot elkaar. De muziek, gevormd uit het personeel, speelde lustige fanfares en goed ingestu deerde marschen en bracht niet weinig bij tot eene algemeene vroolijkheid. Met verlof van de plaatselijke autoriteit werd nu eene aubade aan den patroon met zijne echtgenoote gebracht, en vervolgens een tournée door de gemeente gemaakt, waardoor het feestje tot eene soort van algemeene feestelijkheid oversloeg. De dag van 1 Mei zal ongetwijfeld voor de belanghebbenden een onvergetelijke zijn. Almkerk. Aan de Gem. Univ. te Amsterdam werd bevorderd tot arts Mej. C. van der Kaaden alhier. Andel. De heer G. Millenaar alhier verkocht een veulen, oud één dag, aan den ïeer Van den Berg te Oisterwijk voor de kapitale som van f 1000. Ammerzoden. Dezer dagen vervoeg de zich bij een ingezetene alhier, een als schipper gekleed persoon welke te kennen gaf dat zijn zoons met een schip geladen met steenkolen voor een handelaar uit Ne- derhemert onderweg waren. Deze wist zoo doende logies te krygen alsmede de vrouw des huizes eenig geld en lijfgoederen af handig te maken. Het resultaat was er kwam geen schip en de vriendelijke schip per is spoorloos verdwenen en zoekt de gemeentepolitie de handige oplichter. Beneden-Langstraat. Vette varkens doen thans 62 ct. per half K.G. at. We gens gebrek aan voeder worden deze zoo veel mogelijk opgeruimd. Ook biggen zijn haast: waardeloos en worden omgezet tegen f4 a f6 per stuk. Nuchtere kalveren staan ook laag en gelden f8 f 13. De handel in jonge lammeren gaat eveneens slecht, een gevolg van den nog slechten toestand der weiden. Men koopt ze tegen f5 a f7 per stuk. Cappelle. Ds. Koster alhier heeft voor het beroep naar Randwijk bedankt. Dussen. Toen Dr. de Groot, alhier Vrij dagmorgen 11. omstreeks half drie naar Dus sen Hank reed, waar hij was geroepen schrok onderweg op de Nieuwe Steeg zijn paard door het opspringen - van de koeien welke langs den weg in de wei lagen met het gevolg, dat dokter, knecht, paarc en rijtuig alle in een zeer diepen sloot te recht kwamen. Dokter en knecht kwamen met de schrik vrij, h§t paard had een wond aan de borst bekomen en van het rijtuig was de burrie stuk. Met eene algemeene sympathie is alhier de candidaatstelling voor Lid der Staten ontvangen van den Heer J. J. H Snijders, Burgemeester-Secretaris dezer ge meente. Een man die populair ismaar zich ook beijverd, alwaar dit kan, voor het algemeen belang. 's Gravemoer. De herijk der maten en gewichten zak alhier plaats hebben op Vrijdag 18 Mei a.s., van 912 ure v.m in de openbare lagere school. Met het oog op den zomertijd zijn de schooluren aan de openbare lagere schoo voor de morgenuren een half uur verlaat Burgemeester en Wethouders heb ben opnieuw een tweetal winkeliers uitge schakeld tot het betrekken en verkoopen van regeerihgsrijst. Sprang. Jl. Zaterdag geraakte L.H bij het spelen in den sloot langs den Meer dijk te water. Op haar hulpgeschrei kwam hulp opdagen, die haar op het droge bracht Met den schrik en een met modder over ladén pak kleeren kwam ze vrij. Zaterdagavond kwSm de afd. ,,Patr' alhier in vergadering bijeen. Met het oog op de tijdsomstandigheden werd (op advies van het bestuur) door enkele leden inge diend voorstel, om van het ziekenfonds een hoogere uitkeeringsklasse toe te voegen verworpen. In de vacature Klootwijk, ontstaan door militairen dienstplicht, werd J. Vos tot lid van de plaatselijke levenmiddelen commissie benoemd. De brandstoffencommissie in deze gemeente is saamgesteld uit de nav. Heeren C. G. H. H. Meijer voorzitter, J. L. v. Santen, secretaris, J. C. Maijers en B. Ver hoeven. Burgerlijke Staud. onkelnieaw, PERFECTA en BATO voor spotprijs. TE BEVRAGEN BIJ VEEN. Rijwielhandel. Ondergeteekende beveelt zich beleefd aan voor het maken van alle soort tuigen, ploeggareelen enz., onder garantie van goed passen. Zadelmaker, DRUNEN. Heusden, van 2527 Maart. Overleden: W. van Ooijen, 54 j., wed. v. R. v. Beijnen. De Werken en Sleeuwijk, 1226 April. Geboren Johanna, d. v. G. Vos en J. E. van Krugten Abraham Johannes, z. v. G. A, de Regt en C. Marcusse. OverledenW. de Graaf, 9 m.C. Sulkers, 81 j. te HEUSDEN zal op Dinsdagen 8 en 22 Mei e.k. n.m. 7 uur precies in Café »de Koren beurs® aldaar, ten verzoeke van den heer B. BAAIJENS bij inzet en toeslag Een solide en ruim. burgerwoonhuis, waarin sedert jaren met succes uitgeoefend een slagerij, met groote schuur, afdak, erf en vtmn aan de Sterrestraat aldaar, W. 27, groot 4 aren 39 centiaren, breeder bij biljetten omschreven. Te bezichtigen 's Dinsdags en 's Vrijdags van vm. 1012 en nm. 2-~4 uur. te Werkendam, zal op Donderdag 10 Mei 1917 's avonds 7 uur (zomertijd) in Café Wed. D. L. v. d. WIEL aldaar voor het seizoen 1917 om te beweiden VAN DE FIRMA BINSFELD, MEEUS, LAANE Co. s Perceel I. 2.15.00 H.A. in den polder Buitemioord, loswal om de haven. Perceel II. 3.21.54 H.A., het anderp deel van dien polder. Ontruiming 1 October 1917. Inlichtingen ten kantore van den Notaris. te Werkendam, zal op Woensdag 16 Mei 1917 provi- sioneel en op Woensdag 23 Mei 1917 finaal, telkens des avonds 7 uur (Zomer tijd) in café ZWETS aan den Sasdijk bij WERKENDAM, a. ten verzoeke van den Heer K. A. VAN HERK: Koop 1. De perceelen Weiland in den de Werkenscheri polder onder de Wer ken, groot 1.73.0Ó H.A., in huur bij G. Ritmeester. Koop 2. De perceelen Weiland, ge legen ten wésten van koop 1, groot 2.54.50 H A., in huur bij J. M. Evers. Koop 3. 'De perceelen Weiland in den de Werkenschen polder bij de Vijcie onder de Werken, groot 0.97.30 H.A. Koop 4. j Het perceel Weiland 'ten westen van koop 3, groot 1.36.00 H.A. met koop 3 in huur bij B. Ippel Cz. te de Werken (Schans.) b. Ten ^verzoeke van de erven van den Heer A. VERSLUIS Pz, Koop 5. Het perceel Bouwland, genaamd de Elzenhoek aan de Krouwers- kade in den Vervoornepolder onder de Werken, groot 1.86.70 H.A. in huur bij Geb v. d. Giessen. v Koop 6. De perceelen Bouw-Wei en Griendland, genaamd »de Kloppen- waard«, langs den linkeroever van de rivier de Merwede onder de Werken, groot 5.78.90 H.A., in huur bij C. Ritmeester e.a. Koop 7, 8 en 9. De Drie huizen met het eeuwigdurenderfpachtsrecht op den onder- en bijgelegen grond te Wer kendam bij het Slik, plaatselijk genummerd 441, 443, en 444 samen groot 3.05 aren, in huur bij D. van Loon, A. Paans en J. van Loon. Aanvaarding en betaling 30 Juni 1917. Breeder bij biljet omschreven en inlich tingen ten kantore van den Notaris. zijn voorradig in den Boekhandel van, L. J. VEERMAN te Heusden De laatsten in verschillende dikte en omslag. ADYERTENTIEN. Mevrouw RUIJSCH VAN DUGTEREN, Pastorie, Heusden, vraagt tegen 15 Mei Zuur, Hartwater §n Slechte Spijsverteering worden spoedig en zeker genezen door het Maagpoeder van Apotheker Boom. Dit Maagpoeder waar door reeds duizende Maaglijders genezen zijn, verkrijgbaar a 75 ct. per doos in de meeste Apotheken en Drogistwinkels. Waar niet verkrijgbaar, wordt na ontvangst van 85 ct. een doos franco toegezonden door Firma A. M. BOOM, Arnhem. Telegram-adres: DELMONASTI. Int. Tel. No. 443. Belasten zich met den aan- en verkoop van Effectep op binnen en buiten- landsche beurzen. Verzilveren coupons, buitenlandsch bankpapier en munt. Koopen en verkoopen wissels op binnen- en buitenland, tot de meest concurreerende prijzen. Openen Rekening Courant met rentevergoeding. Nemen gelden deposito met onderpand van Effecten. Geven voorschot op soliede Effecten. Sluiten prolongatiën. Vestigen speciaal de aandacht op hunne noteering van GE- MEENTEGELDLEENINGEN en INCOURANTE WAARDEN, welke Woensdag- en Zaterdagavond verschijnt. Firma G. W. v.DRIEL, Van leeuwen

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1917 | | pagina 3