Moeders Meiier voor Moderne Fotografie Sreote sorfeering INBOEDELS M. Ph. lort de Jong, F. SCHREÜDFJ k Z0n, HEIJSDEN Bedden, Matrassen, Dekens IJzeren Ledikanten enz. A. C van der Menlen Zonen Correspondenisciiap Eert Klasse nan Oe HeMsche Bail, W.« Timmermans Zonen MONSTER Taan- en Hout-Carbolineum, S M Koolteer, Bruine Teer enz. ■I la -Porirei- en Schilderijlijsten. L (JTHERFEEST. Fabriek van Bedden en Matrassen. Ververstraat 25, 's-BOSCJH. 40 Siaapkanür-AmeiklsnsBten te Waalwijk, 1 0 1 B H JOZ. DE JONG. Op Rouwbrieven en ander spoedeischend drukwerk kan, zoo noodig, gewacht worden Kassiers en Commissionairs in Ëffecteii. (Firma fi. J. MENNENS) 1 vindt men nog koopjes. SCHILDERIJEN Commissionnairs in Effecten. Grootste inrichting vd9 aard in Nederland Geregeld voorhanden Pensmarkt 22 24 - Telef. 571 - 's-BOSCH Een waarschuwing aan verzekerden. Een onzer lezers, aldus het Handelsblad, zendt ons een circulaire van een assuran tiemaatschappij aan hare verzekerden, waarin wordt medegedeeld, dat de geas sureerden krachtens de nieuwe zegelwet uiterlijk vóór 1 December a.s. moeten zorgen, dat hun polis behoorlijk is gezegeld, op verbeurte van een zeer hooge boete. De maatschappij deelt mede, dat de kosten van zegeling harer polissen fl.l2'Vs Per stuk zullen bedragen, doch dat de maat schappij overeenkomstig de bepaling van artikel 98 der nieuwe wet besloten heeft, de verplichting der polishouders af te koopen door de betaling van een bedrag van f 3000 aan het rijk, waartegen zij haar polishouders 75 ct. per polis in rekening zal brengen. De assurantiebezorger die ons deze cir culaire toezendt, verzoekt ons naar aan leiding hiervan de aandacht erop te willen vestigen, dat het volkomen onjuist is, dat alle vroegere polissen gezegeld moeten wor den. De wet zondert uitdrukkelijk die uit, welke volgens de nieuwe wet niet behoeven te worden gezegeld, zelfs al moesten zij het volgens de oude wet wel. Daar toe behooren o. a. die, welke gesloten zijn krachtens een wettelijke verplichting, of vrijwillig gesloten krachtens ziektewet of invaliditeitswet. Verder o. a. alle ziekte verzekeringen, indien per hoofd niet meer dan f10 per week wordt uitgekeerd en alle personenverzekeringen, indien per per soon niet meer dan f500 kapitaal of f2 per week aan rente betaald wordt. Even min is het juist, dat een maatschappij f3000 moet betalen om van de gevolgen van het niet zegelen van oude polissen af te zijn. De wet laat de vrijheid om of f 3000 te betalen, óf 25 ct. per uitstaande niet goed gezegelde polis te voldoen. Zelfs indien het juist ware, dat in geval van afkoop de maatschappij het recht heeft, het zegelrecht door den verzekerde te doen dragen, behoeft dus geen enkele verzekerde meer te betalen dan 25 ct. voor het ont brekende zegel. De bedoeling der wet was echter wel degelijk, deze som te doen dragen door de verzekeraars. Wie een schrijven als bovenbedoeld ontvangt, dient dus eerst te onderzoeken, of zijn polis we zegelplichtig is, zoo ja, dan behoeft hij in geen geval meer dan f 0.25 te betalen. Er bestaat geen enkele reden om ertoe mede te werken, de verzekeringsmaatschap pijen hierdoor een grove winst in den schoo te werpen. o Aankoopen van winteraardappelen van den oogst 4917. De Minister van landbouw, nijverheid en handel breng ter algemeene kennis, dat, zoolang omtrent den uitslag van den aar dappeloogst geen meerdere zekerheid is verkregen, het aankoopen van winteraar dappelen door gemeenten, instellingen en particulieren moet worden ontraden, aan gezien een minder goede uitslag van den oogst inbezitneming van alle winteraardap pelen van rijkswege waarschijnlijk rioodig zal maken. (Stct.) o Burgemeester van 's Hertogenbosch. Voor het ambt van burgemeester van 's-Hertogenbosch worden o. m. genoemd Mr. I. A. Swane, advocaat en procureur, lid van den Bosschen gemeenteraad Mr Dr. van Groenendael, griffier der Staten van Overyselj lid der Tweede Kamer Kolkman burgemeester van Weert en Mr Dr. van Sonsbeeck, commiesgriffier van de Tweede Kamer. (Echo v. h. Z.) o Het Duitsche s.s. Westphalena Ilet Ned. Correspondentie-Bureau te 's-Gravenhage meldt Men deelt ons mede dat gisterochtend in de buurt van Terschelling, buiten de territoriale wateren, het Duitsche stoom schip »Westphalen«, van Rotterdam naar Kopenhagen op een mijn is geloopen en gezonken. Dertien man der bemanning ging in sloepen en werden overgenomen door Ne- derlandsche torpedobooten, die hen naar Terschelling brachten. Eén opvarende is gewond en één wordt vermist. De Neder- landsche loods is gered. Het bureau Vaz Dias meldt Volgens verklaringen van den kapitein van de »Westphalen« is het schip door een Engelsche onderzeeër getorpedeerd. Een navolger van den kapitein van Kö- penick. Een zekere L. die het eenigen tijd ge lukt is door valsche voorgevens les te geven in de cavalerie-kazerne te Amsterdam, is gisteravond toen hij zich wederom tot de kazerne toegang wilde verschaffen, gear resteerd wegens het dragen van een mi litair uniform, waartoe hij niet gerechtigd was. Hij droeg een officiersuniform, de (ragen waren voorzien van de letters D. O. W. Toen hij gisteravond inplaats daar van een ster droeg wekte dit argwaan en werd hij aangehouden. Amerikaansche troepen in Frankrijk. Reuters bijzondere haven-correspondent in Frankrijk meldt de aankomst van het eerste smaldeel transportschepen met Ame rikaansche troepen voor Frankrijk aan boord. Primitieve vuurmake'rij. Wij met onze prima Zweedsche lucifers die overal en te allen tijd het ontsteken van vuur mogelijk maken door de lichte wrijving van de luciferskop over de strijk- vlakken van het doosje, weten niet veel van de moeilijkheden meer, die de mensch- heid eens had, en in haar primitieve uit loopers nog heeft, als ergens de brand in gestoken moet worden. Toch hebben ook wij onze lucifers nog zoo lang niet en daar voor speelden vuursteen en tondeldoos een rol, die wel verre te verkiezen was boven het vuur boren, wrijven, schaven of zagen der wilde volken, maar die toch op ons een haast even stumperigen indruk maakt. Het vuur verwekken door wrijving van hout, of door boren gelijk een Zui-Ameri- kaansche koeherder 't verricht, die bij on geluk lucifers en tondeldoos mist, en nu maar de Indiaansche manier gebruikt om zich in de pampa een vuurtje te ver schaffen, lijkt eenvoudig. <t Gekke is echter, dat men met de beste toestellen er niets van terecht brengt als men niet de geheimen kent, en men doet verkeerd te onderstellen, dat elke wilde daarmee op de hoogte is. Reizigers vertellen, dat onder hun gevolg er zijn, die 't hem in enkele oogenblikken lappen anderen, die er totaal niet in sla gen. De wilde volksstammen onderhouden zooveel mogelijk durende vuren en gebrui ken hun vuurwrijfapparaten alleen ingeval van nood. Het komt echter bij 't wrijven niet op kracht en niet eens op snelheid aan, doch op het verkrijgen van veel houtmeel en op het snappen van 't juiste oogenblik, waar op zich 't eerste vonkje vertoont, want dat moet dan worden aangeblazen. Kenners brengen daarom enkele zandkorrels in de opening, waarin ze wrijven of boren. De Europeaan, die 't probeert, brengt het door gaans slechts in het beste geval tot walm en rook, doch niet tot vuur. (Jit welingelichte kringen wordt mede gedeeld, dat door den Minister in uitzicht zou zijn gesteld een voorloopige buiten werkingstelling van het verbod van uitvoer tabak, in dier voege, dat consenten voor een groote hoeveelheid voor den uitvoer bestemde tabak zal worden verstrekt, Verwacht wordt zelfs, dat nog deze week een definitieve beslissing uit Den Haag zal worden ontvangen. Voor elke 100 K.G. uitvoer vrije tabak zal f6 per 100 K.G. worden gereserveerd, om de verliezen te dekken, welke ontstaan door de beschikbaarstelling der benoodigde ta bak voor de binnenlandsche industrie. o Onverwachte bevrijding. Gisteravond werden te Wolvega door een rijksveldwachter twee uit Duitschland gevluchte Russische krijgsgevangenen op gebracht en tijdelijk in het Gemeentehuis opgeborgen. Beide personen hadden zich in het naburige Scherpenzeel in het riet ver scholen, niet wetende dat zij reeds in Holland waren. Hun vreugde was groot, toen zij bespeurden, dat zij op veiligen bo dem waren. o Duitsche kinderen. Uit verschillende plaatsen van ons land zijn gisterenmorgen 235 Duitsche kinderen te Arnhem aangekomen, die vandaar in den middag per extra-trein naar Duitsch land terugkeerden. ADVERTENTIEN. |p Per doos 15 centen, M. voldoende voorji Lfter. Verkrijgbaar bij SCHOUTEN en Fa. JASPERS, Wijk bij Heusden J. J. PAES te DussenW. v. HERWIJNEN te GiessenSCHOU TEN te AndelDE BOK, te Nieuwendijk. Eind B 114, by de Waterpoort, Gorinchem. Het beste adres voor uitstekend afge werkte, onveranderlijke Portretten, groote Groepen, aardige Kinderopnamen, Moderne Foto's en Vergrootingen naar Oude Por tretten, AANBEVELEND, Door den oorlog is alles duurder geworden maar in het Heeft weder aangekocht 3 prachtige waaronder complete Mahonie- en Eiken Salon- en Kamer-Ameublementen, Eiken en Pitch Pine Slaap-Ameublementen, Ledi kanten, Bedden, Spiegels, Schilderijen, Vloer- kleeden, Kachels, Lampen, enz. enz. Alles niet te onderscheiden van nieuwe goederen en met garantie, tevens een moderne Cylinderbureau. Aanbevelend, a/h Verguld Harnas 7, 's-Hertogenbosch. Inkoop van alle soorten Winkel-Restati' tengoederen. (Hervormingsdag.) Aan den vooravond van het 4e Eeuw feest der Hervorming vestig ik Uwe aan dacht op de schoone, door mij uitgegeven Cantate HERVORMINGSDAG, voor Orgel, Piano ot Gemengd Koor. Zangvereenigingen, die iets bijzonders ten gehoore willen brengen op dezen ge- denkwaardigen feestdag, vinden hier een geschikte gelegenheid. Prijs f 0,40. Bij 25 ex. k 0,25. Franco toezending geschiedt na ontvangst van postwissel voor het bedrag. Joh. DE HEER, Schiekade 210, Rotterdam. Magazijnen van Dekens, Ledikanten, Meubels, Spiegels, Schilderijen, Cocos, Stoelen, Kasten, Tafels en volledige Slaapkamer-ameublementen (uit de hand geschilderd) op TEGEL, op PANEEL of op DOEK met EIKENHOUTEN, GOUDEN of ZWARTE lijsten, rijke keuze, prachtige Landschappen (echte kunst) vanaf f 2.70 tot f 19,25 Iedereen wordt tot vrijen toegang aan onze magazijnen, beleefd uitgenoodigd. F. SCHREUDER EN ZONEN. Telegram-adres: DELMONAST1. Int. Tel. No. 443. Belasten zich met den apn- en verkoop van Effecten op binnen en buiten- landsche beurzen. Verzilveren coupons, buitenlandsch bankpapier en munt. Koopen en verkoopen wissels op binnen- en buitenland, tot de meest concurreerende prijzen. Openen Rekening Courant met rentevergoeding. Nemen gelden k deposito met onderpand van Effecten. Geven voorschot op soliede Effecten. Sluiten prolongatiën. Vestigen speciaal de aandacht op hunne noteering van GE- MEENTEGELDLEENINGEN en INCOURANTE WAARDEN, welke Woensdag- en Zaterdagavond verschijnt. Fhot. Album en Prijscourant op aanvrage franco. Visitekaarten - Adreskaarten - Briefkaarten Invitatiekaarten - Menukaarten - Rouwkaarten Dankbetuigingskaarten - Huwelijksbrieven Rouwbrieven - Nota's - Memorandums - Rekeningen Wissels - Kwitanties - Convocaties Postpapier - Enveloppen - Circulaires Aanplakbiljetten - Strooibiljetten - Programma's Prijscouranten - Reglementen - Bestekken Aandeelen - Registers voor alle zaken enz. enz. WORDT SPOEDIG EN NET UITGEVOERD GELEVERD TER DRUKKERIJ VAN gevestigd ten kantore van Openen Rekening-Courant tegen billijke conditiën. Buitenlandsche Wissels, Coupons, vreemd Bankpapier en Muntspeciën worden steeds tot de hoogste koersen uitbetaald. Wissels en andere waarden op 't Buitenland worden ten billijkste gefourneerd. Kantoor-uren op alle werkdagen van 9 tot zes uur, voor het Correspondentschap van de Nederlandsche Bank van des voorm. 9 tot des nam. 4 uur. 0 GORINCHEM. Telefoon 151. W> a/s Uw kinderen /ast hebben van Jeuk, is m Uw ioev/ucbt. k/ascht hoofdjes met Bxtx.on feit baar middel tegen onrein en ter 7M voorkoming daarvan3UC |p maakt haar en hoofdhuid i|| zuiver, gezond en sterk DOOR R. GERRETSON, Van Leeuwen Co., [HANDELS-DRUKWERK HHMHI zooals n J. n

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1917 | | pagina 6