Ziekte Wormen Gezonde Roode Maagzuur, Zoo dikwijls te wijten aan iQeen Hoesten, Gal en slijm wordt Overspanning, Bloedarmoede, Dankbetuiging. Verkiezing van een Lid voor de Prov. Staten. wien bij deurwaardersexploit op behoorlijken tijd de woning werd opgezegd en die we gens enormen woningnood niet verhuizen kunnen. I Bossche Carnaval. In een gehouden vergadering van den gemeenteraad van 's-Hertogenbosch is met 13 tegen 9 stemmen aangenomen een voor stel. van bet lid Thijssen tot afschaffing van het Bossche carnaval. o De kolen- en petroleumnood. Wegens gebrek aan steenkolen heeft de firma H. Blenken te Enschede hare kam en rietmakerij moeten stopzetten. De Boe- kelosche stoombleekerij heeft om dezelfde reden hare werkzaamheden tot op de helft moeten inkrimpen. De firma G. Rohaan te Markelo, die ook een steenfabriek te Neede heeft, heeft hare arbeiders tegen a.s. Maandag ontsla gen, wegens gebrek aan ruwe petroleum en kolen. —O De woningnood. De kantonrechter van Eindhoven zal deze of de volgende week vonnis te vellen heb ben over welllicht een 80 huurders, wien bij deurwaardersexploit op behoorlijken tijd de woning werd opgezegd en die wegens enormen woningnood niet verhuizen kunnen. Naar wij vernamen, zegt de Tel.®, zou de gemeente Tongelre bij Eindhoven barak ken bouwen, terwijl waarschijnlijk in ver band met de eventueele gerechtelijke uit zetting te Eindhoven, door de gemeente politie een onderzoek wordt ingesteld naar het dubbel en drie dubbel bewonen der huizen. Men is hier vrij algemeen van .neening, dat het onmogelijk is, in deze situatie voor den kantonrechter, om vonnis x vellen. De ramp te Zierikzee. Uit het opderzoek van de overblijfselen dt bommen, in den nacht van 29 op 30 April jl. op Zierikzee geworpen, is gebleken dat deze in vorm en materiaal volkomen overeenstemmen met de overblijfselen der bommen uit een Britsch vliegtuig in den nacht van 8 op 9 Augustus 1915opCad- zand neergekomen. Eenige der te Zierikzee gevonden scherven dragen Britsche merken o Nieuwe deportaties. VAN DE GRENS. Naar bericht wordt zullen wederom deportaties plaats vinden van jongelieden in de streek van Bergen waaraan voornamelijk intellectueelen zullen worden onderworpen. Evenzeer worden massa-deportaties beraamd in Campine waarvan alle jongelieden zonder onderscheic het slachtoffer worden Den 5en zullen alle mannen van 17 tot 30 jaar van het kanton Bree te Wyghmaal worden opgeroepen. o Dinsdag zijn weder 470 Duitsche kin deren die gedurende eenigen tijd hier te lande werden verpleegd naar hun vader land teruggekeerd. o De «Morning Post® verneemt uit Was- ^ton, dat de gezanten van Nederland Denemarken, verontrust over de moge theid, dat de Vereenigde Staten den uit- ter naar hun landen zouden gaan beper- »n, met den minister van buitenlandsche •aken gesproken hebben en hem hebben 'erzekerd, dat beide landen streng de over- senkomsten met Engeland nakomen, dat er niets naar Duitschland gaat dan wat volgens die overeenkomsten veroorloofd is. Zij heb ben er ook nadrukkelijk op gewezen, dat Nederland en Denemarken voor sommige artikelen geheel van Amerika afhangen en dat bemoeilijken of staken van den Ame- rikaansche uitvoer voor de bevolking van beide landen groot lijden, zoo niet hongers nood mede zou brengen Het departement van buitenlandsche za ken heeft deze kwestie in nauwkeurige overweging genomen, in qverleg met de Engelsche en de Fransche missies en voelt, dat Amerika de moreele vérplichting heeft het onzijdige Europa te voeden, wanneer dit gedaan kan worden zonder gevaar dat Duitschland er door gebaat wordt. Er zal niets gedaan worden om onrioo- dige wrijving tusschen de Vereenigde Staten en de noordelijke onzijdigen te veroorzaken, maar zoo er een beslissing genomen moet worden tusschen gespannen betrekkingen en te beletten, dat er voedsel naar Duitsch land uitgevoerd wordt, dan zal er niet ge aarzeld worden omtrent den weg, die er gevolgd moet worden. o De socialisten en de vrede. Naar de Tel. verneemt, is wethouder Vliegen van Amsterdam over Duitschland naar Bern vertrokken. Het blad meent, dat hij van Bern naar. Parijs zal gaan om aldaar besprekingen te houden met de Fransche socialisten inzake hun houding tegenover de conferentie te Stockholm. Verdronken. Toen Woensdag de goederenboot Apel-, doorn II te Tiel aankwam, miste de ka- jitein een zijner 7 kinderen. Het twee- eneenhalf-jarig jongetje schijnt ongemerkt te water geraakt en verdronken te zijn. Volgens het Hbld. heeft de toewijzings commissie voor de petroleum een zoodanige regeling getroffen, dat verschillende indus trieën voor wie petroleum onontbeerlijk is voortgang kunnen hebben. Aangezien de aanvoer geheel stil staat, valt op distributie aan particulieren voors hands niet te rekenen. De spoorwegtarieven. Uit hetgeen de minister van waterstaat Vrijdag in de Eerste Kamer zeide, blijkt, dat een nieuwe verhooging van spoorweg tarieven te wachten staat, als een der maatregelen, welke het "gevolg zijn van den steenkolennood. Hét steenkolengebrek dringt er toe, naar de minister zeide, minder treinen te laten loopen dan bepaald noodzakelijk is, en zal een streep halen door de rekening van vele zomerreizigers. o Dood door mishandeling? Volgens de »N. Gr. Ct.® is gerechtelijk geschouwd het lijk van den 64-jarigen heer J. Feenstra Jzn. te Leeuwarden overleden De justitie zoekt verband tusschen den dooc en een mishandeling. Eenige weken ge leden werd wijlen de heer F. vóór het verkooplokaal van »Amicitia« op een ge niepige manier door T. G. tegen den gronc gesmakt, tengevolge waarvan hij een wondje opliep aan den arm. Eenige dagen na deze mishandeling zwol de arm opeen geneesheer wred geroepen, die infectie con stateerde, waaraan de getroffene moet zijn overleden. Een agent overreden. Een agent van politie is op het terrein voor het Weesperpoortstation door een auto welke achteruit reed, overreden. De agent die inwendige kneuzingen aan de borstkas had bekomen, is met denzelfden auto naar het O. L. V. gasthuis vervoerd en aldaar opgenomen. o Een kruidenier van den Haarlemmerdijk te Amsterdam is wegens onjuiste aangifte van zijn rijstvoorraad aan den burgemeester, door de Rechtbank veroordeeld tot een geldboete van f 300. Er was f 1000 geëischt. o De burgemeester van Den Bosch. In de gemeenteraadszitting van 's Herto genbosch heeft gisteren dé burgemeester jhr. P. J. J. S. M. van der Does dé" Wil- lebois vóór de vergadering te sluiten me degedeeld, dat hij aan H. M. de Koningin met ingang van 1 Juli a.S. zijn ontslag heeft aangevraagd. De meeste huidkwalen en de verschil lende vormen van aambeien (jeukende, bloedende en uitwendige aambeien) zijn gewoonlijk te wijten aan een verkeerde leefwijze en verwaarloozing. Een te rijke voedingonvoldoende li chaamsoefening, onregelmatige en opgë- houden stoelgang, te weinig slaap en overwerking leiden tot bloedziekten, ver stopping en zenuwachtigheid drie ge wone oorzaken van eczema, dauwworm, gordelroos, psoriasis, puisten en aambeien. Een eenvoudige, geregelde leefwijze en de gezondheidsregels, die het gezond ver stand ons zegt, zijn de beste voorzorg. Tot bestrijding van het ongemak en tot gene zing wordt Foster's Zalf aanbevolen. Deze bizondere zalf bevat alle noodige verzachtende, antiseptische en genezende eigenschappen. Zij past de meest gevoeli ge of ontstoken huid, en geeft verzachting vanaf de eerste aanwending. Een voordeel is, dat de zalf niet te spoe dig opdroogt en niet te gemakkelijk kan worden weggewreven. Bij het gebruik verdwijnen spoedig de ellendige prikkeling, jeuk en ontsteking en Foster's Zalf bleek succesvol zelfs by hardnekkige gevallen van inwendige, uitwendige en bloedende aam beien. Ook bij winterhanden en -voeten, huiduitslag en insectenbeten. Geen huis diende zonder Foster's Zalf te zijn. Foster's Zalf (let op den juisten naam) is verkrijgb. bij alle goede drogisten f 1.75 p. doos. Petroleumlading aangekomen. Het tankstoomschip «Amerikan® is he dennacht, met petroleum geladen, te Rot terdam uit Baton Rouge aangekomen. PLAATSELIJK NIEUWS. Hensden. Men verzocht ons mede te deelen, dat de Herv. Kerk des namiddags weder ten 5 ure aanvangt en dat Zon dag a.s. des nam. zal optreden Ds. Feykes liit Genderen. Onze gemeente-secretaris, de heer H. J. van Eggelen, is benoemd tot lid van de commissie voor het mondelijke gedeelte voor het examen van cand. gemeente secretaris. Onze stadgenoote N. Friedli is be vorderd van de le naar de 2e klasse op de Rijksnormaallessen te Waalwijk. Onder den naam van H. K. C. is alhier opgericht een Korfbalclub. Staande de verg. traden reeds 22 leden toe, waar onder verschillende dames. Het bestuur is uit de navolgende heeren samengesteldEere-voorz. A. B. de Moor, Voorzitter D. Zwager. Penn. A. M. Vos, Seer. J. S. Deurlo, en als commissarissen Stuivenberg en Stoven. Aalst. Een dezer nachten zijn ten nadeele van den landbouwer Bisschop een achttal kippen met een haan ontvreemd de gem. politie stelt een uitgebreid onder zoek in, doch zonder resultaat. Besoyen. Dinsdag jl. aanvaardde de nieuwbenoemde burgemeester onzer ge meente zijn ambt. Na door den Commis saris der Koningin te zijn beëedigd, arri veerde de edelachtbare heer J. Verwie omstreeks den middag en werd hij ten raadhuize begroet door den gemeenteraad, geestelijke en wereldlijke autoriteiten, fa milieleden en vrienden. De oudste wethouder, de heer Broeders, hield een welkomsrede, waarin hij zijne vreugde erover uitsprak, dat de heer J Verwiel door H. M. de Koningin tot bur gemeester benoemd was. Den nieuw-be noemde nu het teeken zijner waardigheic omhangend en den voorzittershamer over handigend, wenschte hij hem een lang en gelukkig bestuur. Bruchem. Op de voordracht van pol dermeester alhier zijn géplaatst de heeren C. A. Dingemans (aftr.), D. Dingemans Pz. en H. M. Brouwers. Gameren. Ter benoeming van een poldermeester zijn op de voordracht ge plaatst de heeren J. van Steenbergen (aftr.) M. P. de Jongh en G. van Leeuwen Cz Sprang. Bij de Wed. v. d. H. alhier, werd een tuintafel gestolen. Tot op heden bleef de dief onbekend. Yeen. Door de fruitkoopers uit deze omgeving werd deze week eene vergade ring belegd met het doel eeiie veiling voor deze streek op te richten. Het resultaat daarvan was dat voorloopig deze nog niet tot stand kan komen, en men dit wil af wachten tot eene volgende vergadering. Met het zaaien der suikerbieten werd deze week vanwege de suikerfabrie ken een begin gemaakt. Er zullen dit seizoen aanmerkelijk minder bieten worden gezaaid dan 't vorige jaar. Wellseind. Door de gem, veldwachter alhier is tegen den voerman v. L. proces verbaal opgemaakt, terzake dat hij op een eenzamen landweg den voerman V. met een zweep eenige slagen op het hoofd toe bracht en daarbij bloedend verwondde.. Waalwijk. De Heer J. Vos, kantoor bediende aan het Postkantoor alhier is thans weer naar zijne vorige standplaats Gorinchem overgeplaatst. 2 Mei. Bij de gisteren gehouden stemming voor een lid van den gemeente raad zijn - uitgebracht 493 stemmen, van onwaarde 11 stemmen. Hiervan bekwamen H. Hoffmans 176 en W. Brekelmans 306 stemmen, zoodat ge kozen is de heer W. Brekelmans. Kantongerecht te Heusden. Uitspraak 3 Mei '17, Overtr. LeerplichtwetJ. M. v. d. P. te Dussen f5 of 3 d. Overtr. jachtwetG. L. te Meeuwen f5 of 3d.; D. v. R. te Giessen f 5 of 5 d. Overtr. trekhondenwetM. V. te Veen f 5 of 3 d. Overtr. VisscherijwetB. B. en B. M. B. te Werkendam ieder f10 of 5 d. BÜ dooiweer te zwaar laden: W. L. d. G. te Gorinchem en G. C. V. te Wer kendam, beiden vrijspraak J. v. d. V. te Veen f 10 of 5 d. Hakken van boomenA. v. d. O. te Almkerk f 1 of 1 d.J. H. I. te Wer kendam, C. v. A. te Andel en C. A. K. te Almkerk, ieder f 3 of 2 d. Vuile wielen: J. B. te De Werken f4 of 2 d. Overtr. Motor- en rijwielwet en regl. C. D. te De Werken f 5 of 3 d. Doen rijden zonder licht-: IJ. M. S. te Werkendam f 5 of 3 d. Rijwiel zonder lichtC. J. L. te Wer kendam f3 of 2 d.J. B. te Wijk f 2 óf 1 d.J. v. R. te id. f 4 of 2 d. Overtr. pol.verord. van Werkendam A. H., zwervende en L. B. te Veen ieder 3 of 2 d. Overtr. art. 12 prov. wegenregl.H. v. d. H. te Genderen f5 of 5 d. In dronkenschap de orde verstoren J. d. J. te Woudrichem f10 of 5 d. Openb. dronkenschap: J. d. J. te Wou drichem f 5 of 10 d.G. B. te Meeuwen f5 of 5 d.; W. V. te Heusden 3 d. hecht, met last tot pl. in een rijkswerkinr. v. d. tijd van een jaar. kan blijven bestaan indien slechts het goede geneesmiddel wordt aan gewend. vastzittend slijm op de borst, krie beling in de keel. Neem Anga-bonbons. Per doos 30 en 60 cent. volwassenen en kinderen. Neem Enfan-bonbons. Per doos '30 ct. Hoofdpijn. Gebruik Mijnbardt's Hoofdpijntabletteri a—mm Per koker 45 ct. hoofdhuid, zonder haaruitval, bevrijd van rops. Wasch U met Purolzeep. ■on Per stuk 60 ct. verwijderd door Mijnhardt's La- xeer tabletten. Deze tabletten zijn bloedzuiverend, regelen den stoel gang. 1 Per doos 35 ct. ontstoken huid bij kinderen, zeere plekken, schrijnen en smetten der huid. Gebruik Purolzalf. ■non Per doos 25 ct. Zenuwachtigheid, slapeloosheid, on rust, gejaagdheid. Mijnhardt's Zenuwtabletten. ■hu Per koker 60 ct. Maagwater en oprisping. Mijnhardt's Maagtabletten. hm - Per koker 60 ct. Bleeke gelaatskleur, zwakte. Gebruik Enersan-tabletten. iwnH Per koker f 1. Zie bij koop toe, dat op het door U gekochte voorkomt' de naam van den fabrikant MIJNHARDT, Pharmac. Fabriek ZEIST. Bij Apoth. en alle Drogisten. Te 's-Hertogenbosch Gebr. Verhees Orthenstraat B. 89 en Vuchterstr. 340 en Apoth. Dr. Lammers IndemansWaal wijk Apoth. Fa. P. J. van Gils; Werkendam J. S. Frederiks Drogist. PREDIKBEURTEN 6 Mei. Geref. kerk, vm. 9,30 en nm. 6 u. leesdienst. en nm. 6 u. leesdienst. Chr. Geref. kerk, vm. 9.30 u. en nnali> u. leesdienst. Aalburgvm. 10,30 u. ds. JSwoldt. Geref. kerk, viïi. 9,*30 u. en nm. 2 u. leesdienst. Geref. kerk, geen opgaaf. Geref. kerk, vm. 9,30 u. en nm. 2 u. leesdienst. Geref. kerk, vm. 9,30 en nm. 2 u. leesdienst. Geref. kerk, vm 9,30 en nm. 3 u. leesdienst. Chr. Geref. kerk vm. 9,30 u. en nm. 2.30 u. leesdiensL Heesbeen, nm. 6 u. ds. Ewoldt. 3 u. ds. Verloop. Nieuwendijk, vm. 9.30 u. leesdienst en nm. 2 u. ds. de Bruin. Raamsdonk, vm. 9,30 u. ds. Holland. Raamsdonkveer, nm. 2,30 u. ds. Holland, Rijswijk, nm. 2,30 u. ds. Benders. Sleeuwijk, vm. 9,30 u. ds. Visch. Geref. kerk, Geref. kerk, vm. 9,30 u. en nm. 2 u. leesdienst. E. H. Jonkers. Gobius du Sart. Waterhoogte Heusden. Hoog Water. Laag Water. 1 Mei 1.27 M. 0.86 M. N.AJP. 2 1.31 0.81 3 1.12 0.74 Rivierberichten. Op 4 Mei. in meters in cM. 's-Hertogenbosch, 1.94 -f- N.A.P. val 1 Nieuwe schutsluis te Engelen (Dieze) 1.92 'val 2 (Maas) 1.48 - val 10 Crévecoeur (Dieze) 1.91 val 4 Crévecoeur'(Maas) 1.52 val 10 St. Andries (Maas) 3.11 val 13 St. Andries (Waal) 3.85 v val 4 Venlo 10.61 val 19 Maastricht 42.20 val 0 Keulen 2.40 was 9 Op 3 Mei. Grave 7.14 val 10 Arnhem 8.86 val 4 Van meer dan eene zijde wordt ons een woord van aanbeveling gevraagd voor -een candidaat. Wij moeten ons echter hiervan onthouden, omdat wij ons, in deze, steeds buiten politiek hebben gehouden. De verschillende voordeelen, die elke candidatuur aanbiedt, zijij uitvoe rig in de advertenties, aan ommezijde omschreven. Wij behoeven daar niets aan toe te voegen. Elk onzer lezers zal rekening houden met de belangen zijnér streek, maar ook geneigd zijn te erkennen, dat elk gedeelte der streek recht op een vertegenwoordiger heeft. RED. ADVERTENTIEKL Hiermede betuigen wij onzen harte- 1 ij ken dank, allereerst aan onzen hooggeachten Patroon den Heer L. J. VEERMAN voor de gulle en royale wijze waarop hij ons 25-JARIG JUBILEUM in zijn zaak heeft doen herdenken. Verder aan het Personeel van Kantoor, Drukkerij en Binderij en alle belangstel lenden onzen dank, alsook in het bijzonder aan het Bestuur van het Departement Heusden van de Maatschappij tot Nut van 't Algemeen voor de bewezen hulde en ontvangen zilveren medaille. W. SPITZERS. Chr. A. BAAIJENS. Heusden, 2 Mei 1917. zorgeloosheid. Heusdenvm. 10 u. ds. Ruijsch van Dug- teren en nm. 5 u. ds. Feykes^ uit Genderen. Werkendam, vm. 9,80 en nm. 6 u. ds. G, J. v. d. Pol. Geref. kerk, A vm. 9.30 u en nam. 6 u. ds. Koelewijn uit Dedemsvaart. Geref. kerk B, vm. 9,30 u. Aalstnm. 2 Cu,t d#. Japchen uit Poe- deroij en. Almkerkvm. 9,30 en nm 2 u. dr. Montijn. Geref. kerk vm. 9,30 u. en nm. 2 u. ds. Bosch. Andelvm. 9,30 en nm. 2 u. ds. v. d.Put. Baardwijk, vm. 10 u. ds. Louwe Kooy mans. Babyloniënbroekvm. 9,30 u. ds. Blank- hart. Besoijen, vm. 10 u. en nm. 5,30 u. Ds. Dierkens. Capelle, Doeverenvm. 10.30 u. ds. Bastiaanse. Drongelennm. 1,30 u. ds. Van Asch. Drunen, vm. 10 u. ds. v. d. JHofl. Dussenvm. 10 u. ds. Stein Callenfels. Eethenvm. 9,30 u. ds. Van Asch. Gameren, Vm. 9,30 en nm. 2 u. ds. Van Ingen. Genderen, vm. 9.30 u. ds. Feykes. Giessen, vm. 9.30 u. ds. Benders. 's-Gravemoer, vm. 9,30 en nm. 2.30 ds. E. van Meer. Herpt, geen dienst. Loonschendijk, Meeuwen,^vm. 9.30 u. ds. v. d. Pol. Ger. kerk vm. 9.30 ds. de Bruijn van Nieuwendijk en nm. 2 u. i lezing. Nederhemert Zz. vm. 10 u. en Nz. nm. Sprang, vm. 9,30 en nm. 2 u. ds. Vreug- denhil. ■Uitwijk, vm. 9.30 u, en nm. 2 u. ds. Her- manides. Veen, vm. 9,30 u. en nm. 6 u. dr. Tjalma. Geref. kerk, vm. 9,30 u. en nm. 2 u. leesdienst. Vlijmen, Vm. 10 u. ds. Ossewaarde. Waspik, v.m. 9.30 u. en nm. 2,30 u. ds. Woudrichem, vm. 9,30 en nm. 6 u. dr. Wijk, vm. 10 en nm. 2,30 u. ds. Gobius du Sart. Illllll IIMHIIIW I III l—IIHII—IWtTl—ITgllII

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1917 | | pagina 5