Openbare Verpachting Bestuur der Domeinen. Bestuur der Domeinen. lenen en# stam en premienengst J. ROMIJN, PHOENIX-NAAIMACHINES bekwame Keukenmeid, KROONDOMEIN VOORGRAS A. BAAIJEIS, CICERO, FRANS IV, De Kesselsche Ringovensteenen Met het oog op den Staat van Beleg a. jViachtiging tot inslag van goederen. b. Zakboekje; voor vervoer der; van goederen. Geen druppel bloed meer. Rentambt Oosterhout. publiek verpachten Notaris A. SCHAAP Notaris L. Q. VAN OENDT verpa.cln.ten Staan ter dekking: NAAIMACHINES. 8.13.80 Hectaren Uiter- waards Hooi- en Weiland onder Hedikhuizen, UITERWAARDEN en an dere gronden aan de Noordzijde van de Berg sche Maas, vak Heleind Drongelsche veer. te KESSEL (Limburg a. d. Maas) Hersteller van alle soorten Dat is de uitdrukking zelve gebruikt door Mej. Henriette Thénot, strijkster, 9, rue Vintimille te Parijs, om ons den staat van bloedarmoede te beschrijven, waartoe zij was vervallen en waarvan de Pink Pillen die hiermee weer eens hunne groote krachtdadigheid bewezen haar geheel hebben hersteld. »Ik heb het genoegen u te berichten schrijft ons Mej. Tbènot dat ik ten gevolge van veel overwerken door ernstige bloedarmoede was aangetast en mij, dank zij de Pink Pillen, geheel heb genezen. Ik at niet meer, ik had voortdurend maag pijnen en pijnen in den rug. In één woord, ik had geen druppel bloed meer. Van af het eerste doosje uwer Pink Pillen, heb ik zulk een groote verbetering gevoeld dat ik mijn werk heb kunnen hervatten, dat ik door gebrek aan krachten had moeten staken. Daarom machtig ik u dan ook met genoegen deze briéf te publiceeren, in de -hoop dat myn voorbeeld den moed zal teruggeven aan hen die in het zelfde geval verkeeren als ik.» Wij wenschen even eens dat de brief van Mej. Thénot onder de oogen komt van personen die door bloedarmoede ver vallen zijn en die te vergeefsch naar een middel voor hun kwaal gezocht hebben. Het voorbeeld van onze briefschrijfster zal hun bewijzen dat de Pink Pillen de ergste bloedarmoede overwinnen. Die Pillen wor den inderdaad" te recht beschouwd als de machtigste weder belever van hét bloed en terzelfder tijd als de krachtigste versterker der zenuwen. Een kuur met de Pink Pillen is dan ook de krachtdadigste behan deling voor allen wier bloed verslapt is, wier zenuwen zijn geschokt ten gevolge van overwerken, zorgen, verdriet, buiten sporigheden van allerlei aard of wel door ziekten als bloedarmoede, neurasthenie, zenuwziekten, maagpijnen, rheumatiek. De Pink Pillen zijn verkrijgbaar k f 1.75 per doos, en f9 per zes doozen, bij het Hoofddepot der Pink Pillen, Nassaukade 314 Amsterdam voor Heusden en Omstre ken bij O. Malingré, Drogist te Heusden de firma P. J. van Gils, Apotheek te Waalwijk en verder bij verschillende Apo thekers en goede Drogisten. BEKENDMAKING. Het Gemeentebestuur van Heusden, MAAKT BEKEND dat in de week van 21 MEI tot 2 MEI 1917, op de navolgende bons ver krijgbaar zijn de daarbij vermeide regee- ringsgoederen Bon no. 57 2 ons Rijst. 58 1 Havermout. d 59 I Zeep. i 60 2 Bak- of Braadvet. 61 3 K.G. Aardappelen. PLAATSELIJK NIEUWS. Hoofdkiesdistrict Heusden voor Lid van de Provinc. Staten. Heusden, 22 Mei. Bij de op heden gehouden herstemming was de uitslag als volgt öb SH Gemeenten. <D X CP d a O Alem c. a. 8 84 Almkerk 85 189 Andel 24 109 Baardwijk 185 25 Besoijen 170 28 Bokhoven 13 14 Capelle 97 28 De Werken c. a. 67 99 Drongelen c. a. 21 36 Drunen 244 77 Dussen 88 180 Empel c. a. 2 55 Engelen 18 14 Genderen 30 126 Giessen 8 60 Hedikhuizen 96 83 Herpt en Bern 34 57 Heusden 31 213 Meeuwen c. a. 20 82 Nieuwküik c. a. 33 135 Oudheusden c. a. 141 30 Rijswijk 6 50 Sprang 109 45 Veen 3 88 Vlijmen 26 494 Vrijhoeve-Capelle 41 22 Waalwijk 571 58 Waspik 282 69 Werkendam 35 60 Woudrichem 37 132 Wyk c. a. 13 200 2538 2942 Volgens dezen uitslag is gekozen Heer G. R. van der Ven te Vlijmen. Het Hotel en Restaurant Con cordiaalhier is vanwege de A. N. W. 3. geengageerd als controle-station voor den te houden rondrit door Nederland. Dagelijks kunnen 15—20, deelnemers in dit bondshotel arriveeren en zullen hier lun nummers en identiteitskaarten, als 'óto's, handteekening etc moeten laten af stempelen. De rondrit heeft ten doel, het bevorde ren van 't vreemdelingenverkeer en gaat uit van den Algemeenen Nederlandsche Wielrijders Bond. Van alle plaatsen welke zullen worden aangedaan, zijn de bijzondere- en ziens- waardige gebouwen, monumenten etc. op gegeven. De tocht vangt aan 26 Mei en zal ein digen 26 September. In 1917 worden 10 plaatsen als surnumerair der posterijen en. telegrafie waaronder één voor eene vrouwelijke can- didaat, beschikbaar gesteld voor hen, die in het bezit zijn van een einddiploma van eene Hoogere Burgerschool, Gijmnasium of daarmede gelijkgestelde inrichting van on derwijs. Aanmelding behoort te geschieden bij het Hoofdbestuur der Posterijen en Tele grafie te s' Gravenhage, vóór 1 September, e.k. Inlichtingen zijn te verkrijgen bij den Directeur van het Post en Telegraafkan toor te dezer plaatse. De brandstofïencommissie voor Heus den, Elshout, Herpt en Drunen heeft tot Bestuursleden gekozen de heer Van Liempt, Burgemeester van Oudheusden als voorz., en de Heer Couwenberg, Secretaris te Haarsteeg, als secr. Men verzocht ons aan te dringen op correcte invulling van de vragenlyst, die algemeen zal verzonden worden. Brakel. Mej. J. J. van Tuijl, onder wijzeres aan de openbare lagere school alhier, is in gelijke betrekking benoemd te Dalem. Capelle. De heer E. Klijberg uit Waalwijk zou Vrijdag in de zaal van den heer L. F. van Dongen zijn candidatuur voor de Prov. Staten aanbevelen. Hij hac daarvoor van de militaire overheid niet de vereischte vergunning verkregen, zooda zijn optreden niet kon doorgaan. Aan de firma Kerst en Oerlemans alhier is vergunning verleend voor het op richten van een schoenfabriek. Eethen, 19 Mei. Tot Jeden van het Bestuur van de dorpsgoederen werd her kozen de Heer B. Branderhorst en in de plaats van wijlen den Heer H. Klerks de Heer Joh. Burghout. De rekening van 1916 werd goed gekeurd, waarna tot uitdeeling van he goed slot werd overgegaan. Ieder hooft van een gezin die daarop aanspraak heeft ontving f 14.50. Genderen. In de afgeloopen week zijn door de afdeeling van de V. P. N verzonden 9245 kippen en 626 eenden eieren, totaal 9871 stuks. Aan de beurt van aftreding als lid van den Gemeenteraad zijn dit jaar de Heeren J. J. van Gorcom, W. G. J Branderhorst én L. P. Branderhorst. Alhier zal Woensdagmiddag eene vergadering worden belegd met de ver schillende waterschapsbesturen over - het verkrijgen van betere verkeersmiddelen in het Land van Heusden en Altena. Moge deze poging succes hebben. De brandstofïencommissie voor Gen- deren, Meeuwen en Drongelen heeft dezer dagen haar beschrijvingsbiljetten rondge zonden. 't Is zeer gewenscht, dat wie meenen mocht geen biljet te hebben ont vangen, zich alsnog spoedig aanmeldt. 't Zal ook voor de brandstoffen gelden, dat we er uiterst zuinig mee moeten om gaan, als we ze tenminste nog krijgen. Herpt, Ten gerieve van hen, die met de nieuwe tijd regeling mee moeten gaan zijn de aanvangs uren aan de openb. school met een half uur vervroegd. De kruisbessen, die zoo wild heb ben gebloeid en een ruimen oogst beloof den, worden thans ernstig door de rupsen geteisterd. - Wegens gebrek aan voeder worden veel kippen verkocht. Er worden hooge prijzen besteed. Nienwaal. Op de voordracht ter be noeming van een poldermeester, Vacature J. C. Maas die bedankt heeft, zyn geplaatst de Heeren P. J. Maas C. v. d. Heuvel en C. Jonkers respectievelijk met 18, 18, en 16 stemmen. Nederhemert. Tydens het omweder op Vrijdag is een koe van den landbouwer H. Colijn uit Doeveren door den bliksem gedood. Tielerwaard. Thans worden in Maas en-Waal groote partijen hooi verhandeld voor f35 per 1000 pond. Op verschil in iwaliteit wordt minder gelet. Een landbouwer vroeg voor zijn klaver- ïooi f70 per 1000 pond. Wijk. Den voerman L. v. d. S. over- iwam Maandag een ernstig ongeluk. Hij viel van een met manden beladen wagen, ireeg daarbij een wiel over het hootd en hand, waarbij hij bewusteloos en bloedend werd opgenomen. Door een in de nabij heid zijnde Roodekruis-soldaat, werd hem met de meeste zorg de eerste hulp ver leend, waarna hij dan ook onder genees kundige hulp werd gesteld. Het is nu niet de meeldauw, die de kruisbessenboomgaarden teistert, doch de rupsen die een ware verwoesting aan richten. Jammer genoeg, daar de meeste struiken goed beladen zijn. Zaltbommel. De beroemde St. Maar tenstoren van Zaltbommel is, na een res tauratiewerk van tien jaren, thans in zijn oorspronkelijken toestand van de middel eeuwen teruggebracht, en prijkt in de vlakten van den Bommelerwaard weer in aL de frischheid en heerlijkheid van zijn oorspronkelijken luister. Het restauratiewerk, dat na veel avon turen ten slotte ter hand werd genomen op initiatief van jhr. mr. Victor de Stuers en den heer Adolf Mulder, heeft _een som geëischt van 88.000 gulden, een som, die goed besteed is, waar het geldt het be houd van een monument, waarvan in on zen modernen tijd geen weerga meer wordt geboren. De toren van Zaltbomme is een der fraaiste en rijkste van ons land. De heer Jac v. Gils architect te Rot terdam, werd met de leiding der restau ratie belast en stelde als zijn opzichter uitvoerder aan de heer L. v. d. Boort uit Zaltbommel, beiden mannen van ongerepte capaciteiten, zooals weer zooveel te meer blijkt uit wat hier is voltooid. In de alhier gehouden vergadering van den gemeenteraad, deelde de voorz mede, dat het percentage voor den hoof- delijken omslag is gesteld op 2.5 tegen 2.7 in 4916. Waterhoogte Heusden. Hoog Water. Laag Water. 18 Mei 1.17 M. 0.49 M. N.A.P. 19 1.21 0.51 20 1.25 0.68 21 1.13 0.53 Rivierberichten. Op 22 Mei. in meters in cM. 's-Hertogenbosch 1.96 4- N.A.P. val 9 Nieuwe schutsluis te Engelen (Dieze) 1.97 val 5 (Maas) 1.43 was 8 Crévecoeur (Dieze) 1.97 val 4 Crévecoeur (Maas) 1.45 was 9 St. Andries (Maas) 2.68 was 8 St. Andries (Waal) 4.75 t> was 17 Venlo 10.33 val 24 Maastricht - 42.07 x> val 0 Keulen 3.41 val 3 Op 21 Mei. Grave v 6.70 was 17 Arnhem 9.59 was 18 Burgerlijke Stand. Heusden. Geboren Maria Nelly, d. v. A. de Haan en C. W. Ch. Odé; Cornelia, d. v. D. v Rijswijk en N. M. v. 't Hart. GetrouwdL. M. Kommer en M. de Gelder. Overleden L. E. Brouwers, 84 j. ongeh Dussen, over de maand April. Geboren Catharina Carolina, d. v. J. v d. Pluijm en H. Rombout; Theodora Sophina d. v. A. de Wijs en P. Th. C. de Laat Adriana Antonia, d. v. J. R. Schouten en C. W. Tintelman Wilhelmus Petrns, z v. S. Prinsen en A. v. Erp Johanna Ger- dina, d. v. J. Bax en H. G. Donkersloot Pieter Leonardus, z. v. W. Meijer en G v. TilborgAllegonda, d. v. Th. Vetjens en M. Pals Cornelia Elisabeth, d. v, B v. Daalen en S. G. v. d. SteltMecheli nus, z. v. E. v. Dijk en T. W. Colijn Pieter Teunis, z. v. A. A. v. Vugt en G A. Konings Cornelis, z. v. F. Pellicaan en J. M. v. Daalen. Overleden T. Roubos 72 j.W. J. G Verhoeven 5 j.B. J. Roubos 5 j. Brakel, over de maand April. Geboren Helena, d. v. J. A. Mijdam en M. v. Daalen Janneke, d. v. H. v. Mourik en A. v. d. Linden Arie Christiaan Teunis, z. v. H. C. v. Daalen en G. v. d. Lindén Marinus, z. v. E. v. d. Handel en A. v. d. Bogerd Johanna Adriana, d. v. A. Ver steeg en E. v. Hees. Gehuwd: Willem v. Dalen 36 j., met Christina v. Dalen 31 j. OverledenH. C. Blanken 37 j. H. Verzijl 46 j. J. v. d. Linden wedewnaar v. J. de Boef. Gemeente Poederoijen. Geboren Frans, z. v. F. v. d. Heijden en A. O. Rooijens Overleden B. Exalto 73 j„ weduwnaar v. A. der Hollander. Meeuwen, over de maand April. GeborenArie Johannes, z. v. T. v. Rijsbergen en P. C. v. d. Vlies. Getrouwd: Pieter Bosman Jansen 43j. en Anna Adriana Bax 45 j. Sprang, over de maand April. Geboren Catharina Elisabeth, d. v. D. W. de Rooij en W. W. QuirijnsAdriaan, z. v. W. Kruijf en E. Boezer Brechtje, d. v. S. A. v. Vuuren en G. N. Nieuwen- huizen Carolina Johanna, d. v. K. J. Va- rossiau en N. v. lerselDingena, d. v. A. Smits en D. C. Vos Hendrik Johan nes, z. v. J. de Bie en M. Dekkers. Gehuwd A. Kemmeren, 31 j. en A. de Jong, 34 j. OverledenA. v. d. Hoeven, 75 j.D. A. Pol, 6 m. ADVERTENTIEN. Mevrouw PRAGER, Oranjepark 5 te Dordrecht vraagt tegen 1 Augustus a.s. een leeftijd bij voorkeur boven 25 jaar. op den 7en Juni a.s. van bij den Heer G. DOEDEIJNS in »Con- cordia« te Heusden, des nm. ten I2V2 uur Zie biljetten. Inlichtingen ten kantore v. d.' Rent meester te Dordt Oranjepark 14. De ONTVANGER DER REGISTRATIE EN DOMEINEN te WAALWIJK zal he der gronden in het Winterbed der BERGSCHE MAAS, om te hooien in 1917 wat betreft A. vak Capelscheveer Keizers- veer ten overstaan van Notaris B. A. MIDDELKOOP tc CAPELLE op Donderdag 14 Juni 1917 in he Hotel »De Ploeg* van J. W. TEUNEN te Waspik. B. vak Capelscheveer Uitmon ding Kanaal 's-Hertogen bosch-Drongelen ten overstaan van te Waalwijk op Vrijdag 15 Juni 1917 in het hote »de Twee Kolommen* bij A. GERRIS te Waalwijk. Tèlkens beginnende des voormiddags precies om half tien uur. Alles breeder bij biljetten omschreven. Boekjes verkrijgbaar bij genoemden ont vanger, den Waardsman van de Bergsche Maas te Drongelen en bij genoemde No tarissen. De ONTVANGER DE EN DOMEINEN te overstaan van TIE zal ten te Heusden op Woensdag 13 Juni 1917 des voor middags o'm tien uur, in het Koffiehuis »Het Wapen van Amsterdam« van H. VAN STRIEN te Heusden, zonder onraad en bij enkelen afslag in het openbaar OM HET VOORGRAS TE HOOIEN IN 1917: Betaaldag 1 Mei 1918. Boekjes bevattende de voorwaarden en perceelsbeschrijving zijn 10 ets. verkrijg baar bij voornoemden ontvanger, H. van Strien te Heusderi, den Waardsman J. van der Stelt te Drongelen en door tusschen- komst van lederen ontvanger der Regis tratie en Domeinen. Inlichtingen geeft de ontvanger te Wer kendam, fef) s* •M ju e ao 3? gekocht aan onder staand adres vol doen altijd! Van ouds bekende merken Prijzen van 3 tot 10 cent en hooger. Jfeemt proef s. v. p. Aanbevelend, Botermarkt N. 88. HEUSDEN 22 «5* p er SB ser BIJ GEBR. OERLEMANS VAN DER SCHANS op den ASSEM te DRONGELEN alle werkdagen, N.Stg. No. 32, Vader Diamant, N.Ps. No. 645, Moeder Emma II, 1055, N.Ps. No 551, Vader Waltram, N.Ps. No. 328, Moeder Emma II, 1055.* Dekgeld voor CICERO f 15, te beta len bij de eerste dekking en f 10 bij ge bleken drachtigheid. Voor FRANS flO, te betalen bij de eerste dekking en f 10 bij gebleken drach tigheid. Verkochte merriën zullen als drachtig worden aangemerkt. levert per schip alle soorten X W aalformaat) aan concurreerenden prijs. Vijfzinnenstraat b. d. Varkenmarkt, GORINOHEM. Eenige Vertegenwoordiger voor Gorinchem en omstreken voor de beroemde 18 maal met goud bekroond, voldoet aan alle eischen des tijds. Groote korting. Langdurige garantie. TRAP- EN HANDMACHINES. Gebruikte voor weinig geld. Voor alles wordt ingestaan. Zip de Etalage. zyn voorradig in den Boekhandel van L. J. VEERMAN te Heusden De laatsten in verschillende dikte en omslag. G <D CÖ cG us O JU SIGAREN SB s

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1917 | | pagina 3