VOORRADIG, MifMlröl Zaden VERKOOPING VAN HOOITOEMAAT. publiek verkoopen 'Meiier voor -: Moderne Fotograpliie ITOiaBQtDm De Officieels Reisgids, 4-Jarig Houtgewas. JOZ. DE JONG C. J. SCHELLENS, Tilburg. Notaris VAN 6EIHDT ■veilen Wordt gevraagd Notaris VAN HOLTEN ingerichte rEIKELS EN KASTANJES—-"?! gevraagd C. VAN BEUSEKOM, H Landbouwers m publiek verkoopen: publiek te verkoopen: De Hooitoemaat van de aanplemping bij de Con- servenfabriek, de Prins Hendrikkade, het terrein van den hoogen steiger tot de scheepswerf, en het bastion Hollandia. Notaris J. M. C. PAAP Notaris J. M. C. PAAP, publiek verkoopen (Let op het juiste adres.) Speciaal ingericht voor vergrootingen. Bezoekt U Gorinchem t Rust dan uit in de lïel van J. DE WIT, Eind Langendijk, bij de Water poort, dus direct bij de booten 'ca.m&nm'Bwm. trekstaf gewapend worden, evenals dit reeds lang iri Duitschland het geval is. Deze vertrekstaf bestaat uit een kleine groene schijf met witten rand aan een steel. Deze staf wordt als sein voor ver trek van den trein door den stationschef omhoog gehouden. Des avonds zal het sein tot vertrekken door den stationschef wor den gegeven door het op en neer bewegen van een groen licht. De bekende fluitseinen vervallen der halve en aangezien het door den chef ge geven signaal met den vertrekstaf tevens voor den machinist gel :t, zullen ook de hoofdconducteurs voortaan geen fluitsignaal meer behoeven te geven. »Hbld.« Vcrvalsching van veevoeder. Het Bureau voor Mededeelingen in zake voedselvoorziening meldt Naar aanleiding van klachten, dat de door de regeering verstrekte voedermidde- len vervalscht de boeren bereikten, is door den minister van Landbouw aan den di recteur van het Rijksgraanbureau opdracht gegeven, in overleg met het Rijksland bouwproefstation te Wageningen maatre gelen te nemen, opdat bedoelde voeder middelen alle onder controle worden ge steld en onvervalscht aan de boeren worden afgeleverd. Bovendien is aan het Rijkslandbouw proefstation opdracht gegeven, aan den minister voorstellen te doen om ook de veevoedermiddelen, die buiten de door de regeering verstrekte in den handel zijn, alle onder controle te stellen. o Door een duikboot tot zinken gebracht. De motorbeuger VL 214 «Eendracht VII«, is Zondagmorgen op 8 mijlen van IJmuiden, dus in het vrije gebied, door een Duitsche duikboot aangevallen en tot zinken gebracht. De protesten van den schipper, dat hij zich in het vrije gebied bevond, werden door den Duitschen com mandant genegeerd, omdat naar diens meening alles wat op zee dreef naar be neden moest. De zestien opvarenden verlieten in twee booten het vaartuig en werden, na twintig minuten te hebben rondgedreven, opgepikt door een Britschen torpedojager, die ze later heeft overgegeven aan den thuiszeilenden logger Wilhelminacc, KW 79. Smokkelen. ENSCHEDE, 16 Sept. Een lange stoet van vrouwen en meisjes die te Gronau gaan werken en gewoonlijk 's morgens half zeven te Glanerbrug de grens passeeren, moesten gister nmorgen aldaar voor het visitatiekantoor wachten, om te worden ge visiteerd. Het was den rijksambtenaren n.l. ter oore gekomen dat velen zich iederen mor gen met nieuwe onderkleeren over de grens begaven, om die te Gronau met groote winst van de hand te doen. Ruim 30 arbeidsters bleken nieuwe on- derkleeding te hebben om die over de grens te smokkelen. Zij moesten haar passen af geven en zullen voorloopig niet meer naar Duitschland kunnen gaan werken. Verlof. Teng'evolge van de invoering van de beperkte dienstregeling op de spoorwegen op 18 dezer, wordt er wijziging gebracht in de verlofsregeling voor militairen. Het verlof is vastgesteld als volgt eenmaal verlof per zes weken, gezinshoofden zeven dagen, anderen zes dagen. Depots eenmaal per maand verlof, gezinshoofden drie dagen, anderen twee dagen. Toevoeging van Zon dagen uitgesloten. Voor allen, ook voor depots, dagelijks vertrek en terugkeer slechts één ploeg. Hoe de aardappelen verdwenen. In een der kazernes te Utrecht had het de aandacht getrokken, meldt »HetVolk«, dat de hoeveelheid aardappelen, welke te schillen werd gegeven, steeds grooter was dan de hoeveelheid, die in de keuken werd opgeschept. Daar werd over gepeinsd, daar werd naar gegist, maar men peinsde en giste tevergeefs. Eindelijk is het raadsel opgelost. De aardappelen werden geschild door een negental vrouwen. Deze werden nu eens aan den lijve onderzocht en toen bleek dat ze allen een massa aardappelen in haar onderkleeren hadden verborgen. Ze werden alle negen naar het politiebureau gebracht en daar leeggeschud. Ze hadden met z'n negenen een mud bij zich. Proces-verbaal volgde. De vrouwen bekenden, dat ze zulks reeds jaren hadden gedaan. Op deze wijze namen ze ongeveer 350 mud per jaar mee. Ze gingen ook wel eens per tram huis waarts. Het viel dan wel op, dat ze erg voorzichtig en stijf gingen zitten, maar men lette daar verder niet op. o («ecu stoom meer. Toen de personentrein, die omstreeks acht uur te Venlo moet aankomen, Zater dagavond het station Venrav zou verlaten, bleek de machine geen voldoende stoom te kunnen maken ten gevolge van de minder waardige qualiteit der steenkolen. In allerijl werd door stations- en treinpersoneel den nenhout van het emplacement aangedragen, zoodat de machinist ten slotte weer over voldoende stookmateriaal beschikte om Venlo nog, hoewel met drie kwartier vertraging, te kunnen bereiken. o Doedciyk ongeluk bij het grauaatwerpen. Toen Zaterdagmorgen op de Woensdrecht- sche heide bij een oefening van de hand- granaatschool de commandant van den troep een handgranaat wilde wegwerpen, vloog deze onder het slingeren van de lus af en kwam in plaats van buiten de stelling tus sehen den troep terecht. De commandant wist zich in veiligheid te stellen. De ser geant-majoor Bos van het 3de regiment infanterie kreeg bij het uiteenspringen van den granaat eenige stukken ijzer in het onderlijf. Daar er geen dokter bij de oefe ning aanwezig was duurde het geruimen tijd voordat de getroffene onder genees kundige behandeling kon worden gesteld Om 3 uur in den namiddag werd Bos in het hospitaal te Bergen op Zoom opgeno men, waarna terstond tot een operatie werd overgegaan. Kort na de operatie is hij overleden. (»Msb.«) Kleine oorzaken. Een schipper sloeg nabij het fort Aalsmeer, een ijzeren pen in de ondergrondsche elec- trische geleiding. Het gevolg daarvan was, dat de meeste inwoners gisteravond van licht verstoken waren. Dit is de tweede keer in een kort tijdsverloop. Steenkolen uit Duitschland. De Wirtschaftliche Pressestelle deelt mede, dat met den kolenaanvoer uit Duitsch land weder een begin is gemaakt. Anierikaansch kapitaal. Het Bat. Nbld. verneemt, dat ook het Amerikaansche kapitaal zich voor Indië gaat interesseeren, speciaal voor de rubber-cultuur op Sumatra. PLAATSELIJK MIEUWS. Haasden. TREINENLOOP. De nieuwe dienstregeling, die 18 September is aange vangen, brengt eene groote wijziging in de reisgelegenheden. Op de lijn 's-Bosch Lage-Zwaluwe is het vertrek uit 's-Bosch eertijds 8.08 nu 8 uur v.m., om te Drunen te arriveeren te 8.22, in plaats van vroe ger 8.27. Lijn 4.54 uit 's-Bosch blijft als ze was doch komt nu 2.13 in plaats van 2.10 aan Lijn 6 .03 uit 's-Bosch, vervalt. Lijn 9.22 des avonds uit 's-Bosch vertrekt nu 9.15 en komt te Drunen 9.37. De lijn Zwaluwe's-Bosch, die eertijds uit Drunen 7,24, vertrekt nu 7.09 's mor gens. Van 11.19 uit Drunen vertrekt nu 11.37 Van 5.07 uit Drunen vervalt en 8.47 uit Drunen vertrekt voortaan 6.58. Voor de verdere lijnen moet men de Reisgids raadplegen. «Ondank is werelds loon«, dit weet een ieder bij ervaring. Als tegenstelling wordt gewoonlijk de dankbaarheid van den hond aangehaald. Toch zijn er in de dierenwereld ook ongunstige uitzonderingen, dat ondervond een veldartillerist alhier. Hij liep met zijn paard aan de hand over de markt, raapte een koolblad op, dat hij vriendschappelijk zijn rosinant aan bood. Deze beloonde hem, met, in plaats van in het blad, hem in de hand te bijten, zoodat drie vingers ernstig gekwetst wer den en de patiënt direct moest worden verbonden. Een ander paard had de heb belijkheid om een militair in de stal zoodanig tegen zijn been te slaan, dat ook luj ver bonden moest worden en voor eenigen tijd rust zal moeten houden. Maandag j.l. werd alhier de najaars keuring van Springstieren gehouden. Van de 19 aangeboden stieren werden slechts 4 goedgekeurd, n.l.een zwartbonte, oud 16 maanden, van Jac. de Haan te Dron- geleneen zwartbonte, oud 20 maanden, van Wed. H. Verhoeven te Doeveren; een zwartbonte, oud 16 maanden, van C. J. Branderhorst te Genderenen een zwart bonte, oud 12 maanden, van A. van der Leeden te Bokhoven. Werkendam. Door de politie alhier is beslag gelegd op een partijtje aardappelen, ook werden 4 zakken met erwten aan den molen in beslag genomen. 17 Sept. Tot lid van den gemeen teraad van deWerken c. a. is bij enkele can- didaatstelling gekozen de heer P. Verdoorn. In den ouderdom van ruim 80 jaar is overleden de heer B. van Krugten, wet houder der gemeente deWerken c. a. Door den raad dezer gemeente is besloten het minimum voor onderwijzers vast te stellen op f700, Beneden-Langstraat. Nu de weitijd ten einde spoedt, wordt iederen boer haast slachter en wordt op alle mogelijke wijze het vleesch aan de man gebracht, waardoor de slagers niet geringe schade lijden. De schaarschte aan spek wordt daarentegen met den dag grooter en leveren de tijdsomstan digheden op het gebied van vleesch en spek een schrille tegenstelling. Ook onder de kippen wordt een groote opruiming ge houden. 's Gravenmoer. Zaterdagavond werden de gemeente-uurwerken alhier reeds één uur teruggezet. Dat gaf Zondagmorgen voor de godsdienstoefeningen eene heele conster natie, wijl het publiek nog met den zomer tijd kerkwaarts ging. Na eenig overleg was het besluit, dat de Herv. kerk naar win tertijd zou aanvangen, waarna die kerk gangers met dit zomerweer eene morgen wandeling gingen maken, terwijl de gods dienstoefeningen aan de Vaart naar zomertijd aanvingen. Die zomer- en wintertijd blijkt voor het platteland tot niets dan verwarring te leiden. Herpt. Zaterdag haalde de veehouder J. v. d. B. te Haarsteeg, een melkkoe hier uit eene weide en bracht die in een versche wei te Bokhoven. Toen men Zondag daar kwam om te melken, was het rund, dat te Herpt had geloopen verdwenen. De geheele polder werd afgezocht, doch tever geefs. Men kwam op 't idee eens naar Herpt. te gaan, men kon niet weten. En ja, ziedaar liep het bewuste rund in haar oude wei rustig te grazen. Men vrage zich af, hoe is 't mogelijk, dat zoo'n dier de weg weet van Bokhoven naar Herpt en daar haar oude wei weer terug vindt Land van Hensden. Het rooien der laten aardappelen is in vollen gang. Over kwaliteit zoowel als kwantiteit valt niet te klagen, hoewel zich hier en daar de ziekte zich openbaart. Waar de levensmiddelen zoo schaarsch en duur zijn, is 't nog een geluk, dat de aardappeloogst goed meevalt. Sprang. Naar men ons meedeelde zijn op twee achtereen volgende nachten ten nadeele van den heer M. van de te veld staande aardappelen gestolen. Van de dieven geen spoor. Waalwijk, 17 Sept. Voor de tweede maal werd heden-nacht bij den heer P. v. L. alhier ingebroken. Door uitsnijding eener ruit hebben dieven zich toegang verschaft tot het nieuwe bureau der stoomlooierij, waar zij twee sleutels vonden, die hun de deuren der lederbe waarplaatsen openden. Hoeveel zij ont vreemd hebben, is moeilijk nog te zeggen. Het geval werd ontdekt, doordat op het land achter de looierij, leder benevens een paknaald en touw gevonden werden. De politie doet streng onderzoek. Dienzelfden nacht werden op een andere plaats een paar perzikboomen geplunderd. in den Boekhandel van L. J. VEERMAN, dienst, ingaande 18 September 1917. Prijs 15 eent. door een Suikerfabriek buiten den Bond. Brieven onder No. 44 bureau van dit blad. te koop gevraagd, (alleen van ver trouwde adressen) als Klaverzaden, Wortelzaden, Koolrapenzaad, Bie tenzaden enz. enz. Monster en prijs aan IN ZADEN, ARNHEM, Broerenstraat. Alle soorten te bekomen bij JOH. v. ERKEL te ZALT-BOMMEL, Telef. No. 37. Bestellingen worden aange nomen bij Z. Bouman te Andel Telef. No. 1. CORRESPONDENTIE. Ons geworden nu en dan, ook heden weder, berichten die reeds in een ander blad een dag vroeger zijn opgenomen. H.H. Correspondenten worden er aan herinnerd, dat alleen berichten worden vergoed, waarvan ons blad de primeur heeft. Red. Waterhoogte H e u s d e n. Hoog Water. Laag Water. 14 Sept. 126 M. 0.77 M. N.A.P. 15 1.24 0.52 16 1.03 0.36 17 1.04 0.43 Zij, die mede wensehen te wer ken aan de oprichting van een U.-L. Kiesvereeniging voor Heusden en omgeving, onderdeel van den toekomstigen Kieskring 's-Herto- genboseh, worden verzoeht dit mede te deelen aan den Heer R. BRAAMS, Heusden. te HEUSDEN zal op Donderdagen 4 en 18 Oct. e.k. telkens v.m. 10 uur precies, ten her berge van Wed. v. d. MAADEN te Wijk, bij inzet en toeslag krachtens bevel van de Arr. Rechtbank, een huis; met erf te Wijk aan de Kerkstraat bij de Aalb. Steeg, groot 3 A. 75 c.A,, toebehoorende aan erven Wed. M. BAX—VAN WIJK c,s. ADVERTENTIEN. Heden overleed plotseling tot onze diepe droefheid onze innig geliefde Broeder JAN DEN ROOSJEN in den ouderdom van 82 jaar en 6 maanden. De diepbedroefde Broeder en Zuster, G. den Rooijen Tz. Wed. C. Millenaar- den Rooijen. In het Land van Heusden en Altena, een gemeubileerde zit- en slaapkamer met pension, liefst b(j een onderwijzer. Brieven onder no. 99 met opgaaf van conditiën Bureau van dit blad te ZALT-BOMMEL zal op Donderdag 20 Sept. 1917, vm. 10 uur, op de groeiplaatsen te Nederhe- roert, voor den H.W.Geb. Heer BARON VAN WASSENAER VAN NEDERHE- MERT, 85 kanadaboomen, 2 noteboomen en 't vierjarig hakhout op »de 5 hontspie«, alles in 't Mauritsbosch. 1 iep, 1 esch en 6 vruchtboomen (perc. 14) op de Hoef bij de kerk op 't Eiland. 2 esschen in het Doezebosch (perc. 5). 1 zware kanada en 10 kastanje- boomen op de Schans (perc. 6, 7 en 8) en 10 iepeboompjes op de Singel (perc. 9, 10 en 11). HET GEMEENTEBESTUUR VAN HEUSDEN is voornemens op Zaterdag den 25 September a.s., voorm. 11 nar precies, ten Raadhuize der gemeente, te Werkendam, zal bij inzet op Donderdag 27 Sep tember 1917 en bij afslag op Don derdag 4 October 1917, telkens des namiddags 2 uur in café SPRENGER te Sleeuwijk voor de Erven van Mevrouw Meijlink-Verschoor, De perceelen nitmnntend weiland in den Ouden Doorn aan en nabij de Groenesteeg onder Almkerk, groot 8.68.70 H.A., in zes koopen, combinatiën en massa, nader omschreven bij notitiën, welke te bekomen zijn ten kantore van den notaris, waar de kadastrale kaart ter inzage ligt en inlichtingen te bekomen zijn. te Werkendam, zal Woensdag 26 September 1917, nam. 2 uur precies, in het café «Wed.. D. L. v. d. WIEL,« aan den Sasdijk, te DEWERKEN, Voor het Kroondomein, rentambt «Wer kendam®, 39.02.41 H.A. 4-jarig Hout gewas. Alles in perceelen en omschreven bij boekje, dat op aanvrage te bekomen is ten kantore van den Notaris. Gorinchem. Internationaal Bekroond te Antwerpen 1911. Eervolle vermelding 19111912. Diploma 1916. Zendt een portret en U ontvangt voor reclame een zeer fijn afgewerkte vergroo ting met noten lijst voor 1 7.50. (Ook naar zeer oude Portretten.) Ook gelegeuheid te clineereu. HEERLIJK ZITJE IN DEN TUIN. &@@PEJS WM SM E3L.BJS H@E¥BEK,BSI®. Minstens 10.000 Kilo. Betalen beslist hoogsten prijs. Op verzoek komt een onzer reizigers. Telegram-AdresSchellens. -:- Telefoon 841 i ü.-L Kiesver Drongelen, 17 Sept. '17.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1917 | | pagina 3