voor het Land van Beusden n Altena. de Langstraat en de 3682. Zaterdag 23 Juni. DEZE WEEK IS BEGONNEN DE DE DUIF. Hinthamerstraat 69 's-BOSCH. Valt Uw «-haar uit?—i LEVETOGENI Mocht deze aankondiging andere jaren steeds veel belangstelling vinden, in deze tijden, nu zal zijn, mag niemand de gelegenheid verzuimen om een goed en degelijk kleedingstuk te koopen. Juist omdat door ons geen stapel artikelen verkocht worden, doch ieder stuk op qualiteit, coupe en afwerking wordt onderzocht, kunt u er zeker van zijn bij ons uitsluitend iets goeds en prijzenswaardigs te krijgen, terwijl bijna alle goederen geschikt zijn OM IN HET NAJAAR DOOR TE DRAGEN. De voorraad bestaat uit Mantels, Cos tumes, Rokken en Blousen. Zie de étalage. Aanbevelend, PUROLZEEP. BEHOORENDE BIJ HET BUITENLAND. Washington, 19 Juni. (HN) Officieel wordt medegedeeld, dat Japan weigerde te voldoen aan het verzoek der Vereenigde Staten om China bij te staan in de bin- nanlandsche moeilijkheden van het land. Uit China. Parijs, 18 Juni (Part.) Uit Tientsin wordt gemeld, dat de president der repu- bliek' het parlement ontbonden heeft. De militaire partij is vóór, de president tegen den oorlog met Duitschland. Er bestaat thans in 't geheel geen ministerie. Naar uit Peking bericht wordt, heeft de Politiechef Tschiang Tsi de post van minister-president der voorloopige regeering aanvaard en het decreet geteekend, waar door het parlement ontbonden werd. Vredesgeruchten Aan het Randelsbl. ontleenen wij Onze Brusselsche correspondent schrijft d.d. 13 Juni: Ik deel het u voor de aardigheid mede omdat ik niet bevoegd ben, er een ander oordeel op na te houden. Maar Mgr. Heylen, de bekende bisschop van Namen, heeft aan zijn entourage verteld, dat na den 15en Juli een wapenstilstand tot stand zal komen, waarop, na zoowat zes maanden lange besprekingen, eindelijk vrede zal worden gesloten. De bron, de gronden of wat dies meer zij, waarop zijn overtuiging steunt, heeft Mgr. Heylen niet willen noemen, doch deze overtuiging was zóó sterksprekend en de roep van den Naamschen bisschop als bezadigd en goedingelicht man zóó meeslepend, dat niemand nog in de omgeving van zijn Doorluchtigheid er aan twijfelt of de vrede, althans een wapenstilstand, is aan staande. Zelfs hebben, naar ik vernam, de geestelijken van 't bisdom Namen, de mare wijd en zijd al verspreid. Over de uitlatingen van Mgr. Heylen ondervraagd, zou kardinaal Mercier hebben verklaard, dat de Naamsche Bisschop in derdaad zich in den bovenbedoelden zin heeft uitgelaten, doch dat hij (kard. Mer cier) de overtuiging van Mgr. Heylen voor- loopig niet kon deelen. Ook goedingelichte personen weten echter daartegen te vertelien, dat Mgr. Heylen die, zooals ge weet, de inrichter der Eucharistische Congressen is, welke in de laatste jaren zooveel aandacht hebben ge trokken, en waarvan het laatste te Weenen heeft plaats gehad nog steeds uitmun tende betrekkingen onderhoudt met zeer hooggeplaatste Oostenrijksche geestelijken, bien en cours in 't Oostenrijklche hof. En daaruit concludeeren zij, wat ik u verzoek nu eens zelf daaruit te concludeeren. Senon e vero't ligt in elk geval in veler wensch. o 2.90 mark voor een pond aardappelen. Naar een te Dresden verschijnend blad mededeelt, verkochten sommige winkeliers daar terstede aardappelen tegen woeker prijzen. Velen berekenden 2.20 mark, een andere zelfs 2.90 mark voor een pond. De Keulsche Keizerklok. KEULEN, 20 Juni. De beroemde Keizerklok van den Keulschen Dom, die 513 centiaren weegt en in 1887 uit 20 Fransche kanonnen uit den veldslag 1870 '71 gegoten was, is door het Dom kapittel gratis aan het leger afgestaan. De klok moet wegens zijn grootte aange boord en doorgezaagd worden, welk werk 8 weken zal duren. o Een geheel dorp afgebrand. Het geheele, aan de taalgrens gelegen dorp Grossborowitz in Bohemen is, naar het »Berliner TageblatU verneemt, afge brand. o Vliegenplaag te Berlijn. Ten gevolge van de ongeregelde afha ling var» vuilnis, die weder een gevolg is van de schaarschte aan arbeiders en rollend materiaal bij den reinigingsdienst, blijft de afval uit de huizen veel te lang staan. -JIJ Daar vliegen bij voorkeur op vuilnis afko men, heerscht er te Berlijn een ware vliegenplaag. Deze is zoo onaangenaam en lastig ge worden, dat sommige bladen, o. a. het Berliner TageblatU, het noodig hebben geacht, de meening van bekende dierkun digen te vragen omtrent de beste wijze om het kwaad te bestrijden. Daar er ook gebrek bestaat aan de grondstoffen voor vliegenlijm en dergelijke, raden deze ge leerden, de ramen aan de zonzijde gesloten te houden en verder zooveel mogelijk tocht in de kamers te veroorzaken. o Amerika als geldschieter. WASHINGTON. De schatkist stond Engeland opnieuw een leening toe van 35 millioen dollar. o De duikbootenoorlog. BERLIJN, 20 Juni. In het noordelijk versperde gebied zijn opnieuw 26000 ton scheepsruimte in den grond geboord. In de Middelandsche Zee zijn vier vijandelijke stoomschepen van 4000, 6000, 4000, en 5000 ton tot zinken gebracht. Zij waren zwaar beladen. o Werkstakingen in Spanje. Geneve. Volgens bericht uit Madrid zijn drie werkstakingen in Asturie uit gebroken, behalve de reeds vroeger ver melde van welke die der mijnwerkers de uitgebreidste is. De dagelijksche productie heeft daardoor eene vermindering van 2000 ton kolen ondergaan 4000 mijnwerkers hielden een groote vergadering. o Bulgarije en Griekenland. Weenen. De correspondent der »Neue Freie Presse« te Berlijn meldt, dat de Bulgaren alle noodige gevolgtrekkingen zouden maken uit het eventueel aan den oorlog deelnemen der nieuwe Grieksche Regeering aan de zijde der Entente. De door het afzetten van den Koning gescha pen nieuwe toestand zou een hoofdonder werp gevormd hebben van de beraadsla gingen bij het bezoek van Koning Ferdi nand van Bulgarije in het Duitsche hoofd kwartier gehouden. Uit Griekenland. Jonnart heeft in een proclamatie aan de Grieken medegedeeld, dat de beschermende mogendheden niet willen raken aan het constitutioneele koningschap, doch enkel de geregelde werking der grondwet willen verzekeren. Alle weerwraak zal worden onderdrukt, en de persoonlijke vrijheid zal worden beschermd. De mogendheden zijn niet van plan tot een mobilisatie te dwingen. Volgens Duitsch bericht hebben de Franschen van de 150 Russische soldaten, die als raddraaiers bij de dienstweigering der Russen aan het Fransche front werden beschouwd, er 15 gefusilleerd. De Parijsche editie van de »New-York Herald zegt, dat binnenkort de Grieksche republiek zal worden uitgeroepen. In de Middellandsche zee is het Britsche transportschip »Cameronian« in den grond geboord 52 militairen en 11 opvarenden worden vermist. o Bij een gevecht in de Middellandsche zee tusschen een Japansche flotielje torpe dojagers en vijandelijke duikbooten, heeft de torpedojager Sakabi averij opgeloopen, 55 opvarenden kwamen om. o In een voorstad van Montreal (Canada) hebben relleltjes tegen den dienstplicht plaats gevonden. In de voornaamste straten werden ruiten ingeworpen. Wasch dan Uw hoofd met Deze zeep bevrijdt de hoofdhuid van roos en schilvers, geneest haaruitval en doet het haar groei en. Per stuk 60 ct. 3 stuks f 1.70 Bij Apoth. en alle Drogisten. BINNENLAND. Het was 20 Juni 1.1. 40 jaar geleden, dat koningin Sophie, de eerste gemalin van koningin Willem III, te Delft begraven werd. Tijdens een onweer onder Arnhem wer den negen koeien van den landbouwer G. Lindeboom, die aan een draad stonden vastgemaakt, om gemolken te worden, dooi den bliksem getroffen. Drie er van werden onmiddellijk gedood. o Woensdagavond is een 19-jarige werk man van de Westergasfabriek te Amster dam met den electrischen stroom in aan raking gekomen en onmiddelijk gedood, Op een postzegelveiling te Amsterdam is een postzegel van Roemenië, het 81 parale-zegel van Moldavië van de eerste uitgifte in 1858, voor f4180 verkocht. Dit postzegel, het duurste van de Euro- peesche zegels, is hier te lande nog nooit onder den hamer gekomen. o Geen kermis. Er is reeds bepaald, dat in Vught en Waalwijk de troepen in de dagen, dat anders de kermis gehouden wordt, gele gerd blijven, zoodat de kermis er dit jaar niet kan doorgaan. Onderzeebooten. Ingediend is een wetsontwerp tot ver hooging van de Marinebegrooting en van de Indische begrooting voor 1917 voor den bouw te San Francisco van drie onder zeebooten voor den Indischen dienst, waarvan de kosten geraamd worden op f 2,500,000 per boot, met uitzondering van het tor pedo- en artilleriematerieel, verdere inrich ting enz., waarvoor een bedrag van f 300,000 per boot geraamd wordt. De omlaag geschoten Zeppelin. Aan een berichtgever van het Hlbd. ontleenen wij het volgend Van Londen ging ik per trein naar een afgelegen dorp niet ver van de oostkust en van daar moest ik nog ongeveer drie mijl loopen voor ik de plaats bereikt had. De Zeppelin was naar beneden gekomen dicht bij een boerderij in een bebouwd veld. De plek is thans omgeven door een aantal schildwachten uit bet militaire kamp. Sinds Zondagochtend was het omhulsel van de Zeppelin geheel en al opgebrand. Men ziet thans slechts een groote massa aluminium. De eene helft van het alumi nium is nog intact, de andere helft is ver pletterd tot een ontzagelijke massa metaal, waar tusschendoor mijlenlange kabels zijn gestrengeld Motoren en gedeelten van de kajuiten liggen dicht bij het geraamte. Ooggetnigen vertelden, dat het gevecht tusschen het schip en de Engelsche aero planes een verbazingwekkenden aanblik had opgeleverd, maar dat het een vreeselijk gezicht was geweest toen het schip bran dend naar beneden was gekomen. Eenige leden der bemanning waren akelig ver minkt en verkoold. Den commandant was het gelukt met een parachute naar bene den te komen. Toen hij gevonden werd leefde hij nog, hij stierf echter spoedig daarna. Eenige lijken moeten nog onder de aluminiummassa van het geraamte van het schip liggen, het zal echter nog wel eenigen tijd duren voor dit geheel en al opgeruimd is. In alle soorten voertuigen en ook te voet komen de menschen uit de omgeving om een kijkje te nemen op de plaats, waai de overblijfselen van het Duitsche lucht schip liggen. o Te Zaltbommel is een journaliste gearres teerd, die een photographische opname maakte van den St. Maar tentoren, waartoe zij verlof had van den militairen Comman- dent. Kinderen maakten het haar daarop, als naar gewoonte, lastig, politie trad tusschen beiden, meende in de dame een spion te zien en bracht ze op voor den Comman- dent, die alsnog gaarne zijn verlof her haalde. o Bij overtreding van de Wet op de Oor logswinstbelasting, worden strenge straffen toegepast. Iemand te Amsterdam had in 1915 f 4100 méér verdiend dan hij had opge geven en een ander had in hetzelfde jaar f 9000 met Oorlogszaken méér gemaakt dan aangegeven. Beiden werden veroordeeld tot f 500 boete of drie maanden hechtenis en tot 14 dagen gevangenisstraf. Staal en Walswerk. Naar wij vernemen heeft gisteren op initiatief van den heer H. J. E. Wencke bach, voorzitter van de IJzer- en Staal- commissie, in het departement van bin- nenlandsche zaken een conferentie plaats gehad van verschillende voormannen op het gebied van nijverheid en bankwezen met eenige ministers, welke bijeenkomst, geleid door den minister van waterstaat dr. Lely, ten doel had besprekingen om trent de oprichting met rijkssteun van hoogovens, staal en walswerk hier te lande. o Jelle Schaap gearresteerd. Naar wij vernemen is door Haagsche politieagenten nabij Heerlen aangehouden Jelle Schaap, die verdacht wordt van den moord op den adjudant-onderofficier Gal- le in de Alexanderkazerne te 's-Graven- hage te hebben gepleegd. Zooals verleden week gemeld, was de politie den verdachte Maandagavond 11 dezer te 's-Gravenhage op het spoor en had zij hem toen bijna te pakken gehad. Hij was toen echter ontsnapt. Met den laatsten trein uit Maastricht is onder politiegéleide Jelle Schaap te 's-Gravenhage aangebracht. De verdachte, die als werkman gekleed was, keek on verschillig rond. Per rijtuig werd hij door eenige rechercheurs naar het politiecom- misariaat overgebracht, waar hij voor- loopig en in afwachting van het politioneel onderzoek in bewaring is gesteld. Het had niet veel gescheeld of S. had zich over de Duitsche grens uit de voeten weten te maken. Weinig gras en goedkoop vee! Nu de eerste grassnede in Friesland geducht tegenvalt, zijn er niet zooveel hooiers noodig dan in gewonen tijd. Werden het vorig jaar vóór den hooitijd hooiers gehuurd tegen een weekloon van 25 k 30 gld. nu bieden ze zich aan voor een loon van 15 18 gld. Het gebrek aan gras in Friesland spie gelt zich duidelijk af in de prijzen van het rundvee. Menig boer moet vee verkoopen en op de weekmarkten is de aanvoer van runderen thans even groot als op de drukste najaarsmarkten. Binnen twee weken tijds is de prijs der melk en weidkoeien met f100 per stuk gedaald. In de venen. In verband met het brandgevaar in de venen in dezen tijd van felle droogte, zullen te Nieuw-Weerdinge en Emmer-Compas- cuum tijdelijk 7 Rijksveldwachters worden gedetacheerd, wier taak het zal wezen toe zicht te houden op naleving van de vor- ordening op het branden van vuur, enz. Het gebruik van leidt tot verhooging van de ener- I gie, versterking en opfrissching I van lichaam en zenuwen, ver- j drijft bloedarmoede en zwakte- I kwalen. Bussen van 90 ct. f 1.75, f 4.25, f 8.25. Bij Apoth. en Drogisten. BIJVOEGSEL Nieuwsblad groote halfjaarlijksche uitverkoop. nu voor prijzen als voor den oorlog TAVERNE DE MEER

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1917 | | pagina 5