Tranen en glimlachjes- Hoevele gezichtjes, die dikwijls in tranen gebaad hadden, worden nu door een hel deren glimlach verlicht. De Pink Pillen, die den gezondheidstoestand der zieken ten goede doen wenden, waren de oorzaak van de gelukkige verandering. Vele vrouwen, verschrikt door haar staat van volhardende bloedarmoede, door haar zwakheid door de meer voorkomende en pijnlijker intieme storingen, wanhopen en weenen over haar treurig lot. Laten zij gerust zijn en wel weten dat er hoop is op genezing, indien zij gebruik maken van de Pink Pillen, die onvergelijkelijke herstel ler van het bloed, versterker der zenuwen. Het voorbeeld van het jonge meisje, dat ons onderstaanden brief heeft geschreven, bewijst u dat men op de Pink Pillen kan rekenen om snel te genezen, en dat zij wonderen doen zelfs daar waar andere middelen hebben gefaald. Ziehier wat dat jonge meisje, Mej. Mar guerite Guépet, 4, rue de Sèze, te Parijs, ons schrijft «Ik was ondermijnd door de bloedar moede, en ondanks alle zorgen, ondanks versterkende en andere middelen, had ik noch kleur noch eetlustik was vermagerd en ik leed aanhoudend aan steken in de zijde, aan duizelingen, aan schele hoofd pijnen. Ik was dan ook heel treurig ge worden. Alleen uwe Pink Pillen hebben mij goed gedaan en het is wel aan deze alleen dat ik het dank genezen te zijn.« Vrouwen, denkt er aan dat uwe grootste vijandin, de bloedarmoede, geen grooter vijandin heeft dan de Pink Pillen, die uwe vriendinnen zijn. De Pink Pillen zijn verkrijgbaar f 1.75 per doos, en f 9 per zes doozen, bij het Hoofddepot der Pink Pillen, Nassaukade 314 Amsterdam voor Heusden en Om- Spioimagc bij de politie? Van zeer betrouwbare zijde wordt aan «Het VoIk« uit Rotterdam de volgende, ontstellende mededeeling gedaan. »Reeds lang bestond het vermoeden, dat onder het politiekorps spionnen hun lugu ber werk in dienst van de Duitsche regee ring verrichten. Evenwel kon, bij gebrek aan tastbare bewijzen, niet worden inge grepen. In stilte werd het onderzoek voort gezet en een dezer dagen was men daar mee zoover gevorderd, dat met kracht tegen een der verdachten kon worden opgetreden. Deze was een hoofdagent der recherche, M. Buch genaamd, voorzitter der plaatse lijke vereeniging van chef-agenten. Men heeft zijn lessenaar opengebroken en daarin zijn zooveel aanwijzingen voor zijn schuld gevonden, dat tot onmiddellijke schorsing is overgegaan. Opvordering van aardappels. Het ligt in de bedoeling eerlang over te gaan tot de opvordering ter distributie van winteraardappelen. Handelaren die plegen op latere levering te koopen, wordt aangeraden met het bovenstaande rekening te houden. o Aardappelprijzen. De Minister van Landbouw heeft bepaalt dat de gestelde maximum kleinhandelprij zen ook zullen gelden voor de Eigenhei mers en Borgers. Engclsche kolen. Te Rotterdam zijn aangevoerd 8000 ton Engelsche kolen aan het adres van de Scheepvaart- en Steenkolen-Maatschappij o Combinatie bakkersbedrijven. De brandstoften-commissie te Rotterdam deelt mede dat met ingang van 13 Sep tember te Rotterdam verschillende bakker BEKENDMAKING. DE BURGEMEESTER VAN HEUSDEN brengt ter kennis van de alhier woonach tige fabrikanten, dat zij, bij een eventueel stop zetten hunner fabrieken tengevolge van brandstofgebrek, daarvan onmiddellijk kennis behooren te geven aan den Inspec teur van den arbeid der le klasse Hoofd van het 2e district der Arbeidsinspectie te Breda. Heusden, 5 Sept. 1917. De Burgemeester voornoemd. streken bij G. Malingré, drogist te Heus den de firma P. J. van Gils, Apotheek te bednJven zullen worden samengevoegd Waalwijk en verder bij verschillende Apo thekers en goede Drogisten. BINNENLAND. Engclsck coiivooi. Woensdagmorgen is in den Nieuwen Waterweg binnengekomen een Engelsch convooi van 14 stoomschepenvertrokken een convooi van 9 stoomschepen, welk convooi op zee is aangevallen door Duit sche watervliegtuigen, om welke reden de stoomschepen »Kieldrecht« en «Thomas Krag« uit zee zijn teruggekeerd. Ons «lagelijksch brood. In de samenstelling van ons dagelijksch brood (het zoogenaamde witte brood) is een verandering gekomen. Het bestaat nu uit 80 pet. bloem, gemalen uit 70 pet. tarwe en 30 pet. gerst, (in plaats van rogge), 10 pet. Amerikaansch meel en 10 pet. aardappelmeel. De grauwe kleur van het »witte«brood wordt veroorzaakt door het feit, dat uit de grondstof nu 80 pet. »bloem« wordt ge malen in plaats van 65 pet, zooids in normale tijden, zoodat een deel van de zemelen eveneens in het bloem komt, Door den clectrischen draad gedood. Nabij Stramproy, aan de Limburgsch- Belgische grens, kwam een Duitsch soldaat, toen hij een pakje wilde aannemen, dat hem van Nederlandsche zijde werd toege stoken, in aanraking met de electrisch geladen draadafsluiting, tengevolge waarvan hij onmiddellijk dood bleef. o Naar men aan de »N. R. Ct.« meldt, overweegt het legerbestuur de mogelijk heid, paarden van het leger beschikbaar te stellen voor landbouwwerk- o Koffie-cxtract. minister heeft verboden koffie te extract anders dan voor alsook de aflevering van De verwerken tot eigen gebruik, koffie-extract. ,Ieuschenroof," Men meldt uit Maastricht Voor de arrondissements-Rechtbank al hier werd op 4 en 5 September een zaak behandeld, die nog nimmer op de rol heeft gestaan. Het betreft een geval van «men- schenroofcc. In de nabijheid van Vaals werd een Duitseher, die naar Holland was gedeserteerd in de nabijheid der grens ge bracht en tegen zijn wil over de lijn ge trokken. De beklaagde in deze zaak heet J. J. Bertram, wonende te Wijlré (L.). De rechtbank beslissende op het verzoek van den Offiicier van Justitie, neemt het vol gende besluit»De rechtbank, beschik kende op het verzoek van den Officier van Justitie om deze zaak in zijn geheel met gesloten deuren te behandelen, besluit aldus met het oog op de verhooren van in bezet België wonende getuigen, welke daardoor in onbevangenheid zullen winnen. In deze zaak werden niet minder dan 92 getuigen a charge en a décharge ge dagvaard. Schade kan worden veroorzaakt Hebt gij er ooit aan gedacht, dat uw pijnlijke rug, uw zenuwachtigheid en wa terstoornissen te wijten kunnen zijn aan wat gij eet en drinkt en aan uw leefwijze Te veel eten en het voortdurend gebruik van alcoholische dranken, gepaard gaande met te weinig lichaamsoefening in de bui KANTOOR GEMEENTE-ONTVANGER WERKENDAM. Het kantoor van den gemeente-ontvanger wordt gehouden ter gemeente-secretarie en is voor het publiek geopend des Dinsdags voormiddags van 9 tot 42 en 's namiddags van 2 tot 4 uur. Werkendam, 5 September 4917. De gemeente-ontvanger. A. van Oudenallen. GEMEENTE-SECRETARIE WERKENDAM. De gemeente-secretarie zal met ingang van Maandag 10 September a.s. voor het publiek geopend zijn van 's voormiddag van 9 tot 42 uur en 's na middags van 2 tot 4 uur. Werkendam, 5 September 4917. De gemeente-secretaris, A. v. Oudenallen. PLAATSELIJK NIEUWS. Hensden. 4 Sept. Van af heden staat de korenmolen alhier onder toezicht, opdat I gadering werden de nieuw gekozen leden taalt zij f700 f800 en De Bruijn is een eerste kracht. Hij is bekwaam om den secretaris bij ziekte of ontstentenis te vervangen. De heer Sneep zou het salaris van De Bruijn bepalen op f 500 en dan is dit voor de gemeente nog een koopje. De heer Middelkoop stelt daarop voor alleen de jaarwedde van De Bruijn met f 200 te verhoogen, welk voorstel met algemeene stemmen op één na wordt aangenomen. Wethouder Rijken houdt zich buiten stem ming. III. Benoeming Wethouder. Met, op één na, algemeene stemmen wordt de heer R. Middelkoop herkozen. IV. Vaststelling gem.rekening en reke ning van het Burgerlijk Armbestuur. Daar het onderzoek tot geen op- of aanmerkin gen heeft aanleiding gegeven, worden zij onveranderd vastgesteld. Niets meer aan de orde zijnde en nie mand het woord nog verlangende, sluit de voorzitter de vergadering. Drongelen. Door den Directeur-Gene raal der Posterijen en Telegraphie is be sloten tot vestiging van een hulppostkan toor alhier. Gameren. Alhier is door de rijkspo litie een naaktlooper gearresteerd. Het bleek te zijn een ongeveer 25-jarige Duit seher, die aldaar in den laatsten tijd meer malen geheel naakt werd gezien. 's-Gravemoer. De landstormplichtige W. Laatsman, uit deze gemeente, is be vorderd tot vaandrig bij de Brigade Grena diers en Jagers. In de Dinsdag gehouden raadsver niets van den gemalen zonder oogst zal worden nieuwen toestemming. Woensdagmorgen vloog over onze stad, op geringe hoogte, een Nederlandsche vliegmachine, die op den staart geteekend was met N. L. V. 342. De machine koerste in de richting Wou- drichem. Van het relief-comité passeerden Donderdag een convooi schepen met levens middelen, met bestemming naar België, Een dito convooi van zes stuks voer Zondag 1.1. op, zoodat deze week een aar dig »brokje« den Belgen binnenkomt. Een der schepen voer onder Duitsche vlag. De najaarskeuringen voor epring- stieren zullen in dit district gehouden wor den Te Heusden op Maandag 47 September des voorm. ten 40 uur. Te Waalwijk op Maandag 47 September des nam. ten 2 uur. Te Almkerk op Woensdag 49 September des voorm, ten 10 uur. Werkendam. De Heer H. J. van der- Brugge, onderwijzer, slaagde voor het examen van de hoofdacte te Breda, en de Heer B. Meijer alhier slaagde eveneens te Leeuwarden voor genoemde acte. De Werkendamsche suikerfabriek zal naar wij vernemen, vermoedelijk gesloopt worden. Jammer voor de werklieden, die daaraan verbonden zijn, De gasfabriek blijft bij haar besluit en heeft Zaterdag 1.1. haar personeel ontslagen, en de gemeente zit in het duister, dat na den zomertijd dubbel gevoeld zal wor den. De gasverbruikers zonden aan den gemeenteraad een adres om zoo mogelijk in dit euvel te voorzien, Capelle. Vergadering van den Raad de heeren A. Kielen, G. Verhagen en W Kielen beëedigd, waarna tot wethouders werden benoemd de heer A. Kielen (af tredend) en de heer G. Verhagen Pz., ter vervanging van den heer C. Blok. Be sloten werd de gemeente-gebouwen tegen molest-risico te verzekeren. De gemeente rekening over 4946 werd voorloopig vast gesteld, terwijl de gemeente-begrooting over 4918 door B. en W. werd aangeboden Voorts werd besloten tot openbaren ver koop van 2 wilgen- en 4 lindeboom in den Kerkdijk. In beginsel werd aan het wa terschap «Beoosten de 's-Gravemoersche Vaart« eene jaarlijksche subsidie toege wezen. Op voorstel van B. en W. ging men ook nog over tot het aanbrengen van eenige wijziging der gemeente-begrooting over 1947. Genderen. Vergadering van den Raac dezer gemeente, gehouden op Dinsdag September 4917. Tegenwoordig alle leden. Voorzitter de heer Brune, Burgemeester. De Voorzitter opent de vergadering. De notulen worden gelezen en vastgesteld. Alsnu worden de vereischte eeden afge legd door de herkozen Raadsleden, de heerenL. P. Branderhorst, W. G. J. Branderhorst en J. van Gorkum Als Wethouder trad periodiek af de heer B. de Graaff en in verband met zijne af treding als Raadslid de heer W. G Branderhorst. Beide aftredenden werden herkozen. ingekomen stukken werden voor kennisgeving aangenomen. Daarna werd de Rekening der Gemeente en die van het Levensmiddelenbedrijf voor loopig vastgesteld. Niets meer aan de orde zijnde, sluit de Voorzitter de vergadering. Dinsdagavond jl. hield de nog jonge tenlucht, rust en slaap, zal ongetwijfeld Gisternacht achtervolgden, naar de Avond-1 mettertijd de nieren verzwakken. En dan ster meldt, kommies-soldaten te IJzeridijke nabij de Ponte smokkelaars tot op het erf van Chr. R. Deze wordt wakker van het gestommel, en denkende aan kippendieven hij had er al meer last van gehad gaat hij kijken en neemt zijn geweer mee. Buiten gekomen wordt hem toegeroepen «Halt, kommiezen.«Ja 'k zal je kommie- zen«, zegt hij terug en legt aan. Voor hij echter af kan trekken, werd hij zelf doodgeschoten. Ecu zware straf. De controleurs van het brandstofïenbureau hebben ontdekt,, dat de eigenaar van een zuivel- en melkinrichting te Utrecht valsche -opgaven had gedaan omtrent de bij hem aanwezige voorraden brandstof. Er werd een onderzoek ingesteld met gevolg, dat controleurs op 't terrein der fabriek onder 'n mesthoop steenkool verborgen vonden. De betrokken eigenaar is onmiddellijk gestraft met uitsluiting van alle brandstof voor zijn bedrijf gedurende zes maanden. Zulke straften zullen wel werken in de goede richting. U. D. komt de last. Rugpijn, zenuwkwalen, wa terstoornissen, hoofdpijn, niergruis, duize ligheid en waterzuchtige zwellingen zijn kenteekenen van te veel urinezuur in het bloed, en er bestaat gevaar voor niersteen en ongeneeslijke nierziekten. Matigt eerst alle slechte gewoonten. Help dan de verzwakte nieren door een dege lijke kuur met Foster's Rugpijn Nieren Pillen. Foster's Pillen heelen en verzachten de nieren, de urinewegen en blaas. De on zuivere vloeistoffen worden uit het lichaam afgevoerd en de afzettingen van urinezuur verwijderd. De blijvende verlichting en baat, die dit speciale geneesmiddel aan nierlijders brengt, is over de geheele wereld bekend. Foster's Pillen maken u niet alleen ge zond, maar houden u gezond. Let er evenwel op dat gij de echte Fos ter's Rugpijn Nieren Pillen krijgt, voor zien van de handteekening van James Foster op de verpakking. Verkrijgb. bij alle goede drogisten f 4.75 p. doos of f 40.p. zes doozen. dezer gemeente op Dinsdag 4 Sept. 4947, Landbouwvereeniging, voor wier oprichting nog slechts het voorloopige werk was ver richt, haar oprichtingsvergadering. De op komst der leden had nog grooter moeten zijn. Met een inleidend woord werd de ver gadering door den voorzitter van het voor loopig bestuur, den heer C. J. Branderhorst, geopend. Allereerst heeft nu een uitvoerige bespreking plaats over den toestand van landbouw en veeteelt door de genomen des voormiddags om 44 uur. Aan de orde: I. Beëediging toegelaten leden. De heeren J. van der Hoeven en R. Middel koop leggen in handen van den Voorzitter de vereischte eeden af. II. Ingekomen stukken. a. Schrijven van Ged. Staten om be richt en raad reclame tegen aanslag in den Hoofd. Omslag. Overeenkomstig het door B, en W. ontworpen schrijven wordt be sloten Ged. Staten te antwoorden. b. Verzoek van verschillende winkeliers om, wegens gebrek aan petroleum, dezen winter de winkels vroeg te doen sluiten. Aangezien het adres niet op zegel is ge steld wordt besloten het terzijde te leggen. c. Adres van het waterschap «de's-Gra- venmoersche VaarU verzoekende een bij drage in de kosten van onderhoud van de keersluizen en duikers. Wordt terzijde ge legd, omdat het niet gezegeld is. d. Adres van C. L. de Bruijn, ambte naar ter secretarie, verzoekende, in verband met de vele werkzaamheden, verhooging van jaarwedde. Het voorstel van B. en W. is om aan beide ambtenaren een ver hooging van f400 toe te kennen. De heer Sneep vindt het tractement voor De Bruijn veel te weinig en acht een verhooging zeer noodzakelijk. Wanneer de gemeente een vreemden ambtenaar moet oproepen, be en W. van Wijk P.Lz. De voorzitter sluit hierna deze eerste welgeslaagde vergadering der jonge land bouwvereeniging. Na het sluiten werden de bestelbiljetten voor veevoeder voor Oc tober en November nog uitgereikt. Door de afdeeling van de V. P. N. alhier zijn de vorige week verzonden 2274 kippen- en 37 eendeneieren, totaal 2344 stuks. Herpt. De heer A. J. van Grevenbroek meer dan 40 jaren lid van den raad dezer gemeente, waarvan de laatste 30 jaren wethouder, heeft uit deze functies ontslag gevraagd. Veel heeft de heer Van Grevenbroek in het belang der gemeente tot stand ge bracht. Het zou ons te ver voeren dit alles op te sommen, herinneren wij er dan ook slechts aan, dat het indertijd aan zijn krachtig optreden te danken is geweest, dat we zulke goede gemeentewegen bezitten. Hij is een man, die veel gewerkt heeft op velerlei gebiedeen man van durf en doortastendheid. Een zaak door hem een maal begonnen, laat hij niet los. Wij den ken hier aan de oprichting der stoomzuivel- fabriek, de afd. van den N. B. C. Boeren bond, de Boerenleenbank, enz. Zijn veelzijdige kennis, was oorzaak dat men gaarne zijne meening vernam en in den raad werden zyne adviezen op prijs gesteld. Veel heeft hij in het gemeente- en publiek belang verricht, en velen zullen hem hiervoor dankbaar blijven. Bij het klimmen zijner jaren meende hij zich te moeten terugtrekken uit het open bare leven. Moge het den heer Van Grevenbroek gegeven zijn, na een zoo werkzaam en welbesteed leven nog eenige jaren van wel verdiende rust te genieten. Tot wethouder is herkozen de heer J. C. van Bokhoven en gekozen (vacature v. Grevenbroek) de heer I, Buijs; Iedere week wordt tegenwoordig hier door particulieren gehald. De schaarschte aan veevoeder, en vooral krachtvoeder noodzaakt daar wel toe.Daar komt nog bij, dat de slagers te gerirlge prijzen voor het vee geven in verhouding tot de vleeschprijzen. Door zelf te slachten worden de boeren hun vee kwijt aan een redelijken prijs, terwijl de consumenten nog profiteeren van goedkoope vleesch prijzen. Van deskundige zijde werd er ons op gewezen, dat het zijn nut kan hebben, er op te wijzen, dat men vooral voorzichtig moet zijn met het aanwenden van aard appelen en -schillen als veevoeder, indien ze ongekookt zijn. De heerschende ziekte onder dit gewas schijnt riadeeligen invloed te hebben op de gevolgen van het gebruik der voedings middelen. Bij varkens is het schadelijk voor de spek- en vleeschvorming bij gei ten voor de melkproductie en de kwaliteit der melk. regeeringsmaatregelen. Er is veel stof tot klachten, die zeer gegrond zijn. De prijzen, die de regeering bepaald heeft, zijn te laag. De betaling der leveringen laat zich lang wachten. En de boer moet minderwaar diger veevoederartikelen van de Regeering terugkoopen voor aanmerkelijk hooger prijs dan hij zelf voor betere artikelen ontvangt. Bij de schatting zijner granen heeft de boer zelf niets mede te zeggen. Er wordt dan ook besloten de verschil lende wenschen kenbaar te maken bij de Noordbr. Mij. van Landbouw en er bij haar op aan te dringen ter bevoegder plaatse haar stem te laten hooren. Nu wordt het reglement definitief vast gesteld en wordt besloten Koninklijke goed keuring aan te vragen op de Statuten. Tot bestuursleden worden gekozenC. J. Branderhorst, voorzitterS. van Gorkum, vice-voorzitterG. van der Beek L.Gzn., secretaris-penningmeesterM. van Wijk Az. Klein-Don gen. Als een bewijs, dat het hier ook nog wel groeien wil, diene, dat de heer A. Cloin een roode kool teelde van 45 Pond, voortgekomen uit door hem zelf gezaaide planten, waarop deze tuinder zich speciaal toelegt. Loon op zand. Bij drie winkeliers zijn alhier koperen gewichten gekaapt tij dens een winkelbediende even wegging om water te halen. In een andere winkel kocht men 10 haringen, liet een briefje van f40 wisselen en door groote handig heid wist men ongemerkt f 6 aan briefjes weg te nemen. Deze laatste dieveggen waren een paar juffers uit een woonwagen. De politie doet onderzoek. Meeuwen. De heer J. P. Sprong, sinds enkele jaren Gemeente-Secretaris al hier, werd d.d. 4 Sept, j.l. met algemeene stemmen in gelijke betrekking benoemd te Dinteloord. Velen zien dezen kundigen ambtenaar, in deze voor de Gemeente-administratie zoo moeilijke en drukke tijden, alhier zeer noode vertrekken. Wij hoopen dat het hem op zijn nieuwe standplaats welga. Alhier werd als Wethouder her kozen de heer D. van Buuren. Sprang. Raadsvergadering dezer ge meente, gehouden den 4 Sept. n m. 7 uur. Tegenwoordig: alle leden, uitgezonderd de heer F. N. de Jong. Na opening der vergadering leggen de herkozen raadsleden J. Rijken en J. A. Haverhals de vereischte eeden af, waarna zij door den Voorzitter werden gefeliciteerd met de hernieuwing van hun mandaat. De Voorzitter spreekt den wensch uit dat zij nog vele jaren op dezelfde vriendschappelijke wijze als tot dusver met den Raad moge samenwerken aan de behartiging van de belangen der gemeente. door gebrek aan nadenken.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1917 | | pagina 2