Wormen Een gelukkig buitenkansje. Zorgen ondermijnen de gezondheid. zal het einde niet komen eer de uitputting volkomen zal zijn. Wanneer dat zal wezen weet de heer Colijn natuurlijk niet. Wat kan dit einde brengen Er is een bond genoot gekomende honger. De heer Colijn voorziet een algemeene schaarschte aan levensbehoeften niet in eefi enkel land, maar overal, in Amerika ook. En deze algemeene nood zal ten slotte den vrede brengen. Kan men dus geen tijdstip aanwijzen, waarop de oorlog vermoedelijk zal eindigen adus eindigde de heer Colijn daar tegenover staat het te vreezen dat, indien hij niet in 1917 afgeloopen is, het einde ook in 1918 niet komen zal. Want in 1918 zal Amerika voor het eerst ingrijpen, doch slechts met halve kracht, en als dan met deze halve kracht geen beslissing wordt bereikt, wat te vreezen is, dan zal het weder de uitwerking van de volle krachtsinspanning moeten afwachten en staat het te vreezen dat men tot 1919 zal doorvechtenbehoudens dan het geval, dat de algemeene uitputting eerder zal zijn gekomen en volken zelf aan den oorlog een einde te maken. De volken zelf? Een wereldrevolutie dus Wie weetIn allen gevallen het heden is donker maar de toekomst is donkerder. Alle dagen wordt het aangetoond dat in de ziekten die hun oorsprong in een ver arming van het bloed hebben, evenals in de zenuwziekten, de Pink Pillen genezen, zelfs wanneer de zieke op geene genezing van eenig middel meer hoopte. Heden kunnen wij een nieuw voorbeeld geven van de krachtige werking der Pink Pillen in een geval van bloedarmoede, verergerd door ernstige storingen van het zenuwstel sel en der natuurlijke functiën. Sedert twee jaren, schrijft ons Mevr. Bride, 10, rue St. Polycarpe, te Lyon, was ik aan getast door een zeer ernstige bloedarmoede, die mij tot een staat van uiterste zwakte had gebracht en die storingen had ver oorzaakt, waarover ik mij zeer ongerust maakte. Ik was zoover dat ik geen eet lust meer had en niet meer slapen kon. Bovendien had ik hevige pijnen in het hoofd en in de maag, en de minste in spanning bracht mij buiten adem. Alle behandelingen die ik had gevolgd, hadden mij geen de minste verlichting gebracht, en ik beken dat ik wanhoopte ooit te zul len herstellen, toen een vriendin mij de Pink Pillen aanraadde, waarvan zijzei ve de weldadige uitwerking had ondervonden, Ik schafte mij eenige doosjes aan en tot mijn groote verwondering nam ik spoedig een gevoelige verbetering waar. Na verloop van weinig tijd verdwenen mijne maag en hoofd pijnen. Ik heb nu een uitmuntende eetlust en een rustige slaap wedergevonden, en mijne krachten zijn geheel teruggekomen. Ik sta u toe mijn brief te publiceeren, hopende dat zij den moed zal geven aan hen die wanhopen. De Pink Pillen geven altijd merkwaar dige resultaten aan hem die ze regelmatig en met volharding gebruikt. Men moet geen verbetering alleen van enkele pillen verwachten of de volkomen genezing van een enkel doosjeonmiddelijk werkende middelen bestaan niet. Men moet de behandeling geheel en zon der onderbreking volgen. Op die voor waarde zullen de Pink Pillen u genezen. Opbouwend en versterkend, zijn deze pillen bijzonder werkzaam tegen de bloedarmoede, de bleekzucht der jonge meisjes, de nen- rasthenie, verlies van de eetlust, algemeene zwakte. De Pink Pillen zijn verkrijgbaar f 1.75 per doos, en f 9 per zes doozen, bij het Hoofddepot der Pink Pillen, Nassaukade 314 Amsterdam voor Heusden en Om streken bij G. Malingré, drogist te Heus den de firma P. J. van Gils, Apotheek te Waalwijk en verder bij verschillende Apo thekers en goede Drogisten. buitenland. Vredesdebat in het Engelsche Lagerhuis, Het Lagerhuis behandelde gisteren het amendement- Iiamay Macdonald en Tre- velyan op de ^Consolidated Fund Dili cc waarin wordt verklaard, dat de in den Rijksdag aangenomen vredesresolutie be ginselen huldigt, die Engeland steeds heeft voorgestaan. De motie-Macdonald werd door het Lagerhuis verworpen met 148 stemmen tegen 19. De Amerikuanschc hulp. De »Schweizer Wachter« citeert een artikel van Churchill uit de aSunday Pic- toriak, waarin de meening wordt uitge sproken, de Amerikaansche legers vóór den zomer van 1918 geen factor van betee- kenis op het Europeesch oorlogtooneel zul len blijken, doch dat het tevens onmogelijk is zonder den Amerikaanschen steun, wat getalsterkte betreft overmachtige troepen tegenover den vijand te stellen. Dnitschlaud. Ook te Wützburg loopt thans een groot gedeelte der bevolking barrevoets op straat wegens gebrek aan schoeisel. In alle stan den is men er mee begonnen, aangemoe digd door het goede voorbeeld van profes soren der universiteit, leeraren, onderwij zers en andere ambtenaren. Van Duitsche zijde wordt aan de »Cor- riere della Sera« ontleend, dat in St. Pe tersburg, Moskou, Kroonstad en Minks het standrecht is afgekondigd. Tal van bur gers en militairen, die aan het laatste oproer hebben meegedaan, werden in hechtenis genomen en zonder omslag voor de krijgsraden gebracht. De regeering gaat met de meeste strengheid te werk. Ze legde de hand op documenten, waaruit naar het heet de omvangrijke voorbereid selen van den opstand blijken. Duitsche verliezen. De lijst der Duitsche verliezen, maan delijks op grond van de Duitsche verlies- lijsten in de Engelsche pers gepubliceerd, meldt thans de volgende cijfers Gedood of aan wonden gestorven 1.032.800 Overleden aan ziekte 72.960 Gevangen 316.506 Vermist 275.460 Zwaar gewond 590.883 Gewond 315.239 Licht gewond 1.655.685 Gewond maar bij den troep gebleven 263.774 Totaal 4.523.307 Engeland. Volgens Engelsche bladen heeft de lijken schouwer vastgesteld, dat bij den laatsten Duitschen luchtaanval op Londen, Engelsche vliegers door het Engelsche afweergeschut zijn getroffen. De Engelsche vlieger Gra ham Salmon werd er door gedood. Iedereen dag zorgen maakt u moedeloos. Laat u er niet door beheerschen. Gij wordt dan gemelijk, prikkelbaar en een gemak kelijke prooi van urinezuurkwalen en de nieren zijn dan geneigd om te verzwakken. Gij krijgt waterstoornissen, rugpijn, rheu- matiek en waterzuchtige zwellingen. Niets is erger dan zorgen. Tracht daarom de dingen van den vroolij- ken kant te bezien. Een poging daartoe brengt spoedig belooning. Om van nierkwalen en overtollig urinezuur bevrijd te worden, dient gij hulp te hebben en die zult gij vin den in Foster's Rugpijn Nieren Pillen. Behalve voor opgewektheid, dient gij te zorgen voor meer frissche lucht, minder vleesch te eten, minder koffie, thee of alcohol te drinken. Houdt de poriën der huid schoon. Drink genoegzaam water of melk. Beiden zijn uitstekend voor de nie ren en verhaasten de heelende werking van Foster's Rugpijn Nieren Pillen. Foster's Pillen dienen u gezond te ma ken en u bevrijd te houden van rheuma- tiek, ischias, spit, niersteen, waterzucht en de lange nasleep van nierkwellingen ontstaan uit urinezuur. Maar boven alles, vermijd zorgen. Zie toe, dat de handteekening van Ja mes Foster's op het etiket voorkomt, ten einde de echte Foster's Rugpijn Nieren Pillen te krijgen. Verkrijgb. bij alle goede drogisten f 1.75 p. doos of f 10.p. zes doozen. """binnenland. Bij het leger is een nieuw-model stalen helm in proef gegeven, welke voorzien is van ventilatie-openingen en een binnenwerk met kussentjes. Het geldt hier een proef met de vroeger in gebruik gegeven helmen, waarbij in het bizonder moet worden na gegaan of de ventilatie-openingen een gunstige werking uitoefenen, zoomede of het nieuwe binnenwerk het passend maken van een helm bevordert. Verkorting arbeidstijd. Wegens groote moeilijkheden in den af voer harer producten heeft de directie van de N. V. Philips' Gloeilampenfabriek te Eind hoven besloten, voorloopig in hare fabrie ken gedurende de eerste vier dagen der week tot 4 uur te laten werken en het bedryf Vrijdag en Zaterdag stop te zetten. Wat de zee oplevert. Verschillende visschersvaartuigen hebben Woensdagmorgen te IJmuiden aangebracht 18 vaten cocosvet, 6 vaten wijn, 1 vat palmolie en 1 vat vernis. Dit alles werd in de Noordzee bij de Haaksgronden op- gevischt. Convooi ra» 17 schepen biiiiiengcloopcn. Zondagochtend is te Rotterdam aange komen een convooi van 17 schepen, het grootste, dat tot dusver daar aankwam. Het convooi is door Engelsche torpedoboot- jagers tot de territoriale grens begeleid. Het aantal torpedobootjagers telde ditmaal 40. Met dit convooi zijn een aantal passa giers uit Indië, Amerika en Engeland als mede een mail medegekomen. Duur bier op konist. Volgens een mededeeling van den Ned. Bond van Koffiehuis- en Restauranthouders zal binnenkort door de brouwerijen slechts één soort bier worden afgeleverd tegen een nog veel hoogeren prijs dan tot heden het geval is, terwijl de afnemers slechts de helft kunnen bekomen van de hoeveelheid, die onder normale omstandigheden door hen betrokken werd. Het spreekt wel vanzelf, dat al deze moeilijkheden door het publiek gedeeld zullen moeten worden. o Vaeautic. In ons vorig nummer werd onder boven staand opschrift een Hoofdartikel geplaatst. Ook andere bladen houden zich met dit onderwerp bezig. Zoo wijdt hieraan het Handelsbl. eene bespreking waaruit we een gedeelte overnemen Tegen het naderen van den vacantietijd leest men in onderwijsbladen advertentie's van onderwijzersgezinnen, die met een col lega uit een andere streek van het land van gemeubileerde woning willen ruilen voor eenige weken. Iets dergelijks zou men met de kinderen ook kunnen doen. Als ouders in een pro vinciaal blad adverteeren, dat ze hun kind of twee of drie kinderen graag zouden omruilen gedurende de vacantie met kin deren van een ander uit een zelfde maat schappelijk midden, dan zouden daar twee stellen kinderen mee gebaat zijn en boven dien twee paren ouders. Plattelandskinderen zouden in een stad kunnen logeeren, ter wijl stadskinderen dan naar het platteland zouden gaan. Hierbij moet men in het oog houden, dat vele kinderen bij vreemden gehoorzamer zijn, dan in hun eigen huis. Nuttige bezigheid hebben de kinderen dan nog wel niet, maar ze zijn »uit« en dat is al heel wat. Zigeuners. Zondag ondervond de gemeente Noord- wijk den geheelen dag grooten overlast van Zigeuners, die in een zevental woonwagens huisden bij den Noordwijkerhoek. Veld vruchten werden geroofd, damhekken ge bruikt als stookmateriaal, wandelaars en fietsers, tot zelfs auto's aangehouden, ter wijl de door anderen gehuurde grasbermen door hun paarden werden afgegraasd. Ook het strand werd onveilig gemaakt door bedelarij en opgedrongen waarzeggerij. Ten slotte werden door de politie, onder hevig verzet, waarbij van de blanke sabel ge bruik moest worden gemaakt en de agenten van uit de wagens met revolvers werden bedreigd, een drietal paarden in beslag genomen en veilig opgeborgen. Ondanks het late uur, werden met onderwijl inge roepen militaire hulp alle wagens uit de gemeente verwijderd en door Voorhout op grondgebied van de gemeente Warmond gebracht. Het was toen onderwijl één uur in den nacht geworden. JI. Maandag zijn de in beslag genomen paarden, na betaling van veroorzaakte schade, aan de eigenaars teruggegeven. Doodslag. Donderdagmiddag tegen 3 uur kwam de 23-jarige V., een militair, die van verlof was achtergebleven en daarom door de politie gezocht werd, ten huize van een vrouw van verdachte zeden, in de Eerste Sweelinckstraat te Amsterdam, C. W. ge heelen. Tusschen hem en deze vrouw waren in den laatste tijd meermalen on aangenaamheden voorgevallen. Ook thans weder had een woordenwis seling plaats. Plotseling hoorden de buren schoten knallen en toen men ging kyken lag de vrouw dood op den grond en eenige passen verder vond men V., die na eerst haar vermooord te hebben, den revolver tegen zichzelven gericht had. Hij had een schot in de hartstreek en een tweede in het hoofd. In hoogst bedenkelijken toestand werd hij naar het Gasthuis ge bracht. Ook het lijk van de verslagene werd derwaarts vervoerd. Vastgegrepen. Uit den Haag meldt men De politie heeft op het perron der H. IJ. S. M. aangehouden een 26jarigen slager uit Leiden, die vanuit een coupé van een in beweging zijnderi trein een op het per ron staande dame vastgreep en meesleurde, tengevolge waarvan zij tusschen het perron en de treeplank viel. Door het spoedig stoppen van den trein zyn ernstige gevolgen voorkomen. Hoog maalloon. In de Iloeksche Waard wordt voor het maaien van het hooigras f 16 k f20 per H.A. betaald. Verleden jaar f6 a f7. Tot zinken gebracht. Te Hellevoetsluis zijn aangebracht door een visscherman drie man van de zentjalk »Spes Lea«, tot zinken gebracht door een Duitsche duikboot 8 mijl van de Noord- hinder. Concentratie bakkersbedrijf. RotterdamWoensdagavond heeft de wethouder, de heer H. Stulemeyer, ten stadhuize vergaderd met de besturen der verschillende bakkerspatroons-organisaties, ten einde met het oog op de kolenschaarschte de backers te wijzen op de wenschelijkheid van bedrijfsconcentratie in dezen zin, dat verschillende bakkerijen tijdelijk in elkander zullen worden opgelost. De besturen zijn van het nut en de noodzakelijkheid daar van overtuigd en hebben toegezegd een regeling in dezen zin te ontwerpen. o Houtdiefstallen. Men meld uit Eindhoven Het is schrikbarend hoe de houtdief stallen in de laatste weken in geheel den omtrek zijn toegenomen. In Stratum, Strijp, Woensel, Tongelro, Valkenswaard, Aalst enz. zijn de laatste 14 dagen, naar van bevoegde zijde medegedeeld wordt, 213 processenverbaal opgemaakt. Weeldedronken eu nog erger. Zaternacht meldde zich bij de politie aan het Maasstation te Rotterdam, waar hij met den trein uit Harderwijk aankwam, de 17-jarige C. S., die mededeelde f 1900 te hebben zoek gemaakt ten nadeele van een firma aan de Wijnstraat. Hij was in het bezit van nog f20, had zich een stoomfiets. twee gewone rijwielen, een gouden horloge, twee diamanten oorknoppen en een paar gouden ringen gekocht en had een reisje naar Scheveningen gomaakt, van waar hij naar Harderwijk was gereisd om een vriend te bezoeken. o Inlijving IHilitielichting 1917. In de hiernagenoemde tijdvakken zullen van de militielichting 1917 worden inge lijfd 1. in het tijdvak 15 October: a. de dienstplichtigen toegewezen hetzij aan de regimenten veldartillerie, hetzij aan het korps rijdende artillerie b. de dienstplichtigen, toegewezen aan de genie (motordienst) en bestemd voor het tweede in te lijven gedeelte c. de dienstplichtigen, toegewezen aan het regiment genietroepen, met bestemming voor opleiding tot milicien-telegrafist of telefonist en werkzaam hetzij bij de Poste rijen en Telegrafie, hetzij bij de spoorweg maatschappijen 2. in het tijdvak van 16—20 Octo ber de dienstplichtigen toegewezen aan de regimenten vestingartillerie en bestemd voor 't tweede in te lijven gedeelte 3,. in het tijdvak van 38 Dec. het thans nog overschietend gedeelte van de dienstplichtigen, toegewezen aan de regi menten huzaren. Voor den verderen duur van de tegen woordige tijdsomstandigheden zal uitstel of verlenging van uitstel van eerste oefening slechts in zeer beperkte mate worden ver leend en alleen om zeer gewichtige studie- of andere redenen. Om studieredenen kan wel uitstel of verlenging van uitstel van eerste oefening worden verleend aan dienstplichtigen, die bijv. le. eindexamen hoogere burgerschool of gymnasium moeten afleggen 2e. examens moeten afieggen voor onderwijzer 3e. leerlingen zijn van de hoogste klasse eener middelbare technische school of soort gelijke inrichting' 4. leerlingen zijn van de Middelb. Ko loniale Landbouwschool. Ibij kinderen en volwassenen. Gebruik ENFAN-bon bons. Dit is een afdoend middel. B Doos 30 ct. Bij Apoth. en alle I Drogisten. En verder verkrijgb. B (zie adressen in d. blad bij adv. S Bloedarmoede' PLAATSELIJK NIEUWS. Heasden. De Jongeheer Ch. Merkx, leerling te St. Michiels Gestel op den Ruwenberg, is aldaar geslaagd voor het overgangsexamen Handelsschool. Bij de Rijksontvangkantoren is be paald dat ingaand heden de vrije Zater dagmiddag wordt verleend. Alsdan zullen deze (en dus ook het kantoor alhier) na des middags ten 12 ure voor het publiek gesloten zijn. Men neme vooral nota van de ad vertentie der Gasfabriek alhier. Men verzocht ons mede te deelen, dat op Zondag a.s. in de Luthersche kerk alhier zal optreden Ds. H. Hoevers uit Rotterdam (zie rubriek Predikbeurten). A.s. Zondag zal het kerkgebouw der Geref. Gemeente alhier weder in gebruik worden genomen. Door het relief-comité wordt de toevoer van levensmiddelen naar België steeds meer geregeld. Zoo voer Donderdag weer een sleep op met vier zwaar geladen kasten. Van twee waren slechts de num mers te lezen, nl. 7526 en 7508, de andere waren onleesbaar. Dit is binnen acht dagen de tweede opvaring reeds, daar Vrijdag een dito convooi passeerde. Volgens »de Kampioen«, het officieel orgaan van den A. N. W. B. hebben zich in het controle-station Concordiaalhier de vorige 10 dagen 25 deelnemers der ronde aangemeld. Tot en met Zondag 1.1. liep dit aantal tot 66, wat zich in verband met 'a mooie weer zeer goed laat verstaan. 26 Juli. Bij een kind van Ant. Verhoeven alhier is een vreemde ziekte geconstateerd. Het patiëntje is naar het Ziekenhuis te 's Bosch vervoerd. Eerst meende men dat het nekkramp was, doch dit bleek geluk kig niet het geval. Werkendam. Woensdagmiddag werd alhier per Heusdensche boot uit het zieken huis te Rotterdam overgebracht het lijkje van de 8-jarige Verbeek die aan een hoofd operatie in het ziekenhuis is overleden. In de vergadering van de Vereen, tot Stichting en Instandhouding van Scholen met den Bijbel alhier werden als bestuurs leden herkozen de heeren M. J. v. Oord en C. Slagmolen. Tengevolge van den nood der tijden werden besluiten genomen tot verhooging van 't schoolgeld. Voorts om het belangrijke finantiëele verslag van den penningmeester te laten drukken en te verspreiden en te trachten door vrije bijdragen het tekort te dekken en de jaarlijksche inkomsten te vermeerderen. Almkerk. De Rijks- en Gemeente Veldwachters P. v. d. Wiel en C. Kraai- veld zijn aangewezen voor de graaninza- meling. Ook in onze gemeente wordt geageerd voor electriciteitsvoorziening. In de jongste vergadering van den Gemeenteraad werd besloten tot het aan gaan eener geldleening groot f 3000 ter bestrijding van onkosten op de distributie; tot het plaatsen van regenputten aan de openbare school, zoowel ten gerieve der kinderen als der militairen hier gelegerd. Op eene klacht over het uitstel van beta ling van geleverde erwten en granen, door het Rijk in beslag genomen, wordt beslo ten daarover een schrijven te richten tot den Minister van Landbonw. Aalst. Woensdag werd alhier eene lading 60.000 K.G. hooi afgezonden voor een firma te Rotterdam. Er werd dooi den commissionair, welk dit had opgekocht besteed f 43.00 per 500 K.G. Wel een hoogen prijs. Beneden Langstraat. De roggeoogst is in vollen gangvooral op de zandgronden is dit gewas sterk bijgekomen. De tarwe zal een minder goed beschot geven. Door de regeeringsmaatregelen gaan ver schillende aangekondigde graanverkoopingen niet door. Bommelerwaard. Niemand heugt het dat de veldgewassen zoo prachtig stonden als dit jaar. Aardappelen, welke hier veel verbouwd worden, geven wat de vroege betreft een ruim beschot. De latere, welke eveneens uitmuntend staan, beloven ook een rijken oogst. Ook de overige vruchten laten niets te wenschen over. De prijs der aardappelen is thans f 5 k f 5.50 per H.L. Hooihandel levendig, dat gaat zoo van 't land weg tegen f35 tot f42 per 500 Kilo. We zullen voor alles hopen dat we voor onheilen gespaard mogen blyven, dan is 't voor de landbouwers zeker een rijk jaar. De Staatscourant no. 172 bevat de statuten van de Aardappelen- en Groen- tenveilirig voor Nederhemert, Aalst, Poe- deroijen, Zuilichem en Nieuwaal, te Zuili- chem. Bij Koninklijk Besluit is aan de ge meente Nederhemert, ten behoeve van haal lager onderwjjs, een buitengewoon subsidie van f 10.344 verleend.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1917 | | pagina 2